Muziek bezorgt je kippenvel Gluren bij de boekenweek van de buren Lekker rennen en moe worden, dat ligt me wel Tweede, altijd maar tweede. Keer op keer net iets te kort voor het hoogste treetje op het ereschavot. Kim van Nij natten (13) kent dat gevoel als geen an der. De Souburgse atlete van Dynamica loopt al heel wat jaartjes mee in het grote peloton van hardlopers. Wedstrijderva ring genoeg dus, maar dit cross seizoen wil het nog niet lukken. „Je moet daar voor jezelf geen probleem van maken", stelt ze vast. „Je loopt voor wat je waard bent en is de ander snel ler, dan moet je je daar bij neer leggen. Op dit moment is Norah van Leest bij de meisjes-C de sterkste. Dit seizoen heb ik haar één keer in een rechtstreeks duel kunnen verslaan. Dat gaf echt wel een kick. Dat was tijdens de Braakmancross in Hoek. Ik liep achter haar en trok even een sprintje om te kijken hoe ze rea geerde. Ze had op dat moment geen eindsprint en dus pakte ik tot m'n eigen verrassing de eer ste plaats. Overigens was ze wel de eerste om me daarmee te feli citeren. Buiten de wedstrijd zijn we gewoon vriendinnen." Tijdens de Pallandtcross in Middelharnis bewees Kim dat haar vorm stijgend is. In een tijd van 10.08 minuten pakte ze voor de tweede keer dit crossseizoen een eerste plaats. Ondanks dit succes beseft ze dat de kampi oenstitel morgen ongetwijfeld niet voor haar zal zijn. „Dan moet er een wondertje gebeu ren", lacht ze. „Tuurlijk, de Kustcross in Vlissingen is een heel aparte wedstrijd. Het par cours ligt me wel. Over het strand, wat klimmetjes ertus sen, wel zwaar maar lekker om te lopen. Stel dat ik win, dan kom ik volgens mij nog punten tekort om in het eindklassement bovenaan te eindigen. Geen probleem, de beste moet win nen. Volgens mij gaat de Zeeuw se crosstitel dit jaar naar Norah van Leest." De komende maanden richt Kim haar aandacht ook op de andere atletiekonderdelen. Twee jaar geleden werd ze al Zeeuws kampioen bij het dis cus- en speerwerpen. „Die werpnummers liggen me wel, maar ik wil me op de baan voor al gaan bezighouden met de 1000 meter. Ik merk, dat ik tij dens langere afstanden steeds beter ga lopen. Lekker rennen en moe worden, dat ligt me wel." Rennen doet ze ook in de mane ge, want naast atletiek is paard rijden haar tweede passie. „Dan pak ik Ruby - m'n lespaard - bij het bit en dan 'draven' we samen door de bak. Is een goede trai ning voor mij en voor Ruby is het een warming-up." Morgenmiddag valt in Vlissin gen het startschot voor de aller laatste crossloop van dit sei zoen. Met rugnummer 101 zal Kim nog een keer alles geven. Op jacht naar sportief succes. Hans Segboer Fans blij met filmrol Britney De critici zijn niet bijster over haar acteerprestaties te spreken, maar de vele fans zijn dolenthousiast. In zijn pre- mièreweekeinde bereikte de film Crossroads, met Britney Spears in de hoofdrol, de tweede plaats in de Amerikaanse bio scooplij sten. Op de eerste plek staat John Q, met Denzei Was hington. De 20-jarige zangeres speelt in Crossroads de rol van het 'all-American'- meisje Lucy dat op een lange autoreis van Georgia naar Los Angeles ein delijk haar maagdelijkheid ver liest. „Ze speelt zichzelf en dat is hartstikke gaaf", zei een 15-ja- rige fan na een bioscoopbezoek in Broadway. Spears lijkt zich niets aan te trekken van slechte kritieken. Zo zei de recensent van The Los Angeles Times meer opgewonden te raken van de Buick waarin Lucy reist, dan van de actrice. „Als de film niets wordt, dan weet ik in elk geval wat ik volgende keer niet meer moet doen", zei Spears. illustratie Gerda Dendooven vrijdag 22 februari 2002 Waar je op zondag 10 maart moet zijn? In Brugge, een kilometer of twaalf 'onder' Sluis, net in België dus. Om 11.00 uur wordt daar de eenen dertigste Jeugdboekenweek ge opend, en er is alle reden dat feest mee te willen maken. En het kan, want iedereen ouder dan vier maar jonger dan der tien is heel erg welkom, ook als je van deze kant van de grens komt. Wat in Nederland de Kinder boekenweek heet (tien dagen in oktober) is de Jeugdboeken week in Vlaanderen die op 10 maart begint. Reken maar dat het een spetterend boekenfeest wordt met overal, van Aarschot tot Zwevegem iets spannends rond het thema 'Onder dak'. Het bijzonderst van al wordt onge twijfeld het openingsfeest in Brugge. Tussen elf uur 's mor gens en vijf uur 's middags kun je kiezen uit meer dan vijfenze ventig activiteiten. Die hebben - dat snap je - allemaal op de een of de andere manier met boeken en lezen te maken. Bekende en minder bekende Vlaamse en Nederlandse kinderboekenau teurs zoals Joke van Leeuwen, Bart Moeyaert, Sjoerd Kuyper, Edward van de Vendel, Hans Hagen, André Sollie en Sylvia Vanden Heede lezen voor uit ei gen werk. Wie een illustratie bij een tekst wil maken, kan in de leer bij Klaas Verplancke die vo rig jaar in Italië de zo begeerde Bologna Ragazzi Award won, bij de Gouden Penseelwinnaars Philip Hopman en Thé Tjong- Khing, bij Gerda Dendooven - bekroond met Zilveren Penseel en twee Boekenpauwen, of bij nog andere illustratoren. Er wordt gemusiceerd, en in een Arabische tent valt er te genie ten van theater door jongeren van allerlei slag. Je kunt 'aan het handje' met deskundigen langs bijzondere gebouwen wandelen kriskras door de stad, met kinderen diep nadenken over van alles nog wat, of stille tjes naar bijzondere videofilms kijken. Als je nieuwsgierig bent naar de onbekende donkere kant van zes beroemde m_i sprookjesprinses- lig 1 0 -f sen moetje maar eens met al je zin tuigen op scherp een poos ronddwa len door de zeven sprookjeskamers van het project 'Ze ven', dat kans maakt op de 1000Watt-prijs voor de indrukwekkendste po diumkunstproductie van Vlaanderen en Nederland. En mocht je denken dat het nu wel 'op' zal zijn, dan vergis je je. Want het is ook nog mogelijk virtueel de wereld rond te reizen langs de eigen plekjes van kin deren in verre landen, en daad werkelijk de huiskamer binnen te stappen van een aantal gast vrije Bruggelingen. Wat je moet doen is jezelf uitno digen. Je mag je ouders, broer tjes en zusjes, oma en opa of wie j e maar wilt meebrengenBel als de wiedeweerga 0032-232.37.92 Dat kan elke werkdag van 10 tot 12 uur; niet op woensdag, want dan bel je van 16 tot 20 uur. Zeg niet 'Dat doe ik dan morgen wel', vol is vol. O ja, belangrijk voor 'ons Ollanders': 't Is gratis! Behalve de hapjes en drankjes 'tegen democratische prijzen' in cle eet- en leestent. Voordat je belt om te reserveren doe je er verstandig aan een be- illustratie Goeie Dewanckel zoekje te brengen aan de site www. j eugdboekenweek.be Daar vind je het volledige pro gramma van het grootse fami liefeest. Belangrijk, omdat je moet vertellen of je inschrijft voor Blok 1 van 11-13 uur, voor Blok 2 van 13-15 uur, of voor Blok 3 van 15-17 uur. Daarnaast valt er de hele dag van alles en nog een boel nog te beleven zon der dat je er nu al iets voor hoeft af te spreken. Van www.jeugdboekenweek.be surf je met slechts één klik naar www.villakakelbont.be, mis schien wel een van de verras sendste internetsites waar je ooit geweest bent. Je vindt er van alles over kinder- en jeugd boeken, van leestips tot nieuw tjes en handige links. Vooral de beide aparte sites voor kinderen en voor jongeren zijn heel infor matief. Er zijn site-onderdelen die je in contact brengen met in teressante auteurs en illustratoren, andere doen je een idee aan de hand voor een mooi lees boek, of zetten je op het spoor van wat je ook nog zou kunnen boeien. Een voorbeeld van het laatste is het 'Groeigedicht'. Nadat Bart Moeyaexd er op 21 januari mee begonnen was, de den honderden lezers ieder een eigen poëtische duit in het zakje tot het tien dagen later op Ge dichtendag af was. Lijkt het je wat - gluren bij de buren? Jan Smeekens Jeugdboekenweek België: van 10 tot en met 24 maart. De illustraties van Goeie De wanckel en Gerda Dendooven bij dit stukje zijn twee van de twaalf bladen in de schitterende kalender voor 2002 met werk van twaalf illustratoren uit Vlaanderen. De kalender kost 14,75 euro. De kalenderbladen zijn ook op ansichtkaartfor maat verkrijgbaar voor 4 euro per set. Bestellen (ook al het an dere materiaal) bij Nationaal Centrum voor Jeugdliteratuur, Villa Kakelbont, Meistraat 2, 2000 Antwerpen. Tel. 0032- 3/202.83.67-68. Of via website www.villakakelbont.be. De cd-rekken van Rodin Aarssen uit Hoek en Marjolein Corijn uit Sluiskil worden gedomineerd door registraties van klarinetcon certen. Waar hun leeftijdsge noten veelal naarpopmuziek luisteren, houden deze Zeeuws-Vlamingen meer van klassiek. Hoofdoorzaak daarvan is hun instrument, de klarinet. Morgen doen Rodin en Marjolein mee aan het Prinses Christina Con cours Zuid in de Hogeschool in Den Bosch, een nationale wedstrijd voor muzikanten van twaalf tot negentien jaar. Een belangrijke voorwaarde voor deelname aan dit con cours is dat de muzikanten hoofdzakelijk jazz- of klassieke muziek spelen. De twaalfjarige Rodin werd drie jaar geleden al verliefd op deze muziekstijlen. ,Ik heb in een j azz-ensemble ge speeld. Ik vind het heel uitda gend om jazz te spelen. Je kan er heerlijk op improviseren." Mar jolein (19) richt zich alleen op klassieke muziek. Vorig jaar deed zij ook al mee aan het Prin ses Christina Concours Zuid. „Toen kwam ik niet door de voorrondes, maar het is gewoon heel leuk om eens door een jury beoordeeld te worden. Ze zeg gen na afloop precies wat je goed en fout hebt gedaan", al dus de Pabo-studente. „Ik denk niet dat ik kans maak om de fi nale te halen. Dit jaar doe ik vooral mee in de hoop geselec teerd te worden voor de master class onder leiding van Walter Boeykens, een bekende klari net-speler." Rodin en Marjolein zijn niet de enige twee Zeeuwen die in Den Bosch op het podium zullen ver schijnen. De vijftiënjarige Mar lon Dek uit Goes (cello) en de veertienjarige Switslaw Pre- snyakov uit Oost-Soubux-g (pia no) doen ook mee. De Middel burgers Jasper van Damme (15) en Stijn Warendorff (15) staan op de bühne met een Utrechtse jazzgroep. Voor Rodin is het de eerste keer dat hij aan dit concours mee doet. De deelnemers krijgen tien minuten de tijd om hun kunsten te etaleren, maar de gymnasiumleei'ling blaast naar verwachting na zo'n acht minu ten al zijn laatste noot. „Het is gewoon een uitdaging om mee te doen. Ik hoop natuuxiijk dat ik win, maar meedoen is belangrij ker clan winnen. Als de jury mij heel negatief beoordeel t is dat jammer, maar ex-g vind ik dat niet, hoor." Marjolein zou bij slechte kritie ken waarschijnlijk wel een baaidag opnemen. „Als ze echt zouden vinden dat ik het waar deloos heb gedaan, zou ik flink balen. Maar ik zal natuurlijk niet stoppen met klarinet spe len. Het mooiste vind ik dat je mensen kippenvel kan bezorgen met muziek." Beide muzikanten weten in ie der geval wel dat zij hun hobby in de toekomst met hun beroep willen combineren. Marjolein droomt ervan om muziekles te geven. De wens om beroepsmu zikant te worden, heeft ze al lang geleden uit haar hoofd ge zet. Rodin weet nog niet precies wat hij later wil worden. Of toch wel? „Ik zou wel beroemd willen worden", vexielt hij. Wellicht is deelname aan het Pxhnses Chris tina Concours een eerste opstap naar landelijke bekendheid. Raymond de Frel De voorrondes van het Prinses Christina Concours Zuid begin- xxen zaterdag om 9.30 uur. Zon dagmiddag 17.30 uur is de fina le. Marjolein Corijn en Rodin Aarssen doen morgen mee aan het Prinses Christina Concours Zuid in Den Bosch. foto Peter Nicolai Kam van Nijnatten: „De Kustcross in Vlissingen morgen is een heel aparte wedstrijd." foto Dirk-Jan Gjeltema DE VERGROEIING of kAFF HU WE LIJK SR ITU EL EN UIT ALLE DELEN VAN HET UNIVERSUM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 10