Proef afsluiting dijk Reuzenhoek 1 1 CA PZC KOM NU RIJDEN IN ONZE NIEUWE TOYOTA SPIER ZIEKTE? Reder heeft afgerond plan fiets-voetveer over Westerschelde Zieke bomen gevaar voor wandelaar Berthafeest wordt weer als vanouds Maximale werkstraf voor hennepkweker IWMArsniALHN-WtOPOSMTSfS CAPPENDIJK TOYOTA 18 Onenigheid over maatregelen tegen sluipverkeer Voorstelling voor kinderen Jongens voor serie inbraken en diefstallen aangehouden Info-dag over gevolgen van beroerte Jaar cel voor diefstal en dreigen met mes llÈIten, Aziëweg 3, Hulst 0114-3B155111033 Kinderen? COROLLA. DE NIEUWE TOYOTA. TERNEUZEN donderdag 21 februari 2002 door René Hoonhorst REUZENHOEK - Bijna ieder een vindt dat het sluipverkeer over de Reuzenhoeksedijk en de Zaamslagsedijk moet worden teruggedrongen. Over de maat regelen die het waterschap Zeeuws-Vlaanderen moet ne men om de verkeersintensiteit af te laten nemen, bestaat echter grote onenigheid. Het waterschap sluit tussen half maart en half mei de Reuzen hoeksedijk een aantal weken af. Het schap kan in die periode be studeren of automobilisten die van Terneuzen richting Hulst of van Zaamslagveer richting Ter- neuzen moeten, rijksweg N61 meer gebruiken of een andere weg kiezen. Het lokale bestem mingsverkeer dat Reuzenhoek in of uit wil, kan via deMargare- thaweg en de Eendragtweg worden afgewikkeld, stelt het waterschap. De bewonerswerkgroep Reu zenhoek klopte vorig jaar aan bij de gemeente Terneuzen en het waterschap om maatregelen te nemen tegen het sluipverkeer. Veel automobilisten razen da gelijks met hoge snelheid over de Reuzenhoekse- en Zaamslagsedijk en remmen in de buurtschap alleen even af, HULST - In het gemeenschaps centrum Den Dullaert in Hulst brengt Arno Huibers zaterdag 23 februari de kindervoorstel ling 'de koning is een clown' op de planken. Uit een levensgroot ei wordt een clown geboren. In een schilderij van het kasteel ontwaakt een koning. Uit de confrontatie tus sen koning en clown ontstaat een heus koningsdrama. De kwade vorst ontdekt de clown in zichzelf. Hij leert jongleren met levensgrote zeepbellen. Op speelse wijze komen thema's als 'anders zijn' en 'macht' aan de orde. De kinderen worden actief bij het spel betrokken. De voor stelling begint om 14.30 uur. omdat er een haakse bocht in zit. Niet iedereen heeft er last van, bleek gisteravond tijdens een inloopavond in de protestants christelijke school van Reuzen- hoek Een aantal van de honder den 'inlopers' lieten weten nooit last te hebben van het verkeer. De bewoners van Reuzenhoek zouden juist zelf het meeste ge dupeerd zijn door het afsluiten van verkeerswegen, hoorde woordvoerster M. van de Pas van waterschap Zeeuws-Vlaan- deren. Verkeersmaatregelen Het waterschap zette een aantal eventuele verkeersmaatregelen voor de bezoekers op een rijtje. Instelling van een zestig-kilo- meterregime ligt voor de hand, maar heeft - net als het plaatsen van verbodsborden - het nadeel dat de handhaafbaarheid van de maatregel moeilijk ligt van wege een tekort aan politie agenten. Afsluiting van de Drie weg en de Groeneweg, zodat het verkeer niet vanaf de N61 de polder in kan rijden, houdt het verkeer vanuit Terneuzen niet tegen en legt misschien een gro te druk op Zaamslagveer. Een keersluis op de Zaamslagsedijk net buiten Zaamslagveer lijkt het waterschap minder effectief dan een keersluis op de Reuzen hoeksedijk, vlakbij de Terneu- zense wijk Othene. Handtekeningen Hoofd afdeling wegen R. van de Runstraat van het waterschap stelde dat er zijns inziens drie mogelijkheden zijn. Als de proef werkt kan de Reuzenhoeksedijk afgesloten blijven, als het niet werkt kan alles bij het oude blij ven. Maar de meest geschikte maatregel lijkt vooralsnog een keersluis op de dijk tussen de wijk Othene en de kruising met de Drieweg en de Knapzakweg. Vrachtwagens, bussen en land bouwvoertuigen kunnen ge woon doorrijden, maar automo bilisten moeten enkele keren steken om de sluis te passeren. PvdA-raadslid J. Jonkman kon digde alvast aan dat hij als be woner van Othene die maatre gel niet zo ziet zitten en niet zal schromen om een handtekenin genactie in de wijk te beginnen. Op het eilandje staan meerdere boomsoorten door elkaar heen. De populieren vormen door verrotting van de wortels een gevaar, meent de gemeente. foto Wim Kooyman door Eugène Verstraeten AXEL - De populieren langs het wandelpad bij het eilandje tus sen de Van Middelhovenstraat en de Sportlaan in Axel zijn in slechte staat en dreigen om te vallen. Volgens burgemeester en wet houders moeten ze om veilig heidsredenen omgezaagd wor den. Het college heeft bij de buurtbewoners een brief laten bezorgen om de zaak uit de doe ken te doen. Bij het eilandje gaat het om een plantstrook van ruim 6500 vier kante meter, die nu beplant is met een mengeling van populie ren. sparren en andere onderbe planting. De 75 populieren zijn ruim dertig jaar oud. Volgens de gemeente zijn de wortels van de populieren door de verhoging van.de waterstand gaan rotten. Het terrein is niet te bereiken met een hoogwerker en daarom is er nooit onderhoud gepleegd aan de kronen van de populie ren. Schuin „Mede door de hoogte van de populieren en de zware kroon zijn er nu reeds enkele bomen schuin gewaaid omdat de wor tels onvoldoende houvast bie den", schrijven B en W. „Hier door is een onveilige situatie ontstaan." Rooien De gemeente wil alle beplanting nog dit voorjaar rooien enhet ei landje opnieuw inplanten met gemengd bosgoed en beuken. B en W willen die plant werk zaamheden laten uitvoeren tijdens de Nationale Boom feestdag op 20 maart. Mocht dat, onder meer door de weers omstandigheden, niet lukken, dan worden de werkzaamheden verschoven naar het najaar. Het wandelpad tussen de twee brugjes willen de gemeente 'verharden' met een deel van de vrijgekomen houtsnippers. B en W willen zichzelf de beno digde kapvergunning geven, maar eerst willen ze de omwo nenden de kans geven om de plannen de bekijken. Het verzoek om kapvergunning ligt vanaf 22 februari tot en met 7 maart ter inzage op maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur in het Axelse stadhuis. Binnen die termijn kunnen er reacties worden inge diend. van onze regioredactie KLOOSTERZANDE - Reder Denick uit Terneuzen heeft bij de gemeente Hontenisse een af gerond plan ingediend voor ex ploitatie van een fiets-voetveer tussen Kruiningen en Perkpol- der. Dat zou in de vaart moeten komen na opening van de Wes- terscheldetunnel. De gemeente Hontenisse staat zeer positief tegenover het initi atief, maar heeft nog ernstige twijfels over de financiering. ,,We hebben het plan deze week in B en W besproken en besloten om een nadere onderbouwing te vragen van de genoemde bedra gen", zegt burgemeester A. Vo gelaar. Om welke bedragen het precies gaat, laten Vogelaar en Denick vooralsnog in het midden, maar dat de overheid een stevige duit in het zakje zal moeten doen, staat vast. De provincie en de gemeenten Hontenisse en Rei- merswaal zijn potentiële finan ciers. Vooral Hontenisse is fervent voorstander van een voetveer en wil daar ook aan bijdragen. Ge zien het geringe aanbod van fietsers en voetgangers op de be staande pont, ziet de provincie er weinig heil in. Gedeputeerde J. Hennekeij liet daar onlangs geen twijfel over bestaan toen hij de handtekeningen van een Oost-Zeeuws-Vlaamse actie groep in ontvangst nam. Pont Reder Denick baseert het nu in gediende plan op aanschaf van een bestaande pont die tot voor kort ergens in Nederland voer en die voor bijna een half mil joen euro te koop is. Het gaat om een zeewaardig schip, dat min stens 125 passagiers kan ver voeren en waarmee de reder het hele jaar door drie keer per dag heen en weer wil varen. Met het schip dat Denick nu op het oog heeft, is alleen zo'n con- tinu-dienst mogelijk. Voor en kel een toeristische verbinding in de zomermaanden, aanslui tend bij het Zeeuwse 'Rondje met een pontje', is de investe ring veel te hoog. „Dat moet je met een bestaand schip kunnen doen, waarvoor je in de zomer maanden weinig werk hebt, zo- als wij het nu doen met de Stad Terneuzen op de lijn Hoede- kenskerke-Terneuzen", zegt A, de Vries van Denick. Toch zou het burgemeester Vo gelaar al een lief ding waard zijn als alleen maar een toeristische pont behouden bleef. En de ze gen van het Bureau voor Toeris me Zeeland heeft Denick op dat punt ook, verzekert coördinator Teun van Elsacker van de stich ting Fiets een Rondje met een Pontje. „Als zij eruit komen, zullen wij het omarmen." Veerhavens Vraag is intussen of de pont wel kan blijven varen tussen de veerhavens van Kruiningen en Perkpolder. Het is nog volmaakt onzeker welke bestemming die krijgen na opening van de tun nel. Maar mocht dat een pro bleem worden, dan dient zich direct een alternatief aan: een verbinding tussen Walsoorden en Hansweert. Per slot van reke ning voer de PSD tot 1943 ook tussen die plaatsen. „Die optie hebben we ook be sproken met de gemeente", zegt De Vries. Vogelaar gooit de mogelijkheid niet weg en Van Elsacker is er zelfs een warm voorstander van. „Het is veel prettiger aan te komen in een le vendig plaatsje dan in the midd le of nowhere, waar die veerha vens nu liggen." BRESKENS - Twee veertienja rige jongens uit Breskens zijn afgelopen maandag in hun woonplaats aangehouden voor inbraken en diefstallen. Ze bekenden vervolgens zes in braken in bedrijfspanden en een woninginbraak, negen auto-in braken, twaalf brommerdief stallen, vijf fietsdiefstallen en diefstal van een motor. De in braken en diefstallen werden gepleegd in Breskens en omge ving vanaf september 2001. Beide jongens zitten nog vast. door Jeanette Vergouwen HULST- Het bestuur van Ber tha heeft in 2001 rust gehouden, maar ondertussen hebben de vier Berthamannen wel plannen gemaakt voor 2002. Er komt op AXEL - De Stichting Wel zijn voor Ouderen Axel houdt maandag 11 maart een informatiemiddag over een beroerte en de ge volgen ervan. De bijeenkomst vindt plaats in het Axelse ge meentehuis en is georga niseerd in samenwerking met de ouderenbonden en de Hersenstichting Ne derland. Een vrijwilliger en ie mand die zelf een beroerte heeft gehad zullen komen vertellen over hun erva ringen. Ook wordt een vi deofilm vertoond over mensen die te maken heb ben gehad met een beroer te en hoe zij omgaan met de gevolgen daarvan. De bijeenkomst begint om 13.30 uur met ontvangst en koffie en is rond 16.00 uur afgelopen. pinksterzaterdag, 18 mei, weer een groots volksfeest en deze keer weer helemaal als vanouds. De ondertitel van het evene ment is dan ook: Bertha 2002 Back to Basic. „Bijna iedereen in Hulst weet wat dat inhoudt. Het begon in 1993 als een grap. Op het hoc keyveld van Rapide hebben we toen een vrachtwagen als podi um neergezet en een gekke ar tiest uitgenodigd. De loterij met de drie Berthakoeien, lekkere muziek en een feesttent deden de rest. Na drie maal een feest op het hockeyveld, vier keer een tentfeest op het Havenfort en eenmaal in de sporthal van den Dullaert, gaan we weer terug naar het Rapideveld. De trouwe bezoekers hadden al te kennen gegeven dat ze Bertha liever te rugzagen daar waar het feest echt thuis hoort. We hebben met het bestuur van de hockeyclub goede afspraken kunnen maken en zaterdag 18 mei bouwen we op het hockey veld een grote tent op", vertelt Evert Verwer van de organisa tie. Ook de formule van slechts één avond feest wordt weer ge hanteerd..„De gekke artiest hebben we al geboekt. Tijdens de negende Bertha avond zal onder anderen Eric Dikeb het podium betreden. Eric is be kend van het afvalprogramma Big Diet. Daarnaast is hij iedere ochtend te horen tussen 6.00 en 9.00 uur op Radio 3FM. Tijdens het afgelopen carnaval maakte hij nog furore met de carnavals kraker De Pizzahut", vertelt Verwer. Het programma wordt verder aangevuld met artiesten uit de streek, die in de vooravond zor gen voor de opwarming. door Aector Dooms MIDDELBURG - Voor het op zetten van een professionele hennepkwekerij in Veere is gisteren in Middelburg een 28-jarige inwoner van het Bel gische Sint-Pauwels veroor deeld tot de maximale werk straf van 240 uur en vier maan den voorwaardelijke gevange nisstraf. Twee landgenoten, een 27-jari- ge man uit De Klinge en een 39- jarige inwoner van Antwerpen, kregen voor hun betrokkenheid elk zestig uur taakstraf opge legd. Zij knipten de toppen van de planten. De politie kwam op het spoor van de hennepkweke- rij nadat ze getipt was door om wonenden die vonden dat zich opvallend veel verkeer ophield in de buurt van twee loodsen. Daar vond de politie 4600 hen nepplanten. Bij verdachte werd ook nog een stroomstootwapen gevonden. Dat het om een pro fessionele kweek ging bleek ook uit de hoeveelheid stroom die was gestolen. Delta Nutsbedrij ven berekende vorig jaar het na deel op 64.000 gulden. De Belg maakte deel uit van een omvangrijke organisatie. Zo waren er twee strandwoningen afgehuurd voor een knipploeg. Voor het vervoer had verdachte twee bedrijfsauto's. De voertui gen werden verbeurd verklaard. De man zag eerder zijn trans portbedrijf failliet gaan. Hij ging gretig in op het verzoek van zijn oom en een Nederlandse kennis die ervaring hadden met het opzetten van een hennep kwekerij. „Ik had geen geld en kon hier financieel beter van worden", zei hij. Officier van justitie J. de Graaf vond zes maanden gevangenisstraf plus 240 uur werkstraf een passende sanctie. „De geoutilleerde kwekerij was een crimineel bedrijf", zei ze. Raadsman W. Schieman schrok van de eis. Hij meende dat zijn cliënt de ideale stroman was ge weest voor twee ervaren kwe kers. „Hij is lichtzinnig ge weest." Schieman pleitte voor louter een taakstraf. De politierechter hield er reke ning mee dat het de eerste keer was dat de man strafrechtelijk in de fout was gegaanNaast een werkstraf vond hij een voor waardelijke gevangenisstraf op zijn plaats. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 34-jarige vrouw uit Hulst voor het plegen van een diefstal met geweld veroordeeld tot twaalf maanden gevangenis straf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. In de strafmaat werd ook een vernieling van een ruit van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) meegenomen. De Hulsterse had 22 oktober vo rig jaar in Terneuzen perso neelsleden van de meubelzaak Leen Bakker met een mes be dreigd, nadat die haar betrapt hadden op het stelen van een dekbedovertrek. De vrouw wor stelt al jaren met haar drugsver slaving. Aan het ZCAD moet ze 212 euro schadevergoeding betalen. is tegenwoordig bepalend voor een góed budkamermeubel. Het is de kwaliteit die van groot belang is. Openingstijden maandag t/m vrijdag van 08.00-17.00 uur zaterdag showroom 10.00-16.00 uur profcenter 09.00-12.00 uur Er zijn honderden spierziekten. Er is één vereniging. Bel voor informatie, steun of advies de 25 Spierziekten Infolijn 0900 5480480 s op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur (10 c p/m) VSN Lt.Gen. van Heutszlaan 6 3743 JN Baarn Postbank 1422400 Internet: www.vsn.nl Vereniging Spierziekten Nederland m. 1 Ben je Doener of wil je moeder worden? Slop dan met roken. Hel is slecht voorjezell en voor je [ongeboren] kind. Heer lilirBiIle? tel 0900-9390 iiAcumi Help het geluk 'n handje: j collecteer voor Klndcrhulpl Hk totaal FcnSKfifehlp :otó ateram «or <fc ccfccnittkntiBiwp!; Hdpcutnct! Se' m 611899. 4:nc( afaf TOYOTA ER IS AL EEN COROLLA VERSO VANAF 21.550,-/nlg 47.489,95. Corolla Stationwagon Mr. F.J. Haarmanweg 58 i 4538 AS Terneuzen Tel.: 0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 44