Sarneel is van alle markten thuis iuinWWWVvY^ Ilyo de Loos aast op revanche PZC Atlete Verdonk in nationale selectie Schelfhaut aast op de libretitel Kenny Verhoene scoort acht keer voor De Gravin Koplopers zijn op hun hoede in Terneuzens bedrijfsvolleybal Ex-wielrenner Van der Velde te gast in Sluis O'Brien viert na vier jaar rentree uitslagen Ruiter uit Hulst heeft iets goed te maken op Zeeuws kampioenschap donderdag 21 februari 2002 van onze sportredactie TERNEUZEN-DeTerneuzense verstandelijk gehandicapte at lete Marianne Verdonk is opge nomen in de nationale selectie van bondscoach Arno Korme- ling. De vijftienjarige Schelde- sport-atlete mag nu wellicht naar de Europese kampioen schappen, die in juli in Honga rije worden gehouden. Om deel te kunnen nemen aan de Europese titelstrijd moet door Lucien Roelandt TERNEUZEN - Het Hippisch Sportcentrum Heikant staat za terdag in het teken van het Zeeuws kampioenschap voor de springruiters van de Koninklij ke Federatie van Landelijke Rijverenigingen en ponyclubs (KNF). Nu alle hippische sport bonden zich hebben verenigd in de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS), is het de allerlaatste keer dat de provinciale titel strijd onder het vaandel van de KNF wordt gehouden. In Heikant, waar de Ruiterclub Hulst voor de vijfde keer op rij de organisatie in handen heeft, is het dan ook de laatste maal dat voor de winnaars een ticket valt te verdienen waarmee men zich x-echtstreeks plaats voor het nationaal kampioenschap in Ermelo. Kennelijk willen de ruiters zich deze laatste kans niet ontnemen. Het deelnemers veld is groter dan ooit. Tweede ijzer In de klasse ZZ verdedigt Sandy den Exter met Veersedam's Fris bee haar titel. De amazone uit Koi'tgene heeft in deze klasse met Koree nog een tweede ijzer in het vuur. Of dit voor Den Ex- ter voldoende is om haar titel te prolongeren valt nog te bezien. Christiaan van de Plasse miste in de vorige uitgave immers op een haar na het kampioenslint. De' ruiter uit Yerseke is er dan ook op gebrand om met Delta Mossel Skybreaker te bewijzen dat misser van vorig j aar als een incident moet worden gezien. Maar er liggen meer kapers op door Jan Roovers TERNEUZEN - In de strijd om het kampioenschap van het Ter- neuzense bedi-ijfsvolleybal (Be- vobo) kunnen Dees Sport en Dow zich in de hoogste klasse geen misstap veroorloven. Op de zevende speeldag gebeurde dat ook niet, beide teams kwa men met de 3-0-score van het veld. Koploper Dees (drie punten voorspi-ong, maar ook een wed- strijd meer gespeeld) kende in de wedstrijd tegen Broomche- mie weinig problemen om de ongeslagen status vast te hou den. Na 25-11 en 25-18 was 25- 23 in de derde set het gevolg van een mindere concentratie. Dow had het tegen Deltan wat moeilijker. De pas gepromo veerde tegenstander, die het zonder oud-Brevokspeler Roodzant moest doen, heeft in de eerste wedstrijden aangege ven een aanwinst voor de hoog ste klasse te zijn. De vierpunten die inmiddels werden gepakt hebben de ploeg inmiddels ook gesterkt in de overtuiging dat lijfsbehoud moet kunnen. Het verweer was er naar: tot 10-10 in de eerste set en 14-14 in de twee de bleef Deltan in het spoor van de tegenstandei'. Toen de oppo nent echter Van Gijs in stelling bracht was het rap gebeurd. De oud-Scheldesportspeler ver zorgde het slotakkoord in de tweede en de opening in de der de set. Maar met 25-17, 25-19 en 25-14 kon Deltan met opge heven hoofd naar de kleedka mer. Terugkeer De derde wedstrijd in de hoog ste klasse leverde Neelemans een 2-1-zege op tegen EPA. Maar het ene puntje voor EPA was meteen goed om over Del- tan en Artland Artland heen te gaan. In de tweede klasse A zag Gara ge Vervaet de off-day door te genstander Echo Audio met 3-0 afgestraft en werkt De Hoop aan de terugkeer naar de eerste klasse, waar de ploeg na de na jaarscompetitie uit verdween. In de tweede klasse B morste IVIO een punt bij Dow 3, waar door Winter De Bi'uin/Schel- desport het gat naar de leidei-s tot één punt terug kon brengen. De topontmoeting in 3B tussen Henno Cysouw en PSOVZ 3 ging met 3-0 (25-22 25-11 25-19 naar Cysouw, dat door die zege een straatlengte voorsprong heeft genomen. Verdonk wel dispensatie krij gen. De Terneuzense is officieel nog B-juniore, terwijl de Euro pese titelstrijd voor senioren is. Die dispensatie zit er volgens vader Riny wel in. „Marianne heeft ondeitussen wel bewezen dat ze zich kan meten met de se nior-en. Ze heeft al het nationale indooiTecord voor junioren en de kust. Want ook Ilyo de Loos heeft nog iets recht te zetten. Het Hippisch Centrum Heikant is voor de ruiter uit Hulst zijn thuishaven. De Loos was ook senioren op haar naam staan, zowel op de 200 als op de 400 metei-. Op de loopnummers van af 50 tot en met 800 meter steekt ze met kop en schouders boven de Nederlandse G-atletes uit. Op het ver- en hoogspringen maakt ze samen met Joyce Bek- ker van AV Flakkee de dienst uit. Met de kogel moet ze op dit vorig jaar favoriet. Zijn paard Nadir liet hem echter in de steek. Ilyo de Loos wil zo'n roemloze afgang ongetwijfeld voorkomen. En met Nadir in moment Joyce nog voor zich duldden maar ook op dit onder- deel heeft ze dit jaar de nodige progressie geboekt." Marianne zelf laat het allemaal maar over zich heen komen. Ze vindt het geweldig, is fanatiek en gedreven met haar sport be zig. Haar enige minpuntje is ei genlijk nog het verdelen van vorm weet de concurrentie dat voor de combinatie geen hin dernis te hoog is. Ook Piet Hui- ge, die voiüge uitgave met Kalis- to het brons won, moet zeker tot haar krachten op de langei'e af standen, onder meer in de cros sen die ze in de Zeeuwse crosscup bij de reguliex-e atletes loopt. Ook daar heeft ze in haar leeftijdscategoi'ie het podium dit seizoen al gehaald. Vader Ri ny: „Ze moet leren wat ver-liezen is. Bij de G-atletes wint ze na tionaal vrijwel alles en dat is de kanshebbers worden gere kend. Verder mag ook Birgitte Bonnet niet worden onderschat. Met My Borm Way en Lanciano heeft dé regerende outdoor- niet goed voor haar karakter." Twee keer wist ze tijdens het in- doorseizoen de nationale re cords te lopen. Dat gebeurde beide keren in de Gentse Top- sporthal. Op 26 december 2001 snelde ze op de 400 meter naar een tijd van 1 minuut en 10,12 seconde. Amper een paar weken later, op 13 januari 2002, was het weer prijs toen ze op de 200 meter een tijd neerzette van 30,57 secoxrde. Tijden die nog nooit door een Nederlandse G-atlete waren gerealiseerd. kampioene in ieder geval twee stei-ke troeven in handen. Ook in de klasse Z gi-eep Sandy den Ex- ter vorig seizoen de titel. De amazone uit Kortgene zag haar kampioenspaard Lute echter vertrekken naar de stal van in ternational Emiel Hendrikx en ontbreekt daardoor in deze klasse. Ilyo de Loos, die met Quenette en Loniki in actie komt, is daardoor de uitgespro ken favoriet. De routinier uit Hulst dient wel af te rekenen met de aanstormende jeugd. Vooral Dermis Evei-tse zou wel eens succes voor De Loos kun nen verhinderen. Het veertien jarig talent uit Nieuw en Sint Joosland heeft immers in de aanloop naar het kampioen schap bewezen dat hij met Ju- zelma tot veel in staat is. Neemt Michelle Evertse zater dag in de klasse M revanche op Carolein van de Plasse? Amper een maand geleden gi-iste Ca rolein van de Plasse tijdens In- door Zeeland als laatste starter in de finale om de Gouden Mos sel de overwinning voor de neus van Michelle Evertse weg. De amazone uit Yerseke toonde zich met Delta Mossel Oase toen een honderdste seconde sneller dan haar rivale uit Nieuw en Sint Joosland met Zemo's Little Gixi. Een zinderende finale die paardensportliefhebbers op het netvlies gegrift staat. De pas zestienjarige amazones zijn dan ook voor de kenners met stip fa voriet voor de titel. Maar met Marcelle de Kam, Stef Nelisse, Ingrid Jakobsen en Lilian Koi*t komt in Heikant een viertal aan het vertrek dat in staat moet worden geacht om voor een ver rassing te zorgen. door Peter Snelders HULST - Alexander Schelfhaut heeft er zin. Als morgen om 19.00 uur het startsein wordt gegeven voor het kampioen schap eerste klasse libre van het gewest Zuid-Nederland, zal hij tot in al zijn vezels gespannen staan om een zón goed mogelijk resultaat neer te zetten. Wie hem goed beluistert weet dat hij eigenlijk maar voor één ding gaat: het kampioenschap. De feiten spreken in zijn voor deel. Schelfhaut heeft zich als kampioen van het district Zeeuws-Vlaanderen als eerste geplaatst voor deze titelstrijd. Daarnaast heeft hij inmiddels de nodige ervaring opgebouwd op gewestelijk niveau en wat mogelijk nog belangrijker is: hij speelt een thuiswedstrijd. Alexander Schelfhaut woont weliswaar in het Belgische Ste- kene, maar is lid van de organi serende biljartvereniging BV Reynaert en speelt dus in eigen lokaal café De Kroon te Hulst op de voor hem bekende biljarts. „Het sterkt me in de gedachte dat ik een goede prestatie neer kan zetten. Als je in een ander lokaal moet spelen op biljarts die je niet zo goed kent heb je toch vaak enkele partijen nodig om je aan te passen. Juist in die aanloop ben je kwetsbaar en le ver je meestal punten in. Aan het einde van de titelstrijd kan me dat een hoge klasseidng kos ten. Met een plaats bij de eerste drie ben ik tevreden, maar het sti-even is toch op meer gericht." Aan de voorbereiding heeft het niet liggen „Ik ben goed ge traind. Zón vier keer per week heb ik gespeeld. Ik voel dat de vorm er is. Nu is het nog een kwestie van de nervositeit onder conti'ole zien te houden. Dat zal vooral in de opening van het toernooi het gi-ootste probleem zijn. Al ben ik daar ook niet echt bang voor, omdat ik inmiddels al de nodige ervaring op wed- strijdniveau heb opgebouwd." Naast deelname aan verschil lende distiictsfinales was hij reeds twee keer present op ge westelijk niveau, eerst in de tweede klasse libre. Schelfhaut werd toen derde. „Vorig jaar was ik als titelverdediger actief in de gewestelijke titelstrijd eerste klasse libre in Bergen op door Aector Dooms TERNEUZEN - De topploegen in de tweede klasse van het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal grossierden in doelpunten. Zo deklasseerde koploper De Gra vin onder impuls van de Belgi sche ex-profvoetballer Kenny Verhoene, die acht keer scoorde, Bakkerland Terneuzen tot een figurant: 2-13. Concun-ent DPO Driewegen liet zich eveneens niet onbetuigd te gen Marmara du Puy: 9-4. On deraan deed Morres 2 uitste kende zaken tegen HKC: 7-4- winst. Bakkerland Terneuzen - De Gravin 2-13 (1-6): Doelman Kees Geelhoedt van Bakker land werd moedeloos van de trefzekere Kenny Veihoene die hem links en rechts passeerde. De uitblinker van De Gravin nam acht van de dertien treffers voor zijn rekening. De overige doelpunten kwamen op naam van Boudewijn Rietjens (2x), Gei'ben Dieiïckx (2x) en Bas van Waes. Het moedige Bakkerland moest zich tevreden stellen met de inbreng van Fred van Caute- ren en Peter Sparreboom DPO Driewegen-Marmara du Puy 9-4 (4-1): Marmara sputter de na rust nog even tegen, maar DPO had toch meer kwaliteit in huis. De thuisclub pakte vrij ge- makkelij k de winst dankzij tref fers van Veli Eryürük (3x), Ste fan van den Ameele (3x), Chris Palm en Enrico Pastor: De pro ductie van Marmara du Puy werd eerlijk verdeeld onder Joey Visser (2x) en Robert Tri- ance (2x). Marinet-Pays de Mer 2-6 (0-2): Op de ovexwinning viel niets af te dingen. Pays de Mer zag een goede wedstrijd beloond met doelpunten van Willy Remeeus (2x), Eric Rodrigo, Ibrahim He lena, Arjan Korteland en Pauli na Shurrendy. Maitnet scooi'de na rust via Antoine Martens en Danny Knol. Morres 2-HKC 7-4 (3-1): Een belangrijke overwinning voor de degradatiekandidaat uit Hulst. Bij de thuisclub lukte al les. Vanuit alle standen werd raak geschoten. De zevenklap per was te danken aan Erwin Burm (2x), Edwin Ferket (2x), Martin Nuyten, Edwin Hen driks en Miguel Nafa. HKC moest het antwoord schuldig blijven. Alleen Hans Stoffijn Zoom. Daar werd ik vijfde en dat viel me eigenlijk een beetje tegen. Vandaar dat ik er nu ex tra op gebrand ben om een goe de prestatie neer te zetten. Alexander Schelfhaut prolon geerde onlangs zijn titel eerste klasse libre van het district. Het is een speler met kwaliteiten en enig talent. Om dat laatste tot in de finesse te ontwikkelen gaat hij biljartles volgen bij Johnny Rottier in Kloosterzande. „Vooral de serie dAmericaine moet ik veel beter onder de knie krijgen. Lukt dat, dan denk ik dat ik snel promotie kan ma ken", besluit hij Joke Breur Overigens is hij niet de enige Zeeuws-Vlaamse afgevaardig de die in dit gewestelijk kampi oenschap acte de présence geeft. Ook Joke Breur van BVV Ter neuzen is van de pairijZij staat vijfde op de plaatsingslijst en lijkt dus niet dii'ect voor een fa- vorietenrol in aanmerking te komen. Wie de biljax-tsport de laatste jaren een beetje gevolgd heeft in Zeeuws-Vlaanderen weet echter wel betei: Enkele ja ren terug was zij nog actief in de hoofdklasse. Dit geeft aan dat zij tot meer in staat is dan het al gemeen gemiddelde van 5,72 waarmee zij voor dit kampioen schap genoteerd staat. Vandaar ook dat zij als gevaarlijke outsi der van start gaat. Het kampioenschap in Hulst start vrijdag om 19.00 uui\ Za- terdag 23 en zondag 24 februari beginnen de wedstiujden om 12.00 uur. De slotpaitij is zon dag omstreeks 15.00 uur. SLUIS - Johan van der Velde luistert morgen, vrijdag, een bijeenkomst van de Stichting Zwinstedenioop Sluis op. De ex-wielrenner vertelt over het leven van een topsporter. Daarbij krijgen de belangstel lenden ruimschoots de gelegen heid vragen te stellen. De pre sentatie is in handen van Fred Rabout. De bijeenkomst in de Raadzaal van het stadhuis in Sluis begint om 20.00 uur. (2x), Hans de Klerk en Erik van Willigen wisten het doel van de tegenstander te vinden. DOW-De Ruyter 3-4 (1-2): De teams waren aan elkaar ge waagd. Het verschil wei'd ge maakt door doelman Martijn Lockef eer van De Ruyter. De uitblinker hield de Terneuzense aanvallers vele malen van het scoren af. Dow kon door doel punten van Werner Meijer, Ri chard Burkey en Jan-Willem Tangelder wel aanklampen, maar De Ruyter deed het via treffers van Robin de Witte (2x), Jacky van Nieulande en Davy Voet net iets beter: 3-4. NEW YORK - Drievoudig we reldkampioen tienkamp Dan O'Brien is van plan na vier jaar afwezigheid zijn rentree te ma ken in een wedstrijd op 21 en 22 april in Californië. „In tegen stelling tot wat altijd wordt ge schreven ben ik nooit gestopt", aldus de 35-jarige Amerikaan. In september '92 bracht O'Brien in het Franse Talence het we reldrecord op 8891 punten. Sindsdien is hij ongeslagen voor zover hij een tienkamp beëin digde. Dat is de olympische kampioen ('96) sinds de Good will Games van '98 echter niet meer vergund. SID Volleybal Bevobo-competitie Terneuzen. Eerste klasse A: Dellan-Dow 0-3, Dees Sport- Broomchemie 3-0, EPA-Neelemans 1-2. Eerste klasse B: BN/De Stem-Winter De Bruin/SchSport 3-1, PSOVZ-De Pooter 1-2. Tweede klasse A: Echo Au dio-Garage Vervaet 3-0, URS-Rabobank 3-0, Dow 2-De Hoop 1-2. Tweede klasse B: Artland Artland 2-Visser Smit Ha- nab 2-1, Dow 3-IVIO 1-2, Gemeente-Win ter De Bruin/SchSport 2 0-3 Derde klasse A: IVIO 2-BN/De Stem 4 2-1. Zee land Seaports-Starco 1-2. Derde klasse B: Gemeente 2-V&KC1000 Hoek 2 0-3, V &KC1000 Hoek-BN/De Stem 3 2-1, PSOVZ 3-Henno Cysouw 0-3. Zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen. Tweede klasse: Bakkerland Terneuzen-De Gravin 2-13, Dow-De Ruyter 3-4, Marinet-Pays de Mer 2-6, DPO Driewegen-Marmara du Puy 9- 4, Morres 2-HKC 7-4. Scissenaar is actief triatleet en voorzitter door Fred Rabout SAS VAN GENT - Hij behoor de afgelopen zaterdag nog tot het deelnemersveld van de zwemloop in Bergen op Zoom en werd er vierde in zijn leef tijdscategorie. Herman Sar neel is de naam, 52 jaar en woonachtig in Sas van Gent. Na een zwem- en voetbalcar rière heeft hij inmiddels 115 triatlons, 75 duatlons en 43 zwemlopen achter zijn naam staan. Sarneel heeft het alle maal netjes bijgehouden, zoals dal een adjunct directeur van een basisschool betaamt. Zondag laat hij de wedstiijd- kleding in de kast hangen. Dan is in en om Oostburg weliswaar de derde zwemloop, als voor zitter van de oi'ganiserende Triatlon Vereniging Oostburg moet Sarneel het zondag van uit een andere hoek bekijken. „Ik zou er liever als actief at leet bij zijn maar het is niet an ders. Als je organiseert, weet je dat de activiteiten op een an der vlak liggen." Sarneel begon zijn sportcar- rière bij de plaatselijke zwem- club Bruinvis. Hij werd onder meer een keer Zeeuws kampi oen op de 100 meter schoolslag. Na het zwemmen kwam het voetbal in zijn leven, bij Corn Boys. Hij bracht het als keeper tot het tweede en had enkele invalbeurten bij het eerste. „Ik had de pech dat ik mijn neef Fi-ans Sarneel voor me had. Hij was in die dagen terecht de vaste man." Vervolgens verhuisde hij van wege studie naar Dongen. Spoil bleef in zijn leven, maar het was minder geoi-ganiseex-d dan in zijn eerste Sasse perio de. Eenmaal in het bezit van de onderwijzersbevoegdheid kwam hij terug naar Sas. Sar neel kreeg meteen een aan stelling op de toenmalige St. Aloysiusschool, de huidige ba sisschool De Werf in Philippi ne en ging weer voetballen bij Corn Boys. In 1985 stopte hij wegens een hardnekkige heup- blessure. Kramp Het was ook in 1985 dat hij tij dens de triatlon van De Bi*aak- man in deze sporttak debu teerde. „Ik zag op tv de triatlon van Hawaï. Ik had gezwom men en gelopen. Het fietsen kon er wel bij. Dus leek de tri atlon me wel wat. De eerste j i B l^ YtWVv Herman Sarneel is nog vaak te vinden in het zwembad. keer heb ik beren zien ï-ennen. Het ging allemaal pei'fect tot de overgang tussen het fietsen en lopen. Die overgang bezorg de me ontzettend veel kramp, maar ik heb het einde gehaald en ben het blijven doen. Het lo pen is wél mijn zwakste onder deel gebleven. Zwemmen en fietsen gaan me uitstekend af. Vaak eindig ik in mijn catego rie in de toptien." Slechts één keer werd hij win naar. Sarneel „Dat was tijdens de achtste triatlon van Sei^oos- kerke op Walcheren waar ik de snelste was bij de mannen ve teranen Voor de rest is voor mij deelnemen belangrijker dan winnen. In de afgelopen vijf tien jaar heb ik slechts vier keer het einde niet gehaald." Toen de Triatlonvereniging Oostburg vijfjaar geleden geen opvolger had voor de vertrek- kende vooi'zitter Guust van de Velde, besloot Sarneel de handschoen op te nemen. „Het is en blijft moeilijk om be- stuui-sleden te vinden. Ook tij dens ons laatste jaarvergade ring was het een penibele zaak. Ronald Vanhijfte de man die al sinds de oprichting in het be stuur zat moest wegens werk zaamheden in het buitenland afhaken. Er was een extra ver gadering nodig om die vacatu re en een nog ontstane vacatu re binnen het bestuur op te vullen. Zo niet dan was het ge daan geweest met deze triat lonvereniging. Gelukkig kwam Jan van Baar de zaak ï-edden. Hij nam het secretari aat over, terwijl Bram van de Wege de andere vacature op vulde. We hebben dus weer een bestuurlijke ploeg." Boegbeelden Wat de atleten en atletes be treft zijn er minder problemen We hebben een vrij stabiel be stand van zo'n veertig leden, met als boegbeelden Terese van Lare en Ronnie Babijn. Jaarlijks organiseren we onze zwemloop in Oostburg en du- atlon in Breskens. Vorig jaar foto Peter Nicolai kregen we ter gelegenheid van ons tienjarig bestaan zelfs het afdelingskampioenschap du- atlon toegewezen. Over mede werking wat vrijwilligers be- treft op de dagen zelf hebben we niet te klagen en dus zijn we gereed voor onze zwemloop van zondag." Het programma zondag begint om 14.15 uur met de 1000 me ter zwemmen in het bad van De Eenhoorn en 10 kilometer lo pen. Een halfuur later begin nen de deelnemers aan de korte afstand (500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen). De jeugd begint om 15.00 uur aan de 250 meter zwemmen en 2,5 kilome ter lopen. Ilyo de Loos is met Nadir favoriet voor de Zeeuwse titel. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39