Horeca moet betalen voor festival li PZC Jeugdnatuurclub Vleermuis knutselt in keuken Tekenactie voor een eigen parkeerplek Wijkinformatiepunt in Groot-Lammerenburg V ermogensbeheerder vangt bot bij rechter Informatieborden bij monument Drankrijder moet rijbewijs missen Hoofdwond door aanrijding Twee dorpen zonder stroom Werkstraf voor wietkweker Gemeente Vlissingen verwacht bijdrage aan viering 5 mei op Bellamypark Onderzoek gang van zaken verswaterleiding Schuurtje afgebrand Seme%c bijeenkomsten agenda donderdag 21 februari 2002 WESTKAPELLE - De stichting Cultuurbehoud Westkapelle wil dat er informatieborden komen bij het oorlogsmonument op de Zeedijk in Westkapelle. Het doel is de bezoekers van de tank meer informatie te verstrekken over datgene dat daar eind oktober, begin november 1944 heeft plaatsgevonden. De kosten van de borden worden geraamd op 2750 euro. De stichting heeft de gemeente een bijdrage gevraagd uit het Leefbaarheidsfonds. Het college van B en W vindt dat het ver zoek niet binnen de criteria voor dit fonds past. Toch is het ini tiatief vanuit toeristisch-recreatief oogpunt de moeite waard, zegt het gemeentebestuur. Het gemeentebestuur verwijst de stichting daarom naar het ANWB-Zimmermanfonds. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een veertigjarige drankrijder uit Vlissingen bestraft met zes maanden rijontzegging, waarvan drie maanden voor waardelijk en 750 euro boete. De Vlissinger botste 20 mei vo rig jaar in zijn woonplaats op de auto die voor hem reed omdat hij te weinig afstand hield. Uit de blaastest bleek dat hij 650 microgram alcohol, drie keer zoveel als toegestaan, in zijn bloed had. Hij verklaarde na een feestje in de vroege morgen te zijn thuisgekomen. Voordat hij met zijn auto om bood schappen ging zou hij nog twee flesjes bier hebben gedronken. Gisteren erkende de man fout te zijn geweest. ,,Ik heb geleerd van de alcoholcursus. U zult mij hier niet meer terugzien", be loofde hij de politierechter. VLISSINGEN - Een 42-jarige Vlissingse heeft gistermiddag bij aan aanrijding een hoofdwond opgelopen. Zij werd naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeval vond rond drie uur plaats op de Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissingen. De vrouw zat als inzittende in de auto van een 62-jarige man uit Arnhem die op de kruising met de President Rooseveltlaan geen voorrang verleende aan een 73-jarige automobilist uit Turnhout (België). De auto van de 62-jarige man werd vernield, de andere auto raakte beschadigd. KRUININGEN - Inwoners van Kruiningen en Krabbendijke hebben gistermiddag vij f kwartier zonder stroom gezeten. De oorzaak van de storing is niet bekend. Rond twee uur viel in beide dorpen de elektriciteit uit. Nadat de locatie van de sto ring was vastgesteld, werd om kwart over drie de stroomtoe voer weer met een omleiding hersteld. Klanten van Delta Nutsbedrijven hebben relatief vaak te lijden onder stroom storingen. Zo waren er vorig jaar meer dan honderd forse stroomonderbrekingen. Dit jaar lijkt dat aantal alleen maar toe te nemen. Ook in vergelijking met andere aanbieders ligt het systeem van Delta vaak plat. Gemiddeld zit een klant van Delta Nutsbedrijven 53 minuten zonder stroom. Andere aan bieders blijven onder het half uur. De inwoners van Middelburg hebben de laatste tijd veelvul dig te maken gehad met stroomonderbrekingen. Volgens de woordvoerster van Delta staat de storing in Kruiningen en Krabbendijke daar los van. MIDDELBURG - Voor het opzetten van een professionele hennepkwekerij in twee loodsen in Veere is gisteren in Mid delburg een 28-jarige inwoner van het Belgische Sint-Pau- wels veroordeeld tot de maximale werkstraf van 240 uur en vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Horeca-onder- nemers rond het Bellamypark 1 zijn opgelucht dat het Bevrij dingsfestival van Vlissingen toch weer in de binnenstad wordt gehouden. De gedachte dat het hoofdpodium verplaatst zou worden naar de rand van de stad stond hen zwaar tegen. Ze voorzagen omzetverlies. De ge meente Vlissingen verwacht van de ondernemers nu wel een bijdrage in de kosten. J. Lust, voorzitter van Horeca Nederland afdeling Vlissingen, wees eerder op de belangen voor de ondernemers. „Ik ben blij met de keuze van het Bellamy park. Ondernemers worden er inderdaad wijzer van als het Be vrijdingsfestival in het centrum wordt gehouden." Lust, die ook fractievoorzitter van de VVD isvindt dan ook dat ondernemers nu een centje bij mogen dragen aan het welsla gen van het festival. Over de manier waarop voert de horeca- afdeling binnenkort overleg met de Raad voor Kunst en Cul tuur Vlissingen (RVKCV). „Ik zeg altijd: als je krijgt wat je wil, moet je niet moeilijk doen." Hij haast zich te zeggen dat er 'nu ook weer niet een al te hoge bij drage van de horeca-onderne- mers verwacht hoeft te worden'. „Ze moeten natuurlijk wel ex tra personeel aantrekken en het is lang niet altijd zo dat festival gangers ook veel gebruiken. Die dansen en zingen. De horeca moet het hebben van de mensen die aan de zijkant staan." Publiciteit Een groot feest hoort in het cen trum, vindt Lust. „Vlissingen krijgt, omdat hier dit jaar ook nog eens de landelijke viering wordt gehouden, free publici ty." Die mening hebben ook het college van burgemeester en wethouders en de RVKCV. Als je je stad presenteert, moet je dat niet in een park doen. „Het heeft heel wat moeite gekost om het Bellamypark toch te mogen ge bruiken", reageert wethouder L. Poppe-de Looff. De discussie over een andere lo catie werd aangezwengeld na het Bevrijdingsfestival van BUTTINGE - De jeugdnatuur club 'De Vleermuis' krijgt in Grijpskerke het effect van een olievlek. Maar dan wel een mi lieuvriendelijke. De groep, die in januari begon, heeft nu twaalf leden. De club is op zoek naar een onderkomen, maar in Het Dorpshuis is geen plaats. In januari begonnen Peter en Jacoline Sneltjens in hun huis aan de Middelburgseweg in Buttinge een jeugdnatuurclub. De club is bedoeld voor kinde ren tussen zeven en tien jaar. „We hebben één advertentie in de schoolkrant gezet. Daardoor meldden zich tien jongens en twee meisjes aan. Blijkbaar is er in het dorp behoefte aan een na- tuurclub. Volgens mij is er ver der alleen een bijbelclub en een gymvereniging", zegt Peter. De groep komt op dinsdagavond van half zeven tot half acht bij elkaar. De kinderen kozen zelf de naam 'De Vleermuis'. Het echtpaar Sneltjens verhuis de anderhalf jaar geleden van Utrecht naar Buttinge. In Utrecht leidden zij ook een j eugdnatuurclub en gaven ze j a- renlang les aan twee groepen. Peter heeft een tuinbouwcursus en een cursus faunabeheer ge volgd en was natuurvoorlichter bij de gemeente Utrecht. Het echtpaar vindt het leuk om de kinderen alles over de natuur bij te brengen. Bosuilen „In Zeeland is zoveel mooie na tuur: het strand, de duinen en de weilanden. Die onderwerpen diepen we helemaal uit. De kin deren mogen zelf aangeven welke onderwerpen we behan delen. We hebben het al over di- In de keuken van de familie Sneltjens werken de jongens en meisjes uit de buurt aan een maquette voor het dorpsbos. foto Ruben Oreel nosaurussen gehad. Verder zijn we vorige maand op een avond in het bos in Oostkapelle naar bosuilen gaan luisteren", vertelt Peter. Deze maand werken de kinderen in groepjes aan een maquette voor het dorpsbos. Dit bos wordt over enige tijd werke lijk aangelegd. De clubleden plannen onder andere vijvers, veldjes en picknickplekken in. „Ik wil die maquettes aanbie den aan het comité dat het bos invulling gaat geven." De komende maanden gaan de leden van De Vleermuis nog op strandexcursie, ze gaan wilgen knotten, vogels en vlinders spotten, bekijken welke planten groeien in een weiland, een slo- tenonderzoek uitvoeren en nestkastjes ophangen voor koolmezen. De kracht van de jeugdnatuurclub is volgens Pe ter Sneltjens dat de club in de buurt is. De kinderen vinden een natuurclub in Vlissingen of Middelburg te ver weg. „Ik wil de kinderen leren om zuinig om te gaan met de natuur. Niet met een belerend vingertje, maar op een speelse manier. Ze zijn heel positief over de bijeenkomsten. Ze pikken dingen snel op en zijn erg geïnteresseerd in alles wat in de natuur leeft en groeit. Omdat him huis te krap is voor De Vleermuis, hebben Peter en Jacoline de gemeente Veere om een clubruimte gevraagd. Die ruimte moet niet te duin- zijn, omdat de kinderen maar 11,34 euro betalen per half seizoen. Het Dorpshuis in Grijpskerke heeft geen plaats voor hen, om dat de beheerder bang is dat zij de vloerbedekking vuil maken. „Ik hoop dat iemand een ruimte voor ons weet", zegt Jacoline. „Groepjes kinderen zijn nu aan het knutselen in de keuken, de kamer en de serre. Dat is niet ideaal." In een grotere ruimte wil het echtpaar de jeugdna tuurclub uitbreiden tot maxi maal twintig kinderen. twee jaar geleden toen het Bel lamypark met ruim 40.000 be zoekers overvol was. Een aantal bezoekers, politie en brandweer hielden er een onveilig gevoel aan over omdat het publiek stond samengepakt en geen kant op kon. Met Blof en Sita zal de landelijke 5 mei-viering 2002 in Vlissingen opnieuw veel men sen trekken. De gemeente neemt enkele vei ligheidsmaatregelen. In de Spuistraat wordt een 'immens videoschei*m' opgehangen om de verwachte toeloop te sprei den. Ook wordt het standbeeld van Frans Naerebout van zijn sokkel gehaald, waardoor het hoofdpodium dicht tegen de Koopmanshaven wordt ge plaatst en er meer ruimte komt op het Bellamypark. „Het kost ons extra geld, maar er is budget voor. De exacte berekening moet nog worden gemaakt." Poppe-de Looff stelt dat het col lege en de RVKCV 'hun uiterste best hebben gedaan om de topacts naar het centrum te ha len'. „Dan vind ik dat we ook van de ondernemers een geste mogen verwachten. Vroeger kreeg de gemeente via brouwer Heine- ken van de ondernemers jaar lijks een vast sponsorbedrag. Dat gebeurt niet meer. We moe ten een nieuwe regeling met de ondernemers zien te treffen." door Ellen De Vriend Actievoerders tekenen parkeervakken op de straat. foto Lex de Meester YERSEKE - Gemeenteraadslid A. Jumelet (Christenunie) wil dat het ministerie van Binnen landse Zaken onderzoek doet naar de gang van zaken rond de verswaterleiding in Yerseke. Vooral de afhandeling van het contract zou eens onder de loep moeten worden genomen. Jum elet wil dat de gemeente de aan nemer een boete oplegt voor de te late oplevering, maar het ge meentebestuur zegt daar niet toe gemachtigd te zijn, omdat ze niet de opdrachtgever is. Jume let beseft dat beide partijen het niet met elkaar eens zullen wor den en vindt daarom dat Bin nenlandse Zaken de zaak moet bekijken. Hij heeft zijn verzoek schriftelijk aan minister De Vries meegedeeld. WAARDE - In een boomgaard aan de Nolleweg in Waarde is gisternacht een schuurtje volle dig in de as gelegd. Behalve het gebouw gingen ook diverse kis ten en pallets die erin lagen in de vlammen op. De bewoners van de Veer- sesingel in Middelburg hebben gistermiddag samen met de Socialistische Partij ac tie gevoerd. Met het tekenen van genummerde parkeervak ken geven de bewoners aan dat ze ontevreden zijn over het parkeerbeleid van de gemeen te. Zij zijn boos omdat ze hun auto vaak niet meer in de buurt van hun eigen huis kwijt kun nen. Volgens M. Postema, de bewo ner die de actie heeft aange zwengeld, is er sinds de komst van parkeermeters vlak bij de Veersesingel geen houden meer aan. „Iedereen komt hier zijn auto parkeren omdat het gratis is", zegt Postema. „Maar waar moeten wij dan onze auto kwijt?" Ook bewoonster A. Geervliet merkt dat er steeds minder plek is om haar auto te parkeren. „Het was hier altijd al erg druk, maar het is nu echt niet leuk meer." Postema heeft naast de actie van gisteren ook handtekenin gen in de buurt verzameld en een brief gestuurd naar de ge- door Nadia Berkelder Leefbaar Middelburg gaat met 162 actiepunten de verkiezingen in. Tijdens een politiek café gisteravond in ca fé The Duke werd duidelijk waar het om draait bij de nieu we partij: verkeersveiligheid, parkeren en het terugdraaien van een aantal besluiten van het zittende college. „Negentig procent van onze actiepunten is te realiseren met het geld dat we overhouden als de bouw van het theater aan de Zuidsingel niet doorgaat", zei lijsttrekker H. Akdag. De ac tiepunten zijn opgesteld aan de hand van een enquête die Mid delburgers hebben ingevuld. „De Middelburgers zijn be- meente. „Daar heb ik verba zingwekkend snel een reactie op terug gehad", zegt hij. Maar het antwoord beviel hem en de rest van de buurt niet. „Het enige dat wethouder Luitwie- scheiden. Hun verwachtingen zijn zo overdreven niet." Ak dag wil wethouder worden. De partij heeft nu vier zetels in de raad en dat moeten er meer worden, vindt hij. Hij beloofde betere communi catie met de burgers. Verder wil Leefbaar Middelburg dat het ontwerp voor een museum van Aldo van Eyck in de Mais- baai alsnog wordt uitgevoerd, dat het theater aan het Molen water blijft en dat het parkeer beleid wordt gewijzigd. De aanwezigen kregen een film te zien met voorbeelden van wat er niet deugt aan Middel burg, van commentaar voor zien van de lijsttrekker. Er passeerden onder meer ge vaarlijke verkeerssituatiesde kiosken op de Markt ('Leef- ler zegt te kunnen doen, is in onze straat ook het betaald parkeren invoeren. Hij heeft ons beloofd begin april nog een keer naar de situatie te kijken. SP-lid R. Dreesens is net als de baar Middelburg wil de herin richting van de Markt fatsoen lijk afronden') en auto's op de Seissingel ('Het effect van het stomme parkeerbeleid'). De film is alleen gedraaid in het centrum. „We zijn ook in ande re wijken geweest", aldus Ak dag. „We moesten het beper ken, anders werd het te lang." Eén van de aanwezigen twij felde aan de partijtrouw van Akdag. „Staat u voor uw pun ten, of krijgen we een herha ling en switcht u opnieuw." De lijsttrekker beloofde niet nog eens tussentijds van partij te wisselen. F. Koopman wilde weten hoe de partij haar stand punten dacht te realiseren. „De gemeenteraad heeft vaak zit ten pitten, terwijl een paar mensen achter uw tafel daar buurbewoners van oordeel dat het probleem op die manier al leen maar verschuift. SP-lid R. Dreesens steunt de buurtbe woners. „Ze willen gewoon een parkeerkaart gekoppeld aan ook in zaten. Hoe denkt u het in de gemeenteraad te redden zonder steun van andere par tijen?" Akdag erkende het pro bleem. „Besluiten worden ge nomen door de meerderheid in de raad. Als we zitting nemen Landelijk PvdA-voorzitter Ruud Koole brengt vrijdag 22 februari een werkbezoek aan de afdelingen Veere van de PvdA en GroenLinks. Om 14.00 uur gaat hij naar Vrou wenpolder om te spreken over de oprichting van een brede school. Om 15.30 uur vertrekt het gezel schap naar het Ziekenhuis Wal cheren in Vlissingen voor een ge sprek over de gezondheidszorg, gevolgd door een bezoek aan de studio's van Omroep Zeeland in hun huisnummer", zegt hij. „Dan kunnen ze altijd de auto voor de deur kwijt." Hij vindt het schandalig dat veel bejaar den in de straat ver moeten lo pen om bij hun auto te komen. in het college zullen we er alles aan doen om bepaalde zaken te wijzigen. Het zwembad kan niet meer worden terug ge draaid, de palen zijn in de grond, maar het parkeerbeleid en het theater wel. Oost-Souburg, 's Avonds om 20.00 uur vindt in de Halve Maan in Oostkapelle een verkiezingsavond van PvdA en GroenLinks plaats. Koole en Kamerlid Kees Vendrik van GroenLinks houden inleidin gen over openbaar vervoer, voor zieningenniveau en woningbouw op het platteland. Ook de lijsttrek ker van de PvdA/GroenLinks in Veere, Jan Bostelaar, houdt een in leiding. Vervolgens vindt een fo rumdiscussie plaats. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Na het Vlis singse Middengebied heeft ook Groot-Lammerenburg een wijkinformatiepunt gekregen. De Vlissingse burgemeester A. van Dok-van Weele en wethou der L. Poppe-de Looff openden gisteren het informatiepunt dat in Blikkenburg 13 is gevestigd. Medewerkers van de stichting Stadstoezicht en het wijkteam- Noord van de politie krijgen er onderdak. „Met dit informatie punt willen we laten zien dat veiligheid zwaar weegt voor ons", zeiPoppe. De bestuurders hopen dat buurtbewoners snel de weg naar doorTheo Calkoen ZOUTELANDE - Staatssecre taris W. Bos van Financiën hoeft aan vermogensbeheerder S. Broersma uit Zoutelande niet een door de belastingdienst Goes verzonden brief af te ge ven. Dat blijkt uit een uitspraak van de Raad van State. De inwo ner van Zoutelande dacht op grond van de Wet Openbaarheid van Bestuur (WOB) recht te hebben op de brief. Broersma, die een bedrijf heeft met de naam Trading Advice, raakte in 1995 in discussie met de belastingdienst. Een jaar la ter werd het ministerie van Fi nanciën er bij betrokken. De discussie ging over de vraag of Broersma zich bezighoudt met vermogensbeheer of met be middeling. Dat is van belang voor het belastingregime waar onder hij valt. Het ministerie merkte Broersma aanvankelijk aan als bemiddelaar. Daar ging hij tegen in beroep. In 1998 draaide Financiën het besluit terug; sindsdien wordt de Zeeuw gezien als vermogensbe heerder, hetgeen hij wilde. Met de belastingdienst was Broersma echter nog niet klaar. Hij zegt te weten dat een inspec teur een brief met onjuistheden over zijn handel en wandel naar het ministerie stuurde. In het kader van de WOB eiste Broers ma de bewuste brief op. Finan ciën weigerde het schrijven af te geven omdat het 'een stuk voor intern beraad met daarin per- het informatiepunt kunnen vin den. Niet alleen om klachten te deponeren, maar ook om op merkingen over de leefbaarheid van de wijk te maken. Ook kun nen er aangiften van kleine ver grijpen worden gedaan. „Hoe eerder we op de hoogte zijn van een probleem en de ernst daar van, hoe sneller we het kunnen aanpakken", reageerde Van Dok. Het buurtcomité Bossenburgh en het project buurtpreventie Bossenburgh maken gebruik van de vergaderruimte. De ge meente heeft het woonhuis voorlopig voor één jaar ge huurd. Pas als blijkt dat de voorziening aanslaat, wordt de huur verlengd. Soonlijke beleidsopvattingen' zou zijn. Dat is een in de WOB genoemde reden om een verzoek tot inzage te weigeren. Via een procedure bij de recht bank in Middelburg trachtte Broersma de brief alsnog te krij - gen. De rechtbank gaf hem niet wat hij wilde. Vervolgens ves tigde hij zijn hoop op de Raad van State, waar hij hoger beroep aantekende. Het Haags rechts college bevestigt echter de uit spraak van de Middelburgse rechtbank. Volgens de Raad van State kon de staatssecretaris een deel van de gewraakte brief inderdaad aanmerken als 'be leidsopvattingen' en was er dus een geldige reden om het WOB- verzoek af te wijzen. 1 STREEKACTIVITEITEN MELISKERKE - Ons Huis, 09.30 uur: Koersbal; MIDDELBURG - Kerksteeg 5, 14.00 - 15.00 uur: Tai Chi voor 50-plussers en mensen met chronische aandoeningen; Kerksteeg 5, 19.00 - 20,00 uur: Tai Chi voor beginners; Artemis Koudekerkseweg 133, 13.30 - 15.30 uur: Training voor vrouwen die te kampen hebben met hevige emoties; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 09.30 uur: Peutergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peutergym tot 2,5 jaar; In- en Uitloophuïs, Van Goghlaan 241a, 9.30 -12.00 uur: Koffie contactochtend; Theo van Doesburgcentrum, 19.00 uur: Vergadering Vlissingse Filatelisten Ver eniging. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17