Superplatz zegt niets over sfeer PZC LmeerI LEKKAGE^ A Bekendmaking Subsidie voor zorg beroerte-patiënten Platform wil snel veiliger Dokweg NOOIT 18 Campinghouders vinden prijs voor Duitse onderscheiding erg hoog Wallen en Liniedijk Hulst worden verboden gebied voor mountainbikers agenda cursussen woensdag 20 februari 2002 door Pascalle Cappetti BRESKENS - Campinghouders in Zeeuws-VIaanderen zijn er niet rouwig om dat de titel Su perplatz aan hun neus voorbij is gegaan. Ze gunnen camping Napoleonhoeve in Breskens van harte de titel, maar azen zelf niet op het predikaat die de Duitse automobielvereniging ADAC deze week aan twee Zeeuwse campings gaf. ,Het is alleen maar goed voor de streek dat er in Zeeuws^Vlaan deren diversiteit in producten is," oordeelt L. van Damme van camping Groede. „Als wij al on ze acht toiletgelDouwen aan haar eisen zouden moeten vol doen, dan zouden de tarieven zo hoog worden, dat we onszelf de markt uit prijzen", meent R. Verpalen van De Braakman in Hoek. Eén foutje en je ligt er buiten. Dat is de reden waarom Van Damme van camping Groede helemaal niet zo begerig naar de titel kijkt. De constante druk op het bedrijf en de 'misschien overdreven kritische klanten' zouden hem niet lekker zitten. „Ik heb liever dat de klanten naar onze driesterrencamping komen en eigenlijk vinden dat ze op een viersterrencamping terecht zijn gekomen, dan datje krampachtig probeert er vier te bemachtigen en dat klanten zeggen: 'het is maar magertjes, die vier, da's krap aan'. We lopen niet slaafs achter de beoorde ling aan. Zo'n classificatie zegt namelijk niets over de sfeer, of mensen zich ergens thuisvoe- len." Certificaat Ook eigenaresse Verpalen-van den Bosch van recreatiecen trum Braakman in Hoek vindt het belangrijker dat mensen het naar hun zin hebben, dan dat al le puntjes op de i worden gezet om het certificaat Superplatz in de wacht te slepen. Daarom is ook volop geïnvesteerd in een animatieprogramma, een speel tuin, airconditioning in de win kel, tennisbanen en jachthaven: zaken die geen extra punten in het juryrapport opleveren. „Of je nu een compleet activiteiten programma voor kinderen hebt of één voetbalwedstrijdje in de week organiseert, dat maakt voor de beoordeling niets uit." Ook zwembad Scheldorado, ei gendom van de Braakman, telt vanwege de ligging buiten de camping, niet mee in de norme ring. Toch heeft het recreatiecentrum in 2000 met succes een vijfde ster behaald. Daarvoor moesten investeringen worden gepleegd, waarvan de noodzaak niet altijd duidelijk was. „We hadden bij voorbeeld te weinig kraantjes waar mensen water konden tap pen. Maar de wasbakken wer den weer niet meegerekend! Een aantal jaar geleden gold het criterium dat op elke honderd standplaatsen één telefooncel moest komen. Nu is deze eis he lemaal losgelaten." Volgens haar zit er in de beoor deling een grote mate van wille keur, juist omdat het mensen werk betreft. „Het ene jaar komt die inspecteur, het jaar daarop een andere." De benoe ming tot 'Camping van het jaar' is bijvoorbeeld sterk afhanke lijk van de bereidheid van gas ten om aan de ANWB te laten weten dat zij ergens een zeer aangenaam verblijf hebben ge had. „Ik ben te trots om mensen te vragen een kaartje in te stu ren. Ik wil mensen niet beïn vloeden." Ook de kwalificatie van euro topcampings vindt ze niet hele maal zuiver. „Je moest vorig jaar al drieduizend gulden beta len om gekeurd te künnen worden." Mevrouw Verpalen: „Eigenaar Boomert van Napo leonhoeve kent heel veel men sen bij de ADAC, hij is constant in de weer om die erkenning te krijgen. We zijn één keer naar zo'n bijeenkomst geweest. Dat was wel leuk hoor, maar ik ga echt niet ieder jaar. Dan maar geen Superplatz. Goede wijn behoeft geen krans." Aanbeveling A. Boomert is het daar niet mee eens. Voor het onderzoek door ADAC is inschrijfgeld niet nodig en lobbyen of mensen fê teren, daar houdt hij zich al he lemaal verre van. Hij ziet de kwalificatie louter als een aan beveling aan de Duitse lezers om voor een topkwaliteit te kie zen. „Die inspecteurs zijn net beroepsmilitairen. Bikkelhard en zeer objectief." „Superplatz is geen medaille clie je op de borst speldt, het is geen tastbaar iets, geen optel som van eisen. Het is het totaal concept, dat moet gewoon goed zijn." Boomert spreekt heus niet elke dag zijn personeel toe dat het moet opletten, omdat elk moment een mystery guest kan binnenkomen die de camping aan een kritische inspectie on derwerpt; „Het zit er in of het zit er niet in. Het is niet iets waar we dagelijks mee bezig zijn." Toch is hij zeer gelukkig met de kwalificatie die de camping af gelopen weekeinde voor het ze vende achtereenvolgende jaar werd uitgereikt. „Het is een be kroning op je werk. Maar het jaar erop kan de titel je net zo makkelijk weer worden afgeno men. Je moet het wel relative ren." Hij weerspreekt suggesties dat er stevig voor gelobbyd moet worden of dat het certifi caat je vanzelf toekomt, als je 'maar vaak en groots genoeg ad verteert in de ADAC-gids. „Je product moet gewoon tiptop in orde zijn." door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten stellen een stimulerings bijdrage van maximaal 45.378 euro beschikbaar voor een Zeeuws-Vlaams project voor verbetering van de zorg aan pa tinten die een herseninfarct (be roerte) hebben gehad. Het CVA-project (Cerebraal Vasculair Accident) is een initi atief van het Zeeuws-Vlaams Zorgoverleg, waarin de zorgin stanties zijn vertegenwoordigd. Aanvankelijk was er sprake van een een nogal omvangrijk pro ject, waarvan de kosten destijds op meer dan 1,2 miljoen werden geraamd. Om organisatorische redenen en vanwege de beperk te financiële dekking is besloten het project middels deelprojec ten over meerdere jaren te ver delen. Dat betekent dat nu allereerst de opvang in de verpleeghuizen geoptimaliseerd gaat worden. Hierdoor kunnen patiënten die getroffen zijn door een beroerte sneller vanuit het ziekenhuis overgeplaatst worden naar een verpleeghuis. „Het personeel in de verpleeghuizen krijgt een speciale opleiding", zegt ver pleeghuisarts R. de Bakker van de Blaauwe Hoeve in Hulst. „De insteek van het project is om mensen die een beroerte hebben gehad binnen twee weken van uit het ziekenhuis door te plaat sen naar de verpleeghuizen." Daar kan dan een adequate en meer geëigende revalidatie-om- geving geboden worden binnen zogenaamde hersenherstel-, units (HHU 's)We willen er wel gespecialiseerde verpleegkun digen op zetten", zegt De Bak ker. De stimuleringsbijdrage van de provincie zal met name ge bruikt worden voor de dekking van de eenmalige opstart- en implementatiekosten van het project. Na de evaluatie van de eerste fase wordt vervolgens in een volgende fase weer een schakel in de zorgketen verbe- terd. Daarbij zullen de mede werkers van de thuiszorg bij geschoold worden over hoe zij het beste met CVA-patiënten in de thuissituatie kunnen om- Camping Napoleonhoeve en eigenaar Arno Boomert vallen weer in de prijzen. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HULST - Mountainbikers wor den, als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt, personae non grata op de Liniedijk en de wallen in Hulst. Met verkeersborden 'verboden voor fietsers' op de wallen en de Liniedijk en het plaatsen van afsluitbare hekken op de dijk moeten fietsers worden ge weerd. „Zerijden de wandelaars zowat van hun sokken", zegt wethou der W. Kayser. „Dat doen ze niet expres, die mensen zijn ook maar met hun sport bezig, maar het is van origine een voetgan gersgebied en dat moet het ook blijven. Vandaar dat we maatre gelen gaan nemen." Bij de gemeente zijn klachten binnen gekomen over het mountain bikegewei d. Daarop wilde het college weten of er aan de wal len al verkeersborden stonden, maar dit bleek niet het geval. Het college wil dit nu alsnog doen. Op de Liniedijk zullen de moun tainbikers worden tegengehou den door hekken met een slot. De hekken zullen enkel worden geopend om de renners van de twee jaarlijkse mountainbi keraces te laten passeren. Na deze wedstrijden gaan de hek ken onverbiddelijk dicht en op slot. Hoewel de gemeente geen fietsers meer op de paden wil, worden de twee races niet ver boden. Hulst heeft een uitsterf- beleid ingesteld. Zodra de races ter ziele gaan, mogen er geen nieuwe meer worden georgani seerd. Ook in de Clingse Bossen vor men de mountainbikers een probleem. Mogelijk zullen ook daar hekken worden geplaatst. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Het Bewoners platform Triniteit gaat bij de ge meente Terneuzen nog maar eens aandringen op maatrege len om de Dokweg veiliger te maken. Het Bewonersplaform heeft dat besloten in de laatste vergade ring. Het buurtcentrum 't Schelpenhoekje, dat aan de Dokweg ligt, steunt de pogingen van het Bewonersplatform om beweging de zaak te krijgen. Het platform had de gemeente gevraagd om de verkeersveilig heidsorganisatie 3VO in de arm te nemen, om te bekijken welke maatregelen voor de Dokweg het beste zijn. De gemeente heeft dat advies echter naast zich neergelegd en gaat zelf on derzoek doen. „Dat vinden we ook best", zegt secretaris C. Liefting van het Bewonersplat form. „Maar de termijn waarop dat gaat gebeuren, laat de ge meente in het ongewisse. Dat vinden we geen goede zaak. We willen er als Bewonersplatform toch enigszins druk op zetten, want er ontstaan op de Dokweg regelmatig hele gevaarlijke si tuaties." Toezeggingen Liefting weet dat de Dokweg de aandacht van de gemeente heeft. Wethouder K. van der Hoofd heeft eerder ook al toe zeggingen gedaan dat de Dok weg wordt aangepakt. „Maar er wordt vanuit de gemeente wel meer toegezegd. De bewoners willen het gewoon zien en dat kan ik wel begrijpen." STREEKACTIVITEITEN AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur Bridge en koersbal; 't Trefpunt, 9.30 uur: Creatief; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwerken; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; Jeugdcentrum, 14.00 15.30 uur: Kinder club 4 t/m 7 jaar; Bibliotheek, 19.00 - 20.30 uur: Schrijfavond Amnesty; CLINGE - Malperluus, 13.30 uur: Anbo koersbal; KBO soos, kaarten en biljarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: 13.30 uur: Biljarten en kaarten; HULST - Café De Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; De Lieve, 9.30 uur: Creatief bloem schikken; 13.00 uur: Biljarten; KLOOSTERZANDE - De Reizende Man, 19.30 uur: Bridgeclub Lamswaarde; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en koersbal; OOSTBURG - Ontmoetingscentrum De Open Kring, 9.00 - 11.30 uur: Koffieoch tend met 3D-kaarten maken; Tienercen trum Time-Out, 13.00 - 17.00 uur: Bijeen komst 12-tot 16-jarigen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 10.00 - 11.00 uur: Yoga; 19.30 - 21.30 uur: Kant klossen; SAS VAN GENT - De Speye, 9.30 uur: SAV aerobics voor 55-plussers; 14.00 - 15.30 uur: Club hobbybeurs voor groe pen 3 tot en met 8; De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; De Roselaer, 14.00 - 15.30 uur: Jeugdatteljee voor kinderen groep 3 tot en met 6 en timmerclub groep 7 en 8; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Zwemmen Swos; 13.30 uur: Swos zang koor, kaarten; SPUI - De Drie Gehughten, 19.00 - 20.00 uur en 20.30 - 22.15 uur: Linedance; SINT JANSTEEN - De Warande,9.30 uur: Gymnastiek; 8.30 uur: Creatief bloem schikken; 10.30 uur: Volksdansen; 13.30 uur: Koersbal; ''S.SO uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Swot volksdansen en biljarten; 14.00 uur: Bingo; De Hoeve, 9.30 uur: Yo ga; 13.30 uur: Kindermiddag; 't Schel penhoekje, 14.00 15.30 uur: Kinderclub 4 toten met7 jaar; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Kaar ten en biljarten. OOSTBURG Basiscursus fotografie, vijf lessen vanaf donderdag 28 februari 19.30 uur tot 21 uur, P.W. Alexanderge- bouw, Stadhouderslaan 1Informa tie Zeeuwse Volksuniversiteit, 0118-634800. WESTDORPE Natuur over de drempel, vanaf dinsdag 26 februari 19.30 uur in De Baeckermat, Berhardstraat 80. Vijf theorieavonden, drie excursies. In formatie Zeeuwse Volksuniversi teit, 0118-634800. TERNEUZEN Bachbloesems, vijf lessen vanaf dinsdag 26 februari 19.30 uur, Zel- denrustcollege, Zeldenrustlaan 2. Informatie Zeeuwse Volksuniversi teit, 0118-634800. Experimentele batik op papier, za terdag 23 februari en zaterdag 2 maart van 10.00 tot 16.00 uur, Han- dellaan 3 in Terneuzen, onder lei ding van docente Jorien Brugmans. Aanmelden vanaf maandag 18 fe bruari via 0115-612246. HULST Kaartjes maken, introductieles voor ouderen op maandag 25 fe bruari, 9.30 uur De Lieve in Hulst, 10.30 uur Warande in Sint Jan steen, 11.30 uur De Kauter Nieuw- Namen. Flexibekleding: specialisten in het verwerken van kunststof dakfolie. 100% onderhoudsvrij, flexibel materiaal dat alle weersomstandigheden i trotseert op nieuwe én bestaande daken van woningen. bedrijven,caravans en fabriekscomplexen. Bel 0111 652300 voor zorgeloos wonen en werken onder Flexibekleding met 15 jaar garantie! De Roterij 4 Burgh-Haamstede FLEXI Wet verontreiniging oppervlaktewateren Vergunning voor C. Maltha Holding B.V, te Rotterdam voor het lozen van mogelijk verontreinigd hemelwater op en het brengen van afvalstoffen, verontreinigde of schadelijke stoffen in het oppervlaktewater van de Dintel De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij besluit van 13 februari 2002, nr. WVO 1393 is aan C. Maltha Holding B.V. te Rotter dam vergunning ingevolge de Wet veront reiniging oppervlaktewateren verleend voor het lozen van mogelijk verontreinigd hemel water op en het op een andere wijze dan met behulp van een werk brengen van afvalstof fen, verontreinigde of schadelijke stoffen in het oppervlaktewater van de Dintel, welke in open verbinding staat met het Volkerak. Terinzagelegging Het besluit, alsmede het ontwerpbesluit en andere van belang zijnde stukken liggen van 21 februari 2002 tot en met 3 april 2002 ter inzage op de volgende adressen en tijd stippen: 1. Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30 te Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (kamer 3.12); 2. Gemeentehuis gemeente Moerdijk, Pastoor van Kessellaan 15 te Zevenbergen, van maandag tot en met donderdag van 8.30 uur tot 17.00 uur, op donderdagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur en op vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 4 april 2002 beroep bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State worden inge steld door: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp; t oppervla c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. degenen aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroep, een vermelding van het bestuurs orgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Het besluit wordt op 5 april 2002 van kracht tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van voornoemde afdeling. Het besluit wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Van de indiener van een beroepschrift/ verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, kunt u zich in verbinding stellen met de secretarie van de voornoemde afdeling. Middelburg, 20 februari 2002. De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur, ir. W.P.A. Broeders Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 46