Terneuzen sluit pact met Beveren PZC Winnaar ondanks windstilte Nederland met dertien atleten naar EK indoor Keeper Menzo wil slagen als trainer 12 FC Twente maakt zware tijden door Dirk de Ridder geteisterd door striemende kou WIJ GAAN VERHUIZEN Voetbalclubs gaan samenwerken op financieel en sportief gebied Kalender vrije liefhebbers blijft intact Knieblessure De Rechter Jalen Rose naar Bulls Hofland op tijd hersteld uitslagen woensdag 20 februari 2002 door Daniël Schildkamp APELDOORN - Voormalige lopkeepers die het trainersvak instappen. Het is geen alle daags verschijnsel in het he dendaagse voetbal. Stanley Menzo wil met ingang van het komend seizoen bewijzen dat het wel degelijk kan. De 38-jarige Menzo, ex- keeper van Ajax en nu nog doelman van hoofdklasser AGOVV, gaat op zoek naar een club. Hij heeft in september vorig jaar het hoogste trainersdiplo ma behaald. „Het moet in elk geval een club zijn die voor mij een uitdaging betekent. Bij een amateurclub kun je natuurlijk meer van je ideeën kwijt. De spelers hebben minder capaci teiten dan bij een profclub. Kunnen ook minder trainen, maar daar moet je mee leren omgaan." Hij is onervaren, maar dat is ie dere beginnende trainer, vindt Menzo, die naast keeper dit sei zoen ook commercieel mede werker is bij AGOW, dat naar het betaald voetbal wil door stromen. „Ik wil de ideeën die ik over voetbal heb graag over brengen. Tijdens mijn keepers carrière merkte ik al dat ik mijn mond niet kon houden. Dat ik dingen aangaf die an ders konden. Dat werkte. Maal ais speler kun je natuurlijk geen wissels toepassen en niet zo duidelijk ingrijpen." Menzo haalde in zijn eigen car rière het beste uit zichzelf als hij impulsief handelde, zich liet leiden door zijn gevoel. „Als trainer wil ik spelers ook op hun gevoel laten varen." Helemaal onervaren begint Menzo overigens ook weer niet aan zijn eerste klus als trainer. Sinds september werkt hij als assistent-trainer van Mark Wotte bij Jong Oranje. GPD door Frits Bakker TERNEUZEN - De voetbal clubs Terneuzen en Beveren gaan vanaf dit jaar nauw sa menwerken op het gebied van sponsoring, jeugdopleiding en uitwisseling van spelers. Het project wordt vanmiddag in het stadion van Beveren gelanceerd door de burgemeesters van de twee steden. De Euregio Schei- demon d heeft voor het grens overschrijdende verbond een startsubsidie van vijftigdui zend euro toegezegd. De besturen van de twee clubs en de technische staf buigen zich de komende weken over de definitieve vorm waarin de sa menwerking wordt gegoten. Het project wil onder meer de twee businessclubs bij elkaar brengen en ziet voetbal als een platform waar zakenmensen uit de twee regio's elkaar kunnen treffen. Op het sportieve vlak streven Terneuzen (zondag-hoofdklas ser bij de amateurs) en Beveren (hoogste klasse in België) naar een uitwisseling van voetbal kennis, trainers en gezamenlij ke trainingsstages. Het is op ter mijn ook niet uitgesloten dat Terneuzen spelers van Beveren in de selectie opneemt en de Bel gische club zich kan verrijken met talenten uit de opleiding bij Terneuzen. Impuls idee is vorig jaar ontstaan na een vriendschappelijke wed strijd tussen de twee clubs. Terneuzen-voorzitter Eddie Dobbeleir ziet in het verbond grote mogelijkheden om verder te groeien. „Wij zijn na drie prachtige jaren aardig op weg een voetbalbolwerk voor Zee land te worden. Daarin past de ze samenwerking perfect. Zake lijk gezien is het aantrekkelijk, omdat de sponsors van Terneu zen en Beveren elkaar straks re gelmatig kunnen treffen, maar ik ben er zeker van dat we er sportief ook beter van zullen worden." Het project is in de eerste plaats op de jeugdopleiding gericht. Beveren is op hoger niveau al een samenwerking aangegaan met Arsenal en een club uit Ivoorkust en is volop bezig een enorme schuldenlast weg te werken. De Belgische club staat er spor tief gezien ook niet florissant voor. Beveren wordt bedreigd met degradatie, maar verwacht veel van de inhaalrace die is in gezet. Terneuzen heeft met Beveren in een voorbereidend stadium al afspraken gemaakt over spor tieve uitwisselingen. Trainers uit de jeugdopleiding worden aan elkaar uitgeleend. Eddie Dobbeleir: „Jonge talenten van ons, die zich bij een betaalde club verder willen ontwikkelen, spelen nu nog bij clubs als NAC, Roda, Club Brugge, RBC en Lo keren. We kunnen ze natuurlijk niet verplichten, maar omdat we nu samenwerken met Beve ren willen we proberen om ze daar onder te brengen." Beveren heeft sportief ook veel te bieden. De spelers die buiten de eerste selectie vallen, kunnen in de toekomst bij Terneuzen worden ondergebracht. Dobbe leir benadrukt: „Het zal niet om veel spelers gaan, want onze ei gen spelers gaan voor. We kun nen de selectie wel altijd aan vullen met spelers van Beveren." Het project, door de initiatief- De samenwerking is een initia tief van de Hulstenaar Ludo Morcus, die met zijn bedrijf in transportbanden al jaren spon sor is van Beveren en nu ook in Zeeuws-Vlaanderen het voet bal een impuls wil geven. Het SCHOONDIJKE - Het circuit voor de vrije liefhebbers in Zeeuws-Vlaanderen is komend seizoen aan zijn vierde editie toe. De wedstrijden worden ge houden in samenwerking met de Belgische Vrije Bond: de WAOD. Ook dit jaar bestaat de cyclus uit een vijftal wedstrij den om de Hans Anders-trui. Traditiegetrouw is de openings wedstrijd de Acht van Eede op tweede pinksterdag (maandag 20 mei). Een dag later is het pe loton alweer actief in IJzendij- ke. Schoondijke staat op vrijdag 21 juni op de kalender. In Hengst dijk wordt op zaterdag 24 au gustus gereden. De finale is tij dens de najaarskermis in Eede. op zondag 8 september. Naast de vijf wedstrijden, mee tellend voor het circuit, staan er nog een tweetal wedstrijden voor veteranen op de kalender: in Schoondijke op maandag 24 juni en Zuidzande op zondag 30 juni. BRESKENS-De jeugdige Bres- kens-spits Erik de Rechter lijkt met een zware knieblessure lan ge tijd buitenspel te staan. In het duel met RCS kwam hij zondag vijf minuten voor het einde in botsing met een tegenstander. De Rechter speelde de wedstrijd wel uit, maar kon een dag later de gezwollen knie nog amper bewegen. Een onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat er een scheur in de knieband zit en kleine scheurtjes in de buiten band. Voorlopig zit de knie in het gips. „Als alles meezit praten ze over een week of zes rusten. Dat bete kent dat dit seizoen voor mij voorbij is", aldus de aangesla gen de Rechter. CHICAGO - Chicago Bulls heeft gisteren Jalen Rose van de In diana Pacers overgenomen. De transfer maakt deel uit van een ruil van zeven spelers tussen beide basketbalclubs uit de NBA. Met Rose gaan Travis Best en Norm Richardson van Indiana naar Chicago. De Bulls laten Ron Mercer, Brad Miller, Ron Artest en Kevin Ollie naar In dianapolis vertrekken. ANP De bemanning van het Duitse jacht Illbruck Challenge viert de etappewinst in Rio de Janeiro in samba-stijl. foto RickTomlinsori/RTR van onze sportredactie RIO DE JANEIRO - Het Duitse zeil jacht Illbruck Challenge is gisteren als winnaar gefinisht in de vierde etappe van de Volvo Ocean Race, de zeilwed strijd om de wereld. Het schip voer om drie uur 's nachts plaatselijke tijd de ha ven van het Brazilaanse Rio de Janeiro binnen. De vreugde op de boot was groot, want de laatste uren waren voor de beman ning nog spannend. Het schip dreef op een steenworp afstand van de haven plaats in een windstilte en zag de ach tervolgers snel naderbij komen. Uiteindelijk zegevierde de Duitse boot na 23 dagen, 58 minuten en 42 seconden zeilen vanaf de starthaven Auckland (Nieuw-Zeeland). „Het was zonder meer de zwaarste etappe", zei de winnende schipper John Kostecki, toen hij voet aan wal zette in Rio, waar de bemanning van de Ill bruck werd verwelkomd in carnavales ke sfeer. De boot had, net als de andere zeven deelnemers aan de zeilrace, zwaar weer en talloze ijsbergen moeten doorstaan bij het ronden van Kaap Hoorn. „Ik heb nog nooit zoveel ijsbergen ge zien", zei navigator Juan Villa. „Het was moeilijk en angstig varen, vooral 's nachts." De Illbruck had niks ge raakt, behalve een haai, die zich aan de kiel had vastgeklampt. De Illbruck Challenge behaalde al de derde etappewinst in de Volvo Ocean Race en verdiende met de nieuwe zege acht punten. De boot loopt in het tus- senklassement verder uit op de achter volgers. Het Noorse jacht Djuice eindigde de ra ce als tweede. Het was de eerste topdrie notering voor de bemanning in de Volvo Ocean Race. Een paar uur later voeren ook de Tyco uit Bermuda, de Zweedse jacht Assa Abloy en Amer Sports One de haven van Rio de Janeiro binnen. ANP door Peter van der Meeren RIO DE JANEIRO - Dirk de Ridder bleef al die tijd verstoken van nieuws uit Salt Lake City, maar was ondertus sen aan zijn eigen Winterspelen bezig. Aan boord van de Illbruck Challenge, gisteren winnaar van de vierde etappe van de Volvo-oceaanrace, slalomde de 29-jarige zeiler uit Oudewater langs minstens vijftig ijsbergen, moest hij ha gelstenen zo groot als golfballen ont wijken en voerde hij een sneeuwballen gevecht. De finish in Rio de Janeiro was een bevrijding. „Het was ongelooflijk Dirk de Ridder heeft een vervelend sou venir aan de derde etappezege van zijn team overgehouden. De voormalig olympische kompaan van Roy Heiner kampt met bevriezingsverschijnselen. „Ik heb veel pijn aan mijn voeten, het lopen gaat moeilijk", aldus De Ridder. „Maar gelukkig zegt de dokter dat ze er niet afvallen en ze hoeven ook niet ge amputeerd te worden. Maar ik kan niet zeggen dat het prettig voelt." De pijn is een aandenken aan de slijta geslag die de boten moesten doorstaan in de zuidelijke oceaan, aan de rand van Antarctica. Dirk de Ridder zal het nooit meer vergeten. „Het was superkoud, niet te beschrijven. Ik lag in twee slaap zakken nog te rillen van de kou. De adrenaline in mijn lichaam heeft me er doorheen gesleept. Je was soms zo in tensief bezig, dat je de kou niet voelde. Want er moest keihard gewerkt wor den." Sneeuwballengevecht Het was niet alleen de striemende kou de wind die voor ongemak zorgde. „We werden geteisterd door dikke sneeuw en hagelbuien", aldus Dirk de Ridder. „We hebben één keertje een sneeuwbal lengevecht gehouden, maar meer tijd Schipper Kostecki toont de trofee voor de etappezege. foto RickTomlinson/RTR voor pret was er niet. Het was voortdu rend om je heen kijken, want het was erg gevaarlijk. Toen ik de vijftigste ijs berg zag, ben ik gestopt met tellen. We zijn soms zo dicht langs zo'n ding geva ren, dat het gewoon beangstigend was. Lurkend aan een biertje, nam De Rid der gisteren kennis van de successen van Gerard van Velde en Jochem Uyt- dehaage. „Geweldig voor die jongens." Maar hij kijkt nu al vooral uit naar vol gende week, als hij voor een korte va kantie naar Nederland gaat. „Lekker met m'n vriendin op de bank en bij m'n moeder stamppot boerenkool eten. Het water loopt me nu al in de mond." GPD nemers gepresenteerd als 'De jeugd is onze toekomst', wordt in de eerste fase gefinancierd met de toegezegde subsidie van Euregio en moet ook een inj ectie krijgen door giften van de busi nessclubs. De twee clubs heb ben bindende afspraken dat het project in eerste aanleg op de jeugd en de opleiding is gericht. De subsidie mag niet worden gebruikt om tekorten in het budget aan te vullen of spelers voor de eerste selelctie aan te trekken. van onze sportredactie IJSSELSTEIN - De atletiek- unie (KNAU) stuurt dertien at leten naar de Europese indoor kampioenschappen die van 1 tot en met 3 maart in Wenen worden gehouden. De bond besloot maandag sprinters Troy Doug las en Gregory Sedoc en kogel stoter Rutger Smith aan het team toe te voegen. Tien atleten hadden in de afge lopen weken voldaan aan de richtprestaties. Smith, in 2000 wereldkampioen bij de junio ren, kwam slechts tien centime ter te kort (19,40 meter). Hij kreeg het voordeel van de twfi fel, om als jonge atleet ervarint op te doen op een titeltoernooi Dat geldt ook voor Gregory St- doc. Zijn tijd van 7,76 seconde op de 60 meter horden was zes. honderdste te langzaam, maai de KNAU vindt dat de sprinte: uit Jong Oranje veel progress!- heeft geboekt. Troy Douglas was al voorgese lecteerd door zijn prestaties tij- dens de WK afgelopen zome: De 39-jarige Hagenaar haalde de halve finales op de 100 meter Douglas benaderde indoor oj de 60 meter de limiet tot op tweehonderdste (6,72), maar kreeg toen griep. ANP door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Bij FC Twente ligt de trainer zwaar onder vuur. John van 't Schip valt veel te verwijten, maar niet alles. Dat de Enschedese club geen subtopper meer is, mag voorzit ter Herman Wessels zichzelf ook wel aanrekenen. Na twee jaar wanbeleid is het tijd voor een grondige renovatie. Het lot van trainer John van 't Schip ligt formeel in handen van de raad van commissaris sen. Dat college bestaat uit mannen die al vaker hebben toegegeven geen verstand van voetbal te hebben. Toen Wessels na de omvorming van FC Twen te in een BV een raad van com missarissen samenstelde, bleek dat iedereen een band had met hem, maar niemand met voet bal. Dat college heeft bij Twente weliswaar op papier de macht in handen, maar in feite bepaalt er maar één man wat er gebeurt: Herman Wessels. Wat de rol van zijn broer Dik Wessels is, is nooit helemaal duidelijk geworden, maar dat de rijkste man van Overijssel een flinke vinger ir de pap heeft bij Twente staal wel vast. Zo is Dik Wessels on der meer de geldschieter van he;' spelersfonds waaruit de aanko-l pen van Twente worden gefi nancierd. Maar de hoogste baas zelf is ver-i antwoordelijk voor het falende aan- en verkoopbeleid van de| afgelopen jaren. Er is in de afge lopen jaren miljoenen aan transfersommen en salarissen uitgegeven, maar het rende ment van spelers als Faouzi El Brazi, Chris van der Weerden^ Björn van der Doelen, SjaakPo-' lak en Roland Kollmann is tot dusverre nihil geweest. Steeds duidelijker wordt dat er bij Twente al jaren iets structu reel fout zit. De huidige zwakke klassering is dan ook geen inci-| dent. Twente is bezig aan een) vrije val en onder dit falende be leid is het eind nog niet in zicht1 Het is tijd voor een grote I schoonmaak, maar de vraag is: wie durft de bezem te pakken? Als de club besluit John van 't Schip weg te sturen, is slechts een deel van het probleem opge lost. Daarmee is de club niet uw de zorgen. GPD van onze sportredactie EINDHOVEN - Kevin Hofland, Mateja Kezman en Wilfred Bou- ma lijken op tijd hersteld voor de Uefa Cup-wedstrijd van morgenavond tegen Leeds Uni ted. Het trio trainde gisteren volop mee en maakte een tamelijk fitte indruk. Hofland, die wekenlang last had van hoofdpijn en duize ligheid, zit het dichtst tegen zijn rentree aan. Tot genoegen van Erik Gerets. „Drie weken lang heeft hij als een levend lijk rondgelopen, maar hij is terug Hij ontwijkt de tackles niet en kan weer koppen. Dit doet het beste hopen voor donderdag aldus de coach. Ook Kezman is waarschijnljk fit genoeg om bii de selectie te zitten. GPD Basketbal Voetbal New York. NBA. Washington Wizards - Houston Rockets 89-102, Cleveland Ca valiers - Utah Jazz 92-103, Philadelphia 76-ers - Denver Nuggets 110-83, Detroit Pistons - Toronto Raptors 89-76, Miami Heat - Chicago Bulls 102-80. Milwaukee Bucks - Charlotte Hornets 92-101, LA Clippers - Portland Trailblazers 79-80. Sportprijsvragen Lucky day van dinsdag 19 februari. 8-9 18-22-23-24-26-27-28-30-36-38-46- 48-49-51 -55-60-68-72. (onder voorbehoud). Gouden Gids divisie. Stormvogels/Tel-, star - MVV 4-0 (2-0). 19. Ten Heuvel 1-0, 35. Wijngaarde 2-0 (e.d 85. De Lange3- 0, 90. Ten Heuvel: 4-0. Gele kaart: Ten Heuvel, Stuy, Van Heulen, Brunswijk, j Lettinga (Telstar). Bijzonderheid: debuut i Schiphorst in betaald voetbal. Wielrennen Tennis Rotterdam. Mannen, 965.000 euro. Eerste ronde: Grosjean (Fra/4) - Sluiter (Ned) 7-6 7-6, Kafelnikov (Rus/2)-Boutter (Fra) 6-3 7-5, Robredo (Spa) - Youzhny (Rus) 6-2 6-4, Johansson (Zwe/5) - Arazi (Mar) 6-4 6-4. Dubbel, eerste ronde: Escudé/Safin (Fra- /Rus) - Sluiter/Van Lottum (Ned) 7-5 6-2. Buenos Aires. Mannen, 456.000 euro. Eerste ronde: Chela (Arg) - Norman (Zwe 6-3 6-2, Gaudenzi (Ita)-Hipfl (Oos) 6-3 4-6 6-4, Rios (Chl/7)-Massa (Arg) 4-6 6-4 7-5 Memphis. Mannen, 900.000 euro. Eerste ronde: Morrison (VSt) - Sricha- phan (Tha) 6-7 6-4 6-4, Malisse (Bel/4) - Balcells (Spa) 7-6 6-4, Goldstein (VSt) - Arthurs (Aus) 6-7 6-3 7-6, Martin (VSt) - Salzenstein (VSt) 7-6 7-6. Vrouwen, 200.000 euro. Eerste ronde: Seljoetina (Kaz/9) - Pitts (VSt) 6-4 6-2, Craybas (VSt) - Barna (Dui) 6-4 2-6 6-4, Stevenson (VSt/4) - Zvonare- va (Rus) 7-6 4-6 7-6. Bogota. Vrouwen, 190.000 euro. Eerste ronde: Suarez (Arg) - Camerin (Ita) 6-1 6-3, Salerni(Arg)-Lamade(Dui)6-16- 4, Bes (Spa) - Martinez (Spa) 7-6 4-6 6-3, Srebotnik (Slv) - Koukalova (Tsj) 6-7 6-3 Ruta del Sol. Derde etappe Cordoba- Jaen: 1. Leoni (Ita) 172,6 km in 4.02.09,2. i Zabel (Dui), 3. Edo (Spa), 4. Eeckhout (Bel I 5. Planckaert (Bel), 6. Cabello (Spa), I Colom (Spa), 8. Schweda (Dui), 9. De An geli (Ita), 10. Rodriguez Spa), 17. Dekker, 27. Boven, 39. Vierhouten 0.05, 41. De Jongh, ,48. Knaven, 53. Pronk, 113 j Koerts 0.19, 134. Tankink 1.09, 141 Kroon 1.19, 152. Duijn 8.01. Algemeen klassement: 1. Cabello 12.40.03, 2. Co lom, 3. Shefer (Kaz), 4. Merckx (Bel), 5. Zabel 0.17, 6. Edo, 7. Extebarria (Spa),8, Planckaert, 9. Rodriguez, 10. Dekker, 16. Boven, 80. Kroon 10.52, 83. Pronk 15.57, 99. De Jongh 19.15, 103. Knaven, 107 Vierhouten, 117. Koerts 19.27, 137. Tankink 20.19,150. Duijn 23.53. Genua. TrofeoLaigueglia. 1De Luca (Ita) 172,6 km 4.29.36, 2. Mazzoleini (Ita), 3. Baquet (Bel), 4. Dotti (Ita), 5. Bartoli (Ita), 6. Celestino (Ita), 7. Figueras (Ita), 8. Betti ni (Ita), 9. Ferrara (Ita), 10 Mazzanti (Ita). j Zeilen 6-4. Rio de Janeiro. Volvo Ocean Race. Vier de etappe Auckland - Rio de Janeiro 6700 zeemijl, eindstand: 1. Illbruck (Dui) 8 punten, 2. Djuice (Noo) 7,3. Tyco (Ber) 6, 4. Assa Abloy (Zwe) 5, 5. Amer Sports One (Fin/lta) 4,6. News Corporation (Aus 3,7. Amer Sports Two (Fin/lta) 2,8. SEB (Zwe) 1. Stand na vier etappes: 1. Illbruck 29 punten, 2. Amer Sports One 22,3. As sa Abloy 20,4. News Corp 19, 5. Tyco 18, 6. Djuice 17, 7. SEB 12, 8. Amer Sports Two 7. (Advertentie) montages - reparaties per 1 april naar Mr. F. J. Haarmanweg 32A, (pand Selecta) 4538 AS Terneuzen, tel. 0115-648888 - Reparatie en vervangen van alle ruiten voor auto, bestelwagen en vrachtwagen - Open daken van sunroof tot echt schuifdak -Hoofdinbouwstation Webasto zonnedaken - Blinderen autoruiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 42