Woningcorporaties krijgen steun SPIER ZIEKTE? Sturris Schoenen in Yerseke Heeft goed nieuws! n PZC Boete voor chauffeur met 20 glazen Tripel EEN ADVERTENTIE IN DE PZC, DAAR DOE JE GOED ZAKEN MEE Gemeenten achter streven tot verbreding van werkterrein lezers schrijven Parkeren Gewonden bij botsing Vlissingen-Oost cursussen 18 Bijeenkomst van jonge agrariërs Uitvoering turnen en gym agenda Borsele Je hoeft geen heilige boon te zijn om Max Havelaar producten te kopen. Borsele ZORGT U DAT 'T IN DE BUS KOMT? 4 ndeifiu-C Vereniging Spierziekten Nederland Hij speelt liever cricket GRATIS woensdag 20 februari 2002 doorEmile Calon GOES - Gemeentebestuurders in de Oosterschelderegio onder steunen de toekomstvisie van de vijf woningcorporaties waarin ze aankondigen dat ze hun werkterrein willen verbreden. Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op in de PZC verschenen redactionele berich ten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. In de PZC van 15 februari staat een prima samenvatting van wat de Goese partijen willen. Met name het parkeerbeleid krijgt veel aandacht. Toch mis ik iets. De boetes krijgen geen aandacht van de politieke par tijen, want euro's zijn belang rijk. De boetes zijn niet mals en een bron van ergernis. De zeker in Goes' aardige parkeerwach ters zien weinig door de vingers: overtijd is overtijd. Maar hoe vaak krijgt de gemeente niet een leuk cadeautje van mensen die korter staan dan waarvoor ze betaald hebben? Daarom een voorstel: het lijkt mij redelijk dat een controleur die een gerin ge tijdsoverschrijding consta teert, in plaats'van een bon te schrijven een stickertje op het raam plakt. Maakt hij na pak weg tien minuten nogmaals een rondje en de wagen met sticker staat er nog, dan zonder pardon een bon. Goodwill is voor het parkeerbeleid onmisbaar. Ime Dekker Den Omloop 24 's Heer Hendrikskinderen De wethouders M. van Overloop (Reimerswaal), G. Burger (Ka- pelle) en P. Vollaard (Borsele) zijn zelfs redelijk enthousiast nu ze weten dat de woning bouwverenigingen zorg willen dragen voor de kwaliteit van het leven, zoals ze in hun visie belo ven. De vijf willen hun beleids terrein uitbreiden van wonen tot zorg, van nieuwbouw tot erf goed en van ontmoeting tot ont spanning. „Een prima streven," aldus Vollaard. Zowel het ontwikkelen van ver schillende woonzorgvormen, nieuwe woonvormen en het wijkbeheer als de plannen om monumentale gebouwen in en buiten de kernen te behouden kunnen op de steun van de wet houders rekenen. Ze zijn ook bereid de verenigin gen de kans te geven om daar voor het benodigde geld te ver dienen. Directeur P. van Doorne van Zeeuwland onderstreepte deze week bij de presentatie van de toekomstvisie dat de vijf de rol van projectontwikkelaars wil len overnemen. Want de nieuwe taken kunnen volgens hem niet gefinancierd worden uit alleen de reserves van de corporaties. In tegenstelling tot projectont wikkelaars staan corporaties volgens hem voor continuïteit. Woningbouwverenigingen slui zen volgens hem de winsten ook niet weg, maar investeren ze in de eigen regio zodat de eigen be volking blijft profiteren. Gevoelig De wethouders zijn gevoelig voor die bovenstaande argu menten. Ze geven los van elkaar aan dat ze het een goede zaak vinden als het geld in de regio blijft. Burger stelt dat één van de vijf woningbouwverenigin gen momenteel ook al een pro ject uitvoert in zijn gemeente waar deels huurwoningen en deels koopwoningen worden gebouwd. Op die manier wordt geld verdiend om die huurwo ningen betaalbaar te houden. Vollaard ziet graag een sociale projectontwikkelaar naast de commerciële jongens. Daar naast zegt hij dat zijn gemeente al geruime tijd in gesprek is met de regionale corporatie voor het ontwikkelen van bijvoorbeeld een woonzorg-zone in Hein- visie van de vijf corporaties van velanden zowat naadloos aan- willen wij ook." Hij laat dan ook kenszand. Tholen/Sint Philipsland, sluit op een beleidsnotitie van weten dat er zaken gedaan kun- Van Overloop merkt op dat de Schouwen-Duiveland en de Be- zijn gèmeente. „Wat zij willen, nen worden. VLISSINGEN-OOST - Op de kruising Europaweg-Zuid en Wilhel- mina Hofweg in Vlissingen-Oost heeft gistermiddag rond tien voor vier een aanrijding plaatsgevonden tussen twee personenauto's. Het ongeluk werd veroorzaakt door een automobilist die geen voor- I GOES Cabaret voor jongeren van 15 tot 20 jaar, Zusterstraat, start dinsdagavond 26 fe bruari, zes bijeenkomsten. Informatie en aanmelden 0113-558024. Eigen website voor jongeren 15 tot 20, Zusterstraat, start donderdag 21 februari 16.00 -18.00 uur, tien bijeenkomsten, In formatie en aanmelden 0113-558024. IMatuurgidsen, voor mensen die zich wil len gaan inzetten als vrijwilliger in de na tuur- en milieueducatie, Milieu Educa tiecentrum (MEC), start februari, lesavonden dinsdag 1 keer per 14 dagen met excursies voornamelijk op zaterdag morgen, duur anderhalfjaar. Informatie en aanmelden 0113-639620 of 313337. Vrijuit spreken, vijf avonden vanaf woensdag 27 maart, 19.30 tot 22.00 uur. Aanmelden en verdere informatie: Mo derne Praktijkopleidingen Communica tie, 078-6127119. Bowlen, minicursus voor senioren, Bow ling- en Partycentrum Goes, start donderdag 21 februari, 4 bijeenkomsten. Informatie en aanmelden alleen op woensdag en donderdag 0113- 249741. Cabaret voor jongeren van 15 tot 20 jaar, Zusterstraat, start dinsdagavond 26 fe bruari, zes bijeenkomsten. Informatie en aanmelden 0113-558024. I KAPELLE Eigen website voor jongeren 15 tot 20, Zusterstraat, start donderdag 21 februari 16.00-18.00 uur, tien bijeenkomsten. Informatie en aanmelden 0113-558024. Knoppencursus gericht op mensen van 50 jaar en ouder die moeite hebben met HEIN KENSZAND het instellen en bedienen van moderne apparatuur, Zusterstraat, start woens dag 20 februari 13.30-16.00 uur, 10 bij eenkomsten. Informatie en aanmelden 0113-558000. Vakantiefotografie, Zusterstraat, start I LEWEDORP woensdagmiddag 13 maart, 13.30-15.45 uur, 8 bijeenkomsten. Informatie en aan melden 0113-558024. Reiki II, Centrum voor Cursussen en Con sulten, aanmelden 0113-670313. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een vijftigja rige inwoner van Hulst is giste ren door de politierechter in Middelburg voor dronken rij den conform de eis veroordeeld tot negen maanden rijontzeg ging, 1250 euro boete en twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf. Uit de blaastest bleek een score van 1035 microgram: bijna vijf keer zoveel alcohol als wettelijk toegestaan. Na zijn aanhouding op 5 juni vorig jaar in Klooster- zande had de Hulstenaar tegen de politie toegegeven twintig glazen Tripel (Belgisch bier met een alcoholpercentage van ne gen procent) te hebben gedron ken. Hij had ook verklaard eerst zijn roes te hebben uitgeslapen voordat hij verder was gaan rij- rang verleende aan een auto die uit de Europaweg-Zuid kwam. Bei de bestuurders en een passagier zijn gewond geraakt. Ze zijn over gebracht naar het ziekenhuis. foto Ruben Oreel Workshop Indiaas quilten, De Vroone, donderdag 21 februari 10.00-15.00 uur. Aanmelden Handwerkgroep van de NBvP, Vrouwen van Nu, telefoon 0113-216816 of 0167-576006. Vakantiefotografie, De Stenge, start woensdagavond 10 april, 19.30-21.45 uur, aanmelden 0113-558024. KAPELLE - Het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kon- takt (ZAJK) houdt op donderdag 28 februari een bijeenkomst over be drijfsovername. Dat ge beurt in de Vroone in Ka- pelle, vanaf 20.00 uur. Bedoeling is informatie te geven over de laatste ont wikkelingen op het gebied van overnames. A. Koole, agrarisch adviseur van ABN-Amro en H. Otto, di recteur belastingadvies Zeeland van AccoN ac countants geven een toe lichting op respectievelijk de financiering en de fis cale aspecten van be drijfsovernames. Voorzitter J. Bouma van het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt ver zorgt een inleiding over de resultaten en plannen in de lobby voor gunstiger overheidsmaatregelen Aansluitend is er een dis cussie onder leiding van ZAJK-voorzitter W. Ver- hage. den. „Dan heeft hij maar kort geslapen, want dit is een on voorstelbare hoeveelheid", stel de politierechter G. van Unnik vast. De politie constateerde die be wuste dag naast een alcohol- lucht dat de man in een auto met aanhangwagen reed met een vals kenteken. „Hij neemt het niet zo nauw met de verkeersre gels", verwees officier van justi tie R. Rammeloo naar het straf blad van verdachte. De Hulstenaar verscheen giste ren overigens niet op zitting. HEINKENSZAND - Sportver eniging Atlas houdt op zaterdag 2 maart in De Stenge in Hein- kenszand een uitvoering. Op sprookjesachtige wijze wor den turn-, gymnastische en dansante demonstraties gege ven. De uitvoering begint om 19.00 uur. 1 STPEEKACTIVITEITEN j BIEZELINGE - Waardekenstraat 47,20.00 uur: Schrijfactiviteiten Amnesty Interna tional; GOES - 8ergweg 88, 09.30 uur: Samen komst Women's Aglow Goes; De Spinne, 13.00-16.45 uur: Senioren biljart compe titie; 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren: Ambachtscentrum van de Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten; 15.00 uur; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit com petitie; 14.00 uur: Uiteenlopende activi teiten voor alle WAO-ers; Openbare bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4 t/m 8 jaar; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Biljar ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga doorWilma van den Broeke; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur. Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers, 50-plus of ouderen vanaf 57 jaar; Koers bal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mei, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde. De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers. m - I i lüï S gemeente- WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING toepassing artikel 15 Onderwerp Burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele maken bekend dat door Projektbouw Zeeland B.V., Postbus 357,4530 AJ Terneuzen, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het bouwen van 26 woningen in het project "De Blikken II" te 's-Herenhoek, kadastraal bekend gemeente Borsele. sec tie K, nummer 844. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het be stemmingsplan '"s-Heerenhoek, gedeelte De Blikken II". Burge meester en wethouders zijn echter voornemens vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, waardoor realisatie van het bouwplan alsnog planologisch mogelijk wordt. Inzage Alvorens deze vrijstelling te verlenen ligt het bouwplan met in gang van 20 februari 2002 gedurende vier weken ter inzage op het gemenetehuis, afdeling Interne Zaken, Stenevate 10 te Heinkenszand. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.30- 12/30 uur en donderdagavond van 17.00-20.00 uur. Zienswijze Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belangheb benden hun zienswijze over het voornemen om vrijstelling te verlenen naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren bren gen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 14450 AA Heinkenszand, tel. 0113-238383. Heinkenszand, 19 februari 2002 Burgemeester en wethouders van Borsele. de secretaris, P. Katsman, de loco-burgemeester, drs. P.J.Vollaard. INSPRAAK VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN "HEINKENSZAND, gedeelte OVER DE DIJK, fase II" Inhoud bestemmingsplan Eind jaren negentig is aan de oostzijde van Heinkenszand ge start met de realisering van de nieuwe woonwijk "Over de Dijk". De eerste fase van de uitbreiding nadert zijn voltooiing. Om een vloeiende voortgang in nieuwbouwwoningen te kun nen blijven aanbieden is de gemeente gestart met de planvoor bereiding voor de tweede fase van de nieuwbouwwijk. Het plangebied heeft een oppervlakte van circa 16,8 ha en is, gele gen tussen de Kraaiendijk en de Drieweg, geprojecteerd direct ten noorden van de Goudsbloemstraat. In het plangebied kun nen ongeveer 285 woningen worden gebouwd. Direct grenzend aan de Goudsbloemstraat is een parkachtig gebied gedacht met water en groen. In dit gebied is slechts een beperkte mate van woonbebouwing toegestaan, in de vorm van vijf appartementsgebouwen. Dit parkgebied vormt, in sa menhang met het bestaande reeds heringerichte "Stengege- bied", het bindend element tussen de nieuwe uitbreiding en het centrumgebied van Heinkenszand. Ten noorden van het parkgebied is voorzien in een woonbe stemming, opgedeeld in diverse zones, met elk een eigen uit straling/karakter. Deze uitstraling komt tot uiting door de pro filering en inrichting van de straten/openbare ruimte, de be bouwingsdichtheid en de toegestane categorieën van woonbe bouwing. Inspraak Het voorontwerp van het bestemmingsplan "Heinkenszand, ge deelte Over de Dijk. fase II" is gereed voor inspraak en ligt in de periode van donderdag 21 februari 2002 tot en met woens dag 20 maart 2002 ter inzage in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand. Het gemeentehuls is geopend op maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en op don derdagavond van 17.00 tot 20.00 uur. Schriftelijke reactie kunnen gedurende bovengenoemde ter mijn worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus I, 4450 AA Heinkenszand of per e-mail 'ï.nl inspraakavond Op woensdag 27 februari 2002 wordt voor belangstellenden een inspraak- en informatieavond gehouden in Ontmoetings centrum "De Stenge", Stengeplein I te Heinkenszand. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur, zodat belangstellenden de gelegenheid hebben om de aan wezige informatie vooraf in te zien. Meer informatie Nadere informatie is te verkrijgen bij de heren Wim Vogelaar (tel. 0113-238439) en Jack Kooien (tel. 0113-238427). Ook is het mogelijk een uitleenexemplaar van het voorontwerp be stemmingsplan op te vragen. Daarnaast is informatie over het plan te vinden op de gemeentelijke website www.borsele.nl Heinkenszand, 20 februari 2002. Help het geluk 'n handje: collecteer voor Kinderhulp! Het Nationaal Fonds Kinderhulp zoekt collectanten voor de landelijke collecteweek in het voorjaar. Helpt u mee? Bel 0570 6II899. Er zijn honderden spierziekten. Er is één vereniging. Bel voor informatie, steun of advies de Spierziekten Infolijn 0900 5480480 op werk- ^©i dagen van 10.00 tot 16.00 uur (1°c p/m) Lt.Gen. van Heutszlaan 6, 3743 JN Baarn Postbank 1422400. Internet: www.vsn.nl Helaas, onbezorgd spelen kan hij niet. Het als miljoenen andere kinderen in India. Terre des Hommes biedt kinderen onderwijs, gezond heidszorg en sport en speL En daarmee een nieuwe toekomst. -rrv Strijd moe voor kinderrechten m Indiai giro 25 25 25 o.v.v. India of bel gratis 0800 - 9019 terre des hommes I4l Laat ze weer kind zijn. www.terredeshommes.nl 'Open huis' bij Sturris in Yerseke Tijdens het OPEN HUIS van 20 t/m 23 februari ontvangt u zowel in Yerseke als in Sint Annaland, dubbele spaarzegels op uw Bonus Card. Van Bommel Mephisto Ecco Gabor Burley Gattinó Brakkies Picardi Romika Blackstone Emmendo Durea Verhulst Högl Rohde Anita II Proxy Wolky De verbouwing is gereed. Het interieur flink onder handen genomen. En het resultaat is onvoorstelbaar mooi. De kleuren, de presentatie, de sfeer... en dan niet te vergeten onze fantastische schoenencollectie. Kortom goed nieuws voor Yerseke en omgeving. Nieuwsgierig geworden? Kom dan zelf even binnen lopen om te zien hoe het geworden is. Vanaf woensdagmorgen ZO februari 9.00 uur bent u wan harte welkom. Graag tot ziens bij.. verrassing woor de kinderen Kerkplein 10 Yerseke - tel. (0113) 57 15 65 Voorstraat 35, Sint Annaland - (0166) 65 22 50 SCHOENEN - LEDERWAREN PODOLOGIE - STEUNZOLEN Koffie-Sinaasappelsap-Bananen Thee-Honing-Cacao

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32