Verzet tegen bouw woontorens Kuieren in een winters zonnetje Vlissingen kijkt naar leefwereld 7- tot 20-jarigen Tante Maps past op de kinderen Prijzen voor Zeeuwse dansers Zeeuwse honden speuren naar Belg Alcoholcontrole op Walcheren Inbreker haalt diepvriezer leeg Drankrijder botst tegen muurtje Toiletten doelwit van vandalen Vermoedelijke inbrekers gepakt Omwonenden Papegaaienburg vrezen schaduwwerking en vernieling groen Snelheidsduivel is rijbewijs kwijt Rijverbod voor drankrijder Zakkenroller slaat slag Uitspraak Van Dijk over Midden-Zeeland schokt Groenlinks Kamerleden GroenLinks naar Zeeland Stomdronken van weg gehaald agenda VLISSINGEN - Aangelokt door het zonnige weer trokken zaterdag en zondag duizenden mensen naar de Walcherse kust en de Vlis- singse boulevard. Wie even wilde uitpuffen van een wandelingetje over het strand, vond beschutting achter de glazen wand van het terras. De weersvooruitzichten voor nog meer mooie winterdagen zijn niet echt gunstig. Meteorologen verwachten dat het wisselval lige weer met veel regen en wind terugkomt. foto Lex de Meester maandag 18 februari 2002 WILHELMINADORP - Vier honden en begeleiders van de Reddingshondenwerkgroep Zeeland hebben afgelopen zaterdag deelgenomen aan een grote zoekactie naar een vermiste bejaarde man in het Belgische Ravels. Honderd vrij willigers uit deze plaats nabij Turnhout zochten met enkele tientallen honden met begeleiders tussen acht en vijf in een uitgestrekt gebied. Met hanggliders werd vanuit de lucht uit gekeken naar sporen in de akkers en weilanden. De vermiste man werd niet gevonden. De Belgische politie had aan de Vlaamse reddingshondenver- eniging verzocht mee te werken aan de zoektocht naar de ver miste man. Omdat het om een groot gebied ging, zo'n dertien bij achttien kilometer, riep de Vlaamse vereniging zusterorganisatie in Nederland op ook honden met begeleiders naar Ravels te stu ren. VLISSINGEN - Bij alcoholcontroles in Middelburg en Oost- Souburg heeft de politie in de nacht van zaterdag op zondag vijf automobilisten aangehouden. Zij kregen allemaal een rij verbod variërend van drie tot 24 uur. Een 34-jarige man uit Almere was bij zijn aanhouding op de Poelendaelesingel in Middelburg zo beschonken dat het hem niet eens lukte in het pijpje te blazen. De controles vonden plaats op het Groene Woud en de Poe lendaelesingel in Middelburg en op de Lekstraat in Oost-Sou- burg- TERNEUZEN - Een 30-jarige Hagenaar is in de nacht van vrijdag op zaterdag betrapt op het leeghalen van een diep vriezer in Terneuzen. De bewoonster van een huis aan de Ax- elsestraat betrapte de man op heterdaad en waarschuwde de politie. De dief ging ervandoor, maar het signalement dat de vrouw kon geven was voor de politie voldoende om hem later aan te houden. HEIKANT - Een aangeschoten Rotterdammer is zaterdag morgen aan de Vlasstraat in Heikant tegen een betonnen muurtje gebotst, nadat hij eerst een lantaarnpaal omver had gereden. De 22-jarige man ging er na het ongeluk vandoor, maar kon later worden aangehouden in de Ellenstraat. Om dat een blaastest mislukte, werd hem een bloedproef afgeno men. De man liep amper letsel op, maar de auto raakte zwaar beschadigd. RENESSE - Vandalen hebben afgelopen weekend toegesla gen aan de Zeeanemoonweg in Renesse. Doelwit was het openbaar toiletgebouw, waar een flinke chaos werd aange richt. Verschillende wasbakken en toiletpotten zijn met grof geweld kapot geslagen en de waterleiding is afgebroken. GOES - De politie heeft vrijdagnacht op de A58 ter hoogte van Goes drie mannen uit Breda aangehouden die vermoede lijk eerder die nacht hebben ingebroken in een boot in de ha ven van Roompot Marina in Kamperland. Bij die inbraak na men de mannen navigatie-apparatuur mee, die later werd teruggevonden in de omgeving van de haven. De drie mannen zijn in verzekering gesteld. surd voor woorden en te groot schalig. Daarnaast vrezen zij schaduwwerking en vernieling van het vele groen rondom het winkelcentrum. In het voorontwerp-bestem mingsplan Groot Lammeren- burg staat te lezen dat de ge meente Vlissingen plannen heeft voor een face-lift voor het winkelcentrum in Papegaaien burg. Niet alleen komen er ap partementencomplexen; de ge meente wil ook een grote supermarkt en een nieuwe win kel in tuinartikelen. Het pro testcomité benadrukt dat zij geen enkele moeite heeft met een opknapbeurt van het win kelcentrum. „Dat wasbekend", zegt J. Houmes, bewoner van de Kleiweg. „Wij vragen ons alleen af wie voordeel heeft bij de bouw van twee grote woonto ren. Wiens paradepaardje is dat eigenlijk?" De bewoners zijn ontstemd, om dat zij - ondanks toezeggingen van wijkwethouder L. Poppe- de Looff - niet vooraf op de hoogte zijn gebracht van de in grijpende plannen. Tijdens een nieuwjaarsbijeenkomst in het Bolwerk beloofde zij voorover leg. „Maar nu lezen we opeens in de krant dat het plan al klaar is", zegt Houmes. De omwonenden zijn met name bevreesd voor de twee, grote woontorens, de bouw van ap partementen met parkeerdak bovenop het nieuw te bouwen winkelcentrum en gestapelde bouw op de plek waar nu nog het GAK-kantoor staat. „Als daar straks appartementen komen", zegt B. van de Kreke uit de Pas toor van der Aalaan, „ben ik straks al mijn zonlicht kwijt. „Het college heeft gigantische plannen, maar die gaan wel ten koste van het woon- en leefge- not en van het groen. Men wil dat alles maar opofferen voor hoogbouw, die totaal mis plaatst is in deze omgeving. De gemeente breekt overal flats af, maar hier gaan ze ze opbou wen." Protestvergadering De bewoners hebben afgelopen week een protestvergadering gehouden. Vier mensen uit de Kleiweg, de Van de Aalaan, de woont, „als het maar dezelfde hoogte wordt als het huidige winkelcentrum. Het gaat ons ook om de manier waarop de ge meente Vlissingen ons behan delt." Als de plannen doorgaan, krijgt het winkelcentrum een totaal ander aangezicht. De groene strook tussen hetpai'keerterrein en de Nieuwe Zuidbeekseweg verdwijnt. Het grasveldje bij het frietkot wordt locatie voor een van de twee woontorens. Om de bouw mogelijk te maken, zijn vorig jaar al leidingen verlegd. Verder komt er een directe fiets- verbinding tussen het winkel centrum en de Kievitsprenk. De omwonenden zijn bang dat straks tachtig procent van het openbaar groen verdwijnt ten BRESKENS - Van een 20-jarige man uit Breskens is vrijdag het rijbewijs ingenomen. Hij had op de Provincialeweg in Sluis 137 km per uur gereden waar maar tachtig is toegestaan. KRABBENDIJKE - Een 18-ja- rige man uit Krabbendijke is in de nacht van vrijdag op zater dag in zijn woonplaats aange houden wegens rijden onder in vloed. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van vier uur opge legd. Een 28-jarige Goesenaar kreeg een veel zwaardere straf toen hij in dezelfde nacht werd betrapt in de Kastanjestraat in Goes. De man bleek drie keer de toege stane hoeveelheid alcohol ge dronken te hebben. Hij kx-eeg een dagvaarding en zijn rijbe wijs werd ingetrokken. Verder weiden ér voor hetzelfde ver grijp boetes uitgedeeld op de Nooxdweg in Kkabbendijke en, twee maal, aan de West wal in Goes. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Omwonenden van het winkelcentrum in Pape gaaienburg in Vlissingen ver zetten zich tegen de plannen van liet gemeentebestuur om twee woontorens te bouwen. Zij vin den de 45 meter hoge flats te ab- SLUIS - In een winkel aan de Kaai in Sluis is zaterdagmiddag de poxiemonnee gei'old van een vrouw uit Brugge. Toen zij bij de kassa wilde afre kenen, bemerkte ze dat haar portemonnee, met daarin een tiental euxds en een bankpas, was verdwenen uit haar tas. Kievit- en Kanariesprenk en de bewoners boven het winkelcen trum, vormen een protestcomi té. Zij sturen een dezer dagen een gezamenlijke brief en vier individuele brieven naar het ge meentebestuur om te proteste- ren tegen de nieuwbouwplan- nen. „Wij hebben geen moeite met wat bijbouwen", zegt T. de Vx'ies, die boven de winkels koste van stenen. Van de Kreke begrijpt helemaal niks van de plannen. „In het voorontwerp bestemmingsplan lees ik dat de woonkwaliteit prioriteit heeft. Als je het totale aantal wonin gen afzet tegen het. aantal men sen dat hier woont, is er hele maal geen behoefte aan gestapelde bouw en zeker niet aan twee hoge woontorens." door Ab van derSluis MIDDELBURG - GroenLinks in Middelburg heeft geschokt gereageerd op de uitspraak van wethouder J. van Dijk-Sturm die vorige week in een vergade ring van de commissie 28 voor de luchtvaart niet zei te weten of Middelburg een rampenplan klaar heeft liggen voor het vliegveld bij Arnemuiden. De fractie vindt de uitlatingen van de wethouder des te vreemd, omdat er al eerder een grootscheepse rampoefening heeft plaatsgevonden bij Mid den-Zeeland. De commissie 28 weigerde afge lopen vx'ijdag het afstudeei-rap- port van O. Lamers van de Tech nische Universiteit Delft te bespreken. Hij concludeert daarin dat de veiligheid van de omwonenden van het vliegveld onvoldoende gewaarborgd is. Omdat veiligheid niets met mi lieu te maken heeft, vond de commissie het niet nodig om over het rapport te praten. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl GroenLinks is zowel verbaasd als teleurgesteld over het stand punt van de commissie en van de eigen wethouder Van Dijk- Sturm (Milieu). De fractie vindt dat er wel degelijk sprake is van een relatie tussen veiligheid en milieu. „Het gaat om omge vingsfactoren die van buitenaf mens en natuur kunnen scha den. De aanwezigheid van het vliegveld brengt risico's met zich mee voor mensen in wonin gen, de jachthaven en de cam ping." Kortzichtig De fractie vindt de uitspraak van de wethouder kortzichtig. „Wij vinden dat de zorg voor het milieu bij haar niet in goede handen is." Gx'oenLinks wil dat het college van B en W het rap port van Lamers op de agenda te plaatsen voor de eerstvolgende commissievergadering Alge meen Bestuur-. In die vergade ring wil de partij een inhoudelij ke reactie van wethouder Van Dijk-Sturm op het rapport. VLISSINGEN - De Groen Links-verkiezingskaravaan komt woensdag 27 februari naar Zeeland. Het bezoek is be doeld als steuntje in de rug voor de plaatselijke campagnes. De Kamerleden Femke Halsema en Farah Karimi maken deel uit van de karavaan. Om 1515 uur vextrekt het gezel schap met een bus van Goes naar Vlissingen-Oost, het Sloe- gebied en de Kaloot. Daar zijn om 15.45 uur de Vereniging Redt de Kaloot, de lijsttrekkers van Gi'oenLinks Borsele en Goes en het Provinciale-Statenlid Mar ten Wiersma. Om 16.00 uur vindt in het Vlissingse jongeren centrum De Piek een jongeren programma plaats met muziek, gesprekken en een maaltijd met de jongei-en. 's Avonds, om 19.30 uur, wordt in het Middel burgse café Schut tershof een discussie gehouden over recreatie en toerisme, de opvang van zorgleerlingen en over het ziekenhuis Walchex-en. Na afloop, rond 21.00 uur, is er een optreden van een amateur band onder leiding van Dies le Due. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wil weten wat jonge ren tussen de zeven en twintig jaar bezighoudt. Om zoveel mo gelijk informatie te krijgen is het project 'Vlissingen Beter opgezet. Op diverse manieren, onder meer via een website en een vragenformulier, hoopt het college van B en W antwoord te krijgen op de vraag wat jonge ren willen, hoe vaak zij sporten en of zij het fijn vinden om in Vlissingen, Ritthem of Oost- Souburg te wonen. Eind januai'i hebben leerlingen van de basisscholen, de regiona le opleidingscentra en de mid delbare scholen in de gemeente de lesbrief 'Van wie is de straat' gekregen. Met behulp van een aantal praktische voorbeelden werd duidelijk gemaakt wie nu eigenlijk de baas is in Vlissin gen. Jongeren konden in de les brief lezen, dat zij vanaf 18-jari ge leeftijd door te stemmen in belangrijke mate meebepalen wie voor wat verantwooi'delijk is in hun woonplaats. Daarnaast kregen zij een vra genformulier voorgelegd om het gemeentebestuur duidelijk te maken wat zij nu eigenlijk van 'hun' straat of buurt vinden. De resultaten van de enquête wor den op dit moment verwerkt. Er zijn naar schatting drieduizend van de in totaal vierduizend vragenformuliei-en ingevuld te ruggestuurd. Leraren hebben het gemeentebestuur laten we ten dat de jongex*en enthousiast hebben gereageerd op het on derzoek. Ze vonden het gewel dig dat eindelijk eens serieus naar de mening van jongeren werd gevraagd. Jeugdfestijn Hoogtepunt van de infoimatie- en inspraakronde vindt plaats op 27 februari. Op die dag houdt de gemeente een Jeugdfestijn in de Vlissingse bioscoop Cine Ci ty. De gemeente verwacht tus sen de tweehondex'd jongeren. Zij kunnen met elkaar in werk groepjes discussiëx-en over be langrijke onderwerpen die uit de enquête naar voren zijn ge komen. Daarnaast zijn er optx-e- dens van vier Zeeuwse jonge- renbands, geeft Loesje een workshop en praat internetgoe roe Daan Quakernaat jongeren bij over de laatste trends op het gebied van internet. Het festijn begint om 16 uur en duurt tot 20 uur. De uitkomsten van de werk groepen worden opnieuw be sproken in een sooxl Lagerhuis achtige bijeenkomst op 22 mei met deskundigen uit het jeugd werk en politici. Uiteindelijk is het de bedoeling dat de opvat tingen van de Vlissingse jonge- ren de bouwstenen zijn voor een nieuw jeugd- en jongerenbeleid in de gemeente. Ook na de inspraakronde wil de gemeente Vlissingen blijven ho- i-en wat jongeren willen en vin den. Sinds begin deze maand is er de website www.vlissingen- beter.nl waarop jongeren niet alleen hun mening over Vlissin gen kwijt kunnen, maar zij ook op de hoogte kunnen blijven van allerlei activiteiten in hun buurt. BROUWERSHAVEN - De poli tie heeft in de nacht van zater dag op zondag een 18-jarige be stuurder uit de gemeente Schouwen-Duiveland op de Zuiddijk in Brouwei'shaven van de weg geplukt. De blaastest wees uit dat hij drie keer meer had gedx-onken dan wettelijk is toegestaan. Daarnaast bleek hij geen rijbewijs te hebben. Voor beide overtredingen kreeg hij een boete. STREEKACTIVITEITEN WALCHEREN- BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Ta feltennis voor 55-plussers; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart; MIDDELBURG - Kerksteeg 5, 9.00 -10.00 uur en 10.00 -11.00 uur: Tai Chi voor vijf tigplussers en mensen met chronische aandoeningen. Oostkerkplein 22, 19.00 - 20.00 uur: Tai Chi voor beginners; CaféThe Duke, Vlasmarkt: 20.30 uur: Pub Quiz; OOST-SOUBURG -Buurthuis De Schuur, 19.30 uur: Klaverjasavond; SEROOSKERKE -Zandput, 13.30uur: Bil jarten; VLISSINGEN - De Oude Stad, 13.30 uur: Damesgym; 20.00 uur: Dart, biljarten kla verjassen; Wijkcentrum Scheldebuurl, 13.30 uur: Soosmiddag; ZOUTELANDE - De Tienden, 14.30 uur: Koersbal. door Mieke van der Jagt 's-HEER ARENDSKERKE - Bijna heel 's Heer Arendskerke heeft eraan meegewerkt. Tante Maps, een centrum voor kinderop vang en naschoolse opvang midden in het bejaardenhuis Poehvijck. Kinderopvang De Bevelanden en de Stichting Poelwijck ondertekenen vrijdag 22 februari een sa menwerkingsovereenkomst die het werk van Tante Maps mogelijk moet maken. De Goese wethouder M. 't Hart opent het nieu we kindercentrum. Omdat het moeilijk is in kleine kernen als 's Heer Arendskei-ke kinderopvangcentra op te zetten, gingen oudei'stoen de behoefte aan opvang nijpend werd, naar andere we gen zoeken. Al snel bleek dat die wegen naar veel waar- devoller voorzieningen leidden dan een kin- deropvangcentrum alleen. De opvang van baby's en peuters in het verzorgingshuis kan extra kwaliteit krijgen door de verzorgen den te laten fungei-en als achterwacht voor de slapende klantjes. De opvang kan ook ge bruik maken van de linnenkamer en de keu ken van Poelwijck. De naschoolse opvang in de recreatiezaal van Poelwijck verbreedt de leefwereld van de kinderen maar vooi'al ook van de oude- ren. Iedereen wint met de gevonden con structie: de kinderen, die een regelmatig en huiselijk contact hebben met de bewoners van Poelwijck, de-bewoners, die ook eens wat anders meemaken, het personeel van Poelwijck dat met jong en oud tegelijk aan de slag gaat en de leiders van Kinderopvang voor wie hetzelfde geldt. Door de zaken te combinei-en zijn de ver schillende partijen ook minder geld kwijt. Bovendien maakt Tante Maps kans op een subsidie uit de pot Vitaal Platteland. door Ab van derSluis VLISSINGEN - Ruim honderd dansparen hebben gisteren deelgenomen aan een interna tionale teamwedstrijd in de Vlissingse sporthal Baskens- burg. Een team van dansschool Bras uit Middelburg won in de categorie tweede-, en derde jaars. De zogeheten Teammatch wei'd voor de vierde keer georgani seerd. De teamwedstrijd werd tussen diverse dansscholen ge houden, waax-bij iedere school enkele teams van drie tot vijf personen afvaai'digde. De resul taten van de beste drie pai-en per dans per team telden mee voor de eindklassering. „Scholen die in teamverband tegen elkaar dansen, gebeurt bijna nooit in Nederland"aldus organisator Gerard Bras. „We hebben met opzet gekozen voor deze wedstrijd, zodat cursisten elkaar stimuleren. Het is daar naast een tussenweg voor de in- vididuele wedstrijdspoid." De teams dansten onder meer de cha cha cha, een Engelse wals, de rumba en de tango. In de categorie beginners won een team van Dansschool Van den Broek uit Ossendrecht. De Brabantse school ging ook de categorie vierdejaars met de eerste prijs aan de haal. In de ca tegorie vijfdejaars won dans school Vos uit ïxet Belgische Me- chelen. Volgende maand, op 16 maait, vindt opnieuw een teamwed strijd plaats, maar dan in Bevel (België). Dansschool Bras is dan opnieuw van de partij foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 9