Vechtlust Breskens wordt beloond Bekerzege HVV'24 zonder glans PZC Assist gaat ook op de zwemtoer Philippine stunt bij Hontenisse ,21 Zeeuws-Vlamingen pakken in laatste zes minuten winst bij RCS: 1-2 Ruime overwinningen A-junioren Terneuzen BI niet verder dan 0-0 HVV'24 BI verliest van concurrent Kansloos verlies Terneuzen Cl HVV'24 van laatste plaats af Voetbalsters Sluiskil naar volle winst op Meeuwen 2 Bloedeloos gelijkspel in Sluiskil SSV met eigen wapen verslagen maandag 18 februari 2002 door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - De kreet was duidelijk hoorbaar en gezien de regels had een fluit signaal moeten volgen. Vier mi nuten voor tijd riep Serge de Ruijsscher bij een voorzet van Esad Osmanovski 'los!', maar scheidsrechter Waijers maakte geen gebruik van zijn fluitje. De invaller van Breskens schoot vervolgens de winnende treffer achter keeper Jacco Nelen en liet RCS ontredderd achter: 1-2. Het duel tussen de twee mid denmoters in de derde klasse zondag kreeg daarmee een on verwacht einde, want RCS en Breskens hadden bijna 75 minu ten lang niet kunnen boeien. De wedstrijd werd in die eerste vijf kwartier gekenmerkt door veel duels op het middenveld, bal verlies en fouten. Na de ope ningstreffer in de 73e minuut van Kees Westerweele (hij tikte van dichtbij een corner van Ha rold Vermeulen binnen) brak het duel eindelijk open. Twee minuten na de 1-0 moest RCS met tien man verder na de tweede gele kaart van Jiddo La- walata en gooide Breskens-trai- ner Robbie de Muijnck er met Mare Boeckhout en Serge de Ruijsscher twee extra aanval lers bij. Daardoor kreeg vooral De Ruijsscher een zee aan vrij heid. Zes minuten voor tijd kwam de bal voor z'n voeten en de perfecte voorzet werd aan de tweede paal door Johnny den Besten (de kleinste man van het veld) feilloos ingekopt: 1-1. Esad Osmanovski stond twee minuten later aan de basis van de tweede Bressiaanse treffer. De aanvaller troefde Chris Zwanenburg in het strafschop gebied af, behield het overzicht en bood De Ruijsscher een niet te missen kans. ,,Maar de scheidsrechter had het doelpunt af kunnen keuren", zei de matchwinnaar na afloop hij gend. ,,Ik riep los, maar geluk kig hoorde hij het niet." Periodetitel „Met die extra aanvaller bij ons voorin, moest RCS met tien man keuzes gaan maken", had Rob bie de Muijnck gezien. „Omdat Serge de Ruijsscher naast mijn twee spitsen ging spelen, wist RCS volgens mij even niet wat het moest doen. Dit is een be langrijke overwinning voor ons, want we spelen ons steeds ver der veilig. En dat is nog altijd dé doelstelling." De kans bestaat echter dat Bres kens die doelstelling moet gaan bijstellen, want volgende week wacht het thuisduel met Patrij zen. Bij een gelijkspel of winst is cle tweede periodetitel voor Breskens en is de ploeg verze kerd van deelname aan de na- competitie. „Maar daar ben ik niet zo mee bezig", zei De Muijnck. „Want dan wordt de druk misschien te groot. We moeten ons niet alleen op die pe riode richten, maar op de verde re competitie." Datzelfde geldt voor Rinus Ze gers, nu nog trainer van RCS (en Veere) en volgend seizoen op de bank bij Breskens. Zijn huidige ploeg leek drie belangrijke pun ten binnen te halen, maar liet het dus in de slotfase afweten. Zegers was echter over de hele wedstrijd niet tevreden. „In de eerste helft speelden ze oude mannenvoetbal, zonder tempo. Als je wilt winnen, dan moet je bereid zijn moe te worden. Maar sommige spelers denken dat ze zó goed zijn, dat ze niet hoeven te werken." Dat zijn ploeg het met tien man uit handen gaf, was volgens Ze gers vooral een mentale kwes tie. „Want als je een kwartier voor tijd met tien man komt te staan, dan moet tien of elf man geen verschil meer maken. Maar wij hebben te veel mooi weer- voetballers en sommige spelers missen de juiste mentaliteit. Ik heb die spelers van Breskens niet horen zeuren en dat is het verschil. Gezien de instelling is de overwinning van Breskens gewoon terecht", besloot Ze gers. De oefenmeester trok zich daarop weer terug in het kleed lokaal, om samen met zijn leider het door zijn spelers achter ge laten vertrek schoon te maken... Breskens: Roy den DunnenSerge Nöthen (83. Eddy Buijsse), Serge Laprade, Alexander Oosterlee (80. Serge de Ruijsscher), Michel Cocquit; Elmar Lauret (75. Mark Boeckhout), Robin Buitendijk, An- gelo Cornelis, Johnny den Besten; Erik de Rechter en Esad Osma novski. RCS-spits Martin Janse (midden) is met een sliding eerder bij de bal dan Robin Buitendijk (rechts), die volledig mistrapt. foto Lex de Meester door Fred Rabout OOSTBURG - „Met elkaar beter worden". Die slogan sprak Henk Siersema, voorzitter van de Stichting Assist, uit tijdens de pre sentatie van de zwemafdeling van de club mensen die uit idealistische overwegingen probeert de jonge Zeeuws-Vlaamse sporters via groepstrainingen naar een hoger niveau te tillen. „Ik heb in het verleden geconstateei'd dat de Zeeuws-Vlaamse sporttalentjes het veel moeilijker hadden dan hun collega's in de rest van het land. Daarbij speelt onder meer de geografische ligging een belangrijke rol, maar ook het feit dat we hier geen grote clubs hebben. Er zit wel het nodige tilent, alleen verspreid over de verschillende clubs." „Wij zijn gestart met voetbal en hebben daarna de Sasse turner Anthonyvan Assche in onze organisatie opgenomen. Hij moet ooit de Olympische Spelen kunnen halen. En sinds kort zijn we gestart met het zwem men. Dat is overigens pas gebeurd nadat vanuit de Zeeuws-Vlaamse zwemwereld (van Jack van der Hooft) de eerste verzoe ken bij mij binnenkwamen. We hebben in Jumbo Terneuzen een sponsor gevonden en zijn in december gestart." Siersema is overtuigd dat door samenbun delen van krachten het niveau de hoogte wordt ingetild. „Mede doordat we over goed kader beschikken." Dat kader voor het zwemmen wordt aangevoerd door ex- Schelde-trainer Jack van der Hooft, die overigens totaal geen bemoeienis meer heeft als trainer bij een club. „Ik heb geen binding meer, anders had ik dit niet gedaan. Ik ben nu totaal onafhankelijk en volledig neutraal." Van der Hooft wordt geassisteerd op het zo genaamde 'natte gedeelte' door Frans Ver- planke, Dennis Eggermont en Jessica Del- laert. Het 'droge gedeelte' nemen Dagmar Siersema en Jorrit den Boer, twee CIOS- studenten, voor hun rekening. Van der Hooft: „De criteria die we hanteren om tot deze trainingen te worden toegela ten, zijn of een NK-limiet of jongens en meisjes die in staat zijn binnen afzienbare tijd die limiet te halen." HULST - Voor de A-junioren van zowel HW'24 als Terneu zen was er zaterdag een ruime overwinning. HW'24 versloeg op eigen veld Kloetinge Al met 7-1 en Terneuzen Al was in Terneuzen met 4-1 veel te sterk voor Moerse Boys A1 Met de 7-1-overwinning op Kloetinge nestelde HVV'24 zich niet alleen nog vaster op de vierde plaats, maar revancheerde de ploeg van trainer Fons Comelis zich ook voor de blameren de 8-2-nederlaag van twee weken terug tegen Zierikzee Al. De Zeeuws-Vlamingen namen voor de rust al een ruime 3-1- voorsprong en bouwden die in de tweede helft vervolgens ver der uit. Evert van Damme scoorde in totaal viermaal, Eric- Jan Naudts, Kana en Joost Blankaert elk eenmaal. Ook Terneuzen Al, de nummer zeven van de ranglijst, had weinig moeite om drie punten binnen te halen. Na een 3-1- ruststand wei-d het tegen het laaggeklasseerde Moerse Boys Al dus 4-1. Geoffrey Serkedakis en Ferdi Kabal troffen elk tweemaal doel. Terneuzense Boys Al-Alliance Al vond geen doorgang, om dat Alliance te kampen had met een griepvirus. LEERDAM - De B-junioren van Terneuzen moesten zaterdag in Leerdam genoegen nemen met een teleurstellend gelij kspel tegen LRC. Tegen de hekkensluiter was en bleef het 0-0. Veel meer verdiende de ploeg van trainer Carlo Vanhijfte ook niet, omdat het zich schuldig maakte aan een te laag tempo en de druk op de tegenstander zelden of nooit opvoerde. Pas na de rust schiep Terneuzen zich een aantal reële mogelijkheden, maar toen bleek ook de schex-pte in de afwei'king te ontbreken: 0-0. HULST - De B-jxmioren van HW'24 lieten zaterdag in hun sti'even naar een hoge eindklassexlng belangrijke punten lig gen in hun thuiswedstrijd tegen EBOH BI. De nummer drie van de x-anglijst verloor met 2-3, waar een gelijkspel meer op zijn plaats was geweest. De basis voor die nederlaag wexxi in de eerste helft gelegd, toen de tegenstander uit Dorchecht een 0-2-voorsprong kon nemen. In de tweede helft kwam HW'24 nog wel sterk terug, maar nadat Jari Vianen tegen had gescoord, trof EBOH op het meest ongelegen moment (onmiddellijk nadat Vianen de lat had geraakt) nog eens doel. Via opnieuw Jari Vianen werd het vervolgens 2-3, maar daar bleef het bij, alle verwoede pogingen van de thuisclub ten spijt. Aai'denburg B1 was vrij. DORDRECHT - De C-junioren van Terneuzen mochten za terdag slechts korte tijd hoop koesteren op gunstig resultaat in de uitwedstrijd tegen EBOH Cl. In Dordrecht trof Timon van der Hooft in de eerste helft bij een 0-0-stand nog wel de paal, maar daarna heerste vooral de thuisclub. Nadat het in de tweede helft eenmaal 1-0 was geworden, liep de score snel op. Uiteindelijk werd het 5-0. ROOSENDAAL - De C-junioi'en van HVV'24 konden voor het eerst dit seizoen de laatste plaats aan FC Bergen overdoen door een 0-4-overwinning tegen RBC Roosendaal C2De der- de opeenvolgende zege kwam tot stand door doelpunten van Alexandi'o Denti (tweemaal voor de rust) en Pieter Warrens en Jaimy de Visser in de tweede helft. TERNEUZEN - Terneu zen kwam in de tweede klasse zaterdag van het vrouwenvoetbal niet ver der dan 0-0 tegen Berkel. Sluiskil behaalde de volle drie punten door met 3-2 van Meeuwen 2 te winnen. Zaamslag verloor nipt van De Noormannen: 1-2. De andex-e wedstrijden konden niet doorgaan, omdat er te weinig speel sters wax'en. In het zon dagvoetbal ging alleen de wedstrijd in de vijfde klasse tussen Aardenburg en DVO'60 door Aarden burg won met 1-0. Berkel-Terneuzense Boys 0-0. Terneuzense Boys had net elf speelsters en kreeg in de eei'ste helft een paar kleine kansjes. In de tweede helft was Berkel duidelijk de betere ploeg. Terneuzense Boys verde digde goed en behaalde verdiend een pimt. Sluiskil-Meeuwen 2 3-2. In een aantrekkelijke wedstrijd bleven de twee ploegen in evenwicht. Zo wel Sluiskil als Meeuwen 2 kreeg genoeg kansen. Via doelpunten van Melis- sa Tinaka en Bianca Sae- rens kwam Sluiskil op 2- 0. Net voor rust scoorde Heieen Konraad tegen. In de tweede helft kwam Meeuwen 2 terug tot 2-2 via Gwen Melis. Sluiskil trok de winst toch nog naar zich toe. Christel Patten i er zorgde voor 3-2. Zaamslag-Noormannen 1-2. Zaamslag speelde verdedigend goed en kon de eerste helft met 0-0 af sluiten. Net na ïnst sloeg Noormannen toe. Via twee doelpunten van Li- neke Minderhoud werd het 0-2. Zaamslag kwam nog even terug in de wed strijd door de 1-2 van Pa tricia Dieleman. Aardenburg-DVO'60 1-0. Beide ploegen konden niet over elf speelsters be schikken. De vrouwen uit Roosendaal kwamen maar met negen speelsters opdagen, Aardenburg speelde met tien. Lange tijd zag het ernaar uit dat het 0-0 zou blijven, maar via een doelpunt van verdedigster Eline Schep per hield Aardenburg de drie punten in eigen huis. Vier treffers Antoine Thoen bezegelen let Hulsterloo door Jurgen Naeye HULST - HW'24 heeft ten kos te van buurman Hulsterloo de vijfde ronde in de strijd om de districtsbeker bereikt. De kop loper in de derde klasse A van het zondagvoetbal boekte op ei gen veld een moeizame, maar verdiende 4-3-overwinning dankzij vier treffers van uitblin ker Antoine Thoen. Met nog vijftien minuten op de klok leek er voor HW'24 geen vuiltje meer aan de lucht. De Hulstenaren genoten een com fortabele 4-1-voorsprong en dachten de partij eenvoudig uit te spelen. Maar de bezoekei's uit Nieuw-Namen kwamen veiTas- send sterk terug tot 4-3 en dwongen in de slotminuut bijna een strafschoppenreeks af toen Hulsterloo-spits Winand van Haelst van dichtbij de bal tegen de lat schoot. „Voor hetzelfde geld maken we nog gelijk. Dat zou helemaal fantastisch zijn geweest", sprak Hulstex-loo-trainer Paul de Kort na afloop. „Maar ik moet toege ven dat de winst voor HW ver diend is. Vooraf had ik getekend voor deze uitslag. We hebben het PIVV knap lastig gemaakt en ik heb de gelegenheid gehad om enkele wisselspelei's aan het werk te zien. Voor ons is deze uitslag een goede opsteker voor de competitiewedstrijd volgen de week tegen Axel. Daar liggen onze prioriteiten, want bij winst hebben we een periodetitel." Wild HVV-coach John de Frel was be duidend minder tevreden. Hij gaf toe dat zijn ploeg een offday SLUISKIL - Sluiskil-Aarden burg eindigde gisteren zoals het begon. Het weid na een partij, waarin scheidsrechter Cees Koeken uit Zundert de beste man van het veld was, een bloe deloze 0-0. En daarmee kreeg Sluiskil te veel en Aax'denbui'g te weinig. Het probleem bij Aai'denburg was echter het gebx-ek aan een afmaker. De ploeg miste teveel kansen en zag Sluiskil daar slechts één mogelijkheid voor Percey Verlinden tegenover plaatsen. Daardoor eindigde het duel in 0-0. had en dat de spelers zich schaamden voor de matige pres tatie, maar hij had zich nog het meest gerriteerd aan de opmer- kingen uit het publiek. „Als ik hoor wat er allemaal achter de dug-out wordt gezegd dan heb ben wij blijkbaar heel weinig krediet bij onze supporters. Als Kloetinge een moeizame 4-3- bekereege op Steen boekt, hoor je daar niemand, maar als wij eens een mindere dag hebben, wox-den we als aangeschoten wild behandeld. We hebben ons vandaag geplaatst voor de vol gende ronde. Dat is uiteindelijk toch het doel van een bekerwed strijd." De plaatsing voor de volgende x-onde hadden de Hulstenaxcn vooral te danken aan de scherp te van aanvaller Antoine Thoen. De goaltjescüef reageerde zeer alert bij onachtzaamheden in de HulstexJoo-defensie en produ ceerde in de eerste helft een zui vere hattrick. Kort voor het rustsignaal deden de bezoekei's iets terug toen aanvoei'der Ste- fano de Vos een afgeslagen bal oppikte en na een technisch hoogstandje, waaxmee hij doel man Jean-Pierre de Keijzer om speelde, de 3-1-ruststand bin nenkopte. Na de hexvatting bood Hulster loo de thuisploeg meer partij. Het kreeg via Jan Bosman, Wi nand van Haelst en Mario Ver- meii'ssen kansen op 3-2, maar de titelkandidaat in de vierde klas se liet deze kansen onbenut. Aan de andex-e kant werden inzetten van invaller Danny Vlassenx-ood en Antoine Thoen met de voet gestuit door Hulsterloo-doel- man Jelle van Damme en had Johnny Lensen pech dat zijn in zet tegen de lat belandde. Slotoffensief Toen Antoine Thoen na een in dividuele actie zijn ploeg op een 4-1-voox-sprong bracht, gaf nie mand nog een cent voor de kan sen van Hulsterloo. Toch kwam de foi-matie van Paul de Koxt nog sterk tei-ug tot 4-3, dankzij een intikkextje van Jan Bosman en een fraaie tic ff er van Winand van Haelst. Er hing nog even een verrassing in de lucht. Aange moedigd door het meegereisde publiek perste Hulsterloo er nog een slotoffensief uit, maar vex*- der dan een inzet tegen de lat van Van Haelst kwamen de be zoekers niet. HVV'24 -Hulsterloo 4-3 (3-l).16. Antoine Thoen 1-0, 24. Antoine Thoen 2-0, 42. Antoine Thoen 3-0, 44. Stefano de Vos 3-1, 70. Antoine Thoen 4-1, 75. Jan Bosman 4-2, 76. Winand van Haelst 4-3. Scheids rechter: R. vanAerde ('s-Gravenpol- der). Gele kaart: Kieran O'Shea (HW'24). Aantal toeschouwers: 225. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Ha- rald Verschuren, Eddy van den Bosch, Davy van de Berg. Hans Goe- thals; Norbert Baart, Kieran O'S hea, Thierry de Waele (46. Evert van Damme); Antoine Thoen, Harm Rieljens (46. Danny Vlassenrood), Johnny Lensen. Hulsterloo: Jelle van Damme; Lode van der Heijden, Tommy Bleijen- bergh (46. Jimmy van Laere), Dennis Mangnus, Mare van Hecke(50. Hans van Damme); Mario de Vos (46. Ken neth Mangnus), Mario Vermeirssen, Niels Cornelis, Jan Bosman; Stefano de Vos, Winand van Haelst. HW'24-speler Eddy van den Bosch (links) kopt richting het doel van Hulsterloo, maar zijn inzet zal in het zijnet belanden. foto Wim Kooyman door Aector Dooms KLOOSTERZANDE - Philip pine spotte gisteren in Klooster- zande met alle voetballogica door in een adembenemend duel koploper Hontenisse op eigen veld met 5-4 te verslaan. De minst gepasseerde verdediging - Hontenisse incasseerde in veertien duels twaalf doelpun ten - kreeg gisteren in één wed strijd vijf doelpunten te slikken van de minst productieve ploeg van de vierde klasse. De vreugde van Philippine na afloop stak schril af tegen de mineurstemming in de kleedka mer van Hontenisse. De slechte prestatie had volgens trainer Rudy Rietjens niets met druk te maken. „De hele ploeg heeft ge woon een keer gefaald. Ik heb tegen mijn spelers gezegd dat ze niemand de zwartepiet moeten toespelen. Ook de scheidsxcch- ter niet. We hebben zelf vier doelpunten weggegeven." Het niveau was niet hoog staand, de negen doelpunten zorgden voor een spektakel stuk. Daarin voelde ook scheidsrechter F. Nuyten uit Kkmdert zich goed thuis, want GOES - Normaal gesproken is strijdlust het sterke wapen van eersteklasser SSV'65. Tegen stander Heerjansdam moet het daarentegen hebben van de voetballende kwaliteiten. Za terdag toonde Heerjansdam echter dat het ook de strijd niet schuwt. SSV'65 ging zowel voetballend als strijdend ten onder: 1-5. Oostkapelle trof in eigen huis een andere titelpretendent. Wat vooraf als een topper te boek stond, werd voor de toeschou- wers op sportpark Duinhelm echter een saaie vertoning: 0-0. SSV'65-Heerjansdam 1-5 (0-2). 31. Adil Bouziani 0-1, 45. Rudi Blom- maerl 0-2 (eigen doelpunt), 51. Je roen Struis 0-3, 67. Mark de Groote 1-3. 86. Ilco van de Hel 1-4, 88. Guy Duijm 1 -5. Scheidsrechter: R. van de' Werf (Druilen). Gele kaart: Walter van de Burgh (Heerjansdam). Aan tal toeschouwers: 175. Oostkapelle-Achilles Veen 0-0. Scheidsrechter: J. Vos (Rosmalen). Gele kaart: Ferry Alfons, Jorrit Schuurman (beiden Oostkapelle), Gilla Idrissi (Achilles Veen). Aantal toeschouioers: 150. zijn merkwaardige opti'eden zorgde voor ongeloof en hilari teit binnen en buiten de lijnen. De arbiter hield de partij in evenwicht door gemakkelijk strafschoppen te geven aan bei de teams. Voox-al de penalty voor Philippine bracht Hontenisse in de eerste helft van zijn stuk. Philippine had daax*voor de lei ding genomen door Maarten de Groene, maar Gyon Asselman bracht in de beste fase van Hon tenisse zijn ploeg met een knap schot op 1-1. In dezelfde minuut kreeg de thuisclub echter een domper te verwerken. Scheids rechter Nuyten legde de bal op de penaltystip na een onschul dig duel tussen Hontenisse-ver- dediger Peter van Dijk en De Groene. Ostar Dieleman schoot onbei'ispelijkraak: 1-2. Philippine putte moed uit de treffer en bleef bij uitvallen vooral gevaarlijk met de tan dem Maarten de Groene-Bjom den Hamer Het tweetal was verantwoordelijk voor het der de doelpunt. De Hontenisse- verdediging reageerde niet alexl op een verre uittrap van Philip- pine-doelman Daniël Schie man. De Gx'oene ging het duel aan, waama de bal voor de voe ten van de vrijstaande Den Ha mer stuiterde. Zijn uithaal bete kende 1-3. Lange rush Rietjens hoopte na rust op de ommekeer, maar de spetter van Wilko Broekhoven raakte de lat. Philippine kon genieten van de vrijheid. Den Hamer begon even later aan een lange rush en be- diende Vincent Neve. Zijn inzet werd nog gepareerd door doel man Marco de Koxt, maar in tweede instantie kon Den Ha mer de bal in het lege doel lopen: 1-4. Het onmachtige Hontenisse drong Philippine daarna in de verdediging. Een vermeende fout op de onopvallende Alain Joos werd bestraft met een strafschop. Bi'oekhoven schoot zijn ploeg beheerst naar 2-4. Aan de andere kant liet doelman De Kort een vrije trap van Jim de Jong door zijn handen glip pen. De goed gevolgde Ostar Diele man kopte raak: 2-5. Mark van de Beek strafte op zijn beuxt een foutje af van doelman Schie man: 3-5. Vlak voor tijd maakte invaller Dave de Booy met een kopbal nog 4-5, maar in de acht minuten blessui-etijd bleef een strijdlustig Philippine over eind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39