College pleit voor behoud De Sterre Kinderen? Vlissingen kijkt j naar leefwereld 7- tot 20-jarigen Prijzen voor Zeeuwse dansers -k ndei-fiu Omgekeerde integratie in Clinge Drankrijders Snelheidsduivel is rijbewijs kwijt Asbest in slooppand vertraagt officiële opening De Vurssche GroenLinks stelt vragen over postkantoren FAMILIEBERICHTEN ZORGT U DAT 'T IIU DE BUS KOMT? unicef Ben je moeder of wil je moeder worden? Stop dan met roken. Het is slecht voor jezelf en voor je (ongeboren) kind. door Jean-Lou de Gucht HULST - Het behoud van het instituut voor verstandelijk ge handicapten De Sterre in Clinge en de mogelijkheid om in Clinge weer nieuwbouwwoningen te realiseren. Met deze twee argumenten wil het college van burgemeester en wethouders van Hulst de raad over de streep trekken om in te stemmen met het project omge- keerde integratie. Het project heeft de afgelopen maanden in Clinge het nodige stof doen opwaaien. Vooral het plan om een aantal woningen aan het Vermeerplein te slopen zette kwaad bloed. De hoogbe jaarde bewoners verzetten zich samen met de Clingse dorps raad fel tegen het plan. Inmiddels hebben drie bewo ners van het Vermeerplein te kennen gegeven dat zij van de verhuisvergoeding gebruik wil len maken die de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woning bouwvereniging (RZVW) in het vooruitzicht heeft gesteld. De zestien woningen op het Ver meerplein wil de woningcorpo ratie vervangen door drie vrij staande koopwoningen. De resterende ruimte wordt benut voor de bouw van woonruimte voor ongeveer twaalf cliënten van De Sterre. Wat aan ouderenhuisvesting verdwijnt, wordt elders in Clin ge teruggebouwd. Voor de voor malige basisschool is intussen de bestemming centrumdoel einden opgenomen. Dit maakt in de vorm van nieuwbouw de huisvesting voor senioren mo gelijk. Dit was een wens van veel Clingenaren. De locatie De Sterre wordt een woonwijk binnen het dorp Clin ge. De gronden met een openba re functie dienen in eigendom, beheer en onderhoud bij de ge meente te zijn. De samenwer kingsovereenkomst met de Stichting Tragel, waaronder De Sterre valt, en waarover de raad zich moet uitspreken, voorziet dan ook in een overdracht van het openbaar gebied aan de ge meente. Dit zal gebeuren tegen een symbolische vergoeding van 1 euro. De adviescommissie stads- en dorpsontwikkeling brengt don derdag 21 februari advies uit. BROUWERSHAVEN - De poli tie heeft in de nacht van zater dag op zondag een 18-jarige be stuurder uit de gemeente Schouvven-Duiveland op de Zuiddijk in Brouwershaven van de weg geplukt. De blaastest wees uit dat hij drie keer meer had gedronken dan wettelijk is toegestaan. Daar naast bleek hij geen rijbewijs te hebben. Zondagmorgen rond half zes heeft de politie in Bruinisse een 21-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aange houden omdat hij te diep in het glaasje gekeken had. In zijn dronkenschap viel hij andere mensen lastig. BRESKENS - Van een 20-jarige man uit Breskens is vrijdag avond het rijbewijs ingenomen. Hij had op de Provincialeweg in Sluis 137 km per uur gereden waar maar tachtig is toege staan. door René Hoonhorst AXEL - De officiële opening van het nieuwe verzorgings- en verpleeghuis De Vurssche in Axel zal waarschijnlijk pas in mei, juni plaatsvinden. Het tehuis is weliswaar al twee maanden in gebruik (ook de verpleegafdeling zit intussen vol) maar de aanleg van een parkeerterrein en de inrichting van de tuin laten wat langer op zich wachten. Het parkeerterrein komt voor het tehuis, op de plaats van het oude verzorgings huis. De oude Vurssche wordt momenteel afgebro ken, maar de slopers hebben meer tijd nodig dan gedacht. Voornaamste oorzaak van de vertraging is de hoeveelheid asbest die in het oude tehuis is verwerkt. Behalve onder de vloerbedekking op de ver diepingen, is ook asbest ver werkt in een aantal plafonds, onder meer in die van de kel ders. Het verwijderen van de as best moet met uiterste om zichtigheid en inachtneming van alle veiligheidsmaatre gelen gebeuren en zal drie tot vier weken vertraging ople veren. Uiterlijk eind april moet het oude verzorgings huis tegen de vlakte zijn. De aanleg van een parkeerter rein en het aankleden van de voortuin van de nieuwe Vurs sche hoeven daarna geen maanden te vergen, hoopt C. de Block, locatiedirecteur van De Vurssche voor de Stichting Voor Regionale Zorgverlening. „April is te vroeg voor een officiële ope ning, maar voor de zomer moet het zeker lukken." door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wil weten wat jonge ren tussen de zeven en twintig jaar bezighoudt. Om zoveel mo gelijk informatie te krijgen is het project 'Vlissingen Beter' opgezet. Op diverse manieren, onder meer via een website en een vragenformulier, hoopt het college van B en W antwoord te krijgen op de vraag wat jonge ren willen, hoe vaak zij sporten en of zij het fijn vinden om in Vlissingen, Ritthem of Oost- Souburg te wonen. Eind januari hebben leerlingen van de basisscholen, de regiona le opleidingscentra en de mid delbare scholen in de gemeente de lesbrief 'Van wie is de straat' gekregen. Met behulp van een aantal praktische voorbeelden werd duidelijk gemaakt wie nu eigenlijk de baas is in Vlissin gen. Jongeren konden in de les brief lezen, dat zij vanaf 18-jari- ge leeftijd door te stemmen in belangrijke mate meebepalen wie voor wat verantwoordelijk is in hun woonplaats. Daarnaast kregen zij een vra genformulier voorgelegd om het gemeentebestuur duidelijk te maken wat zij nu eigenlijk van 'hun' straat of buurt vinden. De resultaten van de enquête wor den op dit moment verwerkt. Er zijn naar schatting drieduizend van de in totaal vierduizend vragenformulieren ingevuld te ruggestuurd. Leraren hebben het gemeentebestuur laten we ten dat de jongeren enthousiast hebben gereageerd op het on derzoek. Ze vonden het gewel dig dat eindelijk eens serieus naar de mening van jongeren werd gevraagd. Hoogtepunt van de informatie- en inspraakronde vindt plaats op 27 februari. Op die dag houdt de gemeente een Jeugdfestijn in de Vlissingse bioscoop Ci'ne Ci ty. De gemeente verwacht tus sen de tweehonderd jongeren. Zij kunnen*met elkaar in werk groepjes discussiëren over be langrijke onderwerpen die uit de enquête naar voren zijn ge komen. Daarnaast zijn er optre dens van vier Zeeuwse jonge- renbands, geeft Loesje een workshop en praat internetgoe roe Daan Quakernaat jongeren bij over de laatste trends op het gebied van internet. Het festijn begint om 16 uur en duurt tot 20 uur. De uitkomsten van de werk groepen worden opnieuw be sproken in een soort Lagerhuis- achtige bijeenkomst op 22 mei met deskundigen uit het jeugd werk en politici. Uiteindelijk is het de bedoeling dat de opvat tingen van de Vlissingse jonge- j ren de bouwstenen zijn voor een nieuw jeugd- en jongerenbeleid in de gemeente. Website Ook na de inspraakronde wil de gemeente Vlissingen bl i j ven ho ren wat jongeren willen en vin den. Sinds begin deze maand is 1 er de website www.vlissingen- beter.nl waarop jongeren niet alleen hun mening over Vlissin gen kwijt kunnen, maar zij ook op de hoogte kunnen blijven van allerlei activiteiten in hun buurt. GOES - De Goese fractie van GroenLinks wil weten waarom de gemeente zich niet heeft aan gemeld voor een proef met zoge heten servicepunten van PTT Post. In een brief aan het college vraagt fractievoorzitter A. van Oosten om opheldering. In de begrotingsraad wees de partij op een experiment van de provincie om samen met ge meenten zogeheten servicepun ten op te zetten. Wethouder S. Heijning zou hebben toegezegd dat hij de mogelijkheden wilde onderzoeken. Van Oosten zag onlangs een lijst met deelne mende gemeenten, waarop Goes niet stond. Verder vraagt hij wat de gemeente al heeft gedaan om postkantoren te behouden oi terug te krijgen. maandag 18 februari 2002 foto Lex de Meester door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Ruim honderd dansparen hebben gisteren deelgenomen aan een internationale teamwedstrijd in de Vlissingse sporthal Baskens- burg. Een team van dansschool Bras uit Middel burg won in de categorie tweede-, en derdejaars. De zogeheten Teammatch werd voor de vierde keer georganiseerd. De teamwedstrijd werd tus sen diverse dansscholen gehouden, waarbij iedere school enkele teams van drie tot vijf personen af vaardigde. De resultaten van de beste drie paren per dans per team telden mee voor de eindklasse ring. De teams dansten onder meer de cha cha cha, een Engelse wals, de rumba en de tango. In de categorie beginners won een team van Dans school Van den Broek uit Ossendrecht. De Bra bantse school ging ook de categorie vierdejaars met de eerste prijs aan de haal. In de categorie vijf dejaars won dansschool Vos uit het Belgische Mechelen. Volgende maand, 16 maart, is er een teamwedstrijd in het Belgische Bevel. Dag lieve man, dag lieve pa, dag lieve opa, nu moet u gaan, al het werken en al uw zorgen het was goed het is nu gedaan. Bedroefd, doch ook dankbaar dal wij zovele jaren verenigd mochten zijn. geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze pa en opa GUSTAAF JOHAN MARIE DE BRUIJN Guust echtgenoot van Maria Cornelia Weemaes in de leeftijd van 83 jaar. Hulst: M. C. de Bruijn-Weemaes Barendrecht: Han en Rian Stefan en Mieke Marlijn Hulst: Marie-José en Gilbert Alain en Judith, Xander Caroline en Michel Hulst: Marie-Thérèse en Karei Carlo Paul Hulst: Annelies en Han Joyce Denis Hulst: Ger en Monique Joost Simone 4561 CW Hulst, 15 februari 2002. Paardenmarkt 5 De uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag 20 februari om 10.30 uur in de basiliek van de H. Wil- librordus te Hulst, waarna de begrafenis volgt op de begraafplaats aan de Van der Maelstedeweg aldaar. Dinsdag om 19.00 uur is er een avondwake in ge noemde basiliek. Pa is opgebaard in het uitvaartcentrum van Dela, Van der Maelstedeweg 102b te Hulst. Er is gelegen heid om afscheid van hem te nemen op dinsdag van 18.00 tot 18.45 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcentrum. Wilt u, indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, deze aankondiging als zodanig beschouwen. Enige en algemene kennisgeving 'Blijf bij mij Heer, want de avond is nabij. Bedroefd delen wij u mede dat na een liefdevolle verzorging op afdeling 'De Stern' van Ter Schorre, zacht en kalm van ons is heengegaan onze lieve broer, schoonbroer en oom FRANCOIS RAMONDT 1-11-1916 t 13-2-2002 Westdorpe Terneuzen 'IJij betekende heel veel voor ons. Sas van Gent: Jan en Corry Ramondt-van Liere Neven en nichten familie Ramondt Sas van Gent, 18 februari 2002. Correspondentieadres: Westdam 36, 4551 GB Sas van Gent. De afscheidsdienst heeft op uitdrukkelijke wens van de overledene in familiekring plaatsgehad, waarna de teraardebestelling plaatsvond op de begraaf plaats 'St. Jans Schorre' te Sas van Gent. Geheel onverwachts overleed onze geliefde schoon zuster en tante JOHANNA GOEDEBURE-DEKKER echtgenote van Abraham Goedegebure in de leeftijd van 74 jaar. Oost-Souburg: A. Goedegebure-op 't Hof Oost-Souburg: M. Goedegebure-Spruit Nieuwerkerk: J. Goedegebure J. Goedegebure-Traas Vlissingen: H. Goedegebure S. Goedegebure-Knuijt Neven en nichten Ens (NOP), 17 februari 2002. Wij kennen het leven niet: Hoe kunnen wij de dood dan kennen. Confucius Verdrietig, maar dankbaar dat ze niet langer moest lijden, is te midden van hen waarvan ze hield, na een liefdevolle verzorging in verpleeghuis "Ter Schorre", rustig ingeslapen mijn lieve moeder, schoonmoeder, onze oma en overgrootoma HELENA CORNELIA DRABBE sinds 3 augustus 1970 weduwe van Jozias Zegers in de leeftijd van 84 jaar. Sluiskil: G. A. Zegers J. Zegers-Jansen Sluiskil: Jos en Paulien Lisa Sluiskil: Henri en Krista Terneuzen, 15 februari 2002. Correspondentieadres: Familie Zegers Rentmeesterstraat 24, 4541 EN Sluiskil Er zal een samenkomst worden gehouden op woensdag 20 februari om 13.00 uur in de aula van crematorium "Terneuzen", Bellamystraat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de samenkomst in de hal van de aula. Er is gelegenheid tot afscheid nemen in het mortuarium van streekziekenhuis "De Honte", Wielingenlaan 2 te Terneuzen, op dinsdag 19 februari van 20.15 tot 20.45 uur. Ook een bijzonder woord van dank voor de goede zorg in zorg centrum "Vremdieke". Zij die door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, verzoe ken wij deze advertentie als zodanig te beschouwen. Ten tijde van de avond zal er licht zijn. Tot ons groot verdriet is op de leeftijd van bijna 100 jaar overleden ons aller tante Saartje, mevrouw S. HUIGH-EEKHOUT geboren 12 juni 1902 overleden 16 februari 2002 Wij danken de groep 'Molenberg' van Huize Em- maüs voor de liefdex'olle verzorging van tante Saar tje. Familie Eekhout Familie Huigh IJzendijke, 16 februari 2002. Correspondentieadres: Lange Heerenstraat 2, 4507 BB Schoondijke. De afscheidsdienst zal gehouden worden op woens dag 20 februari om 14.00 uur in het Hervormd Jeugdgebouw te Schoondijke, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats al daar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in het Jeugdgebouw. Zwaar werden de dagen en lang duurde de nacht. Hoe moeilijk is het vechten bij het ontbreken van kracht. Maar ondanks je verlies van de strijd om het leven, heb jij ons een goed voorbeeld gegeven. Bedroefd omdat we hem moeten missen, maar dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is ge bleven, geven wij u kennis van het overlijden na een liefdevolle en respectvolle verzorging in woonzorg centrum Coensdike van onze lieve vader, opa, over grootvader en schoonboer ALBERTUS FRANCISCUS DE VRIEZE sinds 16 december 2000 weduwnaar van Eulalia Marcella Vanloo Geboren te Oostburg op 11 november 1909 Overleden te Aardenburg op 15 februari 2002 Aardenburg: W. L. De Vrieze B. J. van Steenkiste Retranchement: Robby De Vrieze Brugge: Lorentz Aardenburg: Peter De Vrieze Ria De Vrieze-Ploeg de familie De Vrieze de familie Vanloo 15 februari 2002. Correspondentieadres: W. L. De Vrieze, Ruiterskwartier 1, 4527 CR Aardenburg. U kunt afscheid nemen van de overledene op maan dag 18 februari om 19.00 uur in het mortuarium van het Antoniusziekenhuis te Oostburg. De eucharistieviering waartoe u beleefd wordt uit genodigd, zal plaatsvinden op woensdag 20 februari 2002 om 10.30 uur in de parochiekerk H. Maria Hemelvaart te Aardenburg, gevolgd door de begra fenis op de r.-k. begraafplaats aldaar. U kunt de familie na de eucharistieviering condole ren in de kerk. Samenkomst bij de kerk. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief ontvangen hebben, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Help het geluk 'n handje: collecteer voor Kinderhulp! collecteweek 2002 12 t/m 18 52 Het Nationaal Fonds Kinderhulp komt al vele tientallen jaren op voor kinderen met minder kansen. Het succes van ons werk is sterk afhankelijk van de opbrengst van onze jaarlijkse landelijke collecte. Dit voorjaar is het weer tijd voor die collecte En we kunnen er nog wel wat collectanten bij gebruiken. Collecteren voor Kinderhulp kost hooguit een paar uurtjes. Maar voor een heleboel kinderen in Nederland kan uw inzet een wereld van verschil betekenen. Helpt u mee? Bel 0570 611899. NATIONAAL FONDS KINDERHULP Brinkpoortstraat 32, 7411 HS Deventer, tel; (0S70) 61 18 99.\elefax: (0570) 64 56 02. internee www.kinderhulp.nl, e-mall: info@klndcrhulp.nl Welzalig hij, die al zijn kracht En hulp alleen van U verwacht, Psalm 843 Bedroefd om haar heengaan, maar dankbaar dat wij haar zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve zorg zame moeder, oma en overgrootmoeder DEBORA KOOMAN-MINDERHOUD sinds 20 februari 1985 weduwe van Jacobus Kooman in de leeftijd van 93 jaar. Goes: Nel de Jager-Kooman Ko de Jager Han en Rita Florian, Justin, Vincent, Iris Okko en Cristina Laurens René en Dana Caroline, Elisabeth, Matthew, Mitchell Dorine Leonard Vlissingen: Jopie de Graag-Kooman Ad de Graag Gertjan en Patricia Viander, Ferdin, Lindian Sjako en Angelique Lianne en Jan Daniëlle, Michelle Debora en Revelino Celina, Quinty (in herinnering) Edward en Linda Velp: Ko Kooman Ineke Kooman-Liebers Diana en Jacco Corina en Jochum Sjoerd, Tim Matteo en Lea Waalre: Jos Kooman Joke Kooman-Slabbekoorn Marco en Marjo Luuk Oostkapelle: Ger Kooman Tiny van Zanten Lianne en Arjen Pepijn Erik Susanne Wij zijn het personeel van verzorgingshuis Eben-Haëzer dankbaar voor de liefdex'olle verzorging. 4334 GP Middelburg, 16 februari 2002. Briandlaan 2 Correspondentieadres: G. Kooman Rozenlaan 24, 4356 JL Oostkapelle Gelegenheid tot afscheid nemen op woensdag 20 fe bruari van 12.15 tot 12.45 uur in de Saronkerk, Noordweg 34 te Oostkapelle. Hier zal ook de rouwdienst worden gehouden voor genodigden en belangstellenden om 13.00 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats te Oostkapelle om 14.00 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in genoemde kerk. Geen bloemen Zonder U kunnen wij geen verloskundigen opleiden om de baby's van Bolivia veilig op de wereld te zetten. Help hen, wordt vandaag nog donateur Unicef. Meer Informatie? Bel D90D-9390 (f 0,22/€ 0,10 p/m) BIDE FACTO KANKERBESTRIIDING 020-626 44 36 AMNESTY giro 454000 lEjg International www.amnesty.nl sUPPO,t ou, right tor hum™

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36