Bru kijkt weer naar boven PZC Kansenfestival eindigt doelpuntloos WIK'57 doet weer mee in race om titel SKNWK in een dip Van der Linde ZSC'62 op eigen veld naar 5-2-nederlaag gespeeld ]VliniIut tot lllillllllt is weer terug in basisteam Nieuwe job Nico Schoute Defensieve foutjes nekken ZSC'62 maandag 18 februari 2002 door Rudy Boogert SCHARENDIJKE - Ronald van Oeveren kan de komende tijd met een brede grijns op familiebezoek in Scharendijke. De trainer van Bruse Boys ontnam zijn voet ballende familieleden van ZSC'62 alle munitie voor grappen en grollen door in het hol van de leeuw met 2-5 te winnen. Het enige smetje voor Van Oeveren was, dat zijn zwager Jacco Heijboer beide treffers van ZSC'62 voor zijn rekening nam. Dat zal hij nog wel even moet aan horen. Maar van zijn vijf jaar jongere broer Edwin heeft hij weinig te duchten. Die speelde vanwege een schorsing niet eens mee. Het dorp waar Van Oeveren een deel van zijn kinderjaren sleet is voorlopig veilig terrein. Behalve de familie-eer stonden zaterdag in de enige Schouwse derby van de derde klasse ook de punten centraal. Zowel ZSC'62 als Bruse Boys kon ze hard ge bruiken in de strijd voor lijfsbehoud. „Door de winst hoeven we nu alleen nog maar naar boven te kijken", constateer de Ronald van Oeveren tevreden. „En wij zitten nog steeds in de hoek waar de klappen vallen", besefte ZSC-trainer Edwin Kriens. De overwinning van Bru kwam moei zaam tot stand, maar was niettemin ver diend. De Bruse ploeg had een grotere technische bagage, dicteerde het spel daardoor grotendeels en stichtte het meeste gevaar. ZSC'62 legde een bewon- derswaardig enthousiasme aan de dag, maar bracht Bru daarmee nauwelijks in de problemen. De strategie van ZSC was eenvoudig. Ballen inleveren bij laatste man Jan van der Linden en die moest met een verre trap spits John van der Have bereiken. Van der Have moest zijn ploeggenoten dan links en rechts bedienen van bruik bare ballen. De defensieve druk van Bru se Boys was echter dermate groot, dat dat slechts sporadisch gevaarlijke situaties opleverde. Het grootste gevaar van ZSC kwam voort uit stilstaande spelmomenten. De vrije trappen van het gouden linkerbeen van Jan van der Linden en de hoekschoppen van aanvoerder Jacco Heijboer waren met name in de eerste helft hét wapen van de Scharendijkse elf. Trainer Edwin Kriens complimenteerde zijn ploeg voor de getoonde inzet. „De jongens hebben er een echte derby van gemaakt. In het eerste kwartier beseften ze volgens mij nog niet helemaal dat de derby begonnen was, maar daarna wa ren de bezieling en inzet voorbeeldig. In het begin hadden ze nog iets te veel res pect voor de tegenstander om meteen volle bakte gaan." Bruse Boys creëerde zijn kansen meer door uitgekiend veldspel. Ronald van Oeveren had opnieuw een experimentele variant uit zijn hoge hoed getoverd. Ge dwongen door het beschikbare spelers materiaal speelde hij al eens met een kerstboomvariant (4-3-2-1) en een coun tervariant (5-4-1), maar zaterdag had hij een gestaffelde strategie uitgedacht: 3-2- 3-2, 'geleend' van voormalig FC Gronin- gen-trainer Jan van Dijk. ,Het liefst speel ik met drie spitsen, maar dat kan niet altijd. In het begin van het seizoen had ik bijvoorbeeld Erik (Bleiji) en Jacob (van den Berge) niet tot mijn be schikking. Dan moet je iets anders ver zinnen. Speelden we bijvoorbeeld met maar één spits. Toen ik bij Bruse Boys kwam, kenden de jongens alleen 4-3-3 en 4-4-2. Ik probeer ze andere varianten bij te brengen. Laten zien dat het ook anders kan." De puzzelstukjes vielen zaterdag in el kaar. In de eerste helft was het nog enigs zins chaotisch, maar toen Johan Benard in de tweede helft het middenveld kwam versterken, kwam er meer structuur in het elftal. De vlotte 0-2, direct na rust, was daarvan het directe resultaat. Jacob van den Berge frommelde in het zestien- metergbied en toen de bal voor de voeten van Simon Boogaard kwam, bedacht de ze zich geen moment. Met Van den Berge is meteen de spil van Bruse Boys genoemd. Hij was bij vier van de vijf Bruse treffers betrokken. Drie doelpunten bereidde de lepe aanvalslei der (38) voor en hij scoorde zelf ook één maal. Het vijfde doelpunt was één-te- gen-één duel van George Geluk met ZSC- doelman Leon Weeda. Opgelucht Van Oeveren was opgelucht na de winst. De komende weken moet hij heel wat spelers missen vanwege werk en vakan ties. Door de drie punten van zaterdag kan de ploeg in de komende twee wed strijden (Nieuwdorp en Bevelanders) een stootje hebben. „En we mogen niks uit sluiten", zei hij met een knipoog naar de derde periode. ZSC heeft andere per spectieven na de zesde nederlaag op rij. Kriens: „Ik wil met een goed gevoel af scheid nemen van de club. Als we degra deren, wil ik wél dat we er alles aan heb ben gedaan. Nu is er echter nog niks aan de hand. We hebben nog een gat van vier punten met GPC en als we zo'n inzet en bezieling als vandaag kunnen blij ven op brengen, komt het wel goed." i r* i jn1 1 lü| wBsM m HihÉmkl; I $11» Bruse Boys-speler Simon Boogaard (links) waagt een schot op het doel van ZSC'62. Laatste man Jan van der Linden (rechts) komt te laat om het schot te blokken. foto Pieter Honhoff Brouwershaven en Duiveland houden elkaar in evenwicht Duiveland-speler Jan IJzelenberg (rechts) snelt langs de zijlijn in het doelpuntloze duel met Brouwershaven. foto Pieter Honhoff door Rudy Boogert SCHARENDIJKE - Jan van der Linde is van pinchhitter gepro moveerd tot reddende engel van ZSC'62. De 35-jarige verdedi ger zette vorig seizoen na het kampioenschap in de vierde klasse een punt achter zijn loop baan, maar werd dit seizoen overgehaald om als pinchhitter fungeren. Nu de beslissende fa se van de competitie is aange broken, is Van der Linde terug in het basisteam. Tegen Bruse Boys was Van dei- Linde meteen de architect van het elftal. Van achteruit moest hij met zijn sterke linkerbeen de aanvallen opzetten. Behalve zijn voetballende kwaliteiten voegde de geboren Rotterdam mer eveneens het nodige elan in de strijd. Met een rood aangelo pen hoofd meldde hij halverwe ge de tweede helft aan zijn trai ner Edwin Kriens: „Wissel me maar, anders ga ik helemaal overderooie!" Kriens liet de routinier wijselijk staan, maar de opwinding werd nog groter toen George Geluk uit een vermeende buitenspelsi tuatie de beslissende 2-4 bin nenschoot. „Ik ging helemaal over de x-ooie", zei Van der Linde achteraf, inmiddels weer afge koeld en versierd met zijn ver trouwde lach. „Het was zo'n beladen duel. Misschien waren we wel té gefo cust. We hebben de punten hard nodig en dan is het ook nog een derby, tegen Ronald van Oeve ren die geregeld een kratje bier bi] me komt leeg drinken. Bij dat vierde doelpunt ging ik even over de rooie. Stom. Maar ik dacht echt dat het buitenspel was. Daarnet zei een ploegge noot dat het niet zo was. Overi gens klasse van de scheids, dat- ie me geen kaart gaf, toen ik hem klootzak noemde." Tweeënhalf jaar geleden streek Van der Linde neer in Scharen dijke. Daarvoor speelde hij 25 jaar bij het Rotterdamse DHZ (zondag derde klasse), de buur man van Feyenoord op Varken oord. Hij voelde zich meteen thuis bij ZSC'62 en daarom wil hij er nu alles aan doen om de ploeg te behouden voor de derde klasse. „Na elke wedstrijd doet alles pijn bij me, maar ik zal er alles aan doen om mijn laatste jaar goed af te sluiten. Hoewel, laatste jaar..." VLISSINGEN - SKNWK zit in een dipje. Na het teleurstellende 0-0-gelijkspel tegen Hoede- kenskerke volgde zaterdag een 1-O-nederlaag tegen Wolfaarts- dijk. Cadzand kwam daardoor steviger op de tweede plaats te staan. DFS gaf in Zeeuws-Vlaanderen een 3-1-voorsprong uit handen. Tegen Spui kwam de ploeg van John Ebert uiteindelijk niet ver der dan een 3-3-gelijkspel. MZVC stevent na de 9- 1-zege op Hoedekenskerke rechtstreeks af op het kampioenschap. Spui-DFS 3-3: Mark Otterloo opende na vijf minuten de score voor Spui, maar een eigen doel punt van Reinier Spaans lever de halverwege de eerste helft naast de gelijkmaker tevens een onrustige thuisploeg op. DFS profiteerde direct via treffers van Anco van der Linde en Mi chel Pleune. In de slotminuut van de eerste helft tekende Pa trick van de Boogaard nog net voor 2-3. Een aandringend Spui kwam een kwartier voor tijd ook nog verdiend langszij door een tweede treffer van Mark Ot terloo. SKNWK-Woll'aartsdijk 0-1: De gelijk opgaande, maar erg mati ge partij werd halverwege de tweede helft beslist door een treffer van Arnold van Gemer- den. De Schouwse formatie kreeg vervolgens voldoende kansen op de gelijkmaker, maai de ploeg bleek onfortuinlijk in de afwerking. MZVC-Hoedekenskerke 9-1: Met treffers van Rink Basie, Djordy van de Veer, Alexander Bom (3x) en Peter Brasser was het na drie kwartier al 6-0. Na de rust scoorden Ralph Veer- hoek en Ronald Melaard (2x) nog voor MZVC en mocht bij 7-0 Jurrian Walraven vanaf elf me ter de eer voor de bezoekers red den. Cadzand-Colijnsplaats'te Boys 3-1: Peter Nieskens, Michel Cil- lekes en Guido Raynard scoor den voor Cadzand. Nigel Holm es redde de eer voor Colijn. Borssele-Wemeldinge 0-3: John Mol en Wilco Zuijddijk teken den voor de 2-0-ruststand. Een halfuur voor tijd schoot John Bos in eigen doel voor de geflat teerde 0-3. Krabbendijke-Wissenkerke 2- 3: Twee doelpunten van Ardjan Verburg waren niet voldoende voor de winst van Krabbendij- Robbin Moreauw, Mark van Leeuwaarden en Marcel van Hekken scoorden voor Wissen- kerke. van onze sportredactie BROUWERSHAVEN - Het zes de opeenvolgende gelijkspel van vierdeklasser Duiveland kostte de Oosterlandse formatie zaterdag nog niet de koppositi- te. Doordat concurrent Smer- diek ook niet verder kwam dan 0-0 (tegen Vrederust) handhaaf de Duiveland het punt voor sprong op de nummer twee. Brouwershaven was de zesde ploeg die koploper Duiveland (sinds 3 november 2001 zonder overwinning) op een gelijkspel hield. Maar het is de eerste ploeg die Duiveland afhoudt van een doelpunt. Een overwinning had de ploeg van trainer Dick Soomers, aan zijn eerste en te vens laatste jaar bezig, hele maal terug in de strijd om het kampioenschap gebracht. De kansen waren daarvoor aanwe zig, maar de scherpte ontbrak bij de aanvallers van Brouw. Brouwershaven trad aan zonder de geblesseerden André Goud zwaard en Marcel Duinhouwer, maar nam meteen het initiatief in de wedstrijd. In het eerste kwartier waren volop kansen voor de thuisploeg met gevaar lijke vrije trappen van Clement en Dick van Splunder, waar Duiveland-doelman Hans Ca- pelle al zijn capaciteiten nodig had om zijn doel schoon te hou den Ook een schot van Jan Con- standse op de paal had een beter lot verdiend. Ook enkele uitval len op rechts via Frank Kriste- lijn stierven in schoonheid. Na deze eerste aanvalsgolven van Brouw kreeg ook Duiveland met enkele gevaarlijke uitval len van het koningskoppel Bar ry Steenpoorte en Ronald Zwa ger enkele kansjes. Hoewel zij samen al vele doelpunten in de ze competitie hebben gemaakt en elkaar soms blindelings aan voelen, misten ook zij de nood zakelijke scherpte. Het midden veldspel kreeg een overwicht. Gaandeweg kreeg Duiveland met een stevige en soms ge waagde inzet meer vat op het spel. Maar omdat Brouwersha ven ook soeverein verdedigde met Pieter Kristalijn op Barry Steenpoorte en een uitblinken de Martin Kristelijn op Ronald Zwager, was de 0-0 met de rust een goede weergave van de eer ste helft. Ook laatste man Remi Lievense bij de thuisploeg bleek een slot op de deur. Kansen Na de rust met enkele wijzigin gen in beide ploegen bleef het niet benutten van de kansen voor beide ploegen opvallend. Ronald Zwager en Barry Steen poorte kregen de mooiste kan sen en ook aan de andere kant Clement van Splunder en Jan Constandse hadden de ope ningstreffer op hun schoen. Bei de doelmannen Meivin van Ast en Hans Capelle verrichten en kele knappe reddingen. Het bleek een wedstrijd van over en weer veel kansen, maar geen goals terwijl het als kijk spel toch wel een spannende wedstrijd is geweest. Scheids rechter Bruynes bedekte enkele zware overtredingen met de mantel der liefde, waardoor het het duel zonder kaarten en zon der doelpunten het einde haal de. Zowel Clement van Splun der als Barry Steenpoorte hadden daarin verandering kunnen brengen, maar ver zuimde dat andermaal. Brouwershaven - Duiveland 0-0. Scheidsrechter: MP. Bruynes (Bruinisse). Aantal toeschouwers 125. Brouwershaven: Meivin van Ast, Arnoud Sleutel, Remi Lievense, Pieter Kristalijn, Ivo Fonteine, Frank Kristelijn. Martin Kristelijn, Diclc van Splunder (65. Steef Kloet), Edwin Hof (85. Matthijs van Vulpen Clement van Splunder, Jan Con standse (71. René Dalebout). Duiveland: Hans Capelle, Eric Fie- rens, Mark IJzelenberg Jaco de Bruine, Danny Leconte, Chris IJze lenberg (46. Jasper van Almenkerk) Ronald ZwagerLex Zwang, Jan IJzelenberg (65. Hans Verhoek), Marnix van der Hulle en Barry Steenpoorte. BRUINISSE - Nico Schoute is volgend seizoen trainer van het tweede team van Bruse Boys. De trainer van het Zierikzeese Me- vo wordt de rechterhand van hoofdtrainer Olaf Filius. door Rudy Boogert SCHARENDIJKE - De kansen verhouding bij ZSC'62 - Bruse Boys (2-5) viel zaterdag met af stand uit in het voordeel van de Bruse ploeg. Alle doelpunten, kansen en incidenten op een rij tje. Ie minuut. George Geluk (Bruse Boys) gaat over rechts alleen op ZSC-doelman Leon Weeda af. Zijn inzet wordt door Weeda ge stopt. De rebound van Marco Ketting wordt tot corner ver werkt. 8e minuut. Rechtsback Erik Giljam (Bruse Boys) duikt op voor Weeda, maar hij kan net niet bij de vrije trap van Mujo Avdic. De rebound komt echter voor de voeten van Jacob van den Berge, die de 0-1 eenvoudig binnenschiet. 14e minuut. Jacob van den Ber ge draait een vrije trap over de zesmansmuur van ZSC, maar de bal stuitert via de onderkant van de lat terug in het veld. Erik Bleiji kan de terugspringende bal net niet verzilveren. 17e minuut. Een ongelukkige botsing tussen Thomas Petiet (ZSC) en Marco Ketting (Bruse Boys) zorgt ervoor dat Petiet met een buikblessure moet uit vallen. Marco de Jonge is zijn vervanger. 20e minuut. De eerste kans voor ZSC. John van der Have kopt een hoekschop van Jacco Heij boer keihard in het doel. Bruse Boys-doelman Mark Giljam (foutloze wedstrijd) stopt de bal voor de lijn. 21e minuut. George Geluk breekt op de rechterkant op nieuw op snelheid door. Hij speelt de bal echter te ver voor zich uit en doelman Weeda kan de bal eenvoudig oprapen. 22e minuut. Jan van der Linde (ZSC) schiet een vrije trap van zestien meter keihard langs de zesmansmuur van 'Bru', maar Mark Giljam stompt de bal uit de linkerbenedenhoek. 30e minuut. Een hard schot van Jan-Willem Dorreman (ZSC) gaat over. 31e minuut. Leon Weeda tikt een vrije trap van Theunis- Henk van den Berge over de lat. 44e minuut. Een vrije trap van Jacco Heijboer wordt voor het doel van Bruse Boys door alles en iedereen gemist. 47e ninuut. Jacob van den Ber ge kri jgt de bal in het zestienme tergebied, met zijn kont naar het coel. Hij frommelt de bal naar Simon Boogaard, die bal hoog in het doel jaagt: 0-2. 57e minuut. John van der Have speelt Sebastiaan Vaane vrij voor het Bruse doel, maar deze schiet de kans over. 70e minuut. John van der Have krijgt een voorzet van rechts te verwerken. De spits trekt twee verdedigers van Bruse Boys naar zich toe, waardoor het vervolgens voor Jacco Heijboer een peulenschil letje is om de voorzet achter doelman Mark Giljam te wer ken: 1-2. 80e minuut. Jacob van den Ber-= ge zet Simon Boogaard met een steekballetje voor Weeda. De doelman grijpt slechts half in, waardoor Boogaard de vrije bal maar voor het intikken heeft: 1-3. 81e minuut. Nog geen minuut na de 1-3 brengt opnieuw aan voerder Jacco Heijboer de span ning terug. John van der Have waagt een schot op het doel, maar diens bal stuit vlak vóór Giljam plots omhoog. Giljam verwerkt met een knappe reac tie de bal nog naar de zijkant, maar Heijboer is er als de kip pen bij om 2-3 aan te tekenen. 86e minuut. Heel ZSC'62 schreeuwt moord en brand. Bui tenspel!! Maar scheidsrechter Cees Dalebout wil er niets van weten. George Geluk mag al leen doorgaan op Weeda, om speelt hem en beslist de wed strijd 2-4. 90e minuut. Achtereenvolgens schieten Simon Boogaard en Ja cob van den Berge en kopt inval ler Jacob Muller een vrije kans over het doel van ZSC'62. 96e minuut. Dertig seconden voor het eindsignaal pikt pinch hitter Jacob Muller alsnog zijn doelpuntje mee. De aanval belandt via Ketting en Van den Berge bij de voorma lig Bruse goalie, die met een be nepen rollertje doeltreffend af rondt: 2-5. ZSC'62: Leon Weeda; Thomas Petiet (IS. Marco de Jonge), Jan van der Linden, Werner Klassen, John Dor reman; Wouter Fioole, Sebastiaan Vaane, Jan-Willem Dorreman (62. Kazimir Snoek); Niels van de Moe zel, Jacco Heijboer, John van der Have. Bruse Boys: Mark Giljam; Erik Gil jam.Wilko Hanzen, Theunis-Henk van den Berge; Simon Boogaard, Mujo Avdic (75. Jacob Muller); Ge orge Geluk, Marco Ketting, Ricardo de Winter (46. Johan Benard); Jacob van den Berge, Erik Bleiji (53 Ralph van den Ouden). van onze sportredactie ZIERIKZEE - WIK'57 werd dit weekeinde de grote winnaar in de vierde klasse B. De equipe van trainer Jaap de Ridder pak te drie punten (0-3 bij Dosko) en zag alle ploegen boven zich op de ranglijst punten verspelen. Zowel Smerdiek (0-0 tegen Vre derust) als Brouwershaven en Duiveland, onderling gelijk (0-0), kwam niet verder dan een gelijkspel. Mevo won weer eens, met 4-2 van Stavenisse, en ook SPS pakte drie punten tegen DSE. Smerdiek - Vrederust 0-0: Smerdiek verzuimde in een wedstrijd die niet om aan te zien was, de koppositie over te ne men van Duiveland. De ploeg van trainer Pim Potappel kon niet en Vrederust wilde niet. Het gevolg, éénrichtingsverkeer richting Vrederust-doelman Jacques Otto, leverde dankzij de inspanningen van de keeper geen treffers op en zo morste Smerdiek twee dure punten. Dosko - WIK'57 0-3: De ploeg uit Kerkwerve bewees zichzelf in Bergen op Zoom een bijzon der grote dienst door Dosko op zij te zetten. Erik-Jan Kort kop te WIK'57 in de eerste helft naar 0-1. Na rust deed Leon Hen- drikse van zich spreken. Eerst zorgde hij voor 0-2 en daarna te kende hij ook voor de derde tref fer voor de ploeg van trainer Jaap de Ridder, die weer in de race is om het kampioenschap. Mevo - Stavenisse 4-2: Mevo won voor het eerst sinds 3 no vember 2001. Bernard de Rijke zette de bezoekers nog wel op 0- 1, maar door treffers van Mark Evertse en Jeroen Volkeri leidde Mevo bij rust met 2-1. Evertse scoorde in de tweede helft 3-1, waarna Irvat Kordic tien minu ten voor tijd de Zierikzeese ploeg op 4-1 bracht. Mevo-spe- ler Cees de Rui jter moest daarna na een opzettelijke handsbal in het eigen strafschopgebied het veld met een rode kaart verla ten, maar invaller-doelman Ar no Schipper redde op de inzet van Sander Smits. In blessure tijd kwam Stavenisse door Eric de Rooi j toch nog aan de tweede treffer. SPS - DSE 2-1: Een gelijkspel had, zo oordeelde SPS-trainer Gerard Lazeroms, de kracht verhoudingen binnen de lijnen beter weergegeven. Beide ploe gen speelden erg aanvallend en SPS kwam via René van Vossen na een halfuur spelen op 1-0. In de tweede helft maakten de be zoekers gelijk, maar dertien mi nuten voor tijd besliste Esmir Kustura, hij was bij een diepe bal net iets eerder bij de bal dan de doelman, de wedstrijd. ZIERIKZEE - Van de Schouwse vrouwenvoet balelftallen kwamen slechts de elf van ZSC'62 in actie. Zij verloren de thuiswedstrijd tegen Sleeuwijk met 0-2. De vrouwen van trainer- /coach Kees Snoek start ten met een sterk halfuur tje. Met name Ramona Oosterling kreeg enkele mogelijkheden, maar liet die onbenut. En zoals het zo vaak gaat, lukte het juist de bezoekers hun eerste beste aanval in een treffer om te zetten. De Scharendijkse verdedi ging ging daarbij overi gens niet geheel vrijuit. Na de hei-vatting werd Sleeuwijk steeds sterker en had het complete mid denveld in handen. Hoe wel ze veel in de aanval waren, werden er weinig tot geen kansen gecreëerd. Met nog een kwartier te spelen ging ZSC-keepster Els Verhoeven in de fout. Daar waar zij een eenvou dig rollertje simpel leek te kunnen oppakken, ver dween het leer tussen haar benen door tussen de pa len: 0-2. „En toen was het gebeurd voor ZSC. Sleeu wijk gooide na die 0-2 achterin alles op slot en er was geen doorkomen meer aan voor ons", aldus Snoek na afloop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31