Tante Maps past op de kinderen m De stoute jongens van Reimerswaal Vlissingen kijkt naar leefwereld 7- tot 20-jarigen PZC lJ g. Uitspraak Van Dijk over Midden-Zeeland schokt GroenLinks CDA-winkel op echte A-locatie Dieven stelen tv en video Rijverbod voor drankrijder Vermoedelijke inbrekers gepakt Zeeuwse honden speuren naar Belg Alcoholcontrole op Walcheren Inbreker haalt diepvriezer leeg Jong 's-Heer Arendskerke wordt opgevangen in bejaardenhuis GroenLinks Goes vraagt naar proef servicepunten agenda Toiletten doelwit van vandalen Reimerswaal OUD-VOSSEMEER - Inbrekers hebben zaterdagavond tus sen acht uur en half twaalf goederen weggenomen uit een wo ning aan de C. Frankenstraat in Oud-Vossemeer. Ze gingen ervan door met een televisie, een videorecorder en een föhn. KRABBENDIJKE - Een 18-jarige man uit Krabbendijke is in de nacht van vrijdag op zaterdag in zijn woonplaats aange houden wegens rijden onder invloed. Hij kreeg een proces verbaal en een rijverbod van vier uur opgelegd. Een 28-jarige Goesenaar kreeg een veel zwaardere straf toen hij in dezelfde nacht werd betrapt in de Kastanjestraat in Goes. De man bleek drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken te hebben. Hij kreeg een dagvaarding en zijn rijbewijs werd ingetrokken. Verder werden er voor hetzelfde vergrijp boetes uitgedeeld op de Noordweg in Krabbendijke en, twee maal, aan de Westwal in Goes. GOES - De politie heeft vrijdagnacht op de A58 ter hoogte van Goes drie mannen uit Breda aangehouden die vermoede lijk eerder die nacht hebben ingebroken in een boot in de ha ven van Roompot Marina in Kamperland. Bij die inbraak na men de mannen navigatie-apparatuur mee, die later werd teruggevonden in de omgeving van de haven. De drie mannen zijn in verzekering gesteld. WILHELMINADORP - Vier honden en begeleiders van de Reddingshondenwerkgroep Zeeland hebben afgelopen zaterdag deelgenomen aan een grote zoekactie naar een vermiste bejaarde man in het Belgische Ravels. Honderd vrij willigers uit deze plaats nabij Turnhout zochten met enkele tientallen honden met begeleiders tussen acht en vijf in een uitgestrekt gebied. Met hanggliders werd vanuit de lucht uit gekeken naar sporen in de akkers en weilanden. De vermiste man man werd overigens niet gevonden. De Belgische politie had aan de Vlaamse reddingshondenvereniging verzocht mee te werken aan de zoektocht naar de vermiste man. Omdat het om een groot gebied ging, zo'n dertien bij achttien kilometer, riep de Vlaamse vereniging zusterorganisatie in Nederland op ook honden met begeleiders naar Ravels te sturen. VLISSINGEN - Bij alcoholcontroles in Middelburg en Oost- Souburg heeft de politie in de nacht van zaterdag op zondag vijf automobilisten aangehouden. Zij kregen allemaal een rij verbod variërend van drie tot 24 uur. Een 34-jarige man uit Almere was bij zijn aanhouding op de Poelendaelesingel in Middelburg zo beschonken dat het hem niet eens lukte in het pijpje te blazen. De controles vonden plaats op het Groene Woud en de Poelendaelesingel in Middelburg en op de Lek straat in Oost-Souburg. TERNEUZEN - Een 30-jarige Hagenaar is in de nacht van vrijdag op zaterdag betrapt op het leeghalen van een diep vriezer in Terneuzen. De bewoonster van een huis aan de Ax- elsestraat betrapte de man op heterdaad en waarschuwde de politie. De dief ging ervandoor, maar het signalement dat de vrouw kon geven was voor de politie voldoende om hem later aan te houden. maandag 18 februari 2002 door Mieke van der Jagt 's-HEER ARENDSKERKE - Bijna heel 's Heer Arendskerke j heeft eraan meegewerkt. Tante Maps, een centrum voor kinder - opvang en naschoolse opvang midden in het bejaardenhuis Poelwijck. Kinderopvang De Bevelanden en de Stichting Poelwijck ondertekenen vrij dag 22 februari een samenwer kingsovereenkomst die het werk van Tante Maps mogelijk moet maken. De Goese wethou der M. 't Hart opent het nieuwe kindercentrum. Omdat het moeilijk is in kleine kernen als 's Heer Arendskerke kinderopvangcentra op te zet ten, gingen ouders, toen de be- i hoefte aan opvang nijpend werd, naar andere wegen zoe ken. Al snel bleek dat die wegen naar veel waardevoller voorzienin gen leidden dan een kinderop vangcentrum alleen. De opvang van baby's en peuters in het ver zorgingshuis kan extra kwali teit krijgen door de verzorgen den te laten fungeren als achternacht voor de slapende klantjes. De opvang kan ook ge bruik maken van de linnenka mer en de keuken van Poel wijck. De naschoolse opvang in de re creatiezaal van Poelwijck ver breedt de leefwereld van de kin deren maar vooral ook van de ouderen. Iedereen wint met de gevonden constructie: de kinde ren, die een regelmatig en huise- lijk contact hebben met de bewoners van Poelwijck, de be woners, die ook eens wat anders meemaken, het personeel van Poelwijck dat met jong en oud tegelijk aan de slag gaat en de leiders van Kinderopvang voor wie hetzelfde geldt. Door de zaken te combineren zijn de velschillende partijen ook minder geld kwijt. De ge meente Goes is ook blij: er hoeft geen ruimte voor kindei'opvang te komen en met een minimum aan personeel is toch de kwali teit van de opvang gewaar borgd. Bovendien maakt Tante Maps kans op een subsidie uit de pot Vitaal Platteland. In het verleden is al gebleken dat de kinderen van 's Heer Arendskerke en de bewonei's van Poelwijck graag en gezellig met elkaar omgaan. De basis school het Schengehof onder houdt al langer contacten op een regelmatige basis. De school wex-kte actief mee aan de tot standkoming van Tante Maps, van origine een Annie Schmidt- pei'sonage met een stimulerende invloed op de kinderlijke creati viteit. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - GroenLinks in Middelburg heeft geschokt gereageerd op de uitspraak van wethouder J. van Dijk-Sturm die vorige week in een vergade ring van de commissie 28 voor de luchtvaart niet zei te weten of Middelburg een rampenplan klaar heeft liggen voor het vliegveld bij Arnemuiden. De fractie vindt de uitlatingen van de wethouder des te vreemd, omdat er al eerder een grootscheepse rampoefening heeft plaatsgevonden bij Mid- l den-Zeeland. De commissie 28 weigerde afge lopen vrijdag het afstudeerrap- I poit van O. Lamers van de Tech- i nische LTnivei-siteit Delft te I bespx-eken. Hij concludeert daarin dat de veiligheid van de omwonenden van het vliegveld onvoldoende gewaarborgd is. Omdat veiligheid niets met mi lieu te maken heeft, vond de commissie het niet nodig om over het rapport te praten. Gx-oenLinks is zowel verbaasd als teleurgesteld over het stand punt van de commissie en van de eigen wethouder Van Dijk- Sturm (Milieu). De fractie vindt dat er wel degelijk sprake is van een relatie tussen veiligheid en milieu. „Het gaat om omge vingsfactoren die van buitenaf mens en natuur kunnen scha den. De aanwezigheid van het vliegveld brengt x*isico's met zich mee voor mensen in wonin gen, de jachthaven en de cam ping." Kortzichtig De fractie vindt de uitspraak van de wethouder kortzichtig. „Wij vinden dat de zorg voor het milieu bij haar niet in goede handen is." GroenLinks wil dat het college van B en W het rapport van La- mers op de agenda te plaatsen voor de eerstvolgende commis sievergadering Algemeen Be stuur. In die vergadering wil de partij een inhoudelijke reactie van wethouder Van Dijk-Sturm op het rapport. Goese CDA'ers delen verkiezingsfolders uit voor de zaterdag geopende CD A-winkel. foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - Het is bekend dat wethouder C. Linsseix helemaal verzot is op de Goese bin nenstad. Hij was dan ook behoorlijk in zijn nopjes toen hij zaterdag in de Lange Vorst- straat de CDA-winkel mocht openen. „Op een echte A-locatie", glunderde hij. Het is de eerste keer dat een politieke partij in Goes een eigen winkel opent. Winkel is misschien niet het goede woord, want het pand in de binnenstad zal de komende we ken vooral dienst doen als informatiepunt. Volgens campagneleider H. van Waveren werkt het stukken beter dat het kraampje waarmee de partij voorheen op de Grote Markt stond. Wethouder Linssen - tevens lijsttrekker van het CDA - benadrukte dat de CDA'ers die de winkel gaan runnen bereid moeten zijn een gesprek aan te gaan met de mensen op straat. „Dat is eens iets anders dan op de markt folders uitdelen aan mensen die het papiertje na enkele voetstappen weer weg gooien of in het gunstigste geval in hun jas zak frommelen." De CDA-winkel aan de Lange Vorststraat 104 is geopend op dinsdag en zaterdag van 9.30 tot 15.30 uur en op dondex'dagavond van 18.30 tot 21.00 uur. Bestuursleden en mensen van de kieslijst zullen de zaak per toerbeurt draaiende houden. In de uren dat de winkel gesloten is, wordt voor het raam een videopresentatie getoond waarin de kandidaten zich aan het publiek voorstel len. door Rob Paardekam De aanleg van de verswaterleiding in Yerseke was een hot item in de afgelopen raadsperiode. foto Willem Mieras STREEKACTIVITEITËN BERGEN OP ZOOM - Nobellaan 25,18.30 - 21.00 uur: Informatieavond Schelde College, informatie 0164-216460; GOES - Goese Golfclub, 20.30 uur: Jaar lijkse kookwedstrijd Zeeuwse koks; HEINKENSZAND - R. K. Kerk van de Heili ge Blasius, 20.00 uur: Informatieavond overdejubileumactiviteiteno.m. overde negendaagse bedevaart reis naar Rome; Achter de Hervormde kerk, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Biljar ten en kaarten voor ouderen; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur: Biljartclub senioren; SCHORE - Dorpshuis, 13.00 uur: Oude- rensoos, 14.15 uur Welfarewerk; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00 - 17.00 uur: Klaverjassen, kaarten en biljarten; YERSEKE-Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde.Sporthal, Ericalaan, 16.00 -16.45 uur: Beginselen bal-en slag vaardigheid voor de basisschooljeugd door tennisvereniging Yerseke. RENESSE - Vandalen hebben afgelopen weekend toegeslagen aan de Zeeanemoonweg in Re- j nesse. Doelwit was het openbaar toi letgebouw, waar een flinke chaos werd aangericht. Ver- I schillende wasbakken en toilet potten zijn met grof geweld ka pot geslagen en de waterleiding I is afgebroken. REDACTIE MIDDEN-ZEELAINJD Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl rjlerugkijkend op de afgelopen A vier jaar, kunnen we stellen dat de Reimerswaalse politiek niet bepaald bruiste. Gelukkig brachten drie 'stoute jongens' xxit de gemeenteraad af en toe wat leven in de brouwerij. Dat werd ze niet altijd in dank afge nomen. Zo kreeg PvdA-raadslid Fran cois Lindenberg uit Krabben dijke drie jaar geleden de com plete raad over zich heen, nadat hij tot drie keer toe inzage had gevraagd in de aanvragen van de regeling bijstandsvexJening zelfstandigen. De raad oordeel de dat het om privéaangelegen- heden ging en Lindenberg kreeg een motie van wantrouwen aan zijn broek, die zelfs door zijn ei gen fractievoorzitter werd ge steund. Natuuxiijk zul je best iets fout hebben gedaan als alle partijen een dergelijk zware motie steu nen, maar aan de andere kant is het wrang dat juist een sympa thieke en oprechte vent als Lin denberg op zo'n overdreven ma nier werd aangepakt. Het hele gebeuren ontaardde in een fikse ruzie binnen de PvdA- fractie. Het was redelijk triest dat burgemeester Noordewier van Oostburg en wethouder Vollaard van Borsele er aan te pas moesten komen om de ge moederen te bedaren. Echt goed gekomen is het trouwens nooit, want Lindenberg werd voor de komende verkiezingen op een onverkiesbax-e plaats gezet. Na tuurlijk hield hij de eer aan zichzelf door zich dan maar he lemaal terug te trekken. Overi gens zou de PvdA Lindenberg nog best eens kunnen gebrui ken, want na het overlijden van fractievoorzitter Frans van de Water heeft de partij in de per soon van Kees Knuit nog maar één man met ervaring in de ge meenteraad. Opveren In oktober vorig jaar was het Lindenbergs plaatsgenoot Ma rien Weststrate die de Reimers waalse raad deed opveren. Na lange tijd van onenigheid, be sloot de fractievoorzitter van Bewoners Belangen Reimers- waal (BBR) zijn paxdij te verla- ten om onder de naam Leefbaar Reimerswaal als éénmansfrac- tie verder te gaan. Op zich was dat een wijs besluit, want de BBR was hem meer dan zat en andersom precies hetzelfde. Voor Weststrate was de kous daarmee niet af, want volgens hem heeft wethouder Martien van Overloop - de politiek leider van de BBR - valsheid in ge schrifte gepleegd. Hij deed aan gifte bij de politie, maar de offi cier van justitie in Middelburg zag geen enkele reden om Van Overloop te ver-volgen. West strate weet echter van geen op houden en heeft de zaak aan hangig gemaakt bij het gerechtshof in Den Haag. Nog zo één die niet van ophou den weet, is Andxies Jumelet van de ChristenUnie, de dei'de 'stoute jongen'. Hij kreeg on langs de wind van voren toen hij 'vertrouwelijke' stukken over de verkoop van dorpshuis De Zaete naar de PZC doorspeelde. Vertrouwelijk tussen hele dikke aanhalingstekens, want het was nota bene een lid van het college dat de vex-koop van De Zaete zo genaamd terloops al eens aan deze verslaggever had gemeld. Natuux'lijk vecht Jumelet - als enige echt kritische oppositie- voerder - tegen de bierkaai, maar zijn vasthoudendheid in zaken als dorpshuis De Zaete en de Verswatei'leiding in Yerseke is lovenswaardig. In de wandel gangen woi'dt Jumelets op rechtheid weieens in twijfel ge trokken. De kritische noten die hij plaatst bij de verkoop van dorpshuis De Zaete zouden al leen maar verkiezingspraat zijn. Flauwekul natuurlijk, want Jumelet is zowat de enige die zich vier jaar lang kritisch heeft opgesteld. Dat zal hij blijven doen, want hij heeft al laten weten dat de zaak vex-swatex-leiding voor hem geen gesloten boek is. Jumelet vindt het onbegrijpelijk dat de ge meente de opdrachtgever geen boete oplegt voor de te late ople- vex-ing van het project. Dat de mosselhandelaren zelf ruim 600.000 euro hebben betaald voor een alternatief tracé van de leiding, gaat er bij hem al hele maal niet in. De mosselhandel heeft Jumelet overigens al laten weten dat hij maar eens moet stoppen met zijn acties, maar Jumelet kennende werkt dat juist averechts. Het versterkt zijn vermoeden dat er zaken on der tafel moeten blijven alleen maar. Hoeveel van deze amokmakers na 6 maart tei'ugkeren, is ondui delijk. Drie zullen het er niet zijn, want Lindenberg doet niet mee. Dat Jumelet terugkeert, is zo goed als zeker, maar of West strate met zijn pax-tij Leefbaar Reimerswaal een zetel haalt, is de vraag, al geven veel mensen hem een goede kans. Net als alle andex-e partijen heeft Weststrate in een verkie zingsprogramma zijn goede voornemens tentoon gespreid. Verrassend genoeg komt één zaak in geen van de zeven pro gramma's aan de orde: beter vei-gadex-en. Dat is een punt waar je best eens mee zou kun nen scoren, want de enkeling die weieens een commissie- of raadsvergadering bezoekt, er gert zich groen en geel. Nergens anders op de Bevelanden duren de vex-gaderingen langer dan in Reimerswaal. Herhaling Natuurlijk zijn er uitzonderin gen, maar over het algemeen ne men raadsleden gei'ust vijf mi nuten tijd voor iets dat met het grootste gemak in dertig secon den gezegd kan worden. Verder nemen ze dikwijls di-ie of vier termijnen, vallen ze in hex-ha- ling en wijken ze mijlenver af van het daadwerkelijke onder werp. Misschien stromen de tri bunes weer eens vol als er op een bondige en heldere manier ver gaderd wordt, want nu zijn de twee vrouwen die steevast in het hoekje zitten, vaak de enige toe- hoorders. De rest van de bevol king blijft massaal weg. Gelijk hebben ze! GOES - De Goese fractie van GroenLinks wil weten waar om de gemeente zich niet heeft aangemeld voor een proef met zogeheten service punten van PTT Post. In een brief aan het college vraagt fractievoorzitter A. van Oos ten om opheldering. In verschillende vergaderin gen heeft GroenLinks het af gelopen half jaar haar be- zox-gdheid uitgesproken over de sluiting van postkantoren in de doxpen rond Goes. In de begrotingsraad wees de par tij op een experiment van de provincie Zeeland om samen met gemeenten zogeheten door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wil weteix wat jonge ren tussen de zeven en twintig jaar bezighoudt. Om zoveel mo gelijk informatie te krijgen is het project 'Vlissingen Beter' opgezet. Op diverse manieren, onder meer via een website en een vragenformulier, hoopt het college van B en W antwoord te krijgen op de vraag wat jonge ren willen, hoe vaak zij sporten en of zij het fijn vinden onx in de gemeente te wonen. Eind januari hebben leerlingen van de basisscholende regiona le opleidingscentra en de mid delbare scholen in de gemeente de lesbrief 'Van wie is de straat' gekregen. Met behulp van een aantal px*aktische voorbeelden werd duidelijk gemaakt wie nu eigenlijk de baas is in Vlissin gen. Jongeren konden in de les brief lezen, dat zij vanaf 18-jari- ge leeftijd door te stemmen in belangrijke mate meebepalen wie voor wat verantwoordelijk is in hun woonplaats. Daarnaast kregen zij een vra genformulier voorgelegd om het gemeentebestuur duidelijk te maken wat zij nu eigenlijk van 'hun' straat of buui*t vinden. Er zijn naar schatting drieduizend van de in totaal vierduizend vragenformulieren ingevuld te- servicepunten op te zetten. Wethouder S. Heijning zou hebben toegezegd dat hij de mogelijkheden wilde onder zoeken, maar toen Van Oos ten onlangs een lijst met deelnemende gemeenten zag, merkte hij op dat Goes niet meedoet aan het experi ment. Hij wil van het college weten of Goes zich inder daad niet heeft aangemeld en wat daarvan de reden is. Ver der vraagt hij wat de ge meente heeft gedaan om postkantoren te behouden of terug te krijgen. Volgens Van Oosten moet nu zo langza merhand bekend zijn wat de mogelijkheden zijn. ruggestuurd. Leraren hebben het gemeentebestuur laten we ten dat de jongeren enthousiast hebben gereageerd op het on derzoek. Hoogtepunt van de informatie- en inspraakronde vindt plaats op 27 februari. Op die dag houdt de gemeente een Jeugdfestijn in de Vlissingse bioscoop Cine Ci ty. De gemeente veiwacht tus sen de tweehonderd jongeren. Zij kunnen met elkaar in werk groepjes discussiëren over be langrijke onderwerpen die uit de enquête naar voren zijn ge komen.Daarnaast zijn er optre dens van vier Zeeuwse jonge- renbands, geeft Loesje een workshop en praat internetgoe- roe Daan Quakemaat jongeren bij over de laatste trends. Het festijn begint om 16 uur en duurt tot 20 uur. Lagerhuis De uitkomsten van de werk groepen worden opnieuw be sproken in een soort Lagerhuis achtige bijeenkomst op 22 mei. Uiteindelijk is het de bedoeling dat de opvattingen van de Vlis singse jongeren de bouwstenen zijn voor een nieuw jeugd- en jongerenbeleid in de gemeente. Sinds begin deze maand is er de website www.vlissingenbeter.nl waarop jongeren niet alleen hun mening over Vlissingen kwijt kunnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25