Ward verrast zichzelf en iedereen Morrende sponsors na afstraffing van Hoek Geen score! Kuzee tweede in zwemloop van Bergen op Zoom Okken opnieuw sneller dan Som Achttienjarige A-junior verovert zilver op 200 meter NK indoor de terugblik winnaars verliezers Muziek Boze geesten Yang Yang Rommedahl maandag 18 februari 2002 doorSjaakSinke BERGEN OP ZOOM - Remy Vasseur uit Vlissingen deed met zijn derde plaats in de zwem loop van Bergen op Zoom goede zaken voor het Ironman Wetsuit zwemloopcircuit. Youri Severin (Almere), lid van de nationale jeugdselectie, won voor Jochem Kuzee (Sint Annaland), die net terug was van een trainingssta ge in Zuid Afrika. Omdat Ronnie Babijn uit Ter- neuzen nog niet voldoende her steld was van een griepje en ver stek moest laten gaan, staat Vasseur nu aan de leiding van het klassement met 1171 punten voor de Belg Koen Deweerdt en Johan van den Branden (Etten- Leur). In de snelle baan vier ging het bijzonder hard op de kilometer zwemmen. De Belgen Stijn Go- ris en Koen Deweerdt waren een maatje te groot voor de Neder landers en stapten al na respec tievelijk 11 minuten 42 secon den en 11 minuten 43 seconden uit het water van zwembad De Schelp. Vasseur kon zich knap handhaven in een treintje met Casper Meijll (Breda), Jochem Kuzee en Youry Severin. Meijll noteerde 12 minuten en 10 se conden, Vasseur finishte 2 se conden later, Kuzee volgde op 7 seconden en Severin op 9 secon den Voor Vasseur betekende het een verbetering van zijn beste tijd met bijna veertig seconden, een prestatie die goedkeurend werd bekeken door zijn trainer Theo Guillet. Op de tien kilometer lopen over de Boulevard langs de Binnen schelde knokte Severin zich naar de leiding, gevolgd door Kuzee, Vasseur en de twee Bel gen die op het looponderdeel flink moesten inleveren. Youri Severin won onbedreigd in 46 minuten en 21 seconden, op ruim een halve minuut gevolgd door Kuzee. Vasseur pakte de derde plaats in 47 minuten en 42 seconden. Dat was ruim tien minuten snel ler dan teammanager van de NTB Gerrino Mulder uit Maas tricht. Mulder had gewed dat hij binnen vijf minuten van Vasseur zou finishen en is nu verplicht een etentje te betalen. Leon Ja- cobse (Vlissingen) zwom met zijn tijd van 12 minuten en 55 seconden meer dan verdienste- j lijk en finishte op de achtste plaats overall. Mitzy Nieuwen- huyzen uit Hellevoetsluis liep een sterke tien kilometer waar bij ze de drie minuten achter- j stand die ze bij het zwemmen op Cindy Brusse (Rotterdam) op- i liep net kon goedmaken. Nieu- wenhuyzen finishte in 1 uur en 34 seconden. Brusse had tien tellen meer nodig. Arjen van Oord noteerde de i tweede zwemtijd op de 500 me- i' ter en had aan vijf kilometer lo pen ruimschoots genoeg om zijn achterstand van 33 seconden om te zetten in een voorsprong van 24 seconden. Het was goed voor zijn tweede overwinning. Monique Lindenberg (Yerseke) was de snelste bij de meisjes. Bij de jongens moest Dennis Boon man uit Kapelle zijn meerdere erkennen in Jeffrey Kuipers (Lage Zwaluwe). GENT - Arnoud Okken heeft Bram Som onttroond als Neder lands indoorkampioen op de 800 meter. In Gent liep de 20-ja- rige student uit Arnhem een tijd van 1.47,48, 0,08 seconde snel ler dan zijn één jaar oudere trai- ningsgenoot. Beide atleten bleven een volle tel binnen de richttijd van de Knau voor deelneming aan de EK in Wenen. Daar ontbreken wereldrecordhouder Wilson Kipketer en de Rus Borzak- ovskiy, twee van de favorieten, j De Nederlandse EK-ploeg werd i al in de series van de 60 meter met één atleet uitgebreid. Virgil Spier van Sparta Den Haag liep 6,70, precies de eis van de atle- tiekunie.Kogelstoter Rutger Smith kwam met zijn winnende j afstand van 19,40 meter maar I tien centimeter tekort op de I richtprestatie voor Wenen. De J KNAU beslist morgen of ook de regerend wereldkampioen toch mee mag.» ANP Patrick van Balkom was in de finale van de 200 meter een stuk sneller dan Daniël Ward, 21,43 om 21,94. foto Robert Vos/ANP moest Wisse genoegen nemen met zil ver. ,,Ik kwam vandaag niet eens hoger dan 1.74. Echt heel erg. zeg. Ik weet ook niet waarom ik nu ineens zo waarde loos sprong. Het was allemaal veel te sloom, de afzet was veel te langzaam en er stond geen spanning op mijn benen." De bronzen plak die ze veroverde op de 60 meter horden, verzachtte echter het een en ander. „Die derde plaats kwam toch enigszins als een verrassing voor me. Ik ben er dus wel blij mee, ook om dat de tijden die ik in de series en de fi nale heb gelopen (8,81 en 8,89) blijk ge ven van constantie", vertelde de frêle atlete, die zaterdag officieel de Fanny Blankers Koen-plaquette kreeg over handigd van de Knau. Als waardering vóórhaar verdienste als A-junior in het jaar 2001. „Tuurlijk is het leuk omzo'n erkenning te krijgen, je wordt toch ge zien als beste juniore van dat jaar. Maar ik had die prijs liever op de hoogste tre de van het podium gekregen." Een andere onverwachte medaille was er voor Floor van Lamoen (35). De at leet van het Goese AV'56 won zilver op de 5000 meter snelwandelen. Zijn tijd: 24.48,59. Winnaar Harold van Beek deed er ruim twee minuten minder over. Michiel Willaert maakte het suc ces van RKHAV compleet door evenals Ward de finale van de 200 meter te ha len. Hij werd daarin zesde en laatste in een tijd van 23,53. Op de 60 meter bleef Willaert (23) met 7,09 steken in de se ries. Dynamica-atlete Karin Bastian (27) had de pech dat de 3000 meter voor vrouwen waarvoor ze zich had inge schreven, werd afgelast. Er waren te weinig deelnemers. Zij startte daarom op de 1500 meter, maar werd daar op grote achterstand laatste in4.57,74. De zeventienjarige Dorien Dek van AV'56 bleef in de series van de 400 meter on der de minuut, 59,32, maar kwam te kort voor een finaleplaats. Maar dat er zoveel inzat, Daniël Ward finishte in een tijd van 21,94, had hij niet verwacht. „Hoewel ik tijdens mijn races op de 60 meter al voelde dat de vorm er was." Daar liep Ward tussen erkende sprintkanonnen als Martijn Ungerer, die de titel greep met een tijd van 6,68, veteraan Troy Douglas en Vir gil Spier. „Pfoeh, wat een namen, hè. En dan word ik nog zesde (in 6.95, in de series liet hij een tijd van 6,93 klokken) ook. Echt, dit is de beste dag uit mijn atletiekcarrière. Boemeltje Anjolie Wisse gaf toe een aantal betere dagen in haar loopbaan te hebben ge kend. De atlete, die uitkomt voor Haag Atletiek, verloor haar indoortitel op de 1500 meter. De 25-jarige Delftse werd op de meet geklopt door Annet Beze men „Het tempo was me te hoog. In het be gin van de wedstrijd kwam ik aan kop te lopen. Toen heb ik geprobeerd er een boemeltje van te maken, want dat ligt me het best, dan kan ik op het einde flink versnellen. Maar Daphne (Pan- huysen) nam de leiding over en voerde het tempo onmiddellijk op. Ik kreeg het daardoor erg moeilijk, maar ik heb 250 meter voor de meet nog geprobeerd een beslissende demarrage te plaatsen. An net (Bezemer) kreeg ik er echter niet meer af." Wisselegde de 1500 meter af in 4.27,03. Ze had echter wel een geldig excuus voor haar nederlaag. De 1500-meterra- ce in Gent was haar enige indoorwed- strijd van het seizoen. „Ik train om in houd te krijgen voor het outdoorsei- zoen. Ik loop nu tussen de tachtig en honderd kilometer per week. Op snel heid en wedstrijdgericht heb ik maar twee keer getraind, speciaal voor dit NK. Want hier wilde ik ondanks alles toch dolgraag vlammen. Het doet daar om pijn dat ik mijn titel ben kwijtge raakt. Maar als ik dankzij deze opoffe ring straks in de zomer vijf seconden van mijn pr haal, heb ik het er graag voor over gehad." Sloom Een andere 'zekere gouden medaille' voor Zeeland had zaterdag van Yvonne Wisse moeten komen. De negentienja rige Vlissingse faalde op haar favoriete onderdeel, het hoogspringen, echter jammerlijk. Twee weken terug toen ze de nationale titel op de meerkamp ver overde, raakte ze over 1.81 meter, za terdag kwam ze niet eens over 1.77 me ter. Omdat haar enige serieuze concur rente Marloes Lammerts daar wel overheen raakte - hoger dan dat kwam de atlete van Attila echter ook niet - door Björn Goorden GENT - Het ene zilver is het andere niet. Daniël Ward stond inet een brede grijns op het ereschavot, Anjolie Wisse lachte wel vriendelijk, maar: „Dat is gewoon mijn normale gezichtsuitdruk king, denk ik. Diep van binnen baal ik als een stier." Wisse werd slechts tweede op het NK indoor in Gent, zodat ze haar titel op de 1500 meter kwijtraakte. Daniël Ward ging zaterdag alleen maar voor een fi naleplaats op de 200 meter en verliet de Flanders Topsporthal met zilver op de verlengde sprint én een finaleplaats op het koningsnummer, de 60 meter. „Ik kan het niet geloven, man. Oh wat is dit mooi." Daniël Ward, net achttien jaar oud, was zojuist tweede geworden op de 200 meter. Een A-junior tussen de senioren, die zijn persoonlijk record met ruim drietiende van een seconde had verbeterd. The best of the rest, want Patrick van Balkom, houder van het Nederlands record, was natuurlijk zoals al jaren in Nederland het geval is een klasse apart. De atleet van RKHAV kon zijn geluk niet op. „Al vrij snel in de race zag ik Van Bal kom over me heen denderen", keek Ward, die in de baan naast de nationale titelverdediger startte, terug op de ra ce. „Maar in plaats van een mentale op doffer, gaf het me een prikkel om nog harder te gaan. In mijn ooghoek zag ik de rest van het veld op me afkomen, die wilde ik vooi'blijven, dus heb ik er alles uit gehaald wat erin zat." Daniël Ward van onze sportredactie CARDIFF - Frankrijk heeft in Cardiff zijn tweede zege geboekt in het zeslandentoer- nooi. De Franse rugbyers versloegen Wales met 37-33. Ze dankten dat aan het ingrij pen van de scheidsrechter die de video be mande. Hij annuleerde in de enerverende slotfase try's van de Welshmen Scott Quin- nell en Daffydd James. Eerder had de tv-kijkende arbiter ook al enkele keren uitkomst gebracht bij ondui delijke situaties. Toen was zijn advies posi tief. Voor Wales, dat veel beter speelde dan in het dramatische eerste duel tegen Ier land (10-54), was het zuur dat de winnende touchdowns in blessuretijd niet doorgin gen. Op de foto lijkt het erop dat de Welshman Daffydd James (midden) de winnende try heeft gemaakt, maakt de arbiters weten na het bekijken van de videobeelden wel be ter. Geen score! foto David Jones/DPA WINNAARS Tjoba. De korfbalclub uit 's-Heer Hen drikskinderen nam zaterdag door de zege bij Tempo en de nederlaag van concurrent Maassluis de leiding over in de eerste klas se. Tjoba heeft met nog drie duels te gaan een voorsprong van één punt op Maassluis, dat zich aan het begin van de competitie ten doel stelde om niet te degraderen. Marleen Willeboordse. De judoka lijkt in de voetsporen te treden van haar zes jaar oudere zus. De 17-jarige Middelburgse was bijna twee jaar uit roulatie, onder meer door een schouderblessure, overwoog te stoppen, maar keerde met succes terug op de mat. Begin deze maand werd ze Zuid- Nederlands jeugdkampioen (tot 20-jari- gen) inde klasse tot 57 kilo en gisteren werd ze ook Nederlands kampioen op dit niveau. Brouwershaven. Schouwse voetbalclub was zaterdag als eerste in staat om de sco ringsdrift van Duiveland in te tomen (51 doelpunten in 15 wedstrijden), één van de de productiefste standaardploegen uit het Zeeuwse voetbal. VERLIEZERS Drie keepers. Het leek er zaterdag op dat de keepers van de Zeeuwse top-voetbalploe- gen gezamenlijk een baaidag hadden opge nomen. Jürgen Belpaire (Hoek), Jaap Pij nenburg (Kloetinge) en Rudi Blommaert (SSV'65) blunderden royaal. Belpaire ging verre van vrijuit bij de twee treffers die Spijkenisse tegen Hoek scoorde, Pijnen burg was verantwoordelijk voor het derde (en winnende) doelpunt van Bennekom (3- 2) en Blommaert scoorde nota bene in eigen doel in het duel met Heerjansdam (1-5). EMM. Aan het succesverhaal van de Mid delburgse handbalclub kwam gisteren een plotseling eind. In de uitwedstrijd tegen middenmoter Gemini verloor de ploeg die meedoet voor de titel in de eerste divisie met liefst 30-16. Vier maanden voor de start van het WK voetbal heeft Zuid-Korea goede wil ge toond door Japanse muziek tijdelijk te le galiseren. De regering maakte zaterdag be kend dat tijdens de mondiale titelstrijd het verbod op uitzending van Japanse liedjes wordt opgeheven. De maatregel geldt, zo benadrukte de Zuid-Koreaanse minister van Cultuur, al leen voor de maand juli en afschaffing van het verbod komt niet ter sprake. Zuid-Korea en Japan maakten de afgelo pen maanden al verscheidene keren ruzie over details rond het WK. Tussen beide landen heerst nog steeds een grote rivali teit. Dat vindt zijn wortels in de 35-jarige be zetting van Zuid-Korea door Japan die in 1945 eindigde. Sindsdien heeft Zuid-Ko rea alle vormen van Japanse cultuur zoveel mogelijk in de ban gedaan. De excuses van voetballers die te laat uit hun moederland terugkeren zijn legio. De reden die de Senegalees El-Hadji Diouf opgaf is wel heel origineel. De speler van de Franse club Racing Lens meldde zich za terdag bij trainer Joel Müller af, omdat hij eerst boze geesten wil uitdrijven. El-Hadji Diouf haalde met Senegal de fi nale van de Afrika Cup, maar zijn team verloor na het nemen van strafschoppen van Kameroen. El-Hadji Diouf miste een penalty en wijt dat klaarblijkelijk aan boze geesten. Hoeveel tijd de uitdrijving in be slag neemt, weet niemand in Lens. In China zijn ze net zo populair als Patrick Kluivert of Erik Dekker, in Europa ver wonderen de meeste liefhebbers zich voor namelijk over hun curieuze namen. Op de startlijst van het shorttrack duikt de naam Yang Yang namelijk tweemaal op. Toch zijn beide schaatsers geen familie van el kaar. Om ze van elkaar te scheiden, is men enkele jaren geleden in China op het lumineuze idee gekomen Yang Yang en Yang Yang een toevoeging te geven. De ene heette voort aan Yang Yang L (staat voor large) en de ander Yang Yang S (small). Dat wil overi gens niet zeggen dat de ene schaatster dui delijk groter is dan de ander, want beiden zijn ongeveer even lang. Yang Yang L is wel twee jaar ouder. Om de situatie nog wat complexer te ma ken: Yang Yang L vond zichzelf blijkbaar allerminst 'large' en besloot haar eigen naam te veranderen tot Yang Yang A. De veelvoudig wereldkampioene bevestigde zaterdag dat ze ook allerminst 'small' is. Ze veroverde goud op de 500 meter. toeschouwersaantal pas bij zesduizend stokte. Eén van de spectaculairste on derdelen was het zijspancrossen. In 1970 voor het eerst op het programma, met acht deelnemers, maar vijf jaar la ter stonden al ruim veertig combinaties aan de start. Grote namen uit die tijd waren de broers Bens uit Schaik en na mens Zeeland de broers Torbijn (Oost- Souburg) en Verton (Haamstede). In 1980 kwam er een abrupt einde de Scheldegouwencross. Staatsbosbeheer kreeg in dat jaar het toezicht over de duinen en dat orgaan stelde in de ogen van de organisatie absurd hoge (finan ciële) eisen die het voortbestaan van de club zouden bedreigen. In het natuurge bied waar normaal gesproken geen wandelaar mocht komen, zag Staats bosbeheer een motorcross helemaal niet zitten. Een jaarlijks familie-uitje werd daardoor abrupt van de agenda ge schrapt. door Frits Bakker SPIJKENISSE - Het hoort bij de cultuur van de voetbalclub Hoek en het zal altijd wel zo blijven. Twee keer winnen en de sponsors zijn niet naar huis te slaan. Twee keer verliezen en ze blijven morrend weg. Wim de Feyter is het mooiste voorbeeld. De Hoekse zakenman, die met zijn bedrijf ook het Zeeuws elftal jarenlang heeft gespon sord, is een man van uitbundig juichen in mooie tijden en hartgrondig schelden als het mis gaat met de club. Hij is een paar jaar weggebleven uit ergernis bij uitwed strijden, maar teistert de tribunes dit jaar weer met zijn verbale one-man-shows. Hoe lang nog, dat is na zaterdag zeer de vraag. Hij heeft de afgang tegen Terneuzen vorige week nog overleefd, maar zatei'dag werd het hem in Spijkenisse te veel. „Ik ga weg, ik wil naar huis, het is niet om aan te zien", riep hij halverwege de tweede helft bij 2-0 voor de tegenpartij. En in grote woede daalde hij de tribune af. ,Het is altijd de scheidsrechter of de tegen stander die het heeft gedaan, maar we zijn zelf zo slap en we lopen nog irritant en ver velend te doen ook. Slechte scheids? Dan hebben ze dat aan zichzelf te danken door een hele wedstrijd te lopen zeiken. Harde tegenstander? Ben j e gekdie j ongens vech ten tenminste. Dat kun je van Hoek niet zeggen." Hij zwaaide nog even naar zijn collega-sponsors, die hem met angstige blikken nastaarden en deed wat hij had ge zegd. „Ik ben hier weg, dit wil ik niet meer meemaken." De gestolen Mercedes van Dennis Romme dahl is na een halfjaar boven water. De au to is teruggevonden door de havenpolitie van Antwerpen. De Mercedes C 200 stond in de haven in een container klaar om ver scheept te worden naar Libië. De auto wordt overgedragen aan de verzekering. PSV-speler Rommedahl werd op 31 juli vo rig jaar brutaal van zijn auto beroofd. De Deen reed met zijn auto door het centrum van Eindhoven. Op het moment dat hij voor een rood licht stil stond, tikte een man op zijn raampje. Rommedahl opende het portier, omdat hij dacht dat de man de weg wilde vragen. De PSV'er werd met een stok bedreigd en gedwongen om de auto af te geven. Wat nu de Strandcross in Vlissingen is, was vroeger de Scheldegou wencross in de duinen van Oostkapelle. Duizenden motorcrossliefhebbers hiel den Hemelvaartsdag jaarlijks vrij om de bromvliegen (50cc's), kwartliters en zij spannen door het zand te zien scheuren. In 1980 was het na bijna twintig jaar echter voorbij. MAC Scheldegouwen is de geschiede nisboeken ingegaan als de pionier van het Zeeuwse terreincrossen. De club zag in 1929 het levenslicht en de beruchtste cross was wel de Scheldegauwencross door de duinen van Oostkapelle. Van heinde en verre kwamen de rijders en bezoekers om het crossspektakel mee te maken. De topjaren lagen in het begin van de jaren zeventig toen de deelne mersaantallen de pan uitrezen en het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 24