PZC Tjoba heeft titel voor het grijpen De Bruin onttroont Theo Platjouw Rinus van de Ven weer onnavolgbaar Stange aan kop in ZK schaken Laurens van Lieren is niet te stoppen 23 Marleen Willeboordse maakt zich waar Nederlaag concurrent Maassluis en zege helpen ploeg in zetel Ramondt Nederlands kampioen Extra straf voor Hannuël Kramer Dubbelslag Schelfhout in Panningen Zeeuwse Storm nestelt zich op de derde plaats maandag 18 februari 2002 door Björn Goorden SNEEK - Marleen Willeboord- se is zaterdag in Sneek Neder lands judokampioen onder twintig jaar geworden. De zeventienjarige judoka uit Goes greep het goud in de klas se onder 57 kilogram. In de fi- nale versloeg ze het grote talent Margot Wetzer uit Eindhoven met een vol punt. „Na een mi nuut of zo in de partij voelde ik dat Margot wat uit balans raakte, ik zag mijn kans schoon en werkte haar met de rug te gen de grond", aldus Wille boordse. „Op dat moment keek ik opzij en zag dat de scheids rechter zijn arm omhoog tilde om aan te geven dat het ippon was. Ik gilde het uit van vreug de en ik kon even niet ophou den met springen." Marleen Willeboordse hecht heel veel waarde aan haar eer ste Nederlandse titel in haar carrière. „Ik wist dat ik een goede kans maakte om te win nen, maar ik moest het natuur lijk wel bewijzen. Nu heb ik het waargemaakt, en dat voelt heerlijk." Willeboordse ver wierf met haar prestatie het recht om door de bond naar in ternationale toernooien te worden uitgezonden. Als ze daar voldoende punten be haalt (meer dan haar landge- notes), heeft ze kans op deelna me aan het EK en WK voor junioren eind dit jaar. door Jan Roovers VLISSINGEN - Tjoba huilt, Tjoba lacht. Na de nederlaag vorige week tegen ODO Maas land stonden de gezichten op onweer, na de winst op Tempo en het verlies van Maassluis kan Tjoba, met nog drie wedstrijden te gaan en één punt voorsprong ligt de titel voor het grijpen. Fortis - KCC 21-15: Na een aar dige opening", Fortis liep al snel uit naar een 5-1-voorsprong, sloop er onrust in het team. Naarmate de wedstrijd vorder de kwam KCC steeds dichter bij Fortis. Kort na rust kwamen de gasten zelfs op gelijke hoogte (11-11 en 12-12), maar op dat moment kwamen de kwalitei ten van Fortis (scoren) naar bo ven. Bij 18-15 was de wedstrijd beslist. Fortis bleef door de overwinning op de nummer vier in de hoofdklasse in het spoor van leider Meervogels. De ach terstand bedraagt drie wed strijden voor het einde van de competitie vier punten. Scores Fortis: Robin Wisse 7, Joeri van de Broeke, Elze Blankenburgh 4, Esther Kasse, Chaïm Koole 2, Ha- gar Hoogwerf, Wander Koole 1. KVS - Swift 17-13: Coach Leo Langebeeke was zeer beslist: „Een onnodige nederlaag." De tussenstanden gaven hem ge lijk: 7-7 na een eerste helft waarin Swift minstens de gelij ke was van de thuisploeg en vooral de vrouwen met scherp schoten (vijf van de zeven doel punten). Daarna 9-12 en geen spoor van verzwakking. Maar vervolgens werden de goe de acties niet meer in scores ver taald en dat gaf KVS alle kans om bij 13-13 terug in de wed strijd te komen om vervolgens met 17-13 winnend af te sluiten. Leon Kloet aan de bal voor TOP in de wedstrijd tegen HKC U. Scores Swift: Ivo de Hond 4, Mar- greet Rotte 3, Desiree Voshart en Björn de Hond 2, Pascal Casten- miller en Sjoerd Sanderse 1. Tempo - Tjoba 17-19: Het werd een duur bevochten zege op een ploeg die Tjoba niet ligt (18-18 thuis). En ook in deze wedstrijd haalde de thuisploeg alles uit de kast en werd daarvoor beloond met 7-8 bij de rust. Door coach Han Verbeke geïnstrueerd hoe de verdediging van de thuis ploeg tactisch ontregeld moest worden, kwam een 10-14-stand op het scorebord te staan, maar werd vervolgens verzuimd bij die stand de genadeklap uit te delen. Bij 12-14 werd het weer moeilijk voor Tjoba. Maar de ploeg 's-Heer Hendrikskinde ren bewaarde de rust en speelde de wedstrijd degelijk uit. Scores Tjoba: Astrid Koole 5, Ar nold Glaser en Mark de Schipper 4, Anita Cijsouw, Gerben van Boven en Mark-Peter van de Meer 2. TOP - HKC U 18-13: De over winning betekende niet alleen lijfsbehoud, maar ook weer zicht op de tweede (promotie) plaats. TOP maakte dankbaar gebruik van de onderlinge irritatie bij zijn tegenstander: 9-6 bij de rust. Nadat de aanval wat stil kwam te liggen, hielp Ramon van de Gruiter de ploeg bij 10-9 over het dode punt heen en brak bij 15-10 het verweer van de te genstander. Scores TOP: Ramon van de Gruiter 7, Leon Kloet 5, Arie Schroevers 3, AdBezemer2, Jantine Meidmeester 1. foto Lex de Meester Stormvogels - NIO16-15: In een wedstrijd waarin beide ploegen om beurten op voorsprong kwa men (0-2,5-3,7-7 bij de rust, 8-9 en 11-9 daarna) trok de thuis ploeg tenslotte verdiend aan het langste eind. Maar met nog drie wedstrijden te gaan (en een ach terstand van drie punten) lijkt degradatie niet meer te ontlo pen. Scores Stormvogels: Mark Passe- nier 4, Jan van Vaardegem 3, Anita van Vaardegem, Loura Kleinepier en Jos Reijnierse 2, Jacqueline Ver hulst, Marianne Verhuist en Jan Theune 1 Seolto - Oranje Zwart 14-21: Tot de rust kon de thuisploeg met zijn tegenstander mee naar 8-10 en had, gelet op het goede spel, uitzicht op meer. In de tweede helft liep Seolto gaandeweg echter steeds meer achter de feiten aan en werd de ploeg met 14-21 geflatteerd af geschoten. Scores Seolto: Rob Harthoorn 4, Je roen Verhage 3, Anja Ovaa en Jo- landa Harthoorn 2, Ellen Stroo, Harry Kerkhof en Johan Ovaa 1. Togo - Ten Donck 11-14: Een agressief, hard en kort op de man spelend Ten Donck hield de thuisploeg van de eerste tot de laatste minuut uit de wedstrijd. Bij de rust stond Togo al met 4 -9 Pas bij 7-13 gaf de ploeg tegen gas maar toen was het kwaad al geschied. Scores Togo: Roel Schipper 6, Jo- hanneke Vleugel 3, Edwin Machiel- se en Dick Krijger 1 Ondo - Atlas 18-14: Toch wat geschrokken van de goede start van zijn tegenstander pakte On do bij 4-7 achter de zaken verde digend wat steviger aan en liep zelf in een aanvallend sterke pe riode uit naar 10-7. Bij 10-9 en 12-10 dreigde Atlas aan te slui ten, maar de tussensprint naar 16-10 brak het verweer bij de gasten. Blauw Wit - Volharding 18-15: Op de streep worden de prijzen verdeeld. Volharding zat drie kwart van de wedstrijd aan de goede kant van de score (8-12 bij de rust), leek bij 9-14 op weg naar de overwinning, maar zak te in het laatste kwartier condi tioneel weg. „En toen gingen we erop en erover", zei coach Steenmeijer. door Koen de Vries STEKENE - Motorcrosser Ri nus van de Ven heeft in het Bel gische Stekene een wedstrijd in de 85cc-klasse grote wielen met overmacht gewonnen. De der tienjarige Vlissinger schreef beide manches op zijn naam. In Stekene liet Van de Ven zien helemaal hersteld te zijn van zijn val eind vorig jaar in Zuid- Spanje. Tijdens de indoorcross in Goes werd hij nog gehinderd door een bloeduitstorting onder het gebroken sleutelbeen, maar daar was gisteren in Stekene niets meer van te merken. Van de Ven nam in beide manches kopstart op het supersnelle cir cuit en liet zich niet meer ach- LEIDEN - Vincent Ram ondt en Berry Westra zijn gisteren in Leiden Neder lands kampioen bridgen voor paren geworden. Het duo behaalde uit 184 spel len (46 speelrondes van vier zittingen) een hoog scoringspercentage van 56,22. Bart Nab en Gert-Jan Paulissen eindigde met 54,45 procent op de twee de plaats. Jan Jansma en Louk Verhees werden der de met 53,91 procent. Ramondt en Westra be haalden als paar in 2000 ook al de landstitel. Ze zijn verzekerd van deel name aan de wereldkam pioenschappen bridge eind augustus in het Ca nadese Montreal. Er was één vrouwelijke deelnemer in het 24 paren tellende toernooi. Elly Schippers eindigde samen met haar man Henk op de achtste plaats. Ze worden uitgezonden naar het Eu ropees kampioenschap bridgen voor gemengde paren in maart in Oostende. ANP terhalen. In de tweede manche finishten slechts twee deelne mers in dezelfde ronde. Opvallend was de rentree van Ramon Koole uit Middelburg. De veertienjarige motorcrosser was door een blessure een half jaar uit roulatie en vierde zijn comeback met een zege in de eerste manche van de junioren klasse. In de tweede manche kwam hij bij de start ten val, maar finishte desondanks als zesde. Het leverde Koole de der de plaats in het overall-klasse ment op. ARNEMUIDEN - Korfballer Hannuël Kramer van TOP uit Arnemuiden mist voor zijn club het restant van de zaalcompeti tie. Naar aanleiding van Kramers wangedrag in de thuiswedstrijd tegen GKV op 5 januari ver meldde arbiter Frank van Loon uit Roosendaal 'trekken en du wen' (code C7) en 'schoppen en slaan van de arbiter' (code C8) op het wedstrijdformulier. De tuchtcommissie legde Kramer daarvoor een schorsing van zes wedstrijden op. Zowel de ver eniging TOP als Kramer gingen tegen die straf in beroep. Vorige week reageerde de Com missie van Beroep daarop met een extra schorsing voor twee wedstrijden. In eerste instantie was alleen de strafmaat voor co de C8 toegepast (zes tot tien wedstrijden schorsing), maar na onderzoek werd nu ook 'trekken en duwen' als bewezen geacht. Waarvoor een schorsing van twee wedstrijden staat. Hannu ël Kamer staat derhalve dus voor acht wedstrijden aan de kant. TOP-voorzitter Hans Schild: „We zijn uiteraard niet gelukkig met deze strafverho- ging van twee wedstrijden, maar gaan daartegen niet in be roep." Hannuël Kramer is erg onder de indruk. Eerder gaf hij al aan zijn lesje te hebben geleerd. In de fi nale van de zaalcompetitie gaat TOP zonder Kramer voor de tweede promotieplaats in de tweedeklasse G. PANNINGEN - Ooit had tafel tennisster Naomi Schelfhout een A-licentie, maar toen ze stopte raakte ze die kwijt. Za terdag kreeg ze hem na de zege op teamgenote Kim 't Hooft in de finale van de Nederlandse B- kampioenschappen terug. En passant greep ze met 't Hooft ook de titel in het dubbelspel. Schelfhout stond versteld van het plotselinge succes. De nacht voorafgaand aan het NK had ze nog met buikgriep op het toilet doorgebracht. „Ik twijfelde of ik wel mee zou doen. Gelukkig ben ik toch gegaan." In de poule kende ze geen pro- blemen en stond ze slechts één game af. Na overwinningen op Joyce Schoone (3-2), Patricia Zwartjens (3-2) en Anna Nijholt (3-0) trof de Kloosterzandse in de finale teamgenote 't Hooft. De twee kennen elkaar goed, in dit geval een voordeel voor Schelfhout, 't Hooft won de eer ste game nog wel maar kreeg daarna geen vat meer op het spel van Schelfhout. „Ik deed eigen lijk niets bijzonders, maar ik maakte weinig fouten", blikte de winnares tevreden terug. Dubbelspel Ook in het dubbelspel waren de twee speelsters van SAR'72 suc cesvol, al hing het succes wel even aan een zijden draadje. In de halve finale kwamen de Zeeuws-Vlaamsen met 2-0 ach ter maar wonnen alsnog. De fi nale was daarna een eenzijdige aangelegenheid. Bianca Dek kers en Agnes Simon werden met 3-0 aan de kant geschoven. Schelfhout behoort nu weer tot de elite van het Nederlandse vrouwentafeltennis, maar is niet van plan om ook daadwer kelijk aan A-toernooien mee te gaan doen. „De A is niet zo ge- j zellig." Mannentoernooi In het mannentoernooi kwam Lennard Rodenburg namens Zeeland het verst. De Soubur ger verloor in de halve finale I van de latere winnaar Eric Jo- I chems. In het dubbelspel reikte hij met Marijn Veygen tot de I kwartfinale. Veygen en Johan 't Hooft sneuvelden in het enkel spel reeds in de poule. Gisteren speelde Kapo Yu de kwalificatie voor de Nederland se A-kampioenschappen. De i Middelburgse werd tweede in I haar poule en dat was voldoen de voor plaatsing voor het hoofdtoernooi, dat 2 en 3 maart plaatsvindt in Heerlen. van onze sportredactie AXEL - In de strijd om het Zeeuws kampioenschap scha ken is Middelburg-speler Sven Stange na dit weekeinde nog steeds ongeslagen. Willem-Jan Pannekoek, eveneens uitko mend voor Middelburg, volgt de koploper op een half punt. In de ochtendronde kruiste Sven Stange de degens met Je roen Hekhuis van Schaakklub Souburg. Bij een rustig opgezet te Catalaanse opening leek er in eerste instantie weinig aan de hand. Doordat Hekhuis echter wat onnauwkeurige zetten deed, kon Stange met twee pionnen meer het eindspel in gaan. Het karwei was daarna niet moeilijk meer, waardoor zijn eerste overwinning van de dag een feit was. In de tweede sessie moest Vlis singer Ewoud van Hecke met de zwarte stukken het opnemen te gen de koploper. In een Sicili- aanse partij pakte Stange rede lijk snel een voordeeltje. Van Hecke verdedigde zich taai, maar het mocht niet baten. Willem-Jan Pannekoek ver sloeg in de derde ronde Sou- burg-schaker Corné Boogaard. In de middagsessie moest Jeroen Hekhuis er tegen Pannekoek aan geloven. Naast Pannekoek zijn er nog twee achtervolgers, die beiden één punt minder hebben dan Sven Stange. Tycho Burgerhoff van de Goese schaakvereniging en Roeland Alders van Souburg wonnen beide hun twee partij en. In de tweede groep doen de Mid delburgers het erg goed. Nadat de koplopers Robin Bosters (Souburg) en Jan de Graaf (Denk en Zet) onderling remise waren overeengekomen, moest Bosters achter het net vissen te gen Middelburger Alex Jonk heer. Jonkheer won materiaal waarna de stukken daarna snel het doosje in konden. Jan de Graaf heeft net zoals Jonkheer drie punten, omdat de Thole- naar in de middagronde genoe gen moest nemen met remise te gen Axelaar Liza van Harn. De andere twee spelers die de rang lijst aanvoeren zijn de Middel burgers Frans Rikumahu en Jos de Jager, die beiden twee winst- partijen behaalden. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Laurens van Lierens drang naar succes lijkt niet te stoppen. Een week geleden schreef de jeugdinter- national uit Schore met Veerse- dam's Maybe het Zeeuws dres- suurkampioenschap van de KNF op zijn naam. In manege De Eendracht in Vrouwenpol der voegde Van Lieren daar za terdag met Hexagon's Ollright de provinciale titel in de klasse Z2 aan toe. De vrees voor de alleenheer schappij van de Hexagon Stal van Leunis van Lieren in het Zeeuwse dressuurwereldje, werd door Mascha Bustraan met Obelix resoluut de kop in gedrukt. In een spannend ge vecht verwees de amazone uit Yerseke in de klasse Z1 jeugdin- ternational Thamar Zweistra met Hexagon's Oakley naar de tweede plaats. Ook uit de woorden van het Utrechtse jurylid Annie Echtelt na afloop werd duidelijk dat men niet voor een alleenheer schappij hoef t te vrezen: „Ik heb hier vandaag een hoop goeie paarden gezien. Paarden met schwung, tact en regelmaat. Zeeland is lang het onderge schoven kindje geweest. Daar is nu geen sprake meer van." Dat 75 procent van de deelne mers in de voorronde van klasse Z2 met een winstpunt op zak de ring verlieten, was een bewijs van het hoge niveau en de brede basis van de Zeeuwse top. Des ondanks kon Laurens van Lie ren onbevangen aan de finale beginnen. Omdat Ingrid Langel vanwege haar lidmaatschap bij het NB VR voor deelname aan de finale van het KNF-kampioen- schap was uitgesloten, was van Lieren immers van zijn grootste kwelgeest verlost. De voorsprong op naaste con current Miranda Weijermans met Matrichta bedroeg in Vrou wenpolder daardoor bijna drie procent. Maar dat was geen re den voor het jeugdtalent uit Schore er in de finale met de pet naar te gooien. Uiterst gecon centreerd, alsof hij een achter stand had goed te maken, stuur de hij de hengst Hexagon's Ollright naar een totaal van 388 punten (66.00%). Dat was slechts een puntje meer dan Irma van Niedek met de Ha- milton-zoon Norbertijn behaal de. De amazone uit Herkingen verdrong daarmee Miranda Weijermans met Matricht ver rassend van de tweede plaats. Heel wat spannender verliep de finale in de klasse Zl. Het ver schil bij het ingaan van de finale tussen Mascha Bustraan met Obelix en Thamar Zweistra met Hexagon's Oakley bedroeg slechts tien puntenMet een sco re van 376 met haar tweede troef Hexagon's Outcome maakte Thamar Zweistra Mascha Bus traan meteen duidelijk dat de strijd nog niet gestreden was. Met een score van 388 punten met Hexagon's Oakley voerde de jeugdinternational uit Geersdijk de druk voor haar ri vale nog eens extra op. Het was echter niet de druk die Mascha Bustraan bijna de das om deed, maar een onbekend gebleven onverlaat die halver wege Bustraans proef met een stuk beton een gat in één van de lichtkoepels in het dak van De Eendracht gooide. Het projec tiel miste wel zijn doel, maar veroorzaakte toch even het fraaie ritme van de hengst. Mascha Bustraan wist echter de schade te beperken tot een ach terstand van zes puntjes. Wat voldoende was voor de felbe geerde titel. Mascha Bustraan: „Ik heb geen enkele behoefte om te weten wie me dat kunstje met dat stuk be ton heeft geflikt en of het kwade opzet was. Obelix schrok wel even, maar ik ben al zo ver met hem dat hij de draad meteen daarna weer oppakte." Bij de pony's in de klasse Z2 gro te maat ging de titel naar de tot de Nederlandse pony-selectie behorende Stefanie de Frel met Kelvin HH uit Koewacht. Iris Verhagen toonde zich met Shei- tan de beste in de klasse Zl po ny's grote maat. De titel in de ca tegorie C werd een prooi voor de Kruiningse Wilma Salm met Jo lly Jumper. RIJSWIJK - Met nog drie volle dige speeldagen voor de boeg heeft de debutant in de eredivi sie, Zeeuwse Storm, zich op de derde plaats genesteld. Het team behaalde in Rijswijk veertien wedstrijdpunten, waardoor het twee punten uit liep op Laurens uit Rijswijk. Grote winnaar dit weekeinde was het team van De Hofstede uit Rijswijk, dat 24 wedstrijd- punten scoorde. De Hofstede gaat daarmee nu aan kop. De Verzekeringsagent uit Den Haag volgt op twee punten. Biljarter van BV Zierikzee Zeeuws kampioen driebanden door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Richard de Bruin van BV Zierikzee is Zeeuws kampioen drie banden geworden. In het huis van Nas sau te Zierikzee versloeg hij in een hoogstaande finale Theo Platjouw uit Axel. Rinus Pankow maakte het Schouwse feest compleet door beslag te leggen op de derde plaats. Het Zeeuws kampioenschap drieban den kreeg het door kenners verwachte podium. Toch zat de spanning er tot het laatste moment, in. Op alle fronten. Zo was er de tweestrijd om de zevende en achtste plaats tussen Jan Westdorp van ALM uit Goes en Wim de Kok van LBV uit Lewedorp, die door laatgenoemde in zijn voordeel werd beslist door een schitterende partij in de laatste ronde tegen Rinus Pankow. Daarin haalde De Kok een moyenne van 1.238. Derde plaats Pankow, Eddie van Goethem uit Sint Jansteen van Den Ouden Arend en Ton- nie van Iwaarden uit Krabbendijke van OND A vochten om de derde plaats. Van Goethem verloor in de laatste ronde van Jo d'Hooge (De Kastanje uit Kloos- terzande) en zakte naar de vijfde plaats. Tonnie van Iwaarden klopte Westdorp met een moyenne van 1.052, maar ook dat was niet genoeg voor het podium, hij werd vierde. Rinus Pankow maakte van zijn laatste partij tegen Wim de Kok een demon stratie door een aanval te doen op het hoogste partijgemiddelde van Richard de Bruin (2.000). Na sex-ies van zeven, veex*tien (de hoogste van het toernooi) en negen kwam hij net een beurt tekox-t: 40-26 in 21 beimten. De finale ging tussen de matadox-en van het Zeeuwse driebanden: De Bruin en Platjouw. Aanvankelijk leek het erop dat de Bx-uin kox*te metten zou maken met de Zeeuws-Vlaamse titelverdedi- gei*. Via tussenstanden van 10-2, 15-6 en 17-10 nam hij het initiatief in han den. Maar Platjouw geeft zich niet zo gauw gewonnen en ook nu vocht hij Theo Platjouw (links) ging in de eindstrijd van het ZK driebanden met 40-32 onderuit tegen Richard de Bruin (rechts). foto PieterHonhoff zich verbeten tex-ug in de wedstxijd. Met series van vijf en acht kantelde de par tij. Nu was het de beux-t aan De Bruin om veerkx-acht te tonen. En dat deed hijIn beux-t veertien maakte hij drie cax-am- boles, in beux-t zestien vijf en in beux-t zeventien nog eens drie. Daarmee bracht De Bruin Platjouw de gena- destoot toe. In de 28e bewt maakte De Bruin de veertig caramboles vol. Theo Platjouw maakte in de nabeurt nog wel drie ca- x-amboles, maar wist dat hij was ont troond: 40-32. De winnaar na afloop: „Hierbenikheel blij mee. Voor eigen publiek lag er veel druk op mijn schouders. Ik heb een heel goed toex-nooi gespeeld. Mijn moyenne (1.443) zegt genoeg." Theo Platjouw eindigde op 1.088 en Rinus Pankow be antwoordde zijn eigen gestelde ver- wachtingen x-uimschoots en finishte op 1.228.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23