Bert van Marwijk blijft puzzelen Vechtvoetbal ligt Ajax niet PZC Brugge in topper langs Anderlecht Juve met moeite langs Fiorentina Rangers is klaar voor Feyenoord Borussia Dortmund weerstaat Schalke 04 17 Feyenoord gaat onderuit bij Vitesse: 2-1 Real Madrid gaat onderuit FC Zwolle pakt periodetitel in eerste divisie j Dankzij de late treffer van Van I Steeg bleef de ploeg van Krabbe tevens in het spoor van koploper Excelsior. Het verschil tussen de I nummer 1 en 2 bleef vier pun ten. Rode kaart Van Gastel PSV heeft geen kind aan NEC Fulham in kwartfinale maandag 18 februari 2002 door Marcel van der Kraan ARNHEM - Feyenoord behoort klaar te zijn voor de meest cruci ale fase van het seizoen, maar bij Vitesse in Arnhem liepen de Rotterdammers gisteren tegen de vijfde nederlaag (2-1) van dit seizoen op en werden opnieuw vraagtekens geplaatst bij de werkelijke kracht van de titel kandidaat. Vitesse drukte de ploeg van Beid van Marwijk vier dagen voor de beladen Uefa Cup-confrontatie met Glasgow Rangers met de neus op de feiten. Feyenoord is na de winterstop zelden in staat langer dan een half uur goed te voetballen en tegen clubs van een beetje kaliber (PSV, FC Utrecht, Vitesse) al helemaal niet bij machte om een voor sprong te verdedigen. Dat belooft weinig goeds voor de krachtmeting met de Schot ten, voor wie de Uefa Cup door de ruime achterstand in de com petitie de belangrijkste hoofd prijs van het seizoen is gewor den. Het gebrek aan vorm, strijdlust en de problemen op de linkerflank moeten zowel de spelers als de technische staf na de winterstop zorgen baren. Pierre van Hooij donk kwam naar de Kuip om kampioen van Nederland te worden. Maar langzamerhand moet de spits en topscorer van de stadionclub het gevoel krijgen dat hij niet bij een echte kampioensploeg speelt. Alleen dankzij het ge modder van PSV in de eerste helft van de competitie en de ve le problemen die Ajax onder Co Adriaanse had, is Feyenoord na tweederde van het seizoen nog steeds verwikkeld in de titelra ce. Kansen Maar ook gisteren schudde de topschutter van Nederland het hoofd toen hij het aantal kansen telde dat hij in de wedstrijd te gen Vitesse kreeg. „Kansen? Kreeg ik ze maar..." Toen Van Hooij donk in Portugal speelde, vertelde hijkeek hij op de Nederlandse zenders naar de wedstrijden van Feyenoord. „Dan zag ik hoe vaak spitsen van Feyenoord in scoringsposi- tie kwamen. Dat zag er echt heerlijk uit voor een spits. Maar nu ik hier speel, krijg ik te wei nig de mogelijkheid om mijn sterke punten te benutten." Het povere spel is ook anderen een doorn in het oog. Routinier Kees van Wonderen en aanvoer-- der Paul Bosvelt hebben nooit euforisch gedaan over de kwali teit van het Feyenoord-elftal. Omdat zij net als Patrick Paau- we en Pierre van Hooijdonk bij het Nederlands elftal de afgelo pen jaren hebben ontdekt hoe hoog de lat hoort te liggen, we kten zij dat het niveau in de Kuip ondanks alle investeringen nog veel te laag ligt. In de as van het elftal hebben de Rotterdam mers geen problemen. Zoete- bier, Paauwe, Van Wonderen, Bosvelt, Tomasson en Van Hooijdonk spelen altijd. Op de flanken is het echter een dui ventil bij Feyenoord. Bert van Marwijk is voortdurend op zoek naar de spelers in vorm. Giste ren stond de jeugdige Robin van Persie in de basis als linksbui ten. Na een dik uur werd hij af gelost door Leonardo. Een paar weken geleden zaten beide spe lers niet eens in de A-selectie. Voor de winterstop waren Johan Elmander en Ebi Smolarek de namen op de linker- en rechter vleugel. Gisteren zat dat duo weer op de bank, térwijl Bona- venture Kalou voor het eerst sinds maanden vanaf de eerste minuut mocht beginnen. In de slotfase kreeg zowaar ook Igor Kornejev weer speeltijd, waar door de coach uiteindelijk zeven aanvallers uitprobeerde voor vier posities. Plankenkoorts Van Persie en Kalou deden het daarbij helemaal niet zo gek. Het optreden van Kalou was zelfs beter dan alle andere wed strijden die hij dit seizoen heeft gespeeld. Van Persie had op de ochtend van de wedstrijd pas gehoord dat hij in de basis moest beginnen en bleek nauwelijks plankenkoorts te kennen. Hij soleerde bij vlagen langs Arn hemse middenvelders en ver dedigers alsof hij nog op de pleintjes van Rotterdamse stadswijken voetbalde. Shinji Ono zocht in de buurt van die twee frivole aanvallers het podium om ook zijn koffer met kunststukjes uit te pakken. De Japanner scoorde zelfs op aan geven van Kalou een fraaie goal (0-1), maar het bizarre is dat de stukjes van Van Marwijks Feye- noord-puzzel maar niet op hun plaats willen vallen. De balans tussen verzorgd aanvallend voetbal en verdedigen is zoek. Vitesse profiteerde daar in elk geval gretig van. Vier minuten na Feyenoords treffer trok Ste- fanovic de stand al weer gelijk. Kort na rust hielp Emile Mbam- ba de thuisclub na een dek- kingsfout van de Pool Rzasa zelfs aan de leiding. En wat Fey enoord niet kan, kon Vitesse gis teren wel. Het verdedigde met het mes tussen de tanden de kostbare voorsprong. Vitesse - Feyenoord 2-1(1-1). 27 Ono 0-1, 31. Stefanovic 1-1, 53. Mbamba 2-1. Scheidsrechter: Luin- ge. Aantal toeschouwers: 27.000. Vitesse: Jevric; Cornelisse, Knol, Stefanovic en Nanu; Hofs (77. Amo- ah), Diana, Kreek en Fortes; Martel (20. Mbamba) en Sikora (79. Laros). Feyenoord: Zoetebier; Emerton, Gyan, Paauwe en Rzasa (81. Elman der); Ono, Bosvelt, Van Wonderen en Van Persie (67. Leonardo); Van Hooijdonk en Kalou (77. Kornejev). GPD van onze sportredactie BRUGGE - Club Brugge heeft gisteren een belangrijke stap gezet in de richting van de twaalfde landstitel. De ploeg van de Noorse trainer Sollied versloeg in eigen stadion con current Anderlecht met 1-0. Racing Genk is nu de naaste be lager met een achterstand van vijf punten. De Limburgers hebben wel een duel minder gespeeld. Brugge, in 1998 voor het laatst kampi oen van België, besliste het duel vijf minuten voor tijd vanaf de strafschopstip. Anderlecht- verdediger Traoré had Martens tegen de grond getrokken waar na Simons het vonnis velde. Anderlecht raakt door de ne derlaag in Brugge verder ach terop. Zeven punten (met één duel minder gespeeld) bedraagt de achterstand op de koploper. Racing Genk bleef in het spoöi' van Club Brugge. De ploeg van trainer Sef Ver- goossen won zaterdag uit met 2- 1 van Lierse SK. Lokeren ver loor de aansluiting met de top door de nederlaag bij Charleroi. Camus maakte de enige treffer. ANP door Norbert Kleinherenbrink TURIJN - Juventus is terug aan kop van de Serie A. De ploeg uit Turijn had zaterdag weliswaar de nodige moeite met Fiorenti na: 2-1. Dankzij het puntenver lies van AS Roma gisteren bij degradatiekandidaat Brescia (0-0) kon de Oude Dame de eer ste plaats overnemen. Inter klom naar de tweede plaats via een ruime zege op Verona (3-0). Alle doelpunten bij Juventus - Fiorentina werden voor rust ge maakt. De Franse international David Trezeguet opende de sco re al na elf minuten met zijn vijf tiende competitietreffer. De Florentijnen herstelden het evenwicht enkele minuten later. Een afgemeten pass van Dome- nico Morfeo landde voor de voe ten van de Braziliaan Adriano, die doelman Buffon omspeelde en binnentikte. Alessandro del Piero maakte .er na een halfuur 2-1 van. Fioren tina kreeg in de tweede helft goede kansen op de gelijkmaker. Toen verdediger Tarozzi in de 72e minuut met een tweede gele kaart werd weggestuurd, brak het verweer. AC Milan, dinsdag in Kerkrade tegenstander van Roda JC in het Uefa-bekertoernooi, kwam voor eigen publiek opnieuw niet tot winst. De Milanezen bleven zaterdag tegen middenmoter Atalanta steken op 0-0. Stadgenoot Inter deed het een dag later bij Verona (0-3) heel wat beter. Vieri was na de rust met twee doelpunten binnen drie minuten de gevierde man. Zanetti opende in de eerste helft de score voor Inter. ANP MADRID - FC Valencia is door een misser van Real Madrid al leen aan kop gekomen in de Spaanse competitie. Door een 1-1-gelijkspel tegen Villarreal staat de ploeg een punt los van Real Madrid en FC Barcelona. Celta de Vigo had op gelijke hoogte met Valencia kunnen komen, maar verzuim de dat door 0-0 te spelen tegen Malaga. De Koninklijke strui kelde zaterdag over Athletic Bilbao: 2-1. Barca profiteerde optimaal door Deportivo la Co- runa met 3-2 te verslaan. Pa trick Kluivert maakte de win nende treffer drie minuten voor tijd met een kopbal. Deportivo kwam tot twee keer toe op voor sprong, door Tristan en invaller Sergio. Luis Enrique en Saviola herstelden het evenwicht. ANP DEVENTER - De winterstop heeft FC Zwolle goed gedaan. De ploeg van trainer Paul Krab be veroverde gisteren in vroeg tijdig stadium de derde-perio- detitel. Go Ahead Eagles werd op eigen veld met 1-0 verslagen. Van Steeg maakte in de slotfase het doelpunt. Daarmee herstel de de Zwolse voetbalformatie zich knap van de pijnlijke thuisnederlaag vorige week te gen VW (0-2). Met nog één wedstrijd te spelen in de derde periode is Zwolle, dat zich onlangs versterkte met een drietal spelers, onbereik baar geworden voor concurrent Emmen. De Zwollenaren be haalden achttien punten uit ze- ven wedstrijden in de derde pe riode. Volendam en Eindhoven kwa- men gisteren in het onderlinge j duel gemakkelijk tot scoren. Het duel eindigde in 4-4. Mihci was de beste man van het veld. Hij scoorde namens Eindhoven I drie keer. Volendam - Eindhoven 4-4 (3-2). 5. Oushainel-0,19. Mihci 1-1,21.Esa- I ]as 2-1,28. Laponder 2-2 (strafschop 35. Buys 3-2 (strafschop), 50. Mih ci 3-3, 86. Mihci 3-4, 90. Koning 4-4. Scheidsrechter: Van de Hilst. Gele kaart: Koning (Volendam), Lapon der (Eindhoven)Aantal toeschou- I wers: 2480. Go Ahead Eagles - FC Zwolle 0-1 (0- 0). 78. Van Steeg 0-1. Scheidsrech- j ter: Van Huiten. Gele kaart: Zuidam (Go Ahead Eagles), Ouedraogo (FC I Zwolle). Aantal toeschouwers: 3700. ANP TERNANA - Jean-Paul van Gastel is tijdens zijn eerste thuiswedstrijd voor de Italiaan- j se club Ternana uit het veld ge stuurd. j Bij een 3-1 voorsprong tegen Vi- 1 cenza haalde de bij Feyenoord vertrokken speler na 77 minu- i ten een doorgebroken tegen stander neer, waarop hij direct mocht vertrekken. Vorige week speelde Van Gastel al uit tegen Cosenza. Door de I winst is Ternana geklommen naar de vierde plaats van onde- i ren in de Serie B. Vanwege zijn j rode kaart is Van Gastel voor I een wedstrijd geschorst. ANP Amsterdammers wel aan kop na doelpuntloos duel in Alkmaar door André Hoogeboom ALKMAAR - Ajax verspeelde gisteren tegen AZ twee punten en de kans op een riante kop positie. Eén punt los van Feye noord, dat hadden er drie kun nen en misschien wel moeten zijn. Maar Ajax bleef in Alk maar steken op 0-0 en was daar achteraf nog best tevre den mee. Omdat er in de knol lentuin van de Hout niet meer inzat. Het veld was totaal ongeschikt voor de lichtvoetige Amster damse aanvallers, die zo veel tijd nodig hadden om op het hobbelige terrein de bal te controleren, dat er niets meer overbleef om nog doelpunten te maken. Een punt inpakken en zo snel mogelijk wegwezen. Dat was het devies van Ajax gistermid dag. Er viel totaal geen eer te behalen aan de wedstrijd te gen AZ. De Alkmaarse ploeg had bovendien weer eens alle neuzen één kant op staan en le verde strijd voor elke vierkan te meter. Ajax ging mee in het grimmige gevecht en derhalve ontstond er een patstelling, die enkel en alleen kon worden doorbroken door een toevals treffer. De duels, één op één over het hele veld, vergoedden veel, maar lang niet alles. Daarvoor was het voetbal in Alkmaar van een veel te laag niveau. Van AZ was dat te begrijpen. Van Ajax niet. Vooral in de spits konden de Amsterdam mers geen potten breken. Dat is trouwens het hele seizoen al zo. Het is geen wonder dat middenvelder Van der Vaart topscorer is met veertien doel punten en pas zeven treffers daar achter Machlas volgt. Gisteren kreeg Machlas uiter aard weer het voordeel van Ronald Koeman, omdat de Griek de laatste weken heeft gescoord. Op het onbespeelba re terrein kwam hij niet in het stuk voor. Ibrahimovic viel diep in de tweede helft in en toonde zich bij de beste kans van Ajax opnieuw onbehol pen. Koeman zal het nooit zeg gen, maar een spits als Tomas son ofVanHooijdonk zal op dit moment bijzonder welkom Ajacied John O'Brien (links) wordt aan zijn shirt getrokken door Jose Fortes Rodriques van AZ. foto Olaf Kraak/ANP zijn in Amsterdam. Zeker nu Van der Vaart in elk geval vier weken niet speelt en daarmee de productiviteit in de slotfase van de competitie in het ge drang komt. Strijdlust Tegen AZ kon Koeman waar dering opbrengen voor de strijdlust van zijn elftal. Een positief punt noemde de trai ner de inzet van de Ajacieden. Daar was meteen ook alles mee gezegd. Voetballend kon Ajax bijzonder weinig in de Hout. Het was de reden dat de Am sterdammers al heel snel van strategie veranderden. Met de lange ballen van achteren, het gevolg van het slechte veld waarop een fatsoenlijke op bouw onmogelijk was, kon de kleine Wamberto niets aan vangen. Daarom week de Bra ziliaan al snel uit naar links en ging Ahmed 'Mido' Hossam als schaduwspits fungeren. Na rust week Andy van der Meyde zelfs uit naar de linker vleugel, omdat daar het veld iets beter was. Ook hijde kan didaat rechterspits van Oran je, moest zich daarna beper ken tot ongecompliceerd hard werken. Dat was nodig ook, want AZ, geprikkeld door interne twis ten, was gelijkwaardig en vaak zelfs beter in de persoon lijke duels. De Alkmaarse ploeg is meer bedreven in dit soort voetbal. Vooral Barry van Galen, die vorige week te gen Heerenveen nog om een wissel vroeg omdat hij het even niet meer zag zitten, had er gisteren weer helemaal zin in. In een vrije rol, achter de spitsen, bezorgde hij Tomas Galasek handenvol werk. Bo vendien had AZ in de terugge keerde José Fortes Rodriquez een ouderwetse teamspeler, die vóór alles er klassiek de beuk in zette. Omdat AZ de opbouw van Ajax al in een vroeg stadium ontregelde, moesten de Amsterdammers wel de lange bal hanteren en daar zijn ze in de Arena niet voor opgeleid. Ajax kreeg een paar kansen, AZ ook. Het mocht al met al ei genlijk geen naam hebben. Ro bin Nelisse ging alleen op Di- dulica (vervanger van de zieke Fred Grim) af en trof diens be nen, Jan Kromkamp ook, maar opnieuw stond Didulica in de weg. Bij Ajax kreeg Zlatan Ibrahimovic de mooiste moge lijkheid, maar hij koos de moeilijkste weg, ook al omdat de bal niet deed wat de voeten wilden. Het was 0-0 en het bleef 0-0. De trainers zagen er de recht vaardigheid van in en vonden allebei dat het publiek on danks het gemis aan treffers een spectaculaire wedstrijd hadden gezien. Dat was het ook; een spectaculair gevecht. Alleen met te weinig voetbal. AZ - Ajax 0-0. Scheidsrechter: Ha verkort. Gele kaart: Opdam, Lee (AZ), Van der Meyde (Ajax). Aan tal toeschouivers: 7997. AZ: Nijkamp; Lee, Fortes Ro driquez (79. Buslcermolen), Wijker en Opdam; Robbemond, Van Ga len en Lindenbergh (90. Woliers); Perez, Nelisse (78. Kromkamp) en Huiberts. Ajax: Didulica; Vierklau, Bergdol- mo, Chivu en De Cler; Galasek, Wamberto (67. Ikedia) en O'Brien; Van der Meyde, Machlas (78. Ibra himovic) en Hossam. GPD NIJMEGEN - PSV had zater dagavond geen kind aan NEC. De Eindhovenaren pakten in De Goffert de volle buit door met 4- 0 te winnen. PSV, dat veel agressiever was dan de thuisploeg, kwam in Nij megen pas in de tweede helft op gang. Via treffers van Romme- dahl, Vennegoor of Hesselink (tweemaal) en Gakhokidze boekte de ploeg van trainer Erik Gerets een geflatteerde zege. Ook SC Heerenveen profiteerde van de misstappen van Ajax en Feyenoord. De Friese ploeg ver sloeg op eigen veld Willem II met 3-0. De doelpunten kwa men op naam van Selakovic (tweemaal) en Talan. In de onderste regionen krijgt De Graafschap steeds meer lucht. De ploeg van trainer Koolhof behaalde zaterdag voor een eigen publiek een for tuinlijke zege op Roda JC: 2-1. Van der Haar en Van Leerdam scoorden voor de thuisploeg. Anastasiou verkleinde na een uur uit een strafschop de ach terstand. De verdiende gelijk maker voor de Limburgers bleef uit. NAC boekte de eerste zege na de winterstop. De Bredase ploeg won met 2-1 bij FC Twen te. NEC. - PSV 0-4 (0-0). 51. Romme- dahl 0-1, 55. Vennegoor of Plesselink 0-2, 76. Gakhokidze 0-3,84. Venneg oor of Hesselink 0-4. Scheidsrech ter: Temmink. Aantal toeschouivers: 12.000. NEC: Gentenaar; Koning (66. Tum- ba), Maes, Hesp en Schuurman: Simr, Wisgerhof Latuheru, Wiel- aert en Ax (66. Van Rijswijk); De Nooijer. PSV: Lodewijks; Bogelund, Ooijet Nikiforov (74. Addo) en Bouma; Rommedahl, Vogel, Van Bommel en Razmi (46. Gakhokidze); Bruggink (70. De Jong) en Vennegoor of Hesse link. SC Heerenveen - Willem II3-0 (1-0). 45. Selakovic 1-0, 50. Selakovic 2-0, 70. Talan 3-0. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Mariana (Willem II). Aantal toeschouwers: 14.300. De Graafschap - Roda JC 2-1 (1-0). 40. Van der Haar 1-0, 52. Van Leer dam 2-0, 61. Anastasiou 2-1 (straf schop). ScheidsrechterBraamhaar. Gele kaart: Meerdink (De Graaf schap), Lachambre, Tchoulang en Vandenbroeck (Roda JC). Aantal toeschouwers: 11.000. FC Twente - NAC 1-2 (0-1). 17. Cris- tiano 0-1, 72. Cziommer 1-1, 84. Salmon 1-2. Scheidsrechter: Schen kels. Gele kaart: Cziommer, Pothui zen (FC Twente), Cristiano, Gudelj, Versteeg (NAC). Aantal toeschou wers: 13.200. door Norbert Kleinherenbrink GLASGOW - Glasgow Rangers lijkt klaar voor Feyenoord. De Schotse ploeg won zaterdag met 3-0 van Motherwell en bleef on der coach Alex McLeish voor de vijftiende keer op rij ongesla gen. Ronald de Boer moest vlak voor het duel geblesseerd afhaken, maar McLeish gaat ervan uit dat hij donderdag in de vierde ronde van de Uefa-beker over de international kan beschik ken. Koploper Celtic won gisteren met dezelfde cijfers bij Dundee. Larsson opende de score met zijn 25e treffer. Mjallby en Hart- son bouwden cle voorsprong uit. Het verschil tussen de aartsri7 valen bleef dertien punten. Latapy moest bij de Rangers op het laatste moment de plaats in nemen voor De Boer en maakté zijn uitverkiezing meteen waai; Al na veertien minuten schoot hij de bal achter doelman Woods van Motherwell. In de 41e miT nuut tekende Flo voor de 2-0. In de tweede helft moest Mother well al snel verder met tien man nadat Deloumeaux met een ro de kaart van het veld werd ge stuurd. De Rangers kregen kans op kans, maar wisten niet echt te profiteren van de overmacht. Vijf minuten voor tijd bepaalde Ricksen de eindstand op 3-0'. ANP door Gerrit Hendriksen DORTMUND - Borussia Dort mund heeft zijn leidende positie in de Bundesliga met succes ver dedigd door Schalke 04, bezig aan een goede serie, te weer staan. De 119e Kohlenpott-derby ein digde in 1-1. Leverkusen bleef op twee punten van BVB door een gelij kspel in Hamburg tegen St. Pauli: 2-2. De 68.600 toe schouwers in het volle Westfa- lenstadion concludeerden al snel dat Schalke niet openlijk uit was op een nieuwe machts greep. Oude Kamphuis opende de score met een prachtige boogbal ver over doelman Leh- mann heen. Dortmund was ech ter niet onder de indruk en ver hoogde de druk. Dat leidde tot hele goede mogelijkheden voor Koller, de excellerende Brazili aan Dede en diens landgenoot Ewerthon. Ze misten allen. Vijf minuten na rust had de laatst*? wel succes. De Borussen wilden vervolgens meer, maar schrok ken met regelmaat van de ge vaarlijke uitvallen van Schalke. Leverkusen kwam twee keer op voorsprong, door het schutters- duo Kirsten en Ballack. Aan voerder van de ranglijst werdeij de bezoekers er niet door. Rath en Meggle redden een punt voor St. Pauli. De laatste benutte eë.p omstreden strafschop. Volgens scheidsrechter Jansen beroerde Bemd Schneider de bal in de ne gentigste minuut met de hand." Bayern München schreef weer eens een zege bij. Met minder waren de dure Zuid-Duitsers ook niet weggekomen bij de aanmerkelijk goedkopere 'bu ren' van Freiburg: 0-2. Lizarazü en Eiber maakten de doelpun ten al voor rust. ANP LONDEN -Fulham heeft voor het eerst sinds 1975 de kwartfinales van de FA Cup bereikt. In de vijfde ronde van de Engelse beker won de ploeg met 2-1 van eerstedivisionist Walsall. Bennett (eigen doel) en Hayles scoorden voor Fulham. Arsenal vloerde Gillingham (eerste divisie) met 5-2, De treffers van de Gunners kwamen op naam van Wiltord (twee), Kanu, Adams en Parlour. Chelsea won met 3-1 van Preston uit de eerste divisie. Hasselbaink scoorde eenmaal. Everton en Crewe (eerste divisie) gaan na 0-0 op herhaling. Tottenham Hotspur klopte Tranmere uit de tweede divisie: 4-0. In de kwartfinale speelt New castle tegen Arsenal. De andere kwartfinales zijn: West Bromwich Albion-Fulham, Tottenham H.-Chelsea en Middlesbrough-Ever- tonofCrewe.RTR j.. foto Robert Vos Teleurstelling bij Feyenoorder Tomasz Rzasa nadat hij in de fout is gegaan en Vitesse op 2-1 is gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17