de Yvonne Wisse barst van het vertrouwen PZC Matti Buysse zes weken buitenspel bij Terneuzen Hulshoff in beeld bij Sierra Leone Aanvaller o de Valk: hebben de be uitslagen 21 I door Bjorn Goorden VLISSINGEN - Het zelfver trouwen lijkt groter dan ooit bij Yvonne Wisse. De pas negen tienjarige atlete uit Vlissingen is al ruim anderhalve week de heersend nationaal kampioene op de meerkamp, en lijkt van daag in Gent de uitgesproken favoriete op het onderdeel hoogspringen tijdens het NK in door. „Ik zou graag mijn titel met succes verdedigen", zegt Wisse. „Mijn pr staat al enige tijd op 1.81 meter, het zou ook mooi zijn als ik dat record eens scher per stel", vervolgt de Vlissingse. „Het zou in elk geval moeten kunnen." Dat de vorm er is, bleek al tijdens het NK vijf kamp in Gent. Daar evenaarde ze bij het hoogspringen haar persoonlijk record van 1.81 me- ter. Yvonne Wisse voert op het technische onderdeel samen met Karin Ruckstuhl de nationale seizoensranglijst aan. Yvonne Wisse komt naast het hoogspringen ook uit op de 60 meter horden. Maar dat onder- deel beschouwt de atlete van het Amsterdamse AAC vooral als een uitgelezen mogelijkheid om wedstrij dritme op te doen „Ik heb er eerlijk gezegd niet over nagedacht wat ik op de 60 horden tijdens het NK kan be reiken. Bij het NK meerkamp ging het op dat onderdeel in ie der geval niet al te best, mijn start was slecht. Dat mag niet veel vaker gebeuren, want de hordenloop is het eerste onder- j deel van de vijfkamp, en daarom belangrijk. Ik heb de afgelopen week al een aantal keer op de start getraind, nu heb ik de kans weer een 60 meter horden in wedstrijdverband te lopen." Op de seizoensranglijst neemt ze met een tijd van 8,89 seconden I de zevende stek i n De nationale titelstrijd in de Gentse Flanders Sportarena, is voor Yvonne Wisse de laatste in- doorwedstrijd van belang. „Na afloop van het Nederlands kam pioenschap richt ik me weer volledig op het outdoor-sei- zoen." Favoriet Wisses naamgenote Anjolie, al enige tijd woonachtig in Delft, zou in Gent onder normale om- 1 standigheden als de absolute fa- I voriete voor de Nederlandse ti- j tel op de 1500 meter gelden. De uit 's-Heer Hendrikskinderen afkomstige atlete is op die af door Eldridqe Pentury NIEUWERKERK - Ruim twee seizoenen hoofdklassevoetbal hebben Wilco de Valk tot een be tere voetballer gemaakt. De spits uit Nieuwerkerk staat in het team van Kloetinge op de rechterflank z'n mannetje. Hij sprint, passeert, geeft voorzet ten en scoort. Het gaat goed met De Valk, en goed met Kloetinge. De koploper speelt vandaag op Gelderse bodem de topper tegen Bennekom. „Ik denk dat wij kampioen worden." In Kloetingse kringen praten niet veel mensen hardop over het kampioenschap dat lonkt. De Valk: „De wedstrijd tegen LJsselmeervogels, vlak na de winterstop, was belangrijk. Als we zouden winnen, wisten we waar we stonden, zeiden we te gen elkaar. We wonnen daar met 2-0. Daarna kregen we Zwart wit. Als we in dat duel drie pun ten pakten, wisten we het écht. Nou, we wonnen met 6-0. Toen kwam Sparta Nij kerk. Weer zei iedereen: als we nü winnen.... Werd het mooi 4-0." En dus gaat Kloetinge fier aan de leiding in de hoofdklasse B. Vijftien partijen gespeeld, der tig punten. Het doelsaldo is in drukwekkend: vijftig voor, 23 tegen. „In de laatste drie duels scoor den we twaalf keer en kregen we geen doelpunt tegen", kijkt De Valk terug. „Ooit komt daar een keer een einde aan. Maar de rea liteit is dat we koploper zijn. Voor aanvang van het seizoen had niemand verwacht dat we zouden meedoen om de titel. Ons uitgangspunt was beter spelen dan vorig jaar en Amstel Cup-voetbal halen. Maar als je aan kop gaat, kun je moeilijk blijven roepen dat het doel de topvijf is. Nee, dan speel je ge woon voor het kampioen schap." Kloetinge heeft het zelfvertrou wen in de laatste weken flink opgevijzeld. „In de laatste drie wedstrijden speelden we vrij wel met hetzelfde team. Onze kracht is dat we goed voetbal len, maar tegelijkertijd een uit gebalanceerd team hebben. Schorsingen en blessures blij ken goed op te vangen. Ik heb stand zowel in- als outdoor ti telverdedigster. Maar Anjolie Wisse (25) heeft haar zinnen dit jaar niet op de indoorwedstrij- den gezet. Het NK in Gent is zelfs het enige indoortoernooi waar ze aan deelneemt. „Het indoorseizoen past niet in mijn voorbereiding op het ko mende outdoorseizoen. Deze wintermaanden investeer ik in de toekomst. Ik moet kilometers en nog eens kilometers maken", vertelt de atlete van Haag Atle tiek, die deze winter vooral in veldlopen (korte afstand) uit komt. „Ik probeer daarmee een betere basis voor de specifieke 1500- metertrainingen te leggen. Dat is nodig, want vorig seizoen merkte ik tijdens races vaak dat ik qua inhoud tekortkwam. Dat moet straks anders zijn. Ik ver wacht dat ik met deze voorbe reiding komend seizoen zeker vier seconden harder moet kun nen gaan." Zodat ze de aanslui ting met de internationale top kan bewerkstelligen. Anjolie Wisse heeft vanwege haar voorbereiding geen idee waar ze op dit moment toe in staat is op de mijl. „Het kan heel goed of heel slecht gaan. Het ligt ook een beetje aan het trai ningsprogramma van mijn con currentes. Misschien maken ook zij op dit moment vooral kilo meters. Ach, we zien wel. Ik zal er in elk geval alles aan doen om zaterdag mijn titel te verdedi gen." Simpelaar Kogelstoter Erwin Simpelaar uit Goes, die bij aanwezigheid absoluut een kanshebber op eremetaal zou zijn, laat de NK indoor aan zich voorbijgaan. De krachtpatser van AV'56 werkt met zijn nieuwe trainer aan nieuwe technieken en doet pas weer in het outdoorseizoen aan wedstrijden mee. Voor de atletiekvereniging uit Goes komt Dorien Dek wel in actie in Gent. De zeventienjari ge 400-meterloopster staat met een tijd van 59,78 seconden tiende op de seizoensranglijst. Clubgenoot Floor van Lamoen neemt zaterdag deel aan de 5000 meter snelwandelen. Voor de Hulster atletiekclub RKHAV is de zeventienjarige Daniël Ward actief op zowel de 60 als 200 meter. Vooral op de laatste afstand lijkt hij kans op een medaille te maken. Slechts drie atleten waren dit seizoen sneller dan hem op de 200 meter. Ook ploegmaat Michiel Willaert (23) komt uit op de 60 en 200 me makkelijk praten, want ik speel elke week, maar er moeten ook elke zaterdag acht teleurgestel de spelers met het tweede mee. Dat doen ze mooi maar, je hoort nooit, niemand klagen." „Kloetinge de beste ploeg van de hoofdklasse? Ik weet het niet. Ik huiver een beetje voor het duel met Bennekom, omdat we van die ploeg nog niet vaak heb ben gewonnen. Maar ik denk wel dat wij kampioen worden. Als je de stand van de ranglijst bekijkt, kun je niets anders zeg gen dan dat wij de beste papie ren hebben voor het kampioen schap. Laat de tegenstanders maar komen." „De concurrentie? Hoek? Ach, ik houd me daar helemaal niet mee bezig. Je hebt spelers die op Teletekst kijken om te zien wat de concurrentie heeft gedaan. Ik doe er niet aan mee. Zo kijk ik voorafgaand aan een wedstrijd ter. Wouter Verdurmen (18), eveneens lid van RKHAV, loopt de 800 meter. Bij de veteranen neemt RKHA- V'er George Valckx deel aan de zaterdag 16 nooit in het programmablaadje om te kijken wie er bij de tegen stander ontbreken. Onze tegen standers worden altijd uitge breid geanalyseerd. Ik houd me vast aan die analyses en dat vind ik voldoende. Voor mij telt al leen Kloetinge. Als we de titel niet pakken, kunnen alleen wij zelf daar schuldig aan zijn." Snelheid Het zijn de woorden van de Kloetingse rechtsbuiten, die zich twee jaar na zijn komst heeft ontwikkeld tot zekerheid- je op de vleugel. Wilco de Valk, hij wordt vandaag 27, wordt ge vreesd om zijn snelheid, indivi duele acties en voorzetten. „Toen ik bij SKNWK vertrok, ging ik maar met één doel naar Kloetinge: basisspeler worden in het eerste. Ik wist dat ik het niveau aankon, want anders was ik nooit gegaan." iri 2002 Zijn eerste jaar verliep vlekke loos. De Valk werd door trainer Diederik Hiensch op meerdere posities gebruikt (achter de spitsen, als rechtshalf en rechts buiten) en speelde naar beho ren. In het tweede seizoen ging het moeizamer met de Schou- wenaar. „De nieuwigheid was eraf. Tegenstanders kenden me. De scherpte was ook minder. Al moet ik wel zeggen dat we als ploeg prima functioneerden." In de lopende jaargang speelt De Valk beter dan ooit en laat hij zich ook nog gelden als goalget- ter. Met zeven doelpunten heeft hij zijn totaal van vorig jaar (vijf) al overschreden. Het kan niet op voor Wilco de Valk, die in het dagelijks leven onderwijzer is op een basisschool in Bruinis- se. Zijn grote vorm, en die van de ploeg, moeten leiden tot de eer ste hoofdklassetitel in de club geschiedenis van Kloetinge. Pakt Kloetinge de titel, dan is het kampioensfeest een mooie opwarmer voor een ander groot festijn, dat op 5 juli plaatsheeft. Wilco de Valk treedt dan in Nieuwerkerk in het huwelijk met zijn verloofde Suzanne. De viering vindt plaats in het dorpshuis. Het wordt een knal lend feest. Er komen veel men sen van Kloetinge, maar zeker ook veel SKNWK'ers, zegt De Valk. „Ik voetbal bi] Kloetinge en heb het er super naar mijn zin. Ik zie mezelf niet zomaar vertrekken bij de club, daar ben ik te veel gevoelsmens voor, denk ik. Aan de andere kant moet je natuurlijk niks uitslui ten. Hoewel ik met gevoelig ben voor geld, kijk ik soms op van de bedragen die rondgaan. Kloe tinge past heel goed bij me, maar SKNWK blijft mijn club. Het is zeker dat ik er ooit weer terugkeer." starten op de 60 meter M40, Hermien Roggeband (Delta Sport) verschijnt aan de start van de 60 meter voor vrouwen ouder dan veertig jaar. door Jan Dagevos TERNEUZEN - Terneuzen kan de komende weken niet be schikken over Matti Buysse. De jonge middenvelder tobt met een ernstige liesblessure en staat zes weken buitenspel. Zonder Buysse moet Terneuzen morgen op bezoek bij Gemert, de nummer drie van de ranglijst. „Het is een ploeg, die de meeste punten thuis heeft laten liggen", weet trainer Paul Telussa. „Mis schien kunnen óók wij iets mee pakken." Het moreel van de troepen is in elk geval goed. Telussa: „De winst op Hoek heeft iedereen goed gedaan. Laten we hopen dat de opwaartse spiraal wordt doorgetrokken in de competitie, al beseft iedereen dat de beker iets anders is dan de competi tie." In tegenstelling tot de bekeront moeting met Hoek heeft Ter neuzen zondag wel weer de be schikking over Mike But (hij was geschorst) en Geert de Poorter (hij is hersteld van zijn knieblessure). Wie de vervanger van Matti Buysse wordt, kan Te lussa nog niet zeggen. „Er keren nog twee jongens (Dennis de Kraker en Randy Lauret) van vakantie terug en ik moet af wachten hoe die ervoor staan. Hoek Voor Hoek breken er cruciale weken aan. De zaterdag-hoofd klasser treft de komende weken achtereenvolgens Spijkenisse (vandaag), Bennekom (23 fe bruari) en Zwart Wit'28 (2 maart). „Na die drie uitwed strijden weten we waar we staan", meent Hoek-trainer An- gelo Nijskens, „en kunnen we de koers voor de rest van de compe titie bepalen." Hoek staat na de 4-3-nederlaag tegen Terneuzen volgens de oe- fenmeester weer met beide beentjes op de grond. Iedereen is uit op eerherstel. „We kunnen ons nu volledig concentreren op de competitie", stelt Nijskens. „We hoeven niet meer bang te zijn om blessures of schorsingen in dat bekertoernooi op te lo pen." Hoek moet het vandaag in de Paardensport Neumünster. CSI-A/CDI-W. Springcon cours na barrage: 1, Ludger Beerbaum (Dui)GladdysS0-35,64,2.Wim Schroder (Ned) Eurocommerce Deauville 0-35.96, 3. Von Buchwaldt (Dui) Loreana 0-37.24, 4. Lampard (GBr) Abervail Dream 0- 38.31, 5. Opatrny (Tsj) Abc Fantasie 0- 39,34; zonder barrage: 15. Gerco Schrö- der/Eurocommerce Fortaleza 4-63,27, 29. Hoorn/Hascal 8-61,49. Springcon cours op tijd: 1Voss (Dui) Leonardo B 0- 47,74,2. Kreutzmann (Dui) Indira 0-47,75, 3. Ahlmann (Dui) Gordon 0-49,12,4. Mer- schformann (Dui) Collin 0-49,69, 5. Gret- zer (Zwe) Cesium 0-50,09,6. Wim Schrö- der/Eurocommerce Berlin 0-50,32, 9. Hoorn/BCO Morsee 0-51,48, 12. Gerco Schröder/Eurocommerce Pasadena 0- 55.32. Jachtspringen: 1. Merschforman- n/Gambe 48,70, 2. Plate (Dui) Pur 49,69, 3. Bjórn Nagel (Dui) Orsini Piet 50,30, 4. Kutscher (Dui) Fleron 50,89, 5. Voorn (Ned) Keaton II 51,39,6. Dubbeldam (Ned Cajou 51,58; 9. Hoorn/Jarville 53,61. Dressuur, Intermediair II: 1. Salzgeber (Dui) Wall Street 75,12, 2. Ingrid Klimke (Dui) Nector van het Carelshof 69,51, 3. Wilm (Dui) Attention 69,41; 11. Coby van Baaien (Ned) Welcome 62,88. Vigo. CSI-W. Jachtspringen: 1. Rozier (Fra) Ebene 55,68, 2. Van der Schans (Ned) Broere Loreas 55,88, 3. Sloothaak (Dui) Gio Granno 56,51,4. Van Dijck (Bel) Vereist Lambada 57,36, 5. Michael Whi- taker (GBr) HH Carlson 58,18; 9. Houtac- kers/Copa d'Oro 64,65. Springconcours twee fasen: 1. Johannessen (Noo) 0- 25,97, 2. Cleeren (Bel) 0-26,00, 3. De- meersman (Bel) Platina van de Cumul 0- 26,61,4. Van der Schans/Broere Maroon 0-27,76, 5. John Whitaker (GBr) Lactic II 0-28,84, 6. Van Groessen (Ned) Dinky Toy 0-32,65; 17. Hendrix/Littus R opg. Vierspannen: 1. Freund (Dui) 123,29, 2. Sandmann (Dui) 129,36.3. Würgler (Zwi) 132,47,4. De Ruyter (Ned) 143,90. Schaatsen Groningen. Elfde marathon KNSB/Es- sent-beker. Vrouwen, 50 ronden: 1Bek kering (Den Ham), 2. Grimbergen (Am sterdam)^. MarjanneSmit(Rouveen),4. Bok (Sint Nicolaasga), 5 Wiggeman (Scherpenzeel). Stand: 1. Gretha Smit (Rouveen) 227,7 pnt., 2. Grimbergen 199, 3. Bekkering 190,1. Zeventiende KNSB/Essent-marathon: 1. Van Meggelen (Amsterdam), 2. Lissen- berg (Almere), 3. Angenent (Woubrugge 4. Hoogenboom (Roelofarendsveen), 5. Landman (Diemen), 6. Peter de Vries (Oranjewoud), 7. Van de Wetering (Zee- wolde), 8. Juffermans (Stompwijk), 9. Stam (Sprang-Capelle), 10. Kramer (Ou- deschoot). Klassement: 1. Rozendaal 329,2 pnt., 2. Van der Veen 298. Sportprijsvragen Lucky Day, vrijdag 15 februari: 2-6-14-15- 16-18-20-22-27-31 -35-39-42-45-50-58- 59-61-67-70. (onder voorbehoud) Tennis Kopenhagen. Mannen, 459.000 euro. Kwartfinale: Sanguinetti (lta/4) - Chris- tophe Rochus (Bel/8) 6-2 7-6, Burgsmül- ler (Dui) - Mamiit (VSt) 6-3 6-0. Vina del Mar (Chl). Mannen, 450.000 eu ro. Tweede ronde: Lapentti (Ecu/1) - Del gado (Par) 4-6 6-3 6-3, Hipfl (Oos) - Gaudio (Arg/6) 6-47-6, Saretta (Bra) - Na- Ibandian (Arg/7) 3-4, Nalbandian gedis kwalificeerd wegens belediging van een lijnrechter, Coutelot (Fra) - Zabaleta (Arg) 3-6 6-4 7-6. Marseille. Mannen, 511.000 euro Kwart finale: Kafelnikov (Rus/2) - Rosset (Zwi) 6- 3 7-6, Escudé (Fra) - Rusedski (GBr) 6-3 7- 5. Antwerpen. Vrouwen, 665.000 euro. Kwartfinale: Schnyder (Zwi) - Dyrberg (Den)4-66-37-6, Venus Williams (VSt/1)- Farina (Ita) 6-4 0-1, opgave Farina, Henin (Bel/2) - Maleeva (Bul/6) 7-6 6-1 Doha. Vrouwen, 210.000 euro. Kwartfi nale: Tanasugarn (Tha/4) - Matevzic (Slv) 6-43-6 6-2, Molik (Aus) - Garbin (Ita) 6-7 6- uitwedstrijd tegen Spijkenisse doen zonder Musa Kanu, die nog altijd geblesseerd is. Jan Verdegem en Barry van der Hooft trainden de afgelopen week vanwege blessures niet volledig mee, maar de verwach ting is dat beiden inzetbaar zijn. Nijskens kent de kracht van Spijkenisse. „Het is een potige ploeg, met geen echte uitschie ters, maar het is wel een team dat bereid is te strijden voor een goed resultaat. Het is een verra derlijke ploeg, die vooral in ei gen huis tot het nodige in staat is." Kloetinge Kloetinge wacht vandaag de topper tegen Bennekom. De Gelderse formatie staat op de vierde plaats en heeft slechts drie punten minder dan de kop loper. „Het is een zespunten- wedstrijd", meent trainer Die derik Hiensch. „Als we erin slagen om daar te winnen, komt Bennekom op zes punten te staan." Bennekom is voor Kloetinge wél een traditioneel lastige tegen stander. In de thuiswedstrijd ging de Gelderse ploeg destijds met de winst aan de haal. „Het is een stugge ploeg, die héél gedul dig is", vindt Hiensch. „In dit soort wedstrijden is het belang rijk wie de eerste goal maakt. Dat is meestal ook de ploeg die de wedstrijd wint." Kloetinge kan vandaag niet beschikken over Wouter Labrujère. Hij is voor één duel geschorst. Jordy Bakker en Johan de Goederen (hij heeft een kleine terugslag) zijn ook niet inzetbaar. Benne kom kan vandaag op volle oor logssterkte aantreden. Duels Yerseke uitgesteld YERSEKE - In verband met het overlijden van be stuurslid Frans van de Water zijn alle wedstrij den van de voetbalvereni ging Yerseke uitgesteld. Dit geldt voor alle senio ren- en juniorenduels. 47-6, Seles (VSt/1) - Pratt (Aus/8) 6-1 6-0, Husarova (Slw) - Miskina (Rus) 6-2 7-6. Voetbal Eredivisie: Den Bosch - Sparta 1-1. Stand aan kop: Feyenoord 21-45, Ajax 21-45. PSV 22-40, Heerenveen 22-39. Eerste divisie: VVV - Excelsior 1 - 6. Hera cles - Telstar 3 - 5, Haarlem - Veendam 0 - 1Dordrecht'90 -TOP 2- 2, ADO Den Haag - RBC 1- 2, MW - Helmond Sport 1-1, Cambuur L. - Emmen 0-1. Heracles Almelo - Stormvogels/Telstar 3-5 (2-1). 7. Sluiter 1-0, 21. Stroeve 2-0, 44. Ten Heuvel 2-1,52. Looms 2-2 (eigen doelpunt), 54. Platvoet 3-2, 60. Stuy 3-3, 76. Schenkel 3-4,90. Ten Heuvel 3-5. Gele kaart: Inia (Stormvogels/Telstar). MVV - Helmond Sport 1-1 (0-0). 49. Das sen 0-1, 76. Mutsaers 1-1. Gele kaart: Daumantas (MVV), Hobbelen, Ellerman (Helmond). ADO Den Haag - RBC 1-2 (0-1). 9 Keiler 0- 1, 58. Van Eijkeren 1-1, 67. Daelemans 1- 2. Gele kaart: Vos (RBC). Haarlem - Veendam 0-1 (0-0). 66 Blaauw 0-1Gele kaart: Tamerus (Haarlem). Cambuur Leeuwarden - Emmen 0-1 (0-1 27. Oosting 0-1. Gele kaart: De Vries (Cambuur), Nijgh (Emmen) Dordrecht '90 - Top Oss 2-2 (1-0). 36. Van Zundert 1-0, 61. Guyt 1-1,75. Boogers 2- 1,76. Molendijk 2-2. VVV - Excelsior 1-6(1-3). 2. RijaardO-1,9. Buffel 0-2,11. Rijaard 0-3,39. Zegers 1-3, 62. Buffel 1-4, 68. Lopes 1-5, 82. Onyeike 1-6. Rode kaart: Linssen (VVV, 2xgeel). Gele kaart: Jans, Grootaert (VVV). Stand aan kop: Excelsior 23-51, Emmen 23-45, FC Zwolle 22-44, RBC 23-44. Wielrennen Ronde van de Middellandse Zee. Derde etappe, Villeneuve-Loubet - Hyères: 1 Lombardi (Ita) 150 km 3.21.43, 2. McE- wen (Aus) op 0.02, 3. Cooke (Aus), 4. Za- notti (Ita), 5. Hushovd (Noo), 6. Petacchi (Ita), 7. Ruskis (Lit), 8. Klemencic (Slv), 9. O'Grady (Aus), 10. Capelle (Bel). Alge meen klassement: 1. Petacchi 8.24.28, 2. Bartoli (Ita), 3. Petito (Ita), 4. Loda (Ita), 5. Tiralongo (Ita), 6. Baldato (Ita), 7. Gont- sjar (Oek) allen z.t., 8. Hushovd op 0.019. O'Grady 10. Jenner (NZe). Schumacher rijdt met 2001-model MUGELLO - Wereldkampioen Michael Schumacher rijdt de eerste race van het seizoen in de Formule 1 met het Ferrari-mo- del van vorig jaar. Volgens teambaas Jean Todt laat Ferrari drie exemplaren van de F 2001 overvliegen naar Melbourne. De nieuwe wagen, de F 2002, bleek bij testen nog niet be trouwbaar. Todt verwacht niettemin dat Ferrari in de eerste Grand Prix op 3 maart punten gaat scoren. Het team werd vorig seizoen met de F 2001 wereldkampioen bij de coureurs en de teams. Schumacher zei enkele dagen geleden nog dat het 99 procent zeker was dat hij met de nieuwe wagen zou beginnen. Schumacher ging gisteren ove rigens met de F 2002 van de baan op het Toscaanse circuit van Mugello. De Duitser spinde tijdens testritten in de regen. Formule-1-team Jordan pre senteert binnenkort zijn nieuwe hoofdsponsor, koeriersbedrijf DHL. DPA/AFP/RTR van onze sportredactie AMSTERDAM - Barry Huls- hoff wacht op een telefoontje van de voetbalbond van Sierra Leone. De oud-Ajacied is in beeld voor de functie van tech nisch directeur in het West- Afrikaanse land. Barry Hulshoff dacht eerst dat Sierra Leone hem als bonds- coach wilde, maar de Afrika nen zien in de 55-jarige trainer de aangewezen man om spe lers en coaches op te leiden. „Dat wil ik ook wel", zegt Hulshoff, die in december zijn ontslag kreeg bij KV Meche- len. Hij vond de omstandighe den in Sierra Leone meeval len. „Naar Afrikaanse begrip pen is het redelijk. Natuurlijk is het een overgang, maar er werken meer Europeanen en ik heb bijvoorbeeld Jo Bonfrè- re gevraagd naar zijn ervarin gen." Hulshoff moet met de bond nog spreken over taakom schrijving en salaris. ANP 800 meter en 60 horden voor Maurico Gonzales een van de mannen ouder dan 45. deelnemers op de 3000 meter De inbreng van Dynamica komt M40. Scheldesport-atleet van Karin Bastian. Zij loopt de Glenn Hoffman en Gert 3000 meter. Bij de veteranen is Stoutjesdijk van Delta Sport Yvonne Wisse: „Ik zou graag mijn titel met succes verdedigen." foto Lex de Meester Kapelle moet winnen van versterkt LRC VLISSINGEN - LRC is de hekensluiter in de eerste klasse en vandaag in Leerdam tegenstander van Kapelle. De ploeg ver sterkte zich tijdens de winterstop onder anderen met Gerald Baars (onder meer ex-Vlissingen en Hoek) en wil koste wat het kost op het huidige niveau blijven. „Maar dat willen wij ook", zegt Kapelle- trainer Alexander van Keulen. Van Keulen verwacht een heet middagje voor zijn ploeg. „Want thuis won nen we moeizaam met 3-2 en ik vond het toen geen slechte ploeg. Ze hebben zich nu versterkt en won nen een paar weken gele den meteen met 4-1 van Oostkapelle. Voor ons is iedere week nu belang rijk. We moeten zorgen dat we een beetje naar bo ven kunnen gaan kijken, ook met het oog op vol gend seizoen." Jon Her- selman en Berti van der Heijde ontbreken bij Ka pelle door blessures. „We krijgen vandaag de mogelijMieid om de aan sluiting bij de topdrie te handhaven", weet Karl Vergouwen. De oefen- meester speelt vandaag met Oostkapelle thuis te gen Achilles Veen, de nummer twee van de ranglijst. „Die ploeg maakt bij ons wat los, want ze willen meteen te rug naar de hoofdklasse. En Achilles Veen zal na de 3-0-overwinning van ons in Veen iets recht willen zetten." Oostkapelle mist Francis Langemaire, Khaled Boufrahi, Mat- thijs Lugtenburg en Ed win Meerman, die zijn eerste van vier wedstrij den schorsing uitzit. SSV'65 speelt vandaag te gen nummer drie Heer- jansdam. Trainer Cees Houtepen: „De derde pe riode begint en die willen we goed ingaan. Heer- jansdam zit goed in elkaar, maar dat wij daar 2-2 hebben gespeeld, zegt ook iets." Vlissingse atlete wil nationale titel en aanscherping van persoonlijk record bw Wilco de Valk in actie tegen Sparta Nijkerk. „Ik houd me niet bezig met de concurrentie." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21