Dorpsraad Zoutelande zit fout Souburger ergert zich aan drempels Scholieren snuffelen aan zorgsector Raad van State akkoord met bouw appartementen Minder regeltjes en verordeningen Consul bezoekt Middelburg Wijkinformatiepunt gaat open Onderzoek naar borstkanker Beenbreuk na botsing Vlissingen Computers gestolen uit kantoor Opzeggen vertrouwen kan volgens Veers college helemaal niet Boerderijdieren verzorgen Kledingbeurs in De Paddestoel VVD O bijeenkomst Strijd om Zeeuwse titel stratego D. Meijer uit Oost-Souburg stelt dat de drempels in Groot Abeele te hoog zijn om ze zonder schade te nemen met de fiets. foto Ruben Oreel door Anja Bimmel OOST-SOUBURG - De 73-ja- rige D. Meijer uit Oost-Sou burg ergert zich groen en geel. Elke woensdag moet hij op weg naar zijn bridgeclub over drie hoge drempels in Groot Abeele fietsen. Deze drempels veroorzaken volgens hem niet alleen schade aan zijn fiets, maar ook lichamelijke klach ten. „Ik ben absoluut voor veilig heid, maar die drempels zijn voor fietsers gewoon heel erg vervelend", zegt Meijer. Vol gens hem zijn de drempels zo hoog dat zijn fiets een flinke smak maakt elke keer als hij erover heen rijdt. „De schade is misschien niet direct zicht baar, maar het is zeker niet be vorderlijk voor je fiets." Niet alleen de fiets, maar ook de fietser zelf krijgt een op donder bij het passeren van de drempels. „Aan de ene kant ben ik nog best fit, maar aan de andere kant ben ik toch een man van 73", zegt Meijer, „en het is alles behalve prettig" om over die drempels te rijden." De ergernis die de obstakels el ke week weer veroorzaken, heeft Meijer ertoe gedreven om een brief naar de gemeente te sturen. Hierin doet hij het dringende verzoek om de drempels te verwijderen. „Ik wil niet kinderachtig doen, maar als iets mij stoort dan zeg ik er wat van", zegt de Oost- Souburger. „Ik ben nou een maal een actievoerder." Hij begrijpt wel waarom de drempels zijn neergelegd. Vol gens hem wordt er behoorlijk gescheurd in de straat. „Na tuurlijk willen de bewoners dat hun kinderen veilig de weg op kunnen, maar er zijn ook andere manieren om dat te be reiken." Meijer vindt dat de gemeente met een andere op lossing moet komen om de straat verkeersveilig te hou den. „Waarom moeten keurige fietsers gestraft worden, als een stel automobilisten zich niet aan de regels houdt. Ze kunnen toch zorgen dat de po litie strenger optreedt. Ze moeten gewoon regelmatig controleren en hele hoge boe tes uitdelen", zegt hij, „dan le ren ze het vanzelf af." MIDDELBURG - Arnold H. Campbell, consul-generaal van de Verenigde Staten op het consulaat in Amsterdam, brengt dinsdag een beleefdheidsbezoek aan Middelburg. Hij is tus sen 13 en 14 uur aanwezig op het stadhuis. Burgemeester J. M. Schouwenaar en wethouder L. M. Luftwieier ontvangen de c onsul-genera al Na de verwelkoming geven Eastman Chemicals BV, North Safety Products BV en Varian Analytical Instruments, drie Amerikaanse bedrijven die een vestiging hebben in Middel burg, een korte presentatie. Bij zijn bezoek aan de Zeeuwse hoofdstad wordt de consul-generaal ontvangen door zijn as sistente Esther Borst. VLISSINGEN - De Vlissingse burgemeester A. van Dok-van Weeleen wijkwethouder L. C. Poppe-de Looff openen woens dag 20 februari samen het Wijkinformatiepunt Blikkenburg 13. In het pand vinden medewerkers van de stichting Stads- toezicht en het wijkteam-Noord van de politie onderdak. De toezichthouders zijn tijdens kantooruren aanwezig. De poli tie houdt spreekuur. Ook het buurtcomité Bossenburgh en het project buurtpreventie Bossenburgh maken gebruik van de vergaderruimte in Blikkenburg 13. MIDDELBURG - Het ondei'zoekscentrum van de Stichting Bevolkingsonderzoek Borstkanker Zuidwest Nederland staat vanaf 20 februari op de parkeerplaats van het Medisch Centrum Middelburg. Alle vrouwen tussen 50 en 75 jaar uit de gemeenten Middelburg en Veere worden of zijn uitgenodigd om deel te nemen aan het onderzoek. Zij ontvangen automa tisch een schriftelijke uitnodiging. Het onderzoek voor Middelburgse vrouwen begint op 20 fe bruari. Vrouwen uit de gemeente Veere worden vanaf mei dit jaar gevraagd deel te nemen aan het onderzoek. In augustus is het onderzoek klaar. Het onderzoek bestaat uit het maken van röntgenfoto's van beide borsten. Doel daarvan is het zo vroeg mogelijk opsporen van afwijkingen die kunnen wijzen op borstkanker-. Vroege ontdekking vergroot de kans op genezing en maakt vaak minder ingrijpende behandeling nodig. Deel name aan het bevolkingsonderzoek is gratis en vrijwillig. VLISSINGEN - Een 18-jarige jongen uit Oost-Souburg is ge wond geraakt toen hij gisteren in Vlissingen op zijn brommer werd aangereden door een auto in Vlissingen. De jongen is met een gebroken onderbeen per ambulance naar het zieken huis gebracht. De aanrijding gebeurde omstreeks half één op de parkeer plaats van het Baskensburgplein. Een 37-jarige vrouw uit Vlissingen reed vanaf de President Rooseveltlaan de parkeer plaats op en keerde daar. Bij deze manoeuvre gaf zij de van links komende bromfietser geen voorrang. Door een laag staande zon heeft de vrouw de bromfietser wellicht niet ge zien. De brommer is totaal vernield en de auto raakte aan de voor zijde beschadigd. De bestuurster van de auto heeft geen letsel opgelopen. VLISSINGEN - Computers en software zijn woensdagnacht gestolen uit een pand aan de Edisonweg in Vlissingen. Een kantoorruimte werd doorzocht en daarbij zijn de spullen zijn weggenomen. Het is nog niet bekend hoeveel euro's de goede ren waard zijn. vrijdag 15 februari 2002 door Miriam van den Broek ZOUTELANDE - „Het is geen taak van de dorpsraad om de ge meenteraad of het college ter verantwoording te roepen." Dat is de reactie van het Veerse ge meentebestuur op de vertrou wensbreuk met de dorpsraad Zoutelande. „Verantwoording legt het college af aan de raad. Zo zijn de staatsrechtelijke cne'.regels." De dorpsraad zegde op 21 janu ari schriftelijk het vertrouwen op in het college. Het gemeente bestuur komt afspraken niet na en doet volgens de raad niets met aangedragen suggesties. De dorpsraad noemde in de brief vijf voorbeelden die de nalatig heid van het college illustreer den. „Ons vertrouwen in uw col lege is in elk geval volledig weg", concludeerde de dorps raad. Overleg hierover met de dorps raad lijkt het college een weinig zinvolle actie. „Dan ontstaat er alleen een ja-nee discussie en dat lost niks op", zeggen B en W. „Het neemt niet weg dat de dorpsraad nader geïnformeerd kan worden over de stand van zaken van de projecten die in de brief zijn genoemd. Als vertra ging is ontstaan of oplossingen niet uitgevoerd kunnen worden, dan kan dat van geval tot geval worden toegelicht." In een brief van het gemeentebestuur aan de dorpsraad, staat inderdaad waarom bepaalde projecten niet zijn uitgevoerd of vertra- MIDDELBURG - Kinderen van zes tot en met twaalf jaar kun nen woensdag 20 februari weer aan de slag op de kinderboerde rij De Klepperhoeve aan het Meiveldpad in Middelburg. Zij kunnen medewerkers helpen bij het hokken schoonmaken en voeren van de dieren. Het 'wer ken op de boerderij' duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Als de kin deren elke maand een andere diersoort verzorgen, krijgen ze aan het einde van het seizoen een 'poepdiploma'. ging hebben opgelopen. B en W schrijven verder: „Wij betreu ren het dat u het vertrouwen in ons college hebt opgezegd. Wij herinneren u nog aan het vrij re centelijk gehouden overleg voorafgaand aan de kernavond voor de inwoners van Zoutelan de. Dit overleg is naar onze me ning in een prima sfeer verlo pen. In bestuurlijke zin heeft het opzeggen van het vertrouwen in ons college dcor uw dorpsraad geen betekenis. Wij kunnen dit daarom alleen maar voor ken nisgeving aannemen en uitspre ken dat wij nog steeds het be lang van de inwoners van Zou telande zullen blijven beharti gen." De dorpsraad Zoutelande is verbaasd over de reactie van het gemeentebestuur. Met name de toelichting op de vijf situaties naar de dorpsraad en de ge meenteraadtoe, vindt de dorps raad stuitend. In een nieuwe brief aan de gemeenteraad schrijven de vertegenwoordi gers van Zoutelande: „Wij heb ben het gevoel dat uw college u zo minimaal mogelijk infor meert." De dorpsraad illustreert dat on der meer met de verklaring die het college geeft voor het uit blijven van een herinrichting van de Westkapelseweg. B en W schrijven in hun toelich ting dat de Westkapelseweg pas veiliger wordt gemaakt als de afwikkeling van het faillisse ment van vakantiepark Kust licht n gereed is. „Wij vinden het niet gewenst om aanpassin gen uit te voeren zonder dat er zicht is op de eindsituatie. Nu aanpassingen uitvoeren, die wellicht op een later tijdstip weer verwijderd moeten wor den, vinden wij in financiële zin onverantwoord. Volgens de dorpsraad heeft Kustlicht H helemaal niets met de herinrichting te maken. De dorpsraad wil vooral dat het sportpark vanaf Westkapelse weg veiliger bereikbaar wordt. Het park ligt binnen de be bouwde kom. Kustlicht II ligt verderop, zo'n vijfhonderd me ter buiten het dorp. Ook de uit leg die het college geeft aan de andere vertraagde projecten, vindt de dorpsraad niet overtui- gend. Leonie Paauwe (rechts) liep samen met andere scholieren een dag mee in Ter Weel. foto Willem Mieras door Harold van Ginkel GOES - Zorgcentrum Ter Weel in Goes had gisteren tijdelijk extra personeel. Vijf jongeren namen van half negen tot half drie deel aan een dagstage in het zorgcentrum om te zien hoe het er in de zorg aan toe gaat. Bedden opmaken, schoonma ken en praten met de 'cliënten', zoals de patiënten worden ge noemd. Het hoort er allemaal bij en kwam dan ook voor in het ochtendprogramma van de ori- entatiedag. 's Middags bekeken de vijf een video over het verzor gen van mensen in Ter Weel en lu-egen zij voorlichting over de mogelijkheden om in de zorg te werken. Eén van de deelnemers was Leo- nie Paauwe (17) uit Nisse, eind examenleerlinge van het Buys Ballot College in Goes. Zij liep mee in verpleegunit 1, een open a f deling voor mensen met een li- chamelijke handicap. Anderen gingen naar de gesloten afde ling voor mensen met gedrags problematiek of naar de andere open afdeling. Leonie weet al wat zij wil na haar examen. „In ieder geval ga ik verder in de zorg. Deze dag- stage wil ik gebruiken om in drukken te krijgen, maar de dag duurt natuurlijk niet al te lang." Waar ze de opleiding wil volgen, weet ze nog niet. „Ik kan naar Goes, maar dan heb ik een ge wone opleiding met vijf vei"- schillende stages. In Vlissingen kan ik vier dagen werken en dan één dag naar school. Ik ben er nog niet uit wat ik doe, maar waarschijnlijk ga ik toch naar Goes." Huiskamer Na de inleiding door B. Have- naai-, vei-antwoordelijk voor de stages, gaat Leonie samen met verzorgster M. Goormachtig naar de 'huiskamer', waar de mensen van verpleegunit 1 sa menkomen om te eten en te pra- ten. Het is meteen duidelijk dat Leonie een aanspreekpunt wordt. Het onderhoud met één van de bewoners moet enigszins op gang komen, maar mondt al snel uit in een levendig gesprek waar ook de anderen in de ruim te zich in mengen. De slagerijen waar twee van de bewoners hebben gewerkt, worden nog eens in herinnering gebracht. Om 10.00 uxrr is het tijd voor het koffieuurtje van de bewoners. In de tussentijd begint het op- door Ab van der Sluis De uitgangspunten vrijheid, verantwoordelijkheid, ver draagzaamheid, sociale recht vaardigheid en gelijkwaardig heid zijn de rode draad in het verkiezingsprogramma van de WD in Vlissingen. De liberalen willen de komende raadsperiode minder verorde- ningen en regeltjes. „Want die maken inbrexrk op de individue le vrijheid en ver antwoordelijk heid." Een voor beeld daarvan is dat de WD-frac- tie een wel- standsvrije zone wil, waar men sen een woning kunnen bouwen zoals zij voor ogen hebben. Het WD-verkiezingsprogram- ma is bewust vrij algemeen van opzet, vertelt voorzitter F. Prins. „Wij willen niet in detail treden. Wat wij te vertel len hebben, is van toepassing op de hele gemeente Vlissingen. Iede re wijk en ieder dorp kan zich vinden in onze items. We hebben dat gedaan om te voorkomen dat maken van de bedden en het sorteren van de was. Leonie helpt een handje mee bij deze werkzaamheden. Volgens M. Goormachtig, die in middels elf jaar werkzaam is in Ter Weel, geeft werken in de zorg een goed gevoel. „Je moet het werk wel leuk vinden, an ders kan je de werkdruk niet aan. Maar het is mooi en dank baar werk." In de loop der jaren OOST-SOUBURG - Peuter speelzaal De Paddestoel aan de Van Ginkelstraat in Oost-Sou burg houdt dinsdag 5 maart een kinderkleding-, bed-, box- en buggybeurs. De helft van de kle- dingopbrengst en dertig procent van de bed-, buggy- en boxop brengst gaat naar de speelzaal om nieuw speelmateriaal te ko pen. Inname van geprijsde en schone kleding vindt plaats op maandagavond 4 maait van 19 tot 19.30 uur en op dinsdagmid dag 5 maart van 15.45 tot 16.15 uur in de peuterspeelzaal. De beurs zelf wordt gehouden van 19.30 tot 20.30 uur. zijn de voorzieningen in de zorg ook beter geworden. „Veel gaat nu elektrisch, wat vroeger nog met de hand gebeui'de." Volgens B. Havenaar is de dags tage een goed middel om jonge ren te interesseren voor de zorg. „Je kan zo laten zien wat wer ken in de zorg betekent. Bij open dagen loop je in en uit. Nu kun nen ze een dag zien hoe het er aan toe gaat. We willen dit in de toekomst dan ook herhalen. De dagstage heeft een goede in- druk gemaakt op Leonie. „Het was heel leuk om van dichtbij te zien hoe ze met de patiënten be zig zijn." we in onze ijver iemand verge ten. Ons programma is groot schalig geschreven." De liberalen willen inwoners, maatschappelijke organisaties, bedrijven en andere overheden in een zo vroeg mogelijk stadi um betrekken bij het maken van plannen, om het beleid samen handen en voeten te geven. Dat vereist, stelt lijsttrekker en be oogd-wethouder P. van der Ma den, een ambtelijke organisatie die van buiten naar binnen werkt. De gemeente moet ten dienste staan van de bevolking. Een concreet punt van de WD is een goed, digitaal loket. Mensen begrijpen volgens de VVD steeds minder waarom zij daad werkelijk naar het stadhuis moeten om bijvoorbeeld een paspoort aan te vragen of om commissiestukken in te zien. Bereikbaarheid Bereikbaarheid van Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem staat hoog in het vaandel bij de WD. De partij wil zo snel mogelijk de hoofdstructuurwegen asfalte ren om geluids hinder tegen te gaan. Een tweede binnenstadsont- sluitingweg moet de komende raadsperiode gerealiseerd wor den. „Als alles meezit", ver wacht Van der Maden, „moet dat lukken." Op het gebied van de werkgele genheid wil de WD een ruime voorraad bedrijventeireinen, zodat zowel hoogwaardige on dernemingen (Edisonpark) als arbeidsintensie ve bedrijven zich kunnen vestigen. De liberalen heb ben hoge ver wachtingen van de Westerschelde Container Termi nal. „Alleen doosjes versjouwen is niet zo in teressant", meent Van der Ma den. „De inhoud moet ook nog bewerkt worden. Voor Vlissin gen zit daar nog potentieel." De beste sociale voorziening is voor de WD nog steeds een betaalde baan. (Advertentie) 5 jaar Klaverblad, 5 jaar samenwerking, 5 jaar inzet Patiëntenverenigingen, bedankt! Westwal 37, 4461 CM Goes. Postbus 2054. 4460 MB Goes. Telefoon 0113-249 325 e-mail: algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl Inburgering Allochtonen die naar Vlissingen komen moeten de Nederlandse taal en cultuur leren, als onder deel van de inburgeringscon- tracten. Dat gaat zowel op voor nieuwkomers als voor mensen die al langer in Nedeiiand wo nen. „Het moeten Vlissingers met een allochtone achtergrond worden", stelt fractievoorzitter J. Lust. Onder het motto 'Vlissingen weer voor de mensen' trekt de Vlissingse afdeling van de Soci alistische Partij vandaag Bos- senburg en het middengebied van Vlissingen in. Onder begeleiding van twee brandweerwagens delen SP[ersj van deur tot deur folders enj schuursponsjes uit. DEN HAAG - De Raad van Sta te is akkoord met het bestem mingsplan, dat het gemeentebe stuur van Veere opstelde voor het perceel op de hoek van de Brouwerijstraat en de Prinses Beatrixlaan in Koudekerke, waarop vroeger het Hotel Wal cheren stond. Dat brandde en kele jaren terug af. Volgens het nieuwe bestem mingsplan komt er nu een com plex met veertien appartemen ten te staan. December vorig jaar veiidaarde woordvoerder F. Streng namens het gemeente bestuur dat die appax*tementen begin dit jaar de in de verkoop zouden moeten komen. Nu de Raad van State zich in het pro ject kan vinden, lijkt die plan ning gehaald te kunnen worden. Het echtpaar De Ridder kaartte de kwestie in Den Haag aan. Zij vroegen de Raad van State het bestemmingsplan van tafel te vegen. Het echtpaar verklaarde nenden te strijden. De Ridders vinden het nieuwbouwproject veel te massaal. Ze zouden veel te weinig inspraak hebben ge had. ,Er is totaal geen dialoog met de omwonenden geweest", aldus mevrouw De Ridder enkele we ken terug in Den Haag. De Raad van State vindt dat het echtpaar niet aannemelijk maakte dat de inspraakproce- dure op onjuiste wijze is verlo pen. Voor het overige acht het rechtscollege het project 'niet in strijd met een goede ruimtelijke ordening'. Het nieuwbouwproject wordt ontwikkeld door Bouwonder- neming Flipse. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl MIDDELBURG - Senio ren en junioren (geboren na 31 december 1987) uit heel Nederland doen mor gen mee aan het Open Zeeuws Kampioenschap Stratego. In hotel Arneville in Mid delburg wordt voor de vijfde keer gestreden om de provinciale titels. Naast bekers en medailles zijn deelnamebewijzen voor het Nedexiands Kampioenschap in no vember te verdienen. Niveau Het Zeeuws Kampioen schap wordt georgani seerd door de Stratego Bond Nederland. Het toernooi is bedoeld voor er-varen spelers, maar ook voor mensen die het spel net ontdekt hebben. Er wordt zaterdag gespeeld volgens het Zwitserse sys teem: iedei-een krijgt te maken met tegenstanders van zijn of haar niveau. Er is geen knock-outsys- teem, zodat niemand voortijdig afvalt. Het toernooi begint om 10.30 uur. Vanaf 10.00 uur kunnen deelnemers zich inschrijven. De prijsuit- ï-eikingis om 17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15