Klok geeft show met knipoog Kabouterleed op toneel uitgemeten sport 13t/m 19februari WOENSDAG Heldenhart Teatro Munganga speelt Heldenhart. In deze voorstelling voor kinderen vanaf zes jaar komen helden uit de Griekse mythologie weer tot leven in de gedaante van een jongen van nu. Claudia Maoli en Carlos Lagoeiro kwamen in 1986, met tien j aar theaterervaring, van Brazilië naar Nederland en stichtten in Amsterdam Teatro Munganga. Hun Braziliaanse achtergrond vormt de belangrijkste bron van inspiratie. Scheldetheater, Terneuzen, 15.00 uur Ernst-Daniël Smid Ernst-Daniël Smid brengt zijn programma Ernst-Daniël Smid in Concert. Hij maakt een keuze uit werken van Bizet, Verdi en Schubert, alsmede uit 'wereldhits' van componisten als Mozart, Bach en Tsjaikovski. Hij wordt terzijde gestaan door Cecilia Mutsaerts en Marjolein Latour, de topfinalisten uit Una Voce Particulare van het vorige seizoen, en Marcel Smid. De begeleiding berust bij het orkest van Henk Ruiter. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Desafinado Regelmatig zijn er concerten in Desafinado. Deze keer betreft het een optreden van de Desafinado Blues Ses sie Band. Het programma is wat onvoorspelbaar, evenals de sa menstelling van de band, al staat wel vast dat basgitarist Bert Hendrikse als gast aanwezig zal zijn. Er wordt in verschillende bluesstijlen gespeeld. Jazz en Blues Eetcafé Desafinado, Middelburg, 20.30 uur Bief Blof geeft een concert in het kader van de cd-tour Blauwe Ruis. Deze voorstelling is uitverkocht. Arsenaaltheater, Vlissingen, 21.00 uur DONDERDAG Potasch Perlemoer Potasch Perlemoer op vakantie, een komedie van Jan Blaaser. De eeuwig kibbelende joodse markthandelaren hebben een fi nanciële meevaller en gaan het er van nemen. De hoofdrollen zijn in handen van Hans Boskamp en Michiel Kerbosch. Verder wer ken mee Heddy Lester, Marianne Vloetgraven, Hein van Beem, Tim de Zwart en Wim Serlie. Tony Craven regisseerde. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Pharmacy Five Plus Three JASZ presenteert het jazzorkest Pharmacy Five Plus Three. Dit is één van de weinige orkesten in Nederland en zelfs Europa die de stijl Two Beat Jazz beheersen: stevige collectieven en spec taculair solowerk en allemaal werkend naar die climax in de grande finale. Theatercafé 't Schuttershof, Middelburg, 20.00 uur Percussions et Danses Percussions et Danses de Guinée is een kleurrijk spektakel met zeven meesterdrummers en drie danseressen. De groep Wofa brengt deze folkloreshow vol West-Afrikaans vuurwerk. Met betoverende ritmes en acrobatische dans vertel len zij over hun volk en gaan de dialoog aan met het publiek. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Coriolanus Toneelgroep Aluin speelt de voorstelling Coriolanus. Dit toneelstuk van William Shakespeare gaat over de heldhafti ge en kundige veldheer Coriolanus, die zich alleen in de strijd op zijn gemak voelt en vindt dat het bestuur een zaak is van de elite. Maar het volk verzet zich tegen zijn dictatoriale neigingen. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur VRIJDAG Boerenkool met worst Toneelvereniging Baarland speelt het toneelstuk Boerenkool met worst. Het verhaal draait om de oude sjacheraar Kobus (gespeeld door Kees van Damme), bij wie niemand veilig is voor zijn grappen en grollen. Maar hij weet ook een boerin te redden van de financiële ondergang. The Cameronian, Baarland, 19.30 uur Crpme Fraïche Het cabaretkwartet Crème Fraiche brengt het nieuwe program ma Cinq. Taalgevoel en muzikaliteit worden beschouwd als de sterkste kanten van de groep, die ook kunststukjes naast briljante vond sten plaatst. En er kan veel gelachen worden. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Ferdinand Borger Ferdinand Borger brengt zijn solo-programma Bijzinnen. Bijzinnen is een cabaretesk programma met sketches en liedjes en gaat over een man die de balans opmaakt van de huidige tijd. Zijn vrijheidsideaal heeft hij ingeruild voor een extreme behoef te aan veiligheid. Onder het motto 'ik word gezien, dus ik leef' wentelt hij zich in de aandacht van het publiek. Hervormde Kerk, 's-Heer Abtskerke, 20.00 uur Hans Klok Hans Klok brengt zijn show Magic Impossible. Klok schept een magische en dynamische wereld, met een keur aan charmante medewerksters. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Harry Sacksioni Gitaarvirtuoos Harry Sacksioni brengt zijn nieuwe programma Helden (2). Daarmee borduurt hij voort op zijn programma Helden en zoekt verder naar zijn muzikale wortels. Zo speelt hij zijn interpreta ties en bewerkingen van zijn helden uit de pop-, folk-, chanson- en jazzwereld, zoals Stevie Wonder, The Beatles, Paul Simon en Queen. Maar ook veel eigen werk. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Thomas van Luyn Cabaretier Thomas van Luyn brengt zijn nieuwe programma Acht. Het is zijn derde soloprogramma, weer weer vervreemdende hu mor en prachtig muziek in zal zitten. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur The Kids Het is weer tijd voor The Kids are Allright. Jonge bands worden in de gelegenheid gesteld om podiumerva ring op te doen, zoals bijvoorbeeld NoCode. De Piek, Vlissingen, 21.30 uur ZATERDAG Kwintes Ensembel Het Kwintes Ensemble brengt vierstemmig muziek op de mond harp in de Brasserie. Het Middelburgse ensemble neemt de mondharp serieus en ver bindt het instrument niet uitsluitend met volksmuziek. Het en semble componeert zijn eigen muziek en kiest op bepaalde mo menten bewust voor improvisatie. De spelers zijn Phons Bakx, Enno Meijers, Izz van Elk en Peter Kersten. De Drvkkery, Middelburg, 14.30 uur Boerenkool met worst Toneelvereniging Baarland speelt nogmaals het toneelstuk Boe renkool met worst. Zie vrijdag. The Cameronian, Baarland, 19.30 uur Toneelavond PJZ Tholen-St. Philipsland houdt de jaarlijkse toneelavond. Op het programma staat Muzikale hoogstandjes op z'n Frysk, welk stuk gaat over een café in een rustig Fries dorpje, waar zich plots 'vreemde' gasten met internationale allure aandienen. De regie was in handen van Piet Kuyper en Annemarie de Wit. Haestinge, Sint Maartensdijk, 19.30 uur woensdag 13 februari 2002 Garmisch-Partenkirchen is vooral bekend van het ski schansspringen, dat traditiege trouw op nieuwjaarsdag op te levisie uitgezonden wordt. Slechts weinigen weten dat de ze Duitse wintersportplaats ook een kaboutergemeenschap herbergt. Althans volgens een winterver telling van Frank Houtappels. En daar gaat de voorstelling over die dinsdag 19 februari te zien is in de Stadsschouwburg in Middelburg. De vertelling is vol ijzige emoties van kleine mensen met grote problemen. Het verhaal speelt zich af in een verborgen kabouterge- De kabouters uit voorstelling Garmisch-Partenkirchen, vlnr Joep Onderdelinden, Elsje de Wijn, Carla Mulder en Yolanda Entius. foto Ben van Duin meenschap, die leunt op eeu wenoude waarden en tradi ties. „Je moet zo nu en dan lachen om de eeuwenoude exotische zeden en gewoonten van de ka bouters en om hun specifieke eigenaardigden", schreef een recensent. Maar net als in de mensenwereld is er veel kom mer en kwel in deze kabouter wereld. De kabouters zijn pas geslachtsrijp op hun 86ste jaar. En de kaboutervrouwen ovu- leren maar een keer in hun le ven. De kabouters worden maxi maal vijftien centimeter lang. Zo is het altijd geweest. Maar dan opeens begint de babyka bouter Lovisa (Carla Mulder) te groeien als kool. Zij groeit uit tot een kabouter van bo- venmodale afmetingen. En dat is verboden in kabouterland. Haar hitsige vriendje (Joep Onderdelinden) wil opeens niet meer met haar trouwen. En haar moeder (Elsje de Wijn) en haar grootmoeder (Yolanda Entius) zouden blij zijn als zij van haar zouden worden ver lost. De gevolgen hiervan wor den haarscherp uitgemeten. Welke gevoelens komen er bo vendrijven als aan dierbare tradities wordt getornd? Wat gebeurt er als een eens zo hechte gemeenschap onthecht raakt en de lieve vrede als sneeuw voor de zon smelt? De voorstelling is door de criti ci met gejuich ontvangen: 'Leerzaam en leuk: geestige teksten van Houtappels, dito geregisseerd door Jennifer Drabbe en al even grappig ge speeld door een sterk kwartet acteurs' en: 'hilarische dialo gen met dansjes en komische bewegingen'. Gé Ansems Garmisch-Partenkirchen, dins dag, Stadsschouwburg, Mid delburg (20.00 uur) Hoe moet je Hans Klok noemen? Een goochelaar, een ma giër, illusionist, hypnotiseur of fakir? Zelf noemt hij zich het liefst 'bedrieger van beroep'. In zijn show Magic Im possible laat hij het niet bij trucs met kaarten, gekleurde doekjes en vliegende duiven. Zijn programma zit vol grap pen en grollen. Dit deels in Las Vegas geproduceerde pro gramma steekt de draak met de wereld van glitter en illusie. Bijna alles in Magic Impossible is opgeblazen en gezwollen. Hans Klok doemt langzaam op vanuit een roterende zee van laserstralen, omringd door een groep rondborstige sexy danseressen in strings, terwijl aanzwellende muziek het oor verdooft. En wat voor muziek, de ene keer overweldigt Carl Orfs bombastische Carmina Burana de zaal, de ander keer zijn het de melancholische klanken van Ermio Morricone of is het John Barry's overbe kende spannende tune van Ja mes Bond die een wervelende show begeleidt. „Veel van de acts zijn daar ge bouwd en ik heb speciaal met een regisseur uit Las Vegas ge werkt om de puntjes op de i te zetten", vertelt Hans Klok. „Maar", voegt hij er meteen en met uitroepteken aan toe, „het is een show met een vette knip oog, het heeft een hoog camp-gehalte." Dat neemt niet weg dat wie de acts louter met grote ogen vol verbazing wil on dergaan, volledig aan zijn trek ken komt. Hans Klok kruipt moeiteloos door een draaiende ventilator, zaagt lustig vrouwen in stukken, laat ze op tafeltjes en in kooitjes verdwijnen en doet ze weer net zo makkelijk terugkeren, zijn eigen hoofd sneuvelt onder de guillotine en even later ontsnapt hij per mo torfiets en helikopter; bepaald geen kinderachtige vervoers middelen op het doorsnee thea terpodium. „Zijn er vragen", klinkt het dan steevast spottend uit zijn mond. Naast al dat showgeweld met effecten is er toch ook nog plaats voor het oude goochelwerk. „Dat mag niet ontbreken, dat is de Europese 'touch', dat je laat zien dat je het oude ambacht nog beheerst." Een van de mooi ste acts op dit gebied is Kloks zwevende tafeltje, een truc die door slechts vier illusionisten ter wereld wordt uitgevoerd. Het grootste deel van zijn trucs ontwikkelt de internationaal werkende Hollander echter nog altijd zelf, samen met zijn han dige vader. „Het vak is in de loop der jaren spectaculairder ge worden, maar het is een foute gedachte dat je altijd met iets nieuws moet komen. Er zijn trucs die doe ik al vanaf het be gin en die blijven tot de beste be horen. En ook al heb je dingen al op televisie gedaan, mensen willen het toch graag in levende lijve zien." Want iedereen in het publiek wil nu eenmaal door gronden hoe het bedrog in elkaar zit. Het is deze nieuws gierigheid die de inmiddels 33-jarige Hans Klok er ooit zelf toe heeft gebracht de wereld van de magie tot zijn vak te maken. „Dan raak je dat gevoel van ver bazing natuurlijk kwijt. Het ge beurt me nog maar af en foe dat ik iets zie, dat voor mij ook on begrijpelijk is. Als ik trucs van anderen zie, heb ik ze bijna al tijd door. Ik voel me dus bepaald geen tovenaar. Maar op het mo ment dat ik op het podium sta, is het net als met een acteur die een sterfscène speelt, die gelooft op dat moment ook dat'ie sterft." Hans Klok bestaat bij de gratie van het geheim. Coos Versteeg Hans Klok treedt vrijdag op in het Scheldetheater in Terneu zen (20.00 uur) en zaterdag en zondag in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur) Hans Klok bestaat bij de gratie van het geheim. foto Ray Christiaan 'de Kroon' Amsterdam Hans Boskamp en Michiel Kerbosch spelen Potasch Perlemoer donderdag in Middelburg Ernst-Daniël Smid in Concert woensdag in Middelburg ff y Afrikaanse groep Wofa percussions et dances de Guinée donderdag in Vlissingen Alkemade Bloemen cabaretprogramma Sudomotorisch zaterdag in Krabbendijke Thomas van Luyn cabaretprogramma Acht vrijdag in Bergen op Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39