Smakelijke gerechten en smaakmakende keukens uiteraard van Ardi! w SPIERZIEKTE? (D (D a <D 13 N 0 3 Q) C C Vitaal platteland kost geld Staartje van de zaak Spar van der Hoek PZC (D 3 de voordeligste keukenspecialist emm- reeds 1000™ tevreden klanten T r+ T ■0 Branche-organisatie tegen oprichting van afvaldepot gemeente Kapelle boet voor illegale praktijken van autobedrijf Groot debat over aanpak binnenstad Goes gaat toch door Gesmoorde kip met paprika ARDI KEUKENS B.V. Vereniging Spierziekten Nederland WVSN Koffieochtenden Buitengebied vergt volgens burgemeester Tholen offers Rijk Kennisgeving Kapelse raad steunt deal jachthaven b 18 woensdag 13 februari 2002 Ingrediënten: 2 paprika 's, rode 2 paprika's, gele 1 ui 500 gr. kipfilet 0.1 I. kippenbouillon 4 el. olijfolie, extra vergine 2 el. basilicum, verse, fijngehakte 2 teentjes knoflook Zout Peper Bereidingswijze: Maak de paprika's schoon en snijd ze in dunne reepjes. Hak de ui en knoflook fijn. Verhit de olie in een hapjespan en fruit de ui en knoflook even aan. Snijd de kipfilet in grove stukken. Bak de stukken kip in dezelfde pan rondom bruin. Schep de paprikareepjes erdoor en voeg de bouillon en zout en peper naar smaak toe. Smoor de kip en paprika met de deksel op de pan in circa 20 minuten zachtjes gaar. Schep op het laatste moment de basilicum erdoor. Lekker met pasta. Royale hoekopstelling met hoge hangkasten, glaskast en brede korvenkast. Compleet met 90 cm schouw, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat, geïntegreerde afwasautomaat en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. f 8 0 Praktische keuken van alle gemakken voorzien. Leverbaar in vele kleurcombinaties. Compleet met ladenkast, combimagnetron, afwasautomaat, kookplaat, schouw, koelkast en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Maxi-line hoekkeuken met een maximum aan bergruimte in de onderkasten en ergonomische werkhoogte. Compleet met korvenkast, carrouselkast, glaskast, afwasautomaat, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat, 90 cm schouw en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 Open: Ma l/m Do. 09.30-18.00 uur. Vr. 09.30-21.00 uur. Za. 09.30-17.00 uur (Tevens 's avonds geopend op afspraak) Afbeeldingen kunnen ^afwijken. Prijs- en zetfouten onder voorbehoud. Prijzen exclusief verwijderingsbijdrage. Er zijn honderden spierziekten. Er is één vereniging. Bel voor informatie, steun of advies de - Spierziekten Infolijn 0900 5480480 op werk dagen van 10.00 tot 16.00 uur (10 c p/m) aB Lt.Gen. van Heutszlaan 6,3743 JN Baarn. Postbank 1422400 Internet: www.vsn.nl a door Theo Calkoen NOORD-BEVELAND - De Ver eniging Ondernemingen in de Milieudienstverlening t.b.v. de Scheepvaart (VOMS) uit Schel- luinen is er fel op tegen dat de gemeente Noord-Beveland een eigen afvaldepot in gebruik neemt voor de inname van afval van vissersboten en andere vaartuigen. Via een spoedprocedure bij de Raad van State in Den Haag trachtte de VOMS dinsdag de oprichting van het depot te tor pederen. Het depot moet aan de Visserij weg in Colijnsplaat ko- men. Onlangs verleende de pro vincie de gemeente Noord-Beveland een milieu vergunning voor het depot. De VOMS verzocht de Raad van State gisteren die vergunning te schorsen. Volgens de organisa tie is de vergunning minder streng dan normaal gesproken aan commerciële afvalbedrij ven wordt afgegeven. ,,Het is al zo moeilijk om schippers op te voeden. Als ze bij het ene afval bedrijf veel meer mogen dan bij het andere, dan wordt dat nog veel moeilijker", aldus de woordvoerder van de VOMS, A. Nijdam. Hij gaf toe dat er voor de leden van de VOMS ook een commercieel belang speelt. Zij dreigen een afvalstroom en dus geld te verliezen. Over enkele weken hoopt de Raad van State uit te spreken of er aanleiding is de voor het de pot afgegeven vergunning te schorsen. Enkele maanden te rug diende er bij het Haags rechtscollege een vergelijkbare zaak. Toen verzette de VOMS zich tegen een in Yerseke te ves tigen afvaldepot. In die zaak weigerde de Raad van State een schorsing uit te spreken. THOLEN - De afdeling Tholen van de Vrijzinnige Geloofsge- j meenschap NPB houdt op de woensdagen 20 februari en 10 april openbare koffieochten den. Op de bijeenkomsten worden de I Tien Woorden (voorheen de Tien Geboden) besproken, met name de invulling daarvan in de 21e eeuw. Inleider is ds. D. Peters. I De koffieochtenden duren van 10.00 tot 12.00 uur en vinden plaats in het gebouw van de NPB aan de Oudelandsestraat 11 in Tholen. door Esme Soesman SINT-ANNALAND - Er moet door het Rijk een ruim budget voor plattelandsvernieuwing beschikbaar worden gesteld, om het buitengebied te vitalise ren. Dat vindt burgemeester W. Nuis van de gemeente Tho len, die gisteravond zijn visie op plattelandsontwikkeling schetste in de algemene leden vergadering van de Thoolse ZLTO. In het grote-stedenbeleid is veel menskracht en geld geïnves teerd. Nu is het de beurt aan het platteland, vindt de burgemees ter*. Je kunt de leefbaarheid op het platteland niet afwentelen op de gemeenten zelf. „Een fun damentele bijdrage van het Rijk is onontkoombaar." De vitaliteit staat op de tocht. Toch ziet Nuis alleszins brood in een duurzame ontwikkeling van het platteland in zowel eco nomisch, ecologisch als sociaal opzicht. Er moet, zo spoorde hij aan, nagedacht worden over re gionalisering van de afzet. Als onderdeel van een meersporen beleid, waardoor het platteland een aantrekkelijke leverancier van verschillende producten kan worden. Natuur, land schap, schoon water en recrea tie zijn andere plattelandspro ducten die te vergeven zijn. Verdieping In het denken over verbreding van de landbouw horen ook nieuwe economische dragers (energieproductie, dagopvang voor gehandicapten, recreatie et cetera) thuis. En verdieping van bestaande agrarische acti viteiten, door hoogwaardige streekgebonden en ecologische producten zelf te verwerken en te vermarkten. „Ik denk bij voorbeeld aan de vroege aard appel." We moeten, in de zoek tocht naar extra mogelijkheden voor bedrijfsvoering op het platteland, niet bang zijn om te experimenteren, is de mening van Nuis. Omwille van het brood van de agrarische onder nemer én als bijdrage aan de vi taliteit van het landschap. Daarbij is het van belang, bena drukte hij, gezamenlijk belan gen af te wegen. Samenwerking tussen verschillende belang hebbenden is noodzakelijk om tot een goede balans te komen en een meerwaarde te vinden in plaats van alleen conflicterend te zijn. Maar, erkende Nuis, ac tiviteiten worden nu nog te vaak 'belemmerd door bestemmings- plannen. Het zwaar ter discussie staande voorontwerp bestemmingsplan buitengebied hield Nuis gister avond overigens buiten de deur. met de toezegging dat dit plan in een later stadium nog volop aan bod zal komen. Wel toonde hij zich voorstander van beleid voor landelijk gebied dat zoveel mogelijk op lokaal niveau en ge biedsgericht geformuleerd wordt. „Gemeenten zouden zelf onder voorwaarden de vrijheid moeten krijgen hun prioriteiten te stellen", aldus Nuis. Burgemeester Spar van der Hoek verliet de Middelburgse raadsvergadering op 22 juni 2000 vrijwel di rect; de meerderheid van de raad zegde in die bijeenkomst het vertrouwen in hem op. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het is 4 juli 2000. Commissaris van de ko ningin Van Gelder bespreekt de 'situatie Spar' met de Middel burgse wethouders. Het wordt een onderhoud met een staartje. De partijen verschillen achteraf van mening over wat er precies is afgesproken. Een juridisch gevecht volgt. Vorige week be sliste de rechtbank dat het mi nisterie opnieuw met Spar van der Hoek moet onderhandelen. Een reconstructie. Op 22 juni 2000 zegt de gemeen teraad het vertrouwen in Spar van der Hoek op. De burgemees ter verlaat de vergadering ('U kunt vandaag beter vergaderen zonder mij'). De degens worden gekruist. Van Gelder dringt op 4 juli aan op spoed. De partijen dienen zo ([EÏMERSWAAL Onherroepelijk bestemmingsplan "Windturbinepark Anna- Mariapolder" Burgemeester en wethouders van de gemeente Reimerswaal maken op grond van artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dal het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 11 juli 2000. nr. 006629/19 dir. RMW, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 29 september 1998. tot vaststelling van het bestemmingsplan "Buitengebied. 5e herziening Windturbinepark Anna-Mariapolder", onherroepelijk is geworden Het bestemmingsplan voorziet in een planologische regeling voor de bouw van een windturbinepark in (het zuidelijke deel van) de Anna- Mariapolder. Het bestemmingsplan ligt met ingang van donderdag 14 februari 2002 voor eenieder ter inzage in kamer 3,10 van het gemeentehuis aan het Oude Plein 1 in Kruiningen (op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en verder op afspraak). Kruiningen. 13 februari 2002. namens burgemeester en wethouders van Reimerswaal, Ir. J. Gideonse. hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling. Oude Plein 1 Postbus 70 Tel.: Fax: Internet: 4416 AK Kruiningen 4416 ZH Kruiningen 0113 - 39 SO 00 0113 - 39 S3 33 www.reimerswaal.nl gemeentel reimefswaal.nl snel mogelijk overeenstemming te bereiken over een afvloei ingsregeling. De gemeente lijkt bereid te onderhandelen over het geld. Wat er verder is afge- spi*oken, blijft vaag. Van Gelder geeft aan dat als er geen over eenstemming wordt bereikt, bemiddeling 'in de rede ligt'. Volgens het ministerie van Bin nenlandse Zaken is dat inder daad de gebruikelijke procedu re. De wethouders zeggen Van Gelder dat ze 'waarde hechten aan bilateraal overleg': ze on derhandelen liever zelf. Achter af ontkent de gemeente dat er afspraken zijn gemaakt over be middeling en wijst elk voorstel daartoe van de hand. Van Gelder schrijft naar aanlei ding van het overleg twee brie ven aan Spar van der Hoek: één op 4 juli en één op 7 juli. Hij raadt hem aan voor onbepaalde tijd met verlof te gaan. Spar gaat akkoord, onder twee voor waarden: hij wordt pas ontsla gen als er overeenstemming is over de afvloeiingsregeling en er wordt bemiddeld als de par tijen er niet uitkomen. Volgens Van Gelder is aan die voorwaar den voldaan. Wachtgeld Dan wordt het stil. In november doet de gemeente een aanbod: Spar van der Hoek krijgt wacht geld tot het einde van zijn ambtstermijn in 2003. De advo caat van Spar van der Hoek, R. Duk, wijst het voorstel van de hand. Hij weigert een tegenbod te doen, omdat hij het bod van de gemeente niet serieus neemt. Intussen zoekt de gemeente contact met het ministerie. Dat staat op het standpunt dat Mid delburg het wachtgeld moet be- talen, omdat de oorzaak van het ontslag ligt in verstoorde ver houdingen tussen de gemeente raad en de burgemeester. De gemeente wil dat het Rijk de kosten voor de afvloeiingsrege ling op zich neemt. Op zes december wijst Van Gel der waarnemend burgemeester D. Burgers en wethouder R Bruinooge erop dat de gemeente veilplicht is wachtgeld te beta len. Twee weken later doet de gemeente, onder protest bij de minister, een tweede bod: wachtgeld tot aan het pensioen. De gemeente weigert vervol gens verder te onderhandelen en vraagt de minister om Spar van der Hoek te ontslaan. Duk laat het ministerie en Van Gelder weten dat hij het bod niet accep teert. Duk verzoekt minister De Vries in te grijpen. De gemaakte af spraken zijn niet nagekomen, vindt hij. De Vries geeft daar ge hoor aan en vraagt in februari aan Burgers 'zijn invloed aan te wenden, opdat op korte termijn in redelijk overleg tot een pas sende regeling wordt gekomen'. De gemeente dreigt op haar beurt de minister met juridische stappen als er niet tot ontslag wordt overgegaan. Van Gelder heeft de twee partijen 'met ver schillende uitgangspunten op pad gestuurd', concludeert het college van B en W. De conse quentie daarvan moeten voor het Rijk zijn, omdat Van Gelder als rijksvertegenwoordiger is opgetreden. Met andere woor den: de minister dient een extra uitkering voor Spar van der Hoek voor zijn rekening te ne men. Van Gelder zegt later dat hij pas in februari hoorde dat de gemeente het niet eens was met bemiddeling. Verder zegt hij zich nooit te hebben uitgelaten over de hoogte van de uitkering. Op 5 maart is de afvloeiingsre geling aan de orde in de gemeen teraad. De PvdA, GroenLinks en de SGP vragen het college in een motie opnieuw te onderhan delen. De motie haal t het niet en de raad stemt in met het voorstel van B en W. In mei wordt bekend dat Spar van der Hoek per 1 juni wordt ontslagen. Spar van der Hoek laat het er niet bij zitten. Er zijn door Van Gelder namens de minister beloftes gedaan, meent hij. Geen van die beloftes is nageleefd. De rechtbank in Middelburg steunt Spar van der Hoek en, ironisch genoeg, daarmee ook de gemeente. Omdat het minis terie zijn belofte niet is nageko men, moet het ministerie zelf met een oplossing komen. Dat betekent dat het Rijk, zoals de gemeente altijd al wilde, moet opdraaien voor een extra uitke ring. Het ministerie overweegt nog of er beroep tegen de uit spraak van de rechter wordt aangetekend. door Ron Magnée KAPELLE - De activiteiten van Kapelse autobedrijf AHV Car Export zijn ille gaal. Volgens het bestem mingsplan mogen er voor de deur geen auto's worden ver kocht. Toch kan de gemeente maar weinig doen, omdat ze de verkoop jarenlang door de vingers heeft gezien. Dat zei de Kapelse wethouder G. Burger (CDA) gisteravond tijdens de raadsvergadering. Doordat het autobedrijf ja renlang is gedoogd, kan het nu niet direct worden wegge stuurd, zo zei de wethouder: Dit tot grote onvi*ede van de raadsleden. Alle fracties uit ten gisteravond bezwaren in de kwestie, die Gemeentebe lang had aangezwengeld. Zo zou het bedrijf 's avonds en 's zondags auto's verhandelen zonder dat daarvoor vergun ning is verleend. Daarnaast staan vaak auto's dubbel ge parkeerd. Bovendien zou het bedrijf niet aan alle brand veiligheidsvoorschriften voldoen. Tegen de handel 's avonds en in het weekend is weinig te doen, betoogde Burger*. Pas als er daadwerkelijk versto ring van de openbare ox*de is, kan de politie ingrijpen. Bur- gemeester G. de Gx*oot voeg de daaraan toe dat alleen de Economische Controle Dienst handhavend kan op treden tegen handel buiten de reguliere uren om. Hij zeg de de raad wel toe de ver-gun ningen van het bedrijf nog eens kritisch tegen het licht te houden. Overigens valt het met de vermeende overlast wel mee, betoogde De Groot. „Ik heb er vanmiddag nog met de politie over gespro ken. Die heeft de rapporten doorgenomen. Er gebeurt daar eigenlijk nooit iets." Volgens Burger is sanering op lange termijn de enige - kostbare - oplossing. Tot die tijd moeten de brand- en mi lieuvoorschriften streng worden nageleefd. En dat blijkt een hele klus. Na een aantal bezoeken heeft de ge meente de eigenaar* gesom meerd maatregelen te tref fen, zoals het aanbrengen van vluchtwegen. Mocht aan deze eis niet worden voldaan, dan kan het bedrijf worden gesloten, aldus Burger. door Rolf Bosboom GOES - Het grote debat over de toekomst van de Goese binnen stad, op dinsdag 19 februari, gaat toch door. Het college van burgemeester en wethouders heeft daartoe gisteren besloten, ondanks dat een grote meerder heid in de gemeenteraad vindt dat de plannen in hun huidige opzet financieel onverantwoord zijn. Het college had de bedoeling om, als eerste fase van de uit voering van het Masterplan Binnenstad, de komende jaren 28 miljoen euro in het centrum te investeren. Voor dat geld zou den winkelstraten en pleinen worden heringericht (12 mil joen euro) en parkeerkelders aan het Bleekveld (4 miljoen eu ro) en de Oostwal (12 miljoen euro) worden gebouwd. De on dernemers zijn bereid zes mil joen euro bij te dragen. De gemeenteraad liet vorige week, tijdens een eerste bespre king van de plannen, weten en thousiast te zijn over* de inhoud. De partijen, met uitzondering van het CDA, waren het echter met PvdA-wethouder M. 'tHart eens dat de uitgaven dermate fors zijn, dat ze een te groot be slag leggen op de financiële huishouding van de gemeente. PvdA en GroenLinks hebben er op aangedrongen het Binnen stadsdebat van 19 februari te schrappen of in elk geval uit te stellen. Zij vinden het onjuist om burgers en ondernemers te laten discussiëren over plannen waarvan nu al duidelijk is dat die niet betaalbaar zijnVolgens GroenLinks worden daarmee verkeerde verwachtingen ge wekt. Wethouder C. Linssen ziet ech ter* geen reden het debat af te blazen. „Wij zijn wel degelijk nog steeds volop geïnteresseerd in de mening van de burgers, al gaan we niet heen om de werke lijkheid van het politieke sig naalzoals dat is afgegeven,"Het binnenstadsdebat wordt ge houden in de Grote Kerk in Goes en begint om 19.30 uur*. KAPELLE - De fracties van CDA, WD en SGP zijn gister avond morrend akkoord gegaan met de overeenkomst met de jachthaven in Wemeldinge. De slepende affaire lijkt hiermee definitief ten einde. Met de jongste pachtovereen komst verplicht de Jachthaven Wemeldinge BV zich voortaan de voorhaven uit te baggeren. Maar de exploitant hoeft min der pacht te betalen dan voor heen. En dat terwijl het aantal ligplaatsen is gestegen tot 464. Volgens wethouder* Burger was deze overeenkomst het hoogste haalbare, vooral omdat de ge meenteraad koste wat het kost af wilde van de baggerplicht. CD A-raadslid I. Balkenendezei dat de overdracht van de bag gerplicht wel wat 'wisselgeld' mocht kosten. Volgens SGP'er H. Koster was het zelfs een rede lijke uitkomst. Alleen de frac ties van PvdA en Gemeentebe lang konden zich niet in de nieuwe deal vinden. De PvdA stemde tegen, terwijl Gemeen tebelang zich onthield van stemming.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32