Oplossing voor illegaal bouwsel Koningin eert Oma Appeltaart PZC Moord in kerk van Driewegen Balkenende predikt terugkeer naar regio Dierenasielen fuseren Snelheidsduivel is rijbewijs kwijt Parkeerautomaten geplunderd Bord moet botsingen voorkomen Schrijfwedstrijd Toekomstbeeld Nood rechtvaardigt diefstal niet Werkstraf voor diefstal vuilemmers Eigenaar omstreden schuur mag gemeentegrond in Wemeldinge kopen Boottocht Zonnebloem Kapelle zoekt sporttalenten cursussen Dichters in Ellesdiek Zwemvierdaagse agenda 'EV'tOj OMZIEOj CDA woensdag 13 februari 2002 TERNEUZEN - Een 38-jarige automobilist uit de gemeente Axel moest gisteren zijn rijbewijs inleveren. De man reed op deReuzenhoeksedijk 150 kilometer per uur, zeventig kilome ter te hard. ZIERIKZEE - Twee parkeerautomaten aan het Havenplein en aan de Gasthuisboomgaard in Zierikzee zijn tussen maan dagmiddag 17.00 uur en gisterochtend 9.30 uur geplunderd. De automaten werden opengebroken en er werden in totaal enkele honderden euro's buitgemaakt. De schade bedraagt enkele duizenden euro's. MIDDELBURG - Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft maandag een waarschuwingsbord geplaatst op de Walcher- seweg ter hoogte van de afslag naar de Hogelandseweg in Middelburg. Het bord licht op als een weggebruiker stilstaat op de Walcherseweg om de Hogelandseweg in te slaan. Voor deze afslag ligt een bocht die het zicht van weggebruikers be lemmert. Deze belemmering veroorzaakte in het verleden een aantal kop-staartbotsingen. Het waterschap hoopt dat de verkeersmaatregel hier een einde aan maakt. ZIERIKZEE - 'Hoe ziet je woonplaats eruit in 2030?' is het on derwerp van de schrijfwedstrijd die de gemeente Schouwen- Duiveland heeft uitgeschreven als onderdeel van het project Lokaal Sociaal Beleid. In totaal hebben vijftien inwoners in de vorm van een artikel of gedicht een toekomstbeeld gegeven van hun kern of van de gehele regio. De deelnemers hadden de keus uit een eigen scenario of het volgen van de richtlijn Schouwen-Duiveland prettig wonen in een openluchtmuse um en de regio als verzameling van bruisende kernen. Een jury bestaande uit L. Ginjaar, W. Hofman, F. Beekman en G. van Breugel heeft de inzendingen beoordeeld en maakt maan dagavond 18 februari in de Vierschaar van het stadhuis in Zierikzee de prijswinnaars bekend. MIDDELBURG-De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 28-jarige inwoner van die stad veroordeeld tot een boete van 150 euro. De man had op 6 juni 2000 levensmidde len bij de Konmar in Middelburg gestolen.,Dit was een nood- actie. Ik had geen inkomen", probeerde hij als verzachtende omstandigheid aan te voeren. MIDDELBURG - Een 41-jarige inwoner van Vlissingen liet gisteren weten door ziekte verhinderd te zijn om naar de zit ting van de Middelburgse politierechter te komen. Raadsman E. Smit wilde graag aanhouding van de zaak, maar politie rechter A. Hameete veroordeelde verdachte bij verstek tot veertig uur werkstraf. „Als hij zegt koorts te hebben, moet hij maar een bewijs van de arts overleggen.De man had het vol gens de politierechter eerder al verbruid door zijn afspraken met het ZCAD niet na te komen. Raadsman E. Smit zat te po pelen om iets te zeggen over zijn cl iënt, maar die kans kreeg hij van de politierechter niet. „U bent niet gemachtigd", zei Ha meete kort en krachtig. De notoire dief werd 23 juli vorig jaar door het personeel van Blokker meteen als de dader herkend die twee pedaalemmers uit de winkel wegnam. Officier van justitie R. Jeuken eiste een week gevangenisstraf. door Ron Magnée WEMELDINGE - Een Wemel- dingenaar die een illegale schuur op een stuk gemeente grond bouwde, mag het lapje grond kopen. Alleen de kosten van het kadaster zijn bij de transactie over het hoofd ge- Voordat de Wemeldingenaar be gon met de bouw van zijn nieu we schuur stond er al een soort gelijk bouwwerk. „Nou ja, schuurtje, meer een grote partij hout hoor", relativeert de man uit de Wemeldingse Dorps straat. Bij de gemeente liet hij zich inlichten over de bouwmo gelijkheden en hij ging met de constructie van zijn schuurtje aan de slag - zonder vergunning overigens. Pas nadat de Wemel dingenaar klaar was, werd een bouwvergunning afgeven. Toen bleek de ligging niet helemaal correct te zijn. Een hoek van het bouwwerk stond op een stuk ge meentegrond. „Dat zie je wel vaker in Wemel dinge", verklaart verantwoor delijk wethouder G. Burger van GOES - De Goese afdeling van de Zonnebloem houdt op dins dag 23 april haar bootreisje over de Zeeuwse wateren voor zie ken, gehandicapten en huisge bonden senioren. De bootreis begint om 9.00 uur en eindigt om 17.30 uur. Er wordt gevaren met de Eureka 1, een boot waarop ruim tweehon derd mensen meekunnen. Het vertrek- en aankomstpunt is de Houtkade op het AKF-terrein in Goes. Aan de dag zijn kosten verbon den. Daarvoor krijgen opvaren den wel een diner, koffie of thee en drie consumpties. Voor ont spanning in de vorm van zang, muziek en een verloting wordt Mensen die mee willen, kunnen zich tot 22 februari opgeven bij P. Priem-Hoogstrate, 0113- 342770 of J. Rentmeester-Beu lens, 0113-214139. Kapelle. „Door allerlei straatjes en achterommetjes loopt parti culiere grond soms tot op de weg. En de gemeentegrond tot in de tuinen van de mensen. De ze man bouwde de schuur ge woon in zijn tuin. Een hoek kwam op gemeentegrond te staan." Het college besloot hier op voor te stellen om cle grond maar aan de man te verkopen om zo het probleem te verhel pen. Burger: „Met de verkoop van het stuk grond wilde we de zaak kadastraal meteen gelijk trekken." De gemeente doet het stukje grond nu voor 86 euro per vier kantemeter van de hand. De be trokken Wemeldingenaar becij fert het stuk op ongeveer twee vierkante meter, bij elkaar 172 euro dus. Dat is het normale ta rief voor een dergelijk stuk grond, betoogt Burger. Het voorstel voor de verkoop wordt maandag 18 februari behandeld in de commissie VROM van Ka pelle. In het voorstel ontbreekt echter één kostenpost: die van het kadaster. En die kunnen flink in de papieren lopen. „Staan de kosten er niet bij?", reageert Burger verbaasd. „Nou, dan moeten we die er nog even bijzetten." Het bedrag komt in ieder geval op conto van de Wemeldingenaar, betoogt hij. „We verkopen kosten ko per." De Wemeldingenaar uit de Dorpsstraat reageert al even la coniek: ,Dat moeten we dan nog maar even uitzoeken." KAPELLE - Kandidaten voor de Sportprijs Kapelle kunnen tot 15 april worden aangemeld bij de gemeente. Jaarlijks worden de meest ta lentvolle sporters van Kapelle in het zonnetje gezet. Dit jaar gebeurt dat op 17 mei tijdens het vierde Kapelse sportgala in sporthal Groen Woud. Er zijn vier categorieën: sportman/ sportvrouw, sportploeg, sport talent en sport vrij williger van het jaar. Voor de eerste drie prij zen geldt dat de kandidaten hun prestaties in 2001 moeten heb ben geleverd. Burgemeester W. Nuis speldt C. van Dalen-Doeleman uit Scherpenisse de onderscheiding op behorend bij de benoeming tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman SINT-ANNALAND - Haar inzet voor de agrarische sector heeft C. van Dalen-Doele man uit Scherpenisse altijd als hobby ge zien. Dat ze er zeer veel waardering mee ge oogst heeft, bleek gisteravond. In de alge mene ledenvergadering van de ZLTO afde ling Tholen kreeg Van Dalen twee onder scheidingen opgespeld. Burgemeester W. Nuis speldde Van Dalen, die gisteren haar functie van vice-voorzit- ter van de Thoolse ZLTO en pr-commissie- lidmaatschap van ZLTO-Zeeland neerleg de, de onderscheiding op behorend bij de benoeming tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. ZLTO-Zeeland secretaris B. Feijtel overhandigde een gouden speld van het ZLTO-hoofdbestuur; de eerste ooit die op Tholen is weggegeven. Ze is dan ook, somde Nuis op, een belangenbehartiger pur sang, een vrouw met kennis van zaken, ster ke overtuigingskracht en 'ontegenzeggelijk in het bezit van bestuurlijke kwaliteiten'. Maar ook een sociaal bewogen enmeeleven- de vrouw; een moederdier dat bij haar kleinkinderen als 'Oma Appeltaart' te boek staat. Van Dalen begon haar maatschappelijke carrière halverwege de jaren tachtig als voorzitter van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Poortvliet. Ze werd hoofdingeland van het waterschap Tholen en raakte betrokken bij de ZMO Tholen en Sint Philipsland. Van Dalen droeg bij aan de emancipatie van vrouwen in agrarische or ganisaties en raakte via haar latere ZLTO- werk ook betrokken bij Platform Leefbaar Platteland Tholen. Als ZLTO-lid met een bijzondere bood schap, een nieuwe functie voortkomend uit bestuurlijke vernieuwingsprocessen bij de ZLTO, blijft zij deel uitmaken van dit Thoolse platform. „Omdat ik het leuk vind en ook niet zomaar met alles kan stoppen", aldus de inwoonster van Scherpenisse. Met haar man en zoon runt Van Dalen een maatschap. De gister avond opgespelde waarderingen typeerde zij als een bekroning. GOES Eigen website voor jongeren 15 tot 20, Zusterstraat, start donderdag 21 februari 16.00-18.00 uur, tien bijeenkomsten. In formatie en aanmelden 0113-558024. Knoppencursus gericht op mensen van 50 jaar en ouder die moeite hebben met het instellen en bedienen van moderne apparatuur. Zusterstraat, start woens dag 20 februari 13.30-16.00 uur, 10 bij eenkomsten. Informatie en aanmelden 0113-558000. Kookcursus voor mannen 55-plus, Scholengemeenschap, Bergweg, start dinsdag 19 februari 16.15-18.30 uur, 9 lessen. Informatie en aanmelden 0113- 223723. Natuurgidsen, voor mensen die zich wil len gaan inzetten als vrijwilliger in de na tuur- en milieueducatie. Milieu Educa tiecentrum (MEC), start februari, les- avonden dinsdag 1 keer per 14 dagen met excursies voornamelijk op zaterdag morgen, duur anderhalfjaar. Informatie en aanmelden 0113-639620 of 313337, Bijenteelt voor beginners, vanaf dinsdag 19 februari door het Groen College Goes, in samenwerking met de Vereniging voor Bevordering van Bijenteelt in Ne derland. Voor meer informatie: 0113- 272250. KAPELLE Geheugencursus, De Vroone, start dins dag 19 februari 9.00 - 11.30 uur, vijf les sen. Informatie en aanmelden 0113- 558000. Workshop Indiaas quilten, De Vroone, donderdag 21 februari 10.00 -15.00 uur. Informatie en aanmelden: Handwerk groep van de NBvP, Vrouwen van Nu, te lefoon 0113-216816 of 0167-576006. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ELLEWOUTSDIJK - In Elle- woutsdijk staat 't Kerkje van Ellesdiek vrijdag 15 februari in het teken van de dichtkunst. Drie poëten van Zeeuwse bo dem geven er acte de présence: Lou Vleugelhof, Johanna Kruit en Jopie Minnaard. Muzikale omlijsting is in handen van Jo hanna van Avalon op de harp. Tijdens de avonden zijn kunst werken van Adrie Duvekot te bezichtigen. De poëzieavond begint om 20.00 uur. KAPELLE - Zwemvereniging De Bevelanders houdt vanaf maandag 18 februari haar jaar lijkse zwemvierdaagse. Er kan zowel 's ochtends, 's middags als 's avonds worden gezwommen. Plaats van handeling is zwem bad Groenwoud in Kapelle. STREEKACTIVITEITEN GOES - Zorgcentrum Ter Weel, 8.30- 14.30 uur: Oriëntatiedag voor leerlingen uit de eindexamenklassen van Mavo en VBO; Sportpunt Zeeland, 09.00 uur: Se nioren Wandelmorgen; De Spinne, 13.00-16.45 uur: Senioren biljartcompe titie; 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Ambachtscentrum van de Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten; 15.00 uur: Poppentheater Sim Bolus met 'De Koning is bloot, leve de koning', voor volwassenen en kinde ren van 5 t/m 8 jaar; Reserveren 0113- 212031;De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljart club De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteen lopende activiteiten voor alle WAO-ers; Openbare bibliotheek, 14.00 uur: Voorle zen voor kinderen van 4 t/m 8 jaar; Buys Ballot College19.00-20.30 uur: Slot- avond Vakantie Bijbel Club 2002; Ballet school, 19.00-20.00 uur: Instapcursus Linedance; 20.00-22.00 uur: Linedance voor gevorderden door Country Club The Sounthern Riders; KAPELLE-BIEZELINGE - De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ou deren; 14.00 uur: Sjoelen; 't Honk, 14.30 uur: Aanvang bijbelvakantieclub voor kinderen van 4 totIO jaar; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga door Wilma van den Broeke; KRABBENDIJKE - De Ranke, 19.30 uur: Krea-doe-avond 'Gelegenheidsbord ma ken' door bibliotheek; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers, 50-plus of ouderen vanaf 57 jaar; Koers bal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos;Het Visnet, 19.45 uur: Informatieavond Passage over kruiden en vis; De Wingerd. 20.00 uur: Verkiezingsbijeenkomst Christen- Unie; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE - Openbare bibliotheek, 14.00- 14.30 uur: Voorlezen voor kinderen t/m 9 jaar; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volks dansen voor 50-plussers. door Jan de Ruiter Het middeleeuwse Driewegen telde zo weinig inwoners dat er slechts een kleine kapel was, die vanuit het naburige Coudorpe werd bediend. Door de aanhou dende dreiging van de oprukkende Honte (Westerschelde) trokken veel inwoners uit Coudorpe naar het veiliger gelegen Drie wegen. Hierdoor werd de kapel te klein voor het aantal kerkgangers, zodat werd omgezien naar een nieuwe en grotere kerk. In 1659 werd er door de Staten van Zee land een subsidie verleend van 600 gul den, die in twee termijnen werd uitbe taald. Voor dat geringe bedrag zal aan vankelijk slechts een bescheiden uitbrei ding van het bestaande gebouw tot stand zijn gebracht. Bijna twintig jaar later, in 1678, werd op initiatief van de plaatselij ke ambachtsheren de huidige kerk ge bouwd. Die ambachtsheren waren cle tweeling broers Frederik en Emmery van Water vliet, telgen uit een regentenfamilie, die uitgebreide bezittingen hadden op de Be- velanclen. Zij waren overigens de laatste leden van de familie, die de naam Van Watervliet droegen. Hun oudere broer Comelis was in 1669 ongehuwd overleden en ook Fre derik was ongehuwd, terwijl het huwelijk van Emmery en Cornelia van der Nisse al leen een dochter had voortgebracht. Hun enige zuster was gehuwd met Ferdinant de Perponcher Sedlnitsky. Omdat zij wilden dat de naam Van Water vliet zou voortbestaan, vermaakten zij hun bezittingen aan hun neven Isaac en Willem Emmery de Perponcher Sedlnits ky op voorwaarde dat deze zelf of hun kin deren de naam Van Watervliet zouden aannemen. Het mocht niet baten, want beiden bleven ongehuwd. De namen van beide stichters, hun titels, familiewapen en functies zijn gebeiteld in de grote stichtingssteen boven de toe gangsdeur van de kerk, zodat uiteindelijk toch hun namen door de eeuwen heen be waard gebleven zijn. De vertaling van de in het Latijn gestelde tekst luidt: „De hoogedele tweelingbroers Fredericus en Emmericus van Watervliet, Heren van El- lewoutsdijk, Driewegen, Coudorpe en everinge, 's-HeerHendrikskinderen, 'tei land Wolphartsdijk enz. enz. Eeerstge- noemde Raad der Admiraliteit in de Hoge vergadering der Staten van Zeeland en gewoon lid der Rekenkamer, laatstge noemde Hoogedelachtbare burgemeester der Stadt Goes, hebben dit heilige gebouw doen oprichten in het jaar des verlossen- den heils 1678." Moord De geschiedenis van de kerk van Driewe gen is onlosmakelijk verbonden met het verhaal over de moord op één van haar predikanten. In 1685 werd de jonge intel- De kerk van Driewegen. ligente Nicolaas van de Velde aldaar be roepen. Algauw trok hij trok met zijn pre ken veel belangstellenden uit de omrin gende dorpen, zeer tot ongenoegen van zijn ambtsgenoot Jacob de Cliever uit 's- Heerenhoek, die vanaf de kansel zijn af vallige gemeenteleden uitmaakte voor 'achterklappers, geveinsden en belha mels'. Op zondagavond 11 mei 1687 werden cle inwoners van Driewegen opgeschrikt door glasgerinkel en een schot. De volgen de morgen werd Nicolaas van de Velde doocl aangetroffen. In de doornhaag bij de woning werd een lapje stof gevonden en onder het raam stonden afdrukken van voetstappen in de modder, waar de moor denaar had gestaan. Op die bewuste avond was de plaatselijke chirurgijn ds. De Cliever tegengekomen, die gekleed was in een kamerjas en een ge weer droeg. Op zijn vraag wat dominee nog zo laat op Driewegen deed, had De Cliever geantwoord 'dat hij de duvel in zijn bakhuys (gezicht) geschooten had, omdat hy hem altoos in de classis (verga dering) te bruyen nam'. Uit angst voor represailles was de chirur gijn buiten de provincie gevlucht, maar later had hij per brief toch justitie inge licht. Op 6 juli werd De Cliever gearres- foto Willem Mieras teerd. Het gevonden lapje stof bleek af komstig van zijn kamerjas en ook de voet sporen kwamen overeen met de maat van zijn schoenen. Toch heeft hij de moord nooit bekend. In 's-Gravenhage in de Ge vangenpoort pleegde hij op 1 augustus zelfmoord door het innemen van vergif. Classicisme De rechthoekige zaalkerk is een prachtig voorbeeld van het zeventiende-eeuwse classicisme in Zeeland. De statige monu mentale voorgevel heeft trappen en vier uitspringende gemetselde pilasters. De top van de gevel heeft drie trappen; de on derste met aanzetten van zandstenen vo luten, de tweede met bollen en de derde met vleugelstukken. Bij de restauratie van 1914 heeft architect Willem Sterk uit Schore twee ramen in moderne stijl in de voorgevel aange bracht. Bij die gelegenheid werden ook de zijvensters vergroot. Hij was ook de archi tect van de in 1913 gebouwde gerefor meerde kerk te Baarland. De leien op het dak zijn in 1950 vervangen door de bekende Franse Larivier-leien. Laatstelijk in 1985 zijn de hele kerk en to ren grondig gerestaureerd. De leeuwen op de hekposten dragen de wapens van Drie wegen en Coudorpe. door Maurits Sep Pim Fortuyn stelde de goede diagnose van de staat van Nederland, maar kwam met de verkeerde oplossing. „Ook het CDA is ontevreden over Paars, over de ï'esultaten en over de be stuurscultuur. Maar waar For tuyn mensen uitsluit, willen wij ze er juist meer bij betrekken", zei CDA-lijsttrekker Jan Peter Balkenende gisteravond in Goes. De x-echtstaat is niet op orde, de veiligheid voor de bevolking is niet gegarandeerd, de wacht lijsten in de zorg zijn niet wegge wei'kt, bekritiseerde Balkenende twee kabinet ten PvdA/WD/D66. En: „Ne derland is geen BV. Problemen kun je niet oplossen door je te concentrei'en op geld. Wij doen een appèl op de mensen. Geluk is niet te koop, tv is geen oplos sing voor eenzaamheid", stelde Balkenende. Hij pleitte voor een actieve hou ding van de overheid: „Wei'kge- vers verplichten tot reïntegratie van arbeidsonge schikten, alloch tonen verplich ten tot inburge ring, verslaafden verplicht opne men. Een betrok ken samenle ving." Het CDA gaat dan ook geen Haagse campagne voeren, maar keext terug naar de wortels van de partijDe slogan: Oog voor de regio, Oog voor de ander, Oog voor de toekomst. Dat Balke nende de landelijke campagne voor cle gemeenteraadsverkie zingen aftrapte voor een Zeeuws thuispubliek (inclusief ouders), was symbolisch. „Wij kiezen voor de regio. Zeeland is geen Noord-Holland." Dat wil hij vertaald zien in be leid. De CDA-voorman kraakte maar weer eens de 5e Nota Ruimtelijke Ordening van PvdA-minister Pronk af - al va ker smalend een 'Pronkstuk' ge noemd. „Geen blauwdruk van uit Den Haag, maar een beleid met x'egionale gevoelens. Ruim te voor de eigen jonge bevolking in de dorpen. Want: geen kinde- x-en, geen school; en geen consu menten, geen winkels." Nu Pim Fox-tuyn weg is als lijst trekker van Leefbaar Nedex- land, is Paars opgelucht terug gezakt in 'de leunstoel van gemakzucht', stelde Balke nende cynisch vast. Hij waarschuwde de machtheb bers: „Met zijn vertrek hebt u die kiezers nog niet terug. Ver trouwen kun je alleen vragen als je te vertrouwen bent." Maar Paax-s is de beloften niet nage komen, concludeerde hij. „De PvdA heeft te weinig gedaan toen het kon en wil nu te veel." De Zeeuwse kandidaat Siem Buijs deed er een schepje bovenop door zoals ge woonlijk het zorgbeleid op de hak te nemen. „Paars heeft de zorg in gevaar ge bracht." Dat het daarmee niet nog slechter gaat, is voor een belangrijk deel aan het CDA (en dus aan de zorg- wooi'dvoex'der: Buijs) te danken, meende Buijs. „Dankzij moties of initiati even van het CDA is de concentratie van ziekenhuizen stopgezet, is er meer geld voor de ambulancezorg in Zeeland en komt er steun voor de apo- theekhoudende huisartsen op het platteland." door Anja Bimmel MIDDELBURG - Het nieuwe Walcherse dierenasiel komt aan de Visodeweg tussen de Vlis- singse Buitenhaven en Ritthem. De twee zelfstandige dierena sielen van Middelburg en Vlis singen hebben de locatie aan de Visodeweg in een bestuursver gadering officieel goedgekeurd. De fusie tot één Walchei-s asiel kan beginnen. De twee asielen pi-aten al jaren over een fusie. De huidige vestigingen zijn ver ouderd. Vorig jaar spraken de beide besturen nog een voor keur uit voor de Deinsvlietweg, even verderop. Later bleek die locatie toch niet te voldoen. De oppervlakte van het perceel wei'd te klein gevonden. Volgens de voorzitter van het Vlissings dierenasiel is het bestuur tevre den met de plaats aan de Visode weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31