Walstraat-Zuid wordt opgeknapt «eme®o, Nieuwbouw zorgcentrum gaat in fasen 7 PZC Carnaval verloopt zonder wanklank Statenfractie PvdA peilt mening over openbaar vervoer Politiek maakt zich op voor de strijd Vlissingse winkelstraat krijgt monumentale karakter terug Brillenactie op televisie Steekpartij in Middelburg Achttal mishandelt Goesenaar Inbraak in vogelopvang Meisje gewond bij aanrijding Vlissingse drankrijder gepakt Diefstal uit fietstas Rijverbod voor drankrijder Vals kenteken zeeuwse almanak Beleefd PZC MIDDEN maandag 11 februari 2002 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Geen enkel pand in de Walstraat-Zuid tus sen het Groenewoud en de Nieuwstraat wordt gesloopt. De huizen worden opgeknapt en aangepast aan de eisen van deze tijd. Dat blijkt uit de eerste visie Walstraat-Zuid. De verwach ting is dat in de herfst van dit jaar kan worden begonnen aan de 'hoognodige opknapbeurt'. Het uitgangspunt van de face lift is dat de winkelstraat haar monumentale karakter terug krijgt. De Middelburgse pro jectontwikkelaar AW Beheer en de gemeente Vlissingen heb ben voor het rijtje huizen in de Vlissingse winkelstraat een res tauratie- en renovatieplan ont wikkeld. WTS Architecten be oordeelt momenteel elk pand (de nummers 20 tot en met 38) op bouwkundige kwaliteiten en noodzakelijke aanpassingen. Op de begane grond zullen win kels terugkomen. De woningen boven de winkels worden geres taureerd en opnieuw geschikt gemaakt voor bewoning. Die appartementen krijgen een luxe IJZENDIJKE - Brillenkoster Jacques van Voorenberghe uit IJzendijke is dinsdag 12 februa ri op tv te zien in het AVRO-pro- gramma Gezondheidsplein. Van Voorenberghe kreeg vorige week bezoek van een tv-ploeg die drie uur opnamen maakte over de brillenactie, die in de af gelopen jaren al meer dan een miljoen brillen heeft opgele verd. De koster stelt de brillen be schikbaar aan de arme bevol king in de Derde Wereld. De uitzending is op dinsdag tussen 17.30 uur en 18.00 uur in Gezondheidsplein op Neder land 1. uitstraling. Aan de achterzijde van de appartementen wordt een privé-zonneterras aange legd met aangrenzend een voet gangersplankier, die het ver bindend element vormt tussen de woningen. ,,We willen be werkstelligen dat de winkels en appartementen een aparte en tree krijgen", zegt J. Schroevers van cle -sector stadsontwikke ling van de gemeente Vlissin gen. De in- en uitgang voor de bewo ners ligt aan het Groenewoud, op de plaats van het huidige café De Concurrent. Burgemeester en wethouders kondigen aan dat er een voorstel volgt om dat pand te verwerven. Onder de zonneterassen ontstaat een soort overkapte doorgang. Via deze 'binnenstraat' wordt de be voorrading voor de winkels ge regeld en de overkapte straat dient tegelijkertijd als vlucht weg voor de winkels en wonin gen. Elk pand behoudt zijn ei gen gezicht. Op de plaatsen waar al is gesloopt, wordt klein schalige nieuwbouw toege voegd. De gemeente wil een breed draagvlak krijgen voor de visie. „Want dat is nodig om tot een goed functionerende Walstraat- Zuid te komen", vindt Schroe vers. De visie wordt onder cle omwonenden verspreid. Ook wordt het plan in verschillende etalages van de winkelstraat opgehangen en volgt er overleg met betrokkenen en onderne mersorganisaties. door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Het carnaval in Zeeuws-Vlaanderen is het af gelopen weekeinde zonder inci denten verlopen. In de carna valsplaatsen deden zich geen ordeverstoringen voor. „De politie meldt dat het in ja ren niet zo rustig is geweest", zei burgemeester P. van den Baar van Sas van Gent. De politie hoefde niet naar het middel van de verblijfsontzegging te grij pen. De gemeente had die moge lijkheid (tijdelijke) geschapen na de vechtpartijen die vorig jaar tijdens het carnavalsfeest plaatsvonden. Ook het besluit om de carnavalsactiviteiten voor de jeugd te verplaatsen naar De Vlaanderen en te omge ven met het toezicht van een professionele veiligheidsdienst, heeft bijgedragen aan een feest zonder ongeregeldheden in Sas. Vorig jaar leverde het jeugdcar naval in De Roselaer aardig wat overlast op omdat grote groepen jongeren niet in de zaal, maar op straat rondhingen. Tevens werd er toen flink gehandeld in soft drugs. Ergernis en teleurstel ling was er afgelopen zaterdag bij voorzitter C. cle Groff van Showbancl Sas van Gent. „Wij doen volgend jaar niet meer mee aan de intocht van de prins", zei hij na afloop van de sleutelover handiging door burgemeester Van den Baar op het stadhuis. De intocht vond plaats in cle stromende regen, waardoor de leden van de harmonie en de showband - die voor de muzika le omlijsting van het spektakel zorgden - volkomen doorweekt bij het stadhuis aan de Westka de arriveerden. Het stoorde de leden van de showband dat er noch van de zijde van het gemeentebestuur, noch van de zijde van de carna valsprins een publiek bedankje af kon voor de showband, ter wijl de harmonie dat wel kreeg. „En dat steekt bij onze leden", aldus De Groff, die daarop aan kondigde dat de showband na zeventien jaar cle medewerking aan de intocht opzegt. De Walstraat-Zuid in Vlissingen is hard aan een opknapbeurt toe. MIDDELBURG - Een 41-jarige man uit Middelburg is zater dagnacht even na half drie gewond geraakt bij een steekpartij in een woning aan de Rozemarijnstraat in zijn woonplaats. Het slachtoffer raakte gewond aan armen, gezicht en bovenli chaam. Hij is behandeld in het ziekenhuis in Wissingen. Latei- die nacht, rond half vier, is aan de Zuidsingel in Middelburg een 32-jarige vrouw uit die plaats aangehouden in verband met de steekpartijDe aanleiding voor de steekpartij lag in de relationele sfeer. GOES - Een 23-jarige Goesenaar is zaterdagnacht rond kwart over twee op cle Grote Markt in zijn woonplaats mis handeld. De politie heeft kort daarop in verband met de mis handeling acht mannen aangehouden: vijf mannen uit Goes en drie uit Ossendrecht, Yerseke en de gemeente Noorcl-Beve- land. De aanleiding voor het incident was dat het slachtoffer een opmerking maakte over het carnavalskostuum van de acht mannen. VLISSINGEN - Inbrekers hebben zaterdagnacht tussen mid dernacht en vijf voor half één een collectebusje gestolen uit de vogelopvang in Vlissingen. De toegang tot het bedrijf werd geforceerd; het totale schade bedrag is nog onbekend. HEINKENSZAND - Een 7-jarig meisje uit Heinkenszand is op Clara's Pad in haar woonplaats aangereden door een auto. Het meisje liep tussen twee geparkeerde auto's door de weg op. Een aankomende 63-jarige automobilist uit Goes kon haar niet meer ontwijken. Het meisje is met een hersenschud ding overgebracht naar het ziekenhuis. VLISSINGEN - Een 28-jarige automobilist uit Vlissingen is gisterochtend rond vier uur op de Bonedijkestraat in zijn woonplaats aangehouden wegens rijden onder invloed. De man had 1,3 zoveel gedronken als toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van een uur. VLISSINGEN - Een dief heeft zaterdagmiddag tussen vijf voor vijf en twee over vijf aan de Gildeweg in Vlissingen ver schillende goederen uit een fietstas gestolen. Een 50-jarige vrouw uit Vlissingen had haar fiets aan de Gildeweg ge plaatst. Toen ze terugkeerde waren onder meer een schouder tas, medicijnen, boeken, een bril en sigaretten weg. VLISSINGEN-Een 25-jarige automobilist uit Goes is gister ochtend rond kwart voor zes op de Spui kom weg in Vlissingen betrapt op rijden onder invloed. Uit een ademanalyse bleek dat de man bijna 2,2 maal te veel had gedronken, de politie heeft proces-verbaal opgemaakt en de man een rijverbod van vier uur opgelegd. door Ron Magnée MIDDELBURG - De fractie van de PvdA in Provinciale Staten gaat de burgers raadplegen. On derwerp is de aanbesteding van het openbaar vervoer. Met ingang van volgend jaar worden de lijndiensten op de Bevelanden en Schouwen-Dui- veland openbaar aanbesteed. De PvdA wil weten tegen welke voorwaarden dat moet gebeu ren. „Wij willen graag horen wat onze achterban ervan denkt"stelt PvdA-Statenlid M. de Koster. „Maar reacties van mensen van andere partijen zijn ook van harte welkom." Het gaat om de aanbesteding van de lijnbussen. Nu worden die dien sten nog gereden door vervoers bedrijf Connexxion. Vanaf vol gend jaar kan dat anders wor den. De diensten worden open baar aanbesteed: ook busbe drijven als de BBA of de Arriva mogen meebieden. Daarnaast mogen vervoersbedrijven uit het buitenland een voorstel REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl doen. Het bedrijf met het beste bod mag uiteindelijk met zijn bussen op de eilanden gaan rij den. Maar voordat het zover is, moe ten eerst cle voorwaarden voor de busdiensten worden opge steld. Zoals: waar moeten de bussen rijden, hoe vaak, waar heen en met welke voorzienin gen? Hiervoor wil de PvdA- fractie eerst de stemming onder de gebruikers peilen. „We wil len graag horen van partijen op welke voorwaarden we moeten aanbesteden", legt De Koster uit. „Dan denk je al gauw aan Rover, de club van openbaar vervoer-gebruikers, of de fiet sersclub ENFB. Maar ook de an dere busgebruikers willen we horen." Overigens blijft de pas opge richte Teletaxi buiten beschou wing. Deze vervoersvorm, duurder dan de bus maar goed koper dan de taxi, rijdt sinds be gin dit jaar voor iedereen. De komende jaren blijft de exploi tatie van de Teletaxi sowieso in handen van Connexxion. De ideeën en opvattingen wor den gebundeld en ter sprake ge bracht tijdens de Statenverga dering. Waarschijnlijk komt de zaak niet eerder dan half maart op de agenda van de Commissie Verkeer en vervoer, zo voorspelt De Koster. Tot die tijd zijn reac ties per e-mail of per post wel kom. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Ta feltennis voor 55-plussers; KOUDEKERKE - Intratuin, 13.30-17.00 uur: Indianenfeest voor basisschoolkin deren; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart; MIDDELBURG - Kerksteeg 5, 9.00-10.00 uur en 10.00-11.00 uur: Tai Chi voor 50- plussersen mensen met chronische aan doeningen; Oostkerkplein 22, 19.00- 20.00 uur: Tai Chi voor beginners; Sport hal De Kruitmolen, 19.00 en 20.30 uur- Griekse dansles voor beginners (19.00 uur) en gevorderden (20.30 uur) Café The Duke, Vlasmarkt: 20.30 uur: Pub Quiz; OOST-SOUBURG - Buurthuis De Schuur, 19.30 uur: Klaverjasavond; SEROOSKERKE -Zandput. 13.30 uur. Bil jarten; Zandput, 20.00 uur: politieke dis cussie met raadsleden van de gemeente Veere; VLISSINGEN - De Oude Stad, 13.30 uur: Damesgym en 20.00 uur: Dart, biljart en klaverjassen; Wijkcentrum Schelde- buurt, 13.30 uur: Soosmiddag; ZOUTELANDE - De Tienden, 14.30 uur Koersbal. foto Ruben Oreel Leefbaar Middelburg is tegen een nieuwe schouwburg op de plek van de Generaal Berghuijskazerne. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Leefbaar Middelburg protesteerde za terdag tegen de komst van de nieuwe schouwburg op de lo catie van de Generaal Berg huijskazerne en GroenLinks in Vlissingen fietste langs on veilige, onlogische oversteek plaatsen. Politieke partijen maken zich op voor de ge meenteraadsverkiezingen van 6 maart. Een groep van circa dertig be langstellenden of sympathi santen van Leefbaar Middel burg liep zaterdag van de Markt naar de kazerne. Bij het bord met het opschrift 'Hier komt uw nieuwe theater', liet Leefbaar Middelburg blijken daar absoluut nog niet van overtuigd te zijn. De fractie plaatste het bord 'niet' achter de tekst. „Dit project is een bo demloze put. Het laatste be drag dat we hebben gehoord, was 66 miljoen gulden (bijna 30 miljoen euro). Het is een veel beter idee om op de plaats van de huidige schouwburg een nieuwe, grotere variant te bouwen", wilde H. Akdag, fractievoorzitter en lijstfrekker van Leefbaar Middel burg de discussie over de locatie her openen. Leefbaar Middel burg nodigde zater dag voorbijgangers uit om naar het politieke café te komen dat op 20 febi-uari vanaf 20.00 uur in café The Duke wordt gehouden. Het thema van het politieke café luidt Tot uw Dienst. Toen Pim Fortuyn in december tot lijst trekker van Leefbaar Neder land werd gekozen, begroette hij de zaal met: 'At your servi ce'. Akdag, die zich dit week einde tegen de omstreden uit spraken van Fortuyn keerde: „Ons thema is heel iets anders. Wij bedoelen met de titel dat we er zijn voor de inwoners van Middel burg. In The Duke hopen we dat er met veel Middelburgers wordt gediscus sieerd over onze 162 actiepun ten uit het verkiezingspro gramma." GroenLinks deelde tijdens de fietstocht door Vlis singen folders uit, waarop 'de 10 sterke punten van Groen Links stonden samengevat'. „Veranderingen zijn niet altijd n i verbeteringen. Het kruispunt Oude Veerhavenweg-Prins Hendrik weg moet worden ver beterd. Daar moet je als fiet sers ogen rondom hebben", zei P. van Zalen van GroenLinks. „Waarom zouden we 's avonds de Walstraat niet openstellen voor de fietsers?"merkte f rac- tievoorzitter en lijsttrekker A. Soplantila op. De winkel straat is een voetgangersge bied. Fietsers die via het cen trum naar 't Eiland willen gaan en omgekeerd, moeten een omweg maken. „Als de winkels dicht zijn, heeft nie mand last van fietsers." Het moet aantrekkelijker worden om de fiets te pakken of om met het openbaar vervoer te gaan. GroenLinks vindt dat de aanleg van een transferium aan de rand van Vlissingen de verkeersdrukte in het centrum kan terugdringen. door Ali Pankow BRUINISSE - Arcus Zorgkoe- pel heeft een hernieuwde aan vraag ingediend bij het College Bouwvoorzieningen voor nieuwbouw van zorgcentrum In 't Opper in Bruinisse. Volgens directeur A. Schouw van Arcus voorziet die aanvraag in gefa seerde nieuwbouw van het com plex, waardoor slechts beperkte tijdelijke huisvesting op de be staande locatie nodig zal zijn. Nieuwbouw in fasen is om slachtiger en duurder, maar op de tijdelijke huisvesting kan aanzienlijk worden bespaard. Volgens Schouw is er vooraf overleg geweest met het College Bouwvoorzieningen en maakt een aanvraag voor verruiming van het bouwbudget een goede kans van slagen. „Mocht daar inderdaad een po sitief besluit op komen, dan kan er misschien nog in mei met de nieuwbouw worden begonnen", zegt Schouw. Hij zegt het wel met enige scepsis. „We hebben al zo veel toezeggingen gehad en dan komt er in de laatste fase toch weer een nog hogere me neer die er plotseling anders over denkt. We hopen echter nu toch de voldoende hoogste man gevonden te hebben." Zodra er officieel toestemming komt voor de gefaseerde bouw van het Bruse zorgcentrum, wordt een gedeelte van het te huis gesloopt. Slechts een be perkt aantal bewoners moet dan worden ondergebracht in een tijdelijke huisvesting op het ei gen terrein van In 't Opper. Het andere gedeelte van het zorg centrum blijft in die periode ge woon intact. Dat komt pas aan de beurt als de eerste fase van de nieuwbouw gereed is. De uitvoering van deze herziene aanvraag zal veel omslachtiger zijn dan van de oorspronkelijke plannen. Schouw hoopt echter dat op deze manier de vertra ging met de nieuwbouw aan zienlijk beperkt kan worden. Aanvankelijk was het de bedoe ling In 't Opper volledig nieuw te bouwen en alle bewoners in de tussentijd te huisvesten in een tijdelijk onderkomen in het park langs de parallelweg van de N59 tussen de bushalte en de Deltastraat. De kosten van de bouw van dat tijdelijke zorg centrum werden begroot op cir ca 5,5 miljoen euro, Het College Bouwvoorzieningen vond dat te veel en wilde niet verder gaan clan 3,9 miljoen euro. Het Bruse zorgcentrum is drin gend aan nieuwbouw toe. In dien cle start daarvan nog lang op zich laat wachten, moet het oude In 't Opper tussentijds toch 'enigszins' worden opgeknapt. KAPELLE - De politie heeft za terdagnacht om elf uur in de Weststraat in Kapelle een 59-ja rige man uit Heinkenszand aan gehouden. De man had valse kentekenplaten op zijn auto. De politie heeft de auto in beslag genomen. Verder bleek de man diverse van diefstal afkomstige fietsen en bromfietsen in zijn bezit te hebben. De contactlens van Corine uit Driewegen ivas kapot. Verdikkes lastig, vond ze. Koortsachtig zoeken leverde uiteindelijk een bril van vroe ger op. De bril die ze dank baar diep had weggestopt toen ze contactlenzen kreeg en waar ze nooit meer naar had omgekeken. Hoe lang precies, ivist ze weer toen haar dochtertje meldde dat het middagslaap je lang genoeg had geduurd. Isabelle van twee keek een tikje verrast toen Corine haar kamertje binnenkwam. Maar ze herstelde zich snel. „Dag mevrouw", zei ze be leefd. X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 7