Late treffers staan stunt in de weg Het veld gevonden, meneer Barbé? Hoorman en Vivaldi prachtig plaatje Voorwaarts speelt met reserves Volharding Van Driel pakt titel door flitsend eindschot Biljartclubs kunnen nieuwe start maken Hoofdplaat gaat pas in slotfase onderuit tegen De Meeuwen: 1-2 40,- Zeeuws-Vlaamse korfbalploegen pakken allemaal de volle winst Swagemakers wijst concurrent Stoffels terug Onverdiende zege voor Arnemuiden uitslagen door Aector Dooms AXEL -De basketbalvereniging Voorwaarts kende in de Zeeuw se competitie een uitstekend weekeinde. Zo behaalde het Ax- else mannenteam een riante 82- 3 3-overwinning tegen de reser ves van Volharding, terwijl de vrouwen in de uitwedstrijd bij Marathon een fraaie 32-49-zege boekten. Voorwaarts-Volharding 2 82-33 (39-12): De basis voor de winst werd in de eerste tien minuten gelegd. De Axelaars zagen tot na een overrompelende begin fase het verschil tot twintig punten oplopen: 24-4. Vanaf dat moment speelde Volharding een verloren wedstrijd. Voorwaarts bouwde vanuit een sterke zone verdediging aan een serie goede aanvallen en de marge werd rus tig uitgebouwdIn de laatste pe riode werd de Goese ploeg naar een ruime nederlaag gespeeld. Koen Bauwens was bij Voor waarts topscorer met 19 punten. Mischa van Waesberghe, dit! naar Amerika vertrekt, scoorde in zijn laatste wedstrijd 16 pun- ten, evenals Arjan Joziasse. Maurits van Aalst en Robbert 1 d'Hondt hadden respectievelijk! met 15 en 11 punten ook hun aandeel in het Axelse succes, j Dames - Marathon-Voorwaarts 32-49 (15-17): Voorwaarts was vooral na rust de betere ploeg, De Axelse vrouwen speelden één van de beste wedstrijden; van het seizoen. Aanvankelijk! ging de partij gelijk op, maar een tussensprint van Voor-i waarts betekende in de derdeI periode de genadeklap voor dei Vlissingse vrouwen. Er werd in1 die fase een behoorlijke kloof geslagen: 25-37. Bij het Axelse team lukte bijna alles. Dankzij vlotte combinaties werd telkens iemand vrijgespeeld. Ook van afstand werd er raak geschoten, De productie van Voorwaarts, werd verdeeld onder Petra Geelhoedt (16), Sonja Geel- hoedt (12), Evelien de Vries (10)! en Jolanda Joziasse (7). door Aector Doorns TERNEUZEN - De finale in de tweede klasse driebanden van Biljart Federatie Terneuzen Stad eindigde in een climax. Cees van Driel van biljartclub 't Bierwinkeltje wist via een flit send eindschot Jo Leeraert met 20-19 te verslaan. Van Driel was uitstekend aan de partij begonnen, maar Leeraert kwam naarmate de strijd vor derde beter in zijn ritme. Dat re sulteerde na 24 beurten in een gelijke stand: 12-12. De speler van Concordia liep vervolgens uit naar'een 18-15-voorsprong, maar Van Driel bleef onverzet telijk. De winnaar maakte na veertig beurten de twintig ca ramboles vol. In de nabeurt scoorde Leeraert nog een punt, maar dat was niet voldoende om een verlenging te forceren. Ook in de kruisfinale ontliepen Van Driel en Cees J. Wissel el kaar niets. De spelers van 't Bierwinkeltje wisselden zwak ke met sterke momenten af. Zo had Van Driel een prima start. Na zes beurten sloeg de Terneu- zenaar met 9-2 een gat naar zijn opponent, maar Wissel ant woordde in het verloop van de partij met een fraaie serie van zes. De inwoner van Zaamslag liet daarna bij een 19-15-stand de winst glippen. Van Driel pro fiteerde en maakte de partij koelbloedig af: 20-19 in 28 beurten. De andere kruisfinale ging tussen Leeraert en Marijnl Geirland. Die partij was van minder gehalte. De biljarter van BW had kennelijk zijn dag niet, Terwijl Leeraert regelmatig zijn punten scoorde geraakte Geir land maar niet in zijn ritme. Geirland bleef steken op zeven i caramboles. De partij werd door Leeraert na 33 beurten beëin-' digd: 20-7. Winnaar Van Driel, noteerde met acht carambole de hoogste serie en had met 28 beurten de kortste partij. On-; danks het feit dat Leeraert de eindstrijd haalde bleek zijn moyenne van 0,39 onvoldoende om zich op het niveau van de tweede lrtasse te handhaven. maandag 11 februari 2002 doorWim de Vos HOOFDPLAAT - De compli menten waren voor Hoofdplaat. De zondag-vijfdeklasser speel de in de bekerwedstrijd tegen De Meeuwen met een voorbeel dige inzet, had lange tijd een voorsprong en leek op een nieu we verrassing af te stevenen. In de slotfase van de wedstrijd moesten de Zeeuws-Vlamingen echter alsnog capituleren. Met twee treffers schoot goaltjesdief Patrick Koppejan de illusies van Hoofdplaat op een vervolg in het bekertoernooi aan digge len: 1-2. In de competitie is Hoofdplaat niet meer dan een modale mid denmoter, maar voor het beker toernooi weet het echter telkens de mouwen behoorlijk op te stropen. Eerder werden daar de zondag-vierdeMassers Aarden burg en IJzendijke al het slacht offer van en zaterdag had het er dus lange tijd schijn van dat ook De Meeuwen in het zand zou moeten bijten. Vooral in verdedigend opzicht was er voor de routine gekozen. Paul Vermue was weer eens van stal gehaald en organisatorisch verliep het daardoor veel beter dan in de voorgaande competi tiewedstrijden. Bovendien speelde tweede doelman Reggi Buysse een sterke wedstrijd. Met name in de eerste helft hield Buysse De Meeuwen enkele ma len van een treffer (onder meer Patrick Koppejan en Wilco Din- gemanse) af, waardoor Hoofd plaat steeds verder in de wed strijd kon groeien. Dat resulteerde in eerste instan tie in een paar kansjes maar Jean-Pierre Pielaat kon doel man Danny de Vries niet in ver legenheid brengen. Toch moest Danny de Vries nog voor het einde van de eerste helft capituleren. Na een goede Zeeuws-Vlaamse aanval kwam de bal voor de voeten van Pascal Pijcke die vanuit de tweede lijn zuiveren hard binnenschoot: 1- 0. Inventiviteit Natuurlijk had De Meeuwen het beste van het spel met Wilco Dingemanse en Patrick Koppe jan als de aanjagers. Op het ge groepeerde en goed georgani seerde verdedigingsspel van Hoofdplaat had de ploeg van trainer Wim Davidse echter niet het juiste antwoord. Vooral in de tweede helft, toen de thuisclub met de kleine voorsprong op het scorebord steeds meer en meel de nadruk op de verdediging ging leggen, misten de bezoe kers lange tijd de inventiviteit om een bres te slaan in de muur die rond het strafschopgebied was opgetrokken. Eén keer mocht Koppejan door breken, maar doelman Buysse stond weer op de juiste plaats. Druk Halverwege de tweede helft voerde De Meeuwen de druk nog verder op. Voorstopper Mi- chiel Köther werd naar de spits- positie gestuurd, waardoor het voorin nog drukker en moeilij ker werd. Terwijl het er steeds meer naar uit ging zien dat Hoofdplaat opnieuw zou gaan stunten kwam De Meeuwen als nog langszij. Bij een vrije trap probeerde Hoofdplaat tijd te winnen door lang te talmen met het neerzetten van de muur. De sluwe Patrick Koppejan maak te daarvan echter gebruik en schoot de bal in de uiterste hoek: 1-1. Dat betekende meteen de genadeMap en een paar minu ten later stond het al 1-2 toen LennardBommeljé op rechts al le vrijheid kreeg en zijn voorzet cloor Koppejan werd binnenge- tikt. Hoofdplaat-De Meeuwen 1-2 (1-0). 38. Pascal Pijcke 1-0, 81. Patrick Koppejan 1-1, 87. Patrick Koppejan 1-2. Scheidsrechter: J. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder)Gele kaart: Mar- tijn de Bie (Hoofdplaat) en Patrick Koppejan (De Meeuwen). Aantal toeschouwei's: 83. Hoofdplaat: Reggy Buysse; Eli Bol- lem.an, Paul Vermue, Ruben Tho- maes (60. Johanan van den Ameele), Jeroen Zeegers (55. Marco van Waes Hans Rosseel, Barry Sutin, Pascal Pijcke, Martijn de Bie; Rudi Tho- maes en Jean-Pierre Pielaat. De Meeuwen: Danny de Vries; Ber- teld van de Velde, Wim-Jan Brasser, Michiel Köther, Ricky de Buck; Lennard Bommeljé, Ab Louios, Wil co Dingemanse, Michiel Brouioer (61. Martijn Hengst); Patrick Kop pejan enJan-Pieter de Vries (80. Ed dy Matthijsse). Aanvoerder Pascal Pijke (midden) van Hoofdplaat duel leert met twee spelers van De Meeuwen. foto Charles Strijd door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Hoge scores kenmerkten zondag de dressuurwedstrijd van de Bier- vlictse Haringruiters. In de klasse B gingen in het Paardensportcentrum Nieuwvliet de eerste drie erelinten zelfs gepaard met twee winstpunten. Marieke Hoorman toonde zich met PCT's Vivaldi de sterkste van het trio. Hoorman vormde met de lichtvoetig bewe gende PCT's Vivaldi een prachtig plaatje. Voor de erg ontspannen wijze van rijden en de uitstekende afwerking van de oefenin gen werd de Axelse amazone beloond met 176 punten. Overigens maar slechts vijf puntjes meer dan naaste concurrente Sabine Tarant van de Nieuwvlietse Zwinruiters met de uitste kend bewegende Palfrenike. Angelique Verpoorte stuurde de goed aan het bit lopen de Namora naar 169 punten. Voor de Ter- neuzense amazone goed voor de derde stek en precies voldoende voor twee bonuspun- ten. In de ldasse LI bleek Ilona de Bruyn ook in Nieuwvliet niet te stuiten. De Hulsterse amazone stuurde de tactmatig goed bewe gende Mandela La A met 162 punten alweer naar de zege. Een nipte zege overigens, aan gezien Gino Acke van de Edense Biezenrui- ters met Iris het telraam van de jury pas bij 161 punten het werk deed staken. In de Masse L2 had Jenny Morel met de met veel opdruk van de bodem verende Silvester M eveneens aan 162 punten voldoende voor de zege. De amazone uit Brasschaat bleef de 'Heikantse Nathalie Tijssen met Osborn twee punten voor. Maatje te groot In de klasse Z1 buite Mandy Boogaers het thuisvoordeel volledig' uit. De instructrice van het Paardensportcentrum stuurde in de haar zo bekende omgeving Just Kidding met 186 punten naar het oranje erelint en een winstpunt. Boogaerd bleek hiermee eenmaatje te groot voor naaste concurrente Ingrid Faes met Kobus. De Cadzandse amazone wist bij de wat lastig te berijden ruin de spanning niet onder controle te krijgen en kwam niet ver der dan 166 punten. VOORDELIG DOOR DE APK KEURING (Advertentie) APK KEURING VOOR SLECHTS door Frits Bakker door Jan Roovers TERNEUZEN - Alle Zeeuws- Vlaamse korfbalploegen kwa men zaterdag tot winst. BKC won thuis van Ondo (15-12), Zaamslag versloeg in eigen huis Seolto 2 (12-8) en Luctor won bij Olympia W: 14-17. BKC-Ondo 15-12: „Eindelijk gelukt", was het eerste dat coach Mare Kolijn na de over winning van zijn ploeg zei. In eerdere ontmoetingen kwam BKC daar vaak wel dichtbij, maar leverde in de finale ook steeds de punten in. Nu dus niet. In een eerste helft waarin de thuisploeg zijn tegenstander overspeelde (Kolijn: „We zetten ze vast onder de korf, gaven geen rebounds weg en waren aanvallend scherp") liep BKC weg naar 11-3 bij de rust. Ondo stond erbij en keek ernaar. Na de pauze deed Ondo wel wat terug (12-8), maar twee doel punten van Carlo Plamelink braken bij 14-8 het verweer, waarna BKC de wedstrijd beke ken uitspeelde, Scores BKC: Carlo Hamelink 5, Martin Scherbeijn 4, Michiel Roest 2, Marieke Roest, Lilian van de Lij- lce, Jolanda van Haneghem en Peter de Zeeuw allen 1 Zaamslag-Seolto 2 12-8: Bij de rust en met 3-4 achter zag het er voor de thuisploeg allerminst vrolijk uit. De tweede helft kreeg echter een heel ander ge zicht. 'Man of the match' Marco van Reeuwijk en aanvoerder Frans Verpoorte tilden de ploeg over het dode punt heen enna de aansluiting bij 6-6 kreeg Zaamslag aanvallend ineens de geest. Piet-Jan Reijnierse kreeg geen greep op Van Reeuwijk, die met Marcel van Zuidam voor een fraai slotakkoord zorgde. Scores Zaamslag: Marco van Reeu wijk 5, Marcel van Zuidam 3, Frans Verpoorte 2, Inge van Zuidam en Pieter IJamelink beiden 1. Olympia W-Luctor 14-17: De mindere periode (twee nederla gen op rij) lijkt voor Luctor voorbij. „We scoren weer", gaf Peter Durink aan waar eerder het manco zat. Na een gelijkop- gaande eerste helft (9-8) was het bij 10-8 even slikken voor de be zoekers. De mentale veerkracht deed de ploeg bij 12-12 echter weer terug in de wedstrijd ko men. De demarrage die Luctor daarna plaatste (12-16) besliste de wedstrijd. Scores Luctor: Ferry de Waele en Davy Jonker beiden 5, Erik-Jan Del- lebeke 3, Evelien van denDool 2, Pe tra Geene en Wilco Durink beiden 1 en Jack Begijn TERNEUZEN - Het is dc dag van de derby en de toon is al ge zet. Op het sportpark in het Terneuzense Zuiderpark, dat het niet meer gewend is zo veel toeschouwers te ontvangen, is het aanschuiven aan de kassa. Zaterdagmiddag, een fiks briesje en een striemende re gen, in de aanloop naar de der by tussen Terneuzen en Hoek. „Het veld kunnen vinden, meneer de burgemeester?", vraagt Ronald van der Zwart, voorzitter van de supporters club van Terneuzen bij de ingang met een cynisch lachje. SLUISKIL - Onvrede over het financiële wanbeleid deed het merendeel van de Zeeuws- Vlaamse biljartverenigingen eind vorig jaar besluiten om uit de biljartbond (KNBB) te stap pen. In een algemene ledenvergade ring op 15 maart, uitgeschreven door het oude districtsbestuur, kunnen de clubs een nieuwe start maken in de Zeeuws- Vlaamse Biljartbond (ZVB). Op de voorlopige agenda staan, naast een bestuursverkiezing, ook de behandeling van het con cept wedstrijdkalender seizoen 2002-2003 en het punt vervolg- competitie met de andere re gio's. De Zeeuws-Vlaamse wed- SAS VAN GENT - De volleybal- sters van Swagemakers wezen in een rechtstreeks duel concur rent Stoffels Cleaning gedeci deerd terug. Swagemakers ze gevierde met 3-0 en behoudt daarmee uitzicht op de titel. De nummer drie van de rang schikking heeft twee punten minder dan Savok 2 en Stoffels Cleaning, maar speelde één en twee wedstrijden minder dan het leidende duo. Na winst met 25-23 zegevierde de Westdorpse formatie met 25-19 en 24-17. Onderaan incasseerden Espla- nada (3-0 verlies tegen Place du Marché) en Esplanada 2 (3-0 te gen Savok) een nieuwe neder laag. Bij de gemengde ploegen verraste Gerrit de Jonge met een 3-0 zege tegen Acke. Savok/A- vesta wees Gilderakkers met 3- 0 terug. strijdkalender telt in de diverse spelsooxfen evenveel kampi- j oenschappen als voorheen on der de KNBB-vlag. Secretaris Piet Kentin uit Terneuzen ver-1 wacht dat negentig procent van de Zeeuws-Vlaamse biljart-/ clubs zich bij de nieuwe regio nale bond zal aansluiten. De vergadering in café Dallinga in Sluiskil begint om 20.00 uur. ARNEMUIDEN - In een inhaal- duel in de tweede klasse zater dag bleek Arnemuiden zaterdag met 3-1 te sterk voor 's-Heer Arendskerke. In een slecht duel was Kees Davidse twee keen trefzeker voor de thuisclub. Davidse zette Arnemuiden op1 een 1-0-voorsprong, maar Wal ter de Kok zorgde vlak voor rust vanaf elf meter voor de 1-1- ruststand. Arnemuiden was in de tweede helft de gelukkigste ploeg en pakte via Kees Davidse en een treffer van Corné van Belzen de volle winst: 3-1. Biljarten BFTS Terneuzen. Tweede klasse drie banden: 1. C. van Driel ('t Bierwinkeltje) moyenne 0,49; 2. J. Leeraert (Concordial 0,39. Degradatie; 3. C. J. Wissel ('t Bier winkeltje) 0, 47; 4. M. Geirland (BWI 0,46; 5. J. Bootsgezel (BW) 0,36 halve degr.; 6. J. Buijze 0,33 halve degr. Volleybal Sas van Gent. Recreatieve competitie. Vrouwen; Esplanada 2-Savok 0-3, Place du Marché-Esplanada 3-0, Swagema- kers-Stoffels Cleaning 3-0. Gemengd: Acke-Gerrit de Jonge 0-3, Savok/Avesla- Gilderakkers 3-0. De eerste burger reageert ge past en correct. „Ik was hier vorige week ook al tegen UDI. Dat kan wel zijn, maar voor veel Terneuzenaren is het nog altijd een doorn in het oog dat de hoogste bestuurder van Ter neuzen alleen oog heeft voor Hoek en de zondag-hoofdklas ser doorgaans links laat liggen Ron Barbé: „Ik ben sinds 1968 supporter van Hoek. Als voet balliefhebber moet je keuzes maken. Zo ben ik in de lande lijke competitie supporter van PSV. Soms kun je maar één heer dienen." Waar het hem die middag om gaat, is dat het een mooie wed strijd wordt en dat er geen trammelant komt tussen de supportersgroepen. Zijn voor keur verloochent hij niet. „Als Hoek scoort, dan juich ik. Bij een goal van Terneuzen houd ik me in en vind ik het j ammer. Recette Hij kan achteraf een beetje te vredenzijn, maar ook een beet je niet. Ron Barbé is teleurge steld over de uitslag, maar ziet tot zijn genoegen dat het tus sen de beide sides van de clubs niet tot een confrontatie is ge komen. Het verloopt allemaal vrij rustig, hoewel... Het be stuur van de thuisclub denkt er iets anders over. Achter het doel van Terneuzen heeft de H- side van Hoek voor enige ver nielingen gezorgd aan het vangnet en de vlaggenstokken. „De recette wordt verdeeld na aftrek van de onkosten", kan de Terneuzense penningmees ter Cor Reijn ver na afloop al meedelen. Kort voor de aftrap, nog zo'n aardige discussie. Eddy Dob- beleir, voorzitter van Terneu zen, ontzenuwd in een volle be stuurskamer de geruchten dat Scheidsrechter Van Loenen sust een opstootje tussen Hoek-speler Jan Verdegeni en Jacky Lambert en Jos Kayser van Terneuzen. foto Charles Strijd spelers bij zijn club twee maanden op hun geld hebben moeten wachten. „Dat is abso luut niet waar", zegt Dobbe- leir, die met twee bobo's van de voetbalbond in zijn buurt wel heel open over betalingen spreekt. „Het is op verzoek van de spe lers zelf geweest, dat we heb ben gewacht met betalen. Ze wilden het graag in euro's heb ben, vandaar dat we zo laat waren. Want er waren nog geen euro's." En om alle misverstan den uit de wereld te ruimen maakt hij maar gelijk een eind aan de geruchten: „Wij hebben geld genoeg om onze spelers te betalen." Het wordt 3-1 (voor Hoek) bij rust en 4-3 (voor Terneuzen) na een onverwachte come-back van de thuisclub. Het voetbal is door de harde wind niet van een hoog gehalte, de sfeer ver goedt alles. De aanhangers van de twee clubs zorgen, zeker voor Terneuzense begrippen, voor een ongekende ambiance. Bengaals vuur verwelkomt de acteurs. De spreekkoren over en weer geven de rivaliteit goed weer. De jeugdige Hoek- fans hebben in woord en ge baar „schijt aan Terneuzen", de Terneuzen-spelers zingen na afloop dat ze dat ook aan Hoek hebben. Het is een prik keling van woorden, die ken nelijk bij deze derby hoort, Ook de rasechte Hoek-suppor- ters (en sponsors) op de volle tribune laten zich niet onbe tuigd. De in het dagelijkse le ven zo keurige, hooggeplaatste burgers vallen uit hun rol als het om het aanmoedigen van de ploeg gaat. Voor rust wor den de spelers nog als ware hel den omarmd. Na de pauze wor den ze weggehoond, als ar moedzaaiers en als schutte- raars. De roem blijkt op één en dezelfde middag weer zo ver gankelijk te zijn. Het valt ook zo zwaar te verte ren bij Hoek, de plotselinge kanteling na de rust. Barry van der Hooft, voor rust de han denbinder bij uitstek, zegt maar niet te kunnen bevatten waarom zijn ploeg de zo zekere voorsprong uit handen heeft gegeven. „Er heerst bij ons een grafstemming, iedereen baalt. Zo'n voorsprong mag je na tuurlijk nooit uit handen ge ven." En over zijn wissel in de rust: „Ik gaf aan dat ik wel verder wilde spelen, maar de trainer vond het beter om het niet te doen." In de wandelgangen, voor de kleedkamer, verontschuldigt hij zich tegenover zijn directe tegenstander Danny Magito. „Dat tweede doelpunt van ons, daar ging een zuivere overtre ding aan vooraf", vertelt hij la ter. „Ik trok Magito onderuit en trapte op zijn hak." Kort voor de rust betaalt Van der Hooft de tol voor het glan zende optreden tegen zijn vori ge club. In een duel raakt Dan ny Magito hem vol op het kuit been, waardoor hij na de thee in de Meedkamer moet achter blijven. Danny Magito, de beste speler aan Terneuzen-kant, geeft la ter toe dat hij even bang is ge weest te worden afgeslacht door Hoek. „Bij de 3-1-achter- stand had ik geen hoop meer. Maar dat pakte anders uit. Hoek is dan wel een betere ploeg, wij hebben meer vecht lust getoond. En je ziet ook wat de wind in zo'n wedstrijd kan betekenen." Afgemaakt ,Dat mag voor ons geen excuus zijn, want we hebben er allebei mee te maken", verzucht Jür- gen Belpaire, als hij met de tas achteloos over zijn schouders uit de Meedkamer komt ge sjokt. „We zijn gewoon niet scherp genoeg geweest. Het blijkt maar weer eens dat wij het moeilijk hebben tegen ploegen die kunnen bikkelen. Huizen, IJsselmeervogels, die kunnen we wel aan, maar als het op vechten aankomt, dan worden, we afgemaakt, zoals vandaag." „Tja", zegt Terneuzen -keeper Erik de Koeijer, die zijn ploeg kort voor het einde nog kon redden door bij één van de spaarzame counters van Hoek een inzet van Bart Poppe te pa reren, „we hebben het op vechtlust gewonnen." En of de uitlating van trainer Angelo Nijskens van Hoek over het 'amateurploegje Ter neuzen' (overigens als grap be doeld) als een rode lap op een stier gewerkt had bij zijn ploeggenoten? „Ik ken Angelo al langer en weet niet of hij zich zo over Terneuzen heeft uitge laten. Het heeft de ploeg in elk geval wel gestoken. Soms ma ken kleine dingen het ver schil." pagina 17: Terneuzen ontmaskert Hoek PROFILE PASSIE TOT KOLE - LUCTOR <*wgi Voor een onafhankelijke APK Keuring van uw auto benl u bij Profile Tyrecenter aan hei juiste adres. Bij Profile Tyrecenler kunt u altijd geheel vrijbli|vend uw auto laten controleren. Hiermee bespaart u aanzienlijk op uw onderhoudsbeurten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32