Hoosbuien en zon op Zottenfeest Maxima, gymnastiekende oudjes en een kop die rolde Uitslagen van de carnavalsoptochten ORÈNBEURS Overal een gezellige drukte tijdens carnavalsoptochten maandag 11 februari 2002 foto Wim Kooyman van onze regioredactie HULST - De bezoekers en ar tiesten van de carnavalsstoeten die gisteren door de straten van Hulst, Sas van Gent en Lams waarde trokken, waren beter af dan de mensen die zich een dag eerder op diverse andere plaat sen in de streek in het carnavals- ge woel stortten. De regen en wind staken schril af bij het stralende zonnetje en de aange name temperatuur, die gisteren duizenden bezoekers naar de optochten lokten. Keizer Jan kreeg afgelopen za terdag voor de achtste keer de sleutels van de stad Hulst. Hij kwam met zijn Raad van Elf op de Markt aan in een boot en maakte meteen duidelijk dat de gemeente wel bezig is met BAM BAK en Morres, maar te weinig aandacht besteedt aan de lumi neuze ideeën van AHC de Vos sen. Hij lanceerde het project Hulst aan Zee en stelde voor om een jachthaven te realiseren in Hulst. Het was even spannend of de belangrijkste onderschei ding van AHC de Vossen dit jaar uitgereikt zou worden. In 35 jaar is deze eervolle onderschei ding aan een Hulstenaar die op bijzondere wijze Hulst bekend maakt naar buiten maar 24 keer uitgereikt. Jean-Paul de Bruijn kreeg dit jaar het Groot Kruis. Als biljarter werd hij in 2001 Europees kampioen bandsto ten Tot Erevos werd J an de Boer (lid en adjudant van de stichting tot vorig jaar) gedecoreerd met de uil. Keizer Jan ontving giste ren tijdens de receptie op het stadhuis vele vrienden waaron der de leden van de Club van 111. Er waren medailles voor enkele leden van deze club. Jer ry van Eeden kreeg het kleinood omdat hij 22 jaar lid is en Wer ner WautersHans van Geesber- gen, Antoine Kessen en Eric dHooghe omdat ze elf jaar lid zijn. Horecaondernemer Ben Picavet werd uitgeroepen tot 'de Grootste Boer vanUlst'. Een on derscheiding voor mensen die geen lid zijn van het Stichtings bestuur, maar die zich wel ver dienstelijk maken. Picavet was medeorganisator van het Bier- proeffestival op 10 en 11 novem ber 2001. Kloosterzande Ruim 150 kleurig verklede kin deren verzamelden zich zater dag bij de molen te Groenendijk en vertrokken samen met Prins Ginus en zijn gevolg onder mu zikale lclanken van Windkracht 9 in een vrolijke optocht naar het Hof te Zandeplein. Ze had den maar eventjes last van de re gen. Na lekker gehost te hebben in zaal De Reizende Man volgde hier de prijsuitreiking door Prins Ginus. Bovendien was er voor alle deelnemers een zak snoep. Sint Jansteen In het Rattenrijk Sint Jansteen trokken zaterdagmiddag negen grote praalwagens aangevuld met diverse groepen, duós en enkelingen door de straten. Drie muziekgezelschappen luister den de stoet op. De start was droog. Het grootste gedeelte van de deelnemers bereikte echter met een nat pak de eindstreep. Enkele groepen zoals de stra tenmakers en de sumo worste laars zorgden voor nogal wat oponthoud. Op diverse plaatsen beeldden ze hun creatie in woord en gebaar uit. De vele kij kers langs de route konden dit zonder meer waarderen. De achter deze groepen komende deelnemers waren niet zo geluk kig met de stremming in de re gen. 's Avonds viex-de St.Jan steen feest in de Warande met onder meer een optreden van de Twee Pinten. Graauw Prins Ad den Eersten van het Djerkenland ontving afgelopen zaterdag bijzondere gasten. In het gemeenschapshuis veiwel- komde hij niet alleen het ge meentebestuur van Hulst, maar ook burgemeester Ruhr en voor zitter Horn van de gemeente raad van Michelstadt, de gemeente waarmee Hulst vriendschapsbanden onder houdt. Daarna werd J. Steyaert voor zijn vele verdiensten be noemd tot Bikkel van Graauw. De optocht begon vanaf de Ou de Kaai in een stortbui en bij een gierende wind. De vele toe schouwers zochten zoveel mo gelijk een veilig heenkomen om een kwartier later, toen het over was, in groten getale weer te voorschijn te komen om de op tocht te bewonderen. Er waren veertien grote wagens, vele en kelingen, groepjes en kleine wa gens. Clinge Voor het eerst namen dit jaar en kele nieuwe wijken deel met een groep aan de optocht. De deel name van acht wagens uit het dorp zelf aan deze jaarlijkse stoet is een teken dat carnaval daar nog steeds een groot feest is. Ook de zaal van het gemeen schapscentrum Malpei'tuus was zaterdagavond vol. PHILIPPINE Individueel: 1. nr. 110 Herman Brood2. nr 109 strontraper; 3. nr 101 Pipi Langkous Duós: 1. nr 203 eierboer; 2. nr 207 voetbalschool; 3. nr 208 kaartduo Groepen volwassenen: 1 nr 401 schoolkinderen; 2 nr 403 por tret; 3 nr 402 gemeente Groepen jeugd: 1. nr 311 clinic clowns2. nr 313 tussen deur tjes; 3. nr 301 trollengrot Wagens: le prijs De Sloebers 'Hobbel de Bobbel' WESTDORPE Kleuters en individueel: 1. ijsprinses; 2. sneeuwwitje; 3. prinses. Individueel onderbouw: 1hip pie; 2. heks; 3. heks. Individueel bovenbouw: 1. nin- ja; 2. ninja3. ruimtemannetje. Groepen kleuters: 1. prinsessen; 2. chinezen. Groepen onderbouw: 1. we vlie gen door de stoet; 2. baseballers. Groepen bovenbouw: 1. safari mannen die een aap hebben ge vangen; 2. vlijtige Hesjes; 3. hip pe kids. Groepen volwassenen: 1. bloemetjes en bijtjes; 2. de be leggers; 3. kopvoeters. Wagens: 1. kermis van De Stam gasten SLUISKIL 0-6 jaar; 1. Joey Deelen; cow boy en ros; 2. Familie Smit; Maxima en Willem Alexander; 3. Danny Vernieii'e; Bob de Bou wer 7-12 jaar; 1. Anouk en Caroliene de Bruin; heksen; 2. Kevin en Mandy Wol- fert; Floiver powers; 3. Kimber- ly; Nadine en Sanne; Potters Individueel/kleine groepen vanaf 13 jaar; 1. Patricia Gijsel en Carmen Peeters; swingende Surinaamse dames; 2. Familie van Passel; euro's; 3. Familie Riemens; vier generaties Pipi Langkous. Wagens en grote groepen; 1. Slakkenbouwers; bloemen; 2. Familie van den Bei-ge; Kabou ter Plop; 3. Familie Dieleman; soldaten. AARDENBURG Individueel t/m 7 jaar:l. Wietse Wieme Raad vanelfvanHeille 2. Kikke Declerck Minimaxima; 3 Laura Savat Dinosaurus Individueel 8 t/m 14 jaar:l. Ke vin van Gaelen Ulelolbroek; 2. Minke van de Wynckel Duivel tje uit het doosje; 3. Roy Sierens Heertje Holland Groepen kinderen t/m 4 perso nen: 1. Vera van Eip Eeneiige tweeling; 2. Hanne Hamerlinck Het meisje met de zwavelstok jes; 3. Suzanne Dudok 9c-9p-9p Groepen kinderen vanaf 5 per sonen: 1. Maartje van de Vijver De zakkenioassers; 2. Aafke Moens Kinderliedjes; 3V. Buys- se Waar is Gepetto Volwassen individuelen: 1. Car lo Ultee Voetveer; 2. Marion Dons Dudwuuf; 3. Maiio Goe- thals Praatjes vullen geen gaat jes Groepen volwassenen t/m 4 per sonen: 1. Nadine Ultee Maxima; 2. C. de Vlieger Twee Belgen; 3. M. Buyze 'k Weet het nog nie Groepen volwassenen vanaf 5 personen: 1. G. D'Hondt. Ouwe Knarren in beweging; 2. R. van de Kerkhove Stelletje zakken; 3 M. Lagasse Feesten met Bob Wagens klein: 1. G. Dierickx We maken er een zooitje van; 2. A. de Bruyne De pittige sliertjes; 3. Familie Van Iwaaixlen K3 show Buiten wagens groot: 1. G. van de Wyjnckel Mars; 2. I. Sluiskil Rootsaert De ridders; 3. K. Rij- ckeboer De garagisten Binnenwagens groot: 1. Sint Kruis Harry Potter; 2. M. Pari- daen Fort Loch Ness; 3. J. Flik- weert Tarzan en Jane. SINT-JANSTEEN Wagens 1. De Statie 2; 'De Bochtverkes 3. DroolseLeutersr Groepen: l.C.Vde Voetbal2.De' Puttertjes3; 'tSteense Klooster. Paren: 1, Super girls 2. Gooi naar de le prijs 3. Sneeuwwitje en de kabouter. Individuelen: 1. De Feestbeer- tjes VOGELWAARDE Binnenwagens: 1. Troolse Woe- pers; 2. Fucky Duckies; 3. Bosse Pielen. Buitenwagens: 1. Knos- seljërs Kloosterzande; 2. Noordstraat; 3. Prutsers Kloos terzande. Enkelingen: 1. Tiroleropfiets;2. Joker; 3. Militair. Duós: 1. De bloemetjes buiten zetten; 2. De Brugklassertjes; 3. De zuipschuiten komen weer naar buiten. Groepen 3 t/m 5: 1. Vissers; 2, Spuitgasten; 3. De Moulin Rou ge. Groepen 6 t/m 9: 1. Clini Clowns; 2. Sightseeing tours; 3. Circus. Groepen 10 en meer: 1. IJspret; 2. De Lamsorianen leven als In- diaan; 3. De kleine zeemeermin. KLOOSTERZANDE Kinderoptocht; enkelingen: 1. Kabouter Plop; 2. Het Ballonne- tje3. Pim Pam Poentje. Duo's: 1. Mickey en Mini Mous; 2. N.S. in de stress3. Tovenaar- tjes. Groepen 3 t/m 6: 1. Kikkers2. Geluksdraak3Toverprinses sen. Groepen groter dan 6: 1. Honderd en één Dalmatiërs. TERNEUZEN 1. Thirza Jansen Cals; 2. Sharo- na Chapelier; 3. Etiënne van der Hooft. GRAAUW Grote wagens: 1. De knuddes; 2, Toogverkes; 3. Jeugdvereni ging. Kleine wagens: 1 .DeMossers; 2. Ver-geschoten; 3. Apen Safari Enkelingen en duo's: 1. Kange- roe met jong; 2. Spaanse vlin ders 3. Sang en Eng Groepen: 1. Boozy Woozij's 2. Graauwse studenten 3Kakel hoenders LAMSWAARDE Wagens: 1. Knossèljers; 2. Fucky Duckies; 3Klepzeikers. Enkelingen en groepen t/m 3 personen: 1. De bloemetjes bui ten zetten; 2. De zonnebloemen; 3. De Zuipschuiten. Groepen 4 t/m 9: 1. Dalmatiërs; 2. De biezondere biekes; 3. De heksen. Groepen van 10 en meer: 1. De Lamsorianen leven als indiaan; 2. De Lamsoorse jokers; 3.. Maximaal kabaal. foto Wim Kooyman Sas van Gent foto Charles Strijd Aardenburg foto Charles Strijd van onze regioredactie AARDENBURG - Ondanks het mindere weer was de be langstelling voor de carnavals stoet in het Uulehat groot. Ook het aantal deelnemers viel niet tegen. Het eerste gedeelte van het parcours kon nog droog wolf den afgelegd, maar halverwege gingen de hemelssluizen open met het gevolg dat de toe schouwers andere oorden op zochten. De actuele thema's ontbraken uiteraard ook dit maal niet: de nakende herinde ling in Zeeuws-Vlaanderen, diverse creaties van PlaiTie Potter, de boomkikkei's van Jan Wolkers of de komst van de euro. Ook Maxima en Willem- Alexander ontbraken niet op het appèl. De Ouwe Knarrenploeg van G. DHondt zorgde regelmatig voor de nodige hilariteit met hun optreden in de vorm van gymoefeningen. Een smokkel- ploeg met boter en varkens deed de oude tijden uit de grensstreek voor even herle ven. Caxio Ultee bracht voor de zoveelste keer een actuele cre- ploeg om nog aan de staart van de optocht mee te rijden. Zoals later bij de prijsuitreiking bleek, moesten genoegen ne men met de tweede prijs. Der tien grote praalwagens en veel enkelingen en loopgroepen lie pen mee in de optocht van Vo gelwaarde. Tijdens de opstel ling van de stoet was er een hevige x'egenbui, maar verder hebben ze het droog kunnen houden. Lamswaarde Onder fantastische weersom standigheden vormden acht tien praalwagens en nog eens vier prinsenwagens en een groot aantal enkelingen en loopgroepen de Meurige, vro lijke carnavalsoptocht der Lamsoren. Volgens de woord voerdervan de carnavalsstich ting waren er veel meer bezoe kers dan voorgaande jaren. Na afloop werd in de Luifel de prijsuitreiking gedaan door Prins Pico. Traditioneel is zon dag de grote carnavalsdag voor Lamswaarde en ook dit keer bai'ste de Luifel uit zijn voegen tijdens de denderende carna valsavond met medewerking van het orkest Tune. Sci'eam strooien gul met con fetti en serpentines. Natuurlijk ontbreken ook in Terneuzen de tovenaarsleerlingen niet en verder telt de jury een onvoor stelbaar aantal gekroonde hoofdjes. Sommige meisjes, in veelal roze jurkjes, hebben voor de duidelijkheid de naam op de borst gespeld: Maxima. Met de Prinsenwagen van De Prulletjes uit Hengstdijk als afsluiter maakt de enige carna valsstoet van Terneuzen een ronde van ruim een uur door de Bomen- enBloemenbuurt. Vogelwaarde Pech voor de Fucky Duckies in de optocht der Vogelpiekers, Vlak voor de start hrak door de harde wind een hoge kop af op de wagen van de Fucky Duckies. Er gebeurde verder niets ernstigs. Door snel aan de slag te gaan lukte het de bouw- atie met zijn voetveer. Vandaag en morgen woi-dt er nog volop gefeest in het Uulehat. Westdorpe/Philippine Flinke i-egen viel er zaterdag tijdens de carnavalsoptochten in Westdorpe en Philippine. De toch al Meine stoet in Philippi ne volgde een kortere route, een grote carnavalswagen in West dorpe kreeg motorpech aan de stai*t. In Sluiskil waren welis waar minder inschrijvingen, maar de stoet was mooier dan vorig jaar. Zij kregen de laatste kilometer een bui regen. Terneuzen In het verder Carnavalvrije Terneuzen vertrok afgelopen zaterdag om 14.11 uur een mi ni-stoet vanaf buurthuis Het Schelpenhoekje, voor de gele genheid omgedoopt in Zotte Schelp. Vijftig kinderen van 4 Philippine tot 14 jaar deden mee aan de optocht, die voor het derde achtereenvolgende jaar door foto Wim Kooyman vrijwilligers van de buurtver eniging geoi'ganiseerd werd. Cowboys, fantasiefiguren en a ofnk, De carnavalsoptocht in Hulst trok duizenden bezoekers. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30