Voshart krijgt wat hij verdient Alders snelschaakkampioen PZC Korfballers van All Ready maken pas op de plaats Koppejan bezorgt De Meeuwen late zege Onverdiende zege voor Arnemuiden Korfballer uitgeroepen tot beste sporter, WEA/Mevo'80 beste ploeg s 16 Scaldina 4 wint streekderby: 7-3 ZSC'62 onderuit tegen Veere uitslagen GSC is bijna gedegradeerd maandag 11 februari 2002 door Ben Hameeteman BURGH HAAMSTEDE - Den nis Voshart kreeg zaterdag in dorpshuis De Schutse in Burgh- Haamstede hetgeen waar hij ei genlijk een jaar eerder al recht op had. De Zierikzeese korfbal ler, uitkomend voor het Dordtse Deetos, werd dit keer door een vakjury uitgeroepen tot Schouwse sportman van het jaar 2001. De tweede en derde plaats kwa men respectievelijk in handen van atleet Arjan Bei je en hard loopster Marlies Kort. Het eer ste team van volleybalvereni ging WEA/Mevo'80 werd door de jury als beste sportploeg van het jaar naar voren gescho ven. Soms zit het mee, en soms zit het tegen. Zaterdag zat het de orga nisatie van de jaarlijkse Schouwse sport ver kiezing dui delijk mee. Normaal gesproken had de uiteindelijke winnaar Voshart het voorbije weekend interlandverplichtingen gehad Een lastige rugblessure verhin derde hem het Oranje-shirt aan te trekken. De 32-jarige Zierikzeeënaar was derhalve samen met nog zo'n 200 eilandelijke sporters en sportliefhebbers aanwezig in dorpshuis De Schutse. Ook de overige genomineerden Arjan Beije (atleet), Marlies Kort (at lete), Francis Kloet (amazone) en Jacco de Looft' (tennisser) hadden zich naar de festivitei ten laten lokken. Zoals het een goede apotheose betaamt, werd pas aan het einde van de gezellige avond (met mu ziek, zang en een tafeltennisde- monstratie) de beste Schouwse sporter van het jaar 2001 be kendgemaakt, Die eer lag daar bij in de handen van burgemees ter Asselbergs. Onder het geluid van een aanzwellende roffel richtten de spotlights uiteinde lijk op korfballer Dennis Vos hart. Dit tot groot genoegen van het luidruchtige eerste team van korfbalvereniging All Ready, waar onder anderen zijn zus Debbie wekelijks acte de pre sence geeft. „Fantastisch"was Dennis Vos- harts eerste reactie. Gerechtig heid na vorig jaar, toen de winst ZIERIKZEE - De uitgestelde ontmoeting tussen de tafelten nissers van Scaldina 4 en het be zoekende Kerkwerve 4 eindigde in een 7-3-overwinning voor de thuisclub. Vooral voor kopman Gerrit van den Bosch was het geen gemakkelijke wedstrijd, want hij kon slechts met grote moeite tot winst komen. De eerste game tegen nieuwko mer Fred van Slobbe moest Van den Bosch gelijk met 21-19 ca deau doen. Hij herstelde zich wel door de tweede en derde game met 21-1 Oen 21-13 te win nen, maartegen AnjaPlandsoen begon het gemartel opnieuw. Met 21-9 was de eerste game snel over voor hem. In de tweede serie kon hij nauwelijks bijblij ven, maar Van den Bosch wist na 19-19 toch met 21-19 de partij naar zich toe te trekken. De 17- 13-achterstand in de beslissen de game zag er ook vrij hopeloos uit. Van den Bosch wist echter weer gelijk te komen en hij schreef even later de partij zelfs met 21-17 op zijn naam. Aan Wilbert Huigens had hij met 21-12 eigenlijk geen kind. De problemen ontstonden toen de kopman daarna bij 20-15zijn jonge tegenstander tot 20-20 liet terugkomen. Steeds moest hij opnieuw punten afstaan, tot hij na 24-23 de beslissende klap kon uitdelen en zijn knokken beloond zag. Teamgenoot Bram Vroegop pakte eveneens drie punten, maar hij deed dit heel wat soe peler. Hij rekende achtereenvol gens met Anja Plandsoen, Wilbert Huigens en Fred van Slobbe af. Samen met Gerrit van den Bosch incasseerde Vroegop ook het punt in het dubbelspel. Joop van Houdt moest de winst aan alledrie zijn tegenstanders laten. SCHARENDIJKE - Zaterdag derdeklasser ZSC'62 heeft za terdag in een oefenpartij verlo ren van tweedeklasser Veere: 5-2. Veere leidde bij de rust met 2-0 door treffers van Adriaan Kroe- se en Theo van Tatenhove. Vlak na rust kwam ZSC'62 via Jacco Iieijboer terug tot 2-1, maar Pascal Caumartin liet de derde Veere-treffer aantekenen. De thuisploeg wist opnieuw wat te rug te doen (2-3 door Niels van de Moezel), maar via René-Mi- chel Gerritsen en Caumartin boekte Veere alsnog een ruime zege: 5-2. aan zijn neus voorbijging? Vos hart: „Over wat vorig jaar ge beurd is, ben ik wel een klein beetje boos geweest. Maar meer wil ik er niet over kwijt. Dat moeten we verder maar laten rusten. Nu ben ik blijwant win nen is natuurlijk altijd leuk." Als inwoner van Schouwen- Duiveland, probeert Voshart de eilandelijke sport zoveel moge lijk te volgen. Met name de ver richtingen van All Ready. „Ze hebben vandaag dan wel verlo ren, maar ze doen het verder heel goed en spelen leuk. En misschien kan ik persoonlijk voor de toekomst nog wat voor ze betekenen, in de vorm van coachen of trainen bijvoor door Wim de Vos HOOFDPLAAT - De compli menten waren voor Hoofdplaat. De zondag-vijfdeklasser speel de in de bekerwedstrijd tegen De Meeuwen met een voorbeel dige inzet, had lange tijd een voorsprong en leek op een nieu we verrassing af te stevenen. In de slotfase van cle wedstrijd moesten de Zeeuws-Vlamingen beeld. Dat zou ik heel leuk vin den", aldus de meer dan tevre den Deetos-speler. Lager Ook de nummer twee, Arjan Beije, glunderde van oor tot oor. Hij vond het een heel gek gevoel tot tweede sporter van Schou- wen-Duiveland te zijn verko zen. „Ik had me absoluut lager ingeschat. Dennis had ik wel al als winnaar op staan, maar ik had ook Marlies nog boven me verwacht", vertelde de 30-jari- ge atleet uit Burgh-Haamstede. Marlies Kort (29) op haar beurt was eveneens blij verrast met het brons. „Zoiets verwacht je niet als je nog maar tweeënhalf echter alsnog capituleren. Met twee treffers schoot goaltjesdief Patrick Koppejan cle illusies van Hoofdplaat op een vervolg in het bekertoernooi aan digge len: 1-2. Vooral in verdedigend opzicht was er bij Hoofdplaat voor rou tine gekozen en cle ploeg kwam vlak voor rust op voorsprong. Na een goede Zeeuws-Vlaam- se aanval kwam de bal voor de voeten van Pascal Pijcke jaar bezig bent met lopen. Maar het is wel heel leuk. Anders ook dan een wedstrijd winnen. Dat heb je min of meer zelf in de hand, door nog eens aan te zet ten bijvoorbeeld. Maar bij zo'n verkiezing beslist iemand an ders of jij wel of niet wint. Ik zie het echter wel als een enorme waardering voor waarmee ik momenteel bezig ben." Ook was er nog de min of meer onverwachte uitverkiezing van volleybalteam WEA/Mevo'80 tot beste Schouwse sportploeg van 2001. Daar waar in de wan delgangen 'stiekem' gerekend werd op voetbalvereniging ZSC'62, dat vorig jaar na 25 jaar promoveerde naar de derde die vanuit de tweede lijn zui ver en hard binnenschoot: 1-0. Goed georganiseerd Natuurlij k had De Meeuwen het beste van het spel met Wilco Dingemanse en Patrick Koppe jan als de aanjagers. Op het ge groepeerde en goed georgani seerde verdedigingsspel van Hoofdplaat had de ploeg van trainer Wim Davidse echter niet klasse, besliste de vakjury an ders. De Scharenclijkse elf wer den door de jury, waarin verte genwoordigers van de Zeeuwse sportpers en Sportraad zaten, tot nummer drie gekozen. ,Ik heb begrepen dat we het zijn geworden omdat we vorig jaar met een kleine selectie en ge deeltelijkzonder trainer toch de beste club van Zeeland waren. We zijn dan wel geen kampioen geworden, maar het is wel een extra waardering voor het ja renlange knokken met zo'n klei ne ploeg. Het is een soort kroon op het werk", liet Mevo-trainer/ coach Arie de Kreij in een reac tie weten. „We zijn natuurlijk teleurge het juiste antwoord.Maar toen het er steeds meer naar uit ging zien dat Hoofdplaat opnieuw zou gaan stunten, kwam De Meeuwen alsnog langszij. Bij een vrije trap probeerde Hoofd plaat tijd te winnen door lang te talmen met het neerzetten van de muur. De sluwe Patrick Kop pejan maakte daarvan echter gebruik en schoot de bal in de uiterste hoek: 1-1. Dat beteken de meteen de genadeklap en een steld", was het antwoord van ZSC-trainer Edwin Kriens. „Vooropgesteld dat ik het Mevo zeker gun, zijn wij als klein dorpscluppie na 25 jaar toch maar mooi naar de derde klasse gepromoveerd. Dat is toch ook een hele prestatie lijkt me." Aanvaller Niels van de Moezel zat er overigens geenszins mee. „Ik slaap er vannacht zeker niet minder om", glimlachte hij. Jan van der Linden daarentegen had toch graag de beker mee naar Scharendijke genomen. „Je komt toch met een bepaald idee hier naar toe. Ik gaf ons vooraf toch wel een grote kans. Jammer hoor." Het team van LTC Zierikzee werd tweede. Naast de beste sportman en - ploeg kwam zaterdag aanstor mend meerkamp-talent Bart van Kralingen nog in het bezit van de aanmoedigingsprijs. Zijn club AV Delta Sport kreeg verder ook de organisatieprijs voor het NK voor veteranen, dat vorig jaar onder de vlag van de Zierikzeese atletiekvereniging is gehouden. De 65-jarige Kees Rijnberg, die vorig jaar novem ber na 46 jaar officieel afscheid nam van DFS, kreeg de penning van verdienste omgehangen. Rijnberg: „Leuk zo'n waarde ring. Maar gelukkig zijn er nog altijd meer van die gekken zoals ik, die zoveel doen voor een ver eniging. Of ik het van tevoren wist? Nou, ik kreeg een voorge voel toen de voorzitter donder dag vroeg of ik vanavond ook naar De Schutse wilde komen. En omdat ze mij op mijn leeftijd geen sportman van het jaar meer maken, had ik inderdaad wel zoiets verwacht. En dan was er zaterdag nog de onvermijdelijke medaillepara de. Alle Schouwse sporters die in 2001 minstens een provinci aal kampioenschap hadden be haald kwamen in het bezit van het speciale kleinood. Maar liefst zo'n 150 namen werden door spreekstalmeester Anke Tanihatu de zaal in geslingerd. Meerdere keren bleef haar op roep om alsjeblieft naar voren te komen evenwel onbeantwoord. Regelmatig uitte ze dan ook haar teleurstelling over een zo'n lage opkomst. Soms zit het mee en soms zit het tegen. paar minuten later stond het al 1-2 toen Lennard Bommeljé op rechts alle vrijheid kreeg en zijn voorzet door Koppejan werd binnengetikt. Hoofdplaat-De Meeuwen 1-2 (1-0). 38. Pascal Pijcke 1-0, 81. Patrick Koppejan 1-1, 87. Patrick Koppejan 1-2. Scheidsrechter: J. Uillerhoeve ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Mar lijn de Bie (Hoofdplaat) en Patrick Koppejan (De Meeuwen). Aantal toeschouwers: 83. door Jan Roovers ZIERIKZEE - Na de promotie uit de vierde klasse werd All Ready vorig jaar uitgeroepen tot 'Sportploeg van het Jaar' van Schouwen-Duiveland. De doelstelling van de korfbal ploeg uit Zierikzee was daarom: handhaven in de derde klasse. Op het veld wil dat nog niet erg lukken. In de zaal daarentegen maakte de ploeg van coach Harm Brandt na een zwakke start furore en diende zich aan voor het kampioenschap. Door de 14-12-nederlaag bij Oranje Zwart werd die droom zaterdag echter verstoord. Het sprookje is uit. All Ready staat weer met beide benen op de Schouwse grond. „Maar we hebben intussen wel laten zien dat we wat in huis hebben en dat in de toekomst rekening met ons zal moeten worden gehouden", durft Brandt wel te stellen Jarenlang was de ploeg een ano nieme vierdeklasser, maar de kentering kwam met het aan trekken van Gijs Hollestelle uit 's-Heer Hendrikskinderen als coach. De sprong voorwaarts (promotie op het veld en in de zaal) heeft de ploeg zichtbaar doen geloven in eigen kracht. Korfbalvuurwerk HarmBrandt heeft daar wat ex tra's aan toegevoegd: All Ready- thuis (maar voorlopig alleen nog in de zaal) staat voor korf balvuurwerk, bevlogenheid ge koppeld aan impulsiviteit en zelfvertrouwen. In sporthal On derdak werd DVS, NIO, VIOS W en Oranje Zwart dat inmiddels al duidelijk gemaakt. En na de aarzelende start (vierpunten uit vijf duels) voegde All Ready zich na een reeks van vier gewonnen wedstrijden op rij in het rijtje van de titelkandidaten. Tot zaterdag. In de terugwed strijd tegen Oranje Zwart, dat met De Voltreffers uit Ooster hout de ranglijst van de derde klasse B aanvoert (maar in Zie rikzee wel met 21-12 van de vloer werd gespeeld), was All Ready zichzelf niet. „In het be gin zag ik al dat de frisheid er niet was. De ploeg toonde te door Brecht van Leipsig ARNEMUIDEN - Niet mooi, maar wel effectief. Zo was het spel van Arnemuiden zaterdag het beste te omschrijven. Zowel de thuisploeg als tegenstander 's-Heer Arendskerke wist, bui ten de vier doelpunten, het pu bliek geen moment een warm gevoel te geven. Niemand ver diende de overwinning, maar Arnemuiden pakte uiteindelijk wel de drie punten (3-1). Een slecht veld en hevige wind gaven voor aanvang van de wedstrijd al aan dat beide ploe gen een zware middag voor de kiezen zouden krijgen. Arne muiden moest het daarin stellen zonder maar liefst acht basis spelers. Trainer Adriaan Nieu- wenhuijse was genoodzaakt zijn smalle selectie aan te vullen met vier jonge spelers uit het tweede elftal. De gasten uit 's-Heer Arends kerke kregen in de eerste mi nuut meteen de kans om op voorsprong te komen. Maar Pa trick Kreule wist doelman Dy lan Gerritsen niet te passeren. De thuisploeg kroop pas na twintig minuten uit zijn schulp. Prompt werd er ook gescoord. In een scrimmage voor het doel van Arendskerke-keeper Len nard Meulmeester, wist Kees Davidse de bal met cle punt van zijn schoen binnen te prikken: 1-0. Meteen daarna kroop Arnemui den terug in zijn schulp en liet Arendskerke het spel maken. Vlak voor rust kwamen de gas ten terecht op gelijke hoogte. Frank Goedegebuxe werd in het strafschopgebied neergehaald Volleybal SNS bank recreatieve competitie. Café De Stulp - Goedbloed auto's Zierikzee 2- 1, Atlas/Korstanje - WEA/Mevo'80 0-3, Zeelandia - Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 3-0, Praktijk Jan/Cluzona - IHCR De Kroon Wiska 2-1, Stars of Life - Zeelan dia 2 1-2, connexxion - MOL AGRO 1-2, Timmerman Natuursteen - Sgravo-de Verfbron 2-1, Atlas 2 - De Vanger/ Kwiek H4 0-3, WEA/Mevo'80 jeugd - VVOZ 0-3, Stadscafé De Banjaard - Marleco/Cluzo- na 2 0-3, Goedbloed auto's Zierikzee 2 - WEA/Mevo'80 jongens 3-0, Fennet/Re- nesse-CZ actief in gezondheid 1-2, Bolle Dier&Tuin/Wik - Foto Leen Koper/Cluzo- na 1-2, Dries HerenMode/WIK - Kwiek/S- porthuis Zierikzee D2 2-1, WEA/Mevo'80 vrouwen - WEA/Mevo'80 Meisjes 3-0. Standen. Poule A: 1. v.c. Lob 15-41, 2. Zeelandia 15-34, 3. Café De Stulp 15-28, 4. Goedbloed auto's Zierikzee 14-20, 5. WEA/Mevo'80 14-20, 6. WEA/Mevo'80 2 weinig spirit en power en gina; mank aan zelfvertrouwen",; kwalificeerde Brandt de valst start van zijn achttal. All Ready werkte wel hard,, maar het geploeter bracht ié; weinig op tegen een ploeg diere- vanche zocht voor de bescha mende uitnederlaag én boven-| dien nog altijd in beeld is voor, het kampioenschap. „Wewarec, ook niet scherp genoeg, sukkel den de hele wedstrijd achtereen tegenstander aan die de trucen doos helemaal open trok. En we konden hun voorverdedigec niet ontregelen", somde Brandl een aantal factoren op waar door het tenslotte fout zou gaan, Na de eerste helft was de 8-7- achterstand al een signaal dal het niet helemaal liep -zoals hel' zou moeten. Dat leidde tot irri tatie onderling en naar de arbi trage toe. Ondanks dat ging" All Ready met een 12-11-voor- sprong de finale in en had de, ploeg, gezien het grote aantal! kansen, de wedstrijd af moeten; maken. Toen dat niet gebeurde, profiteerde de thuisploeg vari dat verzuim en sloot het duel! met 14-12 winnend af. All Rea dy maakt-een pas op, de plaats., De vraag is voor hoe lang. Scores All Ready: Henk de Graaf i punten, Debbie Voshari en Ronali Snoek beiden 2, Esther Talen, Ma- non Torensma en Jan-Willem van Nieuwenhuyzen allen 1 GOES - Met nog twee duels voor de boeg lijkt de positie onhoud baar voor de handballers van GSC in de eerste klasse. De equipe van Jaap Quinten heeft een klein wonder nodig om niet te degraderen. Tegen Oliveo ging GSC met 18-13 onderuit. GSC startte wel overtuigend: 1- 5. Maar meer zat er niet in. 01i-( veo trok verdiend de zege naar zich toe: 18-13. Met de vrouwe/) van GSC was het gisteren niet veel beter gesteld. De formatie van Jaap Quinten werd met 17-9 verslagen. en de pas 22-j.arige scheidsrech- ter Angelo Boonman wees reso- luut naar de penaltystip. Aan voerder Walter de Kok faalde, niet: 1-1. Berusten De gelijkmaker vlak voor rust gaf de gasten in cle tweede helft niet het extra duwtje dat nodig was om de thuisploeg drie pun ten af te snoepen. Mede door de harde wind werd 's- Heer Arendskerke teruggedrongen op eigen helft en was het nu aan Arnemuiden om het spel te ma ken. Maar spanning, kansen of doelpunten leverde dit niet op. 's-Heer Arendskerke, dat elk punt hard. nodig heeft om uit de onderste regionen van de twee-, de klasse te komen, leek te berusten in een gelijkspel en probeerde de wedstrijd uit te. spelen. Tien minuten voor tijd werd ie-' dereen op het sportpark van Ar nemuiden wakkergeschud. Na een voorzet van Ronnie van Bel- zen draaide Kees Davidse goed weg van, zijn tegenstander waarna hij de bal resoluut ach ter doelman Meulmeester schoot. Een voorsprong die niet verdiend was, maar de thuis ploeg wel vleugels gaf. Nog geen drie minuten na de 2-1 pakte Corné van Belzen de rebound van een vrije trap goed op en bracht de 3-1-eindstand op het scorebord. Arnemuiden - 's-Heer Arendskerke 3-1 (1-1): 19. Kees Davidse 1-0, '15. Walter de Kok 1-1 (strafschop), 71 Kees Davidse 2-1, 80. Corné van Belzen 3-1. Scheidsrechter: Angela Boonman (Terneuzen). Gele kaart'. Adrie van Belzen Arnemuideni| Aantal toeschouwers: 150. 13-18, 7. Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 16-12,8. Atlas/Korstanje 14-1. Poule B:l. PraktijkJan/Cluzona 13-31,2. Surf Inn 13- 313. HCR De Kroon/Wiska 12-25,4. Tim merman Natuursteen 13-24,5. Zeelandia 2 13-20, 6. Connexxion 13-15, 7. Café De Vlinder 13-14, 8. Stars of Life 12-13,9. Sgravo-De Verfbron 14-13, 10. MOL AGRO 14-9. Poule C: 1Goedbloed auto's Zierikzee 2 18-43, 2. Marleco/Cluzona 2 17-40, 3. De Vanger/Kwiek H4 16-32,4, Atlas 2 17-32, 5. Zeelandia 3 17-23, 6. Stadscafé De Banjaard 17-21, 7. WEA. Mevo'80 jongens 16-20, 8. VVOZ 17-17. 9. WEA/Mevo'80 jeugd 17-0. Poule DA:1 Eeterij/Tapperij Ginsterveld 15-38, 2- DRV accountants 14-34. 3. Bolle Die' &Tuin/WIK 13-27,4. CZ actief in gezond heid 15-27, 5. Foto Leen Koper /Cluzona 15-26, 6. WEA/Mevo'80 vrouwen 13-21. 7. Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 14-20,8. HCR De Kroon/Wiska vrouwen 14-18,9. WEA/Mevo '80 Meisjes 14-10, 10. Dries HerenMode/WIK 215-10,11Fennet/Re' nesse 14-3. Dennis Voshart (rechts) liet Marlies Kort en Arjan Beije (tweede van links) achter zich. Uiterst links burgemeester Asselbergs. foto Marijke Folkertsma door Henny de Jonge ZIERIKZEE - Het 28e snel schaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland is net als vorig jaar gewonnen dooi de Souburger Roeland Alders. Hij verzamelde in elf ronden 9,5 punt. De spelers van schaakvereni ging Souburg waren niet al leen sterk vertegenwoordigd, ze speelden ook nog eens ijzer- sterk. Na zes ronden kwam Al ders met 5,5 punt op de eerste plaats en die positie gaf hij niet meer uit handen. Alleen tegen Martin Krijger en Aat Brakel moest Alders nog met een re mise genoegen nemen. Alders won het toernooi met 9,5 punt uit elf ronden. Sou burger Jeroen Hekhuis werd tweede, vlak voor zijn plaats genoot Albert Vermue. Bei den hadden negen punten, maar Hekhuis had meer weer- standspunten. Wim Stange behaalde de vier de plaats en was daarmee de beste speler van Schouwen- Duiveland. De bij deze titel be horende wisselbeker komt nu definitief in zijn bezit. Stange won deze beker voor de vijfde maal in zes jaar. In 2000 werd de beker gewonnen door zijn zoon Sven. De vijfde plaats werd ingeno men door Robin Bosters uit Souburg. De beker voor de beste jeugdspeler tot en met zestien jaar werd gewonnen door Erik de Vrieze, die met 5,5 punt op de negentiende plaats eindigde. Jeroen Pessers boek te de beste resultaten in de ca tegorie tot en met twaalf jaar. Pessers scoorde vijf punten en behaalde de 21e plaats in het totaalklassement. Jeugdspeler Koen van Veltho- ven, die laatste werd, mocht de Wim Stange (rechts) bereidt een zet voor in zijn partij tegen de latere winnaar Roeland Alders. aanmoedigingsbeker in ont vangst nemen. De organisatie was in handen van schaakver eniging Zierikzee, de leiding kon terugzien op een geslaagd evenement. Het toernooi was met 36 deelnemers matig be zet, waarschijnlijk door het carnaval en de voorjaarsva kantie. Eindstand snelschaakkampioen- schap: 1. R. Alders 9,5; 2. J. Hekhuis 9; 3. A. Vermue 9; 4. W. Stange 8; 5. R. Bosters 7; 6. J. de Korte 6,5; 7. J. foto Marijke Folkertsma Pauptit 6,5; 8. A. Jonkheer 6,5; 9. A. Brakel 6,5; 10. F.Rikumahu 6,5; 11. tot en met 16. H. Betris, S. Spie gels, J. van Gemert, A. de Jonge en M. Zootjes allen 6' punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 26