Jon Dahl Tomasson is goud waard Mat Ajax houdt punten in Arena PZC Lierse speelbal van Anderlecht Peter van Vossen geeft De Graafschap vleugels Solksjaer trefzeker voor Manchester 15 Deen helpt Feyenoord langs FC Groningen: 0-1 Ronald Koeman: Van der Vaart hoort in Oranje Gelijke spelen in eerste divisie Ferguson stopt definitief in 2005 Kameroen grijpt Afrika Cup Engeland met vier debutanten Morientes schiet vijfmaal raak Goal Seedorf redt Inter niet maandag 11 februari 2002 van onze sportredactie ROTTERDAM - Peter van Vos sen ontpopte zich zaterdag avond als smaakmaker in het cruciale treffen tussen Sparta en De Graafschap. De spits was gretig, scoorde tweemaal en leidde de Doetinchemmers daarmee naar de winst: 1-3. Voor Spaiia lijkt het seizoen door het resultaat weer uit te draaien op deelname aan de na- competitie. SC Heerenveen won bij AZ met 2-0, maar zag in die wedstrijd verdediger Gérard de Nooijer vroegtijdig met een rode kaart vertrekken omdat hij hands had gemaakt. Foituna Sittard pakte verras send een punt bij Vitesse (1-1). Eveneens verrassend was de 4- 1-winst die NEC gistermiddag bij FC Utrecht boekte. De Nij meegse ploeg maakte daarmee een einde aan de langdurige on geslagen thuisi-eeks van de Utrechters. NEC leidde al na vijf minuten met 3-0. Sparta - De Graafschap 1-3 (1-0). 20. Sanou 1-0, 54. Van Vossen 1-1, 73. Van Vossen 1-2, 75. Smit. 1-3. Scheidsrechter: Vink. Aantal toe schouwers: 7853. FC Utrecht - NEC 1-4 (0-3). 1Ax 0- 1, 3. Hesp 0-2. 6. Ax 0-3, 64. Roiha 1- 3, 67. Demouge 1-4. Scheidsrechter: Braamhaar. Rode kaart: 90. Zwaanswijk (FC Utrecht). Gele kaart: Zivaanswijk, Roest (FC Utrecht), Demouge (NEC). Aantal toeschouwers: 12.500. AZ - SC Heerenveen 0-2 (0-1). 13. Allback 0-1, 46. Selakovic 0-2. Scheidsrechter: De Graaf. Rode kaait: 69. De Nooijer (Heerenveen) Gele kaart: Van Galen, Wolters, Kromkamp (AZ), Venema, Nurmela (Heerenveen). Aantal toeschou wers: 7284. Vitesse - Fortuna Sittard 1-1 (1-1). 30 Heering 0-1, 42. Martel 1-1 Scheidsrechter: Temmink. Gele kaart: Stefanovic, Nanu (Vitesse), Hermans, Heering. Akerboom (For tuna). Aantal toeschouioers: 23.900. door Jaap van Essen GRONINGEN - Voor de Feye- noord-fans is het klip en klaar. Tomasson moet blijven', scan deerden zij herhaaldelijk in het Oosterpark. Geen wonder, de Deen bezorgde Feyenoord met een sterke individuele actie weer drie punten, waar de Rot terdammers net zo goed met le ge handen hadden kunnen staan. Het is zo langzamerhand een el lenlang en merkwaardig ver haal, die contractverlenging van Jon Dahl Tomasson bij Fey- enoord. Iedereen wil met elkaar verder, maar er gebeurt hele maal niets. Nog maar twee maandjes en dan is het Neder landse seizoen voorbij. Tomas son vertrekt daarna met Dene marken naar het WK in Korea, waar hij zich dan keurig in de etalage kan spelen als transfer vrije spelei*. Zijn contract met Feyenooxxl loopt immers per 30 juni af. Zelf verklaart de Deen dat hij niets hever wil dan bij Feye noord blijven. Zijn zaakwaar nemer Emile Miedema uit Vhs- singen zegt precies hetzelfde. Trainer Bert van Mai*wijk bena drukte gisteren ook nog eens dat hij erbij de clubleiding (lees Rob Baan en Joi'ien van den Herik) sterk op heeft aangedrongen Tomasson te behouden. Diezelf de clubleiding zegt ook 'alles' in het werk te zullen stellen om de aanvaller opnieuw te contracte ren. Modder En toch wil het maar niet lukken om tot een akkoord te komen. Sterker, de laatste maanden gooiden de beide partijen zelfs met enige fikse kluiten modder AMSTERDAM - Ronald Koe man vindt het onbegrijpelijk dat Ajax-talent Rafael van dei- Vaart niet is geselecteerd dooi de bondscoaches Dick Advo caat en Willem van Hanegem voor de oefenwedstrijd tegen Engeland. Van der Vaart, door Louis van Gaal wel goed genoeg bevonden voor het grote Oranje, is 'ge woon' uitgenodigd voor een oe fenwedstrijd van Oi-anje onder negentien tegen Italië. Koeman was daar zeer teleurgesteld over: ,,Ik spreek als coach van Ajax en Van der Vaart. Geselec teerd worden voor het grote Oranje is voor de ontwikkeling van zo'n jonge speler heel be langrijk. Ik denk dat hij meer leert bij trainingen aan de zijde van Edgar Davids dan bij een pefenwedstrijdje met Jong Oranje." Van der Vaart viel te- gé'ri RKC geblesseerd uit. Daar om zpj. hij bedanken voor Jong Oranje. „Dat heeft niets te ma ken met de keuze van de bonds coach." GPD EMMEN - Eerstedivisionist Emmen kwam bij Dordrecht'90 niet verder dan een 2-2-gelijk- spel. Veendam en Cambuur Leeuwarden hielden elkaar eveneens in evenwicht (1-1). Emmen - Dordrecht'90 2-2 (0-1). 14. Boogers 0-1. 70. Van Lare 0-2, 73. Costing 1-2 (strafschop), 80. Iliohan 2-2. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Iliohan, Aliannach (Emmen), De Vries, Van Dalen, Van der Net, Be vaart (Dordrecht'90). Aantal toe schouwers: 4725. Veendam - Cambuur Leeuwarden 1- 1 (1-1). 26. Van Dijk 0-1, 39. Paauwe 1-1 exl. Scheidsrechter: Haverkort. Gele kaart: Loontjens, Heidens (Cambuur). Aantal toeschouioers: 3812. MANCHESTER - Alex Fergu son zal in 2005 definitief zijn loopbaan in de Engelse Premier League beëindigen. Zijn nieuwe driejarige contract bij Manchester United loopt in dat jaar ten einde. De 60-jarige coach zal de verbintenis van daag ondertekenen. „Ik ben blij dat ik blijf, maar als dit contract Jfloopt, is het definitief voor bij", zegt Ferguson in Mail on Sunday. „Ik heb geen intentie °m daartia langer te blijven." ïxaar elkaai". Rob Baan en Jorien van den Herik reppen over To masson en Miedema als ordinai- re geldwolven. De 'tegenpartij (inderdaad een raai" woord in deze affaire) laat zich ook niet onbetuigd. Kortom, de sfeer is belabberd. Van Marwijk wil er zijn vingers dan ook niet aan bi-anden. „Ik ga niet over de contx-acten. Ie dereen kent mijn standpunt. De clubleiding zegt echter dat men het maximale heeft gedaan. Soms houdt het ook gewoon op." Logisch dat Van Marwijk hoopt dat Tomasson bij Feyenoord blijft. Zonder de Deen en zijn maatje in de spits, Van Hooij donk, zou Feyenoord geen kop loper zijn. Het duo kan het op merkelijk goed vinden en scoor de samen inmiddels 32 tx-effers. Tomasson maakte gistei'en al weer zijn vijftiende in de com petitie. Daarmee heeft hij zijn totaal van afgelopen seizoen al geëvenaax-d. Hij is ook hard op weg zijn eigen seizoeni"ecoi"d (Heex-enveen, jaargang 1996- 1997) dat op achttien staat te verbeteren. Veel scoren is leuk, maar wan neer de tx-eff ers gemaakt woi-den is minstens zo belangrijk. En ook wat dat betreft biedt To masson momenteel heel veel waar voor zijn geld. Woensdag maakte hij tegen Foxiuna de enige treffer. Gisteren dus ook weei". De Deen scoox'de na een fraaie actie in de slotminuut van de eerste helft die gi'otendeels door FC Groningen was gedo mineerd. Slordigheid Het doelpunt zo pal voor rust knakte blijkbaar het mox"eel bij de thuisclub, want na de pauze had het team van Dwight Lode- weges niet meer het vex-mogen Feyenoord in de tang te nemen. Pas in de slotfase, toen het spel van de koploper door slordig- heid irritant slechte vormen aannam, kwam de thuisploeg nog even opzetten. En toen had het zomaar nog 1-1 kunnen worden. Hans Visser knalde in blessuretijd uit een vi"ije trap op de paal, Sander van Gessel mis te de rebound voor open doel. De treffer van Tomasson bleek dus weer goud waax-d. De lei ding van Feyenoord wikt echter nog steeds over de financiële waarde van doelpunten die in het intexmationale voetbal juist van onschatbare waarde zijn. Miedema tot slot: „We dachten eigenlijk in de winterstop weer om tafel te gaan. Dat is er niet van gekomen, wat ons beti-eft is het de beurt aan Feyenoord om met een nieuw voorstel te ko men. Meer moeten we voorlopig maar niet zeggen." FC Groningen - Feyenoord 0-1(0-1). 45. Tomasson 0-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Gele kaart: Boussaboun, Hoogstrate (FC GroningenOno, Rzasa, Tomasson (Feyenoord. Aan tal toeschouwers: 13.000. FC Groningen: Beukenkamp: Al- lach (79. Jongsma), Schoenmakers, Van Gessel en Florén; Krstev (61. CurovicHoogstrate, Hugo (86. Vis ser) en Broerse; Boussaboun en Rob ben. Feyenoord: Zoetebier; Emerton, Gyan, Paauwe en Rzasa; Ono, Bos- velt, Van Wonderen en Smolarek(68. ElmanderTomasson en Van Iiooij- donk. GPD Groninger Sander van Gessel (links) duelleert met Feyenoorder Pierre van Hooijdonk. foto Eric Brinkhorst/ANP Amsterdammers maken geen fout in steriel gevecht met reuzendoder RKC door André Hoogeboom AMSTERDAM - Op wegnaar de finale van de competitie is Ajax gisteren tegen RKC opnieuw foutloos gebleven (3-1). Dat is al zo sinds de winterstop. De laatste nederlaag van Ronald Koeman exx zijn elftal is nog vaix vorig jaar, in Utrecht. Dat het allemaal niet zo flonkerend en spectaculair gaat als de door snee Amsterdamse supporter zou willen, is vers twee. Ajax wint de wedstrijden die gewon nen moeten worden en als dat zo doorgaat valt de hoofdprijs vaix dit seizoen straks gewoon weer eens in de Arena. Tot dan zal Koeman blijven tim- mex-en en schaven aan zijn ba siself tot hij het laatste restje kwaliteit eruit heeft gepex-st. Nu al is de selectie op vrijwel volle sterkte en de concurrentie moordend. Dat heeft Ibi'ahimo- vic gistex-en exwaren. Koeman had clan toch voor Machlas ge kozen als basisspeler in de spits. De Zweed werd zelfs geen inval beurt gegund. Die was wel weggelegd voor de Egyptenaar Ahmed Hossam, alias Miclo, die vorige week was teruggekeerd na het toernooi om de Afrika Cup. Ferdi Vierklau voldeed niet te gen RKC en werd na rust ver vangen door Johnny Heitinga. De wissels toonden aan dat Koeman rxiet tevreden was en daar had hij ook alle reden toe. Ajax speelde aanvankelijk een verplicht nummertegen RKC en bleef alleen schadevrij omdat de ploeg uit Waalwijk wel redelijk voetbalde, maar nauwelijks ge- vaaiiijk was voor het doel van Fred Grim. Het was illustratief voor de aanvallende onmacht van RKC in de Arena, dat de eni ge goal voortkwam uit een fout je van uitgerekend een van Ajax' beti'ouwbaarste verdedi gers, Andre Bex'gdolmo. Ajax-RKC was een wedstrijd die zich afspeelde in de schaduw Nikos Machlas, die tweemaal scoorde voor Ajax, achtervolgt RKC'er David Nascimento (rechts). foto Ed Oudenaarden/ANP van de winterspelen. Alsof de voetballers voorvoelden dat er dit weekeinde geen hoofdrol te behalen was. Dat de schaatsers sowieso met die eer gingen strij ken. Ajax speelde mat, RKC deed z'n best, maar miste raffi nement en bezieling. De meest opvallende spelers waren de spelers die het minst opvielen, de Ajacieden John O'Bxien en Tomas Galasek. Van der Vaart is niet meer zo op vallend aanwezig als voor de winterstop, hetgeen ook cle uit drukkelijke wens is van Koe man, die vindt dat de jonge schouders niet te zwaar belast moeten wox-den. Voorin was Machlas grotendeels onzicht baar. De pinch hitter van Ajax had met succesvolle invalbeui"- ten drie punten verdiend bij Willem II, was met twee treffers tegen Groningen de held van een gedenkwaardige beker avond, maar lag gisteren aan de ketting bij David Nascimen to. Gelijkwaardig Tot de 45e minuut. De rust na derde, maar Chivu ondexmam nog een lange rush over de as van het veld, om de bal vervol gens bij Machlas in te'leveren. De Griek deed waar een spits voor is aangesteld: scoren (1-0). De wedstrijd kon een doelpunt goed gebruiken, want tot dan toe was er vrijwel niets opwin dends gebeurd. RKC was voet ballend gelijkwaardig aan Ajax, maar had voorin met twee aangeslagen spitsen - Hoogen- dorp en Putter waren licht ge blesseerd - weinig macht. Van de Amsterdammex-s ging iets meer dreiging uit, omdat er spelers zijn die een beslissende actie in huis hebben, zoals Wamberto, Andy van der Meyde of Machlas. De Griek leek in de 75e minuut de wedstrijd te be- van onze sportredactie BRUSSEL - Anderlecht verne derde zaterdag in de Belgische competitie het laaggeklasseer de Lierse met 7-1. De landskam pioen stootte met deze vette wiixst door naar de tweede plaats in de rangschikking. Club Brugge blijft leider, ook al boekte de ploeg uit bij La Lou- vière een moeizame 2-1-zege. Andexiecht passeex'de in de stand Genk, dat in een eveneens doelpuntrijk duel (4-4) twee punten liet liggen bij Germinal Beerschot. Voor Anderlecht was De Bilde op schot. De oud-PSV- 'er maakte twee van de zeven doelpunten, waarvan een met een mooie verre lob. Bij Genk tegen Beei'schot leek het ook wel pxijsschieten. De ploeg van Sef Vex"goossen leek de volle winst te pakken en stond met 4-2 voor, maar Snel- ders en Kpaka van Beerschot legden in de slotfase de Genkse keeper Moons in de lui'en. Voor Genk scoorde topscorer Sonck twee keer Club Brugge staat na zaterdag nog altijd op kop met vier pun ten voorsprong op Anderlecht, maar heeft wel een wedstrijd meer gespeeld. Tegen La Lou- vière, dat in de degx-adatiezone verkeert, had Brugge het moei lijk. De verlossende tweede tref fer kwam op naam van Simic. Bayex-en München blijft een achterstand houden van negen punten op koploper Boi'ussia Dortmund. Het ondextinge tref fen in het Olympisch stadion van München eindigde in 1-1. Bayern-trainer Ottmar Hitzfeld concludeerde dat zijn ploeg de titel kan vergeten. Bayer Leverkusen herstelde zich knap van het verlies bij Schalke. In eigen stadion veeg de de ploeg het Borussia Mön- chengladbach van coach Hans Meyer van de mat, 5-0, en staat nog twee punten achter op Dortmund, in Duitsland alom beschouwd als de grootste titel kandidaat. Nummer di"ie FC Kaiserslau- texm maakte een uitglijder bij Wexxler Bremen (1-0). Schalke 04 profiteerde daaivan. In de uitvei"kochte AufSchalke (ruim 60.000 fans) boden die Kö- nigsblauen de fans een gala- voox-stelling tegen Sankt-Pauli, 4-0. Niels Oude Kamphuis speelde de hele partij, terwijl Max'co vair Hoogdalem was ge schorst. Doelman Reek benutte een van de twee strafschoppen. Aan de hand van Henri k Lai's- son blijft Celtic met gx"ote over macht de Schotse divisie aan voeren. De Zweed scoorde zaterdag tijdens het duel met Dunfermline driemaal in de eex-- ste helft. De topscoi'er had met zijn ti"effers een gx"oot aandeel in de ruime zege: 5-0. Glasgow Rangers maakte ook geen fout en won de uitwed strijd bij Hearts. Ronald de Boer bracht de komende tegenstan der van Feyenoord in de Uefa Cup na 61 minuten op voor sprong. ANP BAMAKO - De Ontembare Leeuwen hebben hun bijnaam bij het toernooi voor de Afrika Cup weer alle eer aangedaan. Kameroen won gisteren in Ba mako voor de vierde keer de ti tel. De ploeg van de Duitse coach Winfried Schaf er ver sloeg Senegal via strafschop pen: 3-2. In de reguliere speel tijd en in de verlenging vielen geen doelpunten. Doelman Boukar was de grote held van Kameroen. Hij keerde twee strafschoppen. Diouf schoot namens Senegal naast. Kameroen kwam met de eindze ge goed weg. De titelverdediger, die in 2000 ook na strafschop pen zegevierde over Nigeria, had het onverwacht zwaar te gen de veiTassende finalist. Se negal miste een paar fraaie kan sen. Door de nieuwe nul bleef de verdediging van Kameroen tij dens het hele toernooi ongesla gen. De winnende coach Schafer, oud-coach van Karlsruhe en VfB Stuttgai't, was aanvanke lijk voor de finale geschox-st, maar de commissie van beroep trok zaterdag de sancties in. Schafer moest alleen een boete van 5000 gulden betalen. Nigeria won de strijd om het brons. De Super Eagles versloe gen Mali met 1-0. Aiyegbeni maakte het doelpunt voor de olympisch kampioen. RTR slissen. Omdat Heitinga meerde diepte zocht dan voorganger Vierklau en Van der Meyde wist te vinden. De pass op Machlas was in orde en de 2-0 leek het einde voor RKC. De Waalwijkers brachten welis waar meer aanvallende pionnen in, zoals Kolk voor Van Wanrooy en ging achtexin één op één spe len, maar Ajax zou de laatste tien minuten niet meer in de px"oblemen zijn gekomen als Bergdolmo niet in de fout was gegaan. Hij leverde de bal per ongeluk in bij Dejan Govedari- ca. Die passeerde met een ge voelige lob doelman Grim, waardoor de laatste tien minu ten nog spannend dreigden te worden. Tot in de 88e minuut een snel genomen vrije tx~ap de RKC-defensie verwarde en La- mey Van der Meyde onderuit haalde. Bergdolmo maakte van af de stip geen fout. Beslissend RKC was de ploeg die na de zege op PSV dacht dat er iets in de Amstex-dam Ax-ena te halen viel, maar moest met lege handen naar huis. Ajax kan zich gaan opmaken voor de grande finale, de kraker tegen Feyenoord in de Arena op 3 maart, een wedstrijd die wellicht beslissend zal wor den in de strijd om de landstitel. Als de Amsterdammers tenmin ste volgende week bij AZ geen averij oplopen. Ajax - RKC Waalwijk 3-1 (1-0). 45. Machlas 1-0, 75. Machlas 2-0. 80. Govedarica 2-1, 88. Bergdolmo 3-1 (strafschop). Scheidsrechter Van Hulten. Gele kaart: Galasek (Ajax), Lamey, Fuchs (RKC). Aantal toe schouioers: 31.500. Ajax: Grim; Vierklau (46. Heitinga), Bergdolmo, Chivu en De Cler; Gala sek, Van der Vaart (65. Hossam) en O'BrienVan der Meyde, Machlas (76. Ikedia) en Wamberto. RKC Waalwijk: Van Dijk; Lamey, Nascimento, Govedarica en Van Wanrooy (60. Kolk); Cornelisse, Molhoek (78. Van Dinteren), Van Diemen en De Graef; Putter en Hoo gendorp (72. Fuchs). GPD van onze sportredactie LONDEN - Manchester United blijft door twee doelpunten van Solksjaer koploper in Enge land. De ploeg van manager Ferguson was zondag met 2-0 te sterk voor thuisploeg Charltoix Athletic. Manchester heeft nu elf van zijn twaalf laatste wed strijden gewonnen. De achtervolgers Liverpool (6-0 tegen Ipswich Town) en New castle United (3-1 tegen Sout hampton) maakten eveneens geen fout, ze hebben vijf punten achterstand op Manchester. Op The Valley waren midden velder Keane en Solksjaer de uitblinkers bij Manchestei". De Noor scoorde voor rust en be sliste het duel in Londen zestien minuten voor tijd. Topschutter Van Nistelrooy ki'eeg enkele kansen, maar benutte die niet. Ook Livei-pool verkeert in grote vorm. Een week na de i'uime uit zege bij Leeds United (4-0) was de ploeg zatei'dag veel te sterk voor Ipswich Town. Liverpool verpletterde de middenmoter met 6-0. Owen en Heskey scoor den tweemaal. Xavier en Hyy- pia waren ook succesvol. Newcastle United heeft net als Liverpool 52 punten, maar een wedstrijd minder gespeeld. De LONDEN - Bondscoach Svexx Göran Eriksson van de Engelse voetbalploeg heeft vier debu tanten opgenomen in zijn selec tie voor de vriendschappelijke wedstrijd van woensdag tegen het Nederlands elftal. De Zweedse oefenmeester heeft de verdedigers Bridge (Sout hampton), King (Tottenham Hotspur) en de spitsen Vassell (Aston Villa) en Ricketts (Bolton Wanderers) bij zijn selectie van 24 spelers gehaald. De 21-jai"ige Biidge dankt zijn eerste uitverkiezing aan een blessui"e van Cole. De linksback van Arsenal is vooxiopig niet in zetbaar. Leeftijdgenoot King maakt dit seizoen indruk als centrale verdediger van Totten- ham Hotspur. Vasell scoorde al negen keer voor Aston Villa in de competi tie en maakt al lang deel uit van de ploeg van Jong Engeland. Ricketts is bij Bolton Wandex-ex's bezig aan een opvallend sei zoen. Hij scoorde al vijftien keer. ANP ploeg van trainer Robson won thuis van Southampton door onder meer twee doelpunten van spits Shearer: 3-1. Nummer vier Arsenal won gis teravond bij Evexdon: 1-0 via de Fransman Wiiförd na rust. ANP MADRID - Veertig jaar geleden deed de legendarische Hongaar Ferenc Puskas het voor de laat ste keer bij Real Madrid. Fer nando Morientes slaagde er gis teren in de thuiswedstrijd tegen Las Palmas eveneens in. De Spaanse international scoox'de liefst vijf keer. Mede door het zeer doeltreffende op treden van Morientes, die overi gens nog wel een sti'afschop miste, won Real met ongewone cijfers: 7-0. Dankzij het puntenverlies van Valencia in de topper tegen Cel- ta de Vigo (0-0) kwam Real op doelsaldo terug aan kop. Barce lona liet de kans liggen om naar de derde plek te stijgen. De Ca talanen kwamen eveneens niet verder dan een doelpuntloos ge lijkspel tegen Real Mallorca. Barcelona leek alleen tegen kee per Roa van Real Mallorca te voetballen. Keer op keer ver richtte de Argentijn bi"iljante reddingen. Rivaldo, Kluivert, Gabri, Giovanni; wie er ook schoot, Roa stond in de weg. RTR/SID ROME - Met een fraaie solo scoorde Clarende Seedorf giste ren eindelijk weer eens voor In- ter Milaan. Het late doelpunt van de voor malige Ajacied kon Inter even wel niet redden in de uitwed strijd tegen Bologna: 2-1. Het was de eerste nederlaag dit sei zoen voor Inter buiten Milaan. De ploeg van Seedorf behaalde uit de laatste drie wedstrijden slechts twee punten en verloor daardoor de koppositie. AC Milan, met Rui Costa terug na een blessure, kwam thuis te gen Pei"ugia ook al niet tot winst: 1-1. Pai-ma klom op nieuw op de ranglijst dankzij een kleine zege op Lazio: 1-0. Di Vaio bezorgde zijn ploeg met zijn vijftiende competitietreffer drie belangrijke punten .ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25