Walstraat-Zuid wordt opgeknapt Fleuroja krijgt volledig budget 7 PZC Carnaval verloopt zonder wanklank Statenfractie PvdA peilt mening over openbaar vervoer Zandstormen en striemende regen SGP-ChristenUnie vindt dat Borsele uniek moet blijven o Vlissingse winkelstraat krijgt monumentale karakter terug Rugletsel na ongeval Brillenactie op televisie Dronken achter het stuur Meisje gewond bij aanrijding Achttal mishandelt Goesenaar Valse kentekenplaten Rijverbod voor drankrijder Botsing door kerende auto agenda zeeuwse almanak Beleefd PZC MIDDEN maandag 11 februari 2002 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Geen enkel pand in de Walstraat-Zuid tus sen het Groenewoud en de Nieuwstraat wordt gesloopt. De huizen worden opgeknapt en aangepast aan de eisen van deze tijd. Dat blijkt uit de eerste visie Walstraat-Zuid. De verwach ting is dat in de herfst van dit jaar kan worden begonnen aan de 'hoognodige opknapbeurt'. Het uitgangspunt van de face lift is dat de winkelstraat haar monumentale karakter terug krijgt. De Middelburgse pro jectontwikkelaar AW Beheer en de gemeente Vlissingen heb ben voor het rijtje huizen in de Vlissingse winkelstraat een res tauratie- en renovatieplan ont wikkeld. WTS Architecten be oordeelt momenteel elk pand (denummers 20 tot en met 38) op bouwkundige kwaliteiten en noodzakelijke aanpassingen. Op de begane grond zullen win kels terugkomen. De woningen boven de winkels worden geres taureerd en opnieuw geschikt gemaakt voor bewoning. Die appartementen krijgen een luxe IJZENDIJKE - Brillenkoster Jacques van Voorenberghe uit LJzendijke is dinsdag 12 februa ri op tv te zien in het AVRO-pro- gramma Gezondheidsplein. Van Voorenberghe kreeg vorige week bezoek van een tv-ploeg die drie uur opnamen maakte over de brillenactie, die in de af gelopen jaren al meer dan een miljoen brillen heeft opgele verd. De koster stelt de brillen be schikbaar aan de arme bevol king in de Derde Wereld. De uitzending is op dinsdag tussen 17.30 uur en 18.00 uur in Gezondheidsplein op Neder land 1. uitstraling. Aan de achterzijde van de appartementen wordt een privé-zonneterras aange legd met aangrenzend een voet gangersplankier, die het ver bindend element vormt tussen de woningen. „We willen be werkstelligen dat de winkels en appartementen een aparte en tree krijgen", zegt J. Schroevers van de sector stadsontwikke ling van de gemeente Vlissin gen. De in- en uitgang voor de bewo ners ligt aan het Groenewoud, op de plaats van het huidige café De Concurrent. Burgemeester en wethouders kondigen aan dat er een voorstel volgt om dat pand te verwerven. Onder de zonneterassen ontstaat een soort overkapte doorgang. Via deze 'binnenstraat' wordt de be voorrading voor de winkels ge regeld en de overkapte straat dient tegelijkertijd als vlucht weg voor de winkels en wonin gen. Elk pand behoudt zijn ei gen gezicht. Op de plaatsen waar al is gesloopt, wordt klein schalige nieuwbouw toege voegd. De gemeente wil een breed draagvlak krijgen voor de visie. „Want dat is nodig om tot een goed functionerende Walstraat- Zuid te komen", vindt Schroe vers. De visie wordt onder de omwonenden verspreid. Ook wordt het plan in verschillende etalages van de winkelstraat opgehangen en volgt er overleg met betrokkenen en onderne mersorganisaties door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Het carnaval in Zeeuws-Vlaanderen is het af gelopen weekeinde zonder inci denten verlopen. In de carna valsplaatsen deden zich geen ordeverstoringen voor. „De politie meldt dat het in ja ren niet zo rustig is geweest", zei burgemeester P. van den Baar van Sas van Gent. De politie hoefde niet naar het middel van de verblijfsontzegging te grij pen. De gemeente had die moge lijkheid (tijdelijke) geschapen na de vechtpartijen die vorig jaar tijdens het carnavalsfeest plaatsvonden. Ook het besluit om de carnavalsactiviteiten voor de jeugd te verplaatsen naar De Vlaanderen en te omge ven met het toezicht van een professionele veiligheidsdienst, heeft bijgedragen aan een feest zonder ongeregeldheden in Sas. Vorig jaar leverde het jeugdcar naval in De Roselaer aardig wat overlast op omdat grote groepen jongeren niet in de zaal, maar op straat rondhingen. Tevens werd er toen flink gehandeld in soft drugs. Ergernis en teleurstel ling was er afgelopen zaterdag bij voorzitter C. de Groff van Showband Sas van Gent. „Wij doen volgend jaar niet meer mee aan de intocht van de prins", zei hij na afloop van de sleutelover handiging door burgemeester Van den Baar op het stadhuis. De intocht vond plaats in de stromende regen, waardoor de leden van de harmonie en de showband - die voor de muzika le omlijsting van het spektakel zorgden - volkomen doorweekt bij het stadhuis aan de Westka de arriveerden. Het stoorde de leden van de showband dat er noch van de zijde van het gemeentebestuur, noch van de zijde van de carna valsprins een publiek bedankje af kon voor de showband, ter wijl de harmonie dat wel kreeg. „En dat steekt bij onze leden", aldus De Groff, die daarop aan kondigde dat de showband na zeventien jaar de medewerking aan de intocht opzegt. 'S-HEER ABTSKERKE - Een 17-jarige bromfietser uit Goes is vrijdagavond gewond geraakt bij een ongeval op de krui sing Kloetingseweg en de 's-Gravenpoldersweweg in 's-Heer Abtskerke. Een 62-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Beveland verleende de jongen geen voorang; de laat ste kwam ten val. Hij moest met ernstig rugletsel worden overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis. De Walstraat-Zuid in Vlissingen is hard aan een opknapbeurt toe. foto Ruben Oreel GOES - Zaterdagochtend even na twee uur werd een 19-jari- ge automobilist uit de gemeente Borsele aangehouden. Hij bleek drieënhalf keer zoveel gedonken te hebben als is toege staan. De jongeman kon ter plekke zijn rijbewijs inleveren. HEINKENSZAND - Een 7-jarig meisje uit Heinkenszand is op Clara's Pad in haar woonplaats aangereden door een auto. Het meisje liep tussen twee geparkeerde auto's door de weg op. Een aankomende 63-jarige automobilist uit Goes kon haar niet meer ontwijken. Het meisje is met een hersenschud ding overgebracht naar het ziekenhuis. GOES - Een 23-jarige Goesenaar is zaterdagnacht rond kwart over twee op de Grote Markt in zijn woonplaats mis handeld. De politie heeft kort daarop acht mannen aangehou den: vijf mannen uit Goes en drie uit Ossendrecht, Yerseke en de gemeente Noord-Beveland. De aanleiding voor het inci dent was dat het slachtoffer een opmerking maakte over het carnavalskostuum van de acht mannen. KAPELLE - De politie heeft zaterdagnacht om elf uur in de Weststraat in Kapelle een 59-jarige man uit Heinkenszand aangehouden. De man had valse kentekenplaten op zijn auto. De auto is in beslag genomen. Verder bleek de man diverse ge stolen fietsen en bromfietsen in zijn bezit te hebben. VLISSINGEN - Een 25-jarige automobilist uit Goes is gister ochtend rond kwart voor zes op de Spuikomweg in Vlissingen betrapt op rijden onder invloed. Uit een ademanalyse bleek dat de man bijna 2,2 maal te veel had gedronken, de politie heeft proces-verbaal opgemaakt en de man een rijverbod van vier uur opgelegd. DIRKSLAND - Een 28-jarige automobilist uit Goes heeft vrijdagavond bij Dirksland op Goeree-Overflakkee een bot sing veroorzaakt, waarbij een 20-jarige man uit dat dorp ge wond is geraakt. De Goesenaar reed op de Geldersedijk rich ting Herkingen en kwam er op een kruispunt achter dat hij de verkeerde kant op ging. Daarop keerde hij direct zijn auto, waarbij hij een naderende auto over het hoofd zag. De be stuurder van die wagen is voor behandeling naar het zieken huis gebracht. Beide auto's raakten door de klap onherstel baar beschadigd. door Ron Magnée MIDDELBURG - De fractie van de PvdA in Provinciale Staten gaat de burgers raadplegen. On derwerp is de aanbesteding van het openbaar vervoer. Met ingang van volgend jaar worden de lijndiensten op de Bevelanden en Schouwen-Dui- veland openbaar aanbesteed. De PvdA wil weten tegen welke voorwaarden dat moet gebeu ren. „Wij willen graag horen wat onze achterban ervan denkt", stelt PvclA-Statenlid M. de Koster. „Maar reacties van mensen van andere partijen zijn ook van harte welkom." Het gaat om de aanbesteding van de lijnbussen. Nu worden die dien sten nog gereden door vervoers bedrijf Connexxion. Vanaf vol gend jaar kan dat anders wor den. De diensten worden open baar aanbesteed: ook busbe drijven als de BBA of de Arriva mogen meebieden. Daarnaast mogen vervoersbedrijven uit het buitenland een voorstel redactie midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl doen. Het bedrijf met het beste bod mag uiteindelijk met zijn bussen op de eilanden gaan rij den. Maar voordat het zover is, moeten eerst de voorwaarden voor de busdiensten worden op gesteld. Zoals: waar moeten de bussen rijden, hoe vaak, waar heen en met welke voorzienin gen? Hiervoor wil de PvdA- fractie eerst de stemming onder de gebruikers peilen. „We wil len graag horen van partijen op welke voorwaarden we moeten aanbesteden", legt De Koster uit. „Dan denk je al gauw aan Rover, de club van openbaar vervoer-gebruikers, of de fiet sersclub ENFB. Maar ook de an dere busgebruikers willen we horen." Overigens blijft de pas opge richte Teletaxi buiten beschou wing. Deze vervoersvorm, duurder dan de bus maar goed koper dan de taxi, rijdt sinds be gin dit jaar voor iedereen. De komende jaren blijft de exploi tatie van de Teletaxi sowieso in handen van Connexxion. De ideeën en opvattingen wor den gebundeld en ter sprake ge bracht tijdens de Statenverga dering. Waarschijnlijk komt de zaak niet eerder dan half maart op de agenda van de Commissie Verkeer en vervoer, zo voorspelt De Koster. Tot die tijd zijn reac ties per e-mail of per post wel kom. STREEKACTIVITEITEN GOES - Zorgcentrum Ter Weel, 8.30- 14.30 uur: Oriëntatiedag voor leerlingen uit de eindexamenklassen van MAVO en VBO; Sportpunt Zeeland, 10.00-17.30 uur: Open Ganze Squashtoernooi; 's-HEERENHOEK - Kiekieris, 15.00 uur: Kieltjesbal; 23.11 uur: Koenkelpotver- branding; HEINKENSZAND - Achter de Hervormde kerk, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Biljar ten en kaarten voor ouderen; KRABBENDIJKE Zorgcentrum Ter Weel, 8.30-14.30 uur: Oriëntatiedag voor leerlingen uit de eindexamenklassen van MAVO en VBO, KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; THOLEN - Meulvliet, 19.30 uur: Commis sievergadering gemeentelijke ontwikke ling; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur: Klaverjassen, kaar ten en biljarten; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde; Sporthal, Ericalaan, 16.00-16.45 uur: Beginselen Bal-en slag vaardigheid voor de basisschooljeugd door tennisvereniging Yerseke. Paarden en berijders trotseerden zaterdag zandstormen tijdens de traditionele strao van Burgh-Haamstede foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - Het touw van de vlaggenmast voor de kerk in Haamstede tikt het ritme van de salsa in een gemeen koude wind. De strao mag dan een lentefeest zijn, natte neuzen en oorpijn in overvloed bij de in tocht in het kielzog van de fan fare van Heer Witte. De minder gunstige weersvoor spellingen waren zaterdag evenwel niet van invloed op het aantal inschrijvingen voor de traditionele rondgang van de bonte stoet paarden over het strand, door de polder en het dorp. De strao van Burgh- Haamstede, de tweede in de jaarlijkse reeks van zes, trok een recordaantal van 110 deelne mers. Ze trotseerden striemende zandstormen en een bijtende kou rond de oren. Er viel dan ook nog wat in te ha len na het echec van vorig jaar, toen een aantal vieringen langs de Schouwse kust uit voorzorg moest worden afgelast wegens de mkz-crisis. Na Burgh- Haamstede was het uit met de pret. Burgemeester J. Asselbergs maakte zaterdag van de gele genheid gebruik om zijn waar dering te uiten voor de manier waarop de diverse organisaties met het afgelasten van hun jaar lijkse hoogtepunt zijn omge sprongen. Dat de uitval geen blijvende schade heeft veroor zaakt aan de belangstelling voor de strao, mag volgens As selbergs worden afgeleid uit het recordaantal deelnemers in Burgh-Haamstede. Nog nooit was de strao groter en Burgh- Haamstede heeft daarmee be wezen dat het oude Schouwse gebruik van het paardenbenen- wassen na een winter op stal le vendiger is dan ooit. „Het is één van die waardevolle tradities op Schouwen-Duiveland die we moeten koesteren." Drassig Helemaal volgens het vaste pro gramma liep de strao van Burgh-Haamstede dit jaar niet. Veel versieringen aan de paar den wai'ert achterwege gelaten: ze zouden waarschijnlijk toch maar zijn weggewaaid. En een warme jas genoot bij de over grote meerderheid van de rij ders duidelijk de voorkeur bo ven carnavaleske uitdossingen. Ook werd de spectaculaire paardenrace op het gras voor het Slot Haemstede geschrapt in verband met de te drassige ondergrond. De organisatie vond de kans op ongelukkige uitglijders voor mens en dier te groot om vast te houden aan de eindsprint. Dat verschafte de deelnemers wel de nodige extra ruimte voor een inwendige op warmer in café Brandenburgh, waar het dorp tot diep in de avond de cajunblues zong met het gelegenheidstrio Marien Hogerheijde, André van der Schelde en David Egter. De ko mende weekeinden worden er nog strao's gehouden in achter eenvolgens Noordwelle, Elle- meet, Scharendijke en Seroos- kerke. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De stichting Fleuroja in Zie- rikzee is uit de brand. Zorgverzekeraar CZ heeft volgens penningmeester P. van Schou wen van de stichting toegezegd dat de parti culiere gehandicaptenopvang kan rekenen op een aanzienlijk hoger budget. Daarmee komt na ruim zeven jaar een einde aan een principiële strijd tussen beide par tijen. Het bestuur van Fleuroja verwacht volgende week de budgetbesprekingen met de zorgverzekeraar definitief te kunnen af ronden. Hoe hoog het totale bedrag is dat beschikbaar komt voor de individuele op vang en zorg van de vijf meervoudig gehan dicapte bewoners, is volgens Van Schouwen in dit stadium nog niet helemaal duidelijk. Het nieuwe budget wordt, zo is de bedoe ling, met terugwerkende kracht vanaf 1 ja nuari dit jaar uitbetaald. Dat geeft de Stich ting Fleuroja de mogelijkheid het 'calami teitenpotje' aan te vullen. De Zierikzeese opvang is opgezet op basis van het totaal van de PGB s van de vijf volwassen bewo ners. Op het moment dat één van hen wegvalt, ontstaat er ook financieel gezien een gat. In zo'n situatie moet de reserve tijdelijk uit komst bieden, legt Van Schouwen uit, opdat de continuïteit van de zorg in het huis is ge- waarhnrgd. ^emee door Ron Magnée Een ambtenaar van de burgerlijke stand mag het sluiten van een homohu welijk weigeren. Dat stelt de combinatie SGP- ChristenUnie in de gemeente Borsele in haar programma voor de komende gemeente raadsverkiezingen. Volgens de partijen vormt het homohuwelijk „geen afspie geling van de mening van de plaatselijke bevolking." Bovendien mag een principi ële weigering om homohu welijken te slui ten, een sollici terende ambte naar niet bij voorbaat uit sluiten, stelt de SGP-Christen- unie. In sommi ge gemeenten worden bij een vacature kandi daten die aange ven tegen het homohuwelijk te zijn al bij voorbaat uitgesloten. In en kele grotere gemeenten, zoals bijvoorbeeld Den Haag, wor den gewetensbewai-en van ambtenaren wél gerespec teerd. De SGP-ChristenUnie is voorts tegen een verder gaande gemeentelijke herin deling in de regio. Borsele is een unieke gemeente en dat moet zo blijven, stellen de christenen. Ook gewest- of regiovorming is in de ogen van de SGP- ChristenUnie taboe. „De lo kale autonomie kan niet straffeloos worden ingeruild voor iets vaags als regionale autonomie", aldus het ver kiezingsprogramma. De kerncentrale van Borssele moet open blijven, meent de SGP-ChristenUnie, onder meer omdat er anders veel ar beidsplaatsen verdwijnen. Mocht er toch sprake zijn van sluiting, dan moet er com pensatie van het Rijk komen. Voor overige energiebronnen geven de christenen de voor keur aan energie uit zonne panelen dan uit windmolens. Twee nieuwe ontwikkelin gen van de zogenaamde dua- lisering van het gemeentebe stuur wijzen de christelij ke partijen al bij voorbaat af. Een wet houder die van buiten de gemeente komt en een tje die niet op de kieslijst staat. Twee maal neen, zeggen de christenen: de bin ding tussen gemeente en wet houder is dan onvoldoende. Over een verdere groei van het Sloegebied is de SGP- ChristenUnie helder. De combinatie keurt „uitbrei ding van het haven- en indu striegebied Sloe op binnendijks Borsels grond gebied (richting kernen Borssele, Nieuwdorp en Quarlespolder) af." Met de komst van de Westerschelde Containerterminal wil de partij combinatie onder voorwaarden wel instem- Q Q. De contactlens van Corine uit Driewegen was kapot. Verdikkes lastig, vond ze. Koortsachtig zoeken leverde uiteindelijk een bril vaji vroe ger op. De bril die ze dank baar diep had weggestopt toen ze contactlenzen kreeg en waar ze nooit meer naar had omgekeken. Hoe lang precies, wist ze weer toen haar dochtertje meldde dat het middagslaap je lang genoeg had geduurd. Isabelle van twee keek een tikje verrast toen Corine haar kamertje binnenkwam. Maar ze herstelde zich snel. „Dag mevrouw", zei ze be leefd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21