Trio zoekt weg uit conflict Regie Scholieren schilderen tegen geweld Terneuzen zet groensingel in tegen hinder Koegorspolder Toren van Hulst krijgt toch bijzondere carnavalsdracht Raad Sluis wil niet aan beschermde status Masjeskreek Binnen drie weken aanbevelingen voor bestuur collectief vervoer Met 95 km per uur door ciinge Begin van carnaval in Westdorpe Concert OKK en toneeluitvoering Herindeling Bevelanden bepleit Man gooit ruit in Havens moeten krachten bundelen Kliko's in brand gestoken BOB-team in optocht Aardenburg EXCLUSIEVE BADKAMERMEUBELEN weekenddiensten agenda Poszegelbeurs vrijdag 8 februari 2002 door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Een drieman schap uit het algemeen bestuur van het samenwerkingsverband collectief vervoer Zeeuws- Vlaanderen komt binnen drie weken met aanbevelingen aan het dagelijks bestuur om einde lijk tot een oplossing te komen voor het conflict met vervoerder Regie BV. Dat is gisteren besloten tijdens de vergadering van het alge- WESTDORPE - Burgemeester P. van den Baar opent zaterdag 9 februari het carnaval in de feestzaal 't Polderken. Dit gebeurt om 13.00 uur. An derhalf uur later start bij het na- tuurcentrum De Baeckermat de optocht, in tegenstelling tot wat in de carnavalsbij lage van dins dag vermeld stonden. De juiste tijden en locaties in Westdorpe luiden als volgt: zaterdag 9 februari: 16.45 uur prijsuitreiking kinderen in 't Polderken; 17.15 uur prijsuit reiking volwassenen in De Gra vin; 18.00 uur prijsuitreiking wagens in De Gravin. Dinsdag 12 februari: 13.30 uur carna valsmiddag voor ouderen in 't Verlaet; 18.00 uur afsluiting carnaval en sleuteloverdracht in 't Polderken. SCHOONDIJKE - Muziekver eniging OKK Schoondijke geeft samen met muziekvereniging Groede morgen het jaarlijkse winterconcert in zaal Wijfels. De leiding van de harmonie is in handen van Freddy van Laer. De drumband wordt geleid door Marcel de Paauw. Na de pauze speelt de toneelsectie van Ge duld Overwint uit IJzendijke de klucht Zeer geacht Bruidspaar. Hilde van Conkelberge voert de regie. Er is bal na. De opvoering van OKK begint om 19.30 uur. meen bestuur in Terneuzen. Daar bleek dat er nog geen schot zat in de aanstelling van een be middelaar om uit de impasse te komen. Het dagelijks bestuur van het samenwerkingsverband wilde een professionele bemiddelaar van een adviesbureau uit Utrecht a raison van vierhon derd gulden per uur (exclusief reiskosten) aan het werk zetten. Regie wees dat voorstel af. Vol gens directeur L. Uijl na afloop van de vergadering was dat ge zien de exorbitant hoge kosten, waarvan zijn bedrijf de helft zou moeten betalen. Regie had geen moeite om dijk graaf W. de Graaf van het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen als bemiddelaar aan te stellen. De Graaf wilde tegen een on kostenvergoeding dat karwei wel op zich nemen, maar hij vond weer geen genade bij het dagelijks bestuur van het sa menwerkingsverband, aldus Uijl. ,,En zo zijn we nu al twee jaar bezig zonder dat we een stap verder komen", zei alge meen bestuurslid J. Dieleman. Hij kwam met het voorstel om het di'iemanschap J. van Schaik (gemeente Axel), L. Kamphuis (gemeente Sluis-Aardenburg) en B. Pica vet (gemeente Hulst) in te zetten om nu snel spijkers met koppen te slaan. Van Schaik en de andere be stuursleden voelden daar ook wel wat voor, met uitzondering van voorzitter J. Baert en alge meen bestuurslid F. van Don gen. „Laten we met een paar mensen uit het algemeen be stuur proberen een doorbraak te forceren waarbij we het verle den kunnen laten rusten", aldus Van Schaik. Die wees er nog eens op dat het algemeen be stuur al in een veel vroeger sta dium aan het dagelijks bestuur de opdracht had gegeven om de gerezen meningsverschillen met Regie zonder juridische haarkloverij uit te praten. Van Schaik, Dieleman en Kamphuis gaan nu praten met het dagelij ks bestuur en met Re gie, en leggen vervolgens hun bevindingen en aanbevelingen weer voor aan het dagelijks be stuur. Dat komt vervolgens weer met een voorstel aan het algemeen bestuur. CLINGE - In de 's Gravenstraat in Clinge werd afgelopen woensdag op verzoek van de bewoners een snelheidscontrole gehouden. Van de 1020 gecontroleerde voertuigen, reden er 47 te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 95 kilometer per uur. De snelheidslimiet in de straat is vijftig kilometer per uur. GOES - De vijf Bevelandse gemeenten ontkomen op termijn niet aan een fusie. Binnen vijf tot tien jaar moeten zij samen smelten tot één gemeente. Dat stelt de zogeheten Adviesgroep die, in opdracht van het Bestuurlijk Platform van de vijf ge meenten, een toekomstvisie voor de Bevelanden heeft opge steld. De Adviesgroep stelt dat de Bevelanden in alle opzich ten één geheel vormen. Momenteel staat de regio er redelijk goed voor, maar het gevaar van versnippering ligt op de loer. Dat komt onder meer door de veelheid aan kleinschalige initi atieven die de gemeenten afzonderlijk ondernemen. Een fusie van Goes, Noord-Beveland, Borsele, Kapelle en Reimerswaal ziet de Adviesgroep als logisch en wenselijk. Een gemeentelijke herindeling die uit vrije wil wordt onder nomen, kan ook relatief snel worden gerealiseerd. Jack Begijn (links) overhandigt wethouder E. Kerckhaert een T-shirt met het bekende lieveheersbeestjeslogo. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - 'Zinloos ge weld' is het thema van een ten toonstelling die tot 22 februari te zien is in het stadhuis van Ter- neuzen. Op de afdeling burger zaken zijn 22 werkstukken te zien van leerlingen uit de derde klassen van het voortgezet on derwijs. Met hun schilderijen, tekenin gen, collages en ook enkele ge dichten, roepen de scholieren op een eind te maken aan zinloos geweld. De expositie is het sluit stuk van een project waarmee zes scholen voor voortgezet on derwijs in Zeeuws-Vlaanderen in het afgelopen half jaar bezig zijn geweest. Het scholenpro ject werd mogelijk gemaakt door de financiering van de ge zamenlijke Lions Clubs uit de regio. De tentoonstelling werd giste ren in het bijzijn van de 'kunste naars' geopend door Teddy Janssen en Jan Loof, voorzitters van de deelnemende Lions Clubs. Coördinator Jack Begijn van het scholenproject over handigde de Terneuzense wet houder van onderwijs Erik Kerckhaert een T-shirt met een grote afbeelding van een lieve heersbeestje, het symbool tegen zinloos geweld. Tijdens het project is door mid del van gaslessen door jeugd zorgspecialisten van de politie Zeeland, kringgesprekken en discussies zinloos geweld onder negenhonderd derdeklassers bespreekbaar gemaakt. Ook een volledig lessenpakket maakte onderdeel uit van het program ma. De theatergroep Benjamin uit Groningen bracht op de ver schillende scholen tien voor stellingen op de planken. Die theatervoorstelling maakte op de leerlingen heel wat indruk. De weken na de voorstelling werd er tijdens de lessen gym nastiek een cursus zelfverdedi ging gegeven. Daarbij stond niet het vechten centraal, maar hoe conflicten kunnen worden voorkomen door op personen in te praten. Tijdens de lessen handvaardigheid en tekenen was er de creatieve verwerking van het project. Dat resulteerde in de tentoonstelling die nu te zien is in het Terneuzense stad huis. Na 22 februari verhuist de expositie naar de Hoekzak in Oostburg. Begijn kondige gisteren aan dat de Lions Clubs ook dit j aar weer via een zogenaamde haringpar ty geld gaan inzamelen voor een voortzetting van het project te gen zinloos geweld. „We denken aan een geweld-preventiepro gramma of aan het thema pes ten." Dit keer gericht op de brugklassers. TERNEUZEN - Een 33-jarige Belg is in de nacht van woens dag op donderdag aangehouden in de Tholensstraat in Ter- neuzen voor het vernielen van een ruit van een huis in die straat. De oorzaak ligt in de relatiesfeer. VLISSINGEN - Door elkaar intensiever op te zoeken krijgen Rotterdam, Vlissingen, Terneuzen en Antwerpen van elkaar een economische oppepper. Dat zei A. Zijderveld, hoogleraar aan de Erasmus Universiteit Rotterdam, gisteren tijdens het mini-symposium van het Strategisch Overleg. De Rotterdammer signaleerde dat de vier havensteden veel gemeenschappelijke belangen hebben. „En Rotterdam blijft maar naar het noorden kijken. Onverstandig. De viersteden, gebundeld als een soort Deltaregio, kunnen samen de concur rentie met bijvoorbeeld Hamburg aan." Het voordeel van de samenwerking tussen de vier havenste den strekt verder dan economisch gewin. „Ik heb niet lang ge leden een literaire lezing gehouden in Terneuzen. Ik voelde daar een culturele vitaliteit borrelen. Vlissingen en Terneu zen kunnen, zeker als straks de tunnel klaar is, elkaar impul sen geven." GOES - Op vier plekken in de Schumanstede te Goes zijn woensdagnacht kliko's in brand gestoken. De brandweer was er snel bij om de brandjes te blussen. Over de daders is nog niets bekend. AARDENBURG - BOB loopt morgen mee in de carnavalsop tocht in Aardenburg. Het team van verkeersveiligheidsorga nisatie 3VO geeft dan informatie over de gevaren van alcohol in het verkeer en het bewust zonder alcohol rijden, het zoge noemde 'BOB-zijn'. Na afloop van de optocht bezoekt het team de plaatselijke ho recagelegenheden, waar het publiek de gelegenheid krijgt de BOB-sleutelhanger te verdienen. Alleen feestvierder die nul blazen op de alcohol tester van het BOB-team krijgen het klei nood. I |imabo|B;LiE!lJ|E|N;B|E|RlG|H|-,F|fl|SlSlA|E|RTj BOUWMATERIALEN-PROFCENTER Industrieterrein, Aziëweg 3, Hulst 0114-312551 Fax 311008 REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Jean-Lou de Gucht HULST - Eenmaal per jaar verandert de toren van het stadhuis in de grootste boer van Hulst. Dan krijgt hij een boerenkiel aan, terwijl prins carnaval de sleutels van de stad beheert. Doordat de to ren op dit moment wordt ge restaureerd, kan het traditio nele gebeuren dit carnavals weekeinde niet plaatsvinden. Hoewel, het groene doek dat al een tijdje langs de toren wappert lijkt wel een beetje op een boerenkiel. Alsof het carnaval in Hulst al enige tijd aan de gang is en nog wel even zal voortduren. Een carnaval dat in de woorden van keizer Jan bestaat uit het volgende: Trek je boerenkiel maar aan, ga op stap, hos, zing, doe zot, drink een pint of zelfs meer dan één. foto Wim Kooyman door René Hoonhorst TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wil aan de oostkant van de Tractaatweg een stuk grond aankopen om er een groensingel aan te kunnen leg gen. Door bomen en struiken di rect voor de deur van Spui en Schapenbout aan te planten, kijken de bewoners van die buurtschappen niet tegen nieuw te ontwikkelen industrie en vuilopslagplaatsen in de Koegorspolder aan. De Terneuzense wethouder K. van der Hoofd liet de leden van de commissie ruimtelijke orde ning en milieu gisteravond we ten dat het college probeert om alle grieven van het actiecomité uit Schapenbout op te lossen. Het comité, dat ook omwonen den uit Spui, Magrette, Sluiskil en Axel vertegenwoordigt, heeft al verschillende keren laten we ten niet alle ontwikkelingen in de Koegorspolder tegen te wil len houden. Wel ijveren de be zwaarmakers er voor om de overlast van stank, geluid en ho rizonvervuiling tot een mini mum te beperken. Als de ge meente Terneuzen er in slaagt landbouwgrond aan te kopen om een groensingel aan te leg gen ('de onderhandelingen lo pen'), ligt overeenstemming met de actiegroep binnen bereik, meldde Van der Hoofd. De ge luidscontouren voor de Koegor spolder zijn iets opgeschoven. Mogelijkheden voor toekomsti ge uitbreidingen van Hydro Ag- ri en de bouw van 180 woningen in Sluiskil (waarvoor hogere grenswaarden zullen gelden) blijven gegarandeerd, stelde Van der Hoofd. De bestaande boerderij wonin gen in de Koegorspolder en de Axelse Sassing mogen blijven, voor nieuwe bedrijfswoningen is echter geen plaats, liet een planoloog van het gemeentelijk adviesbureau RBOI weten. Voor glastuinbouw, een afvalverwer- kingsfabriek, die de politici bei den graag naar de Kanaalzone zouden halen, blijft binnen de huidige contouren ruimte. Daarnaast kunnen nog 23 wind- 9 en 10 februari 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: J. G. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. (0115)616262. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. (0115)616262. Spreekuur 11.30 en 17 uur West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0117 455565 (ook voor dringende huis bezoeken). Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 molens met een ashoogte van honderd meter in de Koegors polder verrijzen. De exploitant van Windpark Eendragtpolder ten noorden van De Griete zou de ashoogte van de daar geplande dertien nieuwe windmolens ook graag naar honderd meter tillen. De aanvragen gaan tot nog toe uit van een ashoogte van tachtig meter. De milieueffectrapporta ge hoeft niet direct een beletsel te vormen voor de verhoging van de molens, maar de vogel- habitatrichtlijn kan wel eens roet in het eten gooien, ver wachtte de RBOI-deskundige. De commissieleden spraken zich niet direct voor of tegen de nieuwe plannen uit. Eventuele vertragingen van de uitvoe ringsplannen door het opnieuw uitvoeren van procedures ko men voor rekening van de ex ploitant, lieten ze wel weten. Omwonenden moeten zich ook nog kunnen uitspreken over de beoogde veranderingen, be toogde J. Verdurmen alvast. G. P. Harskamp, Noordstraat8, tel. (0115) 561666. Spreekuren zat. vari 10-10.30 en 17.00- 17.30 uur, zon. 11.30-12.00 en 17.00- 17.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 L. Feyen, tel. (0115)452525. Spreekuurzat. 10.00 uur in praktijkge bouw Oranjestraat 2. Huisartsengroep Groot Hulst van vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur via telnr. 0114 313131. Spreekuurzat. en zon. om 11.00 en 17.00 uur op Grote Bagijnestraat 16 te Hulst. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. M. Nijsten, Bernhardstraat 1, Hoek, tel. (0115)441255. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00- ma. 08.00 uur. F. Helmers, Cloosterstraat 72, tel. (0114) 681277, spreekuurzat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. (Advertentie) door René van Stee AARDENBURG - De gemeente Sluis-Aardenburg is niet plan de Masjeskreek aan de Bogaardstraat in Aardenburg en eventuele andere waardevol le gebieden middels een veror dening aan te wijzen als 'een voor verzuring gevoelig gebied'. Dat bleek gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering, waar spreker R. de Koeijer na mens de Stichting tot behoud van Milieu en Leefbaarheid in de gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg een toelich- tinggaf op een dergelijk verzoek dat de stichting op 29 november van vorig jaar had gedaan. De stichting wil hiermee uit breiding van de varkensstal van Raaymakers BV voorkomen. Ook zou een verordening het be treffende natuurgebied en de leefbaarheid in Aardenburg be schermen. Wethouder G. van Daele antwoordde dat de aan wijzing van een gebied 'als voor I STREEKACTIVITEITEN: AXEL- De Halle, 13.30 uur: Creatief; 14.00 uur: Kaarten en biljarten 16,00 uur: Zit- gymnastiek; 20.00 uur: Toneelvoorstel ling Microfiber Tango van 't Spektakel; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten; 'tTrefpunt, 9.30 uur. Koersbal; 13 00 uur: Kaarten en biljarten; 14 00 uur: Bingo; Jeugdcentrum, 19.00 - 21.30 uur: Open inloop tieners van 12 tot en met 15 jaar; De Boemerang, 20.00 uur: Kaarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Kaarten bieden; 13.30 uur: Anbo bingo; Café De Landbouw, 20.00 uur: Vleeskaarting; GRAAUW - Gemeenschapscentrum, 14.45 uur: KBO koersbal; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur; Kaar ten, biljarten en volksdansen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Fysiothera pie in groepsverband; 13.00 uur: Biljar ten en bridge; KOEWACHT De Vlaschaard, 9.45 -11.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG - Tienercentrum Time-Out, 15.00 -18.00 uur: Bijeenkomst twaalf- tot zestienjarigen; PHILIPPINÈ - De Schotse Hoek, 15.30 16 30 uur: Kantklossen voor de jeugd vanaf zeven jaar; 18.30 - 20.30 uur: Mo delbouw vanaf acht jaar; SLUISKIL Het Meulengat. 13.30 uur: Swos gym, volksdansen, kaarten, canas ta en biljarten; Kantine W Sluiskil, 20.00 uur: Kaarten. SPUI - De Drie Gehughten, 21.00 uur: Open huis; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, klaver jassen en biljarten; 't Zwaantje, 9.00 - 11.30 uur: Bowls; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: Gym voor dames; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten. verzui-ing gevoelig', met als eni ge reden de vestiging van een specifiek bedrijf tegen te gaan, niet past binnen het beleid van de gemeente Sluis-Aardenburg en zelfs neigt naar machtsmis bruik. Voorts blijkt dat in het bestemmingsplan de maximale grootte van het bedrijfsvloerop pervlak is geregeld. Daarnaast moet het bedrijf ook voldoen aan de oppervlaktematen in verband met dierenwelzijn. „Ik bestrijd verder dat Raaymakers een bedrijf wil realiseren van drieduizend varkens, zoals in het schrijven van de stichting wordt geopperd. In de nieuwe aanvraag neemt het aantal mestvarkenseenheden (774 fok- zeugen) niet toe ten opzichte van de milieuvergunning van 1994", lichtte Van Daele de be slissing van de gemeente toe. Door de bouw van een zoge naamde 'groen label'-stal neemt ook de ammoniakuitstoot met 40 procent af. Hoewel er tot op heden geen stankproblemen be kend zijn bij het bedrijf, ver wacht de gemeente eveneens dat door de bouw van deze spe cifieke stal, alsmede door de in stallatie van een biologische luchtwasser, de situatie nog verder verbeteren. De wethouder betreurde dat het schriftelijke antwoord aan de stichting te vroeg de deur was uitgegaan en er geen terug koppeling naar de raad had plaatsgevonden. „Een schoon heidsfoutje dat niet had mogen gebeuren", aldus Van Daele be rouwvol. De raad nam genoegen met deze verklaring van de wet houder. Die laatste was het ech ter neit eens met de suggestie van de raadsleden B. Basting (D &T) en L. Kamphuis (CDA) om alsnog een inventarisatie te ma ken van gebieden die een extra beschermde status verdienen. Van Daele: „Daar kunnen we niet aan beginnen.- Iedereen heeft bij de vaststelling van het bestemmingsplan volop de kans gehad hierover zijn zegje te doen. De bescherming die het wettelijke kader momenteel biedt, is ruim voldoende." OOSTBURG - De postzegelver eniging Land van Cadzand houdt vanavond vanaf 19.30 uur een bijeenkomst in het pa rochiehuis aan de Breijdelstraat in Oostburg. Er vindt een verlo ting en een veiling plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39