Helpde leegstand is voorbij Het nietige in de hoofdrol and is voorbij PZC Duits koor brengt tegenbezoek aan Zierikzeese zangers Woningen 14 lezers schrijven Staatssecretaris naar Oostburg om kustplannen te bekijken kunst cultuur Houtblazers ook welkom in fanfare Spar Vaccinatie Leefbaarheid Het Zeeuws V Het Zeeuws VI Schoolfruit Medische fout door Emile Calon Help, we hebben geen leegstand meer, verzucht directeur E. de Ceuster van woningcorporatie Woon- goed in Middelburg. Een beetje leeg stand is namelijk wel zo makkelijk voor hem. Dan heeft hij immers de ruimte om zonder al te veel (verhuis)problemen woningen te verbouwen zodat ze ge schikt zijn voor 55-plussers. Daar is immers nu al een schreeuwend gebrek aan. Dat gebrek wordt groter en groter, voorspelt hij, terwijl hij nu al honderden malen nee moest verkopen op vragen naar zulke woningen. Nederland vergrijst, Zeeland vergrijst meer en Middelburg vergrijst nog meer. In 2025 is veertig procent van de Mid delburgse huishoudens 55 jaar of ouder. Dat zijn 3500 extra 55+-huishoudens rekent de directeur voor. Terwijl er nu al een groot tekort is aan woningen, geschikt voor ouderen. ,,Een gigantische bouwopgave", zegt hij dan ook, gezeten in zijn directiekamer in Middelburg. „Pas verhuisd van werk plek", zegt hij en wijst daarbij veront- schuldigend met een korte armzwaai naar de dossiermappen en ordners die nog her en der in de taps toelopende ka mer liggen. Er is een gigantische vraag naar ouderenhuisvesting, gaat De Ceuster verder. Hij doelt dan vooral op woningen voor ouderen met lichamelij ke gebreken, woningen die geschikt zijn voor de thuiszorg. Huizen dus met een ruime wc, met een ruime douche, gelijkvloers, rolstoeltoeganke lijk, waar twee mensen van de thuis zorg de bewoner kunnen helpen. „Daarvan zijn er veel te weinig." Ook is er momenteel een fikse vraag naar eengezinswoningen en portiek- etagewoningen, terwijl hij weet dat die over een aantal j aren deels niet meer ge wenst zijn. Hij kan ze nu dus niet slopen of verbouwen om ze geschikt te maken voor ouderen. Later misschien wel. Om die reden is Woongoed dan ook terug houdend met het te koop aanbieden van haar bezit. Wel wijst hij op het succes van de verkoop van appartementen aan Voor de woningen in de Middelburgse Magistraatwijk was nauwelijks tot geenbe langstelling. foto Lex de Meester de Statenlaan. De corporatie blijft ver antwoordelijk voor het onderhoud en heeft ook nog eens de garantie gegeven dat Woongoed de woningen terugkoopt als de eigenaar van zijn huis af wil. Het verlies of de winst van deze 'Woongoed- garant-constructie' wordt vervolgens gedeeld, zodat het financiële risico voor de nieuwe eigenaars zeer beperkt is. De Ceuster hoort regelmatig dat de Walcherse woningcorporaties nu maar eens moeten fuseren. Daarbij wijst hij onder anderenaar gedeputeerde G. van Zwieten. De directeur van Woongoed sluit zo'n fusie op de lange termijn niet uit, maar geeft wel aan dat daar voorlo pig nog geen sprak van zal zijn. Fuse ren, puur om het fuseren, ziet hij nu eenmaal niet zitten. Een fusie moet een doel hebben, vindt hij. Moet een belang dienen. Groot is immers niet alleen za ligmakend. Hij benadrukt dat zijn huurders over het algemeen tevreden zijn. Dat de verkoop van huizen succes vol is. Dat de nieuwbouw goed gaat en dat de samenwerking met partners, zo als bij het ontwikkelen van de Veerse Poort, ook prima verloopt. Een reden om morgen of overmorgen al oriënte rende fusiegesprekken aan te gaan met de beide Walcherse collega's ziet hij dus niet. De Ceuster zag jarenlang flink wat huurders vertrekken naar koopwonin gen. Die beweging is zowat gestopt. Fi nancieel gezien is het momenteel inte ressant om te huren. De directeur noemt de woningmarkt dan ook 'heel gespannen'. Jonge starters, maar ook andere woningzoekenden, moeten dan ook vaak geruime tijd wachten eer ze een huurwoning kunnen betrekken. De directeur geeft aan dat het gehanteerde toewijzingssysteem nu eenmaal een ze kere ongelijkheid in de hand werkt. Een jonge starter heeft immers minder kans dan een ouder iemand, die voor de eer ste maal een woning van Woongoed wenst te huren. De jonge starter kan daardoor lange tijd moeten wachten met onzekerheid over het moment waarop hij wel wordt geholpen. De Ceuster zegt dat die langere wachttijd voor jongeren nu eenmaal inherent is aan het gekozen systeem. Woongoed zoekt wel naar een ander systeem waar in natuurlijk ook mensen voorrang krijgen op anderen maar waarin meer zekerheden zijn ingebouwd over het moment van toewijzing. Plet CDA- Middelburg is bezorgd omdat Woon goed momenteel minder dan 2700 woningen in de goedkoopste huurklas- se ter beschikking heeft. De christen democraten vinden dat de corporatie het aantal goedkope woningen weer op peil moet brengen in overeenstemming met de afspraken met de gemeente. Slopen De Ceuster verklaart dat het afgespro ken aantal niet wordt gehaald omdat de corporatie de afgelopen jaren zo'n vijf honderd woningen heeft gesloopt ten behoeve van vooral senioren woningen, waaraan immers grote behoefte is. Bo vendien, zo zegt hij, was er nauwelijks tot geen belangstelling voor die wonin gen. Ze zijn immers niet voor niets gesloopt. Hij vindt dan ook dat de dis cussie moet gaan over de vraag waar hoeveel goedkope woningen van welk type nodig" zijn, en voor welke doel groep. En, zo zegt hij tot slot, „wat is goedkoop?" Door hum-subsidies, zijn bepaalde woningen voor bijvoorbeeld 65-plussers veel goedkoper dan voor bijvoorbeeld jongeren onder de 23. vrijdag 8 februari 2002 huurders over het algemeen tevreden zijn. Dat de verkoop van huizen succes- Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschel nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. SCHEVENINGEN - De ge meente Oostburg heeft gisteren haar slag geslagen op de kust- conferentie in Scheveningen. Staatssecretaris De Vries van Verkeer en Waterstaat komt naar de west-Zeeuws-Vlaamse kust om met eigen ogen te zien welke ambitieuze ontwikke lingsplannen Oostburg heeft. Wethouder C. Bolijn-Hertzber- ger die een inleiding hield op de conferentie, ging tevreden naar huis. Veel meer dan de toezeg ging voor een werkbezoek van De Vries zat er niet in, maar dat had Bolijn-Hertzberger ook niet verwacht. „Je weet toch hoe dat gaat met zulke plannen. Het gaat stapje voor stapje. Het be zoek van de staatssecretaris is zo'n stapje." De Oostburgse wethouder nodigde De Vries uit vanaf het podium in het Scheve- ningse Kurhaus. Het enthousi aste verhaal van Bolijn-Hertz berger over de west-Zeeuws- Vlaamse kust deed de rest. Staatssecretaris De Vries trapte enigszins op de rem. Zij maakte alle aanwezige gemeentebe stuurders duidelijk dat zij eerst een milieu-effectrapport (mer) en een kosten-batenanalyse wil maken voor alle ontwikkelings plannen langs de Nederlandse kust. Dat is volgens de bewinds vrouwe nodig om die plannen in een breder verband te kunnen beoordelen. „Anders weten we niet welk effect de projecten op andere delen van de kust heb ben. Dat kunnen we uit veilig heidsoogpunt niet hebben. Het maken van een mer en een kosten-batenanalyse zal zeker een jaar duren. Bolijn-Hertz berger zat daar niet zo mee. Als er daarna maar echt iets is ge beurd en, luchtte de wethouder haar hart, alle betrokken minis teries (vier stuks) ook op één lijn gaan zitten. Want daar schort het volgens haar nogal aan. Oostburg blijft in de tussentijd aan de uitvoering van de eigen kustvisie werken, onder meer aan de aanleg van een groene verbindingszone tussen Groe- de-Bad en het dorp Groede. Voor eind dit jaar staat de uit bouw van camping Groede op het programma, in combinatie met - „en dat is bijzonder", zei Bolijn - de ontwikkeling van een 12 hectare groot natuurgebied, pagina 17: bouwregels kustzone door Ali Pankow Z1ERIKZEE - Muziek verbroe dert. Dat hebben de leden van het Gereformeerd Kerkkoor in Zierikzee in 2000 al kunnen er varen tijdens hun bezoek aan een koor uit Eisenberg in de Duitse deelstaat Thüringen. Er staat nu een tegenbezoek ge pland in het hemelvaartsweek- end met als hoogtepunt een ge- zamelijk koorconcert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het Gereformeerd Kerkkoor wordt daartoe aanzienlijk uit gebreid met gastzangers die el kaar jaarlijks ook al treffen tij dens de manifestatie van 'the Ceremony of Christmas Carols'. Verder zal het bovenbouwkoor van de Chr. Scholengemeen schap Prins Maurits uit Middel- harnis voor een belangrijke ver sterking zorgen. Tevens worden enkele geschoolde solisten inge zet. Het groot Nederlands/Duits gelegenheidskoor wordt bege leid door een professioneel or- BURGH-HAAMSTEDE - De Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede heeft be sloten wat soepeler om te gaan met het begrip 'fanfare'. In feite omvat een fanfarekorps uitsluitend koperblazers, maar volgens het bestuur vergt het voortbestaan van de vereniging een verruiming van die norm. „We willen er niet te moeilijk overdoen en nu ook houtblazers toelaten", zegt voorzitter J. Vre- denbregt. Volgens hem houdt de muziekvereniging met twintig trouwe leden het hoofd nu nog kranig boven water, maar dient er met het oog op de toekomst aan ledenwerving te worden ge daan. Uiteraard zijn ook extra koperblazers van harte welkom. De Witte van Haemstede repe teert elke maandagavond van half acht tot half tien in dorps huis De Schutse in Burgh- Haamstede. Ten behoeve van bijscholing van eventuele nieu we houtblazers bij de vereni ging is het bestuur nog op zoek naar iemand die muzieklessen kan verzorgen voor de nieuwe aanwas. kest, waar ook Duitse musici deel van uit maken. Hoofdmoot van het programma is het Gloria van Vivaldi. Verder worden er werken uitgevoerd van Gustav Gunsenheimer en Dietrich Bux- tehude. Volgens woordvoerder D. Schiettekatte van het Gerefor meerd Kerkkoor is het een boei end project om een concert dat op twee locaties los van elkaar is ingestudeerd op het laatste mo ment ineen te schuiven. De Duitse gasten arriveren op he melvaartsdag, donderdag 9 mei. Die avond wordt er meteen ge repeteerd, evenals de daarop volgende dag. Voorafgaand aan het vocaal concert op zaterdag avond 11 mei in de Nieuwe Kerk in Zierikzee verzorgen de beide dirigenten var. de koren op vrij dagavond 10 mei een orgelcon cert. Het Duitse koor staat on der leiding van Sven Werner en het versterkte Zierikzeese koor wordt geleid door Mar van dei- Veer. Hij heeft op dat moment net een toernee van twee weken door Oo§t-Duitsland achter de rug met zijn koor van CSG Prins Maurits. Het uitwisselingsbe- zoek wordt op zondag 12 mei af gesloten met een gezamenlijke Hervormd-Gereformeerde kerkdienst in de Nieuwe Kerk. Deze bijeenkomst wordt omlijst met het optreden van een Duitse koperblazersgroep. De repeti ties voor het internationaal koorconcert zijn in volle gang. (Advertentie) door Anita Tournois TERNEUZEN - Kalm en sereen staan de menselijke figuren in keramiek van Jean-Pierre Roo- se tussen de wonderlijke werel den in olieverf van Ilona Schmit. De Stichting Toonbeeld exposeert hun werk in de hal en passerelle van het gemeentehuis van Terneuzen. Ilona Schmit is van oorsprong Duitse, maar al jaren woonach tig in Kattendijke. Haar wer ken, olieverf op doek, behoren tot de naïeve schilderkunst. De ze kunst wordt vaak onderge waardeerd, maar dit geldt niet voor Schmit. Op dertigjarige leeftijd nam zij in 1973 het pen seel ter hand. Reeds datzelfde jaar werd zij uitgenodigd voor de Biënnale Young Artist van New York. Daarna exposeerde zij in grote steden over de hele wereld. Kern Uit haar werk spreekt een grote verwondering voor de natuur en alles wat leeft. Schmit is iemand die duidelijk geniet van het klei ne en het kind in zich wist te be waren. De meeste van haar schilderijen kennen een zelfde opbouw, hetgeen goed naar vo ren komt in twee zeer grote wer ken. Er is altijd een kern, klein en nietig, die heel subtiel in het midden wordt geplaatst. Zo zien we bijvoorbeeld een dan send paartje op het ijs, een man in een roeibootje of een klompje als bootje. Daaromheen is water of een open plek, waar omheen dan weer, vaak in een ovaal, bo men of bloempotten geschilderd zijn. Typisch voor Schmi t zijn de zich steeds herhalende bolvormen. Alles wordt tenslotte ingeka derd in een voorgrond van ge bladerte of bomen, die een poort vormen naar deze dromerige voorstellingen, Bloemen, bo men, maar ook schapen - soms als engeltjes op een wolk of als dragers van de bloempotten - varkens, kippen en vogels vor men naast de mens een wezen lijk onderdeel van deze sprook jesachtige natuur, maar hieraan altijd onderdanig. Ladders, veelvuldig neerge- plant achter bomen, bieden de mogelijkheid om in hoger sferen terecht te komen, wat zo mooi wordt omschreven op het schil derij Op weg naar het huis van eenvoud, eerbied en verande ring en zij komen aan. Schmits werkt veel met symmetrie. Alles komt terug, in twee- of meer voudig. Dit schept rust in haar sfeervolle landschappen, tuinen en parken in verschillende sei zoenen. Favoriete kleuren zijn intens blauw en groen, opge licht met wit. Kleuren, die ook in het werk van Jean-Pierre Roose terug te vin den zijn, maar dan meer gedekt. Deze Bruggeling maakt in kera miek menselijke figuren of ta bleaus. Vierkant In zijn tableaus keert het vier kant steeds terug ais vorm, waarneembaar in Hersenkron- kels en in een drieluikje, Cen suur genaamd. Gemoedstoe standen als eenzaamheid, rust verlangen, brengt hij tot uit drukking in zijn menselijke fi guren, die opgebouwd zijn uit een langwerpige romp, zonder armen of benen. Het hoofd is klein, nietig en altijd wit. Hoof den die uitlopen in een hoofd deksel dat oosters aandoet be nadrukken zijn relatie tot de an dere wereld. Torso's zijn op sokkels van kera miek, staal of marmer geplaatst. Ondanks dat Roose de rompen ruw laat en kragen, vleugels of uiteinden gekarteld zijn, doet het werk, door de gladde hoofd jes en de soms opgebrachte gla zuren deeltjes, fijn en fragiel aan. Frappant is de onderdanig heid van de menselijke figuur door de kleine hoofden, waar mee Roose zijdelings aan het ge loof van Schmit raakt. „Ik ben slechts een klein onderdeel van een groter geheel, vanuit deze kleinheid aanschouw ik met groot respect mijn omgeving", aldus de kunstenares. Tentoonstelling: schilderijen van Ilona Schmit en keramiek van Jean- Pierre Roose t/m 1 maart in de hal en passerelle van hel gemeentehuis in Terneuzen. Open: ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur. Is het de heel gewone burgers van Middelburg toegestaan in verkiezingstij d vragen te stellen over de regelingen welke getrof fen zijn met ex-burgemeester Spar van der Hoek? (PZC, 7-2) Ziet men kans heel normaal te reageren dan kan men mis schien rekenen op mijn stem bij de gemeenteraadsverkiezingen. Zo niet, dan kunnen ze mijn naam maar beter doorhalen. Laten alle betrokkenen toch vooral niet wederom op dat be kende hoge paard gaan zitten, want dat zou best eens ave rechts kunnen werken! Wie was toch eigenlijk die Spar van der Hoek, en wat waren zijn achter gronden? Is een burgemeester van een ge meente met pakweg 35.000 in woners ook al een 'hoge piet'? Nou, nou, je houdt het waarach tig niet voor mogelijk. Emiel H. Neumann Haringvlietstraat 26 Middelburg In de rubriek 'Te Gast' in de PZC van 1 februari gaf de regiocon tactpersoon voor Noord-Hol land van de Nederlandse Ver eniging Kritisch Prikken haar mening over het advies van de Gezondheidsraad over te gaan op vaccinatie tegen hersenvlies ontsteking veroorzaakt door meningococcen groep C. Zonder onjuist te zijn bevat het artikel veel halve waarheden, die ech ter voor niet-deskundigen niet te achterhalen zijn. Zo wordt gesteld, dat er wel 28 verwekkers van meningitis zijn en dat een vaccin tegen groep C meningococcen dus maar een zeer beperkte reikwijdte heeft. Echter, sinds kinderen tegen 'Hib' worden gevaccineerd, blij let ongeveer 90 procent van alle meningitiden door menin gococcen te worden veroor zaakt. In het afgelopen jaar wa ren meningococcen van groep C in Zeeland voor 60 procent hier voor verantwoordelijk! Bekend is, dat mensen met bepaalde, ge ringe afwijkingen in hun im muunsysteem juist gevoelig zijn voor infecties met groep C me ningococcen. Het leven van deze - vaak zeer jonge - mensen kan dus door deze vaccinaties gered worden, zoals ook minister Borst afgelopen zondag op tv verklaarde. Door verbeterde hygiëne lijkt allergie inderdaad meer voor te komen. Het is echter volstrekt onjuist en wetenschappelijk niet bewezen, dat kinderen van wege vaccinaties 'benauwder' worden. Gewetensvolle ouders worden door dit onjuiste en suggestieve verhaal ten onrechte in gewe tensnood gebracht: moet ik kie zen tussen meningitis van mijn kinderen dan wel vrijwel zeker asthma... Kritiek op vaccinatie mag, doch bangmakerij op onei genlijke gronden is ons inziens een onjuiste en ook oneerlijke manier van discussiëren. Dr. J. Goudswaard Dr. L. Sabbe Stichting Streeklaboratorium "Zeeland" Valckeslotlaan 169 Goes De gemeente Veere strijdt tegen het taaie ongerief van voor nor male bewoning bedoelde wo ningen die uitsluitend voor ver huur aan toeristen worden geëxploiteerd. Alle moeite wordt met enig succes beloond. Tijd om naar andere categorieën om te zien waarop wethouder Wisse zijn tomeloze energie kan loslaten. Het fenomeen van ge zinnen die 's zomers een deel van hun woning verhuren is al oud. Wekenlang plachten de hoofd bewoners zich in hun schuur of garage te verschansen om bad gasten het volle genot van de woning aan te kunnen bieden. Men kan nu een te grote woning laten bouwen zodat de oude stiel voortgezet kan worden maar nu wat comfortabeler voor het gezin. Het gaat dus om verder normaal bewoonde hui zen. Middenstand en horeca zullen tegen deze bedrijvigheid geen bezwaren hebben. Wet houder Wisse wil graag voor ons bepalen hoeveel badkamers en slaapkamers we in onze huizen hebben, alles om de leefbaar heid te bevorderen. Maar wat er voor kolossaals is aan de huizen aan de Brouwerijstraat in Dom burg is me een raadsel. Ze zien er heel wat beter uit dan de ge drochtelijke vakantieparken waarvan Zeeland helaas verge ven is. Grappigtwee dagen later in de PZC te lezen, dat de burge meester het heel nuttig acht wanneer boerderijen mede ge bruikt worden voor recreatieve doeleinden. De een z'n grond rechten zien er in Veere kenne lijk weer heel anders uit dan die van een ander. M.J. Daamen-van Houte Warwijcksestraat 17 Veere Het bericht 'Raad voor Cultuur tegen erkenning Zeeuwse taal' in de PZC van woensdag 6 fe bruari kan aanleiding" geven tot misverstanden. Er is niet beslo ten een adhesiebetuiging te sturen aan de Nederlandse Taalunie. Er is wel besloten aan Gedeputeerde Staten te laten' weten dat de Raad met betrek king tot de aanvraag tot erken ning van het ZeeUws als streek taal zich meer kan vinden in de adviezen van de Taalunie dan in de benadering van de adviseurs van het Meertens Instituut. Het betekent dat men de aanvraag tot erkenning liever gebaseerd ziet op een wetenschappelijke analyse, dan op politieke over wegingen of geïnspireerd op zo: geheten socio-linguïstische overwegingen. De politieke in-! valshoek zegt: omdat het Lim burgs en hetNeder-Saksisch er kend zijn moet nu ook het Zeeuws erkend worden. De so- cio-linguïsten gaan uit van de. stelling: een dialect is een taal als een aantal mensen willen dat het een taal is. Beide benaderin gen acht de- Raad niet sterk, Vandaar zijn voorkeur voor de wetenschappelijke benadering. Dat alles neemt echter niet weg dat het met liefde koesteren, conserveren, bewaren, inventa riseren en beoefenen van dé Zeeuwse dialecten als cultureel erfgoed kan rekenen op de har telijke support van de Zeeuwse Raad voor de Cultuur. Paid Sonke secretaris Raad voor de Cultuur Boulevard de Ruyter 308 Vlissingen Het maakt me niet zo veel uit, of het Zeeuws nu erkend wordt o|' niet, het is me alleen droef te moede dat genoemde raad van Zeeland zich niet alleen ge noodzaakt voelt het Zeeuws af te serveren als een soort bar-, goens voor gedoemd boeren knechtenvolk, doch zich, bij monde van gevolmachtigd let terknecht Beinema geroepen' voelt een adhesiebetuiging", te sturen aan het fossiele gezel schap van de Nederlandse Taal (PZC, 6-2). Dit soort landver raad - natuurlijk in de provinci ale zin van het woord - past slechts het schandblok, liefst op de Markt van Middelburg, liefst op een donderdagmiddag. Het is van een eminente, doch in be paalde culturele kringen zeer gepraktiseerde, triestheid daf men de viengers uit hoofde van een opkontje naar het Haagse licht zo vuul kan maken. Rob van Hese Nieuwe Burg 17, Middelburg De levering van fruit aan scho len gaat misschien niet doof vanwege te hoge kosten (PZC, 6-2). Dit zou een gemiste kans zijn. Al heel lang is bekend dat. de jeugd, maar ook ouderen, veel te weinig fruit en groente eten. We zullen maar zwijgen over de enorme hoeveelheden junkfood en frisdranken die ge consumeerd worden. Bekend is ook dat fruit en groente erg be langrijk zijn om kanker te voor komen. Frappant detail, dat mi nister Borst nu openlijk heeft toegegeven dat fruit veel beter is dan melk. Melk wordt al heel lang in verband gebracht met diverse ziekten, waaronder reu ma. Dit is langdurig doodge zwegen, vanwege de enorme financiële belangen voor de re gering. Als je er over nadenkt geeft de natuur zelf het ant woord. Er is geen enkel zoogdier dat na het babystadium nog' melk drinkt, alleen de mens. J. W.H. Haak St. Jacobsstraat 18 Vlissingen Een medische fout in het zie kenhuis Walcheren die leidde tot de amputatie van het ver keerde been van een vrouw heeft geen gevolgen voor de chi rurg. Tot mijn grote verbazing is deze chirurg weer gewoon aan het werk (PZC, 5-2). Er is enorm veel leed veroorzaakt. Toch laat men de situatie zoals hij is. On der deze omstandigheden is dat moreel verwerpelijk. Het ge tuigt niet van een open daad krachtig beleid. Nee de zieken huisdirectie verschuilt zich liever achter de folklore van de Inspectie voor de Volksgezond heid, twee handen, op één buik. Anders is het gesteld voor een buschauffeur. Ook hij heeft ver antwoordelijk werk, de hele dag opletten, zorgdragen voor de mensen in de bus. Als hij een bocht te kort neemt en daardoor een fietser aanrijdt met fatale afloop dan moet hij voor de strafrechter verschijnen. Maar als een chirurg een fatale fout maakt vindt de maatschappij die opstelling te cru. Volgens mij moeten artsen net zo behandeld worden als mensen in het be drijfsleven. 'Gelijke monniken, gelijke kappen.' W. C. Murre Irislaan 16, Vlissingen Laddertjes naar de hemel op een doek van Ilona Schmit. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38