Extra steuntje in de rug voor sport Welzijnswerk heeft schwung nodig PZC PZC Gevel geramd, dieven weg Luitwieler wil terug in college van Middelburg CDA stelt vragen over Regionale Brandweer Jaarlijks 112.538 euro in Vlissingen 15 Dieven vernielen kantoorpand Stationsbrug tijdelijk gesloten Vergeten pan zorgt voor rook Zwaargewonde bij steekpartij Arensman Goes failliet Snorfietser met slok op Bijbelstudie in Souburg Wekelijkse quiz-avond in The Duke agenda weekenddiensten vrijdag 8 februari 2002 De puinhoop na de ramkraak bij Wagenvoorde Lastechniek in Middelburg werd gisteren opgeruimd. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Uit een kantoorpand aan deMercuriuswegin Vlissingen is woensdag ingebroken. De buit bedroeg slechts enkele tientallen euro's, maarom deze te bemachtigen hebben de daders voor duizenden euro's braakschade aan het pand veroorzaakt. MIDDELBURG - De Stationsbrug in Middelburg wordt tij delijk gesloten voor gemotoriseerd vervoer. De stremming gaat in op 18 februari en duurt tot en met 22 februari. Voet gangers en (brom)fietsers kunnen de brug wel gebruiken. De oorzaak van de stremming zijn wegwerkzaamheden in het Stationsgebied. Bij vertraging van het werk gaat de brug een dag later open. Om het verkeer te ontlasten wordt geprobeerd om de Schroe- brug in Middelburg voor het wegverkeer beschikbaar te hou den. Tien minuten voor en na het hele en het halve uur wordt de Schroebrug niet bediend voor de scheepvaart. De gemeen te verwacht weinig scheepvaartverkeer doordat de Sloebx-ug in Vlissingen en de Stationsbrug niet beschikbaar zijn. De stremming voor de scheepvaart duurt van 19 februari, 20.00 uur, tot en met 22 februari, 22.00 uur. ZOUTELANDE - Een vergeten pan met gehaktballetjes heeft gisterochtend voor hevige rookontwikkeling gezorgd in woonzorgcentrum De Tienden in Zoutelande. De uitgerukte brandweer van Zoutelande en Koudekerke hoefde niet te blussen. De ramen openzetten was voldoende om cle rook te verwijde ren. De rook werd om kwart over elf ontdekt. Een bewoonster was het huis uitgegaan en had de pan vergeten. Het personeel waarschuwde de brandweer. SINT-ANNALAND - Bij een steekpartij gisteravond om streeks acht uur in een woning op de Javadijk in Sint-Anna- land is een man zwaargewond geraakt. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis waar hij meteen is geope reerd. De dader is nog voortvluchtig. De politie is een tech nisch onderzoek begonnen, maar kon gisteravond nog geen verdere mededelingen doen. GOES- Landbouwmechanisatiebedrijf Arensman in Goes is gisterenmorgen failliet verklaard. Twee weken geleden was uitstel van betaling aangevraagd en verleend. Het bedrijf kon toen de salarissen over januari niet uitbetalen aan de twintig werknemers. Daarvoor is inmiddels een oplossing gevonden. CNV-Metaaltechniek betreurt het faillissement maar richt zich op behoud van arbeidsvoorwaarden bij een eventuele overname. De bond denkt dat een overname wel haalbaar is. Arensman verloor een belangrijk dealerschap dat 70 procent van de omzet uitmaakte. Maandag overlegt de CNV-bond met de leden over de verder te nemen stappen. ZIERIKZEE - Op de Lange Nobelstraat in Zierikzee is woensdagavond omstreeks tien uur een 38-jarige snorfietser uit die plaats aangehouden wegens rijden onder invloed. De man had drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol gedron ken en reed bovendien zonder achterlicht. Hij is meegenomen naar het bureau en kreeg proces-verbaal. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Burgemeester en wethouders van Vlissingen willen de sport een extra steun tje in de rug geven. Tot en met 2007 is elk jaar 112.538 euro no dig. Dat geld gaat voor het grootste deel naar de jeugdsport. Het college vindt het belangrijk dat jongeren bewegen, omdat het goed is voor de ontwikkeling van kinderen en jongeren. Dat staat in de nota 'Sport doen en beleven'. Iedereen in Vlissingen zou op de een of andere manier aan sport moeten doen, aldus het college. Het is gezond, levert sociale contacten op en is goed voor cle persoonlijke ontwikkeling. Het gemeentebestuur wil dan ook een zo'n gunstig mogelijk kli maat scheppen om sporten voor iedereen bereikbaar te houden en te maken. Dat kan door men sen te stimuleren om te gaan door Rob Paardekam KRUININGEN - De Reimers- waalse CDA-fractie stelt in een brief aan het college van burge meester en wethouders het nut van de regionale brandweer ter discussie. Aanleiding vormt het ongeluk dat enkele weken geleden plaatsvond op de Oude Rijks weg bij Kruiningen. Daar blok keerden tientallen gasflessen urenlang de weg, nadat ze van een vrachtwagen waren geval len. In één van de gasflessen ontstond een lek, dat de nodige problemen veroorzaakte. Door middel van schriftelijke vragen wil CDA-fractievoorzit- ter P. Koeman opheldering van OOST-SOUBURG - Pinkster gemeenschap Shalom houdt vanaf vandaag tot en met zon dag een driedaagse bijbelstudie in Oost-Souburg. De leiding is in handen van Frank R. Ouweneel. Het thema is De Ta bernakel. Ouweneel is de afgelopen twin tigjaar in vele gemeenten in Ne derland, maar ook het buiten land geweest. Ouweneel gaat in zijn studie in op de vraag wat de meer dan drieduizend jaar oude Tabernakel - de tent die de Isra ëlieten meevoerden in cle woes tijn waarin de Arke des Ver- bonds stond - nu nog te vertellen heeft. Verzoendag Onderwerpen die aan de orde komen zijn: de gemeente, de Grote Verzoendag, priester schap, aanbidding en reiniging en heiliging. De bijbelstudie bestaat uit hon- dex'd dia's, die op twee schermen wox-den geprojecteerd. Het In tercultureel gospelkoor Sound of Hope verleent medewerking. De studie wordt gegegeven en in kerkgebouw De Goede Aarde aan de Kanaalstraat 8 in Oost- Souburg en begint om 19.30 uur. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl sporten, sportaccommodaties te verbeteren en vernieuwen en sportverenigingen te blijven on dersteunen. Het college heeft in zijn nota negen speerpunten op gesomd, variërerend van het steunen van sporters die cle top willen bereiken in hun tak van sport tot meer samenhang bren gen tussen, spoit, recreatie en toertsme. Daarvoor zijn B en W bex-eid in cle bixidel te tasten. Vanaf 2003 krijgt de spoit - los van de ac commodaties - elk jaar 112.538 euro extra. De gemeente wil daai'aanzelf 54.000 euro bijdra gen. Het x-esterende bedrag moet van fondsen komen. Beslommeringen Vlissingen telt rond de negentig sportverenigingen en -organi saties. Een aantal van hen heeft moeite om leden aan zich te bin den. Hogere contx'ibuties en zelfwerkzaamheid zijn nodig om het hoofd boven water te houden. De vex-enigingen heb- het college. Hij wil weten of het waar is dat er een specialist uit Rotterdam moest komen alvo- x'ens het opruim werk kon begin nen en dat daardoor de weg lan ger was afgesloten Het CDA wil weten waarom dergelijke deskundigheid bij de regionale brandweer niet aan wezig is.Wat is het nut van een dergelijke voorziening als zelfs bij een relatief simpele ber gingsoperatie al op deskundi gen uit Rotterdam moet wox-den gewacht?", vraagt Koeman zich af. De CDA'er oppert dat in dat ge val de regionale brandweer be ter kan worden afgeschaft, zodat er een stand-by-ovex-een- komst kan worden gesloten met cle Rotterdamse bx-andweex-. 9 en 10 februari 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: R. M.Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. (0118 464633. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. zon. 0.00-24.00 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, lel. (0118) 465498. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118)639933. ben door de dagelijkse beslom- meringen te weinig tijd om aan verbeteringen te werken. B en W stellen in de nota voor om aller lei knelpunten te inventariseren om vervolgens in overleg met de sportclubs een ondersteunings- plan op te stellen. Een belangrijke oorzaak in de terugval van spox'ten onder jon geren is dat de activiteiten van spoxtvei-enigingen niet aanslui ten bij wat de oudere jeugd zoekt. „De sportwereld, cle ge meenten, het jeugd- en jonge renwerk, de hulpverlening, het onderwijs en al die andere aan bieders van sport en bewegen slagen er niet in maatwerk te le veren. De sportvereniging heeft een produkt dat veel jongeren simpelweg niet meer blijkt aan te spreken. De sfeer op de club wordt nogal eens als oubollig ervaren." Vakleerkrachten Het college stelt voor dat scho len samen met sportverenigin gen, commex-ciële aanbieders (sportscholen) en sportoplei- dingen x-ond de tafel gaan zitten om samen een plan te maken waarbij jongex-en kennis kun nen maken met allerlei takken van sport. Daarnaast wordt ex- tx-a geïnvesteex-d in vakleer krachten of assistenten op scho len. Om topspoxl te promoten wil het Vlissingse college een Plat form Topsport oprichten. Die moet samen met gemeente, na tionale sportox-ganisaties, het bedrijfsleven, onderwijsinstel lingen en de media, ex-voor zor gen dat Vlissingen een toonaan gevende sportstad wordt. Dat kan gebeuren door het begelei den, advisei-en en ondex-steunen van talenten samen met het Olympisch Steunpunt Goes en de Zeeuwse Sportx-aad. Vlissin- gers die aan topsport willen doen, ki-ijgen daax-voor de ruim- te door te kijken of sport gecom bineerd kan worden met werk of onderwijs. Het Platform moet cle gemeente verder adviseren over topsportaccommodaties. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: J. Visser, Roozenburghlaan 20, Middel burg, tel. (0118) 627664. zon. 0.00-24.00 uur: H.J. Roelofsen, Pr. Bernhardstraat2, Ar nemuiden, tel. (0118) 601308. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. van Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en MIDDELBURG - Binnen vijf minuten was het gebeurd. De gevel geramd, de spullen gesto len en de daders gevlogen. Wag envoorde Lastechniek in Mid delburg is in de nacht van woensdag op donderdag slacht offer geworden van een ram kraak. Om vijf over drie ging het alarm. De politie en de bewakings- Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. (0118) 551231. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00:A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Meliskerke, tel. (0118) 561760 Tandartsen: Walcheren: J, A. L. Vaessen, Koepoortstraat 3, Mid delburg, tel. (0118)613403. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- zon. 22.00 uur: vrij: J. van Dierendonck, lel, (0118) 471140. dienst waren vijf minuten later al ter plekke. De daders waren inmiddels vertrokken, met las- appax-atuur met een waarde van 15.000 gulden. „Gelukkig maar dat ze zo snel weg waren", zegt directeur H. Sprong. „Anders hadden ze misschien nog veel meer meegenomen." De schade aan het pand aan de Amestein- weg is waarschijnlijk nog groter za. en zo.:H. Hament, tel. (0118) 471140. Middelburg, don. 19.00-zon. 19.00 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: lel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw A. van der Wolf, A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dïerenartsenpraktijk Meliskerke: dan de waarde van de gestolen apparatuur Wagenvoorde is een groothandel in las- en snij appa ratuur Wat de daders met de spullen moeten, is de vraag. „Misschien zijn het free-lance lassers", gokt Sprong. „Of mis schien zien ze er handel in." Het bedrijf is verzekerd voor de schade. De politie heeft een on derzoek ingesteld. R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Stichting Dierenambulance Walcheren, alarmnummer 06-23268462. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke'. Het hele weekend bereikbaar ondertel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. (0118) 412730. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, tel. (0118)612134. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. door Ab van derSluis MIDDELBURG - Wethouder L. M. Luitwieler van Middel burg wil na de gemeenteraads verkiezingen terug in het colle ge van B en W. Hij zei dit gisteravond bij de start van de verkiezingscampagne voor de ChristenUnie in de Zeeuwse Bi bliotheek te Middelburg. Zijn partij rekent op drie, maar gaat voor vier raadszetels. Luitwieler maakt sinds april 2000 deel uit van het Middel burgse college van B en W. De wethouderszetel kwam vrij na het opstappen van twee PvdA- wethouders. De stap om deel uit te maken van het college, was niet eenvoudig, verklapte Luit wieler. „Ik kreeg een week be denktijd. Je zegt je baan op, zonder garantie van terugkeer. Het wethoudersschap is een on zeker bestaan, want hoe be trouwbaar is de politiek Maar ik heb gemeend dat ik mijn poli tieke verantwoordelijkheid niet mocht ontlopen." Aan de gemeenteraadsverkie- zingen in maait doen in Middel burg negen partijen mee. Gelet op hun verwachtingen zou de gemeenteraad in de hoofdstad van Zeeland minimaal vijftig zetels moeten tellen. Luitwieler deed mee aan het optimisme. „Bij de vorige verkiezingen in 1996 rekenden we op twee ze tels, maar het werden er tot onze verrassing drie. Ik ben geen pro feet en ik doe geen voorspellin gen, maar als de kiezers het wil len, is de ChihstenUnie bereid bestuurlijke verantwoordelijk heid te dragen." Volgens Luitwieler heeft het zit tende college, dat naast de Chi'istenUnie bestaat uit WD, CDA en AOV/Unie 55+, gezorgd voorrust in de gemeente. „Dat is niet mijn verdienste, maar dat is een gezamenlijke verdienste. We hebben in het college weinig geheimen voor elkaar." Voor een vrijwel volle aula telde Luitwieler de zegeningen van de zittende wethouders. Als voorbeeld noemde hij de bouw van het stadsgewestelijke zwembad, waarvan de contou ren zichtbaar zijn. De herin richting van de binnenstad loopt voortvarend en met de voorbereidingen voor de ont wikkeling van een groot bedrij- venteiTein voor perifere handel gaat het ook goed. Alleen het paikeerbeleid is niet soepeitjes verlopen, erkende Luitwieler volmondig. „De communicatie met de burger is te laat en niet goed aangepakt. Dat is ook een fout van mijn kant, want ik ben bestuurlij k verantwoordel i j k. Landelijk lijsttrekker K. Veling ging - in navolging van andere landelijke fractievoorzitters - kritisch in op de beperkte visie van Leefbaar Nederland en an dere leefbai'e groeperingen. Vol gens hem zijn die een kort leven beschoren, omdat zij geen be ginsel hebben. „Zij hebben meer de bedoeling de belangen van de mensen te dienen, maar de ChristenUnie heeft een be ginsel, een gezamenlijke basis die zich zowel landelijk, provin ciaal als lokaal laat vertalen. Wij hebben mensen die hart hebben voor de samenleving, waarin ze zelf middenin staan. Het zijn mensen met overtui ging" MIDDELBURG - Elke maan dagavond woi-dt in café The Du ke aan de Vlasmai'kt in Middel burg een Pub Quiz gehouden. De deelnemers worden, net als bij Triviant, getest op algemene kennis. De teams, met een maxi mumaantal van vijf leden, ne men automatisch deel aan de landelijke Jameson Quiz Com petitie. De winnaars daarvan kunnen een reis naar Mexico winnen. De quiz begint om 20.30 uur. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00 - 12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45 - 9.00 uur; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor vijftigplussers; Garage Duyvelaar. Domburgseweg 83, 2030 uur. Theatergroep Oostkapelle speelt op locatie het stuk Hypochonders; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; De Meyboom, 20.30 - 21.30 uur: Lichtmeditatie, toegang gratis, vooraf aanmelden is noodzakelijk; WESTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 - 11.30 uur: Badminton voor vijftigplus sers. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Vlissingen is een stad met grootsteedse pro blemen en ambities in een te behappen maat. Dat vindt Hanna Dikowski, directeur van de net opgerichte Vlissing se welzijnskoepel Palladium. „Gelukkig is hier niet alles gladjes en af. Ik houd namelijk niet zo van kille steden." Dikowski verkent haar nieuwe wei'kterrein. Ze heeft hiexvoor vijfentwintig jaar in Dor- drecht gewerkt, waaxvan de laatste periode als een soox-t manager van een buurthuis- /cultureel centrum in de nieuwbouwwijk Sterrenbuxg. „Ik voerde uit en begeleidde een aantal activiteiten. Een van de leuke kanten van dat werk was dat er in samenwer king met andex-e instellingen veel zaken van de grond kon den komen. Ik denk aan klein schalige, culturele activitei ten, zoals Dichters in de Wijk en een leuk kindertheater. Voor- die activiteiten is nog plaats in Vlissingen." In Vlissingen wil ze eerst een hechte eenheid proberen te smeden van Palladium. De in stelling is ontstaan uit het So ciaal Cultureel Werk (SCW). de Adviesgroep P20, Mae Uku,Stichting Welzijn voor ouderen en de Stichting Antil- lianen Arubanen en Moluk- kers (SAAM). Het personeel is nog onwennig. „Lang niet ie- dereen was even gelukkig met de fusie. Het is logisch dat het niet eenvoudig is om een nieu we plek te vinden. Je bent bang dat je jezelf kwijtraakt in een groter geheel. Maar ik geloof dat enkele bei-oepski-achten nu al de voordelen van de fusie merken." Hanna Dikowski: „Gelukkig is hier niet alles gladjes en af. Door de fusie kan gemakkelijk geschoven worden en kunnen verschillende taken sneller van elkaar wox-den ovexgeno- men. „Bovendien, als je tien jaar hetzelfde werk doet, moet je weieens andere prikkels krijgen. Daar blijf je wakker van en gemotiveerd door. Bin nen een gi'otere organisatie kan eenvoudiger intern carri- ère gemaakt wox-den Haar eerste indx-uk is dat Vlis- singers nogal honkvast zijn. „Dus zullen ze als ze ander werk willen in hun richting, niet zo snel vex-huizen. Dat kan ook een voordeel zijn van de gefuseei'de instelling, waar binnen je naar een andere af deling kunt overstappen." Charmant Ze heeft de indx-uk dat de Vlis- singer geïnteresseex'd is in plaatselijk nieuws. „Het me^ rendeel van de bewoners weet volgens mij heel goed wat ex- speelt in de samenleving. Ze zijn beter op de hoogte van de oi-ganisaties binnen een ge meente dan in bijvoorbeeld een stad van het formaat Dor- drecht. De kloof tussen poli foto Lex de Meester tiek en bewoners is klein. Dat is van de ene kant charmant van de andere kant gevaarlijk. De wethouders zitten dicht op de uitvoering en daardoor niet in een ivoren toren. Daardoor wordt het beleid niet snel ab stract. Het nadeel is dat be stuurders het moeten aankun nen om niet altijd aardig te willen zijn. Om beleidsmatig een visie uit te dragen en die te verdedigen moet je eens nee kunnen zeggen." Een van haar eerste aan dachtspunten zal zijn om het Vlissingse welzijnswerk een 'nieuwe schwung te geven'. „Ik hoop te bereiken dat het perso neel en de hele Vlissingse ge meenschap ZLillen merken dat de fusie voordelen heeft. Onder de medewerkers moet het besef groeien dat welzijn voor alle Vlissingers een collectieve ver antwoordelijkheid is." In het nieuwe onderkomen van Palladium aan het Stadhuis plein zaten gisterochtend twee van de dertien mensen op hun plek. „De rest is op pad. En zo hoort het ook. Dit is slechts een werkplek, maar de beroeps krachten moeten met vrijwilli gers aan de slag gaan om sa men projecten te ox-ganiseren of om de vrijwilligex-s te coa chen. Projecten als Technika 10 tot de opzet van Speelstad, de opvoedingsondersteuning voor ouders of de regeling van felicatiedienst voor jonge mensen." Wijk Ze verwacht dat er binnen niet al te lange termijn extra perso neelsleden gewor-ven moeten wox-den. Want, zegt ze, in Pal ladium worden nieuwe ideëen ontwikkeld en de organisatie haalt opdrachten binnen. „Er komt werk op ons af. In Vlissingen zijn bijvoorbeeld veel kleine accommodaties waar buurtactiviteiten plaats vinden. Ik geloof twaalf in to taal. Daar werken veel vrijwil ligers met weinig professionele ondersteuning. Dat is niet meer van deze tijd. Ik denk dat je enkele wijkaccommodaties moet benoemen en vandaai-uit wei-ken. Het is niet haalbaar- om aan vier volwassenen taal les te geven. Als we er aanwen nen om een straat verder te lo pen, dan hebben we een groter bei-eik en kunnen we meer doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15