Metal recht uit het hart PZC Overal units ll Frank Groothof is aan de opera verslingerd Kid Rock lekker stoer Zomerse Dollybirds Giants klinken catchy Kelly Hogan covert vrijdag 8 februari 2002 1. Marco en Sita - Lopen Op Het Water (1 2. Shakira - Whenever Wherever (-) 3. Gigi D'agostino - L'amour Toujours 49 (2) Dj Boozywoozy - Party Af fair (6) 5. Kate Winslet - What If (3) 6. Pink - Get The Party Star ted (3) J. Within Temptation - Ice Queen (7) 3. Brooklyn Bounce - Club Bi zarre (4) 3. Enrique Iglesias - Hero (8) 0. R. Kelly - The World's Grea test (-) 1. R. Williams/N. Kidman - So- methin'Stupid22 (9) 2. Gordon Re-Play - Weet Dat Ik Van Je Hou (19) 3. Linkin Park - In The End (13) 4. De Vliegende Panters - Houdoe De Kassameis jes (11 5. Britney Spears - Overprotec- ted (12) B. Lloyd - Elke Stap (15) 7. No Doubt - Hey Baby (20) 8. Sita - Happy (10) 9. Kane - Let it Be (24) 0. Nickelback - How You Re mind Me (21) 1Anastacia - Paid My Dues (14) 2. Grad Damen - Ik Wil Met Je Dansen(18) 3. Hhb International - Country Roads (26) 4. Dj Melvin - L.O.I.S. (29) 5. De Poema's - Zij Maakt Het Verschil (22) 6. Alicia Keys - A Woman's Worth (52) 7. Ppk - Resurection (16) 8. Nelly Furtado - Shit On The Radio (23) 9. Marco V - Godd (17) 0. Rene Froger - She (A Song For Maxima) (31 1. J. Lopez Ft. Ja Rule - I'm Real (25) 2. Nas - Got Ur Self A (40) 3. Alcazar - Sexual Guaran tee (30) 4. Christina Milian - Am To Pm (27) 5. Kylie Minogue - Can't Get You Out.. (28) 6. Dj Sammy Yanou Ft. Do - Heaven (50) 7. Bubba Sparxxx - Ugly (-) 8. Volumia! - Nog Één Keer (32) 9. Outkast - The Whole World (82) 0. Riva Ft. Dannii Minogue - Who Do You Love Now 7 Re cordings 6 (33) 1. P.O.D. - Alive (48) 2. Zware Jongens - Heidi Heidi Hoo (60) 3. Shaggy - Hope (-) 4. Creed - My Sacrifice (86) 5. Oceanlab Ft. J. Suisssa - Clear Blue Water (45) 6. Sonic Inc. - The Taste Of Sum mer (93) 7. Ja Rule Ft. Case - Livin'It Up (34) 8. Ginuwine - Differences (43) 9. De Kleinkeinder- Lekkere Worst Van De Hema (42) 0. Kelly -1 Am What I Am (36) 1Kabouter Plop - Kabouter- dans (37) 2. Westlife - Queen Of My Heart (35) 3. Parla Pardoux - Liberte 2002 (-) 4. K3 - Tele-Romeo (-) 5. Mary J. Blige - Dance For Me (65) B. Daniel Bedingfield- Gotta Get Thru This (81 7. Stereophonies - Handbags And Gladrags (68) B. Charlene - Mijn Fotoboek (-) 9. Ebon-E - On My Way (Hey What 2 Do) (47) 0. Starkoo - Laat Me Nu Toch Niet Alleen (55) 1Enya - Only Time (63) 2. Georgina - Yo Quiero Bailar (38) 3. Benny Neyman - Loat Mer Lekker Goon (56) 4. Ian Van Dahl - Will l?(51 5. Live - Overcome (41 6. A5 - Calimero (75) 7. George Harrison - My Sweet Lord (46) B. Dr. Dre - Bad Intentions (44) 9. Deurzakkers Ft. E. Dikeb - Piz- zahaha 2002 (-) 0. One Two Trio Feat. Dj Cor - G.L.O.R.I.A.? (58) 1. K3 - Blub../Oma's Aan De Top (49) 2. Def P The Beatbusters - Bubbelbad (96) 3. Afroman - Crazy Rap (54) 4. The Partyboomer - Biertje??? (-) 5. Di-Rect - Inside My Head (95) B. Alcazar - Crying At The Dis- coteque (57) 7. De Kast - Hetere Vuren (62) 8. Atomic Kitten You Are (70) 9. Blof - Dichterbij Dan Ooit (74) 0. Destiny's Child - Emotion (69) 1Silicone Soul - Right On! (83) 2. Dj Jose Vs. G-Spott - Access (64) 3. Lasgo - Something (66) 4. Mo' Jones - Where The Sun Stopped Shining (39) 5. Dave Matthews Band - The Space Between (89) 5. Lenny Kravitz - Stillness Of Heart (84) 7. System Of A Down - Chop Suey 7 (59) 3. Travis - Sing (85) 9. Johan - Day Is Done (87) 0. Eros Ramazzotti - Per Me Per Sempre (90) 1Chemical Brothers - Star Guitar (76) 2. Gabrielle - Don't Need The Sun To Shine (92) 3. Lighthouse Family - Free/One (-) 4. Garou Avec Celine Dion - Sous Le Vent (91) 5. Frank Boeijen De Liefde Gaat (88) B. Goldtrix Pres. A. Brown - It's Love (-) 7. Tracy Chapman - Baby Can Hold You (94) B. DeSjonnies- Zwemmen Zon der Slip (Hip Hip) (-) 9. Ryan Adams - New York New York (97) 3. Heather Nova - Virus Of The Mind (-) Dat was even schrikken voor Jon Oliva en zijn collega's van Savatage. De metalband uit Tampa, Flori da stelde vorig jaar zijn Eu ropese toer al uit vanwege de aanslagen van 11 september. Had de band een paar maan den later eindelijk de moed bijeen geraapt om alsnog het vliegtuig in te stappen en de ze kant op te komen, knalde er bij Oliva om de hoek we derom een vliegtuig tegen een wolkenkrabber. Weliswaar was het al snel duidelijk dat het bij dit laatstgenoemde incident, op 5 januari jongstleden, niet direct ging om een terroristische daad Een vijftienjarige bewonderaar van Osama Bin Laden probeer de in z'n eentje en in het klein te herhalen wat zich op 11 septem ber in New York afspeelde en boorde z'n Cessna-lesvliegtuig- je in een groot kantoorgebouw in het centrum van Tampa. Al leen hijzelf kwam daarbij om het leven. Niettemin sloeg Jon Oliva en zijn collega's weer even de schrik om het hart.Scary stuff. We zijn ons in eerste in stantie te pletter geschrokken", reageert Oliva vanuit Amerika. De zanger/toetsenist/compo nist van Savatage is ten tijde van het interview, een week na het vliegtuigincident in Tampa, zojuist vanuit zijn woonplaats naar New York gevlogen. Daar trof Savatage de laatste voorbe reidingen voor de uitgebreide Europese tournee, die inmid dels is begonnen. Het is een tijdje geleden dat Jon Oliva op het podium stond met zijn band Savatage. Na derelea se van het album Edge of thorns in 1993 kreeg Oliva stemproble men en besloot hij een korte rustpauze in te lassen. Dat dat 'eventjes' uiteindelijk een flink aantal jaren werd, kwam mede doordat zijn broer en Savatage- gitarist Criss Oliva kort daarna door een ongeval om het leven kwam.Daardoor veranderde alles. De band wilden we voort zetten, maar ik had er zelf ei genlijk helemaal geen trek meer in. Vanaf die tijd ben ik voorna melijk op de achtergrond bij Sa vatage betrokken geweest." Jon Oliva bleef in die periode dus wel verantwoordelijk voor de Savatage-songs. Zijn rol op de albums was daarentegen kleiner dan voorheen en ook live was hij lang niet altijd van de partij. Tot nu. Want het vorig jaar verschenen Poets and Mad man is geheel door Jon Oliva in gezongen. En ook live is de altijd olijk ogende rocker er weer he lemaal bij. Tijdens de vorige Eu ropese tournee, waarbij Savata ge het Bospopfestival in Weert aandeed, stond Oliva weer ach ter de toetsen en deed veel 'lead- vocals'. Bovendien had hij het ogenschijnlijk erg naar zijn zin. „Klopt", beaamt Oliva. „Optre den is eigenlijk het leukst van alles. Ik had er weer zin in en het feit dat Zakk Steven, onze vori ge zanger, er mee stopte, bood mij de gelegenheid om weer vol ledig mee te gaan doen. En ik moet zeggen, ik heb het gemist. Het podium, de fans, dat is toch waar het omgaat." Hoewel Savatage nooit op grote schaal is doorgebroken, heeft de groep wereldwijd een grote en vooral trouwe aanhang. Dat komt vooral doordat de groep een zeer herkenbaar geluid heeft. Bombastisch, orkestraal en heavy. Een sound die heel na tuurlijk is ontstaan, zegt Jon Oliva. „Wij zijn allemaal opgegroeid met klassieke bands als Black Sabbath, Queen en The Beatles. Mix die groepen doorelkaar en je krijgt Savatage. Dat klinkt eenvoudiger dan het is, want het heeft wel de nodige jaren ge duurd alvorens onze sound goed gestalte kreeg. Maar geduld is een schone zaak in de muziek. Je moet niet geforceerd aan je mu ziek werken, althans dat doen wij niet. Soms duurt het wel een half jaar voordat een nummer helemaal af is. Het zij zo, het be langrijkste is dat de muziek uit het hart komt en niet uit het hoofd." Han Neijenhuis Savatage (met Blaze en Vicious Rumours) speelt op 9 februari in Hof Ter Lo Antwerpen en op 11 februari in 013 Tilburg. De metalband Savatage uit Tampa, Florida. Iedereen kent hem uit Sesam straat en Klokhuis. Maar Frank Groothof, misschien wel de grootste kinderheld van Ne derland, heeft nog twee - grote re - passies in zijn leven: zingen en acteren. Groothof (53) heeft inmiddels negen opera's voor kinderen bewerkt. En daarmee heeft hij zijn grootste talent ont dekt, want hoe volwassen en on toegankelijk de verhalen van Don Giovanni of Fidelio ook mogen zijn, de kids smullen er van. In zijn nieuwste bewerking Pinocchio gebruikt hij de mooi ste belcantotoppers van Bellini, Rossini en Donzetti. En hoewel het verhaal nu eens wel toegan kelijk is voor kinderen, neemt Groothof het opnieuw niet klakkeloos over. Hij duikt in het persoontje achter de brandhou- ten creatie van Gepetto. Want dat Pinocchio brutaal en ondeu gend is, dat hij kan liegen, ei genwijs is en kieskeurig met eten, weten we allemaal. Maar zo worden kinderen niet gebo ren, denkt Groothof. Daar heeft iemand invloed op gehad. Zou Japie Krekel misschien een heel andere rol in het leven van Pino cchio hebben gespeeld dan we tot nu toe aanamen? Zo komt Groothof achter de verbijste rende waarheid. Jorinde Benner Frank Groothof speelt Pinoc chio maandag in de Stads schouwburg in Middelburg (19.00 uur) Frank Groothof speelt het ver haal van Pinocchio. foto Dirk Buwalda Tinker Bells Het duo Tinker Bells speelt en zingt het theatersprookje El fenstreken zaterdagmiddag in De Zaete in Yerseke (14.30 uur). In deze show voor kinderen van 5 tot 8 jaar zijn liedjes verwerkt uit Junglebook, Pinokkio, Leeuwenkoning en Peter Pan. Zang en spel zijn van Elly Mach- tel en Mii'jam van Dam. seX sells De voorstelling seX sells die theatergroep ZEP zaterdag avond speelt in het Arsenaal theater in Vlissingen (20.15 uur) heeft het chatten via de compu ter tot onderwerp. Het stuk ver telt over Lisa's vertwijfelde en wanhopige zoektocht naar lief de via het internet, die uitmondt in een wilde ongecontroleerde vlucht in de fantasiewereld van de virtuele ontmoeting. Peter Pluymaekers regisseerde Noor Denteneer, Has Drijver en Den nis van de Ven. Jeugdtheaterhuis Kinderen van het Jeugdtheater huis in Goes zingen zaterdag middag vanaf 14.30 uur liedjes uit de,musical Geheim in boek handel De Drvkkery in Middel burg. De groep tweedejaars cursisten staat onder leiding van dirigen- te Annemarijke de Jong. Ge heim gaat over kinderen die een geheime club vormen. De musi cal werd geschreven door regis- seuze Josien de Graaf en musi cus Rieks Veenker. De voorstel ling gaat in mei in premère in 't Beest in Goes. Rasela Night De Rasela Night heeft zaterdag avond in De Piek in Vlissingen (20.30 uur) zowel rap als reggae te bieden. De avond ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Stichting Rasela wordt geopend met rap met medewerking van Demolition Man, DutchMan, Canis Lupis, VSOP en GOD. Rond 22.30 uur komt reggae aan de beurt, wanneer de Revivals voor de begeleiding zorgen van Curley, Gijs Winter, Sista Elsi- ra, Kakabu, Prins Nuffie en Kandread. Danceparty Onder de noemer Op goed ge luk! wordt zaterdagavond van af 21.00 uur in 't Beest in Goes een danceparty gehouden. Me dewerking verlenen de dj's Jo han en Rohalt. Mijn fiets bestaat uit units. Ja, ik val maar even met de deur in huis, maar het zit me dan ook behoorlijk hoog. Ik had mijn fiets naar de fietsenmaker gebracht voor wat herstelwerk zaamheden, en toen ik hem weer /4futetie<i kwam halen kon deze goede man mij precies vertellen ivelke unit de geest had gegeven. Het viel mij behoorlijk rauw op het dak dat nu zelfs al in het am bacht van fietsenmaker de term unit ivordt gebruikt alsof het niks is. Het is zo dat ik een natuurlijke afkeer heb van het woord unit. Tk heb op een school gezeten waar op een gegeven moment de klassen en afdelingen werden onderverdeeld in units. Geluk kig konden ze nog wel het fat soen opbrengen om hiermee te wachten tot ik weg ivas, maar het feit blijft bestaan. De inde ling was verre van logisch en el ke unit stond onder de bezielen de leiding van een speciaal daarvoor in het leven geroepen unitmanager. De persoon die dit bedacht heeft, heeft waarschijn lijk geen hobby's. Dit is dus het begin van het ein de, dacht ik, toen ik even later op mijn vehikel naar huis toe reed. Ik zag het al helemaal voor me dat ik over niet al te lange tijd bij de fietsenmaker zou ko men met de mededeling: „De derde unit van mijn fiets ver toont verschijnselen van lucht- tekort, zou u zo goed willen zijn om met uw unitpomper het ge bruiksgemak van mijn fiets weer wat te vergroten En stel je nu eens voor dat deze trend zich voortzet. Voor je het weet bestaat overal waar je komt alles uit Units. Wij ivonen niet meer in Zeeland, maar in unit 2 van Nederland, wat dan overigens waarschijnlijk ook geen Nederland meer heet, maar unit 6 van Europa, pardon, unit 4 van de wereld... Ik, draai nu al door. De maan zal nooit meer in het eerste kwartier staan, maar in unit 1, ik ben niet meerjarig in april, maar in unit 4, als u dit leest is het geen vrijdag, maar unit 5 van de week. Trendsetter voor deze ontwik keling is volgens mij de VARA geiveest, toen ze op het lumineu ze idee was gekomen om Unit 13 op de televisie te brengen. Over dit idee was ik trouwens ivel zeer te spreken hoor, dat daar geen misverstanden over be staan, want ik zat aan de buis gekluisterd. Geniaal. Maar dat een spannende politieserie be palend zou kunnen zijn voor de toekomst van een land had zelfs ik niet kunnen voorzien. Ik kan nog maar één ding hopen, namelijk dat de sombere toe komstvisie die ik hierboven heb geschetst nooit waarheid zal worden. Dat zou voor mij een hele geruststelling zijn. Aan mijn lijf geen units! Annelies de Rooij Kid Rock had vier albums nodig om tot een van de po pulairste rapmetalbands van Amerika te geraken. Dat com merciële succes zit 'm niet zo zeer in de heftigheid van de mu ziek als wel in de uitgekiende manier waarop rock, rap én country tot een goed te verteren sound zijn gesmeed. Ook op het vijfde album Cocky (Atlantic- /Warner Music) heeft het geluid van Kid Rock niets van doen met de Limp Bizkits en Korns van deze tijd: wedden dat de fans van deze bands Kid Rock maar een watje vinden? Als we dan Kid Rock uit het hokje van de rapmetal verplaat sen naar dat van de southern ra- prock, of zo, is er niets aan de hand. Dan blijkt Cocky in het verlengde van tien-keer-plati- na-voorganger Devil Without A Cause gewoon een lekker stoer album, met dito liedjes, die zich alleen van .38 Special onder scheiden door de - overigens steeds minder wordende - raps. Gert Meijer Kid Rock: Cockv - Lava/Atlan tic 7567-83482-2, tijd: 64:23. Wie van de Haarlemse Dol lybirds niet vrolijk wordt heeft een probleem. Want de de- buut-cd Popcorn And A Diet Coke (Bula/Mercuiy) staat vol met korte en puntige popsongs, die net aanstekelijk genoeg klinken om je uit een op handen zijnde depresie te trekken. De Dollybirds hebben hun hoofd vooral in de sixties, en dus ko men de Beatles zowel in de tekst (Fab) als in de muziek ('Mesme rizing') voorbij, terwijl surfpop ook niet uit de weggegaan wordt, zoals 'VCR'leert. Een beetje vrijblijvend is het op den duur wel, maar ach, dat past bij de sound en ideologie van The Dollybirds: waarom Hollands doen als het ook Amerikaans kan? Perfect zomerplaatje, nu alvast. G.M. The Dollybirds: Popcorn And A Diet Coke - Bula 586 333-2 tijd: 35:16. They Might Be Giants had in 1990 twee grote hits in ons land: de uiterst aanstekelijke nummers 'Birdhouse In Your Soul' en 'Istanbul (Not Con stantinople)'. Daarna bleef het tamelijk stil, hoewel de echte fans natuurlijk weten dat ze nog met de regelmaat van de klok al bums maakten, die in een enkel geval alleen via internet werden verkocht. Die albums hadden wel de humor, maar niet de groovy beats en melodielijnen van de eerste albums. Met het nieuwe Mink Car (Restless/PI- AS) komt daar verandering in. Catchy nummers als de eerste single 'Man, It's So Loud In He re' met z'n Eurodisco-tapijtje en vooral 'Bangs' doen sterk den ken aan het succes-album Flood, waarvan de producers Clive Langer en Alan Winstan- ley voor een handjevol nummers zijn teruggehaald. En dat is dus te horen. Hoewel niet allemaal nieuw - 'Drink!en het grappige 'Older' kennen de oplettende luisteraars al van het internet- album Long Tall Weekend - en nog zeker geen Flood laat They Might Be Giants op Mink Car dat ze haar kunstje nog niet ver leerd is. En dat is een geruststel lende gedachte. G.M. They Might Be Giants: Mink Car - Restless PIASREST004 CD, tijd: 38:15. Die Kelly Hogan. Denkt zich er op haar tweede solo-cd Because It Feel Good (Bloods- hot/Bertus) al vanaf te kunnen maken met een handvol covers. Wellicht omdat ze op haar de buut eerder opviel door haar prachtige stem dan door de ge weldige liedjes. Die stem houdt het midden tussen die van Ka ren Carpenter en Dusty Spring field, en de laatste sluipt in Spectoriaanse liedjes als 'No, Baby Don't' en 'Sugarbowl' dan ook snel in je trommelvliezen. Voor de rest doet Karen met hulp van producer David Barbe (Bob Mould, Son Volt) vooral in lo-fi country, met dus covers van onder meer Randy Ne wman ('Living Without You'), Charlie Rich en Smog. Een aardig en ge varieerd gezelschap, dat zich zeer thuisvoelt bij Kelly Hogan. En haar stem, vooral. G.M. Kelly Hogan, Because It Feel Good, Bloodshot BS 079, tijd: 33:21 1Blof - Blauwe Ruis (1 2. Robbie Williams - Swing When You're(3) 3. Within Temptation - Mother Earth (7) 4. Sita - Happy (2) 5. Anastacia - Freak Of Nature (4) 6. Enya - A Day Without Rain (5) 7. K3 - Teleromeo (10) 8. Shakira - Laundry Service (-) 9. Bee Gees - Their Greatest Hits (9) 10. Gigi D'agostino - L'amour Toujours. (6)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11