voor pzc Bussluis zet rem op sluipverkeer Tijdelijk met heel veel kortinq! Overeenstemming over bouw woonwijk in Westdorpe nabij louis de A poortere STlJLgfelKLASSE Raad van State keurt sanering Veerstraat af Evers blijft kar trekken van stichting De Linie www.tmcwoonwinkels.nl Natuurexcursie Tentoonstelling over natuur in Zeeland lezers schrijven zeer stéirk én veerkrachtig wol IS puur natuur perfect isolerend in 7 eigentijdse kleuren Biljarten bestand tegen vuil en stof voor 'n gezond binnenklimaat GRATIS interieur advies inclusief standaard leggen 'Pure wool' van Louis de Poortere Goes Marconistraat 13 Tel. (0113) 22 4111 Kruiningen Zandweg 1 b Tel. (0113) 38 26 26 Middelburg Korendijk 34 Tel. (0118) 62 36 32 Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 Tel. (0164) 27 44 77 z 20 Landbouw- en vrachtverkeer kan nog wel probleemloos over Hulsterseweg Knokke maakt palen Zeedijk tegen auto's beter zichtbaar Carnavalsbeurs in Heikant king met de Carnavalsfederatie de Westhoek uit Zevenbergen. In verband met de verdeling van de plaatsen vraagt de organisa tor mensen die aan de beurs wil len meedoen zich van te voren op te geven. opmerkten. De Werkgroep Ver keer in de gemeente heeft diver se maatregelen bedacht om schade te voorkomen. Voor het begin van de zomer wordt op de bedieningstotem een flikker licht in een kooi gemonteerd, dat in werking treedt bij het zakken of stijgen van de palen. Het oranje licht kan van alle zij den worden opgemerkt, zodat fietsers en spelende kinderen niet langer worden verrast. Het zachte zoemgeluid wordt ver vangen door een waarschu- wingssein dat meer opvalt. Op de grond waar de palen staan, wordt langs weerszijden een markering in de vorm van een witte driehoek aangebracht, zo dat de openingen waaruit de pa len omhoogrijzen beter worden geaccentueerd. NIEUWVLIET - De stichting Het Zeeuwse Landschap houdt woensdag 13 februari een ex cursie naar de Verdronken Zwarte Polder bij Nieuwvliet- Bad. Belangstellenden voor de ze uitstap worden om 14.00 uur verwacht op de parkeerplaats bij bet rioolgemaal bij camping De Pannenschuur in Nieuw- vliet-Bad. AXEL - In de bibliotheek van Axel is tot 27 februari de ten toonstelling De toestand van de Zeeuwse natuur te zien. Aan bod komen onder meer de duinen, dijken, kreken, inlagen en andere wateren, deltawate ren, polders en kleine land schapselementen zoals vee drinkputten. Ondanks allerlei initiatieven zijn de planten en dieren waar van de toestand zorgwekkend is nog altijd talrijker dan degenen waarvan de achteruitgang ge keerd is. De tentoonstelling, die bestaat uit foto's en tekst, is een initiatief van de provincie. Na 27 februari verhuist de exposi tie naar de bibliotheek in Koe wacht. Daar blijft hij te zien tot 27 maart. - v- Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen or commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Vorige week vroeg een biljart vriend mij of ik met hem naar de Zeeuws-Naamse finale (PZC, 5-2) van de hoofdklasse libre ging kijken. Ik vond dat een prachtig voorstel. Ik liet er de voetbalwedstrijd van Hoek voor schieten, want als liefheb bers van het vrij spel, spelend in een lagere klasse, konden we hier nog wat leren, dachten wij. We zaten aan een tafel te kijken naar George Mahu tegen Jo Boogaert. Het ging gelijk op, maar op het eind van de partij begon Mahu ineens opzettelijk ballen te missen. Klein spel werd door deze biljarter heel hard gespeeld, vervolgens ge mist en dan lagen de ballen klaar voor Boogaert die uitein delijk de partij won. Wij snap ten er niets van, maar een ande re speler legde ons uit dat zij teammaats waren in het drie banden. Mahu had geen kans meer op de titel, Boogaert wel. Na die partij zijn we naar huis gegaan. Een illusie armer. Beleven dit soort mensen nog plezier aan hun sport? Kunnen zij 's avonds in de spiegel kijken en zeggen: hier staat de terechte kampi oen? De biljarters in het alge meen klagen dat er zo weinig publiek komt. Vinden ze het gek? Ik ga in ieder geval nooit meer naar dat soort vertoningen kijken. Kunnen deze mensen niet een eigen bond oprichten? DeZBB: deZieligeBiljartBond. Dan hebben mensen die het al leen voor het plezier in de sport doen er geen last meer van. Koen Pöpsel Scheldekade 61 Terneuzen in 7 eigentijdse kleuren (zolang de voorraad strekt) door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De eerste bouwactiviteiten in de nieuwe Westdorpse woonwijk Oostmo- lenkreek komen na jarenlange onderhandelingen nu binnen kort toch eindelijk op gang. De commissie volkshuisvesting van de gemeente Sas van Gent adviseerde gisteravond positief over de exploitatieovereen komst die het college wil sluiten met bouwbedrijf Imotec uit Ter- neuzen. Op details hadden enkele com missieleden nog wat aan te merken op de invulling van het terrein. Daarop komen 16 vrij staande- huizen op kavels die variëren van zeshonderd tot duizend vierkante meter, en 24 woningen van het type twee-on der-een-kap op percelen van drie- tot vierhonderd vierkante meter. Aan de rand van de nieuwe wijk die in de loop van de komende jaren compleet gestalte krijgt, is een vijver met een speelterrein- tje ingetekend. De commissiele den M. Hemelsoet, M. Vereecken en G. Bogaart hadden daar nog wat vragen over. Bogaart bij voorbeeld, drukte de gemeente op het hart zorg te dragen voor een deugdelijke afscheiding tussen het speeltuintje en de vij ver. „Want er komen daar waar schijnlijk veel jonge gezinnen met kleine kinderen te wonen. Dus is het zaak ervoor te zorgen dat er geen gevaarlijke situatie ontstaat." Groen Commissielid M. Weemaes noemde Oostmolenkreek welis waar 'een prachtig plan', maar vond dat er te weinig openbaar gi'oen in de wijk zelf is voorzien. „De wijk zou opfleuren met wat meer groen", vond Weemaes. De gemeente is het daar gedeel telijk wel mee eens, vertelde ambtenaar J. Willemkens. Maar, zo legde hij uit, de ge meente kan bij de projectont wikkelaar die de nieuwe wijk bouwt niet afdwingen dat er meer groen in de wijk komt. „Hij mag daar 40 woningen en doet dat natuurlijk liever dan er maar 35 neer te zetten met meer ruimte voor openbaar groen." per strekkende meter, gratis gelegd (trappen tegen een aantrekkelijke meerprijs) donderdag 7 februari 2002 door Adri Klinkenberg door Eugène Verstraeten AXEL - Het is binnenkort defi nitief gedaan met het sluipver keer op de Hulsterseweg bij KNOKKE - Het college van burgemeester en wethouders in Knokke willen een betere aan duiding van de achttien auto matisch verzinkbai-e palen langs de Zeedijk in de Belgische badplaats. De palen, bedoeld om in de zo mer autoverkeer op de boule vard te weren, werden vorig jaar in de maanden juli en augustus veertien keer aangereden. Hoe wel bij het op- en neergaan van de palen een knipperlicht be gint te branden, waren er blijk baar toch chauffexxrs die dit niet Axel. In opdracht van het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen wordt op dit moment eeix zoge- xxaamde bussluis met een keer- lus aangelegd op het kruispunt met de Tweede Verkorting. Het waterschap wil met deze maatregel de Hulsterseweg au- toluw maken. Tot nu toe werd de weg door veel automobilisten gebruikt als sluiproute naar Ax el, maar dat kan dan niet meer. Bussen kunnen na de uitvoering HEIKANT - Op het terrein van de stichting Magdalenastraat in Heikant wordt zaterdag 2 maart een carnavalsbeurs gehouden. Tussen 10 en 16 uur kunnen ge bruikte carnavalsspullen, zoals kleding, poppen en andere attri buten gratis een plaatsje inne men. Er zijn in ieder geval ook zo'n 25 carnavalswagens te be zichtigen en te koop. De beur-s wordt gehouden in samenwer- van het karwei ongehinderd via de Hulsterseweg blijven rijden. Dat geldt ook voor laxrdbouw- en vrachtverkeer. Personenau to's worden voor-taan gedwon gen via de Langeweg naar Axel te rijden. Bestemmingsverkeer kan via de aan te leggen keerlus de bestemming bereiken. Bij de destijds uitgevoerde re constructie van de Hulsterse- weg zijn al fietstroken aange legd. Nu de weg autoluw wordt gemaakt, wordt de Hulsterse weg aanmerkelijk veiliger voor het fietsverkeer. Het karwei, waar een week of drie voor uit getrokken is, kost in totaal 90.785 exxro. In verband met de uitvoering van de werken is de Hulsterse weg vanaf de Eerste tot de Der de Verkorting tijdelijk afgeslo ten. De langs de betreffende we gen gelegen landbouwbedx-ij ven en overige percelen blijven zo veel mogelijk toegankelijk. In het streven naar een autolu- we weg nam het waterschap verder enkele verkeersmaatre gelen. Zo is de Hulsterseweg vanaf de bebouwde kom van Axel tot de kruising Kijkuit/Derde Verkor ting geen voorrangsweg meer. Ook komt er omwille van de vei ligheid een aantal lichtmasten bij. De maatregelen zijn tot stand gekomen in samenspraak met de regiopolitie. Over de aanleg van de bussluis is ook overleg gevoerd met vervoersbedrijf Connexxion. TERNEUZEN - De Raad vaix State heeft het saneringsplan afgekeurd dat de provincie heeft opgesteld voor het reini gen van de grond onder de Veer straat in Zaamslag. Volgens de hoogste bestuursrechtbank ontbreken in het plan maatrege len voor nacontrole. Voox-al voor de locatie Veer straat zijn die nodig, omdat na de sanering een zogenaamde restverontreiniging zal achter blijven. De Wet bodembescher ming eist dat in een sanex'ings- plan staat aangegeven hoe een gesaneex-d terrein gecontroleerd gaat worden. De gemeente Terneuzen en Rijkswaterstaat, eigenaar van het vervuilde voormalige pomp stationterrein, hebben van meet af aan bezwaren gehad tegen het saneringsplan van GS. Vol gens hen is het beter als de Veer straat wordt opgebroken en de vervuilde grond onder de weg wordt afgegraven. De provincie heeft hier vanaf gezien omdat het te duur zou zijn. In plaats daarvan wil het provinciebestuur proberen het grootste deel van de bodemver vuiling met lucht en water-spoe ling weg te halen. Het restant van de vervuiling wordt met damwanden tegengehouden, „We halen de verontreiniging niet geheel weg, maar we garan deren wel dat die zich niet ver der verspreidt", aldus een woordvoerder van de provincie op de zitting op 10 januari. Peilbuizen Met peilbuizen wordt een en an der na de sanering tijdelijk in de gaten gehouden. De Raad van State constateert dat de contro lemaatregelen niet in het sane ringsplan staan. De bezwaren van de gemeente en het Rijk zijn dan ook terecht. De gemeente Terneuzen wordt straks de nieu we eigenaar van de grond. Voor de saneringsoperatie van het in 1993 in onbruik geraakte terrein is ander-half jaar uitge trokken. De werkzaamheden zijn nu een jaar aan de gang. Het gemeentebestuur wees ei'op dat aan de andere kant van de Veer straat inmiddels vervuiling is aangetroffen. De provincie stelt echter dat het nog veel te vroeg is voor conclusies. De operatie duurt immers nog een jaar. door Sheila van Doorsselaer HULST - Hulstenaar M. Evers blijft voorlopig aan als inte- rinx-voorzitter vaix stichting De Linie, het verband waar dertien Oost-Zeeuws-Vlaam- se basis- en bijzondere scholen onder vallen. Hij gaat de kar trekken vaix het reeds ingezet te vernieuwingsproces tot een algemeen directeur wordt ge kozen. De drie dagelijks bestuurders (voorzitter E. Vink, secretaris W. Everaard en penningmees ter L. Meerschaert) van De Li nie stapten onlangs op. Zij misten het vertrouwen van de overige bestuursleden. De drie bestuurders concludeei'den dat de professionalisering van bestuur en directie snel moet worden door-gevoerd. De schooldirecties, onderwijzend personeel en de ouders zeggen juist tijd te willen hebben om aan de veranderingen te wen nen, maar zij bestlijden de noodzaak tot professionalise ring niet. Momenteel werken drie schooldirecteuren aan za ken als financiëix, personeels beleid, onderhoud gebouwen en aanschaf leermiddelen. Voor al die ondex*wex-pen moet verantwoording worden afge legd aan het voltallige be stuur, waarin ook vertegen woordigers van de directies en ouders zitten. De afgetreden bestuursleden vinden dat De Linie snel een algemeen direc teur moet. krijgen en ook meer professionele managers omdat niet elke school een dix-ecteur moet hebben. Het traject naar professionalisering van het Oost-Zeeuws-Vlaams (basis onderwijs zal door een nieuw dagelijks bestuur moeten worden uitgestippeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 48