Kritiek op plan Tholenseweg blijft PZC PZC Boer vangt bot met bezwaar tegen tunnelwegen Bevelandse jeugd is dol op schaken Laatste hindernis voor woonwijk De Schans Bewoners maken plan voor veiliger verkeer Boete voor roekeloos rijdende Bredanaar 19 Zwaargewonde na bedrijfsongeval Werkgroep ziet ook na reconstructie nog gevaarlijke punten voor fietsende jeugd Antiek riool De Grebbe gered Doedagen in Ambachtcentrum Gewond na val van trap Themamiddag over tolerantie Deel riool Vlissingen ingestort Vrijspraak voor surfers Politie deelt boetes uit Bromfietsster gewond lezers schrijven agenda Teletaxi donderdag 7 februari 2002 door Jan van Ommen DEN HAAG - De Raad van Sta te heeft gisteren alle bezwaren van landbouwer J. Nijsten uit Borsele tegen de aanleg de toe gangsweg tot de Westerschelde- tunnel verworpen. Nijstens bezwaren richtten zich tegen het bestemmingsplan voor het tolplein en de verzor gingsplaatsen langs de toe gangsweg. Volgens de boer had den de gemeente Borsele en de provincie tal van fouten ge maakt. Het rechtscollege ziet het anders. Door de uitspraak kunnen gemeente en provincie bouwvergunningen verlenen voor onderdelen van het tunnel dienstgebouw en een geluids scherm. De Raad van State vindt het feit dat Nijsten en de gemeente nog altijd geen overeenstemming hebben bereikt over een goede planschaderegeling geen reden de aanleg van de toegang tot de tunnel te vertragen. Ook heeft Nijsten, die een bedrijf heeft aan de Korte Noordweg, niet keihard aangetoond dat de toe gangsweg tot onaanvaardbare overlast zal leiden. Overigens wil Borsele niet meer dan 50.000 gulden planschade- geld uitkeren. Nijsten eist een veelvoud. Ook het omrijschade- bedrag van 37.000 gulden vindt de landbouwer te weinig. Hij begroot de schade van het om rijden om bij zijn door wegen doorsneden landerijen te komen op 312.000 gulden. NIEUWDORP - Een 48-jarige inwoner uit de gemeente Rei- merswaal raakte gistermiddag zwaargewond bij een ongeval in een bedrijf aan de Frankrijkweg in Nieuwdorp. Tijdens buigwerkzaamheden aan een stuk plaatstaal sprong een deel hiervan plotseling weg. Daarbij kwam de hand van de man tussen stukken staal terecht. Hij is met de traumahelicopter naar het Dijkzicht ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. De ar beidsinspectie stelt een onderzoek in. door Jeanne de Nijs THOLEN - De Tholenseweg blijft ook na de voorgenomen aanpassingen gevaarlijke pun ten houden. Dat zegt de Werk groep Tholenseweg Veilig. Op de valreep overigeps. Eind vol gende week wordt een begin ge maakt met de reconstructie. De Tholenseweg is dan tot in april afgesloten voor verkeer, met uitzondering van fietsers en be stemmingsverkeer. Al heel wat jaren wordt gevoch ten voor een veiliger Tholense weg, met name voor de vele honderden scholieren die er da gelijks van en naar Tholen rij den. De gemeente Bergen op Zoom heeft als eigenaar van de weg uiteindelijk besloten het weggedeelte tussen de Noorder- kreekweg en de Beijmoerseweg aan te passen. In plaats van een fietspad aan weerszijden van de weg komt er aan de noordzijde een fietspad voor twee richtin- GOES - In het Ambachtscen trum worden op dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 februari de Voorjaarsdoedagen gehouden. Tegen een geringe vergoeding kunnen kinderen daar creatief bezig zijn. Ze kunnen onder andere kaar sen maken, gipskopjes verven, kaarten borduren en boekenleg gers weven. Belangstellenden kunnen van 13.00 tot 17.00 uur in het Ambachtcentrum terecht. Het Ambachtcentrum is gele gen in het Hollandse Hoeve-ge bied, aan de Kattendijksedijk 27 in Goes. KRUININGEN - Een 53-jarige man uit de gemeente Kapelle is gistermiddag gewond geraakt bij een ongeval in een bedrijf aan de Stationsweg in Kruinin- gen. De man bleef met een voet achter een traptrede steken. Hij viel van het trapje en kwam met zijn hoofd op een betonnen vloer terecht. Daarbij raakte hij ge wond. Het ongeval wordt ge meld aan de Arbeidsinspectie. GOES - In boekhandel De Ko peren Tuin aan de Keizersdijk te Goes wordt zondag 10 februari een themamiddag gehouden over het onderwerp Grenzen- loos tolerantie De organisatie is in handen van het Humanistisch Verbond, af deling Bevelanden/Schouwen- Duiveland, samen met de afde ling Humanitas. Tijdens de mid dag vindt onder meer een dis cussie plaats over dit thema met deelname van onder meer de schrijfster N. El Bezaz, leden van het Humanistisch Verbond en Humanitas en vluchtelingen- werk.De middag begint om 14.00 uur. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN .Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl gen, dat door een betonblok van een halve meter breed van de rij - baan wordt gescheiden. De rij baan wordt versmald en de maximumsnelheid verlaagd van 80 naar 60 kilometer per uur. Het eerste gevaarlijke punt dat de Werkgroep Tholenseweg Vei lig in de nieuwe situatie signa leert is de fietsoversteek op de Noorderkreek weg naar het fietspad op de Tholenseweg. Juist 's ochtends fietsen scholie ren massaal richting Bergen op Zoom en Halsteren, op een tijd stip dat het ook spitsuur is op de autorijbaan. „De fietsers moe ten dan wachten, maar ze willen naar school en gaan dus onge controleerd oversteken", voor spelt H. de Wit van de werk groep. Rotonde Het volgende punt van kritiek is de rotonde bij de Beijmoerse weg. De Wit verwacht dat de scholieren daar de rotonde langs de noordkant nemen en op de weg die volgt een kans af wachten om al fietsend over te steken. De werkgroep vindt ver der dat een flitspaal op de Tho lenseweg moet zorgen voor beheersing van de maximum snelheid. De werkgroep blijft de voorkeur geven aan een recon structie met aan weerszijden een van de weg gescheiden fiets pad. Daarvoor is echter te wei nig ruimte beschikbaar. Volgens De Wit is de werkgroep overi gens 'gematigd optimistisch' over de uitwerking van de re constructie. Een woordvoerder van de ge meente Bergen op Zoom stelt dat de plaats waar de scholieren in de toekomst op de Noorder- kreekwegmoeten oversteken de minst onveilige is. „Risicopun ten heb je altijd, maar vervol gens ligt er wel bijna drie kilo meter veilig fietspad", voegt hij daar aan toe. Wanneer fietsers verderop niet via de rotonde bij de Beijmoer seweg oversteken, maar pas la ter, is dat volgens de gemeente woordvoerder ook geen pro bleem, omdat de 'ribben' tussen fietspad en rijbaan de fietsers dan dwingen af te stappen. Flitspalen voor te snel autover keer zijn in de ogen van de ge meente Bergen op Zoom verder een lapmiddel. Juist de infra structuur moet zorgen dat er niet hard gereden kan worden. De bedoeling is overigens dat dat automobilisten aanzet om de Tholenseweg na de recon structie te mijden, en te kiezen voor de Eendrachtweg (op de Thoolse brug rechtdoor) en de Steenbergseweg. Via die weg wordt het verkeer ook omgeleid tijdens de reconstructiewerk zaamheden. door Mieke van der Jagt GOES - De christelijke basisschool 't Noorderlicht uit Goes heeft gisteren de voorronde voor het schaaktoer nooi om het Zeeuws Jeugdkampioenschap gewonnen. Maar liefst 140 kinderen traden in de Spinne in Goes, in 36 teams van vier schakers, in het strijdperk. De spelers zitten op basisscholen in Goes, Borssele en Noord-Be veland. De Spinne, waar traditioneel het DRV Schaaktoernooi word gehouden, was bijna te klein voor het aantal deel nemers. Volgens de organisatie, de Goese Schaak Ver eniging, kunnen er niet meer dan veex-tig teams deelne men. Hoewel landelijk de interesse bij de jeugd voor schaken afneemt, zit Goes nog altijd in de lift. 't Noorderlicht nam de wisselbeker mee naar huis, maar prijzen waren er ook voor De Tweemaster uit Goes, de Wegwijzer uit Heinkenszand en de Kattenschulp uit Kattendijke. Die teams mogen allemaal deelnemen aan het Zeeuwse toernooi dat op 23 maart in Terneuzen wordt gehouden. Noorderlicht, Tweemasteren Katten schulp mogen ook naar het Nederlands kampioenschap in mei. De Wegwijzer uit Heinkenszand moest met een derde plaats de wisselbeker afgeven. De school won de voor ronden de afgelopen drie jaar. foto Willem Mieras VLISSINGEN - Een deel van de hoofdafvoer van het riool waarop alle zui delijke wijken van Vlis singen beneden de Sloe- weg zijn aangesloten, is deze week ingestort. Daardoor is een gat van twaalf meter lengte en twee meter breedte ont staan. Het gat vlakbij de Olympiaweg is tijdelijk gedicht. Regenwater en ongezuiverd rioolwater worden op de afvoer ge loosd. „We waren behoor lijk verrast door de instor ting", verklaart J. van Maldegem van de ge meente. De instorting is veroor zaakt doordat rioolgassen de wand van de buis heb ben aangetast. „De afvoer was pas twintig jaar oud. We hadden niet verwacht dat hij al zo ernstig was aangetast. We moesten een tijdelijke oplossing bedenken, want het gat was in de buurt van het trottoir en het fietspad langs de rechtsafstrook Koudekerkseweg-Sloe- weg gevallen." Bovendien zouden overstorten bij de Schuitvaartgracht en Bo- nedijkestraat met onge zuiverd water worden be last. De gemeente heeft het fietspad en het trottoir afgezet. Binnenkort wordt het gat definitief aangepakt. door Anita Hoekman BERGEN OP ZOOM - Belang stellenden voor bouwgrond in Halsteren hebben er soms zeven jaar op moeten wachten, maar nu komt de ontwikkeling van het laatste stukje Schans erg dichtbij. Om woonwijk De Schans te kunnen ontwikkelen moet er wel eerst een nieuwe ontsluitingsweg en een rotonde aangelegd worden. De gemeente Bergen op Zoom wil het liefst in maart al met de aanleg van de weg beginnen. Maar dat kan alleen als de Tho- lenseweg weer open is. Anders wordt de verkeerschaos te groot. De Tholenseweg is nu ge sloten omdat er aparte fietspa den aangelegd worden. Als er in maart met de ontsluitingsweg kan worden begonnen, kunnen de eerste bouwkavels voor de zomervakantie worden opgele- verd. Over de bouwkavels was nog heel wat te doen. De gemeente Bergen op Zoom verloot nor maal alle bouwkavels. Dit om te voorkomen dat ambtenaren op zoek naar een stukje grond al tijd boven aan de lijst staan, om dat ze als eerste de plannen on der ogen krijgen. In Halsteren telde voor project De Schans wel, wie het eerst komt, het eerst maalt. Toen de gemeente Halsteren in 1996 heringedeeld werd met Bergen op Zoom werd dat systeem los gelaten. Maar de lijst van grondzoekers stamt van twee jaar voor de her indeling en dus wordt er nog een keer gekeken wie haantje de voorste is. Op de lijst staan nog bijna drie honderd mensen. De vraag steekt ver boven het aanbod uit, want er zijn nog geen vijftig vrije kavels beschikbaar. Hon derdvijftig belangstellenden zijn al afgevallen omdat ze in de tussentijd elders iets gevonden hebben. door Jeanne de Nijs OUD-VOSSEMEER - De Mo lenstraat en omgeving in Oud- Vossemeer moet worden aange pakt om verkeersopstoppingen, parkeeroverlast en onveilige si tuaties bij de scholen terug te brengen. De werkgroep Verkeersproject Molenstraat en omstreken heeft wethouder K. Heijboer van Tholen gisteren voorstellen overhandigd om de problemen te verminderen. Zowel Heijboer als woordvoerder T. van Maan- en van de werkgroep spra ken van een bijzonder pro ject. Het uitzonderlijke zit hem er in dat bewoners zelf de voorstellen hebben ontwikkeld, daarbij on dersteund door gemeente-amb tenaren en een vertegenwoordi ger van 3VO. Heijboer: „Een unieke manier van interactief besturen: de burgers erbij be trekken. Wat verder opvalt is dat de betrokken groep bewo ners niet alleen hun eigen be lang op het oog heeft gehad, maar verder hebben gekeken dan hun eigen voordeur." Bij het kernbezoek van het ge meentebestuur twee jaar gele den uitten inwoners van Oud- Vossemeer veel klachten over hardrijders, parkeerproblemen en stremmingen van inritten. Het gemeentebestuur kaatste de bal terug en vroeg de aanwe zigen: „Hoe denken jullie dat op te lossen?" Met de steun van twee gemeen teambtenaren is er nu een ant woord op die waag gekomen. De betrokken bewoners van de Molenstraat toonden zich giste ren bijzonder positief over de gevolgde werkwijze. „Wanneer iets uit de bevolking zelf komt, is er ook een beter draagvlak", aldus T. van Maanen uit de Mo lenstraat. Borden Het gisteren gepresenteerde plan omvat eenrichtingsverkeer voor de Schoolstraat, de Burge meester Versluijsstraat en een gedeelte van de Molenstraat. Op die manier ontstaat ruimte voor parkeerplaatsen. Bij de scholen komen oversteekplaatsen en het kruispunt Molenstraat/School straat wordt tijdelijk heringe richt. Bij deze eerste fase blijven de werkzaamheden beperkt tot eenvoudige reconstructiewerk zaamheden en het plaatsen van borden, voor in totaal een kleine 18.000 euro. Een evaluatie van een jaar met blijvend tellingen en metingen moet duidelijk maken of met de veranderingen de goede weg is ingeslagen. Is dat het geval, dan worden ook in- en uitritcon structies aangepakt en het kruispunt Molenstraat/School straat definitief heringericht. De kosten van die tweede fase bedragen circa 70.000 euro. Het is de bedoeling dat automobilis ten na de invoering van eenrich tingsverkeer in de genoemde straten het dorp uitrijden via de Coentjesweg of de Prins Mau ri tsstraat. BERGEN OP ZOOM - Bijna twee jaar geleden leek het er nog op dat de gemeente Bergen op Zoom meer dan tien miljoen eu ro kwijt zou zijn om het antieke riool De Grebbe te redden. Maar het college heeft besloten dat dit veel goedkoper kan, namelijk voor minder dan de helft. Voor 4 miljoen eui-o is het riool voorlopig van de ondergang gered. Het oude plan ginger van uit dat het met De Grebbe zeer slecht gesteld was. De zo genaamde reststerkte werd toen geschat op nul. Het antieke riool moest een betonnen mantel krijgen en kon er dan weer drieduizend jaar tegenaan. Een second opinion schatte de reststerkte hoger in en dus kunnen de herstelwerkzaamheden op een simpelere en goedkopere manier worden aangepakt. Op de slecht ste plekken worden de stenen weggehaald en ver vangen. Het oude riool kan dan nog jaren mee. De werkzaam heden beginnen na vastenavond. Het slechtste stuk dat loopt van het Beursplein richting de Nieuwstraat wordt als eerste aangepakt. In cle toekomst wil de gemeente de afvoer van vuil en schoon water omwisselen. Het vuile water loopt nu nog door De Grebbe en het schone door een aparte gesloten buis. Dat wil Bergen op Zoom veranderen. MIDDELBURG - Kantonrechter mr C. Kool heeft gisteren twee surfers uit Brabant vrijgesproken voor het surfen in de vaargeul van de Oosterschelde. Hij vond de tijdstippen in het proces-verbaal tegenstrijdig. De twee waren door de harde wind per ongeluk in de vaargeul terecht gekomen. Een poli tieman had de surfers vervolgens op de bon geslingerd. Offi cier van justitie mr A. S. Flikweert had tegen elk van hen een boete van 75 euro geëist. THOLEN - Bij drie controles op verschillende plaatsen op het eiland Tholen heeft de politie dinsdag meer dan vijftig boetes uitgedeeld. Ruim de helft daarvan werd gegeven voor het niet dragen van de autogordel. De controles werden uitgevoerd op de Deltaweg in Tholen, de Krabbenkreekweg in Oud-Vosse- meer en de Rijksweg en de Philipsdam bij Sint-Philipsland. Naast de 27 boetes voor het niet dragen van de gordel gingen vijf mensen op de bon voor het voeren van mistverlichting en vier omdat ze een verlopen rijbewijs op zak hadden. Verder werden er bekeuringen uitgedeeld voor onder meer het verlo pen zijn van de APK, rijden onder invloed, niet verzekerd rij den en het gebruik maken van het verdrijvingsvlak. Automo bilisten die niet gedronken hadden, werden door de politie beloond met een BOB-sleutelhanger. Er werden in totaal 625 voertuigen gecontroleerd. GOES - Een 62-jarige automobiliste uit Goes is gisteren op de Troelstralaan in haar woonplaats tegen een bromfietsster ge botst. De vrouw verleende geen voorrang aan een 49-jarige plaatsgenote. Die z-eed op haar scooter vanuit de van Hoogen- dorplaan de rotonde op. De bromfietsster is voor observatie opgenomen in het ziekenhuis. voorval zich bij Etten-Leur had voorgedaan. „Ik heb de agent ook absoluut niet ingehaald over de vluchtstrook. Ik voelde me genoodzaakt om hem rechts in te halen, omdat hij opeens naar ï-echts kwam." Officier van justitie A. Flik weert hechtte weinig waarde aan het verhaal van de man uit Breda. „Rechts inhalen is vol gens mij voldoende bewezen. Hij heeft krachtig geremd zon der enige noodzaak. Je schi'ikt je als automobilist wezenloos. Me neer zegt wel dat het verkeer steeds agressiever wordt, maar hij doet er zelf aan mee.Hij eis te 125 euro voor het rechts inha len en 2 0 0 euro voor het remmen zonder noodzaak. Kantonrech ter C. Kool vonniste conform. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Onder hevig protest is een 36-jarige inwoner van Breda gisteren veroordeeld tot een boete van 325 euro. De man vond dat de agent die hem op de bon slingerde, medever antwoordelijk is voor twee ver keersovertredingen op de rijks weg ter hoogte van Rilland. Het weggedrag van de agent was volgens de man uit Breda reden voor zijn aggressieve rijstijl. De man werd vorig jaar februari betrapt door een agent die een vrije dag had. Hij reed achter een Golf, bestuurd door de agent, die op dat moment achter een vrachtwagen reed die een andere combinatie inhaalde. „Meneer reed zowat op mijn bumper. Ik heb mijn remmen aangetikt om hem op afstand te houden. Toen de vrachtwagen klaar was met inhalen, haalde meneer mij rechts in over de vluchtstrook", zei de agent. Een paar kilometer verder kwam het opnieuw tot een con frontatie. De situatie was vrij wel identiek, alleen x-eed de man uit Breda deze keer achter een vrachtwagen die aan het inha len was en zat de Golf achter de verdachte. „Hij ging opeens bo venop de rem staan", verklaarde de agent. „Ik kon net een onge luk voorkomen." De man uit Breda zei dat het Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op in de PZC verschenen redactionele berich ten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. De vertegenwoordigers van de Molenstraat hopen dat met de aanpassingen de verkeersover last tot het verleden gaat beho ren. „Nu gebeurt het wel dat een vrachtwagenchauffeur om vier uur 's ochtends staat te toeteren omdat hij niet verder kan in de Molenstraat." Prioiteiten Het is overigens nog afwachten of het plan wordt uitgevoei'd zo als het wordt vooi'gesteld, en wanneer dat gebeurt. Bij gebrek aan capaciteit moet de afdeling gemeentelijke ontwikkeling prioriteiten stellen. „Dit is geen spoedklus", gaf wethouder Heijboer aan. „Het moet worden ingepast in de to tale ontwikkeling van Duur zaam Veilig. We willen er wel zo snel mogelijk mee beginnen." Het plan moet in elk geval de po litieke besluitvorming nog doorlopen. Ook moet er nog een inloop avond komen voor de bevolking van Oud-Vossemeei', STREEKACTIVITEITEN GOES - Oosterscheldeziekenhuis, 10 00- 12.00 uur: Inloopochtend voor whiplash- patiënten; Sportpunt Zeeland, 13.00-14.35 uur: Line Dance door Country Club The Sounthern Riders; De Pit, 13.30 uur: Volksdansen van inter nationale dansen voor ouderen; Stadhuis, Grote Markt, 16.00 uur: Com missievergadering Masterplan Binnen stad; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur. Technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar; Stadhuis, Grote markt, 19.30 uur: Com missie vergadering Ruimtelijke Orde ning, Financiën en Onderwijs; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartcompetitie senioren; Gemeentehuis, 19.30 uur: Commissie vergadering Wonen en Milieu; SINT-MAARTENSDIJK Haestinge 13.30 uur, Bijeenkomst Vomi; THOLEN - Stoofstraat 8, 20.00 uur: Infor matieavond borstvoeding; De Wingerd, 14.30 uur: Ds.Broere spreekt voor Christelijke ouderenvereni ging over 'Als onze kinderen andere we gen gaan'; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde. De teletaxi mag dan voor som migen een uitkomst zijn, voor ons echter niet. Abonnement- houdei's van Connexxion uit Nieuwdorp en Lewedorp, die in 's Heerenhoek overstapten van buslijn 23 op lijn 51 naar Mid- delburg zijn uitermate gedu peerd. Want het is praktisch niet te doen om gebruik te maken van het CW, dat een half uur marge heeft, met de aankomst van lijn 23 uit Goes. Bovendien moeten zij extra betalen, terwijl ze met hun busabonnement al voor dit traject betaald hebben. Het vei'baast me dat de commer ciële aanpak van Connexxion stilletjes getolereerd wordt, ter wijl de NS zoveel kritiek over zich heen krijgt. In mijn ogen presteert Connexxion geen haar beter dan de NS. H. M. de Jong Hertenxoeg 43 Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35