Onduidelijkheid over reactorvat Afghaanse veldheren in de clinch over gestolen auto's PZC PZC Grote populariteit Japanse premier daalt dramatisch Imago accountants vertoont deuken Volgens ex-medewerker Schelde had materiaal nooit gebruikt mogen worden 5 februari 1952 dinsdag 5 februari 2002 door Maurits Sep Het reactorvat van de kern centrale in Petten had nooit in gebruik genomen mogen worden, zegt J. Behrens, voor malig werknemer van de bou wer van het vat, De Schelde in Vlissingen. „Het scheurtje kan onmogelijk bij de bouw zijn ont staan", ontkent J. van der Goes, destijds hoofd van het lasbu- reau. Toenmalig hoofd kwali teitscontrole H. Sjouke: „Het vat is gebouwd conform de spe cificaties, door de Kernfysische Dienst goedgekeurd en zo afge leverd." De term scheurtje is niet correct, verbetert J. Kehrer, voorlichter van de Kernfysische Dienst van het ministerie van Vrom. „Er is een scheurindicatie." Met ande re woorden: er zou wat aan de hand kunnen zijn. Maar dat was volgens Kehrer al lang bekend. Elke controle is tot nu toe echter geëindigd in een goedkeuring van de reactor. „Er is geen risico voor het personeel, laat staan voor de omgeving." De eerste indicatie dat het reac torvat wellicht een scheurtje vertoont, dateert al van 1984, dus van vlak na de bouw van het vat door Apparaten- en Ketel- bouw van De Schelde. Kehrer geeft toe dat de oorzaak moge lijk al tijdens de bouw is ont staan. J. Behrens uit Middelburg, voormalig werknemer van Ap paratenbouw, zegt dat wel ze ker te weten. Hij voerde, zegt hij, als 'technisch specialist' de beproevingen uit waaruit moest blijken dat het vat aan alle eisen voldeed. „Ik ben steeds in de veronderstelling geweest dat dat reactorvat op de schroot hoop was beland. Nu lees ik dat het gewoon in gebruik is geno men. Dat had helemaal nooit mogen gebeuren." Behrens weigert tot in detail te vertellen wat hij weet; te vertel len wat er tijdens de constructie en de controle is misgegaan. „Ik heb geheimhouding onderte kend. We hebben het hier over kernenergie. Wat ik weet, wil ik alleen aan de directie van NRG melden. En aan de burgemees ter van Petten." Op het hele proces van de bouw van het reactorvat heeft hij kri tiek. „Alles was beschreven in protocollen. Daarin stond pre cies aan welke eisen de keurin gen moesten voldoen. Overal moest een stempel voor worden gezet. Maar de protocollen wa ren mis. Het vat heeft niet de of ficiële weg bewandeld." Wat hij daarmee bedoelt, houdt hij voor zich. „Ook met bepaalde dingen in de lastechniek was ik het niet eens. Vergeet niet, dit is kernenergie. Het is bloedlink als je iets ver zwakt. Alles moet 110 procent zijn", vex-volgt Behrens. Hij vraagt zich vooral af waar het scheurtje is gesignaleerd. „Als het zit waar ik vermoed dat het zit, is het klaar, afgelopen, dicht met die tent." De ex-Scheldewerknemer - „Ik heb tot 1990 bij De Schelde ge werkt en zit nu in de WAO." - is ervan overtuigd dat het vat waarvan hij vindt dat het op de schroothoop had moeten belan den, hetzelfde is als wat nu door Petten wordt gebruikt. „Hoe ik dat zo zeker weet? Omdat er maar één is gebouwd." Dat is niet waar, zeggen Van der Goes en Sjouke, die beiden bij het project betrokken waren. Zij spreken onafhankelijk van elkaar over twee vatenéén test- vat en het echte vat, dat uitein delijk in gebruik is genomen in de hogefluxreactor. De proeven op het testvat zijn gebruikt om het reactorvat te verbeteren, verklaren zij. Beide vaten zijn geleverd aan NRG. Het testvat doet daar volgens hen nu dienst als oefenvat om mensen op te leiden. Meetapparatuur Woordvoerster J. Jenniskens van NRG in Petten bevestigt dat. „Het beste vat is in gebruik genomen vöor de hogefluxreac tor. Het andere is nog steeds in ons bezit en wordt gebruikt voor testen met meetapparatuur." Sjouke, voormalig hoofd kwali teitscontrole bij Apparaten bouw: „Er zijn twee vrijwel identieke vaten gemaakt. De te keningen waren hetzelfde. Het ontwerp was zo uitgekauwd en de berekeningen waren zo ver doorgesproken, dat er geen en kele ruimte was die te herzien. Die behoefte was er trouwens ook niet. De vaten zijn gebouwd conform de specificaties. Ze voldeden aan de proeven." Controleurs Er waren vijf partijen betrok ken bij het project: De Schelde als fabrikant, de Kernfysische Dienst (KFD) en de Dienst voor het Stoomwezen (DS) als con troleurs, NRG als de opdracht gever en gebruiker, en het Britse ingenieursbureau dat het ont werp had gemaakt van het vat. De controleurs KFD en DS zijn volgens Sjouke bij alle stappen van het proces nauw betrokken geweest. Van der Goes spreekt van 'permanente bewaking'. „Ze waren continu op de werk vloer." Sjouke aarzelt of hij wil reage ren op de beschuldigingen van Behrens („Ik werk niet meer bij De Schelde"), maar relativeert wel diens rol. „Ik moet zijn uit spraken tussen aanhalingste kens zetten. Hij was niet betrok ken bij de kwaliteitscontrole. Hij was één van de vele werkne mers en heeft slechts hand- en spandiensten verleend. Als Van der Goes dit nu had gezegd, ja, dan was ik wel geschrokken." Maar zoals Sjouke opmerkt: die heeft dat niet gezegd. Van der Goes bestrijdt ten stelligste dat de 'scheurindicatie' waarvan nu sprake is, tijdens debouw is ont staan. De Schelde kan niet ge sjoemeld hebben met testresul taten, stelt hij. „Wij hadden nooit de eindbeslissing, die had de KFD. En die controleerde al les. Wat niet goed was, is her steld. Het vat is niet weggegaan met ontoelaatbare foutindica- ties." Complex Wat er tussen 1983 en 2002 is ge beurd, is moeilijk te achterha len, merkt Sjouke op. „Het reac torvat is immers al een tijdje in gebruik. Bovendien is het een zeer complex vat, vol met gaten, openingen en doorvoerpijpen." Van der Goes doet de commotie af als 'een storm in een glas wa ter'. „De definitie van een scheurtje is heel erg moeilijk. Geen enkel materiaal is homo geen. Soms zit er een kleine af wijking in. Blijft die binnen de grenzen, dan is het oké. Sterker nog, sommige materialen ontle nen er hun kracht aan. Kijk, er is onvrede over het veiligheids beleid in Petten. Men grijpt dit scheurtje aan om dat aan de kaak te stellen. Meer is het niet." door Peter van Nuijsenburg De Japanse premier Juni chiro Koizumi ervaart nu aan den lijve hoe vluchtig populariteit kan zijn. Een week geleden straalde zijn ster nog in de peilingen, die de belangrijkste dagbladen en tv-stations bijna dagelijks laten houden. Maar eind vo rige week begon een daling die met de dag aan snelheid wint en in een vrije val kan ontaarden. Gisteren werd het voorlopige dieptepunt geregistreerd. Nog maar 35 procent van de kiezers vond dat de premier zijn werk goed deed. Dat was meer dan een halvering van zijn score begin vorige week. Koizumi heeft dit aan zich zelf te wijten. Zijn optreden in de eerste serieuze politieke crisis sinds zijn aantreden negen maanden geleden, was ondermaats. Dat hij zich ge dwongen voelde de uiterst populaire minister van Bui tenlandse Zaken Makiko Ta- naka te ontslaan, is begrijpe lijk. Zij was en is een ongeleid projectiel dat veel schade heeft aangericht. Maar de aanleiding en het tijdstip waren uiterst ongelukkig ge kozen. Tanaka moest opstappen na een conflict met twee figuren die het verzet tegen het her vormingsbeleid van Koizumi belichamen: de hoogste amb tenaar van Buitenlandse Zaken en een prominent ver tegenwoordiger van de ge vestigde orde binnen de ei gen partij, de LDP. Tanaka was in de ogen van het pu bliek de grote voorvechtster van de hei-vormingen. Zij had, meer dan Koizumi, de strijd aangebonden met de coiruptie en verstarring die de Japanse politiek beheer sen. Dat maakte haar ontslag tot een ondubbelzinnige ne derlaag voor de hervormers. De tweede, elementaire blunder was dat Koizumi geen goede opvolger voor Tanaka achter de hand had. Wie een minister ontslaat, moet zich ervan verzekeren dat de beoogde opvolger ook bereid is, helemaal als de uit nodiging via de media wordt verstuurd. Maar Sadako Ogata, de voormalige Hoge Commissaris voor Vluchte lingen van de VN, wilde niet. Ze had vorig jaar al minister van Buitenlandse Zaken kunnen worden en toen ook al voor de eer bedankt. De derde fout was dat een poli tieke lichtgewicht naar 'het meest corrupte en onhandel bare departement' werd ge stuurd. Yoriko Kawaguchi was een goede, maar onop vallende minister van Milieu. Ze is, naar wordt gevreesd, niet opgewassen tegen de vervuilers van het ambtelijke en politieke klimaat. Koizumi kan nu alleen nog maar hopen dat de kiezers bereid zijn hem deze faux pas te vergeven. Hij moet er ech ter rekening mee houden dat de desillusie zo groot is, dat hij de klap niet meer te boven komt. Het is niet toevallig dat dezer dagen in de Japan se pers regelmatig wordt ge wezen op zijn, bij alle grote woorden, magere condui testaat. Koizumi poseert graag als de Grote Hervor mer, maar heeft nog weinig tot stand gebracht. Dat besef lijkt zich nu ook te verbrei den onder zijn fans. De premier heeft binnen het partij-establishment weinig aanhangers. Hij was voor zijn hervormingen aangewe zen op zijn grote populai'iteit bij de bevolking. Toen zijn scores in de peilingen duize lingwekkend hoog wax-en, durfden tegenstanders in de LDP en de bureaucratie de confrontatie niet aan. Koizu mi heeft zelf eens gezegd dat hij zijn progx-amma kan uit voeren zolang de helft van het electoraat hem steunt. Dat punt is hij al voorbij. Sommigen hebben hem nog geen jaar na zijn vexplette- x-ende entree al afgeschreven en voorspellen het einde van een tijdperk, dat nog niet eens echt was begonnen. GPD Een Kamermeerderheid wil dat Nederlandse ac countants onder extern en onafhankelijk toezicht ■worden gesteld. De con troleurs zijn de afgelopen jaren namelijk in toene mende mate betrokken bij schandalen rond fraude rende ondernemingen, zo als in de bouw. De Vaste Kamercommissie voor Economische Zaken pleitte vorige week tij dens een hoorzitting over de evaluatie van Accoun- tantswet voor harde in grepen. Volgens PvdA- woordvoerder Rik Hin- driks zijn vooral overhe den, het bedrijfsleven zelf en beleggers slachtoffers van ondeugdelijke ac countantsverklaringen. door Jacob van der Meulen Het onberispelijke imago van de register accountant en de algemeen accountant ver toont ernstige krassen. Niet alleen de Amerikaanse Enron- affaire heeft daaraan bijgedra gen. Ook in Nederland worden ze in toenemende mate in ver band gebracht met frauderende bedrijven. Rik Hindriks, de fi nancieel specialist van de PvdA in de Tweede Kamer, strijdt al jaren tegen 'malverserende pakken met krijtstrepen'. Het is volgens Hindriks ver keerd gegaan toen de accoun tant steeds minder de kritische controleur en meer de commer ciële bedrijfsadviseur werd. 'Wiens brood men eet, diens woox'd men spreekt', lijkt het adagium. Een al tekritische blik op de bedrijf sboekhouding wordt achtex*wege gelaten. Hindriks: „Een accountant komt tijdens zijn werk ontzet tend veel ovei' een bedrijf te we ten. Dan is het financieel rxa- tuurlijk ontzettend attractief om ook aan het bedrijf advies te verkopen. Daar wordt het geld mee vex'diend. De accountant moet zijn'onafhankelijkheid te rug krijgen. Dat kan alleen als hij niet ook nog andere belangen heeft bij een onderneming. Die zogenaamde scheiding binnen de kantoren tussen de contro- leui-s en de consultants vind ik gx'ote flauwekul. Welke accoun tant haalt het in zijn hoofd, en dit is gebeurd, om bij één onder neming de controle te willen doen en tegelijkertijd verant woordelijk te zijn voor een nieuw informatiesysteem. De kwaliteit van het eigen systeem wordt dan gecontroleerd. Ex- worden vei'klaringen afgegeven over het eigen advies." De overheid is een van de partij en die benadeeld worden door ondeugdelijke accountantsver klaringen. Hindriks: „Ik stel vast dat accountants niet mel den dat ze fi-aude aantreffen in het hoger beroepsondei-wijs. Dat geldt ook voor de grote bouwprojecten. Als die verkla ringen niet correct zijn, dan heeft de overheid een groot pro bleem, omdat wij bouwen veel wetten op de kwaliteit van de accountantsverklai'ing. Dus het is van tweeën één: of die verkla ringen worden betrouwbaar of anders moeten we ze als over heid maar zelf gaan controleren. Maar ook leveranciers worden benadeeld door slechte accoun tantsverklaringen. Als ik jou iets wil leveren, dan wil ik wel zeker weten dat ik ook mijn geld krijg. Dus kijk ik naar het kx-e- dietrisico van jouw onderne ming. Dat bepaal ik op de gepu bliceerde jaarrekening, want ik heb geen andex-e middelen. Dat geldt ook voor de beleggers." Vooral bij bedrijfsovernames komen tekoxlkomingen ingoed- gekeurde jaari-ekeningen vaak pijnlijk aan het licht. „Gx'ote be- drijven die middelgrote en klei ne bedrijven opkopen, zien dat de kwaliteit van de jaarcijfex's ondanks de afgegeven verkla- ï'ingen zeer matig is. Er moeten vaak na de overname veel cox"- recties worden uitgevoerd op de gepubliceerde jaarrekeningen. Soms springen overnames daar ook op af. Er is geen ondex-nemer meer in dit land die zo maar op gxnnd van een accountantsver klaring een bedrijf overneemt." Toezicht Tot nu toe lag het toezicht op de kwaliteit van de accountant in handen van de eigen beroeps groep. Die is daarin echter vol ledig tekort geschoten, vindt de financieel specialist. Hindriks: „Het is goed dat er een zelfstan dig orgaan komt dat als een soort openbaar aanklager gaat functioneren. Als ik als belegger benadeeld word door het feit dat de accountant een zooitje heeft gemaakt bij de controle, dan moet er een publieke orga nisatie zijn waar ik me kan mel den. Die beschex-ming is nu on voldoende. Wat mij betreft is de accountant ook financieel di rect verantwoordelijk voor de schade die hij aani'icht." GPD De interim-regering in Afgha nistan vreest dat oude tegen stellingen tussen rivaliserende legercommandanten oplaaien nu de Taliban verdreven is. In de Afghaanse stad Herat, vlak bij de grens met Iran, vindt een gevaarlijke vingeroefening plaats. Pathanen en Tadzjie- ken liggen in de clinch over 400 gestolen auto's en een paar honderd Talïban-gevangenen. Op de achtergrond speelt het conflict tussen Iran en Ameri ka. „Die mannen vochten in de eerste frontlinie van de Tali ban, waarom zouden we ze vrijlaten?" door Frank Hendrickx Stamhoofd Aji Abdul Rahif uit Kandahar werkt nog maar eens een kebab van scha penvlees naar binnen in het restaurant van Hotel Mohafaq in Herat. Vijf dagen zit de met tulband getooide Rahif nu al samen ixiet dertig andere 'on derhandelaars' en zestig lijf wachten in het lichtelijk ver vallen hotel. De open pick-ups waarmee ze gekomen zijn, staan pontificaal achter het hotel en het in schutkleuren gestoken escorte patrouilleert met kalasjnikovs in de aanslag door de lobby. Aji Abdul Rahif en zijn man nen zijn naar Herat afgereisd om orde op zaken te stellen. In de handelsstad bij de grens met Iran houdt de Tadzjiekse legercommandant Ismail Khan 480 Kandahari's gevan gen. Bovendien zijn vierhon- dei'd vanuit Iran geïmporteer de auto's van zakenlui uit Kandahar gestolen. „Dat zijn onze auto's en onze mensen", vat Aji Abdul Rahif samen. „We willen ze terug." Handullah Khalibi, directeur van de douane in Hex-at, denkt daar heel anders over. De 33- jarige vei*trouweling van Is mail Khan wil van geen com promis weten. „Die auto's stonden inderdaad op naam van zakenmannen uit Kanda har, maar ze werden gebruikt door de Taliban. De soldaten die deze stad herovex'den, mo gen die auto's houden. Boven dien gaat het om 40 auto's en niet om 400." Over het vrijla ten van de Taliban-gevange- nen wil Handullah Khalibi helemaal niets weten. „Die De Tadzjiekse legercommandant Ismail Khan, hier met zijn bodyguards aanwezig op een persconferentie in november 2001 in de grensstad Herat, is voorlopig niet van plan de 480 gevangen Kandahari's vrij te laten. mannen vochten in de eerste frontlinie van de Taliban. Waarom zouden we ze vrijla ten?" De directeur van douane, een sleutelpositie in de grensstad Herat, heeft geen hoge dunk van de delegatie uit Kandahar. Stamhoofd Aji Abdul Rahif spx-eekt hij minachtend aan met 'meneer de Pathaan'. Vreemd zijn de negatieve ge voelens niet: Khalibi zat tot twee maanden geleden in de gevangenis van Kandahar. De Taliban airesteerden hem ruim anderhalf jaar geleden wegens vermeende contacten met Ismail Khan, de comman dant die toen nog in balling foto Behrouz Mehri/EPA schap leefde in Iran en als aartsvijand van de Taliban gold. „Ik heb in die gevangenis zeker honderd man van de honger zien sterven", zegt Khalibi. „Het was de ex-gste plek op aax-de en wat doen ze in Kandahar, ze nemen gewoon voormalige Taliban-leden op in de regering." Het is een verwijt dat vaker te horen valt in de kringen rond Ismail Khan. De nieuwe com mandant van Kandahar, Gul Agha Shirzai, neemt het vol gens veel Tadzjieken niet zo nauw met de afrekening met de Taliban. Veel keus lijkt Shirzai ook niet te hebben, want zijn stad Kandahar stond aan de basis van de Tali ban. Plet uitsluiten van alle voormalige leden zou op veel weerstand stuiten onder de Pathaanse bevolking. Bij mensen als Handullah Khalibi, de slachtoffers van de Taliban, roept die pragmati sche opstelling echter vooi'al wantrouwen op. „Als ze in Kandahar Taliban-leden in de regering opnemen, zullen ze ons vroeg of laat weer aan vallen", zegt de douanedirec teur. Dergelijke vexwijten kan men in Kandahar niet onbeant woord laten. Commandant Gul Agha Shirzai verklaarde al dat Iran via de troepen van Ismail Khan invloed probeert uit te oefenen in Afghanistan. Teheran zou voortdurend wa pens en brandstof naar Herat sturen. Ook de Amerikaanse px-esident Bush uitte daarna die vex*wijten. In Herat gonst het zelfs van de geruchten dat de VS een maand geleden een raketaanval uitvoerden op een opslagplaats vol wapens uit Iran vlakbij 'het huis van de Ji had'het onderkomen van Is mail Khan. „Het was helemaal geen raketaanval. Het was een eenvoudige explosie van bx-andstof", zegt Khalibi. „In Kandahar proberen ze de Amerikanen tegen ons op te jutten. Het is pure propagan da." Gastheer Stamhoofd Aji Abdul Rahif uit Kandahar probeert inmid dels de ergste plooien glad te strijken. Hij zegt dat Ismail Khan zich 'een goede gastheer' heeft getoond en dat hij geen enkele aanwijzing heeft ge vonden dat Iran op de achter grond een rol speelt. „We heb ben, denk ik, 65 procent van onze problemen opgelost", al dus Rahif. Veel verder is de de legatie daarmee niet gekomen. Ismail heeft 'enkele auto's' te ruggeven en tevens beloofd dat 'een aantal politieke ge vangen' vrijgelaten zal wor den. Verder wilde de oude veldheer niet gaan. Interim-pi'esidënt Kaxxai reist deze week af naar Herat om te bemiddelen in het conflict. „Daar wachten we op", zegt stamhoofd Aji Abdul Rahif. „Een militair con f 1 iet mag hier zeker niet over ontstaan." GPD Overstromingen Tienduizenden Italianen zijn dakloos geworden door de overstromingexi. In Zuid-Ita- lië werden 40.000 mensen ge- evacueei'd, in het noorden moesten 150.000 mensen huis en haard verlaten. Er staat 170.000 hectare vruchtbaar land onder water. Drie miljoen mensen hebben in meer of mindere mate schade aan huis of landbouwgi-onden. De tota le schade wordt door de Itali aanse autoriteiten geschat op tweehonderd miljoen lire. Vliegtuig stort neer Een vliegtuig van Belgische maatschappij Sabena is in Congo neergestort. Het toestel was op weg van Costex'mans- stad naar Leopoldstad. Er is geen hoop dat iemand van de vijftien inzittend het vlieg tuigongeluk heeft overleefd. Zeesterren Nu er in het mosselbedrijf niet zoveel werk meer is, wox'dt op de Waddenzee intensief naar zeesterren gevist. De zeester ren worden verkocht aan Bel gische bedrijven die ze ver werken tot veevoer en mest. Haring naar Polen De Nederlandse bond van ha ringhandelaren is van haar voorraad gezouten haiing af. De bond heeft met Polen een contract gesloten voor de leve ling van achttienduizend va- ten haring. Uitgever: J. C Boersema Hoofdredactie: A L. Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax (0118)470102 E-mail: redactie@pzc nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118)470102 E-mail- redwalch@pzc.nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl T erneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 ACTerneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115) 645741 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel. (0114)372776 Fax. (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax. (0111) 454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee, Goes en Hulst: 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden: zaterdags tot 13.30 uur Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118)484000. Fax (0118) 470100. Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 1.-) per maand 19,25 per kwartaal: 52,-- per jaar 198. -- Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: abo@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag 7— zaterdag: 1.50 Alle bedragen zijn inclusiel 6% B TW Bankrelaties ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertenlieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd bij de advertentieorderafdeling. Tel: 0118-484321 Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Is een onderdeel van hel Wegener-concern De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor onze (abonnementen)administralie en om u te (laten) inlormeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij: PZC afdeling lezersservice. Postbus 13.4380 AA Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 2