F ractie kraakt perrontunnel 15 Bedrijf ziet brood in fiets-voetveer vanaf Kruiningen Oorzaak amputatie verkeerde been blijft raadselachtig Dijkwoningen voorlopig nog vakantiehuizen uitzendkracht parkeerbeleid stemt tevreden Vloer staat vrijwel continu blank Akkoord over toekomst jachthaven Wemeldinge Vechtersbazen weer vrij zeeuwse almanak Declareren Politie lost inbrakenreeks Yerseke op vernielt deur J DKNY MIDDEN dinsdag 5 februari 2002 Zelfs na enkele dagen droog weer staat er in de gloednieuwe perrontunnel in Goes nog een laagje water. foto Willem Mieras door Harold van Ginkel GOES - De vernieuwde perron tunnel onder het station van Goes ligt anderhalve week na de opening al onder vuur. Groen- JLinks Goes klaagt bij burge meester en wethouders dat de waterafvoer niet in orde is. De wethouder zegt dat de aanne mer al aan het werk is gezet om het probleem te verhelpen. De tunnel moet de bewoners ten zuiden van de spoorlijn en het Stationspark een betere aan sluiting geven op het station en de binnenstad. GroenLinks klaagt dat de tunnel, die op 25 januari werd geopend, bijna continu over de hele breedte en kele centimeters onder water staat. Ook de graffiti op de muur is de partij een doorn in het oog. A. van Oosten, fractievoorzitter van GroenLinks, vreest het erg ste als er een enorme hoosbui valt. „Het is nu al een aantal da gen droog en nog staat er water in de tunnel. Het afvoergootje onder aan de trap is bij lange na niet genoeg om alle regen op te vangen." Lek De fractie vindt dat de gemeen te, die heeft meebetaald aan de tunnel, best eisen mag stellen aan NS-Railinfrabeheer, dat hoofdverantwoordelijk is. De partij denkt dat het ontwerp niet goed is en dat er veel regen water van de zuidelijke ingang het tunneltje binnenloopt. Ook is het mogelijk dat de tunnel lekt. Verder vindt de fractie het vreemd dat er geen gebruik is gemaakt van graffitibestendige tegels. Ook heeft GroenLinks problemen met de toegankelijk heid van de tunnel voor minder- validen en de fietsgoten rond het station. Zo is de trap naar de bewaakte rijwielstalling niet door Rob Paardekam WEMELDINGE - Het gemeen tebestuur van Kapelle en de Jachthaven Wemeldinge BV hebben overeenstemming be reikt over de toekomst van de haven in Wemeldinge. De exploitant van de haven gaat minder pacht betalen, maar de baggei-plicht van de voorhaven blijft bij de Jachthaven Wemel dinge BV liggen. Met dat laatste zullen veel raadsleden tevreden zijn, maar over de afspraken omtrent de erfpacht zullen sommige raads leden wellicht minder te spre ken zijn. Die gaat omlaag, in te genstelling tot wat enkelen van hen willen. Onder meer de PvdA-fractie vindt dat de pacht juist omhoog zou moeten, om dat exploitant Van de Rest Nau- tic de haven voor een habbe- krats zou huren. Het college heeft met de Jacht haven Wemeldinge BV afge sproken dat de verhoging van de pacht in verband met de uitbrei ding van de haven niet in reke ning wordt gebracht. In plaats daarvan betaalt de uitbater jaarlijks nog maar 36.000 euro in plaats van de ruim 40.000 eu ro die voorheen werd betaald. Ook is afgesproken dat de Jachthaven Wemeldinge BV de gronden achter de Oostsluis voor het symbolische bedrag van 45 eurocent (één gul den) kan kopen. Burgemeester en wethouders stellen dat met deze afspraken de langsle pende kwestie rondom de jacht haven eindelijk kan worden af gerond. De gemeenteraad behandelt de voorgestelde overeenkomst aanstaande dinsdag en zal dan ook besluiten of er vrijstelling wordt verleend ten behoeve van de uitbreiding van de jachtha ven van 395 naar 464 plaatsen. De provincie is daar inmiddels mee akkoord gegaan door een verklaring van geen bezwaar af te geven. De raadsvergadering begint om 19.30 uur in het ge meentehuis in Kapelle. (Advertentie) voorzien van een fietsgoot. De partij vindt ook dat de goot langs de trap naar het bussta tion veel te steil is. Daarnaast heeft de trap deze voorziening slechts aan één van beide kan ten. In een brief beklaagt Groen Links zich verder over het feit dat 'na 25 jaar praten het nog niet eens gelukt is om een onder alle omstandigheden bruikbare en volwaardige voetgangers tunnel aan te leggen.' Wethouder S. Heijning erkent de problemen rond de wateraf voer. „De tunnel is inderdaad niet honderd procent in orde, zoals bij veel nieuwe werken het geval is. De aannemer gaat de waterafvoer in orde maken, om dat ook wij hebben geconsta teerd dat de afvoer niet goed GOES - Na onenigheid over uit betaling van het salaris is gis termiddag de glazen toegangs deur van een uitzendbureau aan de Goese Piet Heinstraat ver nield. De politie hield daarop een 26- jarige Rotterdammer en een 34- jarige man uit Gouda aan. De Rotterdammer ging vrijuit, de man uit Gouda is met een dag vaarding op zak weer in vrijheid gesteld. YERSEKE - Met de aanhouding van een 33-jarige man uit Breda heeft de politie vijf inbraken in Yerseke opgelost. Samen met een 27-jarige plaatsgenoot stal de verdachte in de nacht van 30 op 31 decem ber voor duizenden euro's aan apparatuur en geld in bedrijven en woningen. De politie heeft de 27-jarige in werkt." GroenLinks krijgt van hem een veeg uit de pan. Volgens de wethouder had de partij al kunnen weten dat cle aannemer de opdracht had gekregen de si tuatie te verbeteren. In een e- mail aan de fractievoorzitter schrijft hij: „Eigenlijk denk ik, dat die verontwaardiging je ge woon wel goed uitkomt. Zo net voor de verkiezingen kunnen jullie nog lekker verontwaar digd zijn." Gedweild Railinfrabeheer is net als de wethouder op de hoogte van de problemen rond de tunnel. „Oorspronkelijk was het de be doeling om over twee of drie jaar een luifel te installeren, die het water boven de tunnel zou opvangen. Probleem nu is dat door Rolf Bosboom GOES - Er valt steeds minder aan te merken op het Goese par keerbeleid. De vernieuwing van het beleid zoals die vorig jaar april is doorgevoerd, is volgens de politieke partijen weer een aanzienlijke stap vooruit ge weest. Dat bleek gisteravond in de raadscommissie ruimtelijke ordening en financiën. In april werd het gebied voor vergunning- en betaald parke de nacht van de inbraken al kunnen aanhouden, omdat een oplettende Yersekenaar had ge meld dat hij twee verdachte mannen bezig zag. Toen de poli tie arriveerde gingen de dieven ervandoor, waarop de politie de achtervolging inzette. Toen de Bredanaars hun wagen door gladheid tegen de vangrail re den, kon één van hen worden aangehouden. het water de drainagegoot niet bereikt. Als tijdelijke oplossing wordt bijna elke dag gedweild, maar dat is op den duur ook geen doen", meent woordvoer der M. Rouweler van Railinfra beheer regio zuid. ren uitgebreid, werden vijf zo nes in de stad ingevoerd voor vergunningparkeren en kwam er op diverse plaatsen een men ging van vergunning- en be taald parkeren. Onlangs heeft de gemeente de bevindingen van het nieuwe regime op papier gezet. Daaruit bleek in grote lij nen tevredenheid, al zijn er op diverse plaatsen nieuwe knel punten opgedoken, waarvoor oplossingen worden gezocht of al zijn gevonden. In de auto werden de gestolen goederen aangetroffen. Deze zijn inmiddels terug bij de eige naars. De tweede verdachte wist in de duisternis te ontkomen, maar op 21 januari kon ook hij worden aangehouden, zo meld de de politie gisteren. Beide daders zitten in voorlopi ge hechtenis. Eén van hen heeft inmiddels een bekentenis afge legd. De aannemer heeft tot begin april de tijd om alles af te krij gen. Om de problemen op te los sen, zijn er twee mogelijkheden. Een nieuwe vloer leggen die schuin naar de drainagegoot afloopt, is de belangrijkste mo- Ook de raadsleden gaven gister avond blijk van genoegen over het vernieuwde parkeerbeleid. ,Ik vind dat we het goed hebben gedaan", stelde G. Hogesteger (WD) tevreden vast. H. Hoo- gerland (PvdA) sprak van 'weer een stap in de goede richting'. De andere partijen sloten zich daarbij aan, maar merkten te gelijkertijd wel op dat een vol maakte parkeerregeling niet bestaat. „We zullen nooit hon derd procent tevredenheid ha len." Vooral de uitbreiding van het gebied zorgt aan de nieuwe grenzen her en der voor proble men. De gemeente bekijkt steeds in overleg met de bewo ners per situatie wat de beste oplossing is, waarbij het verder vergroten van de zone een van de mogelijkheden is. Dat is te gen de zin van M. Dieleman (CDA), die ervoor pleitte geen verdere uitbreidingen door te voeren, ook al vragen bewoners daar zelf om. S. de Putter (SGP/ChristenUnie zei zich zorgen te maken over de signalen dat er regelmatig gelijkheid. Daarnaast kan een tijdelijke overkapping worden geplaatst. „Onze voorkeur gaat voorlopig uit naar een nieuwe vloer, maar het is nog niet hele maal zeker of dat ook door gaat", vertelt M. Rouweler. wordt gefraudeerd met de dag- deelkaarten die bewoners van de stad voor hun bezoek kunnen kopen. Zo komt het voor dat - al dan niet met opzet - de datum niet wordt opengekrast. Ook zou er worden gehandeld met kaarten voor de diverse zones. De Putter drong erop aan die si tuatie niet te gedogen. Onschuldig Wethouder M. 't Hart erkende dat dergelijke zaken voorko men, maar liet ook blijken het relatief onschuldig te vinden. Het aanpakken van de 'fraude' met dagdeelkaarten, die 50 eu rocent per stuk kosten, zou bo vendien veel tijd en geld kosten. „Hoe ver moet je gaan om dit soort dingen te voorkomen?" 't Hart zei zelf ook allesbehalve ontevreden te zijn over de resul taten van het nieuwe beleid. Volgens hem hebben de afgelo pen maanden bevestigd wat hij al lange tijd riep. „We hebben in Goes geen tekort aan parkeer plaatsen, behalve op sommige heel drukke momenten." door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Het simpelweg ontbreken van de aanduiding 'rechterbovenbeen' blijkt de boosdoener die leidde tot de am putatie van het verkeerde been, afgelopen januari in het Vlis- singse ziekenhuis. Onverklaar baar blijft volgens directeur j. Van den Blink waarom niemand dat gemist heeft. Tot na de voorbereiding van de patiënt voor de operatie heeft geen van de betrokkenen gesig naleerd dat niet bekend was welk been moest worden afge zet. Dat blijkt uit het interne on derzoek dat het Ziekenhuis Walcheren uitvoerde naar de medische fout die dinsdag 22 ja nuari leidde tot de amputatie van het verkeerde been. Vanaf de aanmelding van de amputatie op het operatieroos- ter, twee dagen ervoor, bij de overdracht van de patiënt van de verpleegafdeling naar de ok- afdeling, bij de narcosevoorbe- reiding tot bij het begin van de ingreep bleek de aanduiding 'rechterbovenbeen' te ontbre ken in de gegevensoverzichten, zonder dat iemand dat opmerk te. Bij het installeren van de in strumententafel in de operatie kamer is de chirurg gevraagd welk been het betrof. De chirurg heeft geen verklaring waarom hij op dat moment zonder aarze len het verkeerde been koos. De chirurg had de patiënte voor de ingreep nog bezocht. Verfijning Het ziekenhuis werkt intussen aan de verfijning van het opera tieprotocol, waarbij vijf perso nen in elke stap naar de operatie verantwoording dragen over de gedetailleerde voorbereiding van een ingreep. Die conclusie en maatregel heeft de zieken huisdirectie maandag in een rapport verzonden aan de In spectie op de Gezondheidszorg. De Inspectie moet nu besluiten of ondex-zoek en maatregelen af doende zijn, of dat nader onder zoek gewenst is. De Inspectie kan besluiten dat door Jacques Cats HONTENISSE - Het Terneu- zense rondvaartbedrijf Denick heeft interesse in het exploite ren van een voet- en fietsveer- verbinding op de lijn Kruinin- gen-Perkpolder. Burgemeester A. Vogelaar van Hontenisse ver kondigde gisteren in overleg te zijn met twee potentiële gega digden, vader W. en zoon A. de Vries van het bedrijf Denick. Bedrijfsvoerder Alexander de Vries wil een continue verbin ding realiseren van drie dage lijkse retourtochten gedurende zes dagen in de week. Het in te leggen schip zal een vervoersca paciteit moeten krijgen van mi nimaal 125 personen. Of het plan slaagt is voor het duo mede afhankelijk van de benodigde overheidssteun. ,,,Er zitten ge weldige financiële consequen ties aan vast", stelt Vogelaar. „We kunnen daar als gemeente alleen niet mee uit de voeten." Valt er geen reguliere voet- en fietsveerdienst in het leven te roepen, dan hoopt de burge meester van Hontenisse dat er op z'n minst een toeristische verbinding voor de zomer maanden van te maken is. De exploitanten De Vries gaan ech ter in eerste instantie voor een permanente dienstregeling. Zij dienen binnen enkele weken hun plannen in. Het Terneuzense bedrijf is als tuchtrecht of strafrecht van toe passing is. Directeur Van den Blink verwacht dat. „Een aan tal medewerkers heeft gefaald. Maar er was geen sprake van grove nonchalance of opzet. Het waren toevalligheden", beves tigt hij de eerdere aaname van de directie over de toedracht. Zorgvuldig Patiëntenorganisatie Het Kla verblad zei gisteren nog te wei nig informatie te hebben om te kunnen reageren. Het wil daar voor de reactie van de Inspectie voor de Gezondheidszorg af wachten, die eind deze maand kan worden verwacht. Het nieu we protocol dat het ziekenhuis wil instellen, waarbij elke be trokken arts en verpleegkundi ge bij een ingreep de benodigde handelingen en gegevens moet controleren en paraferen, lijkt het Klaverblad een zorgvuldig plan, liet adjunct-directeur Marleen Vermeer gisteren we ten. De Zoutelandse wouw die de foutieve amputatie onderging maakt het naar omstandighe den redelijk goed, meldde van den Blink maandag. Hij heeft de familie de onderzoeksuitkom sten wijdag meegedeeld. De fa milie heeft laten weten nog steeds vertrouwen in de betrok ken chirurg te hebben. De chi rurg is gisteren weer aan het werk gegaan. pagina 19: nooit honderd procent vrij van fouten MIDDELBURG - De politie heeft gisteren vier Middelburg se jongens vrijgelaten, die sinds zondagochtend vastzaten voor openlijke geweldpleging. De vier, zestien en zeventien jaar oud, waren opgepakt bij een vechtpartij in een woning aan de Middelburgse Stromen- weg. Er vielen over en weer klappen. De jongens zijn ver hoord en kregen een proces-ver- baal mee. enige serieuze gesprekspartner overgebleven. De gemeente had contact met drie potentiële kan didaten. Een ervan haakte na een eerste gesprek af. De even eens geïnteresseerde schipper P. Schelfhout van het Walsoor- dense scheepsverhuurbedrijf Peter Boot werd onlangs uitge nodigd voor een gesprek, maar kwam niet opdagen. „Het lijkt erop dat zijn belangstelling op dit moment niet actueel is", con cludeert burgemeester Vogelaar voorzichtig. Themafeesten Eerder stelden Gedeputeerde Staten dat bij een onderzoek in 1988 is gebleken dat het geringe gebruik door fietsers en wande laars op de op te doeken PSD veerverbinding Kruiningen- Perkpolder geen inleg van een fiets-voetveer op deze lijn rechtvaardigt. Het bedrijf De Vries is momenteel onder meer met de rondvaartboot Stad Ter- neuzen actief op het gebied van personeels- en themafeesten, productpresentaties en haven bezichtigingen. Tevens onder houdt Denick, straks voor het vijfde seizoen, een toeristische veerdienst tussen Terneuzen en Hoedekenskerke Volgens burgemeester Vogelaar zou de realisering van een fiets en voetveer uitstekend passen in de plannen voor een recrea tieve invulling van veerhaven en veerplein van Perkpolder. Declareren is nog een hele kunst, zo merkte de nieuwe medewerkster van het Oost- burgse kantoor. De hele maand had ze netjes haar rit ten bijgehouden op het speci ale groene formulier. Toen ze het wilde inleveren vroeg een collega of hij toch nog even mocht kijken of alles wel pre cies volgens de regels was in gevuld. Na een vluchtige blik werd de jongedame vriendelijk doch dringend gevraagd het op nieuw in te vullen. Want IJ- zendijke, om maar een voor beeld te noemen, lag toch echt niet op tien kilometer af stand. Hij keek haar strak aan en haalde vervolgens vanuit zijn bureaulade een lijstje tevoorschijn. Gebruik dit maar, raadde hij haar aan. Dat doet iedereen hier. En zo zag ze dat IJzendijke precies veertien kilometer van Oostburg vandaan ligt En allerlei andere plaatsen lagen ook heel wat verder dan haar eigen kilometertel ler aangeeft. Dat lijstje ge bruiken we al jaren, ver trouwde de collega haar toe. Sinds die dag weet de nieuwe medewerkster wat bedoeld wordt met creatief boekhou den. De populaire vakantiewoningen in het plan Havenfront in Kortgene mogen van de provincie niet sneller worden omgezet in huizen voor permanent gebruik. luchtfoto Aero Lin Photo door Mieke van der Jagt KORTGENE - De provincie vindt het niet goed dat project ontwikkelaar Kor- teweg BV 32 dijkwoningen, die in het plan havenfront in Kortgene worden gebouwd, in een keer omzet in perma nent te bewonen huizen. Korteweg wil de dat doen omdat de dijkwoningen als recreatiewoning veel minder in trek zijn. Omdat de projectontwikkelaar in 2000 met de gemeente heeft afgesproken dat per jaar vier woningen van recreatief naar permanent kunnen worden omge zet, kan Korteweg acht van de 32 dijk woningen, die momenteel worden ge bouwd, al voor permanente bewoning verkopen. De klanten staan ervoor te dringen. Daarom verzocht Korteweg de ge meente Noord-Beveland om de omzet ting voor de komende acht jaar naar vo ren te halen en meteen alle 32 huizen op de gewone huizenmarkt te gooien. Het college van burgemeester en wethou ders stond daar niet onwelwillend te genover en zegde toe te zullen onder zoeken of de operatie mogelijk was. De gemeente heeft te maken met woning- bouwcontingenten en mag in heel de gemeente al niet veel bouwen, laat sjaan dat Kortgene, toch redelijk be deeld, zomaar nog meer huizen zou krijgen. In de raad gingen al proteststemmen op, maar niet al te luid omdat de ver wachting was dat de provincie het tij toch wel zou keren. Dat is dan nu gebeurd. In de dijkwonin gen wordt op den duur wel permanente bewoning toegestaan, maar voorlopig moet Korteweg ze nog als recreatiewo ningen verkopen. nicqci tommy UlkdCL hilfiger Kinderkleding/schoenen Segeersstraat 26 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29