Hoek tegen ontsluitingsweg Dow PZC PZC Oude rotten steken de draak met politiek op alle niveaus Prinselijk huwelijk op de planken ,25 Inwoners vrezen vanuit westen toestroom van zwaar verkeer Man opgepakt in Heinkenszand voor bedreiging en mishandeling Man beledigt twee agenten agenda Goesenaar is auto even kwijt Eerste veetentoonstelling sinds mkz Tv valt uit tijdens huwelijk Veerenaar in gezicht getrapt Man aangehouden voor wapenbezit Twee wensen gaan in vervulling lezers schrijven Nieuwe weg Carnavalsfeest Hulst is voor geestelijk gehandicapten topper Botsing maandag 4- februari 2002 door René van Stee HOEK - De inwoners van Hoek zitten niet te wachten op een westelijke onsluitingsweg voor het cheniiecomplex van Dow Chemical. Dat zegt de secretaris van belangenvereniging 'Weg van Hoek'. D. Kuijpers. Hij vreest dat een dergelijke weg voor een grote toestroom van met name zwaar verkeer rond het dorp zorgt, die ook de omge ving aan de westzijde van de Braakman te zwaar zullen be lasten. „De uitwaaierende industrie, zoals de bouw van het logistieke park op de Mosselbanken, heeft negatieve, ongewenste gevol gen voor de verkeersdruk in het genoemde gebied. Verder is nog onbekend welk alternatief de minister van Verkeer en Water staat kiest voor de N61Die keu ze heeft voor Hoek hoogstwaar schijnlijk vergaande gevolgen. Ook om die reden zou het maken van plannen voor een westelijke ontsluitingweg ongewenst en ongepast zijn", aldus Kuijpers. 'Na het gereedkomen van de HEINKENSZAND - Een 39-ja- rige man uit de gemeente Borse- le is zaterdagochtend rond 5.00 uur in Heinkenszand aangehou den wegens bedreiging en mis handeling. De man had eerder die avond een 33-jarige vrouw uit dezelfde gemeente in een horecagelegen heid in Goes bedreigd. Toen de vrouw thuiskwam werd ze door dezelfde persoon mishandeld. Ze liep hierbij rode plekken op in de halsstreek. Door tussen komst van kennissen kon de po litie worden gewaarschuwd. De man werd aangehouden en overgebracht naar het bureau. Daar bleek dat hij gedronken had. De oorzaak ligt in de relationele sfeer. TERNEUZEN - Een 31-jarige man uit Terneuzen is zaterdag rond 06.35 uur in de Nieuw- straat in Terneuzen aangehou den en beboet voor het beledi gen van twee politieagenten De man had geen geld of tele foon bioj zich om een taxi te be stellen en vond dat de politie hem thuis moest brengen. Na dat hem verteld werd dat dat niet ging, beledigde hij de twee agenten. STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten en bil jarten; Gregoriuscentrum, 14.00 uur: Beweging voor55-plussers; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; CLINGE - Café de Gouden Kroon. 20.00 uur: Kaarten Malpertuus, 13.30 uur: KBO biljarten, koersbal en gezellig samenzijn; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: biljar ten, kaarten en bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Mensen dieck; 13.00 uur: biljarten; 13.30 en 15.00 uur: Yoga; 14.00 uur: Jeux de boules; KAPELLEBRUG - Kapel O.L. Vrouw ter Eecken, 19.00 uur: Gezongen eucharis tieviering voor de vrede; KLOOSTERZANDE - Rozenhof, 13.30 uur: Koersbal; KOEWACHT - Gymzaal De Eikelaar, 19.45 uur: Total body workout; REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)'372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Westerscheldetunnel wordt de Savoyaardsweg, die loopt door de Braakmanpolders, afgeslo ten, waardoor Dow één ontslui tingsweg in oostelijke richting overhoudt. Dat al het verkeer van en naar Dow vanaf dat moment moet worden afgewikkeld via de ro tonde aan de noordbrug van de Westsluis bij Terneuzen, baart topmensen van het chemiebe drijf zorgen. Zij vinden dan ook dat de gezamenlijke overheden snel met een goed ontsluitings plan van de Dowlocatie moeten komen. De Terneuzense wethouder K. van der Hoofd zei mee te willen denken over een alternatieve ontsluiting. Het openhouden van de Savoyaardsweg was wat hem betreft niet aan de orde. Bij een westelijke ontsluiting denkt de wethouder aan een weg die alleen gebruikt mag worden bij calamiteiten. Kuijpers heeft weinig vertrou wen in een dergelijke opzet. Hij verwacht dat een calamiteiten- weg naar verloop van tijd toch voor dagelijks gebruik zal wor den opengesteld. Hij zegt hier-, over:„Zeker als duidelijk wordt dat de verkeersdruk toeneemt. Dan wordt wellicht toch voor een noodoplossing gekozen die naderhand een definitieve blijkt te zijn. Ofschoon ik tegen stander blijf, zou een westelijke ontsluitingsweg voor calamitei ten er alleen mogen komen als hij ook daadwerkelijk voor doorgaand verkeer wordt afge sloten." Zoma voert de operette Het Landvan de Glimlach van Franz Lehar op in het Oostburgse Ledeltheater door Wilma Valk OOSTBURG - De trouwpartij van een knappe, jonge dame met een buitenlandse prins. Dat was de enige overeenkomst met het huwelijk van onze kroonprins bij de jubileumuitvoering van de Zeeuws-Vlaamse Operette en Musical Amateurs, de ZOMA, in Oost burg zaterdag en zondag. Wel zag men bij de spelers op de rok van cle heren en de fraaie jurken van de dames opvallend veel oranje strikken en pochets en klonken er nog even de tonen van het Wilhelmus door het uitverkochte Ledelthea ter. De uitvoering van de beroemde operette van Franz Lehar Het Land van de Glimlach bleek een goe de keuze van de dertig jaar oude ZOMA. Een mooi verhaal, veel bekende melodieën en aria's, gebracht voor een sfeervol decor, dat geschilderd was door Ro nald Spiessens. Er was hard gewerkt door koor en so listen om een voortreffelijke voorstelling te brengen. Er was dan ook veel applaus voor de hoofdrolspelers Christianne Locufier, Kristel Geeraexts, Jose d'Autry en Mare Weijts en het koor. Andere leden van de ZOMA hadden, om een optimale voorstelling te garanderen, dit jaar voor kleinere rol- foto Peter Nicolai len gekozen. Een van hen was Sjaak Nortier, die 27 jaar een van de hoofdrollen vertolkte. Frans Modde ging helemaal in zijn rol op en had niet geschroomd om zijn haardos op te offeren voor zijn vertolking van oppereunuch. Voorzitter Piet Faas verraste oprichter Peter de Lijs- er, die dit jaar weer even deel uitmaakte van de cast, en Fx-eddy Ploegaert, al 27 jaar decorbouwer, voor aanvang van de voorstelling met een bloemetje. Op zondag 10 februari 2002 verzorgt de ZOMA nog een uitvoering van de operette Het Land van de Glim lach in cultureel centrum Scharpoord in Knokke (B). De Vlaschaard, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Koersbal; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 14.00 uur: KBO-koersbal; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 13.30 16.00 uur: Dameshandwerkclub; 15.30 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 tot 13 jaar; 18.30-19.30 uur: Handwerkclub jeugd 7toten met 15jaar; SAS VAN GENT St. Albert, 14.00 uur: Kaarten; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS kaarten, canasta, sjoelen, biljar ten, handwerken en jeu de boules; 19.00 uur: Yoga; 19.30 en 20.30 uur: Callane- tics; 19.30 uur: Oefenavond muziekver eniging Sluiskil; ST.JANSTEEN Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.30 uur: Bingo; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Bie den, jokeren en biljarten; 't Zwaantje, 13.00 uur: SWOT koersbal en Bowls; 't Schelpenhoekje: 19.00 uur: Country li ne dance voor beginners; 20.45 uur: Country line dance voor gevorderden; Gymzaal Zuidlandschool, 18.30 uur: Badminton; 19.30 uur: Volleybal; Bachten Dieke, 19.30 uur: Bridge; Rivierenpark, 16.00 17.00 uur: Bijeen komst jeugd postzegelvereniging Zeeuwsch Vlaanderen; 19.30 22.00 uur: Bijeenkomst senioren postzegelvereni ging Zeeuwsch Vlaanderen; WESTDORPE Concordia, 19.00 uur: Her- halingsles EHBO; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; ZUIDDORPE 't Kaaike, 13.30 uur. Volks dansen; GOES - Een 24-jarige man uil de gemeente Bor- sele werd zaterdagmid dag de dupe van joyri ding. Zijn auto met aanhanger werd op de Kloetingsweg in Goes gestolen terwijl die stond warm te draai en. Met enkele vrienden ging de eigenaar in de om geving op zoek. Twee uur later bleek dat de dader de auto en aanhanger had te ruggezet op de Kloeting- seweg, voor zover bekend onbeschadigd. door René van Stee HULST - Een feest van herken ning en leedvennaak. De negen tiende editie van bet Hulster Buutreednersfestival deed de honderden toeschouwers in de tot de nok toe gevulde zaal gnif felen als vanouds en uitbarsten in onbedaarlijke lachsalvo's. De geboi-en en getogen Hulste naren, die zo rond de vijftig ra ken, haalden nog het meest uit de tonpraterij. Zij wisten im mers als geen ander wie op de hak werd genomen, zonder dat de naam van het lijdend voor werp werd genoemd. Dit week end traden zes routiniers van de buut naar voren. Sieske de Flie- refluiter (Frans de Schepper), 't Ollands Meestei-ken (Arnold Coenen), Tiele Kokien (Marlies de Vliegere), 't Kakkenestje (Evert Verwer), 't Suikerke (Re gie Buijsrogge) en Dolf Boi'den- veger (Rudy Buijsrogge). De presentatie was in handen van nóg een Buijsrogge, de 'pillen- dx-aaier uit Kloosterzande'. Eerste rang De Sjores Ambras Band zorgde voor de muzikale omlijsting en stond klaar om de i'eedners die 'over tijd' waren de ton uit de blazen, maar dat was dit jaar niet nodig. Eregasten Keizer Jan en zijn gevolg zaten zoals gewoonlijk weer eerste rang. De Hulster en ook Hontenisser po litiek ontvingen heel wat steken onder water. Zo werd de^ BTW kwestie vaak genoemd,'maar ook met dagelijkse beslomme ringen werd de draak gestoken. Presentator Buijsgraaf van den Gi'oenendijk had als alter-ego een PSD-wachter aangenomen. „Ja, 't is altijd lang wachten aan den boot. Ben je te vroeg, dan moet je lang wachten, ben je te laat, dan moet je nóg langer 't Ollands Meesterken betreedt het podium tijdens het Buutreednersfestival. wachten." Sieske de Fliereflui ter, alias Den Detectief beet het spits af. Met een enorm ver grootglas speurde hij naar onge regeldheden. Kloosterzande aan Zee, bijvooi'beeld. Bordeel Club 77 wilde die 'insteekha- ven' wel, maar een steiger was niet nodig want „dat gebeurt van zijn eigen wel." Ook sneed hij op geheel eigen wijze zinloos geweld als onderwerp aan. „Als krenten in het water liggen, en het moesten eigenlijk rozijnen zijn, dan hebben de krenten zin loos geweld." 't Ollands Meesterken was voor de gelegenheid Miss Ulst. Het is algemeen bekend dat Coenen zich tijdens de buut gx-aag hult in vrouwenkledij, maar dit keer had hij heel goed zijn best ge daan. Zo veilelde hij over zijn medische gesukkel de laatste tijd. „Ik moest nog een monster urine, sperma en ontlasting bij de dokter afgeven. Mijn vrouw zei dat ik geen moeite moest doen, maar dat ze mijn grijze bi*oek wel naar de dokter zou bi'engen." Ook de zus van Eist Borst was van de partij in de persoon van Tiele Kokien. Al leen, Tiele was meer een mens van de praktijk, een echte ver pleegster. Wijzend naar haar forse boezem: „Ik doe de fami lienaam tenminste eer aan." 't Kakkenestje maakt dankbaar gebruik van multimedia voor zijn buuts. Dit keer had hij het intex*view van Willem-Alexan- der en Maxima aangegrepen. ^Zelf betrad hij de ton als Wil- lem-Alexander. Zo gaf hij bur gemeester A. Kessen een oranje sjaal en vertelde hij over de cur sus Ulsters die Maxima had ge had. In het Nederlands: Waar kan ik u mee van dienst zijn, is GOES - Goes heeft volgend weekeinde de primeur van de eer ste veetentoonstelling sinds de mkz-crisis van vorig jaar: De Rijksdienst voor Vee Vlees heeft de Tuin en Veebeurs ont heffing vei'leend voor het bijeenbrengen van runderen, scha pen en paarden in de Zeelandhallen. Er zxxllen veertien runderrassen worden gepresenteei'd, der tien soorten paarden en veertien schapenrassen. Verder is al lerlei kleinvee te zien. De Tuin en Veebeurs wordt op 8,9 en 10 februari gehouden. SLUIS - De bewoners van de Magdalenahof in Sluis hebben zaterdagochtend tijdens de huwelijksvolti'ekking tussen kroonprins Willem-Alexander en Maxima tot elf uur zonder televisie of radio gezeten. De oorzaak van storing was een in brand gestoken vuilniscontainer, die naast een verdeelkast van kabelmaatschappij Zekatel stond. Het vuur is waar schijnlijk 's nachts aangestoken. Door de hitte van de brand was ook de binnenkant van de verdeelkast vex-schx-oeid, waar door geen enkel televisie- of radiosignaal werd dooi'gegeven. Monteux-s van Zekatel wisten rond elf uur de doorgifte van de signalen te herstellen. Bewoonster E. Hinneman had precies op het moment dat Willem-Alexander in de Beurs van Berlage zijn jawoord gaf bij het burgerlijk huwelijk weer beeld op haar televisieschex-m. „Dus net op tijd. Daarna waren er re gelmatig storingen, maar in de loop van de middag was het beeld weer in orde", aldus Hinneman. Ze zegt er niet wakker gelegen te hebben. „Ik heb later op de middag en 's avond de schade nximschoots ingehaald." MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van de gemeente Veex-e is vrijdagavond in Middelburg door een onbekende man mishandeld. Hij heeft een trap in zijn gezicht gekregen en hield er een bult boven het oog aan over. Het incident gebeur de rond kwart over tien in de Beddewijkstraat. Er ontstond een woordenwisseling. Aan beiden kanten vielen klappen. GOES - Tijdens een controle op de Beestenmai-kt in Goes werd vxdjdagavond laat een 31-jarige man uit Roosendaal aangehouden, omdat hij een mes in zijn auto had liggen. De man deed vrijwillig afstand van het wapen. AXEL - Het senioren-appartementencomplex de Weistede in Axel wordt uitgebreid met een lift en een multifunctionele ruimte. Daarmee gaan twee belangrijke wensen van de bewo ners van de 61 appai*tementen in vervulling. Directeur C. Reinhoudt van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvex-eniging (RZVW) maakte het nieuws bekend bij de presentatie van een door de Vx-ou wen Advies Commissie (VAC) uitgevoerd woningkwaliteitonderzoek. De RZVW gaat de uitbreiding realiseren in samenwerking met het nabijgele gen woonzorgcentrum de Vurssche. Reinhoudt hield nog een kleine slag om de arm, omdat de financiering nog niet hele maal zeker is. Hij zei er echter alle vertrouwen in te hebben dat de verbouwing doorgaat. De conclusie van het ondei'zoek is dat de bewoners de appax-- tementen als comfortabel ervaren en dat de tevredenheid gx'oot is. Daarnaast is er wel een hele waslijst aan kleinere klachten en ergernissen. Zoals de tempei-atuur in de binnen ruimten. Sommige bewoners vinden het te warm, anderen te koud. Uit de enquête blijkt ook dat de fraai ingerichte tuin weinig door de bewoners gebruikt wordt. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Zeebrugge kan leiden. Dwars door ons mooie West-Zeeuws- Vlaanderen. Resulterend in een mooie brede vierbaans snelweg met geluidswallen langs de dor pen Biervliet, IJzendijke, Schoondijke, Oostburg en Sluis. Ik hoop dat de gemeente Ter neuzen met klem vasthoudt aan de eis dat een eventuele ontslui tingsweg alleen gebruikt wordt in geval van calamiteiten. Even tueel te combineren met een fietspad voor de mensen die naar hun werk bij Dow fietsen. Een verbeterde oostelijke ver keersafwikkeling kan gemak kelijk gerealiseei'd worden op de oppervlakte die nu al beschik baar is voor de industrie. Edwin Vervaet Stelledijkweg 1 Biervliet De vraag voor een westelijke ontsluitingsweg voor Dow (PZC, 30-1) zat er al aan te ko men toen het containerpark in de Braakman een feit werd. De vraag is echter waar een ont sluitingsweg naar moet ontslui ten. Het meest logisch is zo snel mogelijk naar Gent of naar de Expressweg bij Zelzate. Een westelijke ontsluitingsweg ligt geogi'afisch totaal niet voor de hand. Het is niet nodig voor camping De Braakman en ook niet voor de inwoners van en de bedrijven in West-Zeeuws- Vlaanderen. Eén blik op de kaart van Zeeuws-Vlaanderen leert dat een westelijke ontslui tingsweg alleen naar Brugge of foto Wim Kooyman in het Ulsters: „Wa moej èn??" Senior 't Suikerken had een ver jongingskuur ondergaan. Hij stapte onder grote hilariteit de catwalk op verkleed als jong ventje, compleet met oorbel, pet achterstevoi'en en een resem gouden kettingen. „De paus gaat ook maar door en ik stop als hij stopt." Dolf Bordenveger staat bekend om zijn snoeiharde humoi'. Zijn bijnaam is dan ook niet voor niets de Youp van 't Hek van Hulst. Vooral de asielzoekers kwestie viel bij hem niet in goe de aarde. „Het college wil die asielzoekers hier helemaal niet. Want als ze de knollen stelen, hoe kan het college de raad dan nog citroenen verkopen?? En al les wijst erop dat ze die asielzoe kers niet willen, kijk maar, Aziëweg, Afrikaweg (doelend op het bedrijventexrein)." doorEdy de Witte HULST - De carnavalskrakers galmden zaterdagmiddag door Den Dullaert in Hulst. Op de no ten van het huisorkest Wind kracht Negen uit Kloosterzande liepen de ruim 120 aanwezigen de polonaise. Traditioneel vier de de Instuif van de Vereniging Ouders Geestelijk Gehandicap ten (VOGG) voor haar leden van achttien jaar en ouder carnaval. De deelnemers uit geheel Zeeuws-Vlaanderen werden met bussen aangevoerd. Kleur rijk uitgedost mengden zij zich in het feestgewoel. Keizer Jan van de Hulster Vossen en zijn gevolg waren aanwezig en het plaatselijke majorettenkorps de Vossen onder leiding van mevr. L. van Hoije deelde eveneens mee in de feestvreugde. De Instuif houdt jaarlijks voor haar leden tien activiteiten. „Carnaval is voor deze mensen echt een topper", zegt Anita He- melaar van de organisatie. „Met muziek, zang en dans geef je de deelnemers enorm veel plezier. Het straalt er echt vanaf. De zaal is in verband met het drie daagse buuti'eednersfestijn al pi'achtig versierd. De medewer king van het huisorkest en een echte leutvorst met aanhang maken het feest compleet." Keizer Jan en zijn raadsleden namen letterlijk het voortouw. Met dansjes voordoen, polonai ses leiden en uit de deelnemers een eigen prins en raad van elf kiezen waren zij zeer actief bij het feest betrokken. „En zo hoort het ook", vond Keizer Jan. Uiteindelijk kreeg deelnemer Alex dit jaar het prinsengewaad rond zijn schouders. Ook zijn gekozen raadsleden, politie agenten en hofdames werden in het leutpak gestoken. Traditioneel werden er weer en kele medailles uitgereikt. Het majorettenpeleton van de Vos sen kreeg een ondei'scheiding omdat deze dansmariekes al 33 jaar het feest opluisteren. De roeki-zoeki dans, waarbij deelnemers met pompoenen de majoretten bijvallen, is nog steeds een gewild onderdeel van het optreden. Na ruim twee uur hossen en zingen zochten de deelnemers moe maar voldaan de bussen weer op. LEWEDORP - Een 18-jarige bromfietsster uit Heinkenszand is zatex-dagmiddag bij Lewe- dorp frontaal tegen een perso nenauto gereden, die werd be stuurd door een 21-jarige man uit Borsele. Zij verwondde haar knie, maar kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 47