Hier heb ik lang van gedroomd Jaspers al 29 partijen ongeslagen PZC Zweden heeft langste adem 20 Opnieuw bronzen medaille voor Van den Brand Dutch Open bekroond met nine-darter Thijs Verhagen pakt titel bij espoirs Spaar Select uit Olympisch Dorp Wilbert Pennings springt hoog Sluiter wint Challenger in Liibeck Anjolie Wisse wint korte cross Jie Yao grijpt badmintontitel uitslagen Lawal bezorgt Nigeria de winst maandag 4 februari 2002 ZOLDER - Met een zuur gezicht nam ze de felicitaties in ont vangst. Na twee bronzen me dailles had Daphny van den Brand in Zolder haar zinnen op de wereldtitel gezet. Maar ach ter de Francaise Laurence Le- boucher en de Duitse titelverde digster Hanka Kupfernagel moest ze tot haar grote teleur stelling opnieuw genoegen ne men met de derde plaats. Van den Brand begon vol ver trouwen aan het derde WK voor wouwen. Voor het eerst dit sei zoen wist ze in internationale wedstrijden haar grote concur rente Kupfernagel te verslaan. Bovendien voelde ze zich thuis op de snelle omloop in Zolder. Na de start volgde Van den Brand het spoor van Kupferna gel. Ze dacht zoals verwacht met de Duitse om het goud te gaan strijden, maar zag tot haar verbazing dat de Francaise Le- boucher zich bij hen aansloot. De drievoudig Europees kampi oene mountainbike profiteerde op het steile klimmetje van een val van Kupfernagel. Van den Brand moest uitwijken en de Franfaise laten gaan. Van den Brand hoopte met Kup fernagel nog de achtervolging te zetten, maar kreeg geen steun. Ook de andere Nederlandse ren- sters konden haar niet helpen. Na een goede start moest de niet geheel fitte Debby Mansveld af haken. Ook Corine Dorland, vo rig jaar winnares van zilver, kon niet mee. Voor Van den Brand resteerde een sprint om het zil ver en brons met Kupfernagel en de Amerikaanse Alison Dun lap, vorige week de sterkste in Heerlen. De Duitse kon profite ren van haar ervaring op de weg en troefde de Nederlandse nipt af. „Weer brons", baalde de renster uit Zeeland. „Ik voelde me echt goed en dacht nu eindelijk de ti tel te pakken. Maar voor het zelfde geld was ik vierde gewor den. Brons is tenminste nog iets. Driemaal is scheepsrecht, dan moet het volgend jaar maar ge beuren." Na haar nederlaag bij de Franse titelstrijd had Leboucher al haar hoop een goed WK verlo ren. Een bezoekje aan het circuit gaf de mountainbikster toch weer moraal. „Ik dacht dat een podiumplaats haalbaar zou zijn, maar de wereldtitel had ik nooit verwacht." ANP VELDHOVEN - Op de Embas sy, het officieuze wereldkampi oenschap darts in Engeland, is de beloning voor een nine-dar ter hoger dan de hoofdprijs. Wie zijn leg met het minimale aantal van negen pijlen uitgooit, krijgt 54.000 pond, de winnaar ont vangt 48.000 pond. Het was de Amerikaan Paul Lim die 't kunstje ooit flikte, al meer dan twaalf jaar geleden. Het zal Shaun Greatbatch ver baasd hebben, dat de organisa tie van de Open Nederlandse kampioenschappen darts de ni ne-darter niet op z'n waarde wist te schatten. De beminnelij ke Engelsman verbijsterde het publiek in de laatste leg van de tweede set door zeven triple twintigers te gooien, één triple vijftien én, als klap op de vuur pijl, een dubbele achttien. Maakt samen: 501 punten. Greatbatch kon zijn ogen niet geloven, sloeg de handen voor het gezicht en kreeg minuten lang applaus van het uitzinnige publiek. Het unieke kunstje, dat zelden wordt vertoond, noopte de organisatie, de Nederlandse Darts Federatie, tot spoedover leg om kort na de finale alsnog met een prijs op de proppen te komen: tweeduizend euro, dui zend van een anonieme sponsor, die de NDF heeft verdubbeld. Greatbatch kreeg daar nog eens 3636 euro bij, omdat hij in de fi nale zijn landgenooit Steve Co- ote klopte met 4-2. Bij de vrouwen bracht Francis Hoenselaar voor de zesde keer in haar dartcarrière het Dutch Open op haar naam. De Rotter damse was in Veldhoven in de fi nale te sterk voor de Britse Tri- cia Wright: 3-2. De Zeeuwse darters konden hun prestaties op de vorige Open NK darts niet herhalen. Elke deel nemer werd in een vroegtijdig stadium uitgeschakeld. Karin van Leeuwen-Krappen, vorig jaar nog halve-finaliste, sneuvelde nu in de zestiende fi nales, tegen de Friezin Ebel Mo- lema. Krappen kwam nog met 2-1 voor te staan, en kreeg maar liefst achttien pijlen om de par tij uit te maken. Ze miste ze ech ter allemaal en moest gedesillu sioneerd toezien hoe Molema de partij in de vijfde leg alsnog naar zich toetrok. Jean-Paul van Acker en Remy Persijn haalden weliswaar de zondag, maar werden in de eer ste partij op die dag meteen uit geschakeld. Vooral voor Van Acker, die op de laatste zestien gehoopt had, was dat een zware tegenvaller. door Edward Swier ZOLDER - Het kon in zijn ogen niet mooier. Uitgerekend in Bel gië werd Thijs Verhagen zater dag wereldkampioen. „Het land waar het veldrijden het meeste leeft, waar iedereen om het cros sen geeft. Om daar als Neder lander wereldkampioen te wor den, daar heb ik altijd van gedroomd." De droom van Verhagen bete kende een nachtmerrie voor de Belgen. De Vlaamse titelfavo- riet Davy Commeyne zette in de ultieme sprint op het circuit van Zolder de deur open, waardoor de part-time metselaar uit Erp het wereldgoud bij de espoirs (amateurs onder 23 jaar) kon veroveren. Een plak die de zelf bewuste Brabander, gezien zijn uiterst volwassen manier van koersen, bepaald niet had ge stolen. De enige manier om de Belgen te kloppen? Door keuzes te maken zoals ze die ook in België maken. In Nederland bestaat de cultuur dat renners alleen op de weg aanzien kunnen verwerven. Voor veldrijden wordt door vele coureurs de neus opgehaald. Daardoor hinken veel crossers op twee gedachten. Wie al jong durft het crossen alle aandacht te schenken, maakt wél kans met de Belgische top te wedijve ren. Thijs Verhagen (20) deed het. Na het behalen van twee jeugd- titels (in '94 en '95), bepaalde hij zijn koers. „Ik vond het veldrij den zoveel mooier dan koersen op de weg." De beslissing om het wegseizoen te beschouwen als voorbereiding op de winterpe riode rendeerde. Na vijf opeen volgende Belgische wereldkam pioenen bij de espoirs, is Rabobank-renner Verhagen de allereerste Nederlandse we reldkampioen in deze catego rie. Twee bussen vol fans waren spe ciaal voor hem naar Zolder ge komen. Verhagen, winnaar van het brons op het WK voor junio ren in 1999 (Poprad), had zich misschien daarom wel vanaf het begin op zijn gemak gevoeld. Na een goede start waren de zenu wen weg. „Ik keek na een ronde eens om mij heen en zag maar twee Belgen. Het waren welis waar de twee besten van hun, maar het is altijd beter dan vier, dacht ik." Concurrentie Hij speelde, zo beweerde hij al thans achteraf, met de concur rentie, de Belgen Commeyne en Wim Jacobs. „Ik heb ze één voor één 'n beetje weg laten rijden. Een ronde, niet langer. En dan weer de volgende. Steeds kre gen ze dertig, veertig meter. Nooit veel meer. Ze zwommen, dat kwam me heel goed uit. Al moet ik toegeven dat ik zelf niet had kunnen demarreren, zo goed was ik nu ook weer niet. Verhagen had echter zijn strijd plan voor de finale helder voor ogen. Met hulp van de Tsjech Trunschka (derde) werd in de laatste ronde de aansluiting bij Commeyne gevonden, en de Ita liaan Franzoi ging op het laatste rechte eind juist op tijd aan. „Ik zat in een zetel, het leek wel een Hollander zo mooi als hij de sprint aantrok." Commeyne passeerde de Italiaan, keek naar links, maar had buiten de snelle Nederlander gerekend. Die vloog rechts, akelig dicht langs de reclameborden, voorbij. Commeyne: „Ik was verrast, totdat ik zijn elleboog in mijn dij voelde." Commeyne durfde, bang voor declassering, het gat niet meer dicht te gooien. „Het was de vraag wie de meeste lef had. Ik bleek het te zijn", lachte Verhagen. Zo snel als hij spurtte, zo vlot hoopt Verhagen beroepsrenner te worden. Vandaar ook dat hij afgelopen winter geregeld de strijd met de profs zocht, in de wereldbeker en Superprestige. „Wie leert een uur af te zien bij de profs, kan dat zeker vijftig minuten bij de neo's", verklaar de hij een deel van zijn succes. „Straks, als het crossseizoen Thijs Verhagen met zijn gouden medaille en de regenboogtrui om zijn schouders. foto Jan Verhoeff/GPD over is, ga ik weer als metselaar aan de slag. Ik denk niet dat je van werken slechter wordt. Zo als het ook niet erg is om te ont spannen, eens een oud bruin te drinken. Je moet voorkomen dat de dingen je gaan tegenstaan." Niettemin aast hij op een prof loopbaan. Zelf lijkt hij er mis schien wel meer haast mee te willen maken, dan zijn raadge vers, zoals trainer Nico van Hest, bondscoach Kees van der Wereld en Rabo-ploegleider Ni co Verhoeven. Verhagen is pas twintig, nog jong genoeg voor een langer verblijf bij de es poirs. Bovendien lijkt er in de Rabobank-ploeg, die Richard Groenendaal, Sven Nys en Ger- ben de Knegt in dienst heeft, niet zo één-twee-drie plaats voor nog een professionele veld rijder. „Maar van uw hobby uw beroep maken, mooier is er toch niet?" GPD Magnus Wislander van Zweden waagt tijdens de halve finale tegen IJsland een schot op doel. van onze sportredactie STOCKHOLM - De Zweedse handballers zijn gisteren voor eigen publiek Europees kampioen geworden. Ze versloegen Duitsland in de finale met 33-31. Dit ge beurde pas in de verlenging. Voor Zweden is het de vier de Europese titel. Na de reguliere speeltijd was het 26-26. De Zweedse ge lijkmaker viel zeven seconden voor het einde van de re guliere speeltijd. Bij rust leidden de Duitsers nog met een doelpunt verschil. Duitsland, dat verrassend de fi nale had gehaald, had de pech dat in de reguliere speel tijd het 27e doelpunt, gemaakt door Kehrmann, werd afgoedgekeurd. Duitsland toonde zich ondanks het ver- ,,dt foto Christof Stache/AP lies niet ontevreden. Deze finale was het eerste grote re sultaat sinds de in 1978 behaalde wereldtitel. Boven dien plaatste die Mannschaft zich net als Zweden voor het wereldkampioenschap in 2003 in Portugal. Ook Denemarken, dat brons won door met 29-23 van IJsland te winnen, verzekerde zich van een plaats op het WK. ANP Willebrorder wederom ongenaakbaar tijdens NK driebanden door Govert van Veen VEGHEL - Twaalf euro vijftig. Voor vijf kwartiertjes drieban den. Tv-camera's, Margo Vlie- genthart, volkslied, het was er allemaal. Maar een middag- vullend programma werd het nooit; En een wedstrijd even min. De arbiter deed nog even zijn best om het langer te laten du ren, de finale van het NK drie banden in Veghel. Hij stelde aarzelend voor even te pauze ren. Maar Dick Jaspers deed wat een topsporter moet doen. Hij was snel, hij was gretig en hij was onverbiddelijk voor ar me tegenstander Harrie van de Ven. Dick Jaspers is 'buiten catego rie'. Voor de 29e achtereenvol gende keer won hij gisteren een partij op de Masters, tegelij kertijd het officiële NK drie banden. De organisatoren we ten zich inmiddels geen raad. Ze zinnen, zo zeggen ze schert send, maar met serieuze onder toon, op maatregelen om het Jaspers moeilijker te maken. Misschien is het beter om de te genstander volgend jaar een setje voorsprong te geven. On zin natuurlijk. „Maar dit moet niet veel langer meer duren," vond Ben Velthuis van de Stichting Driebanden Neder land. Het NK driebanden als de gro te Dick Jaspers-show. Ook al deden andere elementen dit keer hun best de aandacht voor zich op te eisen. Arbiters gin gen in de fout, spelers gingen elkaar te lijf en enkele laatste poulewedstrijden kenden ver dachte uitslagen. Maar uitein delijk was het dus weer ge woon Dick Jaspers. Voor de tiende keer won hij de Masters, voor de elfde maal werd hij Ne derlands kampioen. Een record, dat Jaspers elke keer weer zelf verbetert. Nie mand, in de historie van de KNBB-kampioenschappen, vanaf 1926, komt in zijn buurt. Herman Popeyus en Rini van Bracht kwamen nog het verst. Ze behaalden acht nationale titels. Popeyus is overleden, Van Bracht is uitgespeeld op niveau. Dick Jaspers nog lang niet. Jaspers' superioriteit blijkt ook uit zijn toemooimoyenne. Het is meer dan een half punt hoger dan dat van de beste concurrent. Gisteren sloot de 36-jarige Willebrorder het NK af met een eindgemiddelde van precies twee. Dat was geen re cord. Eerder, in 2000 en 2001 zat hij daar met 2.056 en 2.027 nog boven. In Veghel fungeert Jaspers steeds weer als het groot wild waarop de rest, ver geefs, jaagt. Steeds weer ook, slaagt Jaspers er in het beste in zichzelf naar boven te halen. Het is zijn toernooi. Daar moe ten ze afblijven. „Prijzen, pu bliek, organisatie, het is hier allemaal goed. Dit toernooi stimuleert me enorm. Maar 29 keer achter elkaar ongeslagen, tsjongejonge. Eigenlijk best knap voor een eenvoudige jon gen uit Willebrord." Punt gestolen En dan moet er niet een arbiter zijn die, zoals in de halve finale tegen Gerwin Valentijn, bij het begin van de tweede set de gele en de witte bal verkeerd op legt. Jaspers ging zodoende van acquit met de gele bal van Valentijn. Hij maakte het eer ste punt en werd afgeteld. „Zijn fout, mij kun je dat niet kwalijk nemen," vond Jaspers, „Ik ben veel te geconcentreerd om dat in de gaten te hebben. Dat punt is me dus gestolen. Het had hele nare consequen ties kunnen hebben." Maar dat had het niet. Want Jaspers was getergd en speeflde als de dui vel. Zes beurten slechts had hij nog nodig voor de ontbrekende twee sets van vijftien punten. Het NK, de Masters: het vormt voor Dick Jaspers de traditio nele opmaat naar een nieuw internationaal seizoen waarin hij hoopt of de wereldbeker, en/of de wereldbeker, en/of de eerste plaats op de ranking te heroveren. Voor de andere Ne derlanders vormt het evene ment evenwel het traditionele hoogtepunt van het jaar. En zo kan het gebeuren dat in de on derlinge wedstrijden het mes op tafel komt. Zoals in de con frontatie tussen Anno de Klei ne en Ad Koorevaar. Beiden botsten, letterlijk en figuur lijk, in de kwartfinales. Ze kre gen wegens wangedrag een of ficiële waarschuwing van de arbiter. Hetgeen een zeld zaamheid is in een toch ogen schijnlijk zo keurige sport als biljarten. Natuurlijk zijn er twee lezin gen. Verliezer Koorevaar: „Het is verschrikkelijk wat er is ge beurd. Hij bleef gewoon irri tant lang staan aan de tafel. Ik kwam van de stoel af en hij liep me gewoon omver, hij duwde. Steeds als ik moest afstoten zat hij met zijn keu te friemelen en met die handdoek te bewegen. Ik kon geen bal meer raken. Ik was helemaal uit mijn spel. Ik ben een gevoelsmens. Dit kon ik niet aan. Vraag het andere spelers, ze zullen me gelijk ge ven." En De Kleine: „Vraag het an deren, Ad is een speler die, on bewust of bewust, op allerlei manieren een tegenstander uit zijn spel probeert te halen. Hij had al twee waarschuwingen gehad. Op een gegeven mo ment wil ik gaan zitten, blijft hij voor zijn stoel staan. Toen liepikmetmijnschoudertegen de zijne. Moesten we allebei op het matje komen. Vond ik niet terecht. Ach, ik heb met Ad al zoveel meegemaakt. Dit was wel de druppel." GPD SALT LAKE CITY - De vijf schaatsers van Spaar Select sla pen vanwege ruimtegebrek tijdens de Winterspelen in Salt Lake City niet in het Olympisch Dorp. Gianni Romme, Erben Wennemars, Marianne Timmer, Annamarie Thomas en Marja Vis worden ondergebracht op een buitenlocatie in de voorstad Sandy. Hetzelfde geldt voor de Nederlandse snowboardster Nicolien SauerbreijSandy ligt ten zuiden van Salt Lake City, op 25 kilometer van het Olympisch Dorp. De ligging is voorde schaatsers niet ongunstig, omdat de reistijd naar de olympi sche baan in Kearns wordt gehalveerd. GPD WUPPERTAL - Hoogspringer Wilbert Pennings heeft bij in ternationale atletiekwedstrijden in Wuppertal zijn Neder landse record geëvenaard. Hij haalde zaterdag een winnende hoogte van 2,28 meter. Monique de Wilt heeft haar nationale indoorrecord polsstok hoogspringen binnen drie dagen twee keer verbeterd. De 25- jarige atlete uit Den Bosch passeerde gisteren bij wedstrijden in Stuttgart de lat op 4.30 meter. Dat was vijf centimeter ho ger dan vrijdagavond in Wuppertal. Svetlana Feofanova uit Rusland verbeterde in Stuttgart het indoorwereldrecord. De 21-jarige atlete sprong in haar derde poging over 4,71 meter. Dat is precies één centimeter hoger dan het oude record uit 2001 van Stacy Dragila uit de Verenigde Staten. ANP LÜBECK- Captain Tjerk Bogtstra zal geen moeite hebben de Nederlandse ploeg samen te stellen voor de Davis-Cupont- moeting tegen Frankrijk komende week in Metz. Raemon Sluiter toonde zijn goede vorm door in Lübeck de Challenger te winnen. De Rotterdammer versloeg de Duitser Alexander Popp met 6-2 en 3-0. De 25-jarige speler uit Mannheim had vanaf zijn eerste opslag pijn in de schouder en gaf in de tweede set op. Martin Verkerk heeft in Dallas de finale van de Chal lenger verloren van de Amerikaan Jeff Morrison. Voor de ten nisser uit Alphen aan den Rijn was het de tweede verloren ten- nisfinale in een week tijd. ANP UDEN - In Uden heeft Anjolie Wisse een korte cross voor wouwen op haar naam geschreven. De atlete die afkomstig is uit 's-HeerHendrikskinderen, was de snelste over 3750 meter in 13.06 minuten. Karin Bastian (Dynamica) finishte op de negende plaats in 14.11. Irma Heeren was op de lange afstand van de Profilecross de sterkste Nederlandse met een derde plaats. Ze finishte in 24.04 minuten. Marlies Kort (AV'56) werd in 25.49 twaalfde. Bij de mannen was Luc Krotwaar in Uden de beste niet-Afri kaan, hij werd derde. De Eindhovense atleet moest in de 11,9 kilometer lange veldloop Hamid el Mouaziz uit Marokko en Wital Gahungu uit Burundi voor laten gaan. El Mouaziz fi nishte in 36.59 minuten. Krotwaar zat er 15 seconden achter. DEN BOSCH - Jie Yao heeft gisteren in Den Bosch de Neder landse badmintontitel veroverd. De speelster, afkomstig uit China, was in de finale veel te sterk voor Brenda Beenhakker: 7-1, 7-0 en 7-2. Beenhakker bereikte op gelukkige wijze de eindstrijd. In de halve finale moest haar tegenstandster Mia Audina wegens een blessure opgeven. Op dat moment was Audina slechts één punt verwijderd van de winst. Bij de man nen stonden Gerben Bruijstens en Dicky Palyama voor de derde achtereenvolgende keer op het NK in de mannenfinale. Voor de derde keer ook won Palyama (7-0, 7-4, 8-7). ANP Golf Pebble Beach (VSt). US PGA Tour. Stand na derde ronde: 1Perez (VSt) 201 slagen (-15), 2. Gogel (VSt), Janzen (VSt) 205,34. Woods (VSt) 214. Paardensport Heikant. Dressuur Stichting Hippisch Sportcentrum Heikant. Paarden klasse Z2:1. Linda Wille, Keban H (Oranjer.) 186; 2. Andre de Vliegher, Ramira (Temse) 182; 3. Adrie Hamelink, Kiretina (Hulst) 179. Klasse Z1:1. Mascha Bustraan,Obe- lix (Z-Bev.) 190; 2. Jeanet de Groot, Saf fier (Paardebloem) 184; 3. Stefan Hollan der, Quaranta (Verrebroek) 157. Klasse M2: 1. Ingeborg van Zeele, Orlando (Zwinr.) 164; 2. Conny Claessens, Quatro (Bassevelde) 159; 3. Sibylle Burm, Kas- per (Hulst) 156. Klasse M1: 1. Koen Cer- pentier, Wokïna (Moerbeke) 156;2.Tinie Scheele, Anadeus (Oranjer.) 155; 3. Pris- cilla Valk, Joey (Z-Bev.) 153. Klasse L2:1. Marian Timmerman, Oleander (Z-Bev.) 167; 2. Conny Claessens, Randora, 166; 3. Anneleen van de Steichel, Torondo (Meerdonk) 160. Klasse LI: 1. Ilona de Bruyn, Mandela (Hulst) 165; 2. Rachel Bergs, Tramona (Hulst) 158; 3. Jaap Dam, Quramie (Wouw) 157. Klasse B: 1. Femke van Goethem, Nancy (Honter.) 178; 2. Petra Tollenaar, Pepperone Z (Oranjer.) 168; 3. Els Delacourt, Ubner (Sinaai) 165. Pony's klasse Z2:1Stefanie de Frel, Kei vin HH (Kleppertjes) 66.45%. Klasse Z1: Lisselottede Waele, NN (Moerbeke) 190. Klasse M2: 1. Agnetha Bertou, Elcaro (Haringr.) 161. Klasse M1 cat. C: 1. Bart Polfliet, Quick Boy (Moerbeke) 159. Klas se M1 cat. DE: 1. Margo van Beest, Brian (Kleppertjes) 158. Klasse L2 cat. DE: 1. Marlies Borgo, Canzas (Z-Bev.) 176. Klas se L1 cat. ABC: 1. MandyZimmer, Bonfi re (Vughtse Hoeve) 157. Klasse L1 cat. DE: 1. Gwendoline Bher, Odessa (Een- hoornr.) 170. Klasse B cat DE: 1. Joline Meulwater, Akina (Moerbeke) 182. Klas se B cat, ABC: 1. Jolien Vermeiren, NN (Stekene) 173. Rugby Rijswijk. European Nations Cup: Geor- gië-Nederland 88-0 (31-0), Roemenié- -Portugal 44-17, Rusland-Spanje 35-25. Play-offs tweede klasse: Oemoemenoe- -Hookers 15-29, Ducks-Tovaal 49-11. Stand: Ducks 1-5 (49-11), Hookers 1-5 (29-15), Oemoemenoe 1-0 (15-29), To- vaal 1-0(11-49). Degradatiepoule twee de klasse: Wasps-Rhino's 5-8, RCE/PS- V-RSRC30-10 Skiën St Moritz. Wereldbeker mannen. Afda ling: 1. Eberharter (Oos) 1.39,07, 2. Fritz Strobl (Oos) 1.39,25,3. Walchhofer (Oos) 1.39,85, 4. Trinkl (Oos) 1.39,91, 5. Kröll (Oos) 1.39,96, 6. Ghedina (Ita) 1.39,99. WB afdaling: 1. Eberharter 670, 2. Fritz Strobl 425,3. Aamodt (Noo) 302. Reuzenslalom: 1. Eberharter 2.32,66, 2. Cuche (Zwi) 2.32,68, 3. Knauss (Oos) 2.33,04, 4. Miller (VSt) 2.33,32, 5. Uotila (Fin) 2.33,42,6. Gruber (Oos) 2.33,74. WB reuzenslalom: 1. Covili (Fra) 426, 2. Cu che 380,3. Eberharter 362. WB algemeen: 1. Eberharter 1392,2. Aa- BAMAKO - Garba Lawal heeft Nigeria gisteravond de halve fi nales binnengeloodst van het toernooi om de Afrika Cup. De speler van Roda JC maakte tien minuten voor tijd de enige treffer in het duel met Ghana. Eerder bereikte gastland Mali al de laatste vier door een 2-0-zege op Zuid-Afrika. ANP modt 936,3. Miller (VSt) 870. Are (Zwe). Wereldbeker vrouwen. Sprint-afdaling: 1. Götschl (Oos) 1.44,23 (51,94+52,29), 2. Heregger (Oos) 1.44,31 (52,03+52,28), 3. Kostner (Ita) 1.44,90 (52,90+52,00), 4. Borghi (Zwi) 1.44,96, 5. Jacquemod(Fra) 1.45,10,6. Rumpfhuber (Oos) 1.45,42. WB afdaling: 1. Kostner 520.2. Götschl 408, 3. GergJDui) 336. Slalom: 1. Pequegnot (Fra) 1.26,08, 2. Koznick (VSt) 1.27,33, 3. Nowen (Zwe) 1.27,43,4. Poutiainen (Fin) 1.27,49,5. Nef (Zwi) 1.27,53,6. Schild (Oos) 1.27,75. WB slalom: 1. Pequegnot 552,2. Koznick498, 3. Paerson (Zwe) 400. Combinatie: 1. Götschl 3.12,60, 2. Hargin (Zwe) 3.15,63, 3. Heregger 3.17,19. WB algemeen: 1. Dorfmeister (Oos) 955, 2. Götschl (Oos) 807.3. Nef 804. Tafeltennis Hoofdklasse A: Hotak'68 2-Arnemuiden 1 5-5, the Back Hands 2-Vice Versa'51 1 3-7, Tanaka 1 't Zand 2 6-4. B: Wanzl/Belcrum 3-the Back Hands 1 4-6, ODT 1-Arnemuiden 2 8-2. Eerste klasse A: 't Zand 3-Hotak'68 3 4-6, TCS 2-Mid- delburg Zuid 2 7-3, Wanzl/Belcrum 5-het Markiezaat 1 4-6.B: het Markiezaat 2-Breda 1 6-4, the Back Hands 3-Smash'76 1 6-4, Wanzl/Belcrum 4-SAR'72 2 3-7. Tweede klasse A: SAR'72 3-Effect'71 1 2-8, Kapelle 1-het Markiezaat 3 1-9, Arnemuiden 4-'t Batje 1 4-6. B: Arnemuiden 3-Slagvast 1 4-5. St. Aloysius 1-Effect'71 2 10-0, TCO'78 1-Big Smash 1 7-3 Derde klasse A: 't Zand 5-Kapelle 2 8-2, Kerkwerve 1-Yerseke 1 7-3, Middelburg Zuid 4-Scaldïna 1 4-6. B: STV 2-SAR72 4 2-8, Hotak'68 4-Arnemuiden 5 8-2, 't Zand 6-Bïg Smash 2 4-6. C: STV 1 -Slagvast 2 5-5, Oudelande 1-Middelburg Zuid 3 5-5. Vierde klasse A: Reynaert 2-RDT 1 3-7, Den Dijk 1-Effect'71 4 5-5, Effect'71 5-Reynaert 1 1-9. B: Kapelle 3-Wester- zicht 1 8-2, Kerkwerve 2-Yerseke 2 8-2, Middelburg Zuid 5-het Markiezaat 5 6-4. Vijfde klasse A: 't Batje 2-Oudelande 3 7-3, het Markiezaat 9-'t Zand 7 9-1, Ka pelle 5-Westerzicht 3 6-4. B: Kapelle 4-Hotak'68 9 8-2, SAR'72 5-Reynaert 3 4-6, het Markiezaat 8-Smash'76 34-6. C: Scaldina 2-Oudelande 2 7-3, Slagvast 3-Amemuiden 6 5-5 D: STV 3-St. Aloy sius 2 6-4, GTI Terneuzen 1-ONA 1 9-1, Reynaert 4-Den Dijk 2 10-0. Zesde klas se A: Arnemuiden 7-Smash'76 4 4-6, Scaldina 3-Kapelle 7 3-7, Middelburg Zuid 6-Bïg Smash 3 2-8. B: Reynaert 5-St. Aloysius 3 5-5, Kapelle 6-STV 4 6-4, TCO'78 3-'t Batje 3 8-2. C: Kapelle 8-Scaidina 4 6-4, Kerkwerve 4-ODT 7 3-7. D: Den Dijk3-RDT2 4-6, St. Aloysius 4-St. Aloysius 5 8-2, STV 6-STV 5 4-6. Zevende klasse A: Hotak'68 10-Yerseke 37-3. B: STV 8-Den Dijk 4 5-5, St. Aloysi us 6-SAR'72 6 2-8, SAR'72 7-STV 7 8 -2. Tennis Tokio. Vrouwen. Halve finales: Hingis (Zwi/1)-Farina Elia (Ita) 6-0 6-4, Seles (VSt/3)-Koernikova (Rus) 6-3 3-6 6-3. Fi nale: Hingis-Seles 7-6 4-6 6-3. Milaan. Mannen. Halve finales: Sangui- netti (Ita)-Escudé (Fra) 3-6 6-3 6-2, Fede- rer (Zwi/2)-Rusedski (GBr/7) 7-6 7-6. Fi nale: Sanguinetti-Federer 7-6 4-6 6-1 Dubbelspel halve finales: Boutter/Mirnyi (Fra/WRu)-Haarhuis/Schalken (Ned/15- 7 6-3 10-6. Bangalore, WK dubbelspel, mannen. Fi nale: Leach/Ellis Ferreira (VSt/ZAf/6)-Pa- la/Vizner (Tsj/3) 6-7 7-6 6-4 6-4. Dallas. Challenger, mannen. Finale: Mor rison (VSt)-Verkerk (Ned) 6-4 6-4. Lübeck. Finale: Sluiter (Ned/1 )-Popp (Dui/5) 6-2 3-0 opgave Popp. Goes. Janvier Dancemaster jeugdcir- cuït. Jongens, B-poule, enkelpartijen: D. de Rave-J. Stoel 9-2; S. Hermus-P. Lov- zolo 5-4; K. v.d. Buuse-M. van Oosten 1- 4; E. van Mastrigt-A. Bolderheij 4-6; L. Huis in 't Veld-M. Goeseije 4-6; J. Kra- mer-D. van Es 6-3. Dubbelpartijen: D. de Rave/S. Hermus-J. Stoel/P. Lovzolo7-6, K. v.d. Buuse/E. van Mastrigt-M. van Oosten/A. Bolderheij 4-6; L. Huis in 't Veld/J. Kramer-M. Goeseije/D. van Es 4- 8. Meisjes, B-poule: L. Kerkhove-B. de Blaeij 7-2; S. Klap-R. Sinke 1-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38