Zierikzee tevreden met remise Spelers Duiveland te laat naar bed Luctor'88-Renesse haalt einde niet Capelle te sterk voor vrouwen ZSC'62 Tweedeklasser Veere vijzelt vertrouwen op tegen Dauwendaele Schouwse derdeklasser wordt strafschop onthouden in slotminuut SKNWK laat kans liggen Constandse leidt Brouwershaven naar de winst A-jeugd van Zierikzee ronde verder in beker Landau verrast in schaakbeker SKNWK kan tweede plaats niet pakken maandag 4 februari 2002 door Barry van der Hooft GOES - Hij had al vroeg in de wedstrijd van dichtbij voor de openingstreffer gezorgd en leek, met de 95e minuut reeds op het scorebord, op weg naar de win nende treffer. Lee Mol werd in het strafschopgebied van Goes echter onderuitgehaald en een penalty leek op zijn plaats. Scheidsrechter Akturan wuifde de protesten van Zierikzee ech ter weg en floot enkele seconden later af. En daarmee bleven Goes en Zierikzee steken op 1-1 en dat was gezien de kansenver houdingen geen juiste weerga ve. Want na afloop van de eerste helft stond de teller .qua echte kansen voor Goes reeds op vijf, waar Zierikzee slechts twee mo gelijkheden had afgedwongen. Na drie minuten leverde de eer ste kans voor de bezoekers di rect de 0-1 op, toen Goes-keeper Peter Brussé een vrije trap van Peter van de Linde niet goed be oordeelde en Mol attent rea geerde. Zes minuten voor rust mocht Thomas Vos alleen op Brussé afgaan, maar deze keer greep de goalie wel adequaat in. In de tussenliggende 36 minuten had Goes de wedstrijd gedic teerd, maar wist het keer op keel de bal niet achter Jaco van der Schee te krijgen. Zelfs niet van af elf meter, toen Van der Schee Goes-spits Jeroen Kolen had neergelegd en Serge Berrevoets zich na negen minuten met de strafschop mocht belasten. Ber revoets zette Goes echter niet in een vroeg stadium weer naast Zierikzee, want zijn inzet ging NIEUWERKERK - SKNWK slaagde er in het inhaalduel met Hoedekenskerke niet in de tweede-periodetitel binnen te halen. De wedstrijd eindigde zoals hij begon: 0-0. SKNWK-Hoedekenskerke 0-0. De thuisploeg had veel balbezit en een overwicht, maar de echte doelkansen bleven uit. ruim naast. „Achteraf zeiden mijn spelers dat Serge al de hele week niet lekker in z'n vel zat, omdat hij ziek is geweest", zei trainer Ko Stoutjesdijk. „Maar hij neemt ze altijd, dus waarom nu dan niet?" Stoutjesdijk was achteraf voor al tevreden over het spel van Ro- sanno Acton. De rechtshalf stichtte keer op keer gevaar, was te sterk voor zijn directe te genstander Benjamin Verwest (die daarop na 33 minuten werd gewisseld), maar Acton zag zijn voorbereidende werk niet afge rond. „We missen gewoon een echte spits", zei Stoutjesdijk. Blessuretijd Een tactische omzetting van Stoutjesdijk moest eraan te pas komen om uiteindelijk de ge lijkmaker te forceren. Serge Berrevoets werd van linksback een veredelde linksbuiten en liet na 66 minuten een afgemeten voorzet los. Jaco van der Schee kwam te laat, ging onder de bal door en zag Jacco de Kok van dichtbij binnenkoppen: 1-1. Na de gelijkmaker was Zierikzee via Thomas Vos nog twee keer dichtbij de 2-1 en datzelfde gold aan Goes-zijde voor De Kok en de invallers Mart van de Guchte en Pearl Doesburg. Gescoord werd er echter niet meer en met het gelijkspel was Zierikzee-trainer Jos van Bel- zen tevreden. „Dat moeten we gezien de kansen denk ik ook zijn", vond Van Belzen na het zevende gelijkspel van dit sei zoen. „Wij hebben de lijn van de laatste weken niet doorgetrok ken en Goes speelde goed voet bal. Met uitzondering van een korte fase na rust was onze veld- bezetting niet goed en al met al ben ik dus tevreden." Goes: Peter Brussé; Renato Helgers, Clarence Pahlad, Shannon Braaf- hart, Serge Berrevoets; Rosanno Ac ton, Niels' Paardekooper, Wander Snoeck (78. Mart van de Guchte), Serge de Blaey (70. Pearl Doesburg); Jacco de Kok en Jeroen Kolen. Zierikzee: Jaco van der Schee; Barry Hage, Peter van de Linde, Michel Winkels, Remco van der Wekken; Marco Jonker, Robbert Roggeband (85. Martin Kiesenberg), Patrick Roggeband, Benjamin Verroest (33. Robin van Welt): Lee Mol en Thomas Vos (90. Jamie Hoare). van onze sportredactie VLISSINGEN - De topper in de vijfde klasse B tussen Luctor'88 en Renesse haalde het einde niet. Bij een 2-0-achterstand weigerde Renesse-aanvoerder Leon Bakker na een rode kaart (eerder had hij ook al geel gehad het veld te verlaten en zijn naam te noemen, waarna scheidsrechter Wisse het duel vijf minuten voor tijd staakte. Beide ploegen konden hierdoor niet profiteren van het eerste puntenverlies van koploper Noormannen (2-2 tegen NVS). Luctor'88-Renesse 2-0 (ge staakt): In een onplezierig duel met als inzet de tweede plaats werd de score namens een beter combinerend Luctor in de 20e minuut geopend door Pieter van de Dries. Twintig minuten voor het einde verdubbelde Arne Ho- ningh deze voorsprong, 2-0. De slotfase was chaotisch: eerst kreeg John Berrevoets in de 75e minuut rood, tien minuten later gevolgd door zijn ploeggenoot Leon Bakker. De laatste strib belde nogal tegen, waarna scheidsrechter Wisse besloot het duel te staken. Dreischor-Kwadendamme 3-0: Het eerste halfuur drong een verrassend sterk gestart Kwa- dendamme de thuisploeg terug, echter zonder dat hieruit veel kansen ontstonden. De treffer van Patrick Berrevoets in de 30e minuut brak het verzet van de bezoekers. Na rust kon Dreischor uitlopen via Dennis Jasarevic en Frank van de Helm. Ouwerkerk-Robur 2-4: Twee maal kwamen de bezoekers op voorsprong, via Dennis Wijers en Marco Rolandus, en twee maal kwam Ouwerkerk langszij via Juliën Totté. Robur scoorde na rust via Dennis Wijers en Dirk-Jan Schipper, 2-4. Volharding-Lewedorpse Boys 1-5: De bezoekers toonden zich scherper in de afwei'king en sloegen voor rust driemaal toe via Jan Verton, Simon Smits en Jonachin van Maaren. Ramon Verbart bracht in de 50e minuut weer wat spanning terug in de wedstrijd, maar door treffers van Patrick Hermans en op nieuw Jonachin van Maaren liep Lebo uit naar 1 -5 Noormannen-NVS 2-2: Na een zwakke start en een 0-1-achter stand door een treffer van Erik Piasmans, herstelde Noorman nen zich gaandeweg de eerste helft. In de 44e minuut maakte Mark Minderhoud gelijk, waar na Ramon de Witte een kwartier na rust 2-1 aantekende. Vrijwel vanaf de aftrap maakte Erik Piasmans gelijk, 2-2. Jong Ambon-Vosmeer 2-0: El- dridge Pentury en Jacintho Le- kawaël maakten de goals. Een speler van Renesse (midden) schiet de bal richting het doel van Luctor'88. foto Willem Mieras van onze sportredactie SPRANG-CAPELLE - De vrouwen van ZSC'62 leden in de derde klasse van het vrouwenvoetbal een nederlaag. In het Bra bantse Sprang-Capelle won de SV Capelle met 5-1, voornamelijk door de inbreng van Esther Kant, speelster van een Nederlands jeugdelftal. Kant was een werkelijke plaag voor de vrouwen van ZSC'62. Het jeugdige talent leefde zich enorm uit en scoorde vier keer. Snoek: „Als ze de bal kreeg soleerde ze er door heen en passeerde zo drie, vier of vijf speelsters." Na een gelijkopgaand eerste kwartier scoorde Kant na twintig minuten haar eer ste treffer. Nadat Roelie Ornee voor ZSC de kans op 1-1 miste, trof Kant voor de twee maal doel. Toch speelde ZSC niet onaardig en de verdediging van SV Capelle werd x-e- gelmatig onder druk gezet. Wind tegen Nadat een inzet van Marja Waleboer van de doellijn werd gekopt, scoorde Omee. Ze reageerde attent nadat een vrije trap van Janne Goudzwaard door de keepster gelost werd: 2-1. De vreugde was echter van korte duur want binnen twee minuten scoorde Kant opnieuw. In de tweede helft was het met de wixxd tegen moeilijk voetballen voor ZSC'62. Doordat Esther Kant door ZSC- keepster Els Verhoeven foutief afgestopt wex-d kon een andere Capelle-speelster 4-1 scoren. Kant'eiste persoonlijk weer de laat ste tx-effer op. ZSC-trainer Kees Snoek was reëel: „Wij hebben best knap gevoetbald. De taken wei'den goed uitgevoerd. We wisten dat het hier moeilijk zou woi'den voor ons. Met 5-1 ben ik best tevreden." Zierikzee-keeper Jaco van der Schee (rechts) ziet tot zijn ontzetting dat Goesenaar Jacco de Kok de 1-1 bixxnenkopt. foto Willem Mieras ETTEN-LEUR - Met drie tref- fers had Jan Constandse een be- langi'ijk aandeel in overwinning van zijn club. Het inhaalduel in de vierde klasse B tussen DSE eix Brouwershaven eindigde in een 1-3-zege voor de Schouwse ploeg. Brouwershaven klimt door de winst naar de vierde plaats op de ranglijst. Het was een ver diende overwinning voor de ploeg van trainer Dick Soomers. Al in de eerste helft was Jan Constandse, normaliter geen basisspeler, tweemaal trefze ker Thssen zijn treffers door x-aakte Brouwex-shaven-speler Andi'é Goudzwaard nog de on- dei-kant van de lat. Tien minu ten voor tijd kwam DSE door een ti-effer van Roland Mauwe nog wel terug tot 1-2, maar met zijn dei-de treffer besliste Con standse de wedstrijd definitief. ARNEMUIDEN - De A-jeugd van Zierikzee heeft in de beker strijd de volgende ronde be reikt. De Schouwse formatie van trainer Leen Koster won van Arnemuiden: 1-3. Koster kon slechts positief zijn over het feit dat zijn elftal de drie kansen die de ploeg kreeg ook had. „Het was eexx slechte wedstrijd, maar we hebben niet onder druk gestaan." In de eer- ste helft x-ekende Zierikzee al af met Arnemuiden. Uit een voor zet van Mischa Hx-ac kon Pa trick de Jonge xn de korte hoek voor 0-1 zorgen. Daax-na zorgde De Jonge, na vanaf de linkex- kant, in de andere korte hoek voor de 0-2. De Jonge was ook betrokken bij de derde treffer. Uit zijn voox-zet scoox-de Jay- -Jay Galang de 0-3. Na rust kwam Ziextkzee on danks een treffer van Arnemui den niet meer in de problemen. AXEL - Het team van de schaakvereniging Landau heeft in de eerste ronde vaix de Zeeuwse beker verrassend ge wonnen van kanshebber Vlis- singen: 2,5-1,5. Het Axelse viertal was uit op re vanche vanwege het 4-4-gelijk- spel eerder dit seizoen in de Zeeuwse competitie, waar-bij de topbox-den het lel ij k lieten afwe ten. door Brecht van Leipsig MIDDELBURG - Voetbalver eniging Veere lijkt de smaak te pakken te hebben in de compe titie. Na het goede resultaat van twee weken geleden tegen Ar- xxemuiden (0-0) werd zaterdag Dauwendaele eenvoudig aan de kant gezet: 0-4. Aanvoerder Re- né Schreuder: „We zitten nu eiix- delijk op de goede weg." De wedstrijd van zaterdag op spox-tparkDe Kruitmolen kende een verdiende wirxnaar: Veex-e. Vol overtuiging en met een flin ke portie inzet wist de ploeg van ti'ainer Rinus Zegers de wed strijd naar zijn hand te zetten. Waar Veere in de eerste ontmoe ting op eigen veld geen moge lijkheid zag de kansen te benut ten en het spel naar zich toe te trekken, slaagde de ploeg daar nu wel in. In het begin van de competitie won Dauwendaele met 2-0. Veere had dus nog iets rechtte zetten. Kansen Vanaf het beginsignaal van de goed fluitende scheidsrechter Wisse zetten de gasten hun te genstander vast op eigen helft en creëerden ze al snel enkele kansen. Het was een kwestie van tijd dat het eerste doelpunt zou vallen. Na twintig minuten was het dan raak. Uit een vrije tx-ap draaide aanvoerder René Schreuder de bal over de Dau- wendaelse muur in de boven hoek: 0-1. „Ik zag de keeper erg dicht bij de tweede paal staan. De bal ging niet snel, rhaar wel zuiver naar de hoek", legde Schx-euder na afloop uit. Na de openingstreffer ging Vee re op zoek naar meer. De gasten wisten dat er meer te halen viel. Na een dik halfuur spelen was het weer raak. De goal van René Michel Geiritsen was de mooi ste van de middag. Vanaf twin tig meter schoot de middenvel der vanuit de draai de bal achter doelman Robert Groenenberg: 0-2. Bij de thuisploeg was het beste er toen af. Dauwendaele-trai- ner Henk Willemse: „Na de eer ste tegengoal gingen de koppies naar beneden. Het was belang rijk om snel tegen te scox-en, maar dat lukte niet." Teleurgesteld Een kwax*tier na rust werd het 0- 3. Uit een scrimmage wist Adri- aan Kroese de bal met de punt J van zijn schoen binnen te prik ken. Tien minuten voor tijd bracht Sebastiaan Traas na een mooie aanval de eindstand op 0- 4. Een teleurgestelde Henk Wil lemse was niet echt verbaasd over het resultaat van zijn ploeg. „Veel spelers missen nog wedstrijdritme. De winterstop heeft net iets te koi*t geduurd voor ons. De felheid en precisie ontbraken, waaraan Veere kon profiteren." Veere heeft nog alle troeven in eigen hand om zich te handha ven in de tweede klasse. Schreu der: „Alle neuzen staan dezelfde kant op en iedereen is zeer ge motiveerd om het seizoen als nog te laten slagen. Ik heb dan ook zeker nog het volste ver- trouwen in een goed resultaat." FC Dauwendaele: Robert Groenen berg; Raymond Gerrits, Ricky Snoek, Ybele Broersma, Freddie MelaardRobert Griep, Robin van de Velde (76. Armando Karelse), Pa trick Langemaire (85. Stefan van Dongen); Julio Fagundez, Johan Rauio (79. Halcan Metin). Veere: Jan Vermeulen; Randy de Dreu, René Michel Gerritsen (80. Robert Baas), Andre van Maldegem, Edivin van Tatenhove; Jacques Blij- levens, René Schreuder, Turgut Ki- zilarsan, Sebastiaan TYaasTheo van Tatenhove, Adriaan Kroese (86. Marchel Korbijn). GOES - Het duel stond in het te ken van de strijd om de tweede plaats, nxaar eindigde uiteinde lijk onbeslist. De korfballers van SKNWK bleven in het uit- duel met Blauw-Wit 3 stekeix op 10-10 en dat was volgens trainer Cees Bax een terecïite uitslag. „Want beide teams zaten op de zelfde golflengte", zei Bax. Bax zag zijn ploeg een stevige en pittige wedstrijd spelen, die aan het eind van de eerste helft met 6-6 wei'd afgesloten. De Schouwse korfballers startten in de tweede helft zeer sterk. Na vijftien minuten leidde SKN WK met 9-6 en leek het op weg naar een belangrijke overwin ning. De thuisploeg wei-kte het vex-schil weg (9-9), zag SKNWK toch weer op voox-spx-ong ko men, maar sleepte alsnog een gelijkspel uit het vuur: 10-10. Scores SKNWK: Leo Fonleine 4, Jo han van de Linde, Jaap van Gastel en Gerda Kloet allen 2. Oosterlanders komen andermaal niet tot winst van onze sportredactie OOSTERLAND - Duiveland is niet meer het Duiveland van de beginfase, zo ondervond ook Dosko. Het duel in de vierde klasse B eindigde in een 3-3-gc- lijkspel, nadat Duiveland met nog een halfuur te spelen tegen eeix achterstand van twee treffers aankeek. Eerder dit seizoen rolden de Oosterlaxxders de ploeg uit Bergexx op Zoom nog met 8-0 op. Sinds 3 november 2001 heeft de ploeg van trainer Ton van der Spaan al niet meer gewonnen. Het gelijkspel tegen Dosko was al het vijfde op rij en de ma nier waai-op het gelijkspel tot stand kwam is typerend voor het Duiveland van nu. De zo geoliede machine van weleer hapert. „De jongens zitten een beetje teneergeslagen in de kleedka mer", reageerde Van der Spaan kort na de wedstrijd. „We hebben zeker niet best gevoetbald, maar na zo'n achterstand ben ik met een punt nog tevreden. Meer zat er van daag echt niet in. Misschien dat een aantal jongens op vrij dagavond eens op tijd naar zijn bed moet gaan", gaf de trainer een deel van zijn selectie een oorveeg. Duiveland kwam nog redelijk uit de startblokken. AI in de zevende minuut kreeg Barry Steenpoorte een opgelegde kans. De topscorer miste echter. Nadat Dosko-speler Ocalan in de 19e minuut dicht bij een treffer was, hij schoot van dichtbij x-echt in de handen van Duive- land-doelman Hans Capelle, kwam Duiveland daarna op voorsprong. Onderschatting Ronald Zwager, veruit de beste Oostex-- lander, zorgde voor de voorbereidende actie. Komend vanaf links legde hij de bal panklaar neer voor Barry Steen poorte, die zijn 21e seizoenstreffer liet aantekenen. Dosko bleek vooral over een stel behendige aanvallers en gerou- tineei'de middenvelders te beschikken en dat leverde de Brabantse ploeg de gelijkmaker op. Drie minuten voorrust tekende Omer Oztüx-k voor de 1 -1 „Wij kwamen daarna heel slecht uit de kleedkamer. Misschien was er toch een beetje sprake van onder-schatting aan onze kant", sprak de in Oude-Tonge woonachtige trainer. In de eex-ste mi nuut zox-gde Tacit Ocalan met een f x-aaie tx-effer, hij kapte een verdediger uit en schoot in de voor doelman Capelle te gengestelde hoek, 1-2 in het voordeel van Dosko. Toen vijf minuten later Oz- türk voor de 1-3 zox-gde, leek de eerste nederlaag voor Duiveland een feit. Hoewel de wedstrijd van een mager ni veau bleef, kwam Duiveland toch terug in de wedsti-ijd. Opnieuw was het het spitsenduo Zwager/Steenpooi-te wat de hoofdrol opeiste. Zwager bereidde voor en stelde Steenpoorte in staat om Duivelands vijftigste treffer van het seizoen te scoren. Tien minuten voor tijd kwam de thuisploeg op 3-3Met het geluk van de koploper wel te verstaan want de kopbal van aanvoerder Jaco de Bruine leek houdbaar totdat de doel man van Dosko uitgleed en de bal in het lege doel vex-dween. Het zorgde voor enige opluchting bij Duiveland en trainer Van der Spaan: „We zijn nog steeds ongeslagen. De competitie begint pas echt bij de laatste drie wedstrijden van het seizoen. Dan wordt alles pas beslist. Tot die tijd moe ten we zorgen dat we zo weinig moge lijk punten verspelen, geen schorsingen en blessures oplopen, en hopen dat Smerdiek nog wat punten laat liggen." Duiveland-Dosko 3-3(1-1). 26. Barry Steen poorte 1-0, 40. Omer Oztürk 1-1, 47. Tacit Ocalan 1-2, 58. Omer Oztürk 1-3, 70. Barry Steenpoorte 2-3. SI. Jaco de Bruine 3-3. Ge le kaart: Dennis van Leeuwen (Dosko). Scheidsrechter: A. van Donge (Bruniisse). Aantal toeschouwers: 100. Duiveland: Hans Capelle, Chris Uzelenberg, Erik Fierens, Hans Verhoek (70. Denny le Conté) en Marnix van der Hulle; Lex Zwang (65. Rick van der Maas), Jaco de Bruine, Bart van der Hulle en Jan IJzelenberg (46. Jeroen de Bruine), Barry Steenpoorte en Ronald Zwager. Duivelander Barry Steenpoorte (rechts) scoort in het duel met Dosko. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37