Willem II helpt een handje Wesseling man van principes ca© verlenging ePZC Twee toppers binnen 24 uur Fortuna-PSV van bedroevend niveau Patrick Kluivert schiet Bar^a even uit crisis Van Nistelrooy en Hasselbaink scoren Eredivisionisten weinig productief Eigen doelpunt van Tilburgers brengt Ajax over dode punt Van den Herik winnaars en verliezers de terugblik Streaker Vrouwen 22 Kevin Hofland naar ziekenhuis maandag 4 februari 2002 RIJSWIJK - FC Utrecht en Hee renveen gingen gistermiddag in de Galgenwaard op herhaling. Beide ploegen speelden vier da gen eerder ook al tegen elkaar in de kwartfinales van het beker toernooi. FC Utrecht won toen met 3-1. Nu bleef het 0-0 in een bij vlagen grimmige wedstrijd. FC Groningen behaalde een knappe zege op subtopper NAC. De ploeg van trainer Lodeweges zegevierde in het Oosterpark met 3-0. Alle doelpunten vielen in de tweede helft, nadat NAC- speler Penders de rode kaart van arbiter Jol had gekregen. Ook FC Den Bosch boekte een kostbare zege. De ploeg won op eigen veld met 1-0 van RKC. Liefst drie duels eindigden in het voetbal weekeinde in 0-0. Naast het duel in de Galgen waard werd er ook bij FC Twen- te-De Graafschap en AZ-Vites- se niet gescoord. FC Groningen-NAC 3-0 (0-0). 54. Boussaboun 1-0 (strafschop), 72. Hugo 2-0, 83. Robben 3-0. Scheids rechter: Jol. Rode kaart: 53. Penders (NAC). Gele kaart: Penders. Aantal toeschouwers: 10.800. FC Utrecht-Heerenveen 0-0. Scheidsrechter: Oskam. Gele kaart: Vreven, Touzani, De Jong (FC Utrecht), Edman (Heerenveen). Aantal toeschouwers: 13.500. FC Den Bosch-RKC Waalwijk 1-0 (1-0). 44. Van den Eedel-0. Scheids rechter: Van Dijk. Gele kaart.: Plum (FC Den Bosch), Molhoek, Nasci- mento, Van den Berg, De Graef, Van Diemen (RKC). Aantal toeschou wers: 5355. FC Twente-De Graafschap 0-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Gele kaart: Pothuizen, Ten Hag (FC Twente). Aantal toeschouwers: 13.400. AZ-Vitesse (0-0). Scheidsrechter: Schenkels. Gele kaart: Opdam, Dïbi (AZ), Kreek, Peeters (Vitesse). Aan taltoeschouwers: 7136. Eerste divisie Heracles-FC Zwolle 0-1 (0-0). 90. Richard Roelof sen 0-1. Scheidsrech ter: Haverkort. Aantal toeschou wers: 6800. Gele kaart: Buitema (Heracles), Richard Roelofsen (FC Zwolle). Go Ahead Eagles-Veendam 2-0 (1-0 20. Kooijman 1-0,80. Leferink 2-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. Aan tal toeschouwers: 3500. Gele kaart: Zuidam, Leferink, Sol (GA Eagles), Janssen, Tzvetkov (Veendam). Stormvogels/Telstar-Eindhoven 3- 3 (1-3). 6. Mihci 0-1,10. Holwijn 1-1, 22. Jongbloets 1-2, 37. Yahiaoui 1-3, 59. Oostrom 2-3, 63. Van den Herik 3-3. Scheidsrechter: Karremans. Aantal toeschouwers: 1423. Rode kaart: 57. Temrukov (Eindhoven) 2x geel. Gele kaart: Tevreden (Telstar), Jacobs, Thijssens (Eindhoven)ANP door André Hooqeboom TILBURG - Het was typerend voor de wedstrijd, zei Ronald Koeman, dat Ajax door een ei gen doelpunt van Willem II-ver- dediger Victoria weer in het za del kwam. De 1-1, diep in de tweede helft, bevrijdde de Am sterdammers van een chroni sche machteloosheid voor het vijandelijke doel. De gelijkmaker betekende het einde van Willem II. Machlas, ingevallen voor Ibrahimovic, en Ikedia, ingevallen voor Knop- per, bepaalden de eindstand op 1-3. Daardoor bleef Ajax koplo per in de eredivisie en goed op koers om de grote ambitie van dit seizoen, de landsitel, te ver wezenlijken. Zlatan Ibrahimovic kreeg giste l-en in Tilburg een lesje in effec tiviteit van zijn vervanger Nikos Machlas. De Zweed had het vertrouwen gekregen van Koeman, die hem in zijn rol wil laten groeien. Want in principe vindt de trainer Ibrahimovic een betere voetballer dan Machlas. „Hij staat te veel stil", zei de trainer ronduit. Na de ge passioneerde invalbeurt van de Griek, die maar twintig minu ten duurde, zal de Zweed voor lopig even naar het tweede plan worden verwezen, zo lijkt. Bij Ibrahimovic strandden vele goede aanvalsopzetten. Ajax domineerde in Tilburg, maar kon dat verschil niet uitdruk ken in cijfers, omdat de schotlo- ze Zweed onbereikbaar, te solis tisch en aan de bal te slordig was. Willem II nam even voor rust zelfs de leiding via Ceesay. Het was niet eens een aanval waar uit de vleugelspits scoorde. Na een vrije trap van Landzaat, zeilde de bal over de hele Ajax- verdediging heen en Ceesay kon van dichtbij intikken. Die voor sprong kwam letterlijk uit de lucht vallen. Ajax troefde de gastheren op het middenveld kordaat af, vooral dankzij Ga- lasek, die sinds zijn terugkeer in de hoofdmacht per week beter gaat spelen. Het gemis van de creatieve Van der Vaart (geschorst) deed zich voelen, maar vooral voorin. De topscorer van Ajax werd ver vangen door O'Brien, een nutti ge, maar bovenal dienende spe ler. Het technische overwicht van Ajax strandde steeds voor in, waar Ibrahimovic kramp achtig zijn duels uitvocht en meestal verloor en Knopper niet voldoende aansloot om zijn spitste assisteren. De machteloosheid van de frontlinie kwam Ajax nog bijna duur te staan. Willem II was in de spaarzame uitvallen uiterst gevaarlijk, vooral via Ceesay. De Tilburger miste twee keer de koelbloedigheid om alleen voor Grim te scoren. Alles veranderde nadat Koe man het hele concept omgooide. Wamberto ging achter de spits spelen, de weer fitte Ikedia, die dit seizoen nog nauwelijks in actie kwam, maakte zijn op wachting. De eerste de beste ac tie van de vleugelspits bracht de Willem H-verdediging volledig in verwarring. Ibrahimovic zaaide vooral onrust, maar raakte de bal niet. Victoria wel, hij passeerde zijn eigen doel man. Door de gelijkmaker was Ajax bevrijd en kreeg de ploeg extra impulsen van Nikos Machlas, die zichzelf heeft hervonden on der Koeman. De 2-1 was een voortvloeisel van de gelukkige ingrepen van de coach en de be vlogenheid van de Griekse spits. Van der Meijde legde de bal pan klaar op het hoofd van Machlas, die zijn vijfde seizoenstreffer scoorde. Even daarvoor was hij ook al dicht bij een treffer, maar toen kreeg de Tilburgse keeper De Vlieger nog een voet tegen de bal. Koeman onderstreepte het verschil tussen de twee spitsen nog maar eens. „Machlas liep steeds goed vrij, kwam naar de bal en was daardoor veel drei- Willem IT er Janssens wint een kopduel van Ajacied Knopper. door Frits Bakker Roy Wesseling is een man van prin cipes. Die ene meneer met dat schrijfboekje in de hand, die zaterdag op hem stond te wachten na de voet balwedstrijd Hoek-Huizen, zal hij nooit meer te woord staan. De man is journalist in de streek waar Roy Wes seling (van Huizen) trainer is en hij heeft lelijke dingen geschreven over de jonge coach. Dat beweert de trainer tenminste zelf. De journalist verzekert dat hij ge woon een paar pittige vragen heeft ge steld en dat de trainer toen in blinde woede is ontstoken. Wie er ook gelijk heeft: de breuk is niet meer te lijmen. Toen Wesseling zaterdag in Hoek uit de kleedkamer kwam, liep hij recht op zijn doel af. „Jij mag alles vragen", zei Yoeri van den Herik, de 33-jarige zoon van Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik, ontkent dat hij Fiorentina financieel te hulp schiet. Volgens be richten in de Italiaanse pers zou hij een bedrag van 13 miljoen euro in de club stoppen. Van een mogelijke sa menwerking met Feyenoord is al hele maal geen sprake. hij tegen de Zeeuwse verslaggever, „maar jij niets", brieste hij tegen de collega die de club achterna was ge reisd. De man, een deskundige op voetbalgebied, wandelde hoofd schuddend weg. „Hij moet het zelf maar weten, dan maar niet praten", mompelde h ijRoy Wesseling is in zij n kuif gepikt. Hij heeft als jonge trainer successen geboekt bij de zondagclub ADO'20 uit Heemskerk, dat hij in één jaar tijd naar de hoofdklasse bracht. Hij is voor het eerst trainer van Hui zen en valt zo in de smaak dat hij nu al voor twee jaar heeft bijgetekend. „We doen het goed, we staan hoog op de ranglijst, maar die krant schrijft ons kapot", vindt Wesseling. „Vooral die ene schrijver, die wil mij aan de schandpaal nagelen. Hij heeft ge schreven dat ik aan vriendjespolitiek doe. Dat ik spelers die ik heb meege nomen van mijn vorige club voortrek boven anderen. Ik wil mezelf niet op de borst slaan, maar dat zal ik nooit doen. Hij heeft ook een speler die vo rig jaar bij Huizen is vertrokken, in een interview laten zeggen dat bij ons spelers met zwart geld worden be taald. Ook al zo'n onzin. Ik heb het verhaal op mijn slaapkamer opgehan gen om me 's avonds voor het slapen even lekker aan te ergeren." Want trainers met vriendjes, die bestaan niet. En zwart geld in het amateur voetbal al helemaal niet. WINNAARS Yvonne Wisse. De Vlissingse tiener bevestigde tijdens het NK vijf kamp in Gent dat ze ook bij de senioren mee telt. Vorig jaar greep ze al de nationale seniorentitel hoogspringen, gisteren won ze de vijfkamp, eigenlijk een nummer voor de doorgewinterde at leet. Werner Bisschop. Scoorde gisteren voor Steen voor de achtste competi tiewedstrijd op rij en mag zich daar mee de Van Nistelrooy van het Zeeuw se amateurvoetbal noemen. Het doel punt van Bisschop was meteen de winnende tegen HSC'28 en zijn 26ste. Hoek en Kloetinge. Daar zijn ze weer, de twee Zeeuwse hoofdklassers. Beide ploegen wonnen zaterdag hun wed- sti-ijd. De echte voetballiefhebbers uit de provincie zullen de ranglijst van de hoofdklasse B (zie pagina 16) uitknip pen en inlijsten. Nog nooit stonden twee Zeeuwse hoofdklassers broeder lijk aan kop. VERLIEZERS Evert Eikenhout. Voormalig betaald- voetballer maakte na lang blessure leed zijn rentree in de hoofdmacht van Zeelandia/Middelburg, maar moest al snel inrukken met een armblessure. Pleister op de wonde was dat hij in het duel met Alliance meteen scoorde. Karin Krappen. Dartster uit Vlissin- gen sneuvelde op de Open Nederland se kampioenschappen in Veldhoven bij de laatste 32. Ze miste liefst acht tien mogelijkheden oftewel match points om de strijd in haar voordeel te beslissen. De dame die haar 'versloeg', Ebel Molema, schopte het uiteindelijk tot de laatste acht. Overigens deelde het hele Zeeuwse darten in de misère in. Niemand verbeterde zijn/haar prestatie van vorig jaar. Middelburg-doelman John But probeert een speler van NAC het scoren te beletten. fotoarchief PZC door Rudy Boogert Eind augustus 1973. De voetbal lers bereiden zich serieus voor op de naderende competitie. Mid delburg krijgt het zwaar voor de kiezen. Zaterdag tegen eredivisio- nist NAC en zondag tegen de eeuwi ge rivaal Vlissingen. Het was een druk weekendje voor de ploeg van trainer Cor van Aken. Kortgene had zaterdag de Noord- Bevelandse primeur van de eerste profploeg binnen de dorpsgrenzen. Ter ere van de opening van het nieu we clubhuis haalde voorzitter Jan de Looff het Bredase NAC naar het dorp, met als tegenstander Middel burg. Vijftienhonderd liefhebbers zagen NAC-speler Arie Delmotte tegen zijn oude club Middelburg spelen. Een fijn weerzien werd het niet, want Delmotte viel al na een kwar tier uit met een verdraaide rechter knie. Toen stond NAC al op een 2-0- voorsprong dankzij Bertus Quaars en Henk de Rooy. Het werd 3-0 door Felix Muller, maar daarna ging Middelburg toch verdraaid aardig tegenspel bieden. Voorde rust maakte Simon Harinck zelfs een tegentreffer tegen de (op dat moment) bekerhouder uit Bra bant. Na de 4-1 van Ati Graaumans bepaalde Henny Wijs de eindstand op 4-2. Dat was een lekkere generale voor de zondagse strijd om de Walcherse eer tegen Vlissingen, dat een seizoen eerder kampioen van de tweede klasse was geworden. Toen won Vlissingen twee keer van de 'groe- newitte buurman' (3-0 thuis en 1-0 uit), maar nu ging Middelburg met de winst strijken. Vlak voor rust maakte Kees van de Sluis na een één-twee met Sjaak Boera (tegen NAC ook al uitblinker) de enige treffer van de wedstrijd. De hoogste temperatuur op 2 februari in Nederland sinds 1926 bracht een voetbalsupporter zaterdagavond in Enschede kennelijk in hogere sferen. Kort na de rust bij de eredivisiewed strijd FC Twente-De Graafschap ver toonde de man zich als heuse streaker. Alleen met een soort bivakmuts op maakte de naaktloper een paar dolle capriolen, voordat hij door suppoos ten van het terrein werd gejaagd. Het duel lag bij een stand van 0-0 door het incident een paar minuten stil. Bijna 38 procent van de atleten in Salt Lake City is een vrouw. Nooit eerder in de geschiedenis van de Olympische Winterspelen namen zo veel vrouwen deel. De Amerikaanse stad verslaat Nagano, waar het evenement vier jaar geleden plaatsvond, met 2 procent. Het verschil met de eerste winterspe len, in 1924 in Chamonix, is levens groot. In Frankrijk was destijds 5 pro cent van de deelnemers vrouw. Op twee onderdelen debuteren vrou wen in Salt Lake. Bij het bobsleeën en het skeleton. Bij het bobsleeën zijn onder andere twee Nederlandse teams ingeschreven. gender en gevaarlijker voor de goal." Het aantrekkelijke duel was in middels al wel bijna voorbij, maar kreeg een passend slot. Het bevrijde Ajax perste er nog een swingende combinatie uit. Ingeleid door Chivu en Van der Meijde, zorgde Ikedia voor een uitslag die recht deed aan de krachtsverhoudingen. Willem H-Ajax 1-3 (1-0). 42. Ceesay 1-0, 60. Victoria 1-1 (eigen doelpunt 90. Machlas 1-2, 90. Ikedia 1-3. Scheidsrechter: Bossen. Aantal toe schouwers: 14.700. Gele kaart: Ma riana, Sjoekov (Willem II). GPD foto Ralph van de Lisdonk/GPD door Henk van Weert SITTARD - Bibberend van de schrik en met nul-komma-nul uitstraling bereikte PSV zater dagavond het einde van de wed strijd tegen Fortuna Sittard. De landskampioen won met 0-1 van de hekkensluiter in de ere divisie. Daarmee is over PSV al het positieve gezegd. De Eind- hovenaren zakten af naar een droevig niveau in een wedstrijd die een forse score had moeten opleveren. „Dit was bar slecht. Snel de bus in en wegwezen. We speelden hier net zo slecht als uit tegen Sparta. Toen verloren we, nu hebben we in ieder geval drie punten," zo vatte trainer Erik Gerets de prestatie van zijn ploeg kort samen. „Tussen ons en Fortuna is op de ranglijst een groot verschil. Op het veld was dat verschil er niet." Fortuna Sittard-PSV was anti reclame voor het voetbal. Dat mogen de gasten zich aanreke nen. De ploeg van Gerets liet al leen in de openingsfase iets zien. Daarna was PSV vooral bang. Bevreesd om een voorsprong kwijt te raken tegen een ploeg die op degradatie afstevent. Te gen elk ander team zou deze ploeg schade hebben opgelo pen. Het geluk van Gerets was dat Fortuna Sittard geen aan valler had die een doelpunt kan maken. PSV speelde voor het eerst in lange tijd met Bruggink, Ven- negoor of Hesselink en Kezman samen. Waar Gerets zich zelf tot nu vaak verplichtte tot een keus van twee uit dit drietal, voerde hij ze nu alle drie op. Gakhokid- ze bleef in eerste instantie op de bank. De rol van Kezman was het meest interessant. In het verle den heeft Gerets wel vaker met zijn drie aanvallers gespeeld, waarbij Kezman als linksbuiten opereerde. Dat pakte nooit goed uit, omdat de Joegoslaaf nu een maal geen speler is die krijt aan zijn linkerschoen wil hebben. Dat hoefde nu ook niet. PSV speelde zonder linksbuiten. Kezman dook bij elke aanval aan de zijde van Vennegoor of Hesselink op en Bruggink zwierf om dat duo heen. Op rechts was Rommedahl de vier de aanvaller. De offensieve manier van spelen - Ook Van Bommel had een of fensieve opdracht - leverde PSV heel snel profijt op. Al in de vijf de minuut was het raak. Rom medahl gaf de bal perfect voor, Vennegoor of Hesselink kopte strak in en de Limburgse doel man Hesp was kansloos: 0-1. In het volgende kwartier draai den de Eindhovenaren Fortuna Sittard dol. PSV drukte de Lim burgers met goed en gevarieerd combinatiespel naar achteren. Technisch en tactisch wai-en de verschillen groot. Maar PSV j vergat iets essentieels: scoren. De landskampioen mocht van geluk spreken dat de tegentref- fer uitbleef. Cramb kreeg in de 27e minuut een dot van een kans, maar de Schot faalde. PSV heeft dit seizoen de neiging om nogal zenuwachtig te wor den als de voorsprong lange tijd miniem blijft. Dat gebeurde ook in Sittard. De twijfel sloop in de ploeg, PSV werd almaar slech ter en Fortuna groeide. Aan het begin van de tweede helft was er zelfs sprake van evenwicht tus sen de teams. Voor het publiek was er op dat moment al lang niets meer aan. „Wij willen voetbal zien," zon gen de meegereisde supporters uit Eindhoven. Ze hadden ge lijk. Voetbal was er niet meer te zien in de tweede helft. Overtre- dingen wel. Van Bommel maak te een onnodige charge op het middenveld, die hem een gele kaart en een schorsing, morgen tegen RKC Waalwijk, oplever de. Die overbodige actie paste wel bij de wedstrijd. Fortuna Sittard-PSV 0-1 (0-1). 5. Vennegoor of Hesselink 0-1. Scheidsrechter: Braamhaar. Toe schouioers: 7500. Gele kaart: Van Bommel (PSV). GPD SITTARD - Kevin Hofland heeft opnieuw last van een her senschudding. De PSV-verdedi ger viel tegen Fortuna Sittard al na 36 minuten uit en ging voor onderzoek naar het ziekenhuis van Geldrop. Een week geleden tegen NAC had hij ook last van dezelfde blessure. Tijdens het trainingskamp in de winterstop liep hij voor het eerst een her senschudding op. ANP door Henk van den Boom BARCELONA - Met vier tref fers in de competitiewedstrijd tegen Tenerife (0-6) schoot Pa trick Kluivert niet alleen uit zijn slof, maar behoedde hij zijn club Barcelona voorlopig ook voor een heftige crisis. Volgens de dolgelukkige spits was het de eerste keer dat hij in één duel vier keer scoorde. Met 11 doel punten is hij nu topscorer in de Spaanse Liga, samen met Ca- tanha van Celta. Met lood in de schoenen waren de Catalanen naar het 'eiland der vreze', zoals sommige kran ten het vakantie-oord afschil derden, gevlogen. In het verle den bleek Tenerife immers een groot struikelblok voor Barca. Na de slechte prestaties in de af gelopen weken werd een nieuwe afgang gevreesd. Coach Carlos Rexach liet zijn mannen bij aankomst opsluiten op de derde verdieping van het luxueuze hotel Mencey. De qua- rantaine was niet alleen be doeld om de buitenwereld te be wijzen dat er geen orgieën bij Bar?a plaatsvinden, Rexach eiste ook de hoogste graad van concentratie en discipline van zijn spelers. Nóg een nederlaag zou het einde van de trainer betekenen, on danks de beweringen afgelopen week van Barfa-voorzitter Joan Gaspart dat hij Rexach niet zal vervangen. In de meest conservatieve op stelling van dit seizoen begon Barcelona aan het karwei tegen Tenerife. Met maar liefst drie verdedigers in het centrum en Patrick Kluivert en Rivaldo in de spits. Een combinatie van ge klungel in de defensie van Tene rife en de enorme druk die van Barcelona uit ging, besliste de wedstrijd in het voordeel van de Catalanen. Na een doelpunt van Puyol in de zestiende minuut was het Kluivert die met maar liefst vier treffers de score op voerde tot 0-5. Een eigen doel punt van Tenerife bracht de eindstand op 0-6. De ruime triomf heeft het ver trouwen bij de Barcelonese club weer enigszins hersteld. Klui vert zelf relativeerde de presta tie na afloop. „Het was een fan tastische overwinning, maar in feite hebben we nog niets be reikt." Ook Rexach bracht het enthousiasme terug tot de ware proporties: ,;Voorlopig blijven de problemen bestaan. Pas als we vier, vijf keer achter elkaar winnen kunnen we zeggen dat er sprake is van regelmaat." GPD van onze sportredactie LONDEN - Jerrel Hasselbaink en Ruud van Nistelrooy verge zellen sinds zaterdag Arsenal- spits Thierry Henry aan kop van de topscorersranglijst in de En gelse Premier League. Hasselbaink schoot in de slot minuut met zijn tweede treffer van de wedstrijd Chelsea alsnog langs Leicester City. Van Nistel rooy droeg met twee doelpunten ruim bij aan de 4-1-zege van koploper Manchester United op Sunderland. Arsenal verloor de tweede plaats op de ranglijst door een gelijkspel (1-1) op eigen veld te gen Southampton. Met Dennis Bergkamp in de basis en Gio vanni van Bronckhoi'st als in valler, bereikten de Londenaren wel een mijlpaal. Het was het 26e duel op rij waarin Arsenal scoorde, een record in de Pre mier League. De maker van het doelpunt was de Fransman Wiltord, die de re bound benutte na een kopbal van Bergkamp. Tien minuten voor tijd redde Tessem voor Southampton een punt. Manchester United bleef koplo per door een knappe eerste helft tegen Sunderland. Phil Neville bracht op Old Trafford de thuis ploeg op voorsprong. Phillips scoorde tegen namens Sunder land, waarna Beckham en Van Nistelrooy, zijn tweede vanaf de strafschopstipde 4-1 eindstand al voor rust op het scorebord brachten. Het was de tiende ze ge van Manchester United in de laatste elf competitieduels. Newcastle United handhaafde zich in de top van de ranglijst door op eigen veld Bolton Wan derers met 3-2 te verslaan. Net als Chelsea keek de ploeg van coach Robson tot twee keer toe tegen een achterstand aan. She arer was beide keren verant woordelijk voor de gelijkmaker, de winnende treffer kwam op naam van Bellamy. ANP/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 22