Goes vergeet kansen te benutten PZC BC Vlissingen kan niet stunten Slechte start Zeeuwse rugbyploegen Zwakke beginfase breekt RCS op Patrijzen op karakter naar overwinning Basketbalsters schieten tekort tegen Boxtel Luctor'88-Renesse haalt het einde niet Leen van Boven wint libre-finale 19 Zierikzee-trainer Van Belzen tevreden met 1-1-gelijkspel bw maandag 4 februari 2002 door Barry van der Hooft GOES - Hij had al vroeg in de wedstrijd van dichtbij voor de openingstreffer gezorgd en leek, met de 95e minuut reeds op het scorebord, op weg naar de win nende treffer. Lee Mol werd in het strafschopgebied van Goes echter onderuitgehaald en een penalty leek op zijn plaats. Scheidsrechter Akturan wuifde de protesten van de Zierikzee- spelers echter weg en floot en kele seconden later voor het ein de van de wedstrijd. Daarmee bleven Goes en Zierikzee steken op 1-1-gelijkspel. Deze uitslag was gezien de ver houding van de kansen in de wedstrijd geen juiste weergave. Want na afloop van de eerste helft stond de teller wat echte kansen voor Goes betreft reeds op vijf, waar Zierikzee slechts twee mogelijkheden weten af te dwingen. Attent Na drie minuten leverde de eer ste kans voor de bezoekers di rect de 0-1 op. toen Goes-keeper Peter Brussé een vrije trap van Peter van de Linde niet goed be oordeelde en Mol attent rea geerde. Zes minuten voor rust mocht Thomas Vos alleen op Brussé af gaan, maar deze keer greep de de Goese doelman wel adequaat in. In de tussenliggende 36 minuten had Goes de wedstrijd gedic teerd, maar wist het keer op keer de bal niet achter Jaco van der Schee te krijgen. Zelfs niet van af elf meter, nadat Van dei- Schee Goes-spits Jeroen Kolen had neergelegd en Serge Berre- voets zich na negen minuten met de strafschop mocht belasten. Berrevoets zette Goes echter niet in een vroeg stadium weer naast Zierikzee, want zijn inzet ging ruim naast. Ziek „Achteraf zeiden mijn spelers dat Serge al de hele week niet lekker in z'n vel zat, omdat hij ziek was geweest", zei trainer Ko Stoutjesdijk. „Maar hij neemt ze altijd, dus waarom nu dan niet?" Stoutjesdijk was achteraf voor al tevreden over het spel van Ro- sanno Acton. De rechtshalf stichtte keer op keer gevaar, was te sterk voor zijn directe te genstander Benjamin Verwest (die daarop na 33 minuten werd gewisseld), maar Acton zag zijn voorbereidende werk niet afge rond. „We missen gewoon een echte spits", zei Stoutjesdijk. „Zulke wedstrijden moet je gewoon dik winnen, want we hadden de be tere kansen en waren voetbal lend veel beter. We vergeten alleen om ze erin te schop pen." Een tactische omzetting van Stoutjesdijk moest eraan te pas komen om uiteindelijk de ge lijkmaker te forceren. Serge Berrevoets werd van linksback een veredelde linksbuiten en liet na 66 minuten een afgemeten voorzet los. Jaco van der Schee kwam te laat, ging onder de bal door en zag Jacco de Kok van dichtbij binnenkoppen: 1-1. Na de gelijkmaker was Zierikzee via Thomas Vos nog twee keer dichtbij de 2-1 en datzelfde gold aan Goes-zijde voor De Kok en de invallers Mart van de Guchte en Pearl Doesburg. Tevreden Gescoord werd er echter niet meer en met het gelijkspel was Zierikzee-trainer Jos van Bel zen tevreden. „Dat moeten we gezien de kan sen denk ik ook zijn", vond Van Belzen na het zevende gelijkspel van dit seizoen. „Wij hebben de lijn van de laatste weken niet doorgetrokken en Goes speelde goed voetbal. Met uitzondering van een korte fase na rust was onze veldbezetting goed en al met al ben ik dus tevx-eden", al dus de trainer van Zierikzee. Goes: Peter Brussé; Renato Helgers, Clarence Pahlad, Shannon Braaf- hart-, Serge Berrevoets; Rosanno Ac ton, Niels Paardekooper, Wander Snoeclc (78. Mart van de Guchte), Serge de Blaey (70. Pearl Doesburg); Jacco de Kok en Jeroen Kolen. Zierikzee: Jaco van der Schee; Barry Hage, Peter van de Linde, Michel Winkels, Remco van der Wekken; Marco Jonker, Robbert Roggeband (85. Martin Kiesenberg), Patrick Roggeband, Benjamin Verwest (33. Robin van Welt); Lee Mol en Thomas Vos (90. Jamie Hoare). Zierikzee-keeper Jaco van der Schee (rechts) ziet tot zijn ontzetting dat Jacco de Kok de 1-1 binnenkopt. - - llpp jgfo foto Willem Mieras door Hans Markusse VLISSINGEN - De Zeeuwse rugbyploegen zijn de play-offs slecht gestart. Oemoeme- noe verloor op eigen veld met 15 - 29 van Hookers en een gehavend Tovaal kwam er in Boxtel niet aan te pas tegen een ontketend Ducks: 49 -11. Oemoemenoe - Hookers 15 - 29: Oemoeme- noe was door een reeks van zeven overwin ningen op rij de gi-ote favoriet in het duel met Hookers. De Middelburgers blaakten van zelfvertrouwen, maar werden door de gasten weer snel met beide benen op de grond gezet. De gasten namen een 0-10- voorsprong, maar ondanks het uitvallen van Herbei't-Jan van der Waal en Ramses Jongewaai-d kwam Oemoemenoe vlak voor rust door tries van Tannequy Descazeaud en Martijn Boogaard verrassend op gelijke hoogte: 10-10. Na i-ust nam Hookers al snel een nieuwe voorsprong en na het uitvallen van Maxtijn Boogaard was het gedaan met de Middel- burgers. De thuisclub had geen antwoord op het vlotte spel in de driekwarten. Bij een 10- 22-achterstand deed Sander de Looff nog iets terug, maar uiteindelijk zegevierde Hookers verdiend met 15-29. Oemoemenoe - Hookers 15 - 29 (10 - 10): 39. Tan nequy Descazeaud 5-10, 40. Martijn Boogaard 10-10, 66. Sander de Looff 15-22. Scheidsrechter: R. Hudson (Nieuwegein) Aantal toeschouwers: 50. Ducks - Tovaal 49 - 11: Tovaal verscheen door blessures, schorsingen en werk ver- zwakt aan de start. Jan Moelker was amper hersteld van een liesblessui-e en moest voor het eei-st in zijn 15-jarige carrière als hooker aan de slag. Door de vele omzettingen kwam Tovaal geen moment in de wedstrijd. Ducks nam al snel een behooiiijke voorsprong en in de eei-ste helft zorgde Egon Geeratz met een penalty-kick voor het enige Goese wa penfeit: 18-3. Na rust was Geei-atz nogmaals succesvol, maar op dat moment was Ducks al uitgelo pen naar een 37- 3-voorsprong. Pas in de slotfase wisten de Goesenaren nog een tiy te drukken. Reinier de Haan en Francisco Da Silva Xavier brachten de bal tot op enkele meters van de Brabantse txylijn, waarna Jan-Joost Wiebrens met steun van Jan Moelker wist te scoren: 49-11. Ducks - Tovaal 49 - 11 (18 - 3): 35. Egon Geeratz 18-3, 59. Egon Geeratz 37-3, 80. Jan-Joost Wie brens 49-11Scheidsrechter: T. Huisman (Bergen) Aantal toeschouwers: 100. door Wim de Vos CLINGE - „We zijn niet naar hier gekomen voor de schoon heidsprijs, maar wel om de drie punten", was de kille maar za kelijke reactie van Patrijzen- trainer Kees van der Sluijs on middellijk na afloop van de uit wedstrijd tegen Clinge. Voor de schoonheidsprijs kwam noch Patrijzen noch Clinge in aan merking maar de formatie uit 's- Heerenhoek ging wel met de drie punten terug naar huis. Een wedstrijd nauwelijks om aan te zien, het treffen tussen Clinge en Patrijzen op sport park Malpertuus in Clinge. Met die conclusie waren beide trai ners eensgezind in hun oordeel over het vertoonde spel. „Maar", mocht Clinge-trainer Bennie van de Brande als ex cuus aanvoeren: „Wij staan onderaan en Patrijzen op de tweede plaats. Dan kun je niet verwachten dat wij het spel gaan maken. Wij moeten het hebben van onze inzet en die heb ik vandaag wel gezien. Halverwege de eerste helft wer den inzetten van Arjan Verburg en Wilfi'ied van de Dries van de lijn gehaald, maar was Clinge kansloos op een achterwaartse kopbal van Ron de Vos. Patrijzen mocht zich vlak voor de rust gelukkig prijzen dat een hard schot van Clinge-midden- velder Edwin Martens van de lijn werd gehaald. De tweede helft greep de thuisploeg op ba sis van inzet een overwicht maar het bleef bij een onvei~wacht schot van Peter Drumont (vlak over de lat) en een vrije trap van Jürgen Ras (via de muur en overgetikt door doelman Kik- kert) die Patrijzen enigszins in verlegenheid brachten. Patrijzen: Jimmy Kikkert; Jof- frey Geldof (62. William Sallet), André Smulders, Peter de Jong, Camiel Rentmester; Teun van Slooten, Guido Moison, Ron de Vos, Hubér Rentmeester; Wil- fried van de Dries, Arjan Ver burg (78. Henk van de Brink). door Jurqen Naeye HULST - Met twee doelpunten in de eerste vijf minuten legde HVV'24 in het thuisduel met RCS de basis voor de verdiende, maar geflatteerde 4-1-zege. De bezoekers liepen na de vroege tegentreffers achter de feiten aan en kwamen die klap niet meer te boven. De thuisploeg kende dankzij doelpunten van Antoine Thoen en Harm Rietjens een droom- start. Vier minuten na het eerste fluitsignaal soleerde Angelo Verbraeken door de RCS-defen- sie, waarna hij Thoen een niet te missen kans bood. Een minuut later schoot Harm Rietjens van af twintig meter de bal snoei- hard achter doelman Jacco Neelen. Een afstraffing dreigde voor de bezoekei's, maar de Sou burgers herpakten zich en kre gen na een kwartier een uitgele zen mogelijkheid om er weer een wedstrijd van te maken. Kees Westerweele mocht na een handsbal van Antoine Thoen vanaf elf meter aanleggen, maar de aanvoerder van RCS zag zijn inzet gekeerd door doelman Jean-Pierre de Keijzer. Na de hervatting zagen de 150 toeschouwers een omgekeerd spelbeeld. RCS trok fel van leer en zette de thuisploeg meteen onder druk. Het offensief resul teerde in een goal van invaller Jimmy Pinas, die drie minuten na de doelwisseling een voorzet van Harold Vermeulen bij de tweede paal binnenkopte. Tien minuten voor het einde van deze leuke pot voetbal luwde de storm van de bezoekers door een derde treffer van HW'24. Ange lo Verbraeken viel in het zestienmetergebied over het uitgestoken been van Kees Wes terweele. Scheidsrechter Van Oosterom uit Eindhoven legde de bal op de stip, waarna Antoi ne Thoen het vonnis voltrok. In de slotfase bepaalde Thierry de Waele de eindstand op 4-1 door Sebastiaan Roelse VLISSINGEN - De basketbal sters van BC Vlissingen konden na het uitvallen van Yolanda Joosse zaterdag geen vuist ma ken tegen JRC Boxtel. Ook BV Souburg slaagde er niet in na de mooie overwinning vorige week tegen Filtech Five te winnen. Het reserve team van BC Vlis singen kon gelukkig wel met de eer strijken. JRC Boxtel - BC Vlissingen 59- 46: De ploeg uit Vlissingen be gon zaterdagavond de wedstrijd slecht in Boxtel. JRC speelde een press en viel daarna terug in een zone. De ploeg uit Vlissin gen had met name in de eerste helft veel moeite met die zon everdediging. De ploeg slaagde er nauwelijks in om een goede aanval op te zetten en het af standschot viel al helemaal niet. Het eerste kwart werden er slechts tien punten gescoord door Vlissingen en in het tweede kwart kwam de ploeg zelfs maar tot het schamele totaal van vijf punten. Verdedigend liepen de zaken al niet veel beter. Met na me center Kim Schellekens van de thuisploeg zorgde voor veel problemen en als de ploeg uit Boxtel al een schot mistte werd hen veelvuldig weer een tweede kans gegeven. Yolanda Joosse kreeg vroeg in de wedstrijd haar derde persoonlijke fout kreeg toegewezen en moest dus al snel met de handrem op gaan spelen verdedigend. Hierdoor werd de kleedkamer opgezocht met een 35-15 ruststand. In het derde kwart kwam er een totaal ander Vlissingen uit de blokken. Met een zeer agressie- Corné Lepoeter verbetert records DEN HAAG - Schaatser Corné Lepoeter uit Wemeldinge heeft tijdens een meerkamp in Den Haag twee Zeeuwse records ge reden. Hij reed op de supersprint een Zeeuws record op de eerste 100 meter van 10,46 seconden. Dit was 0,2 seconde sneller dan het record dat al op zijn naam stond. De tweede 100 meter reed hij in 10.56 seconden. Op de eerste 300 meter reed de schaatser uit Wemeldinge een tijd van 25.73 seconden. Zijn tweede Zeeuwse record reed hij op zijn tweede 300 meter. Deze legde hij af in een tijd van 25.40 seconden. Dit was bijna 0,2 seconde sneller dan zijn oude record. ve run-and-jump verdediging en goed aanvallend spel van Yo landa Joosse maakte Vlissingen er weer een heuse wedstrijd van. Tweede kansen werden nauwe lijks meer weggegevenHet der de kwart werd met 18-5 gewon nen en zo kon de Zeeuwse ploeg het laatste kwart op jacht naai de overwinning als het verschil nog slechts zeven punten is (40- 33). In de vierde minuut is het Mar jolein van de Bosse die met twee goede acties op rij de ploeg zelfs tot op 3 punten brengt. Maar dichterbij komt de ploeg niet meer. In de laatste vijf minuten moet het verder zonder Yolanda Joosse die met vijf fouten op de bank moet plaatsnemen en we ten de bezoekei-s het alleen nog maar te scoi-en door vijf benutte vrije; woi-pen van Astrid Franke. Eindstand: 59-46. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joos se 21, Astrid Franke 10, Marjolein van de Bosse 9, Immie Pattikawa 3, Melanie Lindenberg 2, Jessica Ver flage 1 Black Eagles - BV Souburg 64- 50. BV Souburg begon slap en zag Black Eagles al snel uitlo pen naar een 18-8-voorspi-ong. Door veel balverlies en door de aanval te laten liggen kon de ploeg uit Rosmalen voorrust het verschil nog groter maken. Na een 23-11-ruststand bleef BV Souburg lang op zo'n punt of 10 achtei-stand hangen. Even leek Black Eagles definitief uit te lo pen tot 20 punten maar BV Sou burg kon het gat dichtlopen bij 48-40 onder leiding van Ana- belle Rouwendal en Esther Ven- drik. Maar dichterbij zou de ploeg van Hans van de Linde niet meer komen. Scores BV Souburg: Esther Vendrik 13, Suzanne Plas 11, Anabelle Rouwendal 10, Andrea Rijnierse 6 Ilse Rijnberg 4, Gitta Kraaijo 2 en Jacqueline Kooistra 2. BC Vlissingen 2 - Condor 52-31. De Vlissingse meisjes legden de basis voor hun zege in de eerste helft. Het tempo van de thuis ploeg was veel te hoog voor Con dor, dat tevens volledig faalde vanaf de vrije woiplijn. Een 15-3-vooi-sprong werd via goe de afstandschoten uitgebouwd naar een 29-10-ruststand. Pas na de rust kon Condor gebx-uik maken van het fysieke over wicht. waardoor de ploeg uit Kerkdriel terug kwam tot 31- 20. Een nieuwe tempoverhoging van de thuisploeg was voldoen de om een eenvoudige 52-31-ze- ge te behalen. Scores BC Vlissingen: Chariot Wie- rikx 13, Marjolein de Dreu 10, Dorien de Witte S, Marjolijn van den Bosse 7, Ilse Bos 6, Jessica Verhage 6, Linda de Paauw 2. foto Lex de Meester Sander Klap van BC Vlissingen (rechts) aan de bal in het duel met Filtech Five. Basketballers alleen in beginfase sterker dan koploper door Ed Postma VLISSINGEN - In de eerste tien minuten van de wedstrijd leken de basketballers van BC Vlissingen voor een stunt te gaan zorgen. Koploper Filtech Five werd gisteren met agressief spel op een 23-19- achterstand gezet. Vanaf het tweede kwart namen de gasten echter het initiatief over en werden de Vlissingers met 68-89 verslagen. In het eerste kwart leek het erop dat Vlissin gen de tegenstander een moeilijke middag zou bezorgen. Met veel inzet en een agres sieve verdediging nam de de thuisploeg een 16-7-voorsprong. Met name Rakesh Agnoe was met zeven punten op rij goed begonnen. De Tilburgers kwamen vervolgens terug tot 16-14, maar het gaatje bleef tot het eind van het eerste kwart 23-19. In het tweede kwart werd al duidelijk dat de koploper goed terug in de wedstrijd kwam. Filtech heeft een aantal grote en stevige jon gens onder de basket staan en die gingen steeds meer duels winnen. Mede hierdoor kwamen de bezoekei's voor het eerst op voorsprong 25-26, maar via een score onder de basket door Sander Klap en twee punten van Danny Kasander spartelde Vlissingen nog even tegen. Elderkamp:,, Vooraf had den we afgesproken om het schot van af stand toe te laten, maar in de bucket mocht er niet gescoord worden. Dat werd steeds moeilijker en zij pakten op een gegeven mo ment vier of vijf rebounds zonder dat wij er aan te pas kwamen." De rust werd gehaald met een 32-38-achterstand. Initiatief BC Vlissingen wist na de hervatting direct te scoren, maar lang kon men niet genieten van deze score. Voordat men het in de gaten had wist Filtech een verschil van twintig punten op het bord te toveren: 36-56. Elder kamp: „Filtech zette ons al vanaf de achter- lijn onder druk met veel pressie en binnen drie minuten werden we weg gespeeld." De Vlissingers die niet konden beschikken over Arno Franke en Jeroen Nieuwkamp hadden twee junioren op de bank zitten en Elder kamp liet ze af en toe proeven aan het grote werk. Zo maakte Jesper Jobse indruk met een mooie individuele actie. Elderkamp: „Misschien was het moment niet helemaal van onze sportredactie VLISSINGEN - De topper in de vijfde klasse B tussen Luctor'88 en Renesse haalde het einde niet. Bij een 2-0-achterstand weigerde Renesse-aanvoerder Leon Bakker na een rode kaart (eerder had hij al geel gehad) het veld te verlaten en zijn naam te noemen, waarna scheidsrechter Wisse het duel vijf minuten voor tijd staakte. Beide ploegen kon den hierdoor niet profiteren van het eerste puntenverlies van koploper Noormannen (2-2 te gen NVS). Jong Ambon-Vosmeer 2-0: Een technisch beter Jong Ambon had het moeilijk tegen de fysiek sterke bezoekei's. De Middel burgers hielden drie punten over aan dit harde, maar zeker niet onspox'tieve duel via tref fers van Eldridge Pentury voor rust en Jacintho Lekawaël in het tweede bedrijf. Dreischor-Kwadendamme 3-0: Het eerste halfuur drong een verrassend sterk gestart Kwa- dendamme de thuisploeg terug, zonder dat hieruit veel kansen ontstonden. De treffer van Pa trick Berrevoets in de 30e mi nuut bi'ak het verzet van de be zoekers. Na rust kon Dreischor verder uitlopen via Dennis Jasarevic en Frank van de Helm. Ouwerkerk-Robur 2-4: Twee maal kwamen de bezoekers op voorsprong, via Dennis Wijers en Mai'co Rolandus, en twee maal kwam Ouwei'kei'k langszij via Juliën Totté. Een door bles sures gehandicapte thuisploeg ging na rust met de wind in de rug op zoek naar de winst, maar het was Robur dat via Dennis Wijers en Dirk-Jan Schipper nog tweemaal toesloeg, 2-4. Volharding-Lewedorpse Boys 1-5: De bezoekei's toonden zich scherper in de afwerking en sloegen voor rust driemaal toe via Jan Verton, Simon Smits en Jonachin van Maaren. Ramon Vex-bart bracht in de 50e minuut weer wat spanning terug in de wedstrijd, maar door treffex's van Patrick Hei-mans en op nieuw Jonachin van Maaren liep Lebo uit naar 1-5. Noormannen-NVS 2-2: Na een zwakke start en een 0-1-achter stand door een ti'effer van Erik Piasmans, herstelde Noorman nen zich gaandeweg de eerste helft. In de 44e minuut maakte Mai'k Minderhoud gelijk, waar na Ramon de Witte een kwartier na rust 2-1 aantekende. Vrijwel vanaf de aftrap maakte Erik Piasmans gelijk, 2-2. Luctor '88-Renesse 2-0 (ge staakt): In een onpleziei'ig duel met als inzet de tweede plaats werd de scoi'e namens een beter combinerend Luctor in de 20e minuut geopend door Pieter van de Dries. Twintig minuten voor het einde verdubbelde Arne Ho- ningh de voorsprong. De slotfa se was chaotisch: eerst kreeg John Bei-revoets in de 75e mi nuut rood, tien minuten later gevolgd door zijn ploeggenoot Leon Bakkei'. De laatste strib belde nogal tegen, waarna scheidsrechter Wisse besloot het duel te staken. juist gekozen, maar ik vond het goed dat hij het initiatief durfde te nemen." Aan het begin van het vierde kwart was de ploeg uit Tilburg heer en meester en alleen omdat men wat sloi'dig met de kansen om ging bleef het verschilrond de twintig pun ten. Vlissinger Sander Klap wist nog een paar punten aan zijn score toe te voegen en kwam daarmee op meer dan twintig punten De 68-89-eindstand was een goede afspie geling van het wedstrijdbeeld. Eldexkamp: „Het eerste kwaxl begonnen we zwaar bo ven ons kunnen. Toch hebben wij voor ons doen een goede wedstrijd gespeeld. Filtech heeft meer lengte en ambitie. Onze doelstel ling is om in het linkerrijtje te komen zoals ze bij voetbal altijd zeggen. Zij hebben tien jongens die vrijwel gelijkwaai'dig zijn en op een hoog tempo te kunnen spelen. Ze dwon gen ons daarin mee te gaan, maar dat was vandaag heel moeilijk." BC Vlissingen-Filtech Five: 68-89 (32-38). Scores Vlissingen: Sander Klap 23, Edwin Hilbert 14, Danny Kasander 13, Rakesh Agnoe 12, Bas Roel se 3 en Jesper Jobse 3. Scheidsrechters: R. Don- kersteeg (Roosendaal) en P. Vijting (Tholen). Toe schouwers: 45. OOST-SOUBURG - Het per soonlijk kampioenschap libre hoofdklasse van het district Walcheren /De Bevelanden had wel iets van een one-manshow. Leen van Boven van Biljart Ver eniging ReHaWe uit Vlissingen was oppermachtig en promo veerde naar de extra klasse. Johan de Punder van DOS Ovezande kwam nog het verst en wist Van Boven in een sterk gespeelde finale zijn enige ne derlaag toe te brengen. Na een van beide kanten moeizame stai't kwam de partij op gang. De Punder had het initiatief maar Van Boven kwam terug met een serie van 50. De Punder die op dat moment op 104 cai'amboles stond vond het welletjes en be ëindigde de partij met een serie van 76. Het leverde hem een tweede plaats op voor Chris Co- omans van Vega. Derde worden en een halve degradatie oplopen komt niet dagelijks voor maar Coomans overkwam het wel. De andere deelnemers streden om behoud van hun plaats in de hoofdklasse. Maar liefst vijf van de acht deelnemers slaag den er niet in de ondergi'ens van deze klasse te halen. Jan West dorp van ALM werd wel goed vierde, maar ook hij kwam net tekort voor behoud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19