Madeleine is de nieuwe paparazzi-prooi Irene's dochter opvallend afwezig maandag 4februari 2002 12 Prins Charles en koningin Noor van Jordanië. foto Paul Vreeker/ANP Nelson Mandela en zijn echtgenote Gracia Machel. foto Marcel Antonisse/ANP Koningin Paola en koning Albert van België. foto Harry Tielman/GPD Prins Albert van Monaco. foto Harry Tielman/GPD Koningin Sophia en kroonprins Felipe van Spanje. foto Harry Tielman/GPD door Hans Jacobs Voor de paparazzi is Madeleine van Zweden de belangrijkste konink lijke gast bij het huwelijk van prins Willem-Alexander en prinses Maxi ma. Jong, knap, blond en bovendien prinses: een onweerstaanbare combi natie die overal goed verkoopt. Het was dan ook Madeleine (19) die de af gelopen dagen steeds weer opdook op foto's van de feestelijkheden rond het huwelijk. Zelf vindt ze al die aandacht niet echt prettig, vooral niet wanneer fotogra fen haar in de bosjes opwachten voor exclusieve en hopelijk compromitte rende kiekjes. Madeleine is de nieuwe jachttrofee, zoals ook prinses Diana en prinses Caroline van Monaco (nu prinses van Hannover) dat vóór haar waren. De Zweedse vluchtte voor kerst weg uit Londen waar ze een half jaar had willen wonen, omdat ze de hardnekkige achtervolging door de journalisten en fotografen en de daar uit voortvloeiende beperkingen moe was. De Nederlandse prinsen kunnen er een rustig en onopgemerkt leven leiden, maar zij missen dan ook de sex-appeal en glamour van Madelei ne. In Amsterdam nam ze volop deel aan het programma, maar spontaan winkelen was er niet bij. Alleen van morgen ging ze op in de anonimiteit. Haar binnenkomst in de Nieuwe Kerk bleef buiten beeld; ze zat al op haar plaats toen de televisiecamera's zich op de aankomst van de hoge gasten concentreerden. Voor dit soort gele genheden geldt een strikt protocol, waarbij bijvoorbeeld de regerings- duur van een koning of koningin be paalt waar hij of zij mag zitten. De peettante van Willem-Alexander, de Deense koningin Margrethe vierde vorige maand haar dertigjarig rege ringsjubileum. Van de gasten is zij de langste in functie en dus is voor haai de belangrijkste plaats gereserveerd. Groothertog Henri van Luxemburg, met zijn rechterhand in het verband, zit pas iets meer dan een jaar op de door Hans Jacobs Prinses Margarita van Bourbon-Parma ontbrak verrassend bij het huwelijk van haar neef Wil lem-Alexander. De oudste dochter van Irene is vori ge maand in Frankrijk in opspraak geraakt omdat rekeningen voor haar huweli j k nog niet zouden zijn betaald. Margarita (29) trouwde in september in het nabij Toulouse gelegen Zuid-Franse Auch met Edwin de Roy van Zuydewijn (35), zoon van een Amsterdamse advocaat en procureur. De Roy van Zuydewijn heeft zelf ook voor ophef gezorgd omdat hij zich ten on rechte uitgeeft als baron. Prins Carlos Hugo, de va der van Margarita, bleef weg bij de trouwpartij en ook de meeste andere familieleden reisden niet naar Frankrijk. Dit uit onvrede over de partnerkeuze van de prinses. Koningin Beatrix zou naar verluid ook niets met het stel te maken willen hebben, al waren Margarita en Edwin vorig jaar wel bij het huwelijk van prins Constantijn en Laurentien Brinkhorst. Volgens de Franse pers zijn de rekeningen voor onder meer de champagne en de restauratie van het Renaissance-kasteel Bartas in Saint-Georges, dat het paar nabij Auch heeft gekocht, nog steeds niet betaaldHet gaat daarbij om tienduizenden eu ro's. Het paar was deze week niet bereikbaar voor commentaar. De Rijksvoorlichtingsdienst meldde donderdag nog dat Margarita en haar man in Am sterdam werden verwacht. Een reden voor him plot selinge afwezigheid is niet gegeven. GPD troon en moest genoegen nemen met een rij naar achteren. Vooraan waren er ook plaatsen voor de koningen van Zweden, België en Noorwegen en hun echtgenotes. Verder naar achteren zaten de troon- opvolgei-s - voor het eerst waren ze al le tien op één plek vertegenwoordigd. Van oudgediende Charles van Groot- Brittannië tot de vrijwel onopge merkte Alois van Liechtenstein. Er waren er zelfs een paar kroonprinsen extra, van de niet meer regerende ko ninklijke families uit Bulgarije en Griekenland, en de prinsen van Japan en Marokko. Na vandaag zijn er nog vijf (Charles niet meegerekend) onge huwd. Bookmakers hebben het moei lijk om te bepalen wie de eerstvolgen de is die gaat trouwen, maar Frederik van Denemarken staat er het beste voor. Hij heeft op de Olympische Spe len in Sydney de Australische juriste Mary Donaldson léren kennen. Haast heeft hij naar eigen zeggen echter niet. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 12