Lokale partij komt op voor dorp Zondag Open: 2e voor de HALVE PRIJS! Beatrix brengt ode aan bruidspaar 13 Bressiaander geeft hongerstaking op a Bouw terminals op Mosselbanken half jaar vertraagd Buutreedners gaan voor record Vandaag gesloten, maar Zeeuwse politiechef in ere-escorte trouwstoet Samen Vorstelijk Zitten Laatste Woelige Weken bruynzeel ■MXÉaSEi Sasse vrouw mishandeld met asbak zeeuwse almanak Carrièreswitch Gemeentebelangen Kanaalzone wil overheersing Terneuzen voorkomen Stelen fietsen volgens rechter misselijk gedrag Smaakvolle Smul van al dit nieuws! AMSTERDAM - De Zeeuwse politiechef Rinus Jeremiasse maakt vandaag deel uit van het ere-escorte bij de trouwstoet. Jeremiasse is hoofd forensi sche en technische ondersteu ning bij het korps. Hij is al jaren betrokken bij de feestelijkheden op Prinsjes dag. Vanwege zijn hippische achtergrond had hij belang stelling getoond om toe te tre den tot de groep beredenen van de politie die de jaarlijkse tra ditionele rijtoer door Den Haag begeleiden. Bovendien deed zich de situatie voor dat er bij het muzikale gedeelte van het ere-escorte van de politie 'de clique' genaamd, behoefte bestond aan een trompetter. Zo kon Jeremiasse een andere hobby benutten: het bespelen van de jachthoorn. In een later stadium werd hij commandant van de clique, die behalve op Prinsjesdag ook optreedt bij andere bijzondere evenemen ten. Zoals nu ook bij het ko ninklijk huwelijk. se politierechter veroordeelde gisteren een achttienjarige in woner van Sluis tot 650 euro boete. De Sluissenaar had vorig jaar in Oostburg een brommer gestolen en een fiets in Zuidzan- de weggenomen. De politierechter kwalificeerde de diefstallen als misselijk ge drag. Frans de Schepper als Sieske de Flierefluiter. Advertentie LEOI.IJX door Jeanette Vergouwen HULST - Het negentiende Buutreedners Festival brengt, zoals ze zelf aankondigen, de ouwe hap op het podium. Zes oude bekende die de ton van binnen en van buiten kennen. De eerste avond wordt al me teen duidelijk dat de datum 02- 02-2002 als een oranje draad door de buuts loopt. Presentator Jopie Buijsrogge en in volgorde Sieske de Fliereflui ter (Frans de Schepper), 't 01- lands Meesterke (Arnold Coe- nen, Tiele Kokien (Marlies de Vliegere), 't Kakkenestje (Evert Verwer), 't Suikerke (Regie Buijsrogge) en Dolf Bordenve- ger (Rudi Buijsrogge) zorgden voor een groot, kleurig feest. Het decor, een vijftien meter breed doek met de Markt van Hulst in de sneeuw, vormde een frisse achtergrond. De ton stond natuurlijk centraal en de spre kers gingen ieder op de hun ei gen bekende wijze in op ver schillende hete hangijzers. De buutreedners willen dit jaar in het Guinness Book of Records komen. Niet om een record te breken maar om dat te evena ren: de uitdaging zit hem erin om het publiek zo vaak mogel ijk te laten lachen. Van de zes is er niet één die niet door de buutwol geverfd is, maar alleen 't Suikerke kan zeg gen dat hij alle negentien keren fotoWim Kooyman present was als tonprater. De voordrachten zijn doorspekt met actuele onderwérpen. Dat de BAM-plannen, de verbou wing aan het stadhuis, de komst van de euro, de gemeentelijke herindeling en de BTW-kwestie in Hulst genoemd worden, ligt voor de hand. Dat enkele beken de Ulstenaren weer eens een steek onder water krijgen, is wel voorspelbaar, maar de tonpra ters pakten ook uit met enkele verrassingen. door Sheila van Doorsselaer .als je MAXIMAAL wilt genieten kies je voor de love-seat Siboga^ U bent vandaag van harte welkom! Zuidweg 20A, Zonnemaire Telefoon 0111-401318 www.interieur-paauwe.nl 6 ZO«Ht l.v.m. het Oranje-Huwelijk zijn wij vandaag gesloten, maar wel zijn bijna al onze filialen morgen 3 feb. geopend* van 12.00 tot 17.00 uur! Beter Bed bij jou in de regio: Bergen op Zoom. Breda, Hulst, Oosterhout, Roosendaal en Tilburg junior 'Zondag gesloten: Goes. Voor adressen raadpleeg de Telefoongids, de Gouden Gids (zie bedden) óf kijk op www.beterbed.nl ZEEUWS-VLAANDEREN Advertentie Bergen op Zoom Drebbelstraat 9, telefoon 0164 - 25 09 00 Breda Woonboulevard Kruisvoort 52, telefoon 076 - 522 13 34 Roosendaal Ettenseweg 2, telefoon 0165 - 63 13 66 ex O ca 1 v o door René Hoonhorst TERNEUZEN - Oiltanking Gent (OTG) verwacht begin 2004 de eerste opslagtanks in gebruik te nemen op de Mossel- banken aan de Braakmanha- ven. Dat is een halfjaar laterals gehoopt, maar het bedrijf wil al le procedures zorgvuldig afhan delen. Oiltanking Terneuzen, zoals het nieuwe bedrijf straks heet, hoopt de benodigde vergunnin gen voor vestiging van tiental len opslagterminals met een to tale capaciteit van 335.000 kuub eind dit jaar binnen te hebben. „We overleggen en discussiëren uitgebreid met overheidsin stanties over de richtlijnen van een milieu-effectrapportage. We verwachten de MER in april, mei voor te leggen. Rekening houdend met behandelingster mijnen en inspraakprocedures moeten de vergunningen eind van dit jaar binnen kunnen zijn, zodat we begin volgend j aar met de bouw van de terminals kun nen beginnen", zegt M. van de Merlen, projectleider Mossel- banken van OTG. Eerste helft Na een jaar moet de eerste helft van het bedrijf op poten staan, 23 opslagtanks van verschillen de grootte direct aan de Braak manhaven. De capaciteit zal in eerste instantie 160.000 kuub bedragen. Van de Merlen ver wacht dat de resterende 175.000 kubieke meter opslagruimte ge faseerd zal worden opgetrok ken. „De economische recessie was een jaar geleden al lichtjes merkbaar. Na 11 september is dat nog wat erger geworden. We zullen even moeten afwachten wanneer de economie weer aan trekt en zullen het tempo van bouwen daaraan aanpassen." De MER die Oiltanking opstelt zal overigens voor het hele ter rein gelden. Van de Merlen: „Het heeft geen zin om dat in tweeën te knippen. We moeten bijvoor beeld rekening houden met de veiligheidsrisico's voor het hele bedrijfsterrein." Deze week werd duidelijk dat Dow Bene lux zich zorgen begint te maken over de verkeersafwikkeling na ingebruikname van de Wester- scheldetunnel. Ook Oiltanking Terneuzen wil op termijn graag via verschillende wegen De Mosselbanken kunnen berei ken. De eerste jaren is echter nog geen groot verkeersaanbod te verwachten, weet Van de Merlen. „De producten voor de termi nals wordt overzee aangevoerd. Het overgrote deel van de eerste opslagtanks is bedoeld voor Dow en gaat rechtstreeks via pijpleidingen naar dat bedrijf toe. Van de resterende circa tien procent wordt het meeste ook per schip doorgevoerd. Er zul len de eerste jaren slechts vijf tien tot twintig trucks per dag het terrein op- of afrijden", voorspelt de projectleider van OTG. De voorbereidingen en bouwac tiviteiten voor Oiltanking Ter neuzen worden vanuit Gent aangestuurd. Zodra de eerste opslagtanks in bedrijf worden genomen, opent Oiltanking een kantoor op de Mosselbanken. Van de Merlen verwacht zelf naar Terneuzen te komen. Hij denkt begin 2004 zestien nieu we medewerkers aan te moeten trekken. Tegen de tijd dat Oil tanking haar activiteiten start, verwacht de projectleider dat nu nog op het vinkentouw wachtende bedrijven concrete belangstelling voor de Mossel banken krijgen. WESTDORPE - Een 21-jarige inwoonster van Sas van Gent is donderdagmiddag mishandeld in een horecagelegenheid aan de Graafjansdijk in Westdorpe. Ze werd door een andere vrouw met een asbak in het gezicht ge slagen en moest zich voor een wond in het gezicht onder dok tersbehandeling. De oorzaak ligt in de relatiesfeer. door René van Stee BRESKENS - Bressiaander E. Verkeste is gistermiddag na der tig uur gestopt met zijn honger staking. Hij was donderdagoch tend met deze actie begonnen als protest tegen de overlast van twee opeenvolgende huurders van het huis naast zijn eigen wo ning aan Ghistelkerke. Ook wilde Verkeste met zijn ac tie de Woonstichting Zeeuwsch- Vlaanderen (WZV), van wie hij zijn woning huurt, en de politie bewegen op te treden. Druk „De is druk me te veel gewor den. Ook de commotie die is ont staan rondom deze kwestie is me te veel", verklaarde Verkeste het staken van zijn actie. Hij hoopte wel dat de ogen van de verantwoordelijke instanties nu zijn geopend en dat ze op korte termijn passende maatre gelen zullen treffen. Verkeste sloot niet uit dat hij verdere pro testacties onderneemt als er niet spoedig wordt ingegrepen tegen de burenoverlast. J. Zeegers, de vader van de hui dige buurman van Verkest is woest. Hij vindt alle ophef rond om de aantijgingen aan het adres van zijn zoon onterecht. „Er klopt werkelijk helemaal niets van. Wij voelen ons dan ook zwaar beledigd en verne derd. Daarom zullen we alles in het werk stellen om deze zaak recht te trekken, want dit pik ken we niet. Bovendien is te gek voor woorden dat iemand als meneer Verkeste zo veel aan dacht en publiciteit krijgt in de krant", aldus een verontwaar digde Zeegers. zaterdag 2 februari 2002 Advertentie Dat KPN ivat betreft de ver meldingen in het telefoon boek flink van het padje af is, is genoegzaam bekend. Maar zouden ze misschien ook een vooruitziende blik hebben hoe de situatie er na de herin deling in Zeeuws-Vlaande- ren voor de burgemeesters zal uitzienKPN heeft burge meester Vogelaar van de ge meente Hontenisse maar me teen een nieuwe functie toegedicht in de nieuwste uitgave van de gids: landbou wer. Ook gehoord: In Klooster- zande is het al carnaval, want Vogelaar heeft zijn kiel al aan. KLOOSTERZANDE - Tegel tjes, Wilhelminapepermunt, de Grote Koningshuispuzzel, bergen foto's, glazen met het vorstenpaar, theelepeltjes met een kroontje en nog veel meer. In de vitrine van de openbare bibliotheek in Kloosterzande heeft burgemeestersvrouw B. Vogelaar-van der Does (55) een expositie ingericht over het koningshuis en in het bijzon der Willem-Alexander en Maxima. Mevrouw Vogelaar (ze heet toevallig nog Beatrix ook) had van kindsbeen aan een fasci natie voor het koningshuis en haar ouders blijkbaar ook, want zij noemden hun twee dochters Wilhelmina en Bea trix. Vogelaars verzamelwoe de begon al jong en in de loop van de jaren kwam er steeds meer bij. Haar grootste trots is een singletje, uitgegeven na de geboorte van Willem-Alexan der, met daarop de toespraak van de trotse vader prins Claus. In Kloosterzande heeft me vrouw Vogelaar niet zoveel plaats om haar verzameling een mooi plekje te geven, maar in hun tweede huis in Bruinis- se heeft ze zelfs een hele 'vor stenkamer' ingericht. Ook werd ze bij het kennisma kingsbezoek van Willem- Alexander en Maxima in Zee- Beatrix Vogelaar bij haar expositie van Oranjespullen. land door Omroep Zeeland uitgenodigd om de beelden af en toe van commentaar te voorzien. Haar kennis over het koningshuis houdt ze op peil door veel te lezen. Het blad Vorsten bijvoorbeeld leest ze van voor tot achter. Haar favoriete lid van de ko ninklijke familie is toch wel Beatrix, en niet omdat ze toe vallig dezelfde naam hebben. „Ik vind Beatrix een sterke vrouw en daarom waardeer ik haan" Het huwelijk van Maxima en foto Wim Kooyman Willem-Alexander betekent voor Vogelaar een flinke aan slag op haar portemonnee. „Ik koop me arm!" De Oranje-ex positie is nog de gehele maand februari te bezichtigen tijdens openingstijden van de biblio theek. TERNEUZEN - De Terneuzen- door Wout Bareman TERNEUZEN - De nieuwe lo kale partij Gemeentebelangen Kanaalzone (GBK) werpt zich in de komende verkiezingspe riode en daarna op als 'de bewa ker van de menselijke maat' GBK komt voort uit de Sasse partij Gemeentebelangen Groot Sas en Gemeentebelang Axel. Niet alleen in die twee gemeen ten kan GBK inmiddels rekenen op de nodige steun, ook in Ter neuzen is de belangstelling voor de nieuwe lokale partij groot. GBK wijst een nauwe samen werking met de Terneuzense lo kalen van TOP op voorhand af. Beoogd lijststrekker van de nieuwe partij is Frank van Hul- le, nu fractievoorzitter van Ge meentebelangen Groot Sas. Tweede man is Peter Snoodijk van de zusterpartij uit Axel. Beide oppositiepartijen spra ken zich in het voortraject na drukkelijk uit tegen de herinde ling. Aangezien TOP daarvan voorstander bleek, is samen werking in welke vorm dan ook vooralsnog uitgesloten. Van Hulle: „Maar gezien de positie ve reacties uit Terneuzen heb ben we er alle vertrouwen in dat we daar ook snel vaste voet aan de grond krijgen." Waakhond De 'partij van de menselijke maat' wil de komende jaren vooral als waakhond opereren, „en wat ons betreft gebeurt dat als oppositiepartij". Ze wil op komen voor de belangen van al le kernen in de nieuwe gemeen te, die met 55.000 inwoners de grootste van Zeeland wordt. Snoodijk: „We willen waken voor een al te grote zuigkracht van Terneuzen-stad en het on dersneeuwen van de overige kernen. Of je dan direct over een grotere invloed van dorpsraden moet spreken, betwijfelen wij. Het is gewoon zaak dat de poli tiek zich bewust is van het be lang van de wijken en dorpen naast het grote Terneuzen. Want het zou natuurlijk al te gemak kelijk zijn alle dienstverlening te concentreren in één, zeg maar, centrumkern en de krui mels aan de rest te laten." Volgens Van Hulle speelt de hui dige gemeente Terneuzen al te lang een dominante rol in Zeeuws-Vlaanderen. Hij sluit niet uit dat 'het oude Terneuzen' straks bij wijze van automatis me dezelfde dominantie aan de dag zal leggen in de nieuwe ge meente. „In dat geval lopen Ax el en Sas gevaar en dat moet worden voorkomen." De leiders van Gemeentebelan gen Kanaalzone pleiten in re gionaal verband voor een nau we samenwerking tussen de drie nieuwe gemeenten in Zeeuws- Vlaanderen. Oud zeer moet overboord worden gezet - 'nieu we gezichten achter de be stuurstafel zouden daarbij ge weldig helpen' - en de drie doen er goed aan zich samen sterk te maken ten opzichte van 'machtsbolwerk Middelburg'. Zeker na ingebruikname van de Westerscheldetunnel moeten ze zich nadrukkelijker dan ooit als eenheid manifesteren. Dat zal behoud van voorzieningen op met name het gebied van de zorg en het onderwijs. Ook de Belas tingdienst, de Kamer van Koop handel en het Kantongerecht zullen er garen bij spinnen. Programma De nieuwe lokale partij, die dankzij de inbreng van de hui dige raadsfracties in Sas van Gent en Axel al over de nodige politieke kennis beschikt, is vol op bezig met het opstellen van een verkiezingsprogramma. Daarin zullen, naast 'de mense lijke maat' zaken als 'leefbaar heid, openheid en eerlijkheid' belangrijke trefwoorden zijn. Ook aan de samenstelling van de lijst wordt druk gewerkt. Be gin maart moet GBK groten deels gereed zijn voor de verkie zingsstrijd. Bruynzeel Keukens Nieuwe modellen 2002 in verrassende kleuren! Topontwerpen Proeverijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 73