Conflict over puin Oosterschelde SPIERZIEKTE? PZC CDA Haven Zierikzee krijgt dit jaar fikse opknapbeurt DOMINICUS BV Vereniging Spierziekten Nederland Wat een Geluk! 16 Waterschap en ministerie van Landbouw ruziën over verwijdering Meerderheid fracties steunt regeling voor wachtende asielzoekers FAMILIEBERICHTEN UiTvaamondemeonng H. obse bv "DeVoorzorg-Sinke Voor een persoonlijk afscheid femel naar eijen wens I tel. 0118 - 41 27 60 <H> WVSN Ook al een bril nodig? zaterdag 2 februari 2002 door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft ruzie met het mi nisterie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij. Het ministerie wil dat de grote hoe veelheid puin die het water schap in de Oosterschelde heeft gestort om inlaagdijken te ver sterken, wordt verwijderd. Zeeuwse Eilanden verzet zich daartegen. Afgelopen najaar heeft het wa terschap puin gebruikt om ver dere afkalving van de oever in de Suzanna en Stoffel Kister- sinlaag, aan de Schouwen-Dui- velandse kant van de Ooster schelde, te voorkomen. Het puin was vrijgekomen bij de aanleg van het fietspad tussen Zierik- zee en de Schelphoek. De initia tiefnemer daarvan, de Dienst Landelijk Gebied, heeft het puin aangeboden aan Zeeuwse Eilanden. Het waterschap heeft hierover vervolgens overleg gevoerd met een ambtenaar van de gemeente Schouwen-Duiveland, die met de verwerking heeft ingestemd. Er is ook contact geweest met de provincie, omdat die had verno men dat het puin met asbest was verontreinigd. Om die reden is tijdens de uitvoering het puin nog geïnspecteerd, waarbij geen verontreinigingen werden ge constateerd. Er waren in elk ge val geen sporen van asbest zichtbaar. Daarna is de oever- versterking voltooid. Via de provincie was inmiddels echter ook het ministerie inge seind, dat in het kader van de Oranjeconcert GOES - In de rooms-katholieke Maria Magdalenakerk in Goes wordt morgen een Oranjecon cert gehouden ter gelegenheid van het huwelijk van kroon prins Willem-Alexander en Maxima Zorreguieta. Het Fan farekorps Koninklijke Land macht onder leiding van Jan Nellestijn, het Zeeuws Mannen koor onder leiding van Gunita Jasinska en sopraan Margaret Roest verzorgen het populair- klassieke concert. De gratis uit voering begint om 15.00 uur. Natuurbeschermingswet een vergunning voor de werkzaam heden wilde zien. De alsnog in gediende aanvraag daarvoor werd eind december geweigerd, vanwege de risico's van het puin voor de natuur. Het ministerie eiste bovendien dat het materi aal nog deze maand werd ver wijderd. Inmiddels heeft het waterschap bezwaar aangetekend tegen de beslissing van het ministerie de vergunning te weigeren. Het stelt dat het 'nog maar zeer de vraag is' of voor dergelijke werkzaamheden een vergun ning nodig is, aangezien het fei telijk om normaal onderhoud van de waterkering gaat. „Het waterschap voert al jaren on derhoudswerken uit aan pri maire waterkeringen die zijn gelegen in natuurmonumenten, zonder dat daarvoor een ver gunning van de minister is aan gevraagd of verleend", schrijft Zeeuwse Eilanden in zijn be zwaarschrift. Asbest Doorgaans wordt echter meest al natuursteen gebruikt om de oever te versterken en geen puin. Het waterschap wijst erop dat er mondeling toestemming was van zowel de gemeente als de provincie en dat er van de vermeende verontreiniging met asbest niets is gebleken. „Dat betekent dat het gevaar van het aanbrengen van schade aan de waterkwaliteit, waarvoor het waterschap overigens ook als eerste verantwoordelijkheid draagt, en derhalve aan de na tuurwetenschappelijke waar den verwaarloosbaar is." Nader onderzoek van het puin heeft deze week nog eens bevestigd dat er geen sprake is van asbest. W. Heidens van Zeeuwse Eilan den spreekt van een merkwaar dige kwestie, vooral omdat de Dienst Landelijk Gebied, on derdeel van hetzelfde ministe rie het puin aan het waterschap heeft aangeboden. Nu zeker is dat het puin geen asbest bevat, gaat Heidens ervan uit dat het ministerie op zijn schreden te rugkeert. „Ik neem aan dat we weer goede vrienden worden." In de loop van volgende week wordt daarover meer duidelijk heid verwacht. De Suzanna-inlaag. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - De meerderheid van de raadsfracties ondersteu nen de petitie van Vluchtelingenwerk Schouwen- Duiveland. Daarin wordt staatssecretaris Kalsbeek van Vreemdelingenbeleid verzocht een eenmalige bijzondere maat regel te treffen voor asielzoekers die al langer dan drie jaar moe ten wachten op een beslissing op hun asielaanvraag. SGP/GPV, WD én PvdA-wethouder G. van der Salm zijn tegen die steunbetuiging. Vluchtelingenwerk benadrukt dat een groot aantal asielzoe kers al jarenlang in onzekerheid leeft in een vaak zeer sobere op vang. De organisatie pleit niet voor een generaal pardon maar specifiek voor een eenmalige bijzondere maatregel voor de vluchtelingen die al zo lang op een beslissing moeten wachten. Velen van hen zijn afkomstig uit landen met een wisselende vei ligheidssituatie zoals Kongo, Kosovo en Angola. Op Schouwen-Duiveland wo nen 66 mensen die langdurig in de asielprocedure zitten. Som migen wachten al meer dan acht jaar op een beslissing. De dage lijkse confrontatie met de wer kelijkheid in het Asielzoekers centrum (AZC) in Burgh- Haamstede en in de aanvullen de opvang in Het Huis van Nassau en de Drie Koningen in Zierikzee motiveren Vluchte lingenwerk tot deze petitie. „Beseft u hoe het is als mensen al duizend of tweeduizend da gen hebben gedacht hoe ze de dag moeten doorkomen?", hield woordvoerder J. Hardeman de raadsleden voor. Binnen het college van burge meester en wethouders schaart alleen wethouder D. van der Wekken zich achter de petitie van Vluchtelingenwei'k. De overige leden van het dagelijks gemeentebestuur stemt niet in met een steunbetuiging aan het verzoek tot legalisering. Het college zegt wel de zorg over de lange procedures te delen, maar acht legalisering een taak van de rijksoverheid, waar de ge meente zich niet mee dient te be moeien. De fracties van WD en SGP/GPV én PvdA-wethouder Van der Salm delen deze me ning. Pas in extreme gevallen als uitgeprocedeerde vluchte lingen op straat komen te staan pleiten zij voor opvang door de gemeente op basis van voorzie ningen als bed, bad en brood. „Verder dienen beslissingen over het vreemdeli ngenbeleid in het parlement te worden geno men", vindt G. Houtekamer (SGP/GPV). De andere fractie van klein rechts, de RPF gaat daar niet in mee. Woordvoerster M. de Pagter-ten Kate bepleit ondersteuning van de petitie wegens de schrijnende situatie waayin ruim 15.000 asielzoe kers verkeren. De RPF vindt dat het Rijk na zo veel jai'en slepend beleid het recht heeft verspeeld om deze mensen nog terug te sturen. De fracties van PvdA, CDA, D66, GroenLinks en Lijst Berrevoets sloten zich daarbij aan. Een krappe meerderheid van twaalf raadsleden spreekt zich dan ook uit voor het ondersteunen van de petitie. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Renovatie van de kademuren vanaf 't Luitje tot aan de ligplaatsen van de Zie- rikzeese mosselvloot. Vervan ging van de meerpalen. Een ferme opknapbeurt voor het drijvende ponton bij 't Luitje. Dat zijn de eerste drie grote pro jecten die de gemeente in 2002 wil oppakken bij het wegwer ken van achterstallig onder houd in de haven van Zierikzee. Het oordeel dat onderzoeksbu reau Witteveen Bos een half jaar geleden velde over de on- derhoudsstaat van de Zierik- zeese havens was duidelijk: zowel de Oude als de Nieuwe haven vertonen tal van gebre ken en gaan snel achteruit we gens een gebrek aan onderhoud. Al te lang wachten met rénovatie werd niet aangei'a- den: het onderhoudswerk in Zierikzee duldt, net als in ande re Schouwse havens, 'geen uit stel'. Het achterstallig onderhoud in één klap wegwerken is niet mo gelijk: berekend is dat er voor tenminste 540 duizend euro aan de Ziexikzeese havens vertim- merd moet worden zonder dat er sprake is van uitbreiding of ver betering van de voorzieningen. Omdat het Schouwse college dit jaar de liggelden in de gemeen telijke havens voor passanten en beroepsvaart verhoogd heeft, wil het nu starten de meest nijpende situaties aan te pak ken. Kademuren Voor 2002 staat in ieder geval de restauratie van de kademuren op het programma. De muren zijn op veel plekken gescheurd en het voegwerk verkeert in een erbarmelijke staat. Een deel van de kademuren - vanaf 't Luitje tot aan de ligplaatsen van de mosselschepen - zal direct opge knapt worden. De overige stuk ken - langs de passantensteiger en de Oude Haven - zijn er slech ter aan toe, maar moeten vol gens wethouder G. van de Vel- de-de Wilde wachten. Hier beperkt het werk zich niet tot louter restauratie van voegwerk omdat door uitspoeling - zand dat van achter de muur weglekt - de onderbouwing van de ka demuur is aangetast. „Aan de voet van de muur zit het pro bleem. Eerst moet exti*a onder zocht worden wat daaraan moet gebexxren." Naast de kademuren worden de meerpalen in het havenkanaal, die tegenover de waterspoxdvei"- eniging en de mosselschepen liggen, aangepakt en zonodig vervangen. Aan het eind van de rit krijgt ook het drijvende pon ton bij 't Luitje een opknap beurt. De gemeente wil het ha venwerk buiten het vaax-seizoen uitvoeren, zodat het ponton pas komend najaar uit het water ge haald zal wox'den. Voor x-esterend onderhouds werk aan de Ziei'ikzeese havens steekt de gemeente dit jaar stek ken. Zo zal het gemeentelijk in- genieursbux'eau volgens de ha venwethouder bex'ekenen wat het kost om de loswal aan de En gelse Kade op te ruimen en hier voor in de plaats een kleine pas- saxitensteig'er neer te leggen. Meer laten de budgetten voor 2002 niet toe. Toneelvereniging speelt De Deuk in Wemeldinge WEMELDINGE - Toneelver eniging Kom't er ns ni Kiek'ix speelt vanavond hel stuk De Deuk. De aanvaixg is om 20.00 uur in dorpshuis De Wemel in Wemeldinge. De Deuk, geschreven door M. Loop, gaat over Joep Wijers. Hij vindt iedere automobilist een malloot en vrouwen kunnen al helemaal niet rijden. Totdat hij op een dag zelf een deuk in zijn auto rijdt. Uit alle macht probeert hij dit voor zijn kinde- ren en vrouw Nel te verbergen, die op haar beurt ook weer iets voor hem verborgen houdt. Kaarten zijn verkrijgbaar bij slagerij De Boux-graaf en Ver- meij-Wensink VOF. Ook aan de zaal kunnen van avond kaarten worden gekocht. Na afloop vindt een verloting plaats. Er zijn geen woorden voor een zieke van wie je weet hij redt het niet. Je streelt zijn hand, je ziet zijn ogen, je bent bevangen door verdriet. Toch ben je dankbaar voor zijn einde, dat na zoveel moedig strijden kwam. Omdat het niet zijn leven, maar zijn lijden overnam. Bedroefd om zijn heengaan maar dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat na een liefdevolle verzorging in zorgcen trum "Bachten Dieke", van ons is heengegaan mijn dierbare man, onze vader, schoonvader, groot- en overgrootvader CORNELIS VAN FRAEIJENHOVE echtgenoot van M. M. Claeys eerder weduwnaar van W. de Pootcr t 4 april 1937 in de leeftijd van 90 jaar. Terneuzen: M. M. van Fraeijenhove-Claeys Terneuzen: J. P. de Graaf-van Fraeijenhove M. de Graaf Dordrecht: P. J. van Fraeijenhove Terneuzen: P. van Fraeijenhove A. H. van Fraeijenhove-van de Moortel Temeuzen: M. Verhage-van Fraeijenhove J. Verhage t Terneuzen: J. Cosijn-van Fraeijenhove J. J. Cosijn f Terneuzen: M. van Fraeijenhove E. L. van Fraeijenhove-Witte Antwerpen: F. R. Knors-van Raemdonck E. Knors Gent: O. van Raemdonck t Klein- en achterkleinkinderen 1 februari 2002 Zorgcentrum ""Bachten Dieke", K 007 Koninginnelaan 2, 4532 BP Terneuzen De crematieplechtigheid, waarbij u wordt uitgeno digd, wordt gehouden woensdag 6 februari om 14.00 uur in crematorium "Terneuzen", Bellamy- straat 28c te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in hel crematorium. Geen bezoek aan huis. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze adver tentie als zodanig te beschou wen. Algemene kennisgeving Op 28 januari 2002 is plotseling overleden mijn lie ve vrouw, onze allerliefste moeder, schoonmoeder en aller allerliefste oma JOHANNA WILHELMINA VOOGT-SPAAN echtgenote van J. Voogt Familie Voogt Renesse, 1 februari 2002. Hoogenboomlaan 7a De Bongerd nr. 1 4325 DB Renesse De crematie heeft in familiekring plaatsgevonden. Dag OMA Wat zullen wij jou missen! Jozien en jasper Uiv zong in onze handen voor geheel Walchenen Rouweerrtra aan: Buitsnhovalaan 1 te Middelburg industrieweg 20 te Vlissingen kantooradres: Oude Rijksweg 54 4338 BD Nieuw en Sint Joosland Tel.: 0118 462205 Tel.: 0118 633093 wvw.hjobse-u'rtvaart.n! Email: hjobse@hlobse-uilvaart.nl Tevens beschikken wij oyer één iiazorgrcónsulente sjaakvan de walle gedenksteenstilist |U )S!i!jsuaa)s>|uap86©ojU! ijeuj-a jr -I, - UITVAARTVERZORGING verzorging van alle formaliteiten vrijblijvend inschrijving van wilsbeschikkingen depositostortingen/verzckeringen l nazorg Uitvaartcentra beschikbaar in Vlissingen en Middelburg. Iedere donderdag van 10.00 - 12.00 uur (of na tclefonische\afSpi geheel vrijblijvend advies over onze uitvaartverzekeringen, i j Kantoor en uitvaartcentrum Industrieweg 20Vlissingen dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren i Gediplomeerde uitvaartleiders: Vlissingen: H.G. van Zalen Middelburg- P.J. Mcerveld Koudckerke: P. van Tiel en Anke van Ticl-Wattel (uilvaartieitlster) IN LIEFDE VERBONDEN.. Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. ZANDEE DE KUIJPER NAT U R S T E E N Goes: "De Goese Poort" Rotonde Ringbaan-West Telefoon (0113) 216555 Middelburg: Arnesteinweg 40 Telefoon (0118) 612579 steenhouwerij tegelh a n dei Dagelijks geopend van: 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.30 u Zaterdag geopend van: 9.00 tot 16.00 uur Oude Zandweg 2 - 4361 SK Westkapelle - Tel. 0118-571436 Het Nationaal Reumafonds zoekt mensen die bereid zqn een paar uur met de collectebus rond te gaan in de collecteweek in maart. Dat is hard nodig om anderhalf miljoen mensen met reuma te helpen Het Nationaal Reumafonds is u zeer orkontelijk als u ja zegt U kunt zich aanmelden bij mevrouw Geertje van den Berg, tel. 020-5896471 Nationaal Reumafonds Giro 324 Amsterdam A.L.S. Duchenne HMSN SMA myasthenie metabole spierziekten FSHD ziekte van Steinert mitochondriële my Er zijn honderden spierziekten. Er is één vereniging. Bel voor informatie, steun of advies de Spierziekten Infolijn 0900 5480480 op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur (10 c p/m) w. VSN Lt.Gen. van Heutszlaan 6 3743 JN Baam Postbank 1422400 Internet: www.vsn.nl HET CDA: EEN NIEUWE KIJK OP ALLEDAAGSE DINGEN. LENNY GELUK-POORTVLIET 0111-653636 De rolemmer, de flitspaal, het speelterreintje, de rollator, de stoeptegel en ook het nieuwe gemeentehuis. Op de flitspaal na rijd je ze gedachtenloos voorbij. Toch zijn gewone dingen belangrijk in ons leven van alledag. Het CDA heeft een speciale bril in huis. Het helpt je op een nieuwe manier te kijken zodat alledaagse dingen een nieuw perspectief krijgen. In dat perspectief zien we mensen verschijnen of valt ons op dat er juist mensen ontbreken, dat het anders moet en anders kan. Kijk eens mee door deze CDA-bril. Hij zal je goed staan. SCHOUWEN DUIVELAND ADVERTEREN? IN DE PZC NATUURLIJK!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 70