Restaurants vrezen concurrentie PZC Vlissings bad weer vol water Met elf honden dollen door de bossen PZC Industrial Park Vlissingen wordt in delen verkocht MODELBOUWSHOW zon.1 7 feb. .„po,goes 15 Verzet tegen uitbreiding visverwerker Van Stee uit Yerseke Toneelvereniging speelt De Deuk in Wemeldinge Diefstal laptops Auto met verf bespoten Boete voor bezit rode diesel Vlissingse beroofd Werkstraf voor diefstallen Vrijspraak van mishandeling Vlissingse twee keer bekeurd Oranjeconcert Aanrijding op Tiendenplein 10° NEDERLANDS GROOTSTE ZAT. 16 FEB. ÏSImng?."™0™ ZEELANDHALLEN zaterdag 2 februari 2002 door Rob Paardekam YERSEKE - Enkele verontruste horeca-ondernemers uit Yerse ke vinden dat de gemeente Rei- merswaal de fout in gaat door een visverwerkend bedrijf aan de Havendijk toestemming te geven om uit te breiden en een horecabedrijf op te starten. Vooral dat laatste zien ze niet zitten. Ondernemer J. van Stee uit Yerseke heeft bij de gemeente toestemming gevraagd voor het uitbreiden van zijn visverwer kend bedrijf annex viswinkel aan de Havendijk. Daarnaast wil hij ook horeca-activiteiten gaan uitoefenen in de vorm van een klein visrestaurant. Het ge meentebestuur vindt dat goed en wil een vrijstellingsprocedu- WEMELDINGE - Toneelver eniging Kom't er us ni Kiek'n speelt vanavond het stuk De Deuk. De aanvang is om 20.00 uur in dorpshuis De Wemel in Wemeldinge. De Deuk, geschreven door M. Loop, gaat over Joep Wijers. Hij vindt iedere automobilist een malloot en vrouwen kunnen al helemaal niet rijden. Totdat hij op een dag zelf een deuk in zijn auto rijdt. Uit alle macht probeert hij dit voor zijn kinde ren en vrouw Nel te verbergen, die op haar beurt ook weer iets voor hem verborgen houdt. Kaarten zijn verkrijgbaar bij slagerij De Bourgraaf en Ver- meij-Wensink VOF. Ook aan de zaal kunnen van avond kaarten worden gekocht. Na afloop vindt een verloting plaats. GOES - Een kantoorgebouw aan het Stationsplein in Goes was gisternacht het doelwit van inbrekers. Zij namen twee lap tops met een waarde van enkele duizenden eui-o's mee. re starten, omdat het bestem mingsplan geen horeca toe staat. Ook de gemeenteraad is inmiddels akkoord gegaan. Zo'n tien horeca-ondernemers, verenigd in de horecatak van de Ondernemersvereniging Yerse ke, zijn absoluut niet blij met de plannen van Van Stee, zo laat K. Wagenaar van café-restau rant De Kruik weten. Volgens hem is er geen behoefte aan uit breiding van de bestaande hore ca, omdat er in Yerseke voldoen de eetgelegenheden zijn, zowel hoog- als laagdrempelig. De restaurants in de omgeving van de haven zullen volgens de boze ondernemers geschaad worden door de komst van een nieuw restaurant. Ook vrezen ze dat meer mosselverwerkende bedrijven een restaurant willen beginnen nu één van hen dat doet. Ze denken bovendien dat wat begint als een klein visres taurant snel een grote zaak zal worden. Ovexlgens toonde ook de Rei- merswaalse gemeenteraad zich dinsdag zeer verdeeld over de vraag of Van Stee een restaurant mag beginnen. Het leek er even op dat een meerderheid het plan af zou keuren. SGP, Christen- Unie en PvdA, die samen tien van de negentien zetels bezet ten, gaven aan problemen te hebben met de komst van hore ca bij het bedrijf. Na een korte schorsing en enig aandringen van het college stemde de PvdA uiteindelijk toch maar met het plan in. Aanvechten De verontruste horeca-onder nemers sluiten niet uit dat ze de beslissing van de gemeente zul len aanvechten. Maar voor ze daarover een besluit nemen, volgt eerst nog een gesprek met Van Stee. Hij komt zijn plannen volgende week toelichten. Overigens vermoeden het ge meentebestuur en veel raadsle den dat er momenteel al mossel- bedrijven zijn die zich op kleine schaal met horeca-activiteiten bezighouden, terwijl ze dat niet mogen. Volgens wethouder M. van Overloop zal de gemeente binnenkort in een gesprek met de betrokkenen nog eens duide lijk maken dat ze daar niet van gediend is. Het wedstrijdbad in Vlissingen is gisteren weer gevuld met 750.000 liter water foto Lex de Meester door Anja Bimmel VLISSINGEN - Het wed strijdbad van het Sportfond- senbad in Vlissingen wordt zondag weer geopend. Het bad is sinds dinsdag buiten ge bruik omdat de filter die het water schoonhoudt stuk was. Het filter bestaat uit verschil lende lagen zand en grind. Ze functioneerde niet meer naar behoren omdat een kunststof onderdeel was afgebroken. „We ontdekten in de loop van maandagmiddag dat er zand in het zwembad lag", zegt J. Keijmel, directeur van het Vlissingse zwembad. Het zand was ook in de leidingen rond het bad gekomen. Daardoor werd de druk in de leidingen zo groot, dat de tegels in het bad stuk gingen. Dinsdagochtend is een speciaal bedrijf geko men om het zand weg te zui gen. „In totaal hebben ze wel twaalfduizend liter zand moe ten verwijderen", vertelt Keij mel. Toen het bad helemaal leeg was, konden de reparaties beginnen. De grootste klus voor het zwembadpersoneel kwam woensdag. „Helaas kan het bedrijf dat het zand wegzoog, het.niet in het filter terugpom pen", zegt Keijmel. „Dit bete kende dus dat wij alles hand matig weer terug moesten stoppen." En dat viel niet mee, volgens de directeur. Zelf hielp hij ook fanatiek mee. „We stonden ouderwets emmertjes door te geven, alsof we een brand aan het blussen waren." Gisteren was de immense klus geklaard. Alle roosters zijn te ruggeplaatst, de tegels zijn in orde en het. bad heeft een sopje gehad. „Het gebeurt niet vaak dat het helemaal leeg staat, dus we hebben goed gebruik gemaakt van de gelegenheid." Rond een uur of twaalf werd begonnen met het vullen van het bad, een karwei dat zeker tien uur in beslag neemt. „Het bad wordt met 750.000 liter water gevuld. Dat duurt even", vertelt Keijmel. Omdat hij een dag speling heeft ingecalculeerd, gaat het bad niet vandaag maar zondag open. „Voor hetzelfde geld wa ren we zaterdag pas klaar ge weest. Dan had ik op het laat ste moment alle watersport verenigingen moeten afbel len." Nu waren alle trainingen op dinsdag al afgezegd. GOES - Onbekenden hebben de motorkap en het dak van een personenauto, die geparkeerd stond in de Laan der Verenigde Naties in Goes, met verf bespoten. Dat gebeurde tussen don derdag 22.30 uur en vrijdag 15.30 uur. Het schadebedrag is onbekend. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter heeft gisteren een 64-jarige inwoner van Baarle-Hertog voor een overtre ding van de accijnswet veroordeeld tot 400 euro boete. De man was op 7 juli vorig jaar in Kamperland in het bezit van twee jerrycans rode diesel en dat is in Nederland strafbaar. De verdachte verklaarde in Antwerpen duizend liter rode diesel voor zijn plezierjacht te hebben getankt. In België is dat toe gestaan. De politierechter bestrafte de man alleen voor het in het bezit hebben van de twee jerrycans met de verboden diesel die hij op camping De Roompot aan het overhevelen was. VLISSINGEN - Een 43-jarige vrouw uit Vlissingen is gister ochtend vroeg in de Scheldestraat in haar woonpl aats met ge weld van haar schoudertas beroofd. De man vroeg eerst om geld en rukte daarna de tas. Hij ging ervandoor in cle richting van de Hobeinstraat. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 35-jarige inwoonster van Hengstdijk voor twee winkeldiefstallen, waarvan er één met geweld, zestig uur werkstraf opgelegd. De vrouw stopte op 9 mei vorig jaar een pak lasagne onder haar kleding, maar werd hierop aange sproken door het winkelpersoneelZe zette het daarna op een lopen maar werd tot staan gebracht. Dat ging niet zonder slag en stoot, want ze beet een van hen in de hand en de ander werd gekrabt. Ze rukte zich los en ging ervandoor. Later kon ze worden aangehouden. De vrouw erkende op 17 juni 2000 bij de Hema in Hulst ondergoed te hebben weggenomen. Geldge brek was haar motief. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter heeft gisteren een 42-jai'ige inwoner van Sluis vrijgesproken van mishande ling. Deman werd verweten 11 juli vorigjaarin Cadzand-Bad een 13-jarige jongen met een stok te hebben geslagen. De jon gen maakte deel uit van een gx-oep leeftijdsgenoten die kleine re kindei-en lastig vielen op de speelweide bij het strandpavil joen. De uitbater gx-eep in, waarna de jongeren vloekend en scheldend weggingen. Even later kwamen ze terug met tent- stokken. De 13-jarige jongen zorgde volgens vei-dachte voor overlast voor zijn gasten door met de stok te zwaaien, zodat hij zich nogmaals vex-plicht voelde om in te grijpen. Bij de wox'steling zou de Sluissenaar de jongen op zijn been hebben geslagen. De officier van justitie eiste 150 eux-o boete, maar de politiex-echter spx-ak de man vrij WALSTRAAT - In de Walstraat in Vlissingen, waar niet ge fietst mag woi-den, wex-d vx-ijdag een 40-jarige Vlissingse staande gehouden omdat zij daar toch fietste. Zij gaf de poli tie een valse naam op, waai'op zij wex-d aangehouden. De vx-ouw kreeg twee bekeux-ingen: één voor het rijden in een stx-aat waar dat niet mag en één voor het opgeven van een val se naam. Het leverde haar een boete op van in totaal 109 eux-o. GOES - In de rooms-katholieke Maria Magdalenakex-k in Goes wordt morgen een Oranjecon cert gehouden ter gelegenheid van het huwelijk van kroon- pi-ins Willem-Alexander en Maxima ZoiTeguieta. Het Fan- fax-ekoi-ps Koninklijke Land macht onder leiding van Jan Nellestijn, het Zeeuws Mannen koor onder leiding van Gunita Jasinska en sopraan Max-garet Roest verzox-gen het populair- klassieke concert. De gratis uit voering begint om 15.00 uur. GOES - Op het Tiendenplein in Goes heeft vrijdag omstreeks 13.30 uur een aanrijding plaats gevonden. Een 18-jarige automobilist uit Numansdox-p reed op de binnen ste rijbaan van het Tiendeplein en zag te laat dat hi j naar de bui tenste baan moest voor x-ichting centrum. Hij ging alsnog naar de buitenste baan. Daax-bij sneed hij een 51-jarige bestuur- der uit Goes. Deze moest afrem men om een aanrijding te voor komen; een automobiliste die daax-achter reed, eveneens af komstig uit Goes, kon niet tijdig stoppen. Bij de botsing raakten beide voertuigen beschadigd. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Jeanne de Nijs THOLEN - „Kun je 't bijhouden Bruno? „Lekkere stok, Bonnie?" Elf honden heeft Heieen de Ruiter uit Poortvliet bij zich, waarvan één aangelijnd. De rest rent en springt langs het bospad. He- leen drijft sinds oktober de hondenuit- laatservice The Running Dogs. Ze is gewend met hele 'x-oedels' op stap te gaan. Vindt het heerlijk als de dieren zich uitleven, zolang ze maar in de buurt blijven. „Kom Gina", maant ze een kleintje terug naar de gi'oep. „Goed zo." Maandag houdt Heieen de Ruiter vrij voor haar eigen honden. De rest van de week is ze drie tot vier dagen op pad met viervoeters van andex-en. Mensen die hele dagen werken en geen tijd hebben om de hond uit te laten. „Stelletjes die de hele dag niet thuis zijn, zeggen: door die uitlaatsexvice kxxnnen we nu toch een hond nemen. Ik ben er geen voor stander van als honden de hele dag al leen zitten. Dan laat ik ze wel uit." Ook hondenbezitters die ziek zijn, of net een bevalling achter de rug hebben, weten De Ruiter inmiddels te vinden. En zelfs mooi-weerwandelaars die bij x-egen of flinke kou liever binnen blijven, bellen met de vraag of het 'vandaag nog kan'. „Als het in de ophaali-oute van die dag valt in te plannen, doe ik dat wel. Maar het liefst weet ik het twee dagen van te voren." De meeste honden bij de uitlaatsexvice zijn echter vaste klant. De Ruiter kent ze van haver tot gort. Weet dat ze de al bejaarde Bx-uno in de gaten moet hou den; als hij moe is, slaat hij rustig een verkeex-d pad in. En met zijn slechte ogen en oren zou dat een flink probleem kunnen worden. Ze weet dat ze Rosa aangelijnd moet houden, want „als zij wat in haar neus kx-ijgt, is ze gevlogen, en dat is te gevaai'lijk." Loops Boudewijn Verboom helpt Heieen de Ruiter twee keer per week bij het uitlaten. De Ruiter neemt maatregelen als een van de teefjes loops is, om te voorkomen dat het 'wat al te gezellig wordt'. Het mini-viexvoetertje Chico is een vex*haal op zich. Voor hem is de uitlaatsexvice een soort socialisatieproject. „In het begin vond hij er niet zoveel aan, ge- dx-oeg zich heel argwanend, deed een beetje bozig tegen de bouviei: Nu vindt- ie alles px-achtig. Zijn baasje zegt dat dit beter werkt dan een cui-sus." De hondenuitlaatservice heeft momen teel voornamelijk klanten in Tholen, Halstex-en en Bex-gen op Zoom. Met de Thoolse honden gaat Heieen naar de zeedijk. De rest mag zich een uur lang uitleven in de bossen aan de rand van Bei-gen op Zoom. Daar zijn de paden op sommige plaatsen door de langdux-ige regenval zowat veranderd in mei-en. Genieten voor de honden, die er tot hun buik in rondspettei'en. Behalve Chico dan; te trots waai-schijnlijk op haar witte knuffelbeestenvacht blijft ze het plezier van een afstandje gadeslaan. „Niemand vindt het erg als ze vies te- x-ugkomen", verzekert De Ruiter, wan neer de rest bemodderd verder rent. Met nieuwe klanten wordt eex-st een ori ënterend gesprek gevoei"d. Een veivolg- bezoek dient om de uitlaatster met de honden kennis te laten maken, en an dersom. „De meeste mensen vinden het daarna geen punt om een sleutel af te staan. Op de vaste adi'essen staan de honden vaak al te wachten, ze weten dat je komt. Als ik ze terugbreng kijk ik of er genoeg schoon water staat, en ze ki-ijgen dan meestal een kluifje van me. Dan schrijf ik vaak nog even een brief je. Soms ontdek je oormijt, zie je een ontstoken oog, of een lintworm in de ontlasting. Dat soort dingen kun je dan meteen melden." De Ruiter heeft, zoals ze het zelf zegt, „altijd in de honden gezeten Zo was ze diex-enartsassistente en werkte in een diex'enpension. Tegenwoordig fokt ze Jack Russels, Newfoundlanders en Gosd a'tura's (Catalaanse herders). „Prachtig om iets leuks te doen waar mee je ook nog geld verdient", vindt ze van de uitlaatsexvice. „Het is leuk om honden goed te leren kennen, en buiten lukt dat nu eenmaal beter dan in de huiskamer." Gezond Twee keer per week helpt hondenlief hebber Boudewijn Verboom bij het uit laten. Voor het overige doet ze de ron des in haar eentje. „Lekker rondlopen in de foto Dirk-Jan Gjeltema natuur, nog gezond ook. Een paar we ken geleden, toen het zo gevroren had, was het wel érg koud. Maar ook weer heel mooi." Pret Slechts een enkele keer moeten de hon den even tot de oi'de geroepen worden, omdat ze wat te ver afdwalen. Een „wie gaat er mee?" is meestal voldoende. Aan het eind van de wandeling wox-dt de feestvreugde nog even vex-hoogd, wan neer een boxer zich bij het 'klasje' voegt. Na een paar minuten dolle pi-et, waaxdn de boxer niet wenst te reageren op het geroep van zijn bazinnetje, pakt Heieen resoluut de halsband van de hond en bx*engt hem terug. De bestelbus komt weer in zicht. Voor de laatste keer wordt tot elf getel dde hele bups kan in stappen. De rest van de middag zullen de honden na zo'n uur niet veel meer ovei-hoop halen. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Voormalig Hoechst-onderdeel Industrial Park Vlissingen (IPV) wordt op gesplitst en verkocht. De aan deelhouders van de facilitaire onderneming willen zich eruit terugtrekken om kosten te be sparen. Ze willen geen geld meer betalen voor diensten waarvan ze geen gebruik ma ken. Mogelijk dat een deel van de 120 werknemers gedwongen zal worden ontslagen. Om hoe veel mensen het gaat, is niet be kend. IPV is in 1997 ontstaan na dete- loorgang van het voormalige Hoechst-concern. Na de op splitsing ervan in zelfstandige ondernemingen, is ook IPV op gericht. De aandeelhouder-s zijn Thermphos, KoSa, Seaway Chemicals enDelta Nuts bedrij ven. Een jaar geleden kwam de di rectie tot de conclusie dat het bedi'ijf geen toekomst meer heeft. De algemene raad van aandeelhouders besloot IPV te verkopen aan één koper. Dat is niet gelukt, omdat het bedrijf bestaat uit een aantal specialis tische afdelingen. Daarom heeft de directie ervoor gekozen het bedrijf op te splitsen en de delen afzonderlijk in de etalage te zet ten. „De afdelingen worden niet zo maar van de hand gedaan", be- nadi'ukt interimdirecteur J. Groenink, tevens directielid van Thei-mphos. „De opge splitste delen zullen worden vex-kocht aan ondernemingen die dezelfde soort activiteiten als core-business hebben." Zorgenkind Dat Industrial Park Vlissingen in moeilijkheden is gekomen, verbaast FNV-bestuurder J. Plat niet. „Het bedrijf heeft nooit de kans gekregen zich te ontwikkelen. IPV is vanaf het begin een zox-genkind geweest. Alle ondex-delen die niet vielen onder doelgerichte productie werden ondergebracht in IPV", zegt Plat. Het bedrijf moest diensten gaan leveren aan de andex-e voox-mali- ge Hoechst-bedrijven, zoals Thermphos en KoSa. Op tex-- mijn zouden alle bedrijven in het Sloegebied gebruik moeten kunnen maken van de diensten van IPV, zoals beveiliging, brandweer en laboratorium. „Vanaf het allereexste begin is dat niet van de grond gekomen", zegt Plat. „In de loop van de tijd heeft het bedrijf vier of vijf di- recteui'en versleten. Het pi*o- bleem is de verstrengeling van aandeelhoudex's en klanten. De aandeelhoudex-s zijn tegelijker- tijd klant. En beide hebben niet altijd dezelfde belangen." Afspraken Gi-oenink kan zich in die analy se vinden. „De belangen van aandeelhouders en klanten zijn inderdaad niet altijd dezelfde. Daar komt bij dat aandeelhou dex-s willen besparen op de kos ten. Er zijn in het begin zodanig strakke afspraken gemaakt met IPV dat het voor aandeelhou ders welhaast onmogelijk is om een flexibele keuze te maken over welke diensten af te ne men." De aandeelhouders onderhan- delen nu met elkaar, maar ook met andere bedx-ijven over hoe IPV op te splitsen en te vex-ko- pen. „De verwachting is dat voor de meeste onderdelen wel een oplossing zal worden ge vonden", zegt Plat. Maar zowel FNV als CNV sluiten gedwon gen ontslagen niet uit. Ook Groenink doet dat niet. „We hebben nog geen zicht op hoe de opsplitsing er precies uit gaat zien en wat dat voor het personeel zal betekenen. Het la boratorium zal een te vei'kopen afdeling worden, evenals de enei-gieafdeling en de kantine. Maar wat er gebeurt met de be drijfsbrandweer is nog niet dui delijk. Geen enkel bedrijf wil het volledig opkopen, maar de bedrijven willen de dienst wel in stand houden. Voor de gxoep mensen die mogelijk overblijft, zullen we over een aantal maan den een sociaal plan klaar moe ten hebben." (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 61