Veel minder diefstallen in regio 13 Zondag Open: 2e voor de HALVE PRIJS! Bressiaander geeft hongerstaking op Waterschap ruziet met ministerie over puin in Oosterschelde Huwelijksfeest fantastisch om mee te maken De Bevelanden vieren vroeg feest Vandaag gesloten, maar Samen Vorstelijk Zitten Zeeuwse politiechef in ere-escorte trouwstoet Sasse vrouw mishandeld met asbak Smul van al dit nieuws! bruynzeel êk ij u> 1 o zeeuwse almanak Carrièreswitch Politie Oosterscheldebekken komt met gunstige cijfers Stelen fietsen volgens rechter misselijk gedrag Laatste Woelige Weken MIDDEN zaterdag 2 februari 2002 TERNEUZEN - De Terneuzen- se politierechter veroordeelde gisteren een achttienjarige in woner van Sluis tot 650 euro boete. De Sluissenaar had vorig jaar in Oostburg een brommer gestolen en een fiets in Zuidzan- de weggenomen. De politierechter kwalificeerde de diefstallen als misselijk ge drag. Voor de jubilerende leraren van de Don Boscoschool in 's-Heerenhoek hadden de leerlingen zich als prinsen en prinsessen uitgedost. door Harold van Ginkel en Rolf Bosboom GOES - Ook op de dag voor het huwelijk tussen Willem- Alexander en Maxima Zorre- guieta stond een behoorlijk Advertentie LEOLUX MM .als je MAXIMAAL wilt genieten kies je voor de love-seat Siboga^ U bent vandaag van harte welkom! Zuid weg 20A, Zonnemaire Telefoon 0111-401318 www.interieur-paauwe.nl aantal feestelijke activiteiten op het programma op de Beve- landen en Tholen. Eén daarvan was het uitdelen van een aandenken in vijf regio nale gemeenten. In Borsele en Tholen verliep dat niet hele maal volgens plan. Zo heeft Borsele, dat mokken uitdeelt aan de jeugd, er nog geen één ontvangen. Toch werd gisteren in Ovezande het eerste exem plaar uitgedeeld aan Fleur Bes, die vandaag haar achtste ver jaardag viert. Daarvoor was wel enige creativiteit nodig. Er moest nog even snel een mok uit de winkelschappen worden ge haald, voodat Fleur uit handen van wethouder A. van Opdorp de mok in ontvangst kon nemen. De overige mokken worden waarschijnlijk in het begin van de volgende week afgeleverd en uitgedeeld. Waar Borsele nog helemaal geen mokken heeft gekregen, heeft de gemeente Tholen er te wei nig. De basisscholieren kregen gisteren wel een exemplaar, maar de peuterspeelzalen moe ten daarvoor wachten tot begin volgende week Reimerswaal, Kapelle en Noord-Beveland hebben geen problemen om alles op tijd te verspreiden, terwijl de gemeen te Goes helemaal geen aanden kens uitdeelt. Bomen ge hebben zelf de hoeden ge maakt, omdat de meeste mensen bij feestelijke gelegenheden een hoed dragen. Hiervoor hadden zij les gehad van de hoeden maakster M. Dommanschet. Het resultaat werd gistermid dag in een modeshow vertoond. Voor twee leraren aan de Don Boscoschool in 's-Heerenhoek werd het een bijzondere dag. De twee, R. Westende en R. Gielens, zijn vijfentwintig jaar in dienst bij de school. De dag werd om gedoopt tot prinsen- en prins- sessendag en daarom waren alle scholieren verkleed. Ook de twee jubilarissen waren ver kleed als prins en prinses en werden in de koets naar huis ge bracht. De openbare bibliotheek in Goes hield een wedstrijd met kleurplaten van het bruidspaar. Dat leverde zo'n 130 inzendin gen op, waarvan de winnaars gistermiddag bekend werden gemaakt. De hoofdprijs ging naar Niels Verdonk uit Katten- dijke, die met zijn familie een dag naar de speelboerderij in Nieuwvliet mag. Brenda Alle- wijn, Alexandra Geschiere en Marissa Paul wonnen een feest- pakket. Terwijl het grote festijn in de Amsterdamse Arena in volle gang was, vierde 's-Gravenpol- der gisteravond haar eigen feestje. In de Nederlandse-hei-vormde kerk, die tot en met de laatste plaats bezet was, werd op initia tief van de plaatselijke oranje- AMSTERDAM - De Zeeuwse politiechef Rinus Jeremiasse maakt vandaag deel uit van het ere-escorte bij de trouwstoet. Jeremiasse is hoofd forensi sche en technische ondersteu ning bij het korps. Hij is al jaren betrokken bij de stelling getoond om toe te tre- Haag begeleiden. Bovendien 'de clique' genaamd, behoefte feestelijkheden op Prinsjes- den tot de groep beredenen van deed zich de situatie voor dat er bestond aan een trompetter. Zo dag. Vanwege zijn hippische de politie die de jaarlijkse tra- bij het muzikale gedeelte van kon Jeremiasse een andere achtergrond had hij belang- ditionele rijtoer door Den het ere-escorte van de politie hobby benutten: het bespelen van de jachthoorn. In een later stadium werd hij commandant van de clique, die behalve op Prinsjesdag ook optreedt bij andere bijzondere evenemen ten. Zoals nu ook bij het ko ninklijk huwelijk. door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft ruzie met het mi nisterie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij. Het ministerie wil dat de grote hoe veelheid puin die het water schap in de Oosterschelde heeft gestort om inlaagdijken te ver sterken, wordt verwijderd. Zeeuwse Eilanden verzet zich daartegen. Afgelopen najaar heeft het wa terschap puin gebruikt om ver dere afkalving van de oever in de Suzanna en Stoffel Kister- sinlaag, aan de Schouwen-Dui- velandse kant van de Ooster schelde, te voorkomen. Het puin was vrijgekomen bij de aanleg van het fietspad tussen Zierik- zee en de Schelphoek. De initia tiefnemer daarvan, de Dienst Landelijk Gebied, heeft het puin aangeboden aan Zeeuwse Eilanden. Het waterschap heeft vervolgens overleg gevoerd met de gemeente Schouwen-Duive- land, die met de verwerking heeft ingestemd. Er is ook con tact geweest met de provincie, omdat die had vernomen dat het puin met asbest was verontrei nigd. Om die reden is tijdens de uitvoering het puin nog geïn specteerd en schoon verklaard. Er waren in elk geval geen spo ren van asbest zichtbaar. Daar na is de oeverversterking vol tooid. Vergunning Via de provincie was inmiddels echter ook het ministerie inge seind, dat in het kader van de Natuurbeschermingswet een vergunning voor de werkzaam heden wilde zien. De alsnog in gediende aanvraag daarvoor werd eind december geweigerd, vanwege de risico's van het puin voor de natuur, Het ministerie eiste bovendien dat het materi aal nog deze maand werd ver wijderd. Inmiddels heeft het waterschap bezwaar aangetekend tegen de beslissing van het ministerie de vergunning te weigeren. Het stelt dat het 'nog maar zeer de vraag is' of voor dergelijke werkzaamheden een vergun ning nodig is, aangezien het fei telijk om normaal onderhoud van de waterkering gaat. „Het waterschap voert al jaren on derhoudswerken uit aan pri maire waterkeringen die zijn gelegen in natuurmonumenten, zonder dat daarvoor een ver gunning van de minister is aan gevraagd of verleend", schrijft Zeeuwse Eilanden in zijn be- zwaarschrift. Doorgaans wordt echter meest al natuursteen gebruikt om de oever te versterken en geen puin. Het waterschap wijst erop dat er mondeling toestemming was van zowel de gemeente als de provincie en dat er van de vermeende verontreiniging met asbest niets is gebleken. „Dat betekent dat het gevaar van het aanbrengen van schade aan de waterkwaliteit, waarvoor het waterschap overigens ook als eerste verantwoordelijkheid draagt, en derhalve aan de na tuurwetenschappelijke waar den verwaarloosbaar is." Nader onderzoek van het puin heeft deze week nog eens bevestigd dat er geen sprake is van asbest W. Heidens van Zeeuwse Eilan den spreekt van een merkwaar- dige kwestie, vooral omdat de Dienst Landelijk Gebied, on derdeel van hetzelfde ministe rie, het puin aan het waterschap heeft aangeboden. Nu zeker is dat het puin geen asbest bevat, gaat Heidens ervan uit dat het ministerie op zijn schreden te rugkeert. WESTDORPE - Een 21-jarige inwoonster van Sas van Gent is donderdagmiddag mishandeld in een horecagelegenheid aan de Graafjansdijk in Westdorpe. Ze werd door een andere vrouw met een asbak in het gezicht ge slagen en moest zich voor een wond in het gezicht onder dok tersbehandeling. De oorzaak ligt in de relatiesfeer. ■IIEHM Bergen op Zoom Drebbelstraat 9, telefoon 0164 - 25 09 00 Breda Woonboulevard Kruisvoort 52, telefoon 076 - 522 13 34 Roosendaal Ettenseweg 2, telefoon 0165 - 63 13 66 door Rolf Bosboom AMSTERDAM - In totaal 220 inwoners van de Bevelanden en Tholen hebben gister avond het Nationaal Huwelijksfeest in de Arena meegemaakt. Met bussen vertrokken zij gistermiddag richting Amsterdam om de koninklijke happening mee te maken. In de loop van de nacht keerden zij terug naar Zeeland. Een van hen was de 26-jarige Katinka Wolse uit Krabbendijke, die samen met nog 49 men sen uit de gemeente Reimerswaal afreisde. Dat gezelschap was samengesteld uit af vaardigingen van de verschillende oranje verenigingen in de gemeente, aangevuld met burgemeester AVerbree. „Het was echt ontzettend leuk", zei Wolse na afloop en thousiast. „Het was een heel bijzonder en uniek gebeuren, fantastisch om dit mee te kunnen maken." Hoogtepunt wat haar be treft was het speciaal geschreven huwe lijksduet 'Lopen op het water' van Marco Borsato en Sita. „Een heel mooi nummer." Dat de fanfarekorpsen die het festijn aan het begin van de avond openden ook 'De klok van Arnemuiden' ten gehore brachten, werd door de Zeeuwse gasten ook gewaar deerd. Het gezelschap uit Reimerswaal was bovendien zeer te spreken over de toebe deelde plaatsen: recht tegenover de konink lijke loge, waar alle hoge gasten en het bruidspaar zelf waren gezeten. „Het waren stipjes, maar we konden ze in elk geval zien." Dat KPN wat betreft de ver meldingen in het telefoon boek flink van het padje af is, is genoegzaam bekend. Maar zouden ze misschien ook een vooruitziende blik hebben hoe de situatie er na de herin deling in Zeeuws-Vlaande- ren voor de burgemeesters zal uitzienKPN heeft burge meester Vogelaar van de ge meente Hontenisse maar me teen een nieuwe functie toegedicht in de nieuwste uitgave van de gids: landbou wer. Ook gehoord: In Klooster- zande is het al carnaval, want Vogelaar heeft zijn kiel al aan. door René van Stee BRESKENS - Bressiaander E. Verkeste is gistermiddag na der tig uur gestopt met zijn honger staking. Hij was donderdagoch tend met deze actie begonnen als protest tegen de overlast van twee opeenvolgende huurders van het huis naast zijn eigen wo ning aan Ghistelkerke. Ook wilde Verkeste met zijn ac tie de Woonstichting Zeeu wsch- Vlaanderen (WZV), van wie hij zijn woning huurt, en de politie bewegen op te treden. Druk „De is druk me te veel gewor den. Ook de commotie die is ont staan rondom deze kwestie is me te veel", verklaarde Verkeste het staken van zijn actie. Hij hoopte wel dat de ogen van de verantwoordelijke instanties nu zijn geopend en dat ze op korte termijn passende maatre gelen zullen treffen. Verkeste sloot niet uit dat hij verdere pro testacties onderneemt als er niet spoedig wordt ingegrepen tegen de burenoverlast. J. Zeegers, de vader van de hui dige buurman van Verkeste is woest. Hij vindt alle ophef rond om de aantijgingen aan het adres van zijn zoon onterecht. „Er klopt werkelijk helemaal niets van. Wij voelen ons dan ook zwaar beledigd en verne derd. Daarom zullen we alles in het werk stellen om deze zaak recht te trekken, want dit pik ken we niet. Bovendien is het te gek voor woorden dat iemand als meneer Verkeste zo veel aan dacht en publiciteit krijgt in de krant", aldus een verontwaar digde Zeegers. door Rob Paardekam GOES - Het aantal diefstallen van personenauto's en andere motorvoertuigen in de Ooster- schelderegio is in de eerste acht maanden van vorig jaar met meer dan vijftig procent ge daald ten opzichte van dezelfde periode in 2000. Ook op andere gebieden kan het politieteam Oosterscheldebekken positieve cijfers laten zien. In haar verantwoordingsrap- portage schetst de politie een beeld van de criminaliteitscij fers over cle eerste acht maan den van 2001. In de zeven gemeenten van de Oosterschel- deregio werden in die periode zeventig motorvoertuigen ge stolen. In 2000 waren dat er nog 144, terwijl er in de eerste acht .maanden van 1999 nog 135 au to's en motoren werden ont vreemd. Vorig jaar vonden de meeste diefstallen (31) plaats op Schouwen-Duiveland, wat ook de grootste gemeente in de Oos- terschelderegio is. Goes volgt met twintig diefstallen op een logische tweede plaats. Dat be tekent dat bijna zeventig pro cent van alle diefstallen van mo torvoertuigen in deze twee gemeenten plaatsvindt. Ook het aantal woninginbraken nam aften opzichte van 2000. In dat laatste jaar vonden van ja nuari tot en met augustus 267 inbraken plaats, terwijl dat er vorig jaar 231 waren. De daling vond vooral plaats in de platte landsgemeenten, want Goes en Schouwen wei-clen geconfron teerd met twintig en negentien inbraken meer. Vooi-al in Wol- phaartsdijk, Goes, Bruinisse en Nieuw Haamstede zag de politie de laatste twee jaar een toename van woninginbraken. Op basis van het aantal inbra ken heeft de politie per gemeen te een inbraakrisico vastge steld. Dat is het hoogst in Goes en Schouwen-Duiveland. In die laatste gemeente is de kans dat er ingebroken wordt 5,3 pro cent. In Goes is die kans 5,1. In Tholen, Kapelle en Borsele is de kans op inbraak het kleinst. Op andere gebieden laat de politie vooi-al positieve cijfers zien. Zo nam het aantal zedenmisdrij ven met ruim 26 procent af en was er weer een lichte daling van het aantal geweldsdelicten. De cijfers over de verkeersvei ligheid tonen een ander beeld. Het aantal verkeersongevallen nam ten opzichte van 2000 met negentig toe tot 1261. Al met al concludeert de politie dat de criminaliteit in de Oos- terschelderegio over het alge meen is afgenomen. Ten opzich te van 1999, voor de politie het z-eferentiejaar, is het aantal aan giften met bijna tien procent ge daald naar 4493. Alleen in Bor sele nam het aantal aangiften licht toe. Noord-Beveland en Tholen kenden met een daling van 28,7 en 25,1 procent de gi-ootste daling. De politie in de Oosterschelderegio verzichtte in de eerste acht maanden van vorig jaar 1174 aanhoudingerz. In 47 gevallen waren agenten genoodzaakt geweld te gebrui ken. Tweehonderd mensen wer den in de boeien geslagen en er werd 556 keer gefouilleerd. Ten slotte werden 1200 slachtoffez-s van misdrijven doozwerwezen naar slachtofferhulp. Advertentie foto's Willem Mieras vereniging een Oranjeconcert gehouden waar muzikaal talent uit het doz-p het beste van zich zelf liet horen. Het programma bevatte veel bekende en goed in het gehoor liggende stukken, die soms op eigen of zelfs eigen zinnige werden vertolkt. Zo liet vier muzikanten hoz-en dat je ook een househit als 'No Limit' ook moeiteloos op de tuba kan spelen. Protesten Toch is niet iedereen blij. Eén van de protesten valt te lezen op het dak van een boerderij bij de A58 ter hoogte van 's-Heer Arendskerke. Daar staat de tekst Dwaze moeders, dwaze prins, die z-efereert aan het ver leden van Maxima's vader-. (Advertentie) Naast het uitdelen van een aan denken aan het huwelijk, wer den in Kapelle huwelijksbomen geplant in iedere kern van de ge meente. De eez-ste boom aan de Wemeldings Zandweg werd door de wethouders G. Burger en J. Herselman tesamen met de vooz-zitters van de Oz'anjever- enigingen A. Gijssel en E. Gan seman in de gz-ond gezet. Leerlingen van groep acht van de Kloetingseschool in Kloetin- De voorzitters van de Oranjeverenigingen, Ganseman (links) en Gijssel (rechts), en de wethouders Bur ger (midden links) en Herselman planten een Oranjeboom in Wemcldinge. I.v.m. het Oranje-Huwelijk zijn wij vandaag gesloten, maar wel zijn bijna al onze filialen morgen 3 feb. geopend* van 12.00 tot 17.00 uur! Beter Bed bij jou in de regio: Bergen op Zoom, Breda, Hulst. Oosterhout, Roosendaal en Tilburg junior. 'Zondag gesloten: Goes. Voor adressen raadpleeg de Telefoongids, de Gouden Gids (zie bedden) óf kijk op www.beterbed.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 59