Volkstuinen Cittersweg deels weg PZC Wedstrijdbad weer vol water PZC Industrial Park Vlissingen wordt in delen verkocht MODELBOUWSHOW College Middelburg mag zich van fractie niet op borst kloppen 15 Gemeente onderzoekt aanleg nieuw complex in Arnemuiden Eredienst Activiteiten voor kinderen in Intratuin WS W-directeur P.M. Bakker (55) overleden Creatieve markt Praatochtend Hartezorg Twee boetes voor liegende fietsster Geweldplegers moeten aan de slag Vlissingse beroofd Sokkendief heeft gestolen rijbewijs Wereldwinkel heropend Vrijspraak van mishandeling Info-avond over allochtonen en politiek beleid 10e NEDERLANDS GROOTSTE ZAT. 16 ZON.17 ZEELANDHALLEN s GOES r 7oo zaterdag 2 februari 2002 door Ab van derSluis ARNEMUIDEN - De dertien volkstuinders aan de Van Cittersweg in Arnemuiden ver huizen fasegewijs naar het volkstuincomplex aan de Ka naaldijk. Burgemeester en wethouders van Middelburg onderzoeken daarnaast de mo gelijkheid van een nieuw volks tuinencomplex in het vissers dorp. Het college heeft dat deze week besloten. Om het sportcomplex aan de Van Cittersweg uit te breiden, heeft de gemeente Middelburg een stuk grond aangekocht waarop dertien mensen een MIDDELBURG - Het Soefi Centrum Middelburg houdt morgen een universele eredienst in gebouw de Vier Elementen aan de Breeweg 100. De dienst begint om 10.50 uur. Het onder werp is 'Eenheid'. De spreker is At de Roos uit Beemte-Broek- land. KOUDEKERKE - Tuincentrum Intratuin uit Koudekerke heeft tijdens de voorjaarsvakantie di verse activiteiten voor kinde- Voor kinderen in de basis schoolleeftijd is er op 11, 12 en 15 februari van half twee tot vijf uur een indianenfeest. Kinde ren kunnen op deze dagen knut selen en een totempaal versie ren. Er is tijdens de vakantie dagelijks een speurtocht. Zater dag 16 februari is de prijsuitrei king van deze speurtocht. Het tuincentrum houdt vrijdag 22 en zaterdag 23 februari die rendagen. Een deel van het wa renhuis wordt omgebouwd tot dierentuin met echte dieren. Op zaterdag is er van half twee tot half vijf een kameel waar kinde ren gratis een ritje mee kunnen maken. volkstuintje hebben. Het gaat om een perceel van ongeveer 2500 vierkante meter. De Arnemuidse volkstuinders hebben zich niet verzet tegen de aankoop van de grond. In een brief aan het gemeentebestuur schrijven zij het toe te juichen dat de gemeente veel geld inves teert in aanleg en verbetering van sportvelden en de bouw van een sporthal in Arnemuiden. „Wij hebben er begrip voor dat op de grond waarop wij onze liefhebberij uitoefenen straks een sporthal wordt gebouwd of een parkeerterrein wordt aan gelegd." De volkstuinders vin den het wel j ammer dat zij daar door hun liefhebberij niet meer kunnen uitoefenen. Zij hebben de gemeente gevraagd er alles aan te doen om nieuwe volkstui nen te vinden. De gemeente huurt in Arnemui den een stuk grond aan de Ka naaldijk. B en W zeggen dat het mogelijk is om de huurders van de Van Cittersweg over te bren gen naar dat volkstuincomplex. Daar zijn nog twee perceeltjes vrij van 100 en 258 vierkante meter. B en W van Middelburg erkennen dat het onmogelijk is om alle volkstuinders om korte termijn te laten verhuizen naar het volkstuincomplex aan de Kanaaldijk. De gemeente is af hankelijk van de huidige huur ders van het complex die toeval lig de huur opzeggen. Het zou vele jaren kunnen duren voor dat iedereen over is. Een aantal volkstuinders van de Van Cit- Een aantal volkstuinders van de Van Cittersweg kan zonder tuin komen te zitten. foto Ruben Oreel voor nieuwe ontwikkelingen." De stichting was onder zijn leiding de laatste jaren bij zonder actief op het gebied van senioren huisvesting. Recentelijk spande hij zich met name in voor de bouw van een woonzorg complex in Oost-Souburg. Binnen niet al te lange tijd zal zijn wens werkelijkheid wor den, op de plaats waar voorheen zorgcen trum Bachten Komme stond. door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - P.M. Bakker, directeur van de Woningstichting Walcheren, is op 28 ja nuari onverwacht overleden. De begrafenis heeft gisteren in besloten kring plaatsge vonden. Bakker werd 55 jaar. De geboren Vlissinger was jarenlang het ge zicht van WSW, de kleinste van de woning stichtingen op Walcheren. Collega-direc teuren roemen hem als 'een man waarop je kon bouwen en vertrouwen', en 'een toon beeld van standvastigheid'. Als directeur maakte Bakker grote veranderingen in de woningbouwwereld mee. „Sociale woning bouw is nog steeds onze belangrijkste taak", zei hij bij de viering van het 5 0-jarig bestaan in 1998, „Maar je moet je ogen niet sluiten tersweg kan zonder tuin komen te zitten. De aanleg van een nieuw volks tuinencomplex in Arnemuiden kost tussen de 250.000 en 400.000euro.Degemeenteheeft de ervaring dat de grond in het vissersdorp niet goedkoop aan gekocht kan worden. Er moet rekening gehouden worden met een vierkante meterprijs van tussen de 25 en 40 euro per vier kante meter. Een volkstuincom plex van enige omvang is onge veer tienduizend vierkante meter groot. Daar komen nog extra kosten bij, zoals hekwerk, waterleiding en drainage. B en W hebben er deze week voor gekozen te kiezen voor het fasegewijs verhuizen van de volkstuinders naar de Kanaal dijk. De zittende volkstuinders aan de Van Cittersweg krijgen tot 28 februari de tijd om te rea geren. Doen zij dat niet, dan kunnen ook andere gegadigden een stukje grond krijgen aan de Kanaaldijk. MIDDELBURG - Het creativi teitscentrum Multi Colour aan de Torenweg in Middelburg houdt zaterdag 9 .februari voor de tiende maal een creatieve midwintermarkt. De markt staat in het teken van kaarten maken. Er worden demonstra ties geven over drie dimensio nale kaarten maken, pergama- no (tekentechniek) en snijtechnieken. De markt duurt van 10 tot 16 uur. MIDDELBURG - Patiënten vereniging Hartezorg Midden- Zeeland houdt dinsdag 12 fe bruari een praatmorgen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Belangstellenden krijgen de ge legenheid vragen te stellen over problemen die mensen met hartziekten kunnen ondervin den. De morgen staat onder lei ding van de secretaris van Har tezorg, P. Maas-Griffioen. De aanvang is om kwart over tien in zaal één van de bibliotheek. VLISSINGEN - Een 40-jarige Vlissingse is gistermiddag twee keer bekeurd. De eerste kreeg ze voor het fietsen in een straat waar dat niet is toegestaan, de Vlissingse Walstraat. Toen ze door de politie daarvoor staande gehouden werd, gaf ze een valse naam op. Dat kwam haar op een tweede boete te staan. Ze moet in totaal 109 euro betalen. TERNEUZEN - Drie mannen uit Terneuzen, twee van 22 en een van 21 jaar, zijn gisteren bij verstek door de Terneuzense politierechter voor het plegen van openlijk geweld veroor deeld tot taakstraffen van tachtig uur. De verdachten, familie van elkaar, hadden op 15 april vorig jaar bij een vechtpartij in het uitgaanscentrum van Terneuzen een man fors toegeta keld, door hem te schoppen en te slaan. De aanleiding tot het geweld was een meisje, dat volgens de politierechter ook een kwalijke rol had gespeeld. Gisteren bleek dat het slachtoffer inmiddels wraak heeft ge nomen op een van zijn belagers. Die zaak komt tezijnertijd op de zitting van de politierechter. VLISSINGEN - Een 43-jarige vrouw uit Vlissingen is gister ochtend vroeg in de Scheldestraat in haar woonplaats met ge weld van haar schoudertas beroofd. De onbekend man vroeg eerst om geld en rukte daarna de tas met daarin persoonlijke papieren en een gsm, van haar schouder. Hij ging er terstonds vandoor in de richting van de Hobeinstraat. VLISSINGEN - Een 43-jarige Vlissinger is gistermiddag rond 17.00 uur in de Hobeinstraat in zijn woonplaats aange houden wegens diefstal. Hij had even daarvoor twaalf paar sokken gestolen uit een bak voor een winkelpand in de Lange Zelke. Bij verdere controle werd ook een gestolen rijbewijs aangetroffen. De eigenaar had hiervan aangifte gedaan. De man is in verzekering gesteld. ZIERIKZEE - De Wereldwinkel in Zierikzee heeft een meta morfose ondergaan. Het pand aan de Verrenieuwstraat is de afgelopen maand door een groep betrokkenen en andere vrij willigers opgeknapt. Naast het frisse schilderwerk is ook de vloer vernieuwd. Tegelijk met het nieuwe uiterlijk zijn de openingstijden van de winkel verruimd. De aanpassingen worden op zaterdag 16 februari gevierd met een officiële her opening (11.00 uur) door wethouder D. van der Wekken. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter heeft gisteren een 42-j arige inwoner van Sluis vrijgesproken van mishande ling. De man wercl verweten 11 juli vorig jaar in Cadzand-Bad een 13-jarige jongen met een stok te hebben geslagen. De jon gen maakte deel uit van een groep leeftijdsgenoten die kleine re kinderen lastig vielen op de speelweide bij het strandpavil joen. De uitbater greep in, waarna de jongeren vloekend en scheldend weggingen. Even later kwamen ze terug met tent- stokken. De 13-jarige jongen zorgde volgens verdachte voor overlast voor zijn gasten door met de stok te zwaaien, zodat hij zich nogmaals verplicht voelde om in te grijpen. Bij de worsteling zou de Sluissenaar de jongen op zijn been hebben geslagen. De officier van justitie eiste 150 euro boete, maar de politierechter had zo zijn twijfels en sprak de man vrij door Ab van derSluis MIDDELBURG - Burgemeester en wethouders van Middelburg moeten zich vlak voor de ge meenteraadsverkiezingen be scheidener opstellen. Dat stelt de fractie van Leefbaar Middel burg in een brief aan het colle ge. Volgens de partij geeft het geen pas om de bevolking van de Zeeuwse hoofdstad 'zand in de ogen te strooien met propagan distische verhalen'. Leefbaar Middelburg vindt het niet passend om iets meer dan een maand voor de verkiezingen 'de bouwrijke zegeningen' van het huidige college breed uit te meten tegenover de Middelbur gers. Voorbeelden daarvan zijn volgens de fractie: meer geld voor de wijkverenigingen en de voortvarende aanpak van de Strategische Projecten. Volgens de fractie moeten B en W juich- verhalen overlaten aan de poli tieke partijen die wethouders leveren in het college. REDACTIE MIDDEIM-ZEELAIMD Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl In de brief aan B en W wijst Leefbaar Middelburg op het be leidsprogramma 1997-2002. Een groot aantal punten is niet uitgevoerd. Voorbeelden daar van zijn: realisatie van een pop podium, definitieve afronding van de Markt, een actief ener- giebesparingsbeleid door de ge meente, de verdere invulling van de Maisbaai, de bouw van een Zeeuwse Schouwburg aan de Kanaalweg", een goede be reikbaarheid van de binnenstad door het openbaar vervoer en een goede communicatie met de burgers. Chaos De partij stelt dat de juiehver- halen van het college zijn inge haald door de werkelijkheid. Het parkeerbeleid is een chaos, voor Midgard is nog steeds geen oplossing gevonden, de schouwburg komt aan de Zuids ingel, de kiosken op de Markt staan nog steeds op hun oude plek, veilige fietsroutes in de Stromenwijk zijn ver te zoeken en de derde kanaalkruising over het Kanaal is ook nog niet ge realiseerd. „Wij hopen u met deze bloemlezing tot enige be scheidenheid te kunnen bewe gen." VLISSINGEN - De Stichting Platform Inspraak Allochtonen Vlissingen (SPIAV) houdt op vrijdag 8 februari een voorlich- tings- en informatieavond rond het thema 'De politiek en al lochtonenbeleid'. De bijeenkomst wordt gehou den met het oog op de komende gemeenteraadsverkiezingen. Politieke partijen lichten hun beleid ten aanzien van allochto nen toe en er is gelegenheid tot discussie. De avond begint om 20.00 uur in het gebouw van de Joegoslavische vereniging aan de Adriaen Coortelaan. Het wedslrijdbad in Vlissingen is gisteren weer gevuld met 750.000 liter water foto Lex de Meester door Anja Bimmel VLISSINGEN - Het wedstrijdbad van het Sportfondsenbad in Vlissingen wordt zondag weer geopend. Het bad is sinds dinsdag buiten gebruik omdat de filter die het water schoonhoudt stuk was. Het filter bestaat uit verschillende lagen zand en grind. Ze functioneerde niet meer naar behoren omdat een kunststofonder deel was afgebroken. „We ontdekten in de loop van maandagmiddag dat er zand in het zwembad lag", zegt J. Keijmel, direc teur van het Vlissingse zwembad. Tegels Het zand was ook in de leidingen rond het bad gekomen. Daardoor werd de druk in de leidingen zo groot, dat de tegels in het bad stuk gingen. Dinsdagochtend is een speciaal bedrijf gekomen om het zand weg te zuigen. „In totaal hebben ze wel twaalf duizend liter zand moeten verwij deren", vertelt Keijmel. Toen het bad helemaal leeg was, konden de reparaties beginnen. Ook kapotte tegels zijn vernieuwd. De grootste klus voor het zwembadperso neel kwam woensdag. „Helaas kan het be drijf dat het zand wegzoog, het niet in het filter terugpompen", zegt Keijmel. „Dit betekende dus dat wij alles handmatig weer terug moesten stoppen." En dat viel niet mee, volgens de directeur. Zelf hielp hij ook fanatiek mee. „We stonden ouder wets emmertjes door te geven, alsof we een brand aan het blussen waren." Gisteren was de immense klus geklaard. Alle roosters zijn teruggeplaatst, de tegels zijn in orde en het bad heeft een sopje ge had. „Het gebeurt niet vaak dat het hele maal leeg staat, dus we hebben goed ge bruik gemaakt van de gelegenheid." Rond een uur of twaalf werd begonnen met het vullen van het bad, een karwei dat zeker tien uur in beslag neemt. „Het bad wordt met 750.000 liter water gevuld. Dat duurt even", vertelt Keijmel. Speling Omdat hij een dag speling heeft ingecal culeerd, gaat het bad niet vandaag maar zondag open. „Voor hetzelfde geld waren we zaterdag pas klaar geweestDan had i k op het laatste moment alle watersportver enigingen moeten afbellen." Nu waren al le trainingen op dinsdag al afgezegd. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Voormalig Hoechst-onderdeel Industrial Park Vlissingen (IPV) wordt op gesplitst en verkocht. De aan deelhouders van de facilitaire onderneming willen zich eruit terugtrekken om kosten te be sparen. Ze willen geen geld meer betalen voor diensten waarvan ze geen gebruik ma ken. Mogelijk dat een deel van de 120 werknemers gedwongen zal worden ontslagen. Om hoe veel mensen het gaat, is niet be kend. IPV is in 1997 ontstaan na de te loorgang van het voormalige Hoechst-concern. Na de op splitsing ervan in zelfstandige ondernemingen, is ook IPV op gericht. De aandeelhouders zijn Thermphos, KoSa, Seaway Chemicals en Delta Nuts bedrij ven. Een jaar geleden kwam de di rectie tot cle conclusie dat het bedrijf geen toekomst meer heeft. De algemene raad van aandeelhouders besloot IPV te verkopen aan één koper. Dat is niet gelukt, omdat het bedrijf bestaat uit een aantal specialis tische afdelingen. Daarom heeft de directie ervoor gekozen het bedrijf op te splitsen en de delen a fzonderlij k in de etalage te zet ten. „De afdelingen worden niet zo maar van de hand gedaan", be nadrukt interimdirecteur J. Groenink, tevens directielid van Thermphos. „De opge splitste delen zullen worden verkocht aan ondernemingen die dezelfde soort activiteiten als core-business hebben." Zorgenkind Dat Industrial Park Vlissingen in moeilijkheden i.s gekomen, verbaast FNV-bestuurder J. Plat niet. „Het bedrijf heeft nooit de kans gekregen zich te ontwikkelen. IPV is vanaf het begin een zorgenkind geweest. Alle onderdelen die niet vielen onder doelgerichte productie werden ondergebracht in IPV", zegt Plat. Het bedrijf moest diensten gaan leveren aan de andere voormali ge Hoechst-bedrijven, zoals Thermphos en KoSa. Op ter mijn zouden alle bedrijven in het Sloegebiecl gebruik moeten kunnen maken van de diensten van IPV, zoals beveiliging, brandweer en laboratorium. „Vanaf het allereerste begin is dat niet van de grond gekomen" zegt Plat. „In de loop van de tijd heeft het bedrijf vier of vijf di recteuren versleten. Plet pro bleem is cle verstrengeling van aandeelhouders en klanten. De aandeelhouders zijn tegelijker tijd klant. En beide hebben niet altijd dezelfde belangen." Afspraken Groenink kan zich in die analy se vinden. „De belangen van aandeelhouders en klariten zijn inderdaad niet altijd dezelfde. Daar komt bij dat aandeelhou ders willen besparen op de kos ten. Er zijn in het begin zodanig strakke afspraken gemaakt met IPV dat het voor aandeelhou ders welhaast onmogelijk is om een flexibele keuze te maken over welke diensten af te ne men." De aandeelhouders onderhan delen nu met elkaar, maar ook met andere bedrijven over hoe IPV op te splitsen en te verko pen. „De verwachting is dat voor de meeste onderdelen wel een oplossing zal worden ge vonden", zegt Plat. Maar zowel FNV als CNV sluiten gedwon gen ontslagen niet uit. Ook Groenink doet dat niet. „We hebben nog geen zicht op hoe de opsplitsing er precies uit gaat zien en wat dat voor het personeel zal betekenen. Het la boratorium zal een te verkopen afdeling worden, evenals de energieafdeling en de kantine. Maar wat er gebeurt met de be drijfsbrandweer is nog niet dui delijk. Geen enkel bedrijf wil het volledig opkopen, maar de bedrijven willen de dienst wel in stand houden. Voor de groep mensen die mogelijk overblijft, zullen we over een aantal maan den een sociaal plan klaar moe ten hebben." (Advertentie) OPEN: 10.00 tot 18.00 uur TOEGANG: 6,= p.p. 3.50 kind 4-12 jaar INFO: 0113 - 221020 show' CLUBLEDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15