PZC Veerse politiek baalt van claims 13 Oude kantine Zeelandia in brand gestoken Bressiaander geeft hongerstaking op Zondag Open: 2e voor de HALVE PRIJS! a Voorschotje op Oranje-huwelijk Maxima had het nog naar haar zin ook Zeeuwse politiechef in ere-escorte trouwstoet Meerderheid morrend akkoord met vergoeden planschade Sandenburg Stelen fietsen volgens rechter misselijk gedrag Samen Vorstelijk Zitten Smul van al dit nieuws! bruynzeel Veere draait op voor tekort Grote Kerk Vandaag gesloten, maar Laatste Woelige Weken zeeuwse almanak Carrièreswitch MIDDEN zaterdag 2 februari 2002 AMSTERDAM - De Zeeuwse politiechef Rinus Jeremiasse maakt vandaag deel uit van het ere-escorte bij de trouwstoet. Jeremiasse is hoofd forensi sche en technische ondersteu ning bij het korps. Hij is al jaren betrokken bij de feestelijkheden op Prinsjes dag. Vanwege zijn hippische achtergrond had hij belang stelling getoond om toe te tre den tot de groep beredenen van de politie die de jaarlijkse tra ditionele rijtoer door Den Haag begeleiden. Bovendien deed zich de situatie voor dat er bij het muzikale gedeelte van het ere-escorte van de politie 'de clique' genaamd, behoefte bestond aan een trompetter. Zo kon Jeremiasse een andere hobby benutten: het bespelen van de jachthoorn. In een later stadium werd hij commandant van de clique, die behalve op Prinsjesdag ook optreedt bij andere bijzondere evenemen ten. Zoals nu ook bij het ko ninklijk huwelijk. door Miriam van den Broek DOMBURG - Vier bewoners uit Veere krijgen een planschade vergoeding voor het bestem mingsplan Sandenburg in Zanddijk. „Het is zondegeld", reageerde raadslid P. Hengst van het CDA tijdens de commis sie ruimtelijke ordening. „We moeten het wel toekennen. We kunnen niet anders", zei A. Ma- ris van de ChristenUnie. Achter het verzorgingshuis Nieuw-Sandenburgh worden de komende zeven j aar ongeveer 27 woningen gebouwd. Het gaat om vrijstaande huizen en twee- onder-een-kap woningen. De bouw van de eerste huizen is al begonnen. Bewoners van de Sandenburg- laan en de Van Borselaan dien den een verzoek in voor plan schadevergoeding. Zij zijn van oordeel dat hun woongenot en hun privacy worden aangetast als achter hun huizen mensen komen wonen. Door de verandering van het uitzicht verandert de waarde van hun woningen, stellen zij. De gemeente Veere liet het taxa tie- en adviesbureau Geschiere- Josiasse de planschade onder zoeken. Het adviesbureau kwam tot de conclusie dat in derdaad planschade ontstaat door het bestemmingsplan San denburg. Van de zotte „Het is van de zotte als je ziet op basis waarvan de bewoners planschade aanvragen", zei L. van der Hoest van D 6 6„Ik vind dat we het maar moeten laten voorkomen bij de rechter om te zien hoe die er over denkt." De manier waarop wordt omge gaan met uitzichten bevreemdt TERNEUZEN - De Terneuzen- se politierechter veroordeelde gisteren een achttienjarige in woner van Sluis tot 650 euro boete. De Sluissenaar had vorig jaar in Oostburg een brommer gestolen en een fiets in Zuidzan- de weggenomen. De politierechter kwalificeerde de diefstallen als misselijk ge drag. Van der Hoest. „Eerst was het een recht, daarna werd het een voorrecht waaraan geen rech ten verbonden konden worden en nu lijken we weer terug te gaan naar de oude situatie." Ook R. van der Meer van de AOV/Unie55+ noemde de plan schade voor verminderd uit zicht bekrompen. „Toch ben ik niet voor uitvechten bij de rech ter. Daar zijn de bedragen te klein voor. Laten we de kop maar op het hakblok leggen." GroenLinks vond het onbegrij pelijk dat de uit te keren bedra gen voor de vier Veerenaren niet werden genoemd in het college voorstel. „Vorig jaar behandel den we verzoeken voor plan schade aan de Kaai in Veere. Toen waren die bedragen wel openbaar", zei P. Louwerse. Hij kreeg bijval van de PvdA, de ChristenUnie en de SGP. Wethouder L. Wisse legde nog eens uit dat het openbaar maken van de bedragen het risico met zich meebrengt dat meer men sen een verzoek gaan indienen. Het college heeft zich voorgeno men voortaan nooit meer de be dragen openbaar te maken. D66 reageerde dat het indienen van planschade een mogelijkheid is die wettelijk is vastgelegd en dat de bedragen daarom ook niet geheim hoefden te zijn. Wisse beloofde dat hij het zou bespreken met het college, zo dat de bedragen wellicht ko mende woensdag bij de raads commissie algemeen bestuur en financiën alsnog openbaar wor den. Het houten gebouw stond binnen een mum van tijd in lichterlaaie, door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De voormali ge kantine van voetbalvereni ging Zeelandia is afgelopen nacht door brand verwoest. Volgens de brandweer is het houten gebouw in brand gesto ken. De politie heeft de zaak in onderzoek. De brand werd om half twaalf gemeld. De brandweer rukte uit met twee bluswagens, een hulp verleningsvoertuig en een lad derwagen. De vlammenzee werd bestreden door 24 brandweerlieden. Die wisten, mede dankzij een gun stige windrichting, te voorko men dat het vuur oversloeg naar de achter de kantine gelegen woning. Om middernacht kon het sein brandmeester worden gegeven, maar de brandweer was tot diep in de nacht bezig met nablussen. Het gedeelte van het pand dat na de brand nog overeind stond, is vannacht tegen de vlakte ge gooid. De brandweer wilde voorkomen dat het gebouw op nieuw in brand wordt gestoken. Advertentie I.EOLUX ..als je MAXIMAAL wilt genieten kies je voor de love-seat Siboga^ U bent vandaag van harte welkom! Zuidweg 20A, Zonnemaire Telefoon 0111-401318 www.interieur-paauwe.nl (Advertentie) Proeverijen ■MlkMM* Bergen op Zoom Drebbelstraat 9, telefoon 0164 - 25 09 00 Breda Woonboulevard Kruisvoort 52, telefoon 076 - 522 13 34 Roosendaal Ettenseweg 2, telefoon 0165 - 63 13 66 fit O O De bruidjes van de Prins Willem-Alexanderschool in Sint Laurens. door Ditty Nieuwenhuize SINT LAURENS - De leerlingen van de Prins Willem-Alexanderschool in Sint Laurens hebben gisteren hun eigen brui loftsfeest gevierd. De school hield een bruidsmodeshow. Alle ouders die nog in het bezit waren van hun bruidskleding, mochten de kostuums en japonnen laten zien in een heuse mode show. „Sommige ouders pasten aan het begin van deze week de kleding niet meer. Waarschijnlijk heeft heel het dorp flink gelijnd, want vandaag was tóch iedereen in vol ornaat op school", vertelde lerares Marjolein van de Klooster. Ook de direc teur en zijn vrouw kregen de kleding niet meer aan. „Zij zijn vandaag zogenaamd opnieuw getrouwd in Walcherse kleder dracht. Dat was echt hartstikke leuk." De leerlingen waren allemaal in het rood, wit en blauw verkleed naar school geko men. „Twee leerlingen waren als bruid en foto Ruben Oreel bruidegom verkleed. In het echt hebben ze ook verkering." Kaasboerderij Schellach uit Middelburg stelde voor de best verklede ouders een Oranjekaas beschikbaar. De juiy bestond uit een medewerkster van het Middel burgse bruidshuis Fiësta én koningin Beatrix. „Een van onze collega's heeft precies hetzelfde kapsel als de koningin. We hebben gisteren haar vierenzestigste verjaardag gevierd." Uiteindelijk won een van de moeders de kaas. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - „Ik had het niet willen missen." Dat was de re actie van Veerenaren die gister avond het feest in de Amster dam Arena ter gelegenheid van het huwelijk van Willem- Alexander en Maxima bijwoon den. „Het was leuk en afwisselend en er hing een gemoedelijke sfeer" laat Wilma Bosgra van de Oran jevereniging Big'gekerke direct na afloop van het evenement te lefonisch weten. „Het duurde heel lang voordat we binnen waren, en het duurde ook heel lang voor we het stadion weer uit waren. Het was omstreeks tien uur afgelopen. We zijn nu een uur verder en zijn net bij de bus aangekomen. Zo meteen rij den we weer terug naar huis. Maar in de Arena zelf was het hartstikke leuk. Veel mensen waren oranje gekleed. Het was heel bijzonder." De Zeeuwse delegatie zat pre cies tegenover het bruidspaar aan de andere kant van de Are na. „Ze zaten in de verte maar we konden ze goed zien op beeldschermen." Maxima zag er leuk en vlot uit en had het nog naar haar zin ook, vertelt Bos gra. Na de overhandiging van het Nationale huwelijksge schenk, het Oranje Fonds, ging de koninklijke familie weg. Marco Borsato gaf daarna een concert voor de rest van het pu bliek. „Blijkbaar vonden Wil- lem-Alexander en Maxima de avond echt heel leuk, want ze zijn nog teruggekomen voor het concert. Dat konden we goed zien omdat Maxima opviel in haar rode broekpak. Ze heeft via een verrekijker het verdere optreden van Marco Borsato ge volgd. Voor zover ik kon zien, zijn ze gebleven tot het einde. Wat Bosgra heel amusant vond, was de ontspannen wijze waar op Loes Luca, bekend van tele visie en theater, de avond presenteerde. Luca gaf het bruidspaar tips voor een fijne bruiloft. „Dat was niet zo stijf. Ook grappig was dat er aan het begin van de voorstelling een grote witte limousine de Arena kwam binnenrijden. Iedereen dacht dat Willem-Alexander en Maxima daarin zaten, maar Loes Luca kwam er uit. Mis schien nog wel het leukste was dat Willem-Alexander een jon gen moest optillen zodat die aan een oranje lint kon trekken. Dat hoorde bij de uitreiking van het geschenk. De doek viel hele maal over Willem-Alexander heen. Dat was vast niet ge pland." DOMBURG - Het project Grote Kerk in Veere kampt met een te kort van naar schatting 223.000 euro. Het financiële gat word! hoofdzakelijk veroorzaakt door de kosten van geluidwerencfe voorzieningen. Het gemeente bestuur wil dit bedrag opvai- gen met btw-geld dat het terig krijgt van de belastingdienst. De komst van de Stichtin; Nieuwe Muziek Zeeland nas- de Grote Kerk en het geschik maken van de kerk voor een cul turele bestemming kost onge veer 2,7 miljoen euro. De Rijks gebouwendienst betaalt l,i miljoen euro en de gemeent Veere 635.000 euro. Het Rijk, d* provincie en het EU-fonds Kon ver dragen de rest van het be drag bij. Uit het overzicht van het total* budget en de geraamde kostei voor de noodzakelijke inrich ting blijkt dat er een tekort n Dit wordt hoofdzakelijk ver oorzaakt door de kosten van ge luidwerende voorzieningen Het geluidwerend maken van d< Grote Kerk kost ongevee: 408.000 euro, exclusief btw. De gemeente Veere heeft extrc geld gevonden in de terugvorde ring van de btw over de investe ringen voor de Grote Kerk. Het college van B en W wil dit tekort betalen. Het gemeentebestuur vindt het verantwoord de terug gave voor dit doel in te zetten. Het voorstel wordt op dinsdag 5 februari besproken in de raads commissie cultuur in het ge meentehuis in Dombux-g. foto Peter Buteijn Het houten gebouw was sinds 31 december eigendom van de ge meente Middelbux-g en stond leeg. Voetbalvereniging Zeelandia is na de fusie met VV Middelburg verhuisd naar het nieuwe sport park Veersche Poort. door René van Stee BRESKENS - Bressiaander E. Verkeste is gistermiddag na der tig uur gestopt met zijn honger staking. Hij was donderdagoch tend met deze actie begonnen als protest tegen de overlast van twee opeenvolgende huurders van het huis naast zijn eigen wo ning aan Ghistelkerke. Ook wilde Verkeste met zijn ac tie de Woonstichting Zeeuwsch- Vlaanderen (WZV), van wie hij zijn woning huurt, en de politie bewegen op te treden. Druk „De is druk me te veel gewor- den. Ook de commotie die is ont staan rondom deze kwestie is me te veel", vex-klaarde Verkeste het staken van zijn actie. Hij hoopte wel dat de ogen van de verantwoordelijke instanties nu zijn geopend en dat ze op korte termijn passende maatre gelen zullen treffen. Verkeste sloot niet uit dat hij verdere pro testacties onderneemt als er niet spoedig wordt ingegrepen tegen de burenoverlast. J. Zeegers, de vader van de hui dige buurman van Verkeste is woest. Hij vindt alle ophef rand om de aantijgingen aan het adres van zijn zoon onterecht. „Er klopt wex-kelijk helemaal niets van. Wij voelen ons dan ook zwaar beledigd en verne derd. Daar-om zullen we alles in het wex-k stellen om deze zaak recht te trekken, want dit pik ken we niet. Bovendien is het te gek voor woorden dat iemand als meneer Vex-keste zo veel aan dacht en publiciteit krijgt in de krant", aldus een verontwaar digde Zeegers. (Advert I.v.m. het Oranje-Huwelijk zijn wij vandaag gesloten, maar wel zijn bijna ai onze filialen morgen 3 feb. geopend* van 12.00 tot 17.00 uur! Beter Bed bij jou in de regio: Bergen op Zoom, Breda, Hulst, Oosterhout, Roosendaal en Tilburg junior. 'Zondag gesloten: Goes. Voor adressen raadpleeg de Telefoongids, de Gouden Gids (zie bedden) óf kijk op www.beterbed.nl Dat KPN wat betreft de ver meldingen in het telefoon boek flink van het padje af is, is genoegzaam bekend. Maar zouden ze misschien ook een vooruitziende blik hebben hoe de situatie er na de herin deling in Zeeuws-Vlaande ren voor de burgemeesters zal uitzien? KPN heeft burge meester Vogelaar van de ge meente Hontenisse maar me teen een jiieuwe functie toegedicht in de nieuwste uitgave van de gids: landbou wer. Ook gehoord: In Klooster- zande is het al carnaval, want Vogelaar heeft zijn kiel al aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13