PZC Wijkraad moet gebouw delen Rondweg moet Terhole redden PZC Verhuizing ouderen Vermeerplein Clinge blijft onbespreekbaar Springen in zwembad met Anton aus Tirol Wethouder Hulst stelt multifunctioneel centrum in Langs de Linie voor 19 Dief steelt 71 flessen shampoo Aannemer komt afspraken na Werkstraf voor inbraakpoging Softdrugs in beslag genomen Burgemeester wast boze geesten af agenda Aannemer begint in lente 2003 aan appartementen Sasse Markt Lampionoptocht donderdag 31 januari 2002 om de wijkraad over de streep te trekken: „Onderschat niet hoe veel tijd het kost om een zelf standig wijkgebouw op een an dere plaats neer te zetten. Dan moet je een artikel 19 procedure opstarten en dat kost je min stens twee jaar." Weemaes denkt twee maanden TERNEUZEN - In een winkelpand in Terneuzen zijn gister morgen 71 flessen shampoo gestolen. De diefstal werd door onbekende(n) gepleegd; de waarde van de shampoo bedraagt enkele honderden euro's. TERNEUZEN - De tientallen heipalen die nodig zijn voor het medisch centrum aan de Terneuzense Van Steenbergenlaan zullen vanmiddag allemaal de grond in zijn geramd. De ge luidsoverlast voor de omwonenden zal gedurende de rest van de bouwtijd - eind van dit jaar - beperkt blij ven, voorspelt uit voerder W. van Gemst van aannemingsbedrijf Gebroeders Van der Poel. F. Haak, voorzitter van de bewonerscommissie van het belen dende woonzorgcentrum De Cavelier, bevestigt dat de aanne mer zich keurig aan de afspraken houdt. De heiwerkzaamhe den zijn de hele week tussen 12.15 en 13.15 uur stilgelegd om degenen die behoefte hebben aan een middagdutje enigszins tegemoet te komen. MIDDELBURG -Een 63-jarige inwoner van Vogelwaarde moest zich gisteren voor de Middelburgse politierechter ver antwoorden voor een onbezonnen actie. De man was stom dronken toen hij op 2 mei vorig jaar in Biezelinge een terras tegel door het raam van de woning van zijn ex-schoonzuster gooide. Het was zijn bedoeling om er geld weg te nemen, maar zover kwam het niet. Voor de inbraakpoging werd de verdachte conform de eis veroordeeld tot honderd uur taakstraf. Daar naast vond politierechter R. Fibbe een schadevergoeding van 250 euro aan het slachtoffer op zijn plaats. De verdachte zei door gokschulden in de problemen te zijn ge raakt. Hij had zich die dag in een café laten vollopen. „Ik had twintig bacardi-cola's en vijftien pilsjes op", zei hij gisteren. Het bracht hem op het idee om naar de woning van zijn schoonzuster te gaan. Zij had hem in dronken toestand zien aankomen.Toen de wouw glasgerinkel hoorde, was ze uit een raam gesprongen en naar de buren gevlucht. De man staakte zijn inbraakpo ging, omdat hij zich bezeerde. „Ik was meteen nuchter." Met de zuster van het slachtoffer had hij vijfentwintig jaar samen gewoond. Aan de relatie was na een incident een eind geko- HULST - De politie heeft gistermiddag in Hulst twee Belgen aangehouden met kleine hoeveelheden softdrugs in hun bezit. Een vrouw uit Beveren (22) had 4,4 gram marihuana op zak, een Brusselaar (32) was in het bezit van bijna vijf gram wiet. de verdovende middelen werden in beslag genomen, de twee verdachten mochten na verhoor naar huis. RENESSE - Burgemeester J. Asselbergs van Schouwen-Dui- veland ondergaat zaterdag 2 februari een rituele reiniging. In het voetspoor van de Renesser dominee Piter Goodijk en zijn volgelingen zal Asselbergs zich die ochtend in zee wagen om de benen te wassen. De enkele jaren geleden door Goodijk geïntroduceerde han deling maakt deel uit van de traditionele Schouwse strao, het wegwassen van 'kwade geesten' na een lange winter op stal. Mens en paard stappen zaterdagmorgen even na kwart voor elf bij duinovergang de Wilhelminahoeve in de verkwikkende golven. Gastleraar Tonny Hendriks en zweminstructrice Tamara Verbraeken deden verkleed in een stemmig Heidipakje, de aquagymmers de be wegingen voor. Gisteren stond de les in het teken van euro-landen Oostenrijk, Spanje en Nederland. foto Charles Strijd door René Hoonhorst TERNEUZEN - Ze hebben allebei een hart operatie achter de rug, maar ze sporten nog graag. Volksdansen, gymmen en vooral zwemmen houden Marie Verduijn (82) en Petronella Timmerman (73), beiden uit Sluiskil, fit. De bejaarde dames horen tot de fanatiekste deelnemers aan het aquagym- men in zwembad De Honte in Terneuzen. Marie zwemt al bijna twintig jaar in De Honte. In het begin kon ze alleen baantjes trekken. Sinds eind jaren tachtig neemt ze deel aan het aquagymmen, het onder bege leiding verrichten van gymnastische oefe ningen in het water. Ook na hun hartopera ties bleven de dames actief. Bij Marie wer den vijf jaar terug wat kleppen vervangen en Petronelle kreeg negen jaar geleden vijf omleidingen aangemeten. De laatste tijd gymmen ze met meer plezier dan ooit, want de zwemonderwijzers van De Honte hebben aan de lessen een thema gekoppeld. Euro Deze maand stonden de instructielessen Meer Bewegen Voor Ouderen in het teken van de overgang van de gulden naar de euro. Alle landen van de Europese Unie die hun nationale munt aan de kant schuiven, pas seerden de revue. Als laatsten waren giste ren Oostenrijk, Spanje en Nederland aan de beurt. Gastleraar Tonny Hendriks oogstte een stormachtig applaus toen hij in een groen tuinbroekje als Anton aus Tirol zijn opwachting maakte. Samen met zwemin structrice Tamara Verbraeken, gekleed in een stemmig Heidipakje, deed Hendriks alle bewegingen aan de oudjes voor. Nadat Verbraeken het Spaanse deel alleen voor haar rekening nam Viva Espana van Imca Marina en Het was aan de Costa del Sol van de Zangeres zonder Naam), kwam Hendriks nog een keer terug als een alterna tieve Frau Antje - oranje klompen, Zeeuws kapje en oranje vlechten- om samen met Verbraeken Twee emmertjes water halen voor te dansen. In het water wuifden en sprongen veertig paar armen en benen met het inspirerende tweetal mee. „Sommige bewegingen zijn wat moeilijker voor me, maar ik doe zoveel mogelijk mee. Ik blijf me er goed bij voelen", vertelt Marie. Honny Fassaert, de scheidende voorzitter van de dorpsraad Terhole: „Wanneer er geen rondweg komt, wordt Terhole opgezadeld met een verkeersprobleem dat zijn weerga niet kent." foto Camile Schelstraete door Jean-Lou de Gucht HULST - Als het aan wethouder P. Weemaes ligt komt er binnen kort een multifunctioneel ge bouw in de wijk Langs de Linie. Het wordt weliswaar niet het zelfstandig gebouw waar de wijkraad al lang om vraagt, maar een ruimte die gedeeld moet worden met de Moer- schansschool. Volgens het voorstel moet de ruimte die aan de basisschool wordt gebouwd gebruikt gaan worden door de school, een peu terspeelzaal, de stichting Wel zijn voor Ouderen en de wijk raad. Het gebouw zal ongeveer 15 bij 21 meter bedragen en kan ge splitst worden in drie afzonder lijke ruimtes. Er komt een apar te ingang zodat er 's avonds geen gebruik van de school hoeft te worden gemaakt. Het voorstel zal eerst verder uit gewerkt worden en daarna aan STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten en stijldansen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Zangkoor; CLIIMGE - Malpertuus, 9.30 uur: Creatief bloemschikken; 13.30 uur: KBO gymnas tiek en biljarten; 13.30 uur: Anbo hobby club; 19.45 uur: Bingo; Café De Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden; Café Van Grol, 19.30 uur: Vertrek lam pionoptocht; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmiddag en sjoelen; 19.00 uur: Engels voor gevorderden; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Engelse les; 10.00 uur: Biljartles, bewegingsles; 10.30 uur: Engelse les; 13.00 uur: Pedicure; 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Linedance voor 55-plussers; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; Gymzaal De Eikelaar, 19.45 uur: Steps workout; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 9.30 uur: SWO bloemschikken; 19.00 uur: KBO gym; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 14.00 uur: SAS VAN GENT - Aannemer Van der Poel verwacht volgend voorjaar te kunnen beginnen met de bouw van het apparte mentencomplex aan de Markt in Sas van Gent. Dat zegt R. van Pamelen van het aannemings bedrijf. Twee jaar geleden al kreeg Van der Poel medewerking van de gemeente om het complex te bouwen. De verdere ontwikke ling van het bouwplan raakte echter in het slop. Binnenkort neemt de gemeenteraad een nieuw voorbereidingsbesluit om de bouw mogelijk te maken. Dat is nodig omdat de geldig heidsduur van het oude besluit inmiddels is verstreken. „We gaan het nu verder afwer ken", zegt Van Pamelen. „We gaan een architect inschakelen en de procedure voor de bouw vergunning in gang zetten. Dat zou in de loop van dit jaar alle maal rond moeten komen. Daarna beginnen we met de ver koop. De bouw begint waar schijnlijk volgend voorjaar." Prijzen van de vijf appartemen ten die in het complex komen zijn nog niet bekend. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl het college van B en W worden voorgelegd. Weemaes: „We gaan nu eerst op een rijtje zetten hoe veel mensen er gebruik van gaan maken en kijken welke beheers vorm we eraan gaan geven. Ver volgens gaan we kijken hoe we het gebouw kunnen financie ren. Het is natuurlijk nog maar een voorstel. Ik wil eerst zeker weten of iedereen zich hierin kan vinden. Het is echt niet mijn bedoeling om iemand iets op te dringen." De wijkraad heeft zich nog niet uitgesproken over het voorstel. Zij willen eerst het definitieve plan afwachten voordat zij ak koord gaan. Hun streven is al tijd geweest om een zelfstandig wijkgebouw te hebben. Pen ningmeester B. Verbugt: „Ieder dorp in de gemeente Hulst heeft een dorpshuis. Waarom wij dan niet?" Een aanbouw aan de Moer- schansschool kan op korte ter mijn gerealiseerd worden. Dat is ook het argument van Weemaes Kaarten en sjoelen; 20.00 uur: Lezing over de ontwikkelingen in de recreatieve sector; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 - 19.30 uur: Pergamano voor de jeugd; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur: Computerles; De Roselaer, 9.30 uur: Callanetics; 13.15 uur: Tekenen; 15.30 uur: Technica 10 voor meisjes van tien tot en met twaalf jaar; De Regenboog, 14.00 uur: Bingo; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Swos biljarten voor dames, kaarten en canasta; 18.00 uur: Oefenavond kinder cabaret Het Talent; 19.00 uur: Oefen avond jeugdcabaret Het Talent; 19.30 uur: Oefenavond toneelgroep Sempre Avanti en oefenavond blaaskapel Ein Prosit; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten en handwerken; 19.30 uur: Yoga; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Swot Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor De Veste; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Triangel, 20.00 uur: Klaverjassen; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; Café 't Polderken, 13.30 uur: Kaarten jo ke ren ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.45 uur: Koers bal. Rond de jaarwisseling besteed den we, tegen de achtergrond van de komst van de Wester- scheldetunnel en het verdwij nen van het veer Kruiningen- Perkpolder, aandacht aan de dorpen langs de N61 aan de westkant van de Kanaalzone. Nu verleggen we onze blik naar de oostkant. Hoe kijken ze in Zaamslag, Vogelwaarde, Ter hole, Kuitaart, Kloosterzande en Kapellebrug tegen de toe komst aan? Een gesprek met dorpsraden en ondernemers. VandaagTerhole. door Eugène Verstraeten Ieder half is het spitsuur in Terhole. Als de veerboot in Perkpolder zijn lading uit spuugt, staan tien minuten la ter de huizen langs de Hulster- weg (rijksweg 60) te trillen op hun grondvesten. Vrachtauto's razen rakelings langs gevels en dakgoten. Of het rustiger zal worden als straks de veer dienst wordt opgedoekt? Daarvan zijn ze in Terhole nog niet zo zeker. „Het enige wat zeker is na het wegvallen van de veerdienst, is dat de verkeersstroom door Terhole wat geleidelijker aan zal gaan verlopen", zegt Hon ny Fassaert, de scheidende voorzitter van de plaatselijke dorpsraad. „De pieken die zich nu om het half uur voordoen, zullen uiteraard wel verdwij nen. Over de intensiteit durf ik op dit moment nog niets te zeg gen. Dat zal helemaal afhan gen van hoe de verkeersstroom straks zal gaan verlopen." Fassaert is begin deze maand gestopt als voorzitter en secre taris van de dorpsraad, func ties die hij respectievelijk ze ven en acht jaar lang op zijn schouders heeft genomen. Vol gende week neemt hij officieel afscheid. „Ik vind het tijd dat nu iemand anders de kar eens gaat trekken. "Hij blijft wel ac tief als bestuurslid van 3VO Hontenisse, zodat hij nauw bij de de verkeersveiligheid van Terhole betrokken blijft. „Heel wat mensen verwachten dat na de opening van de Wes- terscheldetunnel veel automo bilisten gebruik zullen gaan maken van de Tractaatweg en de Langeweg, maar ik ben daar nog niet zo zeker van. Zeker niet, nu de rondweg om Zaamslag er ligt." Fassaert denkt dat veel zal afhangen van de prijs voor een ritje door de Westerscheldetunnel. „Als die ver boven het tarief van de - Liefkenshoektunnel ligt, zul len veel Zeeuws-Vlamingen ongetwijfeld via België, en dus door Terhole, gaan rijden. Er is zelfs sprake van dat de Lief kenshoektunnel tolvrij wordt. Enfin, de tijd zal het leren. Op Terhole gaan we er in ieder ge val van uit dat na het wegval len van de veerdienst het ver keersaanbod niet zal vermin deren." Fassaert vreest zelfs dat het verkeer uit Graauw en omge ving, dat nu via Kruispolder en Kloosterzande naar Perkpol der rijdt, na de opening van de tunnel via de polder door Ter hole een weg zal zoeken rich ting Terneuzen. „Dit houdt in dat de verkeersdrukte op de Notendijk niet gaat afnemen, maar zelfs gaat toenemen. En daar zit niemand van Terhole op te wachten." Ondernemerspet Edward Kindt van de gelijkna mige handel in tuin- en park machines aan de Hulsterweg begrijpt wel dat de dorpsbe woners het drukke verkeer lie ver kwijt dan rijk zijnMaar als hij zijn ondernemerspet op zet moet hij de zaken anders bekij ken. „Wij zitten op een schitte rende zichtlocatie, pal aan de Hulsterweg. Als hier straks minder verkeer langs komt, zal dat ongetwijfeld schelen in de omzet. Als mensen hier hon derd keer voorbij komen en tel kens onze grasmaaiers buiten zien staan, dan wordt dat in het onderbewuste opgeslagen. Hebben ze een keer een nieuwe grasmaaier nodig, dan zullen ze toch snel aan ons denken." Kindt wacht niet lijdzaam af, maar kiest voor de aanval. De vestiging in Terhole wordt flink uitgebereid, richting de achterliggende polder. „Ik hoop stiekum dat er toch een rondweg komt en dan zit ik weer terug op een prima zicht locatie." Zijn buurman slager Jan Brac- ké zit helemaal niet op een rondweg te wachten. „Dan kan ik mijn zaak wel sluiten", vree st hij. Hij moet het hoofdzake lijk hebben van zijn vaste klanten uit de omliggende dor pen, die op weg van of naar Hulst of Terneuzen bij hem een tussenstop maken. Als er een rondweg komt rijden die klan ten Terhole voorbij. Het ver dwijnen van de veerdienst maakt voor Bracké weinig uit. „Wij moeten het niet hebben nodig te hebben om een goed on derbouwd plan aan alle partijen voor te leggen. van toevallige passanten die van en naar de boot gaan." Er zijn plannen om de Haven- dijk, die nu wordt gebruikt als sluiproute tussen de rijkswe gen 60 en 61, af te sluiten. „Dat zou helemaal de nekslag bete kenen voor de inwoners van Terhole", zegt Honny Fassaert. „Want het gevolg is dan dat al het verkeer dat nu over de Ha- vendijk gaat,door de kern Ter hole wordt geleid. Wanneer er geen rondweg komt, wordt Terhole opgezadeld met een verkeersprobleem dat zijn weerga niet kent." Fassaert denkt dat Terhole be ter een slordige 500 meter noordelijker had kunnen lig gen. „Dan hadden we met heel dat gedoe van de Ruit niets te maken gehad." Hij blijft er bij dat momenteel de problemen alleen maar worden verlegd. „Straks is het grootste deel van Oost-Zeeuws-Vlaanderen vei liger, maar de kern Terhole verzuipt in de verkeersproble men. Dat kan toch nooit de be doeling geweest zijn. Het is vervelend om te moeten con cluderen dat er na het verdwij nen van de veerdienst niets in positieve zin verandert voor Terhole. Alleen de aanleg van een rondweg kan de situatie verbeteren." door Sheila van Doorsselaer CLINGE - De gemeente Hulst, woningbouwvereniging RZVW en Stichting Tragel moeten afblijven van de seniorenwo ningen aan het Clingse Ver meerplein. De hoogbejaarde be woners van de zestien huizen willen hun huurwoningen be houden zoals ze zijn. Samen met hun familie en de dorpsraad verzetten ze tegen al le plannen waarbij ze (tijdelijk) hun huis moeten verlaten. Op de bijeenkomst in gemeenschaps huis Malpertuus liepen de emo ties soms hoog op. De drukbe zochte bijeenkomst was opgezet om de Clingenaren kennis te la ten nemen van de plannen met het Sterreterrein, maar de meeste dorpelingen wilden we ten hoe het zat met de Vermeer plein. De Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging (RZ VW) heeft plannen met de huur woningen aan het pleintje. In het kader van het zogenaamd strategisch voorraadbeheer wordt elke huurwoning onder de loep genomen en ook de huis jes aan het Vermeerplein ontko men hier met aan. Sommige wo ningen voldoen niet meer aan de eisen van de tijd en onder het motto 'zonder verandering geen verbetering' wil de RZVW de woningen opknappen. Dit bete kent op zijn minst dat de bewo ners tijdelijk hun huis moeten verlaten. Iets waar zij pertinent tegen zijn. De verwijten vlogen E. Merckx van de RZVW gisteravond om de oren. Van opmerkingen als 'oude bomen moet je niet ver planten, want dan gaan ze ka pot' tot 'jullie doen alles over de ruggen van die oude mensen'. Wat de uiteindelijke plannen met het Vermeerplein nu precies zijn, werd niet duidelijk. Voorheen werd het plan geop perd om op het Vermeerplein pupillen van De Sterre te laten wonen. De bewoners van het Vermeerplein zouden eventueel op het Sterreterrein kunnen gaan wonen, dicht bij zorg en voorzieningen. „Maar dat is niet verplicht", benadrukte Merckx. De tegenstanders van de plan nen willen dat het Vermeerplein onaangeroerd blijft en dat rie pen ze nog harder toen Merckx verkondigde dat Stichting Tra gel, waar De Sterre onder valt, het Vermeerplein niet nodig heeft voor de verwezenlijking van haar plannen. Indien de bewoners van mening blijven dat de woningen aan het Vermeerplein in de huidige staat moeten blijven, dan zal de RZVW samen met Stichting Tragel en de gemeente nieuwe plannen moeten gaan smeden. Country-avond SLUISKIL - De Sluiskilse Country Western Dance Eve ning wordt gehouden op zater dag 2 februari in welzijnscen- trum Het Meulengat. De Belgische countryband Rou te 66 en zanger Diederick Ben- jaminsz staan garant voor een gezellige avond uit. Wie graag danst, kan aansluiten voor het line-dansen bij de aanwezige groepen zoals onder meer de Free Country Dancers, Frendly Cowboy en Lone Star. Op de avond staan er tevens kraam pjes met country-, music- en dance-artikelen en kleding. Het dansen begint om 20.00 uur. TERNEUZEN - Buurtvereni ging Hof Zeldenrust in Terneu zen houdt morgen een lampion optocht voor de kinderen in de wijk. Er zijn zo'n honderd in schrijvingen. De optocht begint om 19.00 uur bij het buurthuis. Advertentie Een waterbed koop je bij Rademakers Voor het Beste Bed Een Cascade waterbed... is lekkerder voor je rug. Slaapkenner Rademakers Heeft een slaapoplossing voor ledereen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 47