Van Acker hoopt op laatste zestien Zeeuws-Vlaamse trimlopen trekken meer deelnemers Schumacher ongedeerd bij crash Darter Mese op herhaling in IJzendijke Biljartbond raakt 3000 leden kwijt Jansen debuteert op gewestelijke titelstrijd Volleyballers Dow werken vlekje weg Rolf Mobach trainer Sluiskil Dertigtal Zeeuwen neemt deel aan Open NK darts Arrows haalt uit met 13-0 uitslagen agenda Onaantastbaar geacht Vooruit gaat onderuit door Fred Rabout IJZENDIJKE - Karl Mese is aan een ijzersterk seizoen be zig. De Goese darter, die speelt bij Yip Plaza, won in café Les Amies in IJzendijke zijn derde ranking van het seizoen. Eerder was hij in Goes (Yip Plaza) en Middelburg (De Slagvaart) al de beste. De fina le in IJzendijke was een kopie van de finale eerder dit seizoen bij Yip Plaza. Opnieuw kwam Mese, die als derde in de tus senstand van de ranking be gon, tegenover Eddy Crawford van Hart van Middelburg te staan. De eerste set ging nog naar Crawford (3-2), maar de twee resterende sets trok Mese naar zich toe. Hij haalde het twee keer met 3-1 In de halve finale schakelde Mese in een boeiend gevecht de Terneuzense routinier Piet Boot uit. Crawford rekende in die halve eindstrijd af met Mi ke van Belle. Door de eindzege in IJzendijke voert Mese na zes van de tien rankings de tussenstand aan. Zijn voorsprong op Westdor- penaar Ronny du Pon van Ar rows bedraagt elf punten. De hoogste finish in IJzendijke bij de singles was voor Simon Sijbrands van Grando/Triple. Hij gooide uit bij een stand van 170, dat is de hoogst haalbare finish die zelden is vertoond op een ranking in Zeeland. Sijbrands, regerend kampioen bij de singles, sneuvelde overi gens al in de tweede ronde. Dennis van Lomwei schakelde de darter uit Heinkenszand vroegtijdig uit. Bij de koppels bereikte Sijbrands de finale wel. Samen met clubmakker Gei- Tolhoek. Ze wonnen de finale van Man fred Venema en Erik Janssen met 4-3. De hoogste finish bij de koppels was voor Ko Verste gen met 136. In de tussenstand voeren Sijbrands en Tolhoek het klas sement nu aan. Ze hebben drie punten meer verzameld dan het duo Davy van Driessche en Arjen Verzijl van de Red Lions uit IJzendijke. De volgende ranking vindt zondag 3 maart plaats. De or ganisatie is dan in handen van Trefpunt. donderdag 31 januari 2002 door Govert van Veen NIEUWEGEIN - De nationale biljartbond raakt per 1 februari 3000 leden kwijt, afkomstig uit zes districten. De leegloop is het gevolg van het financiële wan beleid dat de laatste jaren is ge voerd. Veel biljarters, vooral uit de zui delijke districten, zijn daar tegen in opstand gekomen en hebben zich van de KNBB afge keerd. In de Zeeuwse districten heerst verdeeldheid. Alleen in Zeeuws-Vlaanderen is vrijwel unaniem gekozen voor de op richting van een eigen bond. Eric-Jan Koers, waarnemend directeur van het bondsbureau, noemt het aantal weglopers zeer teleurstellend. De ooit zo trotse KNBB-districten West-Bra bant, Roosendaal, Zeeuws- Vlaanderen, Schouwen-Duive- land, Kaatsheuvel en Veen en Rijnstreek (Leiden en omgeving zijn vrijwel weggevaagd. En ook in Waalwijk heeft een aan tal clubs zich afgescheiden. De teamcompetities onder de vlag van de KNBB worden nog wel afgemaakt, want er is al voor betaald. Daarna gaat een ieder zijns weegs. Naar een wil de bond, of naar een eigen con federatie, want die lijkt in de maak. Op 15 februari komen vertegenwoordigers van de af vallige districten in Roosendaal bij elkaar om zich te beraden. Ko Mangelaars, de opgestapte wedstrijdleider van het gewest zuid, vermoedt dat het op een samenwerking zal uitdraaien. „Noem het een confederatie, of een eigen, klein gewestje. In elk geval zullen we met zijn allen iets moeten op het vlak van de pertsoonlijke- en teamkampi oenschappen." Nagenoeg het hele dagelijks be stuur van het gewest Zuid-Ne derland is inmiddels afgetre den. Mangelaars en de Zeeuwse secretaris Han Al deden dat al eerder. Deze week werd ook be kend dat voorzitter Frans Fak- kers uit Fijnaart is opgestapt. De biljartbond heef Ad Kooien, voorzitter van het wel trouwe district Bergen op Zoom, tot waarnemend voorzitter be noemd. Met name Eric-Jan Koers en KNBB-voorzitter Henk Meijer hebben zich de afgelopen maand ingespannen om het op roer te bezweren en zoveel mo gelijk leden binnenboord te houden. Ze reisden stad en land af, naar Leiden, naar Doetin- chem, naar Enschede en naar Oirschót. In het oosten van het land wisten ze de onrust kenne lijk de kop in te drukken, in het zuiden lukte dat niet. Meijer dacht na die bijeenkom sten dat de schade tot maximaal tweeduizend leden beperkt zou blijven. Die schatting bleek dus te optimistisch. „Het resultaat zal pas goed merkbaar zijn als de competi ties zijn afgelopen", zegt Koers, „maar de kater is op voorhand al groot. Het is een fikse teleur stelling, zeker als je ziet wat er in Zuid-West Nederland is ge beurd. Daar zijn de grootste klappen gevallen. Hele distric ten zijn zo maar uit elkaar ge trokken. Overal zijn er wel een of meer verenigingen die bin nenboord blijven. We moeten kijken wat we met die vereni gingen in organisatorisch op zicht en in competitieverband nog aankunnen." Om schoon schip te kunnen maken met het financiële wan beleid van het vorige KNBB- kabinet, zag het nieuwe hoofd bestuur zich genoodzaakt voor de tweede achtereenvolgende maal meer contributie en in schrijfgeld te vragen. Dat heeft tot veel onrust geleid binnen het carambole-biljarten. Veel leden blijken het vertrouwen in het bestuur te hebben verloren. Het bondsbestuur heeft, getuige de leegloop, de onrust niet kunnen wegnemen. GPD VLISSINGEN - Rolf Mobach wordt met ingang van het nieu we seizoen trainer van vierde klasser Sluiskil. Mobach, die bezig is aan zijn derde jaar als assistent-trainer bij hoofdklasser Terneuzen, volgt bij Sluiskil interim-trai ner Henk Neels op. Neels nam voor de winterstop de plaats in van de ontslagen Arno Zwegers. Mobach, in het bezit van het di ploma trainer/coach 2, was eer der ook al eens enkele maanden trainer/speler bij Sluiskil. van onze sportredactie VLISSINGEN - In De Konings hof in Veldhoven worden zater dag en zondag de Open Neder landse kampioenschappen darts gespeeld. In totaal zullen ongeveer dertig Zeeuwen tot het deelnemersveld van ruim 3000 darters behoren. De twee pro minentste Zeeuwen zijn Jean- Paul van Acker en Karin van Leeuwen-Krappen. Van Acker hoopt op een plaats bij de laatste zestien, maar be seft dat dat niet gemakkelijk zal zijn. „Alsikbij de laatste zestien kom, verdien ik twee punten voor de wereldranglijst. Maar ik VLISSINGEN - In de Cham pions League van de Zeeuwse Darts Federatie deed het Ter neuzense Arrows uitstekende zaken. In de C-poule werd Trainzicht met een 13-0-neder- laag terug naar Domburg ge stuurd. Dat betekent dat de Terneuze- naren samen met Grando/Triple in deze poule vrijwel verzekerd zijn van verlenging van hun be- keravontuur. Ook Trefpunt 1 is bezig aan een sterk bekersei zoen. De Braakman stuurde Flightstones met lege handen terug de Westerschelde over (9-4) en handhaafde zich aan de kop van de tussenstand in de B- poule. Trefpunt 2 won de uit wedstrijd bij Veerhuis met 7-6 en nestelde zich op de tweede plaats in de stand. ben niet geplaatst, ik kan dus al in een vroeg stadium een we reldtopper tegenkomen. En met die korte partijen zit een onge luk natuurlijk in een klein hoek je." Zijn vorm is nog niet hele maal top maar dat kan snel veranderen. „Het kan zomaar gebeuren dat je op die dagen de sterren van de hemel'gooit." Van Leeuwen heeft een derde plaats van vorig jaar te verdedi gen en ook dat zal niet van een leien dakje gaan. In de aanloop naar het kwalificatietoernooi voor de Embassy kreeg ze een auto-ongeluk waarbij ze een kwetsuur aan haar werparm opliep. Ze heeft nog steeds fy siotherapie. ,,Maa>- het gaat nu wel weer redelijk." Ze is welis waar geplaatst, maar dat zegt niet zoveel, vindt ze. „Er zijn veel onbekende speelsters die toch goed kunnen darten. Als je er zo één tegenkomt, dan moetje er staan, anders kun je meteen naar huis." Ze hoopt in Veldho ven af te rekenen met de pech die haar de laatste tijd achter volgt. „Afgelopen weekeinde had ik in één leg twaalf pijlen op het ijzerdraad. Ongelooflijk." De overige Zeeuwen willen vooral de zondag halen. Bij de mannen halen 'slechts' 256 deel nemers dat, bij de vrouwen 64. Karl Mese kwam vorig jaar na mens Zeeland het verst. Hij reikte tot de laatste 64. Alex de Best kwam tot de laatste 128. Bij het toernooi hoort ook een koppeltoernooi. Karin van Leeuwen vormt een koppel met Roeli Bakker, één van haar con currenten voor de toppositie op de Nederlandse ranglijst. Bij de mannen kwamen Simon Sijbrands en Cees van Leeuwen vorig jaar tot de laatste 64. Michael Schumacher (links) neemt de schade op nadat hij met zijn Ferrari is gecrasht. foto Lluis Gené/EFE van onze sportredactie BARCELONA - Michael Schumacher is gis teren ongedeerd gebleven bij een zware crash met zijn Ferrari tijdens een test op het Circuit de Catalunya bij Barcelona. De 33- jarige wereldkampioen Formule I verloor in een bocht bij een snelheid van 240 kilometer per uur de macht over het stuur en belandde met de achterkant van de Ferrari hard in een stapel banden aan de zijkant van de baan. De Duitser reed niet met de nieuwe bolide, maar met een wagen die vorig jaar al tijdens de wereldtitelstrij d Formule I was gebruikt. Kort na de crash van Schumacher vloog ook teamgenoot Rubens Barrichello van de baan. De Braziliaan kwam eveneens met de schrik vrij. Zijn Ferrari was ook zwaar be schadigd. De Italiaanse renstal stopte na de tweede schuiver meteen met testen op het Catalaanse circuit. Schumacher nam on omwonden de schuld op zich van zijn crash. „Ik heb een stuurfout gemaakt, maar zoiets kan bij het testrijden een keer gebeuren", sprak de Duitser laconiek. „Zelf heb ik in elk geval nergens last van." Voor Barrichel lo was het al de tweede crash dit jaar. Op 19 januari vloog hij bij het testen in Valencia ook al mét zijn Ferrari uit de bocht. ANP doorWim de Vos WESTDORPE - Het seizoen is nog lang niet voorbij, maar toch laat voorzitter Roland de Bock van stichting Sportpromotion Zeeuws-Vlaanderen zich nu al uiterst positief uit over het ver loop van het Zeeuws-Vlaamse trimloopseizoen. Tijdens de ka lendervergadering voor het ko mende seizoen gaf De Bock aan dat de gemiddelde deelname dit jaar boven verwachting is. „We mogen nu al spreken van een succes", stelde De Bock vast tijdens de bijeenkomst in West- dorpe. „Tot nu toe zijn er gemid deld zo'n 150 deelnemers aan het vertrek gekomen." Dat aantal is bovendien bere kend over de wedstrijden die niet zij n opgenomen in de cyclus van het regelmatigheidscriteri um dat de stichting jaarlijks houdt. „Na het moeizame sei zoen 2000/2001, dat voor ons een overgangsjaar was na het wegvallen van S V Aloy als orga nisatie, hadden we zeker niet op zo'n hoge opkomst gerekend." De Bock hoopt dat die lijn zich voortzet. Het is wel weer opval lend dat de Belgische lopers veelal in de meerderheid zijn. Als gevolg daarvan zijn er nu meer Belgische wedstrijden in de kalender opgenomen. Een paar daarvan tellen mee voor het criterium dat volgend sei zoen ook weer wordt gehouden. De kalender telt twaalf wed strijden. Om voor het klasse ment in aanmerking te komen moet een atleet minimaal aan acht lopen deelnemen. De organisatie was deze week niet alleen optimistisch. „Het was een domper dat kort na het begin van het seizoen de Hydro Agri Runners zich als organisa tie van wedstrijden terugtrok", aldus De Bock. „De vereniging organiseerde vier wedstrijden, waaronder klassiekers als Graauw-Temeuzen en Graauw-Axel. We hebben ge lukkig een paar aardige alter natieven gevonden." Bij de vaststelling van de kalen der voor het komende seizoen, dat op 25 juni begint met de Boulevardloop in IJzendijke, bleek dat het aantal wedstrij den zowat gelijk is gebleven ten opzichte van dit seizoen. Opval lend is dat er vooral meer wed strijden over langere afstanden, zoals een halve marathon, op de kalender staan, zes in totaal. Nieuw is bovendien een estafet te die RKHAV volgend jaar op 24 mei wil organiseren. De wed strijd met ploegen van vier lo pers gaat over een lengte van 75 kilometer. De kalender voor het seizoen werd als volgt samengesteld: 25 juni: Boulevardloop IJzendijke; 9 juli: Groede-Oostburg-Groede; 12 juli: Assenede; 13 juliBraderieloop Aar denburg; 16 juli: Zomerloop Nieuw- vliet-Bad. 23 juli: Zomerloop Cad- zand-Bad: 30 juli: Zomerloop Nieuwvliet-Dorp; 6 augustus: Zo merloop Zuidzande; 13 augustus: Zomerloop Groede: 17 augustus: Boekweitloop Zuiddorpe; 20 augus tus: Zomerloop Cadzand-Bad; 23 augustus: Cofa-trimloop Sluiskil; 28 augustus: Kreekloop Terneuzen; 8 september: Dwars door de Zwin geul Retranchement: 14 september: Bevrijdingsloop Axel; 21 septem ber: Concordialoop Westdorpe; 28 september: Erpelkappeiioop Axel; 5 oktober: Dwars door Oostakker; 12 oktober: Foaksloop Terneuzen; 19 oktober: Sportuusloop Axel; 26 oktober: Bodylineloop Terneuzen; 2 november: Hulsterlooloop Nieuw- -Namen: 9 november: Scheldorado- loop Terneuzen; 16 november: Jeff Thuy Memorial Heikant; 17 novem ber: Natuurloop Cadzand; 23 no vember: Ronde Kijkuit Axel; 7 de cember: DOW Aflossingsmaralhon Terneuzen; 8 december: Jules Unli- mitedloop Breskens; 14 december: Jumboloop Terneuzen; 21 decem ber: Juul van de Walleloop Kiel- drecht; 27 december: Napoleon Kerstloop Breskens, 28 december: Scheidsrechterscross Axel; 31 de- Biljarten cember: Sylvestercross Nieuwvliet- /Cadzand; 4 januari: Jeff Thuy Memorial Heikant; 11 januari: Rat- tenloop Sint-Jansteen, 18 januari: Eugene Vink Memorial Westdorpe: 25 januari: DOW-loop Terneuzen; 2 februari: Halve Marathon Cad zand-Bad; 8 februari: Berlareloop Koewacht; 15 februari: Com Boysloop Sas van Gent; 22 februari: Maas Afbouwloop Terneuzen; 2 maart: Natuurloop Cadzand; 8 maart: DOW-loop Terneuzen; 16 maart Zwinstedenloop Sluis; 22 maart: Omloop van Axel; 29 maart: 25 kilometer van Hulst; 12 april: SS- P-loop Westdorpe; 21 april: Paas- loop Breskens; 30 april: Oranjeloop Oostburg; 10 mei: Halve Marathon en de Zeemijl van Terneuzen; 24 mei: estafetteloop over 75 kilometer Hulst. Veghel. NK driebanden, eerste ronde. Jean Paul de Bruijn - Van Kuijk3-2 (10-15 8-15 15-12 15-6 15-1/1,431-1,139), Uytde- willigen - Anno de Kleine 3-2 (15-10 3-15 15-11 14-15 15-6/0,053-0,904, Haver- mans - Valentijn 2-3 (15-13 15-7 6-15 12- 15 9-15/1,055-1,160), Van Wanrooij - Ha- braken 3-1 (15-8 13-15 15-3 15-14/1,234- 0,869). Darts Ranking IJzendijke. Singles. Winnaars ronde: 1. K. Mese, 2. E. Crawford, 3. Ge lijk: M. van Belle en P. Boot. Tussen stand: 1. K. Mese 150 ptn, 2. R. du Pon 139, 3. E. Janssen 138. Koppels: Win naarsronde: 1. S. Sijbrands/G Tolhoek, 2. M. Venema/E. Janssen, 3. Gelijk: M. van Belle/E. Crawford en A. Pardon/P. Visser. Tussenstand: 1. S. Sijbrands/G. Tolhoek 121 ptn, 2. D. van Driessche/A. Verzijl 118,3. M. Venema/E. Janssen 113. Schaatsen Techendorf. Criterium Weissensee. Mannen (40 kilometer): R. Veenstra (Vlis- singen) in 1.47,57; J.P Beusenberg (Ril land) 1.55,14; K. Saman (Kruiningen) 1.56,07. 200 kilometer snelle toertocht: J. Gijzel (Yerseke) 7.29,47; P. van Waes (Aardenburg) 7.30,32; J. Joossen (Kapel- Ie) 7.41,58. Sportprijsvragen 1 PSV-Feyenoord X 2 FC Utrecht-Heerenveen X 3 Aston Villa - Everton X 4 Blackburn Rovers - Arsenal X 5 Southampton-West Ham X 6 Tottenham-Newcastle X 7 Chelsea-Leeds United X 8 Ipswich Town -Fulham X 9 AS Monaco-Bordeaux X 10 Sochaux-Lens X 11 Marseille-Sedan X 12 Rennes-Montpellier X 13 Chievo-Lazio Roma X De Zwinstedenloop in Sluis vindt ook in 2003 weer in maart plaats. foto Peter Nicolai Winnende rijtje: 3-1-3-2-1-2-1-1-1-2-1-1-1. (ondervoorbehoud) Tennis Bedrijfscompetitie Hulst, poule A: Kints- -Luctor 3-5, Zaman-Stanley 2-6. Poule C2: Roctus-Yacht 4-4, KPS-Cockpit 4-4, Poorter 2-Quistnix 3-5. Poule D: Wei- zorg Axel-Final Soft 4-4. Poule E: van Et- ten-Ventura 2-6, Mammoet-Rabo Kloosterzande 2-6. Poule E2: Den Dul- laert-Golff 0-8, Tijger Klappers-Wabe- ko 8-0, Rabo Hulst 2-Clingemix 2-6, Stand. Poule A: Stanley 4-21, Delta Sport 3-20, Zaman Sport 4-17, Luctor 4-15, Kints 4-11, Elopak 3-4. Poule C2: Yacht 4-24, KPS 4-21, Roctus 4-14, Poorter 2 4-13, Cockpit 4-12, Quistnix 4-12. Poule D: Fortis4-22, Welzorg 4-22, Metako 4-14, Final Software 4-14, HAS 4-14, Poppe4-10, poule E: Ventura 4-22, van Etten 4-19, Rabo Hulst 3-17, Rabo Kloosterzande 4-17, Kint 3-8, Mammoet 4-5. Poule E2: Golff 4-23. Tijger Klappers 4-23, Den Dullaert 4-17, Clingemix4-15, Wabeko 4-10. Rabo Hulst 2 4-8. Wintertennis Hoek. Vrouwen: Bliek en Vos-Ellen 2-2, Star Travel-Berendsen 2-2, Boskreek 2-Aardenburg 0-4, Jojo's-Meppers 0-4, de Keijzer-Ador 2-2, Gravelsteps-Ador Sport 2 2-2, Zuid Kwartet-Chris Francke 3-1, Sjef-de Kreek 2-2. Vrouwenduo: Rijckaert/de Bock-van Strien/van Trier 0-6, de Poort er/van de Hout-Nijsse/van Brug 2-4, Blackman/Buysse-Milliano/van Over loop 6-0. Mannenduo: Jansen/Heede- -ZIV 0-6, Sluis-Audenaert/van Esbroek 4-2. Mixed: de Bomvrije-Hydrauvision 4-8, 't Gemak-Ziekenzorg 6-6, Ador Sport-Stuiptrekkers 5-7, De Kraker- -Team'91 6-6, Tropical-Smesjers 3-9, Blurp-de Meppers 9-3, Les Animo- -Aqua Claire 6-6, Verschelling-BVC Sluis 8-4. Tennis Tokio. Vrouwen, 1,42 miljoen euro. Eerste ronde: Callens (Bel) - Sugiyama (Jap) 1-66-2 6-4, Farina Elia (lta/5) - Pano- va (Rus) 6-4 7-5, Dementieva (Rus/7) - Obata (Jap) 6-3 6-3, Stevenson (VSt) - Srebotnik (Slv) 6-1 6-4, Kremer (Lux) - Li- chovtseva (Rus) 4-6 6-1 6-3. Tweede ronde: Testud (Fra/4) - Schett (Oos) 4-6 7-5 7-5, Hingis (Zwi/1- Weing- artner(Dui)6-1 6-2. Milaan. Mannen, 456.000 euro. Eerste ronde: Ferrero (Spa/1) - Boutter (Fra) 3-67-6 6-4, Mirnyi (WRu) - Luzzi (Ita) 6-0 4-1 opgave, Sargsian (Arm) - Novak (Tsj/6) 6-2 3-6 6-4. Tweede ronde: Rusedski (GBr/7) - Ulihrach (Tsj)7-66-4. Bangalore. WK dubbelspel, mannen, 400.000 euro. Groep A: Johnson/Palmer <VSt/1) - Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/3) 7-6 6-3, Lei- ch/Ellis Ferreira (VSt/ZAf) - Haggard/Van- houdt (ZAf/Bel) 6-7 6-1 6-3. Groep B: Pala/Vizner (Tsj/4) - De Jager- /Koenig (ZAf) 6-3 6-2, Paes/Bhupathu (lna/2) - Knowles/MacPhie (BahASt) 7-6 5-7 6-3. Voetbal Amstel Cup. Kwartfinales: FC Utrecht Heerenveen 3-1, PSV-Feyenoord 1-1. Engelse competitie. Chelsea-Leeds 2-0, Blackburn-Arsenal 2-3, Tottenham-New castle 1-3, Ipswich-Fulham 1-0, Liver- pool-Leicester 1-0, Aston Vil-Everton 0-0, Southampt-West Ham 2-0. Schotse competitie. Livingston-Celtic 1- 3, Kilmarnock-Rangers 2-2. Italiaanse competitie: Chievo - Lazio 3-1 Franse competitie: Monaco - Bordeaux 3-1, Auxerre - Bastia 1-0, Marseille - Se dan 2-1, Metz - Guingamp 2-4, Paris SG - Lorient 5-0, Rennes - Montpellier 2-0, Lil le - Troyes uitg, Sochaux - Lens 0-2. Afrika Cup in Mali. Groep B. Zuid-Afrika - Marokko 3-1 (1-0). 42. Zuma 1-0,48. Mngomeni 2-0, 51. Nomvete 3-0, 77. Benmahmoud 3-1 (strafschop). Ghana - Burkina Faso 2-1 (0-0). 81Touré 0-1, 89. Boakye 1-1, 90. Boakye 2-1. Toe schouwers: 15.000. Volleybal Bevobo-competitie Terneuzen. Eerste klasse A: EPA-Artland Artland 3-0, Del- tan-Neelemans 1-2, Dees-Dow 1-2. Eer ste klasse B: Jacobs-NHI 2-1, BN/De Stem-BN/De Stem 2 2-1, PSOVZ-Winter De Bruin/Ssport 2-1 Tweede klasse A: De Waal-Dow 2 3-0, Echo Audio-URS 0-3. Tweede klasse B: Dow 3-Deltan 2 2-1, IVIO Opleidingen-Visser Smit Hanab 3- 0, Artland Artland 2-Winter De Bruin/Ssport 2 0-3. Derde klasse A: Zee land Seaports-PSOVZ 2 2-1. Dees 2-BN- /De Stem 4 1-2 Derde klasse B: Gemeen te 2-BN/De Stem 3 2-1, Henno Cysouw-V &KC1000 Hoek 3-0, V&KC1000 Hoek 2- PSOVZ3 1-2. donderdag Biljarten Libre toernooi Grote Prijs Spuitpleister- specialist J. Mathia zn. Kwartfinale A- groep. Locatie: HCR De Kroon, Wissen- kerke. Aanvang: 19.30 uur. Voetbal Eredivisie: Willem II - FC Groningen. door Joop van den Oudenhoven VOGELWAARDE - Edward Jansen uit Vogelwaarde van bil jartvereniging De Kastanje be leeft komend weekeinde zijn debuut in een gewestelijk kam- OOSTBURG - In het ZAVIO zorgde Du Commerce voor stuntwerk waarmee het de spanning terug in de competitie bracht. De Cadzandse formatie waarin Peter Nieskens een hoofdrol vertolkte, haalde rege rend kampioen en bekerhouder Vooruit onderuit (3-1). Het was de eerste competitienederlaag dit seizoen voor het onverslaan baar geachte Vooruit. Halverwege stond het 1-1 en met goed combinatiespel werd Vooruit in de tweede helft ver diend gevloerd. Zeemeeuw dat in de halve finale voor de beker door Rabo Aardenburg/Eede werd uitgeschakeld, bevredigde in competitieverband de revan- chegevoelens. De mannen van Rabo werden met. een 16-2-ne- derlaag geconfronteerd. In een van beide zijden te hard treffen won Groosman/Casuals met 5-2 van Cassandria, terwijl bij Camping Hoogduin de kwa liteiten er tegen Tobbetje nu uit kwamen. Met Elmar Lauret en Erik de Rechter als aanjagers werd het 11-5 in het voordeel van Camping Hoogduin. pioenschap. De eindstrijd in het libre tweede klasse wordt in Zaal Bellevue in Bergen op Zoom gehouden. Jansen wordt volgende week 41 en kan zichzelf een aardig ver jaarscadeau bezorgen door de titel te grijpen. Jansen houdt zich er echter nog niet zo mee bezig. Hij ziet de deelname aan de gewestelijke finale al als een beloning voor zijn goede optre den tijdens het districtskampi oenschap. De opdracht zal voor de als zes de geplaatste Zeeuws Vlaming in elk geval niet eenvoudig zijn. De tegenstand is zwaar te noe men. Beukelman uit Etten-Leur is als eerste geplaatst met een moyenne van 4.33. Boonen van district Walcheren/De Bevelan- den staat met 4.26 tweede op de plaatsingslijst. Jan Jaspers uit Sint WiUebrord is als de ge schatte nummer drie een niet te onderschatten tegenstander. Maar Jansen heeft er wel ver trouwen in: „Ik vind het alvast een mooie belevenis om er bij te zijn. Ik heb wat extra getraind en van clubgenoot Jo Bogaert de nodige uitleg gekregen over ver zamelen en op de serie spelen. Er zitten veel goede biljarters bij ons in de club en daar kan ik wel wat van leren. Ik ga met ver trouwen naar Bergen op Zoom toe en probeer zo hoog mogelijk te eindigen. Zondag zie ik wel waar ik sta." De partijen gaan over honderd caramboles en beginnen vrijdag om 19.00 uur. Zaterdag en zon dag wordt vervolgd vanaf 12.00 uur. Zondag wordt de finale ver wacht omstreeks 15.30 uur. TERNEUZEN - De volleybal- ploeg van Dow had deze week in het Terneuzense bedrijf svolley- bal een vlekje weg te werken, nadat eerder een punt was inge leverd bij Foto Neelemans. Waar het team van Wilmar Wul- lems met Dees in de hoogste klasse jaarlijks enorm strijd le vert om de algemene Bevobo-ti- tel, mag dat eigenlijk niet ge beuren. De averij moest worden hersteld in de rechtstreekse confronta tie. Dat lukte: Dow-Dees ein digde in 2-1 (25-19 25-20 17- 25). „Op de overwinning viel niets af te dingen. We hadden van begin af het initiatief en on ze servicedruk maakte het Dees moeilijk om in de wedstrijd te komen", vond Wullems. De twee andere wedstrijden in de eerste klasse A leverden overwinningen op voor EPA en Foto Neelemans. EPA bezorgde tegenstander Artland Art land een koude douche. De ploeg van Deltan, die op het hoogste Bevobo-niveau ver dienstelijk is gestart, maakte ook tegen Foto Neelemans dui delijk een aanwinst te zijn voor de hoogste klasse. De eerste en derde set waren voor Neelemans (25-12 25-20), het tussenstuk ging met 25-21 naar Deltan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43