D66 en GroenLinks liggen elkaar Expositie als afscheidsgeschenk Gemeente Goes stelt grenzen aan ambities Dieven azen op picknicktafels Dief steelt 71 flessen shampoo Werkstraf voor inbraakpoging Burgemeester wast boze geesten af Sportveld Koudekerke op de schop Inbraken in vakantiewoningen Man troggelt geld af met smoes Vlissingse partijen gaan lijstverbinding aan om reststemmen te behouden Expositie met tekeningen van kinderen Team Match bij dansschool Dansdag Man vrijgesproken van medeplegen snelkraak Voorleesmiddag Twintig maanden cel voor poging tot verkrachting TERNEUZEN - In een winkelpand in Terneuzen zijn gister morgen 71 flessen shampoo gestolen. De diefstal werd door onbekende(n) gepleegd; de waarde van de shampoo bedraagt enkele honderden euro's. MIDDELBURG -Een 63-jarige inwoner van Vogelwaarde is gisteren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot honderd uur taakstraf voor poging tot inbraak. De man was stomdronken toen hij op 2 mei vorig jaar in Biezelinge een ter rastegel door het raam van de woning van zijn ex-schoonzus ter gooide. Het was zijn bedoeling om er geld weg te nemen, maar zover kwam het niet. De ravage was groot. De rechter vond dat de verdachte een schadevergoeding van 250 euro aan het slachtoffer moet betalen. RENESSE - Burgemeester J. Asselbergs van Schouwen-Dui- veland ondergaat zaterdag een rituele reiniging. In het voet spoorvan de Renesser dominee Piter Goodijk en zijn volgelin gen zal Asselbergs zich die ochtend in zee wagen om de benen te wassen. De enkele jaren geleden door Goodijk geïntrodu ceerde handeling maakt deel uit van de traditionele Schouw- se strao, het wegwassen van 'kwade geesten' na een lange winter op stal. KOUDEKERKE - Het hoofdveld van het sportpark aan de Biggekerkseweg in Koudekerke is aan renovatie toe. Het ge meentebestuur van Veere wil de slechte staat van het veld aanpakken. De kosten hiervoor bedragen ongeveer vijfen veertigduizend euro. Het veld verkeert al enkele jaren in een zeer slechte staat. Vanaf september vorig jaar tot januari van dit jaar was het veld onbespeelbaar. ISA-sport, voorheen de overkoepelende sportorganisatie NOC*NSF, heeft het veld gekeurd. De organisatie adviseeit een nieuwe drainage aan te leggen en daar rondom extra zand aan te brengen. Bovendien moet de grond opnieuw bewerkt en ingezaaid worden. Het is noodzakelijk om één keer in de vijftien jaar dit soort renova ties uit te voeren. Het sportveld van Voetbal Combinatie Kou dekerke (VCK) is meer dan achttien jaar geleden voor het laatst onder handen genomen. Als in april met de werkzaam heden wordt begonnen, is het veld bij de aanvang van het nieuwe seizoen weer bespeelbaar. DOMBURG - In zeven vakantiewoningen in Hof Domburg is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Uit de va kantiewoningen werd voor een onbekend bedrag aan geluids apparatuur weggenomen. Voor de inbraak in Zoutelande is de toegang tot het bedrijfspand geforceerd. In een bedrijfspand in Zoutelande vond dezelfde nacht eveneens een inbraak plaats. Er werden diverse ruimten doorzocht. De buit bestond uit een kassa, een tasje met een paspoort en bankpassen en een geldbedrag van enkele honderden euro's. VLISSINGEN - Een bewoonster van de Hogeweg in Vlissin- gen is dinsdagmiddag opgelicht. Een onbekende man kwam aan de deur met een smoesje en wilde tien euro lenen. Die zou hij later teruggeven. Hij is niet meer geweest. De Vlissingse was niet de enige die slachtoffer werd van de oplichter. Bij de politie kwamen verschillende meldingen binnen. donderdag 31 januari 2002 door Edith Ramakers VLISSINGEN - GroenLinks in Vlissingen kiest voor een lijst verbinding met D66 omdat die partij de laatste jaren sterke op positie heeft gevoerd. „En om geen reststemmen kwijt te ra ken aan een partij die ideolo gisch heel ver van ons vandaan staat", zegt P. van Zalen van GroenLinks. D66 staat politiek gezien in Vlissingen 'het dichtste bij GroenLinks'. „We zijn het heus niet altijd eens met GroenLinks, ook niet met de manier waarop de fractie politiek resultaat wil bereiken. Maar in grote lijnen kunnen we het goed vinden met GroenLinks", zegt M. Schoonen van D66. „We weten wat we aan VLISSINGEN - 't Spui in Vlis singen opent woensdag 6 febru ari de expositie De sprookjes van Sarah en Maria. De ten toonstelling is van 4 februari tot en met 4 maart te zien. De expositie bestaat uit ruim honderd tekeningen en schilde rijen. Ze zijn gemaakt door kin deren uit Ca fay ate in Noord- Argentië en door scholieren uit Vlissingen en Koudekerke. Aanleiding voor dit project is het huwelijk van Maxima en prins Willem-Alexander. De Nederlandse kinderen die aan het project deelnamen, zijn leerlingen van basisschool 't Klinket in Koudekerke en jonge leden van het Centrum voor .Kunsteducatie in Vlissingen. Het initiatief voor het project kwam van Bo de Jong uit Vlis singen. Zij presenteert tijdens de opening een boekje met daar in de werken van de kinderen, twee vei'halen en een voorwoox-d van Wim Hofman. Het boekje bevat tevens zeven lesideeën. Daarnaast wordt er deze dag een Ai'gentijns volksverhaal voorgelezen. Er zijn muziekop- tredens van Argentijnse muzi kanten. De expositie wordt om drie uur geopend. deze partij hebben en wat hun algemene uitgangspunten zijn." Dat weten de democraten nog niet van de net opgei'ichte Partij Soubui'g-Ritthem. Met de Lo kale Paxtij Vlissingen (voorma lig AOV/Unie 55+) heeft D66 'ook een goede band opge bouwd'. Maar omdat de Lokale Paxtij Vlissingen een lijstver binding is aangegaan met de lo kalen van Soubux-g-Ritthem, viel de Lokale Paxtij Vlissingen voor D 6 6 in elk geval af voor een mogelijke vei-bintenis. D66 be nadert liever de gemeente als geheel. Een lijstverbinding betekent niet dat de paxtijen daadwerke lijk samengaan. Ze kunnen, door de verbinding aan te gaan, de reststemmen ondexiing ver delen. Gi'oenLinks en D66 zijn momenteel beide met twee raadsleden in de Vlissingse ge- meenteraad vertegenwoordigd. Op weg naar de verkiezingen VLISSINGEN - Dansschool Bras houdt zondag 17 februari in sporthal Baskensburg iix Vlis singen een internationale Team Match. In totaal doen zo'n honderd pa- x-en mee aan de danswedstrijd. Elk team bestaat uit vijf paren. Dansschool Bras doet xxxet vier teams mee. De dansen die uitge voerd worden zijn de quickstep, Engelse wals, cha cha cha, rum ba en jive. Er zijn drie prijscate gorieën. De Team Match begint om half twee. Tijdens de pauzes kunnen de toeschouwers ook de dansvloer op. MIDDELBURG - Ditte de Muynck en Nelleke de Leeuw houden zaterdag 9 februari een Anahata dansdag in Het Pak huis in Middelburg. Naast dansen bestaat de dag uit energetische oefeningen en vi sualisaties. De dag duurt van tien tot vier uur. Om half één is er een lunch. Het Pakhuis be vindt zich aan het Oosterkerk plein 22. van 6 maait besloten de twee oppositiepartijen onlangs om samen te strijden voor de moge lijke restzetel. Schoonen herinnert aan de vo rige verkiezingen. D66 kwam net een aantal stemmen te kort voor een derde zetel. „De rest stemmen zijn toen, volgens een rekensystematiek, naar het CDA gegaan. Die paxtij kwam ineens op vier en wij bleven ste ken op twee." Ze zegt geen x-eden te hebben aan de juistheid van die reken som te twijfelen. „Maar we wil len met deze lijstverbinding ex- voor zox'gen dat de zogenoemde x-eststemmen naar ons of naar GroenLinks gaan." door Rolf Bosboom YERSEKE - De picknicksets die waterschap Zeeuwse Eilanden recent her en der in Midden- en Noord-Zeeland heeft geplaatst, blijken een gewilde prooi voor het dievengilde. De afgelopen weken werden twee sets gesto len, die stonden langs de Ree weg en de Vlakeweg nabij de Yerseke Moer. Ze werden net bo ven de grond afgezaagd en mee genomen. Mede dankzij een Europese sub sidie kon het waterschap eind vorig jaar op 45 plaatsen in zijn werkgebied picknickplaatsen inrichten. Die bestaan behalve uit een tafel met twee banken van robiniahout uit een hek om fietsen tegenaan te zetten en een bord met informatie over de om geving. Op den duur moeten de locaties worden verbonden door wandel- en fietsroutes. Met het project is een bedrag van 45.000 euro gemoeid. Het waterschap heeft inmiddels bij de politie aangifte gedaan van de diefstal len en zegt de kwestie 'ten zeer ste' te betreuren. Deze week neemt het maatregelen om de andere picknicksets te bescher men tegen diefstal. Zo worden die voorzien van een brandmerk en een chip waarin gegevens over de sets zijn opgenomen, zo dat duidelijk is wie de eigenaar is. „We hopen dat daar een pre ventieve werking van uitgaat", aldus een woordvoerster van Zeeuwse Eilanden. foto Willem Mieras door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een twintigjarige man uit Amsterdam vrijgesproken. De man werd verweten op 14 april vorig jaar in Middelburg be trokken te zijn geweest bij een snelkraak. Volgens officier van j ustitie J. de Graaf was de verdachte enkel en alleen naar Middelburg geko men om samen met twee kom panen een inbraak te plegen in een winkel aan de Segeei's- straat. De Amsterdammer zou zijn auto beschikbaar stellen. De verdachte had een heel ande re lezing. „Ik werd gedi'even door de saai heid in Amsterdam. Ik ben eerst VLISSINGEN - De Vlissingse Bibliotheek 't Spui houdt iedex-e laatste woensdag van de maand om 14.00 uureen voorleesmid dag. Aan kinderen tussen viel en negen jaar worden sprookjes voorgelezen. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl naar Bergen op Zoom gereden, maar dat viel tegen. Toen ben ik doorgereden naar Middelburg. Ik ben altijd op zoek naar een nieuwe uitdaging", vei*telde hij. In Middelbux-g zou hij in een ca fé twee jongens hebben ont moet. Ze wilden een stukje gaan x-ij den en dat deden ze ook. Op een bepaald moment werd de Amsterdammer verzocht zijn auto stil te zetten. Het duo stap te daarop uit om de snelkraak te plegen. Na de inbraak was hij samen met een van de daders weggerend. „Als je mee gaat x-ennen word je alleen maar verdachter", stelde de officier. Aanvullend bewijs voor zijn medeplichtigheid vond zij in de goedex-en, een deel van de buit, die in de auto van de Amster dammer werden aangetroffen. Zij eiste tachtig uur taakstraf Raadsman A. Neels vond het he lemaal niet vreemd dat zijn cli ënt naar Middelburg was gex-e- den. „Dat is niet ongebruikelijk bij jonge mensen. Hij heeft in de auto zitten wachten. Het was al leen stom dat hij achteraf is gaan meex-ennen. Daarna heeft hij zich op het politiebimeau ge meld, omdat hij zijn auto niet meer wist te staan." Volgens Neels doe je dat niet als je je er van bewust bent dat je auto is gebruikt voor een misdaad. Hij vroeg dan ook, zijn cliënt vrij te spreken. Ook de politiex-echter zag geen bewijs voor medeplegen of me deplichtigheid. De daders zijn nooit gepakt. De schade bij de kx-aak bedroeg 30.000 gulden. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 22-jax-ige inwoner van Vlis singen voor poging tot ver krachting veroordeeld tot twin tig maanden cel. De uit Somalië afkomstige vluchteling probeex'de 14 okto ber vorig jaar in Vlissingen een vx-ouw die haar hond uitliet te verkrachten. Omwonenden waarschuwden de politie toen ze de man bovenop het tegen- stx-ibbelende slachtoffer zagen liggen. De verbalisanten sloe gen de dader in de handboeien. De man wist echter te ontsnap pen door onoplettendheid van de politie, maar werd even later opnieuw ingerekend. De verdachte heeft zijn ver krachtingspoging altijd ont kend. Hij gaat in hoger bei'oep. Wat leerde tekenleraar Henk de Looff zijn leerlingen aan? Hier het resultaat op een portret met hemzelf als onderwerp. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Schrijf dat maar niet op", zegt hij tiental len keren tijdens het gesprek naar aanleiding van zijn bijna 35-jarige loopbaan als teken docent aan de scholengemeen schap in Zierikzee. Henk de Looff houdt niet van stellingen poneren en meningen verkon digen. In één ding is hij wel heel stellig: de expositie die oud-leerlingen met hun eigen werk samenstelden als af scheidsgeschenk vindt hij een grote eer. Hun tekeningen, schilderijen, foto's en grafisch werk prijken deze weken aan de wanden van Galerie Galerij op de loca tie Pieter Zeeman van Scho- lengroep Pontes in Zierikzee. Initiator en collega Johan Everaers nodigde negentien oud-leex-lingen van de jaren tussen 1975 en 1995 uit mee te doen met deze De Looff-expo- sitie. Ze reageerden spontaan. Het gaat om jonge mensen die allen een beroep hebben geko zen dat min of meer in het ver lengde ligt van het vak teke nen. Ze wei-ken als zelfstandig beeldend kunstenaar, als do cent beeldende vorming of als gx-af isch of industrieel ontwer per. Het resultaat is een boei ende expositie met als titel Te ken Dun, ontleend aan één van de gevleugelde uitspraken van De Looff destijds. „Dat klopt. Dat zei ik vaak omdat je dunne lijntjes altijd nog kunt corri- gex-en, maar zoiets zou ik nu nooit meer zeggen", luidt zijn reactie. Vrijlaten De Looff heeft in de loop der jaren het opleggen van ge dragsregels vrijwel afgezwo ren. Voorzichtig laverend tus sen alles wat hij zegt door, houdt hij uiteindelijk enkele uitspraken overeind. „Sociale vaardigheden zijn van primair belang in het onder-wijs", vindt hij. Het liefst wil hij de leerlin gen zoveel mogelijk vrijlaten in hun zelfstandige ontwikke ling binnen het vak tekenen. Diegenen die daar echt be hoefte aan hebben, wil hij wel aanwij zingen geven ter onder steuning, maar liever niet in absolute wetmatigheden van 'dit is goed en dat niet'. De Looff gaat graag uit van de po sitieve kanten van zijn leex-lin- gen. Hij zal ze ook niet vermoeien met zijn eigen waai'deooi'delen over wat mooi en lelijk is. Liever toont hij hoe Karei Appel op 82-jari- ge leeftijd nog steeds een enor me daadkracht uitstraalt bij het maken van zijn schilderij en. Hoe ze dat werk moeten be- ooi-delen, laat hij graag aan de jongeren zelf ovex-, Henk de Looff stopt na bijna 35 jaar tekenonderwijs. Per 1 maait maakt hij gebruik van een regeling tot veiwoegd uit treden. De echte vrijheid zon der roostex-s lokt, maar tot dat moment gaat hij elke dag met plezier naar zijn werk. Hij koos ooit bewust voor het on- dexwijs en heeft daar nooit spijt van gehad. Hij is er de man niet naar met toeters en bellen afscheid te nemen. Een receptie is aan hem niet be steed, maar die expositie in de gangen van de school doet hem goed. Johan van der Woel schilderde De Looffs portret zo treffend dat zijn kleinkin deren spontaan 'opa' riepen toen ze het zagen. Zijn dochter en grafisch ontwerpster Bi'itt de Looff behoort ook tot de ex posanten. „Het is goed wat ze gemaakt heeft", zegt hij als va der én als docent. Het belang dat Henk de Looff hecht aan kijken, zien en luisteren wist ze mooi te verbeelden. Verder komen in haar werk zijn voor liefde voor strand, zee en zijn naaste familieleden tot uiting. De expositie biedt verder werk van onder meer Alex van der Woel, Thijs Smorenburg, Arie Roon, Mai-greet Leijdekker, Klaas en Sophie Hendriks, Ira van der Kop en Carel Gelder blom. Jeroen van 't Leven verbeeldde uitspi-aken van bekende kun stenaars. 'De beste ontspan ning is leuteren' van J. Cher- donne spreekt De Looff het meest aan. De expositie in Galerie Galerij is tot en met 4 april te zien op school dagen van 9.00 tot 16.00 uur en na telefonische afspraak. door Rolf Bosboom GOES - Er moet een maximum worden gesteld aan de groot scheepse investeringen die de gemeente Goes in haar binnen stad wil doen. Als die grens dreigt te worden overschreden, dient de uitvoering over een lan gere periode te worden uitge smeerd of moet er in de plannen worden geschrapt. Dat schrijft het college van bur gemeester en wethouders in het definitieve voox-stel over de uit voering van het Masterplan Binnenstad. Voor wethouder M. 't Hart (PvdA) van financiën gaan deze beperkingen niet ver genoeg. Hij vindt de ambities die Goes heeft nog steeds finan cieel onverantwoox-d. Eerder was al besloten in de eei-- ste fase diverse projecten ter hand te nemen: de hei-inrichting van 24 winkelstx-aten en zes pleinen in het centrum en de bouw van twee parkeerkelders aan de Oostwal en het Bleek veld. De totale kosten wox-den geraamd op 28 miljoen eux-o, waai-van de ondei-nemers in de binnenstad zes miljoen bijdra gen in de vorm van baatbelas ting. Wethouder M. 't Hart is tegen het voorstel, omdat hij het in fi nancieel opzicht totaal onver antwoord vindt. Vanwege 't Harts bezwaren en het grote belang van het Master plan heeft in college in nog twee sessies doox-gepraat over vooral de exacte foi-mulering en finan ciële onderbouwing van de voorstellen. Ovex-igens is 't Hart, die in een aparte notitie zijn be zwaren nog eens uiteen heeft ge zet, volledig bij zijn standpunt gebleven. Om de uitvoering van de eerste fase te kunnen betalen, moet de gemeente zelf de komende zes jaar 1,2 miljoen euro per jaar op tafel leggen. De meerderheid van het college is bereid daar voor diverse geldbx-ormen aan te boren: er wox-dt een eenmalige greep van twee miljoen euro in de spaarpot gedaan en boven dien gaat de volledige winst van het betaald pai-keren in Goes, dit jaar gei-aamd op 652.000 eu ro, eraan op. Nu worden met dat geld grote, 'bovenwijkse' plan nen betaald. B en W hebben uitgerekend dat er dan jaax-lijks slechts nog ge middeld 40.000 eux-o moet wor den gevonden. Zij stellen voor uit te gaan van 50.000 eux-o per jaar en dat bedx-ag als 'plafond' te beschouwen, ook als later 'onverhoopt' blijkt dat er meer geld nodig is. „Dan moet dit tot de conclusie leiden dat het pro gramma een langere looptijd moet krijgen, dan wel dat het programma versoberd moet worden danwel dat in het pro gramma geschrapt moet wor den", schrijft het college. Wethouder 't Hax-t houdt staan de dat 'de gebx-uikte cijfers niet kloppen', dat de gemeente grote financiële x-isico's loopt door geen x-ekening te houden met de BTW en de px-ijsstijgingen, dat er ten onrechte geen afweging is gemaakt ten opzichte van de ve le andere zaken die in de ge meente moeten gebeuren en dat baatbelasting een x-iskant in strument is. Bovendien, zo schrijft hij, gaat het nu nog maar om een eerste fase. In een later stadium zou den ook nog onder meer het Koepoortgebied, het Kolve- niershof en het Bleekplein aan bod moeten komen. Parkeerkelders In het voorstel staat ook dat de huidige plannen moeten leiden tot een uitbx-eiding van in totaal ruim driehondex-d parkeer plaatsen in de stad. Daarbij zijn wel de ongeveer hondex-d open bare plaatsen meegex-ekend in De Stadspoort, de nieuwbouw die momenteel in het Bekhofge- bied wordt gerealiseerd. De twee voox-ziene parkeex-keldex-s onder de Oostwal en bij het Bleekveld leveren samen ruim zevenhondex-d plaatsen op. Daar staat tegenover dat daar voor zo'n vijfhondex-d plaatsen verdwijnen, omdat het huidige pax-keex-terx-ein bij de Oostwal een waterpartij wordt en het Bleekveld geleidelijk moet ver anderen van een parkeerterrein in een intiem theaterplein. De Goese politiek houdt don derdag 7 februai-i een eerste be spreking van de voorstellen. Om 16.00 uur komt de x-aadscom- missie binnenstad bijeen; om 19.30 uur volgt de commissie x-uimtelijke ordening en finan ciën. Beide vergaderingen wor den gehouden in het stadhuis in Goes en zijn openbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19