Woonwijk op terrein De Sterre PZC PZC IJzendijke: kopie van Parijs Forse klappen voor medisch centrum 17 Omgekeerde integratie Ziekenhuis leidt personeel op voor ambulances Sloebrug tijdelijk gestremd Heffing landbouwgif op lange baan Dronken rijden zonder rijbewijs Bromfiets gestolen bij supermarkt Openbare dronkenschap Hoofdwond na bedrijfsongeval Stadspas Axel geldig tot de herindeling agenda ■C'l/'Lli OMZI'EOi Einde van ruzie tussen Collectief Vervoer en Regie wellicht in zicht Werk 's-Gravenstraat eind dit jaar afgerond door Sheila van Doorsselaer CLINGE - Op het terrein van De Sterre, het instituut voor ver standelijk gehandicapten in Clinge, verrijst binnen zes jaar een compleet nieuwe woonwijk. Naast 23 nieuwe woonunits voor pupillen van De Sterre ver rijzen er ook 23 koop- en huur woningen voor anderen. Dit al les in het kader van het project 'omgekeerde integratie'. De tijd van de grote instituten voor verstandelijk gehandicap ten is voorbij. De inzichten over de zorg zijn veranderd en de overheid wil af van de verouder de paviljoens. De laatste jaren is een begin gemaakt met het huis vesten van verstandelijke ge handicapten in woonwijken. Midden in de maatschappij, zo als dat bijvoorbeeld al het geval is in Hulst en Oostburg. Stich ting Tragel, waar ook De Sterre onder valt, wil nu 'de maat schappij binnen de hekken van het instituut halen; omgekeerde integratie. Het project is een samenwer kingsverband tussen Stichting Tragel, de gemeente Hulst en de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging (RZ- VW). Betonrot Op het terrein van De Sterre staan nu nog drie van die oude paviljoens waarin pupillen wo nen. Het feit dat er betonrot in de constructie is aangetroffen, heeft volgens B. Gebruers, di recteur van Stichting Tragel, de beslissing tot sloop alleen maar makkelijker gemaakt. Ook een aantal andere algemene gebou wen gaan tegen de grond, even eens vanwege betonrot. Op de vrijgekomen ruimte ko men 23 woonunits voor de pu pillen, die elk plaats bieden aan woensdag 30 januari 2002 door Henk Boot TERNEUZEN - Bij ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen hebben ze een list verzonnen om het tekort aan geschoolde ambulance verpleegkundigen op te lossen. Na ver geefse pogingen om tot ver in het land aan personeel te komen, besloot de zieken huisleiding van de nood een deugd te ma ken. Deze maand is eigen vooropleiding van start gegaan. Eentje die vergelijkbaar is met het project instroom ambulanceverpleegkundigen in de drie noordelijke provin'cies. Hoe werkt het? De bedoeling is dat a-verpleegkundi- gen en hbo-v verpleegkundigen met klinische ervaring via een uitgebreid in- werktraject worden opgeleid tot ver pleegkundige bij de ambulancedienst. Daarbij worden scholing en stage gecom bineerd en worden de cursisten begeleid door een ervaren ambulanceverpleeg- kundige. De opleiding duurt normaal gesproken zes maanden. Belangstellende verpleeg kundigen, die een diploma intensive care of anesthesie hebben, kunnen met zes we ken volstaan. Nadat de opleiding met goed gevolg is doorlopen, moeten de deel nemers nog de landelijke SOSO-oplei- ding volgen om aan de landelijke criteria te voldoen. Begin juli hoopt het ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen de eerste drie cursisten bij de ambulancedienst te kunnen laten begin nen. Daarmee zou in ieder geval de eerste nood gelenigd zijn, zo meldt L. van Hoeve, regionaal opleidingscoördinator en pro jectleider in het personeelsmagazine van de Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaan- deren. maximaal zes bewoners. De overige ruimte wordt ingevuld met in totaal 23 huur- en koop woningen, zogenaamde patio- woningen voor senioren en le- vensloopbestendige woningen, die geschikt zijn voor gezinnen. Wellicht verrijzen er nog twee landhuizen. Ook komt er een activiteiten centrum, een theehuis en wordt een kampeer- en picknickplek aangelegd. De nieuwe bewoners van de Sterrewijk en de andere Clinge- naren mogen gebruik maken van de voorzieningen op het ter rein, waaronder ook het zwem bad, de kinderboerderij en de manege. De oudere bewoners kunnen hun voordeel doen met het zorgaanbod op de Sterre- grond. Tijdelijke huur Wonen op het terrein is al zeer in trek. De RZVW bouwde jaren geleden woningen op voor leer ling-verpleegkundigen, maar die wilden daar niet wonen. Na dat er tijdelijk pupillen in wer den gehuisvest, stonden ze leeg. De RZVW besloot de woningen aan te bieden voor tijdelijke huur voor mensen van buitenaf. Van 'tijdelijk' was echter geen sprake, want het beviel de be woners daar goed. Zo goed dat ze er wilden blijven wonen. Twee van deze woningen wor den gesloopt, maar de overige acht worden helemaal gereno veerd. De overige nieuwe woningen worden gebouwd op ruime per celen, omringd door groengor- dels. De woningen komen te lig gen aan nog aan te leggen lanen. De RZVW zal in oktober al be ginnen met de werkzaamheden, Stichting Tragel start medio 2003 met de nieuwbouw. De ge hele nieuwe wijk moet in2007 of uiterlijk 2008 klaar zijn. Apotheker A. Hamann slaat een paal voor de officiële start van de bouw. foto Charles Strijd door René Hoonhorst TERNEUZEN - De eerste hei palen voor het medisch centrum aan de Terneuzense Van Steen bergenlaan gingen maandag al de grond in. Maar de paal die apotheker A. Hamann gister middag de grond in heide, was de belangrijkste, stelde direc teur E. van Exter van de wooix- stichting Clavis. Met de klappen die Hamann de hei-installatie liet uitvoeren, ging de bouw van het medisch verzamelgebouw annex appar tementencomplex officieel van start. Het Terneuzense aanne mingsbedrijf Gebroeders Van der Poel hoopt het gebouw eind dit jaar op te leveren, zodat on dernemers en bewoners nog voor de kerst hun intrek kunnen nemen. De vertraging die vorig jaar ontstond door het afhande len van enkele bezwaren van be woners van het naastliggende woonzorgcentrum De Cavelier, bleef uiteindelijk beperkt tot enkele maanden. Via bouwkundige aanpassingen proberen de bouwers zoveel mo gelijk bezwaren te ondervan gen, hoewel het onvermijdelijk blijft dat een aantal Cavelierbe- woners minder zon in hun ka mer te zien krijgt. De bewoners van het woonzorg centrum hebben niets tegen het medisch centrum. In tegendeel: de aanwezigheid van twee huis artspraktijken (waar zes artsen aan zijn verbonden), een apo theek, een kantoor van Thuis zorg, een psycholoog en praktijken voor fysiotherapie, podotherapie en Cesartherapie direct naast de deur is puur ge mak voor veel residenten van De Cavelier. De bezwaren van de omwonen den richtten zich vooral op de twee bouwlagen met veertien appartementen die bovenop het medisch centrum komen. De woningen zorgen ervoor dat het gebouw zo'n twaaf meter hoog wordt en daardoor komt een deel van de Cavelier een groot deel van de dag in de schaduw te liggen. De appartementen zijn echter nodig om het medisch centrum betaalbaar te houden. Vijf van de veertien apparte menten, koopprijzen vanaf 142.500 euro, zijn intussen ver kocht. Woonstichting Clavis fungeert als 'projectontwikkelaar' voor de appartementen. Een trend die in de nabije toekomst ster ker wordt doorgezet, kondigde directeur Van Exter aan. „We moeten als corporatie niet al leen meer zorgen dat mensen te gen redelijke prijzen een huis kunnen huren. Veel mensen zoe ken naar koopwoningen en niet iedereen vindt die makkelijk." VLISSINGEN - De Sloebrug in Vlissingen is morgen in de richting van rijksweg A58 tijdelijk gestremd voor gemotori seerd verkeer. De andere rijrichting, vanaf de A58, blijft voor het verkeer beschikbaar. Tijdens de stremming, die duurt van negen tot vier uur, vervangt Rijkswaterstaat Zeeland de lam pen in de stoplichten bij het spoor ter hoogte van de Sloebrug. Het verkeer wordt gedurende de werkzaamheden via de Keersluisbrug in Vlissingen omgeleid. DEN HAAG - Op bestrijdingsmiddelen voor de landbouw komt voorlopig geen heffing. Dit blijkt uit de beleidsnotitie Landbouw en Fiscaliteit die staatssecretaris Bos van Finan ciën en de bewindslieden op Landbouw, Brinkhorst en Faber, gisteren naar de Tweede Kamer hebben gestuurd. De invoe ring van een heffing op bestrij dingsmiddelen was een idee van ChristenUnie-Kamerlid D. Stellingwerf, dat door een Ka- mei'meerderheid werd omarmd. De WD was fel tegen dit voorstel. Het is volgens WD-Ka- merlid J. Geluk aan de WD-ministers in het kabinet te dan ken, dat de heffing (nog) niet wordt ingevoerd. Bos gaat wel een wetsvoox-stel voorbei'eiden om het terugsluizen van de heffinggelden naar de landbouwsector mogelijk te maken. Het zal, voorspelt Gelxxk, niet meer deze kabinetspexdode luk ken dit wetsontwerp klaar te krijgen en het is, stelt hij, zeer de vraag of er na de Kamex-verkiezingen van mei nog een meer derheid voor dit plan te vinden is. Het idee achter de heffing is dat boeren financieel worden geprikkeld om minder bestxdj- dingsmiddelen te gebruiken. De inkomsten zouden naar de sector moeten terugvloeien. Wie weinig middelen gebruikt, zou meer geld terugkrijgen. TERNEUZEN - Een 36-jarige automobilist uit Terneuzen werd in de nacht van maandag op dinsdag in de Lange Kerk straat in zijn woonplaats betrapt op rijden onder invloed en zonder rijbewijs. Hij had bijna drie maal de toegestane hoe veelheid gedronken. Hij moest zijn auto inleveren. HULST - De bromfiets van een vijftigjarige vrouw xxit de ge meente Hulst is maandagavond gestolen vanaf het 's-Graven hofplein. De vrouw had haar brommer niet op slot gezet bij Albert Heijn. Toen zij na het halen van een winkelwagentje weer buitenkwam, was de bromfiets verdwenen. HULST - Een 22-jarige man uit de gemeente Hulst is maan dag omstreeks 17.45 uur in de Lange Nieuwstraat te Hxxlst aangehouden voor openbare dronkenschap. De man ging luidruchtig en zwalkend over straat, verstoorde de orde en belemmerde het verkeer. Tijdens zijn opsluiting beledigde hij twee politieagenten. Ook hier kreeg hij een proces-verbaal SAS VAN GENT - Een 38-jarige man uit de gemeente Axel is maandagmiddag met verwondingen aan het hoofd naar het ziekenhuis in Gent gebracht na een arbeidsongeval bij een be drijf aan de Wervenweg in Sas van Gent. De man was bezig met werkzaamheden toen collega's een gil hoorden. Zij trof fen hem liggend opdevloeraan.Deoorzaakvanhet ongeval is niet bekend. De Arbeidsixxspectie stelt een onderzoek in. door Euqène Verstraeten AXEL - De Stadspas Axel is nog tot en met 31 december 2002 geldig. Daarna fuseert Axel met de gemeenten Sas van Gent en Terneuzen en verdwijnt de pas, waarmee inwoners allerlei kor tingen op voorzieningen kun nen krijgen. Terxxeuzen en Sas van Gexxt zien de invoering van een dergelijke pas in de nieuwe gemeente namelijk niet zitten. Om de pashoudei's zoveel moge lijk tegemoet te komen, is beslo ten om de kosten voor de aan schaf van de Stadspas Axel te koppelen aan de geldigheids duur. De prijs wordt aangepast aan het aantal maanden dat men er nog gebruik van kan maken. Wie deze maand een Stadspas aanschaft, betaalt geen 22,69 maar 20,80 euro. De pas is er voor iedere inwoner van de gemeente Axel, Sas van Gent en Terneuzen van 18 jaar of ouder. Zij kxxnnen de pas aan vragen bij de gemeente Axel. De pashouders px'ofiteren van de 15 procent koxting die de deel nemende clubs, verenigingen en REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl instellingen op het gebied van sport, recreatie, educatie en cul tuur bieden. Zo kunnen kinde ren met koxting op schoolreis en kan goedkoper gesport worden. Ook winkeliers doen mee met kortingen en speciale aanbie dingen. De gemeente Axel is ui teraard ook deelnemer en geeft bijvoorbeeld korting op alle zwemabonnementen in 't Plaat je in Axel en het openlxxchtbad in Koewacht. Inwoners van Axel die een mini mum inkomen hebben, komen in aanmerking voor een gratis stadspas of een aanzienlijke korting. Afhankelijk van de persoonlijke situatie gelden verschillende bedragen. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Café 't Hoeckhuys. 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur Bridge en koersbal; 't Trefpunt, 9.30 uur: Creatief; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwerken; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: ANBO koersbal; KBO soos, kaarten en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: Gym nastiek; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: 13.30 uur: Biljarten en kaarten; HULST - Café De Kroon, 14.00 uur: Kaar ten, De Lieve. 9.30 uur: Creatief bloem schikken; 10.00 uur: Koffieochtend en bil- jartles; 10.30 uur: Bibliotheek13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Zangkoor Viva la Musica; KLOOSTERZANDE - De Reizende Man, 19.30 uur: Bridgeclub Lamswaarde; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Tekenen en schilde ren; De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en koersbal; St.Cecilia, 19.45 uur: Bingo; OOSTBURG - Ontmoetingscentrum De Open Kring, 9.00-11.30 uur: Koffieoch tend met gezellig bijpraten; Tienercen trum Time Out, 13.00 17.00 uur: Bijeen komst 12 tot 16 jarigen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 10.00 11.00 uur: Yoga; 19.30 21.30 uur: Kant klossen; SAS VAN GENT - De Speye, 9.30 uur: SAV aerobics voor 55 plussers; 10.00 uur: SAV gym voor 55 plussers; 14.00 15.30 uur: Club hobbybeurs voor groe pen 3 tot en met 8; De Roselaer, 13.30 uur: Jeugdatteljee 6 tot en met 12 jaar, tim- merclub 10 tot en met 12 jaar; 18.30 uur: Yoga; De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Zwemmen SWOS; 13.30 uur: SWOS zangkoor, kaarten, canasta en biljarten; SPUI - De Drie Gehughten, 19.00 - 20.00 uur en 20.30 - 22.15 uur: Line dansen; ST.JANSTEEN - De Warande.9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdansen; 13.30 uur: Koersbal; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: SWOT volksdansen en biljarten; De Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur- Kinder middag; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Kaar ten en biljarten; Vanaf elke hoek van de centraal gelegen markt van IJzendijke loopt er een straat naar een van de zes hoeken van de vestingwerken: net als in Parijs. foto Charles Strijd door Jaap A. J. Boekhout Ooit gaf iemand uit een ver verleden het vestingstadje IJzendijke de naam 'Petit Paris'. De cultimrminnende bezoe ker van deze woonkern in de West- Zeenws-Vlaamse gemeente Oostbixrg zal zeker nieuwsgierig zijn naar de oorsprong van die naam. West-Zeeuws-Vlaanderen is eeuwenlang, verspreid over verschillende tijdsperio des, beïnvloed geweest door vreemde mo gendheden, waaronder het Spaanse ge zag. Nadat de Spaanse veldheer Parma tijdens de Tachtigjarige Oorlog in 1584 Brugge had veroverd, liet hij in West- Zeeuws-Vlaandei'en een gordel van ver dedigingswerken bouwen. Drie jaar later werd in de naaste omgeving van de in de veertiende eeuw verdronken stad IJzen dijke een nieuwe vesting gebouwddie de zelfde naam kreeg. Met de verovering van deze vesting door Prins Maurits opl6meil604 kwam er een eind aan het Spaanse bewind in deze streek. De stad IJzendijke werd verder versterkt en uitgebouwd naar een ont werp van de Brugse vestingbouwer, ar chitect, wiskundige en kunstenaar Simon Stevin. Het zeshoekige grondplan blijkt verras send veel overeenkomsten te vertonen met het oorspronkelijke grondplan van de Fi'anse hoofdstad Parijs. Vandaar de poë tische bijnaam 'Petit Paris'. Vanaf elke hoek van de centraal gelegen markt loopt er een straat naar een van de zes hoeken van de vestingwerken: dit zijn de Beurs straat, de Hoogstraat, de Koninginne straat, de Landpoortstraat, de Gouver neurstraat en de Minnepoortstraat. Van oorsprong komen zij uit op de Boulevard x-ondom de stad met daarachter de be schermende vestinggracht, die nu De Ves te heet, en het ravelijn. Een grondplan om te koestex-en, zo zou later blijken Een andex-e verklaring van de koosnaam 'Petit Paris'dat de plaats ooit zo genoemd wex-d vanwege het feit dat er op elke dertig inwoners één café was, kunnen we dus waarschijnlijk naar het land der fabeltjes verwijzen. Herstelplan Toen IJzendijke na het einde van de Twee de Wex-eldoorlog gehavend uit de strijd kwam, werd een stedebouwkundige aan gesteld om een herstelplan te ontwerpen. Hiervoor werd ingenieur P. 't Hooft aan getrokken, die tevens Biervliet, Groede, Hoofdplaat en Nieuwvliet onderzijn hoe de had. Volgens deze architect moesten openbare gebouwen zo worden vormge geven dat zij zouden passen in de histori sche sfeer van de vestingplaats. Aan de ar chitectuur van de andere bebouwing kon het gemeentebestuur wat hem betrof zelf invulling geven. Moeilijker lag het bij het herstel van de stadswallen. De architect hechtte aan zijn visie dat de restauratieplannen historisch juist moesten zijn, en stedebouwkundig verantwoord. Voorgestelde bebouwing op het bolwerk zou volgens hem een goed ge heel kunnen vormen bij het herstel van het ravelijn. Het toenmalige gemeentebe stuur was het met die plannen absoluut niet eens, maar architect 't Hooft bleef bij zijn standpunt en wenste geen 'teken potlood van de gemeenteraad' te zijn. Men kwam, ook na veel discussies, niet tot elkaar. Het gevolg was dat in 1948 de ste debouwkundige eervol werd ontslagen. Een ander werd aangesteld. Zijn basis herstelplan werd uiteindelijk op 24 sep tember 1949 vastgesteld. Het ministerie van financiën keurde de plannen op 1 de cember 1949 goed. Al spoedig bleek ech ter dat er een nieuwe bestemmingskaai-t moest komen en dat een herziening van de bouwvoox-schriften nodig was. Na veel ge dane inspanningen volgde opnieuw een goedkeuringsperiode. Pas in oktober 1958, veertien jaar na de bevrijding, had IJzendijke een door alle bevoegde instan ties goedgekeurd wedei-opbouwplan. Vele kostbare jaren waren inmiddels verloren gegaan. Sporen Ruim veertig jaar later staat IJzendijke opnieuw in de belangstelling. De nieuwe x-ecreatievisie voor het West-Zeeuws- Vlaamse gebied heeft als thema 'Sporen trekken door West-Zeeuws-Vlaanderen'. Voor IJzendijke heeft men dankbaar ge- bx-uik gemaakt van Maurits' verleden. Ook hij trok sporen in het gebied. Hij zal dus centraal staan bij het opzetten van plannen voor de culturele en receatieve beleving van het dorp in de toekomst. Een daarvoor ingestelde werkgroep, waaron der plaatselijke inwoners, heeft zich in middels al over enkele suggesties gebo gen. Ook wordt het bestuur van het Streekmuseum bij de plannen betrokken. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het samenwer kingsverband Collectief Ver voer vindt dat vervoerder Regie BV ernstig tekortschiet in het nakomen van een van de be langrijkste voorwaarden waar aan het vervoer moet voldoen. De taxi's rijden volgens het sa menwerkingsverband vaak niet op tijd. Dat blijkt uit een brief van de advocaat van het samenwer kingsverband aan de advocaat van Regie. Het bestuur van Col lectief Vervoer krijgt 7 februari te horen of er een geschillen commissie en een bemiddelaar aan de slag gaan om de langsle pende problemen tussen het sa menwerkingsverband en de vervoerder op te lossen. De geschillencommissie moet een uitspraak doen over het conflict over het tot nu toe uit- gevoerde vervoer. De bemidde laar moet de twee partijen tot elkaar brengen om ervoor te zorgen dat er in de toekomst geen ruzies meer ontstaan. Re gie weet volgens directeur L. Uijl nog niet wie het samenwex-- kingsverband voorstelt als be middelaar. Kern van de prestatie die de ver voerder moet leveren is volgens het samenwerkingsverband dat er op tijd gereden wordt door de taxi's van Regie, een combinatie van verschillende taxibedx'ijven uit de regio die onder de naam Taxicom het collectief vervoer verzorgen. Het bestuxir van het Collectief Vervoer onderzoekt of aan die voorwaarde is voldaan. Voor vijf willekeurige maanden (au gustus en november 2000 en maart, juni en oktober vorig jaar) is dat door het samenwer kingsverband al op een rijtje ge zet. Daaruit blijkt volgens het be stuur dat in 45 tot 79 procent van de gevallen de chauffeurs ofwel te vroeg ofwel te laat kwa men opdagen. De cijfers over de andere maanden worden nog in beeld gebracht. Het bestuur van het samenwer kingsverband hoopt met de uit spraak van de geschillencom missie tot een finale afrekening te komen van het tot nu toe uit gevoerde veivoer. Voorzitter L. Wille: „Ook hopen we dat er naar de toekomst toe meer dui delijkheid komt, zodat we geen strijd meer met elkaar moeten leveren." door Sheila van Doorsselaer CLINGE - De reconstructie van de 's-Gravenstraat in Clinge vordert gestaag. Nog dit jaar wordt het werk aan de door gaande weg in Clinge afgerond. De reconstructie heeft als doel het vrachtverkeer uit de kern te weren, de snelheid uit het ver keer te halen en door het gebruik van speciale stille klin kers wordt ook het verkeersla waai teruggebracht. De aanpak van de doorgaande weg in Clinge gebeurt in twee fasen. Eind oktober 2001 werd gestart met de uitvoering van de eerste fase. Het gedeelte van de 's-Gravenstraat gelegen tussen de Blomweg en de Woestijne- stx-aat is momenteel afgesloten voor al het verkeer. De werk zaamheden hebben zich ver schoven vanaf de Blomweg richting de Woestijnestraat. De werkzaamheden van deze eer ste fase zijn al aardig gevorderd. Het gedeelte vanaf de rotonde tot aan de kruising van de Ruys- daelstraat is inmiddels gereed. Nu is men drukdoende met het gedeelte tussen de Ruysdael- straat en de Woestijnenstraat. Daarna kunnen de werkzaam heden voor een ontsluitingsweg aan de Woestijnenstraat naar de Tiberghienweg aanvangen. Bij gunstige weersomstandigheden worden deze vermoedelijk in april 2002 afgerond. Met de tweede fase van de re constructie wordt vermoedelijk in mei begonnen. Het gedeelte vanaf de Woestijnenstraat tot aan de Molenstraat wordt dan aangepakt. Het is de bedoeling de maximumsnelheid terug te brengen tot dertig kilometer per uur. Het ontwerp hiervoor is ge reed. Dit zal worden voorgelegd aan de Dorpsraad Clinge. De Clingenaren mogen zich nog over het plan uitspreken in een nog te houden inspraakavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45